Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85701) Olyan válasza dkess (#85700) üzenetére


Olyan
csendes tag

Koszonom
akkor ezek szerint felesleges axben gondolkodni meg?
nem vagyok elorebb vele?
normal lakossagi felhasznalonak nem lesz jobb tole az elete?
ebben az esetben mivel a kapcsolat kabelen van igy kepes mindharom eszkozon az 1200Mbitet leadni akar kulon kulon is?
tehat a 3 egyutt tudja majdnem a tplink ax73 savszelet adni csak 3 eszkozon es lenyegesen nagyobb teruleten ha jol ertem.

[ Szerkesztve ]

(#85702) Essejó válasza Olyan (#85701) üzenetére


Essejó
veterán

De, egy Ax92u cirka lefedné mindazt amit dkess kolléga mondott, csak nem fér bele az 50.000-es keretedbe. Pedig lehet még a kert végében is lenne wifid.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#85703) Olyan válasza Essejó (#85702) üzenetére


Olyan
csendes tag

Hmmm. Ennyivel erosebb lenne az ax92?
visszaolvasva van aki abbol is szintenkent egyet tenne.
de mint mindtam en nem vagyok egy hardcore wifista.
normal haztartas melle kell wifi nehany gigabites lannal.
ezert is gondolkodtam egy ax73ban mert valahol azt irtak eleg eros a jele hogy egyben lefedje az igenyt, de megcafoltak ;)

(#85704) Essejó válasza Olyan (#85703) üzenetére


Essejó
veterán

Van itt olyan kolléga aki a három szintes ház és a kert jó részét 1el fedi le.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#85705) dkess válasza Essejó (#85704) üzenetére


dkess
őstag

Igen, igazad van - két okból kifolyólag nem mentem be az "AX utcájába" és az egyik a költségkeret volt.

A másik ok a 3*100 nm -es ház (!!) + terasz és kert (amiből legalább a konyha felé eső rész mellett található teraszra kell jó WiFi még).

Ide biztosabbnak éreztem egy 3 router -es AiMesh rendszert inkább.

@Olyan,

A felmerülő egyéb kérdésekkel kapcsolatban. Az AX -nek nagyon sok előnye van. Ami itt a topikban volt már írva róla azt ki lehetne adni lassan könyv formájában is. Nem lenne vékony könyv ... Az is igaz, hogy leginkább AX es kliensekkel villognak azok az oroszlánkörmök ...

Amire felhívnám a figyelmet - a WiFi elméleti maximum sávszélessége nem egyenlő a gyakorlatban mérhető sávszélességekkel.

A másik gigabit -es UTP kábeleken (mármint gigabit -es eszközökkel) nem fogunk kapni gigabit -nél nagyobb sebességet sehogysem. Ugyanakkor ezen sávszélesség osztozik a WiFi és az esetleges vezetékes kliensek között. Megijedni azért nem kell - a AC -s WiFi jelen esetben max. a felét fogja elvinni (nagyon max. 550 Mbps). Továbbá amennyiben lassú eszközök vannak a drót végén (pl. TV, médialejátszó, AVR, UTP nyomtató stb.) azok meg nem esznek semmit ... Másfelől nem megy mindig minden maximumon.

Ennek ellenére amennyiben lehet csillag topológia legyen - azaz a központi fő routerből menjen két kábel a node -ok felé és ne egymás után fűzd fel Őket. Ez mindenre elég lesz - virágboltozó PC -kre is akár ... Persze egy NAS a központi routernél legyen lehetőleg ...

[ Szerkesztve ]

(#85706) hdtomi


hdtomi
senior tag

Sziasztok, a dual band-es routerek egyszerre mennek 2,4 és 5 GHz-en?
Minden eszközöm nem tudja utóbbit, emiatt vagyok bizonytalan.
Ezt néztem 15-ért, de most látom visszament az ára :( [link]
ezt a másik Asust meg haverom találta, jobban mutatna náluk :DDD [link]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#85707) Gubek-Einste válasza hdtomi (#85706) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sziasztok, a dual band-es routerek egyszerre mennek 2,4 és 5 GHz-en?
Minden eszközöm nem tudja utóbbit, emiatt vagyok bizonytalan.

