Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84351) Genesistibi válasza Gubek-Einste (#84343) üzenetére


Genesistibi
tag

Köszi, megnézem. A nagyobb lefedettséghez milyen repeatert vagy mit lenne érdemes még beszereznem?

(#84352) truefx


truefx
aktív tag

Sziasztok, kérdés:

36 m2-es kis különálló lakás, családi ház felső szintje, 1Gbit kábelnet, nappaliban lenne a router, jó lenne, ha az egész lakásban lenne coverage, sőt akár az udvaron is. Az alsó szinten nem kell hogy látható legyen.
Igények: kb 2 laptop, 2 telefon, tv (chromecast), PS4, Wifi, UTP vegyesen, de nem feltétlenül egyszerre használva. Jó lenne ha minél többet ki tudna használni az 1gbitből, és ha tudna NAS és torrent funkciót (de az nem fontos).

A fentiekre elég egy RT-AC57U?

(#84353) akisbandi válasza MaCS_70 (#84350) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Szia,

tudom nehéz kérdés, de berendeltem egy AC66U-t, különösebb problémám nincs vele. AP-ként működik, LAN-on kapcsolódik.

14 napon belül vagyok, érdemes AX92-re cserélni? Mennyivel lehet jobb a lefedettsége az AX92-nek?

AX-es eszközöm nincs, a leggyorsabb is 867 Mbps sebességgel tud csak kapcsolódni. Egyszerre max 8 eszköz csatlakozik WiFi-n, a Syno, Tv, médiaboxok LAN-on. A net 100/20-as.

A fentiek nem igazán indokolnák a cserét, de a nagyobb lefedettség miatt esetleg szóba jöhetne.

(#84354) blakey válasza akisbandi (#84353) üzenetére


blakey
titán

Az AC66U_B1 (gondolom ezt vetted) nem olyan erős, ahhoz kellhet még egy MESH-router és akkor jó lesz a lefedettséged. Próba nélkül úgysem derül ki.
Az AX92U egy másik kategória, nagyon erős, teljesen más formájú, routerhez képest szerintem nehéz darab. Lefedettségben, gyorsaságban nagyon jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84355) Ace owner válasza MaCS_70 (#84319) üzenetére


Ace owner
addikt

Meg egy olyan kérdésem lenne hogy az iptv mennyire befolyásolja ezt a műveletet mert ugye most a routerben fut össze minden. Vagy az új routert is kossem csak rá a meglévőre? Valószínű megrendelem a héten amit javasoltal és ha nem lesz jó megyek tovább. Köszönöm a segitseged, mesh hálózat most annyira nem szükséges mert a lenti szinten csak a Facebook megy, nincs szükség ilyen komoly rendszerre egyelőre. :R

Galaxy Fold 4

(#84356) Potrien


Potrien
senior tag

Segítsetek nekem.
Olyan nem százezres router van aminek nagyobb a wifi hatótávja?

(#84357) Gubek-Einste válasza Genesistibi (#84351) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelen kellene felfűzni újabb eszközöket a biztos eredményhez, pl egy Asus AC57U-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84358) Gubek-Einste válasza truefx (#84352) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég lehet de inkább egy AC1200GU legyen, erősebb hardveresen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84359) Gubek-Einste válasza Potrien (#84356) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Környezet függő, hogy milyen lesz a lefedettség/sebesség, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi a helyzet, előre nem lehet megmondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84360) Potrien válasza Gubek-Einste (#84359) üzenetére


Potrien
senior tag

Azért csak van olyan tipus aminek erősebb az adása
Most egy tplink archer c6 ac1200-at vettem,ez egy kalap k&ki, alig van térereje, ott ahol az előző még teljesen jól működött (dlink dir878).
Ráadásul állandóan változik a térereje, és öt tíz percenként szinte elmegy a térerő,6-8 méterre tőle.

[ Szerkesztve ]

(#84361) MaCS_70 válasza Potrien (#84360) üzenetére


MaCS_70
félisten

Asus RT-AX92u.

Nálam három szintet + a kertet 10-20 méteres sávban kiszolgálja.

De ebből nagyon komoly következtetést tényleg ne vonj le, a wifi szeszélyes jószág!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84362) Potrien válasza MaCS_70 (#84361) üzenetére


Potrien
senior tag

Ez nagyon tetszik,de olcsóbb nicsen sajnos?

