Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85451) asus1 válasza dkess (#85446) üzenetére


asus1
aktív tag

Falak távolsága, típusa. Panel, válaszfalak 8-cas tégla. Nappali, fürdő, wc, konyha, háló.
Szinteltolásos a lakás, egy szinten ketten laknak.
igen él még a 120ezerig, de ha nem muszáj annyit sem adnék érte.
Kábelen max xbox lenne.
És ha támogatná a wifi6-ot, az a jövőbe nézve szerintem előny lenne.

(#85452) dkess válasza asus1 (#85451) üzenetére


dkess
őstag

A szinteltolás között is él a "8-cas tégla"? Értem ez alatt, hogy ez nem valami hozzáépítéses mutatvány, ahol egykoron külső házfal volt a kettő közötti fal?

Persze alaprajzot nem ismerünk meg azt sem, hogy melyik részen helyezkedne el a (ONT+)router meg milyen kábelezés van. Így egy eszközös megoldást nem merek ennek ismerete nélkül ajánlani.

Ami ideális megoldás lehetne - 2 db AX58U (2*49K HUF). Egy-egy a két házrészbe kábelen összekötve - AiMesh rendszerben. A routerek LAN portjai switch -ként felhasználhatóak további vezetékes klienseknek és amit tudunk azt tegyünk vezetékre is.

Apropó - biztonsági kérdés: ez egy háztartás, ugye?

(#85453) asus1 válasza dkess (#85452) üzenetére


asus1
aktív tag

Félreértesz szerintem.
16 lakás van egy tömbben, szintenként 2, viszont szinteltolás van és a földszinten vagyunk.
Modem jelenleg a lakás közepen helyezkedik el és ott is maradna a routerrel együtt. A jelenlegi Netgear N900 is lefedi a lakást, ezzel nincs is baj, csak ugye az nem tudja már vezeték nelkül az 1Gbit/s-ot. (450Mbit-et tud.)

[ Szerkesztve ]

(#85454) Alex91 válasza asus1 (#85453) üzenetére


Alex91
félisten

ZenWiFi AX (XT8), ASUS RT-AX86U, ASUS RT-AX92U, ASUS RT-AX58U, mondjuk...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85455) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!
Van egy családi ház, ahol a tetőtérben van egy telekomos router, típusát nem tudom sajnos. A kert végi kis faházban (kb 20 méterre) bent már nincs vagy nagyon gyenge a wifi jel. Ehhez egy olcsóbb fajta wifi range extender elég lehet? Csak szezonálisan lenne használna tavasztól őszig, azaz ha nincs kint hideg, akkor akár még a téglaház ablakán kirakva megfelelően szigetelt dobozban is lehetne, bár nem lenne szép :)
Szóval milyen típus jó erre a célra? Melyiket ajánljátok?

Ilyesmiket néztem az olcsóbb kategóriában. Tudom, hogy szinte a legolcsóbbak, de nem szeretnék többet költeni rá, mert ajándék lenne :DDD
Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro 4690Ft [link]
Asus RP-N12 Wireless-N300 Wireless 6490Ft [link]
TP-LINK TL-WA850RE 4990Ft [link]

(#85456) dchard válasza woodworm (#85413) üzenetére


dchard
veterán

Berendeltem egy Ax6-ot, meglátjuk milyen lesz. Az USB port nem annyira zavar (már a tény hogy nincs rajta :) ).

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#85457) Veron válasza dkess (#85450) üzenetére


Veron
őstag

megrendelve a 3-as mesh ZenWifi kit, köszönöm mindenkinek. :R
AC65P elállás kezdeményezve, hap ac2-re nem triviális, így az lehet marad egy darabig.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#85458) dkess válasza Rodzser Mór (#85455) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Lakik is ott valaki? Ezeket egyébként csak akkor, ha büntetni szeretnéd az illetőt.

Úgy egyébként, ha lakott az a kisház és "értelmes" dolgot szeretnénk oda, akkor optika. Filléres tétel (OK, nem 5-10K HUF), stabil gigabit, örökélet ... mi kell még? :)

@Veron,

Nagyon szívesen. Várjuk az élménybeszámolót.

[ Szerkesztve ]

(#85459) Rodzser Mór válasza dkess (#85458) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Szia!
Tavasztól őszig laknak benne. Az a helyzet, hogy a tetőn gerincéhez közel jön be az utcáról légkábelen át. Tehát tetőtérből az alatta lévő 2 szinten át kéne vezetni a kábelt, majd át a kerten be a faházba. Úgyhogy a kábelezés nem járható út.

