Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84201) nitro16 válasza dualface (#84200) üzenetére


nitro16
senior tag

Vagy ax56 u 33k emag, ez ajánlott router itt, [link]

Már egy ideje én is halasztom, mert ax92u volt nézve de nem lett olcsóbb így megrendeltem ezt a ax56u-t.

Más: Múltkor voltak cserélni modemet nálunk is mert az egész városba kicserélik "korszerűsítés" miatt.

Kapásból speedtest:

előtte:
le: 60mb/s
fel: 30mb/s

most:
le: 360mb/s
fel: 300mb/s

torrent alatt pedíg eddig max 6mb/s amivel tudtam szedni most 40mb/s. Ez sem olyan sok, de szerintem még sokat fog a régi archer routerem rajta. Kiváncsi leszek ha megjön ez a router mennyivel fog job eredményeket produkálni.

(#84202) Gubek-Einste válasza kurion (#84198) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor vedd meg az AX10-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84203) Gubek-Einste válasza dualface (#84200) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott kategóriás az AX55 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84204) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Mennyire Best Buy most ez a router a 20 ezer forint alatti kategóriában: [link] ?
Van más amit érdemes lehet még megnézni? AP-ként szeretném használni Asus Routerrel.
EMAGON most lehet kapni 15 körül Ubiquiti AP-t. Asus routerrel azok is tudnak működni? :R

(#84205) Gubek-Einste válasza smallmer (#84204) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Másodlagos eszköznek jó lesz.
Bármilyen router-rel együtt tud működni az Ubiquiti AP, csak a gyártó specifikus funkciókat nem lehet kihasználni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84206) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok! Otthonra szeretném lecserélni a routert (jelenleg egy régi még csak nem is ACs tplink) mert a szüleim panaszkodnak hogy gyakran lassú, és kicsi a hatótávja. A ház kb 150nm, 2 szintes, sok betonfal. A router sajnos rossz helyen van (kb a ház egyik sarkában), viszont a szobák a ház másik sarkában vannak és ott nincs is, vagy nagyon gyenge a jel.

2pc, 3 telefon, 1 tablet, 1 laptop, 2 tv használja, 500as net mellett.

mit tudnátok ajánlani, ami tényleg nagy előrelépés lenne, viszonylag olcsón. Láttam most akcióban az Asus ax55-t és az 56u-t is. Ezek közül jó lenne valamelyik?

semmi USB, semmi extra nem kell, csak erős és gyors wifi jel. Megéri egyébként a felárat az 56u, ebben az esetben
előre is köszönöm!

(#84207) smallmer válasza Gubek-Einste (#84205) üzenetére


smallmer
őstag

Köszönöm.
Ez a kettő jöhet még szóba: [link] [link]

ezek jobbak mint a korábban említett Asus?

(#84208) Gubek-Einste válasza smallmer (#84207) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az elsőnek csak 100-as portjai vannak így nem ajánlott, a második pedig talán de inkább a korábban említett Asus legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84209) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

Megcéloztam a 20K alatti részt és ott a 2 ajánlott (Asus AC57U v3, TP-Link Archer C5v4)között vacillálok. Melyiket miért érdemes megvenni?
Létezik, hogy az Asus nem tud exfat és ntfs formátumot? Na és egy normális manulat sem találni, nem kell magyar, de angolul is kb quick guide van, ennyire nincs támogatottsága?

Üdv!

(#84210) silvergod


silvergod
őstag

Egy Asus ac58u ac1300 at érdemes cserélni tplink ax10 1500 ra?

[ Szerkesztve ]

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#84211) MongolZ válasza Gubek-Einste (#84197) üzenetére


MongolZ
addikt

Egy kis visszajelzés az AX20-al kapcsolatban:
Alapvetően meg vagyok vele elégedve, nagyon jól kezeli a sok eszközömet, a sebességre sem lehet különösebben panasz. Egy valami bánt csak igazán hogy a jele valamivel gyengébb, mint az AC1750-nek, amit kiváltott, így pont az egyik helyen, ahol a laptopot szoktuk használni alig van jel. (Csak 2.4GHz-et használom)
Ami még érdekesség, hogy az eddig bridge-ként funkcionáló AC1750-ek nem kapnak IP címet. Eleinte a telefonok sem kaptak, de 10-20 perc várakozás után minden elkezdett rendesen működni, kivéve a bridge-ek (megtalálják a routert, de a router nem látja őket, nem szereplnek a kapcsoló eszközök listájában). Igazából nem nagy probléma, mert úgyis mesh-et fogok belőle csinálni, viszont így a lakás felénél nem vagy alig van net addig.
A kezelhetősége pofonegyszerű, a "zöld" UI után azért meg kell tanulni, hogy mi-hol van.

Igazából elégedett vagyok vele, jó tanácsot kaptam.
Köszi mégegyszer!

[ Szerkesztve ]

(#84212) blakey válasza nitro16 (#84201) üzenetére


blakey
titán

Már egy ideje én is halasztom, mert ax92u volt nézve de nem lett olcsóbb így megrendeltem ezt a ax56u-t. - nagyon nem egy kategória. Az AX58U jobb lett volna ha már az AX92U nem lett olcsóbb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84213) nitro16 válasza blakey (#84212) üzenetére


nitro16
senior tag

Azért néztem az ax92u mert azt ajánlották, itt többek közt te is. Valószínűleg teljesen overkill lett volna amúgy is az ax92u. Az ax56u 33k az ax58u meg kapásból 53k, néztem specifikációt azