Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84601) Giot válasza dkess (#84600) üzenetére


Giot
addikt

Köszönöm az ajánlást!
Max 5-6 okoseszközt kellene kiszolgálni, ehhez még egy laptop meg, egy PC ami a wifit illeti.
Meg egy PC vezetéken.
1043nd-t (V3) váltana nálam, ami meg menne panelba tesómhoz.
Ami fontos legalább olyan tempó, lefedettség, és stabilitás, mint az 1043, de bevallom azért többet várok ha már fejlesztek.

(#84602) dkess válasza Giot (#84601) üzenetére


dkess
őstag

Akkor mondok egy személyre szabott ajánlást. Amennyiben Synology RT1900ac -hez használtan (újan nem lehet kapni - az utódja meg nem szimpatikus az egy LAN csatija miatt) kapnál jóáron, akkor ez egy nagyon jó választás. Rengeteg feature -t tud - amennyiben ilyesmi érdekes, akkor nem nyúlsz mellé.

Amennyiben ezek nem annyira érdekelnek, akkor csak halkan mondom: AX50 (avagy esetleg AX73). Mivel ezek 5 GHz -en tudják a 160 MHz -et - ezért PC/laptop -al (ha AX -es WiFI van benne, mint az enyémben pl.) már 2.4 Gbit/s -es kapcsolatot is tud létesíteni (mobilokkal/tabletekkel: 1,2 Gbit/s). Pár hozzászólással feljebb meglesheted (képernyőképekkel) mit tud egy AX50 egy mobiltelefonnal egy WiFi -vel igen durván "szennyezett" társasházban. Ugyanakkor ezek már 30K HUF felett vannak ... Az AX10/AX20 -nál az 1,2 Gbps mód a maximum.

Amennyiben az a 20 körüli ajánlás "kőbe vésett", akkor én az AX20 irányában mennék el ...

Még egy személyes ajánlás a végére. A testvéredet ne szívasd 1043nd -vel - különösen, ha Neki is gigabit -es netje van/lesz. Lepd meg (akár karácsonyra) egy bruttó 9 ezer forintos Archer C6 - al ...

(#84603) silvergod


silvergod
őstag

cseréltem egy ASUS 1300G PLUS-t egy TPLINK AX10 AX1500 ra mert ugye újabb kicsit erősebb is,meg mégis AX stb.
na hát ez hiba volt...azt hittem hogy majd érezhető lesz a változás,de semmi igazából ....sőt a sebesség teszteken vagy ugyanolyan ,vagy rosszabb eredményeket produkált. nem is volt olyan stabil mint a régi...a ping értékeim a 8-12 helyett lett 150-200. A jelerősség közvetlen mellette ugyanaz mint a régi, távolabb kb. 10dbi -vel gyengébb mint a régi,ami harmatos. a ledeket az asuson ki lehetett kapcsolni,ezen nem...
szóval szerintem nem éri meg igazán cserélni, ha van egy jó AC-s,erre legalábbis biztos nem...
gondoltam megosztom hátha valakinek jól jön....

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#84604) dkess válasza silvergod (#84603) üzenetére


dkess
őstag

150-200 -as pingek? Pláne, ha még mellette is ennyi? Akkor az hibás - küld vissza 14 napos elállással.

LED kikapcsolás gombbal lehetősége AX10 -ben valóban nincs. AX20 és a feletti AX -es routerekben viszont van ...

Én sem cserélem le az AC1900 -as routeremet - nincs ezzel gond. Nem, nem a sebesség miatt (mert az AX azért érezhetően gyorsabb) ...

(#84605) silvergod válasza dkess (#84604) üzenetére


silvergod
őstag

megtettem..hát én ennél a típusnál érezhetően gyorsabb sebességet nem láttam....

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#84606) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Asus RT-N18ról AX55-re létezik hatékony, ajánlott áttelepülés, vagy biztosabb, ha nulláról magam állítok be mindent?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#84607) Giot válasza dkess (#84602) üzenetére


Giot
addikt

Köszi!
Synology szerintem kimarad.
És 20e magasságában nézelődök szóval az AX50 nekem már tényleg sok.
Az AX20 lenne a jó irány.
De ha az 1043ND tényleg szívatás számba megy a panelba, akkor inkább kap egy C6-ot akciósan ahogy írtátok is. Nekem meg marad az 1043nd amíg 500megabiten vagyok.