(#85460) dkess válasza Rodzser Mór (#85459) üzenetére


dkess
őstag

Rendben, sajnos akkor érdemes lenne valami más karácsonyi ajándékot nézni az illetőnek ...

(#85461) Rodzser Mór válasza dkess (#85460) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Nem vidítottál fel :D

Arra van tapasztalat, hogy ha esetleg nem válik be a kibontott és kipróbált szerkentyű, mert nem ér el a kívánt helyre az ereje, akkor vissza lehet küldeni/visszafizetik az árát?

Van szerepe a hatótávban, hogy kívül (szemmel láthatóan) mekkora és hány db antennája van egy ilyen cuccnak? Mert a fent példaként linkelt TPLink szerkentyűn nicns antenna kívül.

(#85462) MaCS_70 válasza Rodzser Mór (#85461) üzenetére


MaCS_70
félisten

Netes vásárlás esetén magánszemélyként 14 napos elállási jogod van.

Nálunk kb. 40 méteres távon sokáig jól működött az ablak közelébe tett Asus RT-N18 router, ami a 2,4 GHz bajnoka volt.

Játszhat még kültéri AP, rosszabb esetben kettő belőle.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#85463) MrDCB válasza Gubek-Einste (#85381) üzenetére


MrDCB
újonc

Igazából 40 ezer fölé nem szeretném, ha menne semmiképp, de örülnék, ha 30 alatt megoldható lenne a dolog. Nincsenek egyéb igényeim, mint láthatod, egy ötezer forintos router van jelenleg, geforce now olcsóbb, mint venni egy új számítógépet és engem nem zavar, ha 1080p 30fps medium beállításon megy egy játék, nem akarok 4k-ban 60fps-el játszani ultra beállításon. Tényleg annyi csak a lényeg, hogy tudni szeretném, hogy lehet-e stabil kapcsolatot csinálni vagy sem ennyi pénzért, mert ha nem, akkor inkább hagyom a dolgot. Egyébként rajtam kívül senki nem használ számítógépet a házban, csak telefont. Ott is csak social media és youtube használat van. Netflixet vagy HBO GO-t is csak én használok alkalom adtán. Elég nehezen lehet átfúrni a falakat, ezért lenne jobb a wifi, mint a vezetékes internet. Geforce Now-nak pedig elvileg csak annyi kell, hogy legyen egy 50-60 mbps, nem túl nagy ping és minél folyamatosabb kapcsolat.

(#85464) dkess válasza MaCS_70 (#85462) üzenetére


dkess
őstag

Az a "ablak közelébe tett Asus RT-N18 router" egészen biztosan WiFi -n kapott netet osztott tovább? Aztán azon a 40 méteren kívűl átvert födémet, két házfőfalat (!!) meg pár belsőt? Apróság: jelen esetben egy router szintű dolog már nem fér bele ...

Azaz jelen esetben nem a "csiholjunk némi WiFi -t a kertbe" című projektről lenne szó ...

(#85465) asus1 válasza Alex91 (#85454) üzenetére


asus1
aktív tag

Köszi, rájuk nézek!

(#85466) MrDCB válasza Gubek-Einste (#85381) üzenetére


MrDCB
újonc

Még annyit hozzátennék, hogy a xiaomi termékekben jelenleg megbízom, úgy tapasztaltam, hogy ár/érték arányban jó termékeik vannak, szóval ha szerinted/szerintetek a Xiaomi AIoT AX3600 Router egy megoldás lenne a problémámra és jobb választás, mint a többi, akkor ez megfelelne nekem, igaz, hogy nem olcsó, de ez még éppen beleférhetne...

(#85467) MaCS_70 válasza dkess (#85464) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, meglepő módon a második szomszéd egész házában tudták használni a wifimet. Jobban, mint a sajátjukat a házon belüli 841-esről.

De vezetékezni szerintem kell, a wifi egyszerűen nem teljes értékű alternatíva.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#85468) #01758976 válasza MaCS_70 (#85467) üzenetére


#01758976
törölt tag

Szevasztok!