Manapság már minden eszköz szimultán vagyis tud egyszerre üzemelni mindkét sávon.

Ezt néztem 15-ért, de most látom visszament az ára :(
Ennyiért már nem éri meg, inkább AC65P mint ez.

ezt a másik Asust meg haverom találta, jobban mutatna náluk :DDD
Ne a design legyen az elsődleges, ebben az árkategóriában már AX-s eszközt érdemes beszerezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#85708) Alex91 válasza Olyan (#85703) üzenetére


Alex91
félisten

Ha jol emlekszem, akkor vezetekes halozat nincs kihuzva nalad. Akkor ugye a mesh-t wifi-n kellene megcsinalni ( ezert is nyomod az extendert :) ). Na, akkor ugye kozelebb kell egymashoz helyezni a mesht alkoto eszkozoket, valamint a backhaul miatt erosen esni is fog a sebesseg. Persze, lehet ezzel is jot csinalni, csak ahhoz 3 band-es eszkozok kellenek, ezek pedig nem olcsok, 2-3 eszkozre szamolva az altalam mondott 150k +-20k osszeg jon ki, es meg lehet, hogy csak AC-nel tartunk...
Az AX92u-t en is ajanlom, vagy ajanlottam is. Ami nalad gond, hogy nem a lakas kozepen lenne, igy 1 db nem biztos, hogy lefedne. Ha most lehetne kb. 60k-ert kapni, akkor azt mondanam, hogy vegyel 1 db-ot, aztan ha nem eleg, akkor kesobb hozza egy masikat. Ez 3 band-es, tehat a wifi-s meshre is megfelelobb.
A TP-link AX73 is lehetne egy alternativa szerintem, de itt is ugyanaz, mint az ax92u-nal, hogy 1 db nem biztos, hogy eleg lesz. Tud mesh-t wifin, de ez azt hiszem csak 2 band-es, tehat a masik meshben kapcsolt eszkoznel sebesseg csokkenes lesz.
Es ugye kerdeses, hogy a szolgaltatoi eszkoz wifi-jenel esetleg nem lesz gyengebb barmelyik is, mert meg ez is elofordulhat, marmint 1 eszkoz eseten.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85709) Zebu válasza Alex91 (#85708) üzenetére


Zebu
addikt

Az AX73 triband, van backhaul wifi csatorna.

(#85710) Alex91 válasza Zebu (#85709) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt hol írják? Ha valóban egy van, akkor bingó!
[link] , ennyiért talán csak megéri :). Es ha keves az 1 db, akkor majd vesz hozza később egy másikat melle...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85711) Zebu válasza Alex91 (#85710) üzenetére


Zebu
addikt

Nem, igazad van. Dual band. Bocs a félreértésért. :R
pedig valahol azt olvastam hogy dedicated backhaul van...

[ Szerkesztve ]

(#85712) valakky


valakky
aktív tag

AX50 + ax200 adapter, 160 hz, 48-as csatorna, stabil 850/750.
mondjuk 160 hz-en iszonyat érzékeny az elhelyezésre az upload és szépen beáll 300-400-ra, míg ugyanott ac-n 500 felett megy.
hanyatt azért nem estem az ax10-hez képest, upload részen mondjuk stabilan 1,5x-es a sebességnövekedés, de ha olyanja volt időnként azért az is ment 600/700 között. lehet, hogy az új helyen stabilabban erősebb lenne az is, de utálok már ezekkel a vacakokkal szórakozni, jó helyen van tartaléknak a szekrényben.