Köszönöm szépen a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#84608) dkess válasza Giot (#84607) üzenetére


dkess
őstag

Hát igazából egy 1043NDv3 (ami Neked van) nem akkora szívatás, mint mondjuk 1043NDv2 (ami meg Alien4 -nek van), de azért így 2020 végén szerintem ne adjunk már családtagnak egy csak 2.4 GHz -en N -es WiFi -t tudó routert ... Ilyet a Digi ONT is tud már - pl. a Telekom meg Dual-Band N -es WiFi -t tudó ONT -ot szór a szolgáltatása mellé. Maximum, ha port-forward -ot akar állítani valaki akkor e szempontból lehet ennyi előnye egy a 1043NDv3 -nak ...

Bruttó 9K -ért AC1200 -as eszköz már korrekt ajánlat gyors internet mellé (persze a testvéred igényeit annyira sem ismerjük, mint a tiédet).

@silvergood

Az AX10 -et én sem ismerem - sem a sebességét. Most egy Synology RT1900ac melett nézegetek/próbálgatok egy TP-Link AX50 -est. Ez utóbbit húgoméké - csak most még nálam van ...

(#84609) Alex91


Alex91
félisten

Asus RT-AX92U beuzemelve... Eddig pozitiv a dolog, remelem marad is igy :). Temelem, hogy par evig ez is kiszolgal! Nem olcso, de ugy voktam vele, hogy nem akarom xopatni magam, ha nem muszaj :DD .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#84610) crm


crm
csendes tag

Sziasztok!

Az megoldható, hogy a Telekom által biztosított router két lan portjára kötve 2 Asus router AiMesh módban működjön?

Köszönöm a segítséget.

(#84611) MaCS_70 válasza Real_Necro (#84606) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos nincs. Még típuson belül sem ritka az olyan frissítés, aminél újrahúzást ajánlanak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84612) Essejó válasza silvergod (#84603) üzenetére


Essejó
veterán

Már ne is haragudj, de aki képes egy Asust egy TPhulladékra cserélni az még is mire számított? Ez már egyenesen perverzió, ráadásul a belépő AX10-re? Jó, hogy már nem egy 1043v1-re. Áhh, nem is bosszantom magam ezzel. ;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#84613) dkess válasza crm (#84610) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Azaz a Telekom ONT eszköze ONT+Router módban futna és lenne 2 db AiMesh -t támogató Asus router AP (Access Point) módban - ahol az egyik lenne az 'AiMesh Router' a másik pedig az 'AiMesh Node'?

A válasz igen. Itt is kétféle úton lehet elindulni - az ONT és az egyik Asus router (ez lesz az 'AiMesh Router') között kábeles kapcsolat és a két Asus router között vagy kábeles kapcsolat (kábeles blackhaul) vagy WiFi -n is lehet a kapcsolat. A második router lenne a 'AiMesh Node'. A két router közötti WiFi -s kapcsolat esetére sematikus rajz alább (a kábeles is ugyanez - csak a WiFi helyett kábel):

Vegyük észre amit írtam az elején is - mindkét Asus router AP módban van. Azon belül az egyik Mesh Router - a másik a Mesh Node.

A két Asus router között gond lenne a kábeles kapcsolat (maximum az ONT -hoz tudna kapcsolódni mindkettő) - gondolom ezért is jött a kérdés. Mivel, ha nem lenne gond, akkor simán az egyik lenne Router/Mesh Router módban - míg a másik AP/Mesh Node módban kábellel összekapcsolva.

Persze amennyiben a Telekom node ONT/Bridge módban működne, akkor is működne a utolsó mondatomban megkezdett logika ...