Router kellene, aminek van 3 db gigabites portja, 2.4 és sz 5 Ghz-t összetudja vonni, simán vigye wifin is az 1 gigát, stabil szoftver, ne dobáljon el, ne omoljon össze 20 eszköz csatlakozásakor. Gondoltam ez majd jól hozza a Xiaomi MI Ac 2100, három nap után bemondta az unalmast, használat közben eldobott mindent, csak a system led villog, bele menni sem tudok, sem appal, sem böngészővel, resetre nem reagál. Szóval a xiaomit mint olyan kizárva. Ár majdnem mindegy, csak atom stabil legyen. Köszi

(#85469) PATTA86


PATTA86
csendes tag

Sziasztok!
Hozzáértő segítségre lenne szükségem, mert én teljesen laikus("hülye") vagyok ebben a témában :D
Elsőnek is, Telekomos IPTV előfizetésem van, 300/75 Mbit/s nettel, hozzá egy ilyen modemmel [link]
Olyan kérdésem lenne, hogy Ti mit ajánlanátok hozzá (hosszabb időre), hogy stabil és jó legyen a net wifizés közben? Azt kell tudni, hogy kertes családi házról van szó, az alapterület kb 120 négyzetméter, de még pluszba ott van a műhely ami még 20nm2, addig jó volna, ha minimum addig lenne jó a wifi. Amire használva volna a net az 1 tv-n 4k tartalmak nézése, max kettőn néha, plusz még mobilon(2db) wifizés a házba, esetleg még lenne pár wifis okos készülék... Amit ajánlottak már nekem az ez lenne [link] wifi erősítésre, bár én ezt kevésnek gondolom, mert a szobában van a modem és 2 fal után van a konyha ami már nem esik bele a 90nm2 határba, de viszont ennek az árát meg sokalnám kiadni érte [link] Vagy esetleg egy olyan lehetőség is jó lenne, hogy mivel a konyhában is van iptv lehozva, hogy oda berakni egy routert? Onnan 2 tégla fal választja el a műhelyt is és a szobákat is 2 fal. Amúgy az alapterület úgy van, hogy két szoba, fürdő, wc, nappali, kb 90nm2, konyha, spejz, műhely meg kb 50nm2.
Szerintetek mi lenne most nekem egy "best buy" vásárlás? Esetleg, ha a net kevés volna azt tudom nővelni 1Gbit/s-osra, ha volna értelme.
Köszönöm, ha elolvastad és a segítséget is!

(#85470) tylerddd


tylerddd
veterán

Ma kaptam egy új RT-AC66U B1-t, remélem ez tovább bírja, mert egyébként szerettem a cuccot. Most első körben stick-ről fogja osztani a mobilnetet, kíváncsi leszek, hogy miként fogja ezt tenni hosszú távon.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#85471) dkess válasza #01758976 (#85468) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Elég kevés dolgot adtál meg. A környezetről semmit, az ár meg "mindegy". Legyenek rajta gigabit -es portok, meg Dual-Band. Na, jó - legyen stabilabb a Xiaomi MI Ac 2100 -nál. Meg a "simán vigye wifin is az 1 gigát" ...

Namost az utóbbi lehet problémás. Pláne AC -s WiFi -vel. Pláne mivel pl. pár fal meg födém meg pár tíz méter után - különösen erősen zavart környezetben ez finoman fogalmazva nem garantált. No meg kliensfüggő is a dolog stb. stb.

Csak ezek alapján egy AX50 vagy egy AX73 is megfelelő választás lehet Neked.

Ennél pontosabbat akkor tudunk mondani, ha némi részleteket is elárulsz ...

@PATTA86,

Mindenekelőtt tudnod kell, hogy az a "WiFi erősítéses" dolog az egyetlen dologra kell, hogy jó legyen T -s inerciarendszerben: vigye át az IPTV -t egy nem túl távoli helyre (ugye írják is, hogy: "Közepes méretű egyszintes lakásokhoz ideális választás /kb 90 négyzetméterig/"). Namost már itt bukik a mutatvány, mert Neked jóval nagyobb helyre meg külön műhelybe is kéne valami. Az IPTV a célhelyen HD adást feltételezve 2 Mbps az igény - e fölött "minden bit/s ajándék" ... :)

Tudnál egy kicsit rajzolni is? Esetleg, hogy hol van a modem, hol vannak kábeles kiállások, akár bármely két helyiség között van-e bármilyen kábel. Műhelybe megy bármilyen kábel? Hol "sűrűsödnének" a kliensek és milyen fajták stb. ?

@MrDCB,

Ahogy látom a Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router topikja nagyon pörög itt a pH -n (ehhez sokan választanak ax1800 -n, ha kellene AP módba mellé). Magánvélemény, hogy a tudásához képest drága, kell vele mókolni rendesen és akkor előnyös, ha szereted a fórumokat bújni, a közösséget, firmware -ekre meg bug -okra vadászni ... :)

Az Xiaomi -t csak akkor, ha szeretsz embereseket sz@pni. De úgy igazából. Amennyiben igen, akkor viszont a Te router -ed.