[ Szerkesztve ]

(#85713) Arnee01 válasza dkess (#85684) üzenetére


Arnee01
csendes tag

Valószínűleg túl átlag user vagyok, de ezek a plusz funkciók nem sokat mondanak :) (a háttértár témára pedig ott a NAS). AP módban levő routereknél nem megy amúgy USB?

Illetve lehet én vagyok konzervatív, de nem látom különösebb előnyét az AC zenwifiknek a 2 vagy 3 darab AC57 v3-hoz képest (kivéve, ha a dizájn annyira elsőrangú).

Ha AC vonalon maradunk, akkor a 2 (vagy 3) AC57-hez képest van más típus, ami érdemi upgrade lehet ezekhez képest? Szolgáltatásban, bizotnságban, nem tudom. Nem akarnám magam bekorlátozni ezekbe, de 30ezerért 90%, 45-ért pedig egészen biztosan mindenhol erős és gyors wifi lenne, ehhez képest AX képesen 100 alatt nem látok érdemi megoldást.

Ja még annyi, hogy később ha akármi miatt is kell AX, lehet AC57 mellé fejlesztésnek?

[ Szerkesztve ]

(#85714) blakey válasza Arnee01 (#85713) üzenetére


blakey
titán

Jól írod, az AX hangzatos, jó tulajdonságokkal bíró dolog viszont még ma is a általánosnak nevezhető AC-s Wifi sincs teljesen kihasználva. Van egy AX92U-m és egy AC57U V1-em, lefedettségben nagyon hasonlóan teljesítenek, 2,4GHz-en gyakorlatilag "pariban vannak", 5GHz meg nagyon közel egymáshoz. Nncs semmilyen AX-es eszközöm, tehát mindent maximum AC-n használok és ebből kifolyólag semmilyen előnyét nem élvezem az AX-nek, sőt, teljesen feleslegesnek érzem. Az 57U-t Padavannal meg sem közelíti a gyári rendszerrel felszerelt AX92U. A Wifi 6 jelen van, legalábbis router szinten jobban mint kliens szinten. Az idén megjelent lakossági eszközök többsége maximum AC-val szerelt, tehát TV, lejátszó, erősítő, okos-konnektor, okos-izzó, stb. Telefonok, tabletek és számítógép esetében vannak modellek a felső kategóriában amik AX-el büszkélkedhetnek, de kb. ennyi, olyan nagy jelentősége nincs. Ezt így levezetve arra a következtetésre jutottam, hogy az AX92U-mat bedobozoltam és a Padavanos routert használom, az oldalak elérése "reszponzívabb", minden simábban működik és ami fontos, a router tudását kihasználják az eszközeim.
Ha AC57 alatt a V3-as által kiépített Mesh hálózatot érted akkor szerintem jó lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85715) dkess válasza Alex91 (#85708) üzenetére


dkess
őstag

Viszont írta, hogy akár mindhárom szinten megoldható a kábelezés. Véleményem szerint ne ajánljunk Neki WiFi backhaul -os megoldást. Ennél még egy db AX92U vagy AX73 is jobb megoldás ...

Úgy egyébként, ha az a 50K HUF -os határ (a mindenre) nem "kőbe vésett", akkor én is hagyom a fantáziámat elszabadulni ... :)

Úgy egyébként az AX73 Dual-Band AX5400. Kábeles backhaul -t nem tud, de WiFi -s backhaul -t igen. Ahogy korábban is említettem egy router -es felállásnál és amennyiben az Asus -os extrák nem kellenek, akkor ideális választás lehet,

@valakky,

Az én személyes tapasztalatom AX50 + ax200 adapter, 160 hz esetén, hogy inkább a környezeti zavarokra (töménytelen full-térerős szomszéd WiFi) érzékeny a dolog. Nagyon máshogy, mint pl. egy AC 80 MHz -es kapcsolat például.

Az AC a távolsággal (10+ méter) és a falakkal (minimum 3 db) különösen erős és sok zavaró WiFi mellett már beesik már a béka ülepe alá (de legalább a környékére). Itt AX50 -el még vígan többszáz (300+) Mbps van még mobilos AX kliensel is ...