A beállítások pontos menete Asus forrásból: [link]

(#84614) silvergod válasza Essejó (#84612) üzenetére


silvergod
őstag

azért ne húzd fel magad.. :D amúgy előtte volt 1043v1 azt cseréltem az asusra :DDD na az hulladék volt...de nyugi már újra az asus van és a tplink kerülve örökre :D

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#84615) Giot válasza dkess (#84608) üzenetére


Giot
addikt

Okay! :)

(#84616) Real_Necro válasza MaCS_70 (#84611) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez esetben valamelyik estét rá kell szánnom, de most egyelöre vizsgára készülök... amii munka meg gyerekek mellett nem egyszerű. :B Minden esetre ha nem jön be, visszaviszem.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#84617) mastodon válasza dkess (#84591) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszönöm szépen a sok segítséget mindenkinek, most már világosak a lehetőségek.

(#84618) kiir válasza Essejó (#84594) üzenetére


kiir
tag

Szórják ki a TP-Link Archer C6 v2-őt, mert jön a v3. Méghozzá a fórum kedvencével, a MT7621 SoC-cal.

(#84619) MaCS_70 válasza Real_Necro (#84616) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha nincs túl sok DHCP-foglalás meg tömeges porttovábbíítás, akkor max. fél óra alatt megvagy vele.

MaCS

UI: Egy kalappal a vizsgákhoz! Nekem is lesz...

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84620) Paloczi95


Paloczi95
tag

Sziasztok!

Eléggé időszerűvé vált az itthoni hálózatom fejlesztése, a minap kötötték be a Digi1000 netet (eddig Digi100 volt), hozták a megszokott Huawei ONT-t, amit bridge módba rakattam a szerelővel. Eddig egy TP-Link WR1043ND routert használtam, de ez így már kevésnek bizonyul, még vezetéken is. Őszintén szólva minél olcsóbban szeretném megúszni az upgrade-et, azon gondolkodtam, hogy most a black friday-ban jóárasított [Archer C6]-ot vegyem, vagy esetleg egy használt [Archer C5]-öt. Szerintetek?
Egy tégla lakásban lenne használva, kb 60 négyzetméteren, néhány okostelefon, TV, laptop lenne a wifin, egy PC kábelen, illetve egy másik PC kérdéses, ebben is tanácsot kérnék: jelenleg egy ősrégi bg USB adapterrel van csatlakoztatva a wifire. Vagy rákötöm azt is kábelen, vagy vennem kell egy USB/PCIe adaptert, hogy maradhasson a wifi, de már normális sebességgel. Mivel régebbi gép, elegendő lenne n-es adapter is hozzá szerintem. Ebből is néztem néhány használt eszközt: [link] [link]
Ti mit ajánlotok 1. router kérdésben, 2. PC kábelen vs wifin, 3. ha wifin, milyen adapterrel?

(#84621) dkess válasza Paloczi95 (#84620) üzenetére


dkess
őstag

1.

Bár nem tudni az a C5 melyik verzió, de:

- amennyiben számít az a pár ezres is illetve érdekelne esetleg a CFW, akkor: használt C5,
- amennyiben jó lenne, ha lenne garancia (vadonatúj készülék), esetleg OneMesh majd: akkor akciós C6.

2.

PC -t szó nélkül dugj kábelre (szó nélkül meglesz a gigabit, késeltetés jó lesz stb. stb.) - a helyett, hogy AC1200 -as Router (pl. C5/C6) mellé valami kotvák N -es adapterért akár egyetlen fillért is kiadj.

3. Tárgytalan. (!!)

(#84622) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Sziasztok!
Wifi jel erősséggel van problémám, és ezzel kapcsolatban, illetve router - router összekötésben szeretnék segítséget kérni.
Adott egy digis router.
Albérlőnknél gyenge a jel, nem tud homeoffice konferenciákat tartani. Kábel viszont van nála. Vagyis egy plusz routert arra rá lehetne kötni. Kérdésem az lenne, hogy alsó árszegmentből router- router kapcsolatot, külön álló wifi hálózat konfigurálással milyen modellek tudhatják? Vagy ha mindegyik tudja, milyen üzemmónak nevezik ezt a kötést? Sebesség nem lényeg, 100mbit unrif elég.
Köszönöm szépen!

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#84623) szaboi6512 válasza Mr.Peter (#84622) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ez egy megoldás lehet

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#84624) viktorhu válasza Mr.Peter (#84622) üzenetére


viktorhu
veterán

AP módnak hívják. És ha komolyabb webes konferenciákról van szó (webkamerával, hosszabb időn keresztül, prezentációval stb.), akkor érdemesebb arra az időre vezetéken keresztül csatlakozni (bedughatja majd a laptopot a nála lévő AP módú routerbe), amúgy meg saját wifije lesz akkor.

(#84625) Imifej


Imifej
senior tag

Sziasztok! Meglévő gigabites hálózatomba keresek AC képes AP-t. TP-Linkeim vannak, de ott nem találtam kimondott erre a célra eszközt. Tudna valaki ajánlani erre a célra valami megfizethetőt? Itthoni beszerzés lenne jó. Köszönöm!

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#84626) dkess válasza Imifej (#84625) üzenetére


dkess
őstag

Mivel semmilyen részletet nem osztottál meg ezért első körben TP-Link -nél maradva némi választék gondolatébresztőnek:

- Deco széria (AC -s is van, Mesh -t is tudnak): [link]
- SOHO AP -k (ezek N -esek - nem ajánlom): [link]
- Vannak repeater -ekből olyanok, amik AC -sek és AP módba tehetők és még Mesh -t is tudnak, de nem ajánlanám egyiket sem, mert borzalmas a WiFi teljesítményük (mondjuk egy szobára elég, ha kábelvégre teszed)
- Pro AP -k: itt van mindenféle, még kültériek is (Star Wars -osan szólva: nem biztos, hogy ezeket a droidokat keresed): [link]

Namost, ha olyat keresünk, ami értelmezhető WiFi teljesítménnyel rendelkezik, AC -s (mondjuk AC1200 -as), AP módot támogat - és akár OneMesh -t (TP-Link -nél kompabilitásnál maradva) és még legyen olcsó is, akkor azt mondanám legyen egy router (ekkor még egy gigabit switch funkciót is kapunk grátisz).

Mondjuk első körben legyen: TP-Link Archer C6 (v2) AC1200. Ez most délutánra felment 11K HUF -ra (eddig kisker bruttó 9K HUF volt). AC1200/AP mód/Mesh támogatás/gigabit stb. stb.

Persze extra igények esetén lehet feljebb menni ...

(#84627) szekera


szekera
csendes tag

Sziasztok!
Családi házunkba most kötötték be a kábelnetet (100/10 Mb/s).
130 nm, 4 helyiségben 2 tv, 2 telefon, 1 laptop.
Kábelmodem a nagyobb tv mellett (gondolom LAN-ra), egyébként csak böngészés, családdal videóbeszélgetés (alkalmilag Netflix) lenne a cél.
Kb. 20e Ft-ig milyen paraméterek szerint válasszak routert?
Mire figyeljek a kiválasztásnál? (elolvastam a téma összefoglalókat)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#84628) dkess válasza szekera (#84627) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

- egyszintes/kétszintes? Szomszédos WiFi -k mennyire zavarnak be? Valószínűleg nem nagyon - biztonsági kérdés.
- mi lenne WiFi -n és mi kábelen? Az a "nagyobb TV mellett" a ház mely részén van? Oda terveznéd a routert is? Van bármilyen két helyiség között UTP kábeles kapcsolat?
- mit váltana? Azzal mik voltak a tapasztalatok? Adott esetben mi az oka a váltás igényének?

Általánosságban AX -es WiFi -be a jövőtállóság tekintetében invesztálnál (20K körül jó még nem lesz)? Mesh esetleg, mint igény - vagy éppen kizáró ok?

(#84629) Imifej válasza dkess (#84626) üzenetére


Imifej
senior tag

Köszönöm a választ! Igen, én is a C6-ot nézegettem. Csak telefonok, pár netezős laptop mennek wifiről, így szerintem elég lesz. Minden asztali gép, hifi, nyomtatók kábelesek. A fő router egy 1043ND, van egy AP-be kapcsolt wr840 router, egy jelismétlő, és egy Gb switch. Csak egyre több az 5G-s telefon, és Chromecast is van, ezért gondolkodtam egy 5G-s AP-ben. Családi ház, így szomszédok nem igazán kavarnak be, így eddig megvoltam ezekkel is. C6-ból érdemes megvárni a v3-ast, vagy ugyan olyan jó a v2 is? Mert az előbb olvastam, hogy jön.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#84630) szekera válasza dkess (#84628) üzenetére