(#84363) MaCS_70 válasza Potrien (#84362) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csodák sajnos nincsenek. Az adóteljesítmény szabályban maximált.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84364) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Bangoodról és/vagy Aliról érdemes MiFi routert venni szerintetek? Van valami tapasztalat? Gondolom a garancia érvényesítése esélytelen egy elromlott darab esetén, de itthon 17 környéke a legolcsóbb ahogy láttam (Cudy MF4 Router). Az említett oldalakon meg fele se sokszor, lehet megérné a kockázatot...

Másik kérdésem a mifivel kapcsolatban, hogy mennyire bírják ezek a 3000 mAH-s akksik? Elég fura adatokat olvasok: valaki azt írja, hogy 4-5 óra és vége. 4-5 óra netezéstől a telóm merül le, aminek millió egyéb dolgot kell futtatni és hasonló kapacitású az akksija, de hallok olyanokat is, akik azt mondják, hogy 5 nap után dugják fel töltőre és azért napi jó pár órát neteznek, illetve "készenléti üzemmódban" van, magyarán a jelet kéri és továbbítja ugyanúgy, amit a teló a kikapcsolt kijelzőnél fogad/küld.

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#84365) kemcso


kemcso
Ármester

Sziasztok,

adott egy 6 éves Asus RT-N18U FreshTomato-val (max Transmit Power, legüresebb csatorna), aminek a wifi erejével/hatótávjával nem vagyok elégedett, vannak olyan részei a lakásnak, ahol elméletben van jel de gyakorlatban nincs.
Mire érdemes váltani, aminek biztosan jobb a wifi hatótávja/erősebb a jele? Ha van rá vmi xxx-wrt az előny, mert a Tomato-ra is okkal váltottam. Sok évre venném. Keretet nem lőnék be, minél költség-hatékonyabbat keresek, nem az RT-AX92U a cél (nincs rá Merlin ;] )
:R

[ Szerkesztve ]

(#84366) Pahli


Pahli
tag

Olyan router érdekelne ami a különböző eszközöknél tudná korlátozni a sávszélességet. Beleolvastam pár tp-link, dlinkes manuálba de sehol sem láttam ilyen lehetőséget csak qos. 20k ft max.
köszi

(#84367) newwektor


newwektor
újonc

Router választás előtt állok. Kábellel vinném a routerhez a Gigabit-s jelet és onnan is kábellel menne mindenhez kivéve a tabletet és a telot, amik kb 1.5m körzetben lennének a routertől. 2 félét rendeltem meg. Kérdés az üzembiztonságuk és, hogy megéri-e az Asus a kicsit több mint dupla árat ennél az 1x feladatnál. Asus RT-AC57U v.3 (11k) vs. Mercusys AC12G (5k).
Köszi

(#84368) Gubek-Einste válasza kemcso (#84365) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos ilyet nem lehet megmondani, ha mostaninak sem megfelelő akkor az újjal sem lesz jobb, inkább másodlagos eszköz beüzemelése lenne az ajánlatos kábeles kapcsolattal mint eszköz csere.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84369) Gubek-Einste válasza Pahli (#84366) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84370) Gubek-Einste válasza newwektor (#84367) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus ismert típus így tudni lehet, hogy mire lehet számítani vele kapcsolatban, a Mercusys teljesen ismeretlen így nem is tudni, hogy mire képes vagy éppen mire nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84371) woodworm válasza Potrien (#84360) üzenetére


woodworm
veterán

Mi lett a 878-assal? Az kb. az ajánlott ac65p szintjén van és lehet rá tenni padavant.

(#84372) kemcso válasza Gubek-Einste (#84368) üzenetére


kemcso
Ármester

Kicsit próbáltam mérni, stb: a signalt több program is -50, -60 dBm körüli értéknek mutatja, sebességet is 120-300 Mbps-nek mégis erősen ingadozó a wifi. Ezen sem javítana egy AC65P-AC1200GU-AX55-stb? Mobil eszközök miatt érdekes az egész, a fix eszközök lanon vannak.

Van egy RP-AC53 repeater is, kábelen bekötve, de ennek a wifije sem ér el mindenhova rendesen (és amúgyse vagyok megelégedve vele, áramszünet után csak a WDS törlés-újrahozzáadás után van internet...). Ennek fogalmam sincs milyennek számít a jelerőssége...