A 2x2 MIMO 160 MHz -nél (2.4 Gbps) pedig rendkívül erős zavarás mellett egyszerűen "túl széles" a csatorna. Azaz "nem fér el" a 160 MHz és a "kiinduló sebesség" (közelből mért) 2x2 MIMO (1.2 Gbps) környékére esik vissza. Ugye az AX50 gyengén/nem zavart környezetben még a mobilokkal (azaz 160 MHz nélkül) is tud 850 Mbps -t. Zavart környezetben már 730 Mbps -ről indul a mutatvány (ahol 160 MHz -el még 800-850 Mbps lenne).

Ugye ezen jelenség a channel bonding szempontjából régóta ismert jelenség (már g -s WiFi -nél is volt olyan eszköz ami tudott - nem szabványos - bondingot és cserébe elég erősen zavart más WiFi -ket és ő is érzékeny volt más WiFi -kre). Túlzsúfolt környezetben a "vékonyabb" csatornák használata javallt - persze ekkor ennek megfelelő sebességekkel is ...

@Arnee01,

Igen, AP módban levő router -eknél megy az USB. NAS mellett persze ne használd, mert ahhoz képest csalódás lesz ... :)

AC-AX keverését Mesh rendszerben nem ajánlanám. Nem Mesh -ként, ha olyan a felállás, akkor esetleg, de több eszközös WiFi megvalósítás esetén én Mesh -ben gondolkodnék. A AC57U v3 -nál van nagyobb sávszélességű router, de ez így nagyon jó ár/érték arányú felállás lenne. Értem ez alatt, hogy aránylag kis lépésnek aránytalanul nagy költségvonzata lenne, amit nem is biztos, hogy kihasználnál. Mondjuk egy 3 db -os AC57U v3 -nál ne feledjük el, hogy a mobilkliensek WiFI terhelése 3 db hardver és 3 db AC1200 as router között oszlik meg. Azaz mindenhol full térerőd és adott esetben az adott eszközön kevesebb kliens között oszlik el (mert pl. a család többi tagja éppen más router vonzáskörzetében van).

AX. Jobb. Sokkal. Igaz, az oroszlánkörmök igazán AX -es kliensekkel villognak. Ugyanakkor az árkülönbözet is az AC -hoz viszonyítva már "szabad szemmel észrevehető". Gondolkozz úgy, hogy vagy AC -s Mesh és használod egészséggel 5+ évig (vagy ameddig) és majd egyben cseréled valami akkor megérős változatra.

Avagy "mély levegő" és AX. De akkor minden AX legyen (legalábbis router fronton) ...

(#85716) bigdady


bigdady
nagyúr

Mesh wifi esetén érdemes minden szóró eszköznek külön ssid név? Vagy ott nem?

[ Szerkesztve ]

(#85717) Alex91 válasza bigdady (#85716) üzenetére


Alex91
félisten

Ott pont az a lenyeg, hogy 1 ssid van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85718) Alex91 válasza dkess (#85715) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, lehet, hogy a helyeben egy TP-Link AX73, AX20, RE505X fellallasban gondolkodnek, igenyeknek, penztarcanak megfeleloen.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85719) valakky válasza dkess (#85715) üzenetére