szekera
csendes tag

a ház egyszintes, talán 4 wifi-t láttam a telefonon a környékből
kábelen a nagyobb TV, mellette a modem és a router, nincs utp sehol (tervezett legtávolabbi vételi pont kb. 15m-re: szobák)
eddig csak mobilinternetet használtunk, mostanra megnőttek az igények a technikai fejlődésnek is köszönhetően (pl. Skype, Netflix)
néztem AX-es routereket is, épp az előretekintés-jövőtállóság kapcsán: pl. TP LINK Archer AX10 (22e) és TP LINK Archer AX50 (30e), v. máshol itt: [link] 17-21e Ft-ért
Mesh-re úgy gondolom nincs szükségem (egyelőre)

(#84631) Gubek-Einste válasza szekera (#84630) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az AX10 vagy AX20 vagy AX50 legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84632) dkess válasza Imifej (#84629) üzenetére


dkess
őstag

Mármint az 5G képes telefonok AX WiFi -jére gondolsz? :)

Komolyra fordítva. Az AX sajnos komoly kiadás lenne - pláne, ha több eszközt is be kellene vetni a siker érdekében meg még jót is akarunk (esetleg Mesh -t egyebeket). A meglevő N -es WiFI -s infrastruktúrához képest az AC is komoly előrelépés lesz. Jut eszembe - a jelismétlő (repeater) mi lenne pontosan? Hasonló mennyiségű WiFi -s eszközre (2 router/jelismétlő ) szükség lenne?

Első körben azt mondanám AC1200 alapú eszközökben gondolkozzunk (ennél nagyobbak már inkább 20K felett vannak). Azt javasolnám, hogy jelismétlő használatában ne gondolkozzunk, ha csak nem a meglevő is AC -s és használható AP módban illetve mondjuk Mesh -t támogat. Egészen egyszerűen egy jelismétlő nem olcsóbb egy routernél és az utóbbi:

- komolyabb WiFi teljesítmény,
- gigabit -es LAN csatlakozó (TP-Link jelismétlőkben 100 Mbps -es van) van,
- routerekben kapunk is egy "grátisz" gigabit switch -et is ...

Amennyire jól látom nem írtál költségkeretet. Javaslatom:

- legyen kettő db Archer C6(v2) - egyik a fő routert (1043ND) cserélné - a másik AP módban (wr840) a másikat cserélné,
- amennyiben a jelismétlőt is cserélni kellene, akkor egy harmadik Archer C6(v2) is ...

Ezek darabja bruttó 11K HUF. A harmadikat akkor lenne érdemes, ha megoldható lenne, hogy az is kábelre kerüljön. Egyébként lehet két router lefedné a teljes lakást (amiről nem tudunk szinte semmit). Egyébként ezek OneMesh -t is támogatnak - így megoldható lenne akár egyetlen SSID(/jelszó) használata mindenhol.

@szekera,

Kezdem akkor a kevésbé érdekes dolgokkal. AX esetén 30 ezer HUF alatti eszközt nem szívesen ajánlanék ebbe a környezetbe - így akkor az AX -et húzzuk is ki.

KEzdjük azzal, hogy a linkedről a TP-Link Archer C1200 AC1200 -t élből kihúzzuk - nem ajánlott. Rossz chipset, újraindulgat stb. Egyébként ezt fogja megkapni a hamarosan debütáló Archer C6v3 is - ezzel is vigyázni kell. Most a boltokban még a Archer C6v2 van, de amennyiben ez lenne a választott, akkor erre figyelj (hogy v2 legyen). Akkor marad két versenyző amiket kinéztél:

- TP-Link Archer AC1200 C6(v2) - 11K magasságában,
- TP-Link Archer AC1750 C7 - 20K HUF magasságában.

Ide én még beszúrnám, mint lehetséges versenyzőt: Asus AC65P (ez AC1200 -as) - kb. 15K HUF.