[ Szerkesztve ]

(#85472) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok,

Vettem egy RT-AX86U-t, de az emeleten már nem annyira acélos a háló. Gondoltam megtámogatom egy másik ASUS cuccal, hogy erősebb legyen az emeleten a jel. MElyik lenne jó, ha szerintetek? RT-AC57U, vagy RT-AC1300G plus V3. Árban ugyanannyi a kettő és ha jól látom AIMESH mindkettőben van.

(#85473) #01758976 válasza dkess (#85471) üzenetére


#01758976
törölt tag

Igazából semmi különös, 1 fal, ez kb. 15 centi vastag, meg egy üveg fal ami kb. a fele, 100nm nettó négyzetméter földszint,a ház első felében a szolgáltatói, ellenkező oldalon a vásárolt. Tehát kb. 15 métert kell két routernek látnia, a szolgáltatói most a ház 3/4-ben elég, de kell a maradék is, mert ott az iroda is, meg pár kütyü. Azokon kívül, mit írtam, ennyit kell tudnia. köszi

[ Szerkesztve ]

(#85474) PATTA86 válasza dkess (#85471) üzenetére


PATTA86
csendes tag

[kép] A tv, net a Szoba1-ből megy az emeleten keresztül, Szoba 2-be van levezetve iptv és a Konyhába. Máshol nincs semmi vezetés/vezeték, szóval azért volna jó, ha a konyhába is jó lenne a net, és legalább a műhelyig elérne a wifi akadozás mentesen. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#85475) dkess válasza Zebu (#85472) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Alapértelmezés szerint sem nagyon kevernék AC -t meg AX -et Asus AiMesh -ben. Másik oldalról nézve egy AX86U mellé alhangon dukálna egy AX58U ... Persze kábellel összekötve illetve, ha az amennyivel többe kerül belefér.

@hárásó,

Mondanám azt, hogy ez nem "hárásó", de ezzel elvetném a sulykot - elnézést kérek ... :)

Komolyra fordítva - kábeles összeköttetés van a két hely között? E nélkül nem valószínű értelmezhető eredmény. Persze alaprajz alapján lehetne sakkozni, hogy milyen pozicíóban hol mennyi WiFi lenne, de ...

Én azt mondanám első körben, hogy két db AC57U v3, kábellel összekötve és AiMesh -be konfigurálva. Amennyiben több is beleférne a keretbe, akkor szólj - majd nézünk.

Azt, hogy pontosan hova érdemes rakni vagy egyáltalán hova lehet az nem derül ki - ha adsz egy "móricka rajzot" akkor lehet ezt még pontosítani (ha nem, akkor nem).

(#85476) #01758976 válasza dkess (#85475) üzenetére


#01758976
törölt tag

A szolgáltatóiból cat 7 megy a másik routerig, ebből kell 3 db gigás ethernet, meg wifi, kb 10 méterig 1 fallal közben ami 15 centis és tégla, ennyi, ez a kihívás :)

Nem vagyok sértődékeny alkat, szóval bőven belefér az a bizonyos sulyok.

(#85477) Alex91 válasza Zebu (#85472) üzenetére


Alex91
félisten

Asus rt-ax58u, rt-ax56u, szerintem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#85478) dkess válasza PATTA86 (#85474) üzenetére


dkess
őstag

Köszönöm szépen a rajzot.

Két router -es megoldást javaslok (konkrét típus a végén).

Az alább jelölt piros pontokra kerülnének. Ami fontos - a router -ek LAN portjai switch -ként is funkcionálnak és ezt használjuk is ki. Azaz azon helyiségekben PC -k, TV -k, médialejátszó, AVR, UTP -s nyomtató stb. kerüljön kábelvégre - mindenesetre a lehető legtöbb. A legjobb WiFi - a terheletlen WiFi ...

Miért van egy kék pont is a képen? Elméletileg dönthetünk úgy is, hogy a Szoba1 helyett a Szoba2 -be tesszük az egyik routert. Szerintem erre nincs szükség, de amennyiben eszedbe jutna valami, akkor szólj és tervezhetünk ilyesmivel is. Úgy egyébként, ha több vezetékes kliens lenne itt, akkor egy 6K HUF -os 5 portos gigabit -es switch -el is el lehet intézni a dolgokat (azaz csak e miatt nem kell idetenni routert).

A pontok elhelyezkedése alapvetően javaslat (az ideális helyek). Természetesen helyi adottságoknak megfelelően a helyiségen belül lehet tili-tolizni. A konyhában azért van balra tolva (mondjuk rakjuk az ablakba amennyiben lehetséges), mert így az udvarra/kertre illetve a műhely/raktár előterére is jobb rálátása van. Nem mellesleg a házat tekintve is kicsit központibb a fekvése ...

Javasolt típus: ASUS RT-AC57U v3 AC1200 (16K HUF: [link] ). Ebből 2 db 32K HUF. AiMesh -be konfigurálva (Szoba1=AiMesh Router; Konyha/AiMesh Node).

Amennyiben nagyobb lenne a keret, speciális igények, esetleg AX -es WiFi, akkor kérlek szólj - nézünk mást.

@hárásó,

cat 7? Szuper. Ez tényleg jó hír. Amennyiben jól értelmezem, akkor a szolgáltatói eszköz sincsen teljesen sarokban illetve ezen a fertályon kellene némileg ráerősíteni a WiFi -re (pontosabban - az iroda felé eső részre ...).

Amennyiben igen, akkor tulajdonképpen nagyon hasonló a kérdés, mint PATTA86 -nál fentebb és a megoldás sem lesz más.

Két router -es megoldást javaslok. Az egyik a mostani szolgáltatói eszköznél, melyet majd Bridge módba kérsz és az itt levő router lesz a router és az AiMesh Router. A másik meg az "iroda közeli" helyre ahol az a Cat7 és végződik. Azt meg AP módba és AiMesh Node -nak konfiguráljuk ...

Itt is igaz lesz, hogy a a router -ek LAN portjai (mind a kettőé) switch -ként is funkcionálnak és ezt használjuk is ki (azaz dugdozzunk rá minél több dolgot).

Az ajánlatom is ugyanaz, mint fentebb:

Javasolt típus: ASUS RT-AC57U v3 AC1200 (16K HUF: [link] ). Ebből 2 db 32K HUF. AiMesh -be konfigurálva.

Amennyiben nagyobb lenne a keret, speciális igények, esetleg AX -es WiFi, akkor kérlek szólj - nézünk mást.

[ Szerkesztve ]

(#85479) Gubek-Einste válasza MrDCB (#85463) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P ami 30k alatt van és megfelelő lehet de ha nem elégséges a lefedett terület akkor sajnos nem úszod meg, hogy egy újabb eszközt (ami lehet a jelenlegi TP-Link is) üzembe állítsál kábeles kapcsolattal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#85480) Zebu válasza dkess (#85475) üzenetére


Zebu
addikt

kösz a tippeket, akkor lehet overkill ez a 86u ide, és inkább kettő kisebb kellett volna :(

(#85481) dkess válasza Zebu (#85480) üzenetére


dkess
őstag

Szívesen.

El ne add ... :) Jól jöhet, ha jön majd a 2 Gbps -es netek kora (ugye van rajta 2.5 Gbps -es WAN/LAN csati is) illetve "durva" a WiFi szekciója is ...

Úgy egyébként kettő darab AX58U -val (ezek már AX3000 -esek, ami alatt AX -et nem szívesen ajánlanék - pláne nem egy AX5700 -es router mellé) jobban jártál volna eredetileg ...

(#85482) Zebu válasza dkess (#85481) üzenetére


Zebu
addikt

még vissza tusom vinni, 14 napon belül vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#85483) Zebu válasza dkess (#85475) üzenetére


Zebu
addikt

Kábeles összekötés sajnos nem játszik, az emelet nincs bedrótozva :(

(#85484) Gubek-Einste válasza Zebu (#85483) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor pont itt az ideje, hogy legyen, hosszútávon mindenképpen szükséges lesz megcsinálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#85485) Zebu válasza Gubek-Einste (#85484) üzenetére


Zebu
addikt

Powerline adaptert használtam eddig, egy AP-vel az emeleten de gondoltam talán ezzel az egy eszközzel meg tudom oldani, mivel azt olvastam, hogy nagyon bika a wifi benne. Sajna úgy néz ki ez nem teljesen fedi le nálunk az igényeket.