valakky
aktív tag

igen, erre gondoltam én is, nálam egy szünetmentes volt a környékén, meg egy nyomtató, plusz egy csomó vezeték. 30 cm-re onnan teljesen jól ment, míg beállogattam, a szokott helyére visszarakva meg majdhogynem harmadolódott a sebesség. kénytelen voltam egy szvicset tenni oda, és a rútert meg átrakni a túloldalra. ott mondjuk a tévé van, egy htpc meg hangcucc a környékén. talán lehetne mókolni még talán 50-100 megabit pluszért, de kifejezetten nincs már ehhez idegrendszerem. annyit csináltam, hogy leáramtalanítottam ezeket a cuccokat, de semmi nem változott.
gondolom 160 hz-es AC-vel is hasonló eredményeket kapnék, de kifejezetten utálom az openwrt-t, így a 65p szerintem kiesik (bár lehet, hogy a 85p fw-e tudja a 160 hz-et a 65p-n, abban gondolkodtam még használtban, de igazából semmi szükségem az asus féle többletszolgáltatásokra, nekem csak egy AP kell amin kb. legyen gigabit sebesség, (bár ahogy most meg kinéz, pont nem lesz már rá különösebb szükségem).

[ Szerkesztve ]

(#85720) dkess válasza Alex91 (#85718) üzenetére


dkess
őstag

Szerintem ez Olyan -nak szeretted volna címezni ... :)

Komolyra fordítva én tartom az eredeti ajánlásom: ami 48K HUF - benne vagyunk az 50K HUF -os keretében. Akár 3*500-550 Mbps WiFi sebesség, sok klienssel bír (főleg eloszolva), mindenhol kompromisszummentes térerővel (bizony, a mobilok is kevésbé fognak merülni - OK, AX Mesh -el még kevésbé merülne, de ...). Főleg, ha nincs (túl sok) AX -es kliens, akkor pláne ... Valamint raklap UTP csatlakozási lehetőség a LAN portokon.

[ Szerkesztve ]

(#85721) Arnee01 válasza dkess (#85715) üzenetére


Arnee01
csendes tag

jólvan, meg vagyok győzve, AC57 v3 jó lesz, nem akarok mély AX-es levegőt venni egyelőre :)

gondolom mesh belövése nem lehet atomfizika, de ha elakadnék, jelzek :))

thx a supportot :R

(#85722) Zebu


Zebu
addikt

Na skacok, ma jött az email, hogy még megvan félrerakva az RT-AC1300G+ V3 15e-ért. De közben már vettem egyet a boltban. Viszont elmentem érte, és megcsináltam újra az AIMESH-t most két ilyen eszközből. Megy is szépen már 10 perce. Kivettem az AP-t. megkapta a powerline backhault és tesztelem :)

(#85723) bigdady válasza Alex91 (#85717) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ok. Az a gáz hogy összesen 1 fő amplifi van és 3 konnektoros egység és mintha nem mindig a jóra kapcsolódnának hanem pl a fő eszközre messziről és akkor meg dumál hogy too far stb. Vagy ennyire fontos hogy melyiket milyen sorrendben dugom be? :R Nem az a lényeg hogy egy viszonylag közel legye a fő egységhez és arra lásson rá jobban a másik kettő?
Ilyen: [link]
Fura hogy nincs webes felülete sem csak app

[ Szerkesztve ]

(#85724) Alex91 válasza bigdady (#85723) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, de nem lehet, hogy csak csillag topologiat tud? Tehat a fo routerhez kapcsolodhatnak csak a node-ok?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85725) bigdady válasza Alex91 (#85724) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem hiszem mert ha a fő egységhez közelít dugom be elsőnek és utána a gyerek szobát akkor 5/2 helyett 5/4 a jelerősség a gyereknél. De lehet placebo majd figyelem

[ Szerkesztve ]

(#85726) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok,
MESH routert vennék, de nem nagyon tudok dönteni, hogy melyiket. Igények:
1. Kábelen is tudjam őket összekötni.
2. Tudjak rájuk 8 pontos switchet is kötni (asztali gép, Xbox, NAS, TV ilyesmik miatt és 4K tartalom streamelése TV ér miatt)
3. MESH alapvetően tabletek, telefonok teljes lefedettséget érdekében
4. Parental control kellene a gyerekek miatt
5. 130 nm2 a ház, egyszintes.
6. Max: 160K HUIF

Asus vagy TPLINK rendszereket nézegettem eddig, de nem tudom pontosan melyiket

[ Szerkesztve ]