[ Szerkesztve ]

(#84373) Gubek-Einste válasza kemcso (#84372) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet megmondani így látatlanba, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84374) Potrien válasza MaCS_70 (#84363) üzenetére


Potrien
senior tag

Hogyan lehetne valahogyan elérni, hogy a kertben is működjön?

(#84375) MaCS_70 válasza Potrien (#84374) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon szerencsés esetben egy ablakközeli AP (adott esetben maga a router) megoldja. A korrekt megoldás azonban egy kültéri AP, izenezer forinttól felfelé.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84376) Potrien válasza MaCS_70 (#84375) üzenetére


Potrien
senior tag

tudsz nekem ilyen kültéri AP-t ajánlani esetleg?

(#84377) MaCS_70 válasza Potrien (#84376) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tudni kéne pár paramétert.

Milyen a wifis környezet, mekkora a kert, mik az igények, milyen irányú (körkörös vagy szektor) sugárzás kéne -- és mi a keret?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84378) Potrien válasza MaCS_70 (#84377) üzenetére


Potrien
senior tag

Első emeleten van a router, jó lenne egy 15-méter működési sugár.
fogalmam sincsen az árakról, persze minnél olcsobban szeretném meguszni :)
a ház födéme vastag vasbeton, és a falak is vastagok :(

(#84379) gulyasa válasza Gubek-Einste (#84321) üzenetére


gulyasa
őstag

Na vasárnap éjszaka megrendeltem, kifizettem, majd tegnap átvettem és ma be is állítottam az új Asus RT-AX58U-t.
Eddig nagyon király, röpke egy óra alatt mindent egyszerű volt beállítani. Már minden itthoni vezetékes és vezeték nélküli eszköz ezen keresztül csüng a neten. :R

A gyerek szobájában, ahol a TP-Link 1043-al csak max. 2-3 "pálcika" volt a jelerősség, ott most 4/5. :C
Nem mellesleg a Garmin sportórám is újra tud csatlakozni wifi-n keresztül az azonnali szinkronizáláshoz.

Kössz a tippet!

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#84380) MaCS_70 válasza Potrien (#84378) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha elég a 2,4 GHz és körkörös sugárzás kell, akkor a TP-Link EAP110 Outdoor egy bevált belépő szintű megoldás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84381) TIstvan4


TIstvan4
tag

Szép napot kívánok mindenkinek!
Kérdés,érdeklődés.
40 m2 kis lakásban milyen wifi router ajánlott,ami átlagos energiával látja el a "lakteret"?

(#84382) Gubek-Einste válasza TIstvan4 (#84381) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4
20-30k: Asus AC1200GU/AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84383) TIstvan4 válasza Gubek-Einste (#84382) üzenetére


TIstvan4
tag

telekom réz net speedport után kötném 50 mb sebesség speedport routertől nagyobb hatótávolságut,és ne tudjon kevesebbet.köszönöm elsö az első ajánlásokat!

[ Szerkesztve ]

(#84384) Gubek-Einste válasza TIstvan4 (#84383) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármelyik típus megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84385) TIstvan4 válasza Gubek-Einste (#84384) üzenetére


TIstvan4
tag

Mégegyszer köszi szépen!Beállítás üzembehelyezés egyszerű?Infókat találok az interneten az ajánlott tipusokhoz?

(#84386) Potrien válasza MaCS_70 (#84380) üzenetére


Potrien
senior tag

nagyon köszönöm a segítséget! :R

(#84387) Potrien válasza MaCS_70 (#84380) üzenetére


Potrien
senior tag

ez miben másabb??
TP-Link CPE210 Router

(#84388) MaCS_70 válasza Potrien (#84387) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szektorsugárzó, kb. 65 fokban sugároz.

Ezért bátorkodtam kérdezni, hogy mi kell...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84389) Potrien válasza MaCS_70 (#84388) üzenetére


Potrien
senior tag

ohh köszönöm a választ!
Csak azért kérdeztem,mert az árukeresőn irnak a másikra rosszakat :(

(#84390) Pahli válasza Gubek-Einste (#84369) üzenetére


Pahli
tag

Család ház, emelettel, nem nagy alapterületű.
100mb
2-3 telefon, 2-3 laptop,
1-2 pc de ez lan
csak hogy a különböző eszközökre lehessen sebességkorlátot rakni.
köszi

(#84391) MaCS_70 válasza Potrien (#84389) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az arukeresős véleményeket erős forráskritikával kezeljük...