(#85486) PATTA86 válasza dkess (#85478) üzenetére


PATTA86
csendes tag

Köszi a segítséget! Annyi, hogy most a Szoba1-be jobb oldalt felül van a gép és a modem, de bal oldalt felül jön le a vezeték a falban... ahová raktad a piros pontot ott ágy van, de főlé lehet rakni akár polcra a routert. Viszont a konyhába ott az ajtó a piros pontnál, mellé az ablakba azért nem jó, mert ott konnektor nincs... szóval a "Konyha" felíratnál vagy a szekrény tetejére vagy az "IPTV" felíratnál a tvhez lehetne rakni, vagy esetleg be a spejzba, de ott meg már a falak száma növekedne.. Az ,,AX-es WIFI" az nem tudom mit takar? ÉS az mivel jobb és mennyivel lenne drágább? Amúgy a szobába miért kell router? Nem elég oda a gyári T-os modem? Amikor a szerelő kötötte be az optikát ő azt mondta, hogy a kinti konyhai vevőegységhez lehetne egy routert hozzá kötni, hogy erősebb legyen a wifi a konyhában is. Az úgy nem volna elég oda egyet tenni? Vagy a 4k-s tartalmak miatt írod, hogy kell a szobába is egy a tv-hez, nem? :) Amúgy a képen elírtam... a 40 az 50m2 :D

(#85487) dkess válasza Zebu (#85485) üzenetére


dkess
őstag

Az milyen Powerline (AV1000 -es vagy AV1300 -as javallt)? Azt tudod, hogy ez már bekábelezésnek számít"? :)

Nincs "bika WiFi". WiFi van - annak minden előnyével és hátrányával ...

@PATTA86,

Szívesen.

Jól hangzik. Amennyiben a spájzban van akár egy kis ablak ami a udvarra néz, akkor mehet oda, ha belefér, hogy oda rakd ahogy írod. A konyhába lesz elég WiFi bőven így is - viszont az udvar/kert/műhely tandemen segítene, ha nem a konyhában lenne az átellenes sarokba paszírozva. Persze ekkor sem katasztrófa - csak a hangsúlyok tolódnak el (mondjuk kísérleti alapon is mehet - kipróbálod és ott marad, ahol jobb). Persze a konyhába rakva annak jobb WiFi -je lenne, aki a nappaliban a konyhaajtónál szokott lebzselni ... :)

Alapvetően a koncepció:

- a 90 nm -es részt (két szoba, nappali stb. - egyébként szép "kocka", ami jó hír) alapvetően a Szoba1 szórja be.
- a minden mást (konyha/spájz/műhely/udvar/kert - adott esetben nappaliba is "belóg") pedig javarészt a konyha/spájzban levő eszköz intéz.

(#85488) PATTA86 válasza dkess (#85487) üzenetére


PATTA86
csendes tag

Értem. Az AX-es részre nem válaszoltál... (Az ,,AX-es WIFI" az nem tudom mit takar? ÉS az mivel jobb és mennyivel lenne drágább?) Amúgy a 2 routernek azonosnak kell lenni? Gondolom igen, az úgy hülyeség lenne, hogy a távolabbi jobb legyen? :D

(#85489) dkess válasza dkess (#85487) üzenetére


dkess
őstag

@PATTA86,

Jut eszembe. Néhány felvetésedre nem válaszoltam.

AX -es WiFi - csak röviden mert már tengernyi iromány született róla ezen topikon belül is: gyorsabb, jobban bírja a falakat/távolságon/idegen zavaró WiFi -ket, kisebb késleltetések, sokkal több klienssel bír egyidőben is. Ezek AX -es kliensekkel domborodnak igazán. Cserében jóval drágább.

Ez a két router -es modell AiMesh -el. Elöljáróban egy magyar nyelvű leírás - két videó is van benne (az első feliratozott is, ha bekapcsolod): [link] . Na, ez lenne Nálad. Tetszik?

Szerelőkről. Sokszor szoktam mondani, hogy a szerelőket csak egyetlen dolog érdekli. Nem, most nem a 'p' -vel kezdődő és '@na' -ra végződő dologra gondolok ... :) Hanem arra, hogy a munkalap aláírtát követően húzhassanak a francba mihamarabb. Cégtől függetlenül. Akik nem hiszik azok általában a saját bőrükön tapasztalják meg. Úgyhogy ilyen módon érdemes komolyan venni amit mondanak ...

Saját példa. Szomszéd öregasszonynál kötötték az FTTH -t. Otthon voltam, átugrottam mi újság. Mondom mit hova rakjanak stb. - egy idő után kezd összeállni a kép. Szólok az embernek, hogy akkor most telefonáljon, hogy aktiválják az ONT -ot. Asszondja nem érdekes, majd betelefonál az ügyfél és bekapcsolják valamikor, de Ő most menne ... Mondom - ezt hogy? Ha nincs ONT, akkor ugye a vezetékes telefon sem megy, akkor hogy telefonáljon be (nincs mobiltelója se Neki - se a fiának)? :) :) Persze nálam volt mobilteló, de gyakorlati tapasztalat, ha szerelő telefonál be, akkor az nem "72 órás ügyintézés", hanem mondjuk másfél perces ...