Mivel nem derült ki pontosan hol van az a nappali (mennyire van középpontban) illetve gyaníthatóan a szobák 15 méterre dologból, hogy nagyon a szélen van - így kétféle dolgot mondanék:

1.

Amennyire nagyon az épület egyik végében a sarokban lenne, akkor: legyen kettő db AC1200 C6(v2) Mesh -be kötve (a távoli szoba oldalán AP módban). A kettő között kábeles kapcsolatot érdemes létrehozni - így hátul is lenne egy gigabit -es "switch" is ...

2-

Amennyiben megoldható, hogy a nappalinak legalább a szobák felé eső részén - folyosóra néző helyen legyen, akkor - egy router: TP-Link Archer AC1750 C7 vagy Asus AC65P.

@Gubek-Einste

Most lehet én értem rosszul (simán lehet), hogy AX -es illetve drágább router nem fér bele. Amennyiben mégis, akkor az AX10 -et (AX1500) nem ajánlanám - pont tegnap szidták nagyon. Szerintem az AX20 (AX1800) se sokkal jobb. Ráadásul ezek alig vagy egyáltalán nem előrelépés sebességügyileg, mint mondjuk egy AC1750 -es kategória ...

Az AX50 -et (AX3000 -es) viszont már ajánlani tudnám - saját tapasztalatból is, ha extra szolgáltatások nem kellenek (WPA3, OneMesh - bár ezek később lehetnek firmware frissítéssel stb.). Igazából 40K alatt egy AX73 (AX5400 -es) még jobb választás lenne: még erősebb WiFi, Mesh, jobb hűtést biztosító burkolat (bár AX50 -é is elég) stb. stb.

Asus oldalán AX58U -nál (AX3000 -es) kezdeném szívem szerint az ajánlgatást AX vonalon. Szőrmentén AX55/AX56U is beleférhet, ha árban "érzékenyebbek" vagyunk, de ez utóbbiak WiFi sávszélességben a TP-Link -ek (AX50/AX73) alatt vannak - szolgáltatások tekintetében pedig felette (kinek mi a fontos).

[ Szerkesztve ]

(#84633) woodworm válasza dkess (#84632) üzenetére


woodworm
veterán

Honnan az archer c6 v3-ast érintő információ?
Se a wikidevi, se a kiadott gpl forrás nem erősíti meg. Az mt7621-hez pedig hamar készülhet eddig hiányolt openwrt vagy esetleg padavan.

(#84634) dkess válasza woodworm (#84633) üzenetére


dkess
őstag

Tegnap hozta fórumtárs a hírt ezen topikba: [link]

(#84635) kiir


kiir
tag

A TP-Link Archer C6 v3 a rendelkezésre álló információk szerint kétmagos MTK chipsettel megy (akárcsak a már kapható C6U), a C1200 AC1200 egymagos Broadcom-mal.

Az Euronics 8.990 Ft-os TP-Link C6-akciója a honlapjuk szerint még tart.

A TP-Link OneMesh-e nem tud kábeles összekötést, csak wifin megy. A Deco-k viszont tudnak.

Az Asus RT-AC65P ára is elírás lehet, inkább 25 kHUF lesz az.

(#84636) woodworm válasza dkess (#84634) üzenetére


woodworm
veterán

Csakhogy az ugye nem egyezik a C1200-asban lévő hibás broadcom soc-vel.

(#84637) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Meg jött az ax92u, elkezdtem beállítgatni. Az első dolog, ami az én hozzá nem értésem miatt van, hogy érdemes-e különválasztani a 3 hálózatot (2,4GHz, 5 GHz-1, 5 GHz-2), vagy legyen bekapcsolva a Smart Connect és akkor egy SSID alatt látja mindet és vált automatikusan az elvileg legoptimálisabbra?