(#85727) Alex91 válasza bigdady (#85725) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , itt a hasznalatija...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85728) Alex91 válasza Szaszabond (#85726) üzenetére


Alex91
félisten

Asus RT-AX92U.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85729) bigdady válasza Alex91 (#85727) üzenetére


bigdady
nagyúr

Annyit ír van multi-hop de lehet úgy meg felezi a netet nem? Vagy mesh nem? Egyébként akkor nem csillag topológia :R

(#85730) dkess válasza Alex91 (#85728) üzenetére


dkess
őstag

@Szaszabond,

+1

Mármint egyetértek a AX92U -val. Az érintett keretből 2 db (azaz plussz egy) is kijön.

Amennyiben a node -nál lenne az a temérdek kábeles kliens, akkor oda vinnék külön kábelt is. Azaz külön az ottani switch -nek egy uplink és külön a második routernek egy backhaul. Értelemszerűen ekkor a router -nek és a switch -nek nem is kell egy helyiségben lenniük - hanem a switch a sok és "kemény" vezetékes kliensekhez (pl. "virágboltozó" PC -k) és a node pedig oda ahová WiFi -s szempontból ideális (persze azért erre is lehet dugni vezetékesen ezt-azt).

(#85731) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

DIGI 1000-es nethez szeretnék WiFi hálózatot kiépíteni. Jelenleg a DIGI által biztosított ZTE router 80Mbit/s sebességre képes vezeték nélkül közvetlen a router mellől, az emeletről pedig 5Mbit/s-re csökken a sebesség.

Arra gondoltam, hogy a ZTE router mögé kötnék egy ASUS RT-AC68U vagy RT-AX58U routert, amit mesh-be kötnék 2db ASUS Lyra Mini AC1300 eszközzel hogy a lakás távolabbi pontjain is legyen megfelelő lefedettség.

Örülnék ha 500Mbit/sec azért jönne vezeték nélkül is, kábelen pedig a ZTE után kötött routeren 800-900Mbit/s.

Milyenek az általam említett eszközök? Van róluk tapasztalat? Mit tudnátok javasolni?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#85732) Essejó válasza dkess (#85730) üzenetére


Essejó
veterán

Azt is emlitsük meg, hogy többnyire érdemeseb 1+1 darabot venni, mint a gyárilag kétdarabos csomagot.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#85733) Alex91 válasza bigdady (#85729) üzenetére


Alex91
félisten

Nem lehet allitani, hogy a node mihez kapcsolodjon? Igen, valoszinuleg jol csokken a sebesseg. Ezert szoktak azt ajanlani, hogy a node-ok kozvetlenul a routerhez csatlakozzanak, ha lehet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85734) Alex91 válasza The.Bali (#85731) üzenetére


Alex91
félisten

Hany nm, szint stb.? Kabeles halozat van kihuzva? Mekkora a keret ra?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85735) bigdady válasza Alex91 (#85733) üzenetére


bigdady
nagyúr

De azt meg úgy lehet ha külön ssid neveket adok amit legelőször kérdeztem nem? Vagy lehet akkor csak azt lehet szabályozni az eszközök melyik nodehoz kapcsolódjanak :U

[ Szerkesztve ]

(#85736) dkess válasza Essejó (#85732) üzenetére


dkess
őstag

Jogos, bár ezt ki szoktam hangsúlyozni illetve "plussz egyeztem" is erőteljesen (bár az is tény, hogy most ebből nem mindenkinek jöhet le ez).

@The Bali,

Némi részletek? Ennyi alapján lehet az ötleted a "tökéletes megoldás" vagy akár "nettó hülyeség" kategória is ...

(#85737) Alex91 válasza bigdady (#85735) üzenetére


Alex91
félisten

Mar ugy gondoltam, hogy a node melyik node-hoz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85738) The.Bali válasza Alex91 (#85734) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Szia!