(#85490) Zebu válasza dkess (#85487) üzenetére


Zebu
addikt

AV1000, de az elektromos hálózat sem az igazi, de lehet kap egy esély. Messze nem produkál gbit sebességet...

Valszleg megveszem az emeletre az ac13000 routert imesh-elni egyet, kiderül kell-e végül powerline, avagy sem...

kicsit már elegem lett a telekom sagem masinából, plusz az emeleten volt egy asus ap-om. 3 wifi hálòzat, nehézkes volt nagyon a használat. Roaming teljesen random volt a hálózatok között...

[ Szerkesztve ]

(#85491) gemini


gemini
aktív tag

Sziasztok!

Router vásárláson töröm a fejem egy ideje. Jelenleg egy Asus Rt-n18u teljesít nálam, mondhatni tökéletesen. Az elmúlt 3 évben kb. háromszor kellett csak újraindítani, ami elég nagy előrelépés a korábbi TP-Linkhez képest.
Most már szeretnék vmi dual routert, annak ellenére, hogy nincs sok ilyen eszköz a lakásban. Asszony panaszkodik mostanában leginkább, és mint tudjuk ez nem egy életbiztosítás. A laptopja már elő lett készítve az 5 GHz-re.
Ami mindenképpen fontos lenne, minimum egy USB, mert ide szinkronizálom távolról a telefonomat. A 4G megosztás sem lenne hátrány, mivel home office-ban vagyok és mostanában a DIGI nem mindig hozza az elvártat (FTTB100).
Két ajánlott között vacilálok. Rt-ac57u vagy rt-ac65p. Utobbiról mintha azt olvastam volna, hogy mókolás nélkül nincs 4G megosztás. Egyébként megéri azt a kb 10 ezres többletet?
Sok elvárásom nincs, csak legyen stabil a net egy 48 nm-es tégla+panel lakásban. Az rt-n18u ezt tudta biztosítani, és ebből nem szeretnék engedni.

(#85492) dkess válasza Zebu (#85490) üzenetére


dkess
őstag

Egy fázison vannak az érintett konnektorok? A föld bevan kötve mind a kettőbe és nincs megszakítva? Elméletileg ezek okozhatják a lassulást, a régi lerongyolódott ALU vezetékek meg a szakadt szerelvények mellett ... Azonban, ha csak az a gond, hogy lassabb, de aránylag stabil, akkor is jobb, mint, ha WiFi lenne a backhaul ...

@gemini,

Szia,

Amennyiben aránylag középre tudod rakni és főleg OpenWRT -vel megérheti a különbözetet a AC65P. Elméletileg 4G stick megy mind a kettővel, de lehet érdemes a Digi Mobil topikban is érdeklődni kinek mi a tapasztalata. Ott amennyiben a Plussz vagy Max -os SIM -et akarnál rakni router -hez az elméletileg tiltott. Aktív -os lenne a SIM? Ez utóbbihoz adnak stick -et - azt, hogy melyik router hogy eszi meg, arról azon topik lakói lehet többet tudnak mondani meg arról, hogy érdemesebb-e direkt 4G -s routert venni (mondjuk ezek drágábbak) ...

(#85493) Zebu válasza dkess (#85492) üzenetére


Zebu
addikt

Jó kérdés. Nem tudom hogy van bekötve. :) Villanyezerelők csinálták úgy 10 éve. :DD :DD

(#85494) gemini válasza dkess (#85492) üzenetére


gemini
aktív tag

A 4G inkább csak mint opció érdekel, egyébként az Telenoros korlátlan. És tényleg csak akkor kellene, ha elhasal a Digi.
Mókolni azért nem szeretnék mert nem nagyon értek hozzá. Egyébként 2 asztali gépet,2 laptopot, 3 telefont, 2 mediaboxot és 2 NAS-t kellene kiszolgálnia. Ebből csak a telefonok és a laptopkok vannak WIFI-n, a többi kábelen van.

[ Szerkesztve ]

(#85495) dkess válasza Zebu (#85493) üzenetére


dkess
őstag

Amennyiben 10 éve csinálták és az egész ház meg van csinálva akkor magának a vezetékeknek és a szerelvényeknek rendben kellene lennie. Annyit mondjuk lehetne tudni, hogy hány fázis van egyáltalán bekötve meg persze lehetne kísérleti alapon is próbálgatni a konnektorokat, de az a lényeg, hogy amennyiben stabil és nem szakadozik és van értelmezhető sebesség, akkor használd.