(#84638) Imifej válasza dkess (#84632) üzenetére


Imifej
senior tag

A repeater típusa TL-WA850RE ami egy v.1 így még AP-ként nem tud üzemelni. Csak az utcára tolja ki a wifit, mert sokat diskurálunk a szomszédokkal. :) Ezt nem tudom kábelen elérni, a sarokban lévő speiz-ben van bedugva. Oda az utcára tökéletes. Hatótávokkal nincs gondom, ez a 3 eszköz lefed mindent (90m2). Egyenlőre csak egy C6-ot tervezek venni, de később majd meglátjuk. MESH nem izgat annyira. 1043nd miért nem jó routernek? Gigabies porton kiszolgálja majd a C6-ot. De ha kell, akkor azt is lecserélhetem.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#84639) dkess válasza kiir (#84635) üzenetére


dkess
őstag

Nagyon szépen a kiigazítást. Az Asus -nál, mint AC1200 -as router az ASUS RT-AC57U -re gondoltam és annak a 15K körüli árát írtam, de Asus AC65P (ez AC1750) típust írtam.

Ez elírás és elnézést kérek. Persze a Asus AC65P is ajánlott típus - csak az ára 25K körüli ...

Igen, ha a TP-Link OneMesh nem tud kábeles blackhaul -t, akkor kábeles háttér igénye esetén marad csak a AP mód. Tekintve az árkülönbözetet a Deco -khoz még így is megérheti.

Akkor úgy néz ki van még 9K -ért C6. Akit érint, annak jó hír lehet.

@Imifej

Két dolog miatt ajánlottam két C6 -ot:

- feltételeztem, hogy azért van jelenleg is két router (egyik AP módban) - a repeater- ről nem is beszélve - mert kell a lefedettséghez. Namost, ha igény merült fel arra, hogy legalább AC -s WiFi -d legyen, akkor gondoltam, hogy azt mindenhol szeretnél és nemcsak a lakás felében ...
- bruttó 9K HUF -ért AC1200 -as router nem tudom mikor lesz legközelebb ...

[ Szerkesztve ]

(#84640) Imifej válasza dkess (#84639) üzenetére


Imifej
senior tag

Igazad van, lehet holnap el is ugrok érte.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#84641) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Szenvedek az AX55el. Nekem ennyire problémás, instabil routerem még nem volt. Folyamatosan megszakad, újraindul, ez eltart kb 10-15 percig, utána kb fél-1 órát megy...
Telefonomat időnként nem hajlandó becsatlakoztatni, megtagadja a kapcsolatot, majd gondol egyet és megy...
Mióta beállítottam mindent, synology nas ds get alatt nem megy a bt-search, "nullás" minden file... De a szakadás bosszant leginkább...

Még bajlódom vele kicsit, aztán lehet holnap viszem vissza és maradok a kezdetektől atomstabilnés megbízható N18nál... :(((

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#84642) dkess válasza BrandonXXV (#84637) üzenetére


dkess
őstag

Szerintem érdemes lehet, de ez függ az WiFi eszközeidtől is.

Mondok szélsőséges példát:

- Amennyiben van egy raklap csak 2.4 GHz -es WiFi -t tudó eszközöd - jellemzően pl. okoskonnektor, okosizzó, okoskapcsoló, okosmosógép stb., meg WiFI nyomtató, TV -k stb. akkor annak a 2.4 GHz -hez tartozó SSID/jelszót adod meg,

- nagyjából a minden másnak (ami kicsit is sebességigényesebb) - pl. laptop, PC (ha nem tudod kábelre rakni), mobiltelók, tabletek stb. akkor annak a (valamelyik) 5 GHz -hez tartozó SSID/jelszót adod meg. Ez utóbbiak közül csak azokhoz adnék meg 2.4 GHz -hez tartozó SSID -t is amelyekkel "nagyobb" távolságokra is bandukolhatsz. Például laptop (ha nem szoktál kiülni a kert végébe), PC -vel sem mászkálsz sokat pl. avagy tablet -el sem feltétlenül, de pl. egyes mobiltelóknál jól jöhet, ha a kert végében is van még WiFI ...

Nagyjából ez a logika:

- 2.4 GHz: nagyobb hatótáv, de lassabb,
- 5 GHz: kisebb hatótáv, de gyorsabb.

Továbbá az okoskonnektor, okosizzó, okoskapcsoló (de még a nyomtatók is) stb. jellemzően mostanában csak a 2.4 GHz -et ismerik (azt is legtöbbször csak N -es fomában) - másfelől ezeknek semmilyen sávszél nem kell gyakorlatilag ...