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84392) Potrien válasza MaCS_70 (#84391) üzenetére


Potrien
senior tag

Köszönöm
Akkor megveszem azt amit mondtál.

(#84393) MaCS_70 válasza Potrien (#84392) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 14 napos elállásról azért ne mondj le! Minden wifis eszköznél alapkövetelmény.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84394) kiir válasza newwektor (#84367) üzenetére


kiir
tag

Véletlenül ez a két típus dolgozik nálam, a Mercusys egy bő hónapja, az Asus egy hete.

Objektíve ez az Asus ismert, ajánlott szerkezet. A Mercusys egyfajta TP-Link leágazás, a belseje gyakorlatilag egy kifutott kínai belpiacos TP-Link, csak más körülötte a műanyag doboz. RAM--ban és SOC-ban az Asus valamivel erősebb, tán modernebb is. Továbbá az Asus 4 LAN-portot és USB-t ad, a másik meg csupán 3 LAN-portot. Menüben a Mercusys nagyon fapados, például a WPS-gomb kikapcsolhatatlan, és noha elvileg van benne valami tűzfal is, semmi beállítás vagy infó nincs rá. Na, az emberek 95%-ának az igényeit azért kielégíti (IPv6, ipTV és port forwarding van benne).

Szubjektíve az Asus egy határozott, jól összerakott valami, míg a másik egy nagy, könnyű, üres műanyag doboz. A körülményeket és az árat ismerve felötlik a kérdés az emberben, hogy vajon a Mercusys minőségbiztosítása, időállósága és hibaszázaléka vajon milyen lehet. Nálam eddig egyik sem rendetlenkedett, amire beállítottam, azt megbízhatóan hozták. Megjegyzem, nagy kihívások elé nem állítom a routereket, 5 wifi és 2 vezetékes kliens van, de nem egyszerre működnek; játszani nem játszom, szóval az ingadozások nem jönnek ki nálam; a sávszélem pedig 300 Mbps, de ezt is összevissza két kliens képes egyáltalán fölvenni madzagon vagy wifin. Ugyanott elhelyezve és ugyanúgy beállítva az Asus észrevehetően nagyobb sávszélességet ad, és a lakásban egy picit messzebb ér a jele -- mondjuk egyik sem wifi-erőgép.

Orosz fórumokon azt írják, hogy ez a Mercusys kis háztartási igényeket kiszolgál, de nagyobb igénybevételre melegszik, elfogy az ereje, szaggat és ledobál. Se megerősíteni, se cáfolni nem tudom, de elhiszem. Itt a fórumon is írta valaki, hogy AP-nak évekig jól elketyeg. Éppen ezért nálam az Asus a fő router, a Mercusys pedig AP jelenleg.

Nem tudom, hogyan döntöttél, de a Mercusyst én inkább csak AP-nak venném, max. 10 kliensre és jóval gigabit alatti sávszélre.

(#84395) Potrien válasza MaCS_70 (#84393) üzenetére


Potrien
senior tag

:R

(#84396) Gubek-Einste válasza TIstvan4 (#84385) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem túl bonyolult, ha még se menne akkor itt a fórumon kaphatsz segítséget.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84397) Gubek-Einste válasza Pahli (#84390) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k alatt Asus AC57U vagy TP-Link Archer C5v4 lenne, picit felette (22k) az Asus AC1200GU volna ami sokkal jobb válasz volna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84398) Pahli válasza Gubek-Einste (#84397) üzenetére


Pahli
tag

nagyon köszi

(#84399) mofiba


mofiba
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek Asus Rt-92u vagy Rt-86u a jobb?

Ha eldől, akkor lesz egy Ac65p eladó :)

Nem akarom meshként használni egyelőre, egyedüliként kéne erős jelet biztosítania. Sajnos a 65ös nem tudja rendben átlőni a födémet, s néha elmegy a jel fent...
Tehát itt kéne javulnia...

Köszönöm!

(#84400) flyer12


flyer12
tag

Sziasztok!

Ez jó vétel lehet ennyiért? [link]
Másutt mindenhol jóval több..

flyer

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.