@gemini,

Stick -et kaptál hozzá? Amennyiben igen, akkor megnézed az Asus kompatibilitási listájában, hogy benne van-e (pl. itt: [link] ). Amennyiben nincs, akkor goto internet meg fórumok és utánajárni, hogy megy-e vele.

Az a "A laptopja már elő lett készítve az 5 GHz-re" az hogy néz ki? N/AC/AX közül melyikre van előkészítve az asszony laptop -ja 5 GHz -en? AX -es kliensek általánosságban vannak-e esetleg?

(#85496) gemini válasza dkess (#85495) üzenetére


gemini
aktív tag

Stickem egylőre nincs hozzá. Jelenleg telefonon szoktam megosztani a netet. Annak nem néztem még utána hogy a két router közül melyik tudja a repeater módot, de sejtésem szerint mindekettő.
Az asszonynak egy Archer T2U Nano V1 adaptert vettem, ez elvileg tudja az 5 GHz-et.
AX-ben egylőre nem gondolkodom, kicsit lemaradtam a technológia sodrásában :)

(#85497) Zebu válasza dkess (#85495) üzenetére


Zebu
addikt

Igen. Szerintem külön kör lesz fent és lent, de végigzongorázom a kismegszakítókat. 😉

[ Szerkesztve ]

(#85498) dkess válasza gemini (#85496) üzenetére


dkess
őstag

Ez a Archer T2U Nano V1 ahogy nézem AC600 -as. 5 GHz -en AC -n maximum 433 Mbps -et tud (N -es Wifi-n, mint ami most van max. 150 Mbps, ami a gyakorlatban olyan 60-80 Mbps, ha nem vagy távol meg ezer fal mögött).

Mondjuk lehet ennek az adapternek jobban örült volna az asszony :) : [link] (persze magyar boltban is lehet keresgélni - ez csak a legelső Google találat). Ez olyat tud, hogy:

- 2.4 GHz -en: max. 574 Mbps
- 5 GHz -en: max. 2404 Mbps (!!)

Kicsit más nagyságrend és nem is vészes az ára. Ráadásul grátisznak van benne BlueTooth 5.1 is ... Mondjuk arra figyelni kell, hogy ne a AX201 -es verziót kérd (AX200 helyett), mert az csak az újabb Intel -es laposokkal megy (az AX200 meg mindennel megy - pl. az én AMD -s PC -mben is) ...

Na, a lényegre térve. Igen, már az AC -s router -ekkel is javulás várható - alhangon háromszor akkora sebesség a mostani adapterrel is. Amit fentebb linkeltem az meg a gigabit -et is kipasszírozza a hálóból WiFi -n ... :)

@zebu,

A külön kör (kismegszakítók) az önmagában nem baj - ha egy fázissínen vannak. Persze ezért nem kell külön hosszabítót felhúzni az emeletre ... :)

Amennyiben az emeleten van "bontás" valamiért (nem hiszem - max a világítás lehet külön leginkább) akkor érdekes kérdés lehet.

(#85499) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Van valakinek esetleg információja róla, hogy létezik-e olyan 5Ghz-es router aminek levehetőek az antennái, hogy ahelyett nagyobb teljesítményű antennákat lehessen rá tenni?
Ha ilyen nincs akkor van esetleg olyan nagy teljesítményű beltéri antenna amit a routerhez csatlakoztatva felerősíti annak az 5Ghz-es jelét, hogy az átjusson a szomszédos épületbe?

[ Szerkesztve ]

(#85500) dkess válasza Daywalkerke (#85499) üzenetére


dkess
őstag

Gondolkoztam, hogy erre válaszoljak-e (vagy hagyjam, hogy más esetleg megszívasson) ...

Amennyiben egy beltéri egység antennáinak egy részét vagy az összeset szeretnéd elhurcolni szignifikáns távolságra valami "hurka" kábellel, akkor olyan szar csillapításod lesz, hogy az eredmény még rosszabb lesz ... Amennyiben az antennáknak egy másik helyen kellene lennie, akkor azt tedd a router -el együtt UTP kábelestül. Az UTP kábelnek 100 méteren belül kb. mindegy, hogy meddig húzod vagy hova rakod (az antennáknak meg nem).

Másfelől a router szoftvere sem tudna mit kezdeni ezzel az egyik antennái itt - a másik antennái meg ott helyzettel ... Nem véletlenül nem lehet ezeket levenni - ahol meg le lehet ott is elsősorban a szállíthatóság miatt.

Amennyiben meg kültérre vinnéd (frankó villámhárító lenne mondjuk belőlük), akkor meg arra lenne más megoldás pl. amit írtam és ugye nem is drága (a keretedben benne volt) ...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.