(#84643) blakey válasza BrandonXXV (#84637) üzenetére


blakey
titán

Külön SSID legyen mindegyikre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84644) BrandonXXV válasza dkess (#84642) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Köszönöm, én is így matekoztam kb.

blakey, neked is köszi

(#84645) dkess válasza Real_Necro (#84641) üzenetére


dkess
őstag

UPnP be van kapcsolva (asszem alapból be szokott lenni)? A port-forwarding szabályok rendben lefrissülnek a Synology NAS -ról? Amennyiben az UPnP off, akkor kézzel kell azokat felvinni. Nagyjából minden mást is beállítottál, ami az N18 -nál be volt állítva?

Legfrissebb firmware van fent? Amennyiben folytatja a kellemetlen gyakorlatát a router (amiket leírtál), akkor 14 napos elállás lesz a nóta vége ...

[ Szerkesztve ]

(#84646) Real_Necro válasza dkess (#84645) üzenetére


Real_Necro
veterán

Igen, ezeken mind végigmentem, gyakorlatilag letükröztem az N18 beállításait. Rendkívül idegesítően újraindulgatott meg kilőtte a wifit folyamatosan. Factory reseteltem, elcsomagoltam, holnap viszem vissza... Túl szép lett volna 25-ért...

Az N18at 2 éve vettem, de annyira kezes bárány volt, hogy minden csettintésre működött és soha semmilyen problémám nem volt vele... Maradok mellette még egy darabig.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#84647) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a Zyxel Multy U - AC2100 mesh router szettről?

(#84648) dkess válasza psion2101 (#84647) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Amennyiben jól látom, akkor egy "router" meg egy WiFi -s egységből áll a pack. Egy gyors vélemény:

- trendi,
- "tündi-bündi",
- "csak" AC -s Wifi,
- csak egy WAN és egy LAN csati,
- drága.

Úgy látom nagyon céleszköz. Mesh -re kihegyezve - kábeles blackhaul -al is. Azonban csak nem vesszük kábelvégre a másik végét - veszítene a "tündi-bündi" -ségéből ... :)

Viccet félre téve - amennyiben Mesh kell, tetszik a kinézete (ez fontos), a mobilapp OK - esetleg szeretnél Alexa -val ökörködni (ezt még a TP-Link is tudja) akkor ez a Te eszközöd lehet. Komolyan - egy dizájnerterméknél, ha amúgy technikailag elmegy, akkor kifizetném a dizájn felárát ...

(#84649) Veron


Veron
őstag

Vásároltam egy Asus AC65P routert, mert reméltem, hogy sok más előnye mellett jobb lesz a hatótávja, mint a Digi ONTnak. De nem igy történt, ezért szeretném megkérdezni, hogy valahol lehet - e a jelerősséget állítani. Én sehol sem találom a menüben.
Ill. van 20e Ft körül olyan min. AC router, aminek bizonyítottan jó a hatótávja? Mesh megoldás is jöhet, nekem két gigabit Ethernet port kell minden más wifin kapcsolódik. Utóbbi esetben emelném az árat 35e Ft környékére.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#84650) dkess válasza Veron (#84649) üzenetére


dkess
őstag

Két db ASUS RT-AC57U v3 ? Ennek AC1200 -as WiFI -je van. Igaz a WiFI hatótávja nem lesz jobb, mint a AC65P -nek, de kettőt Mesh -be kábeles blackhaul -al már jobb lenne ... Ez olyan bruttó 32K HUF össszesen.

Avagy a meglevő AC65P (ez AC1750 -es, ez lenne mondjuk a Mesh router) mellé AC57U Mesh node -nak szintén kábelen persze? Ez így együtt kb. 41K HUF (de a AC65P -t már megvetted - a AC57U lenne olyan 16K HUF).

Az a baj, hogy Asus -éknál a komolyabb hatótávú WiFi -t (egy routerrel akarnánk megoldani) olyan 40-50K körül kapnánk. Mondjuk AX58U - 50K, de már AX -es. WiFi -nél persze garancia nincsen, de van ugye 14 napos elállás, ha nem tetszene a mutatvány ...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.