Két szint, 80nm, tégla falak.
Kábelezés nélkül kellene megoldani ugyanis nincs kábeles hálózat kiépítve a lakásban.

Nem tudom van e érzékelhető különbség a jelerősségben AC és AX WiFi szabványok között.

A keret 100 ezer Ft lett volna, amiből ha én jól gondolom csak AC-s hálózat hozható ki (RT-AC68U + 2db ZenWifi CD6 AC1500 Mesh). AX-es 150k körül kezdődne (RT-AX58U + 2db ZenWiFi XD4 Mini).

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#85739) Alex91 válasza The.Bali (#85738) üzenetére


Alex91
félisten

Az egesz 80 nm? Vagy szintenkent?
Lehet, hogy eleg lenne 1 db Asus RT-92U.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85740) Essejó válasza dkess (#85736) üzenetére


Essejó
veterán

Múltkoriban néztem, hogy akcióban a 2 darabos alig volt 10K val drágább mint ha ugyanott veszek kettőt külön. :DDD A bolt már nem ugrik be, hogy melyik volt.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#85741) Alex91 válasza Alex91 (#85739) üzenetére


Alex91
félisten

RT-AX92U.

Vagy ha tenyleg mesh kell, akkor TP-link AX73, AX20, RE505x vonalat is megneznem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85742) Szaszabond válasza dkess (#85730) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Köszi. Akkor 2db ilyen és egy switch gyakorlatilag megoldja a vezetékes és MESH hálózati igényeimet is. A TP LInkekhez viszonyítva mennyivel ad ez többet vagy éppen kevesebbet, mondjuk egy Tplink X60?

(#85743) Szaszabond válasza Essejó (#85732) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia, ahogy nézegetem a két darabos AX92U szett most 152K míg egyesével olyan 85K per darab áron vannak. Bármi más előnye vagy hátránya van esetleg ha a két darabos csomagot veszem?

(#85744) Alex91 válasza Szaszabond (#85743) üzenetére


Alex91
félisten

Ahogy olcsobb, ugy erdemes venni, ha 2 db kell biztosan.

Amugy TP-Link X60-hoz kepest: gyorsabb, 3 band, tobb lan port, dual wan, link aggregation, usb port, es talan kicsit rondabb :DD .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85745) The.Bali válasza Alex91 (#85741) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszönöm. Az egész lakás 80nm.

Ennyire jó lenne ez az RT-AX92U?

(A jelenlegi DIGI által biztosított ZTE router az emeleten csak 5Mbit/s-el megy, a router mellett mért 80Mbit/s-el szemben)

(#85746) Alex91 válasza The.Bali (#85745) üzenetére


Alex91
félisten

Megabit, vagy megabyte?

Itt van egy tulaj hozzaszolasa, nala ennyit terit be.
[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85747) blakey válasza The.Bali (#85745) üzenetére


blakey
titán

Mielőtt mindenki "hasra esne" ettől, csakis a helyszínen derül ki, hogy milyen. Nálam nem jobb egy AX57U V1 +Padavanhoz képest, ami a lefedettséget illeti. Nagyon jó router az AX92U és jelenleg a gyári firmware is jó, de a jogtabályban előírtaknál többet nem tud és pont emiatt egy CFW képes router még jobb is lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85748) bigdady válasza osonte (#85596) üzenetére


bigdady
nagyúr

1. És hogy lehet emelni a teljesítményt a gyáriban? Most is 100-ason vagyok. Nem száll el gyullad ki?

2. A 65p külső három antennája a 2.4 vagy az 5ghz? Másik belső?

:R

(#85749) Alex91 válasza blakey (#85747) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, akkor mit vegyen? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85750) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
MIlyen routert ajánlanátok Telekomos internethez mely 2 kábelen nyújt 1+1gb-ot?
Mesh hálózat kiépítése a cél egy nagy házban.
Lesznek wifis kliensek pc-k, tv-k, kamerák, nas, okosotthon szóval sokminden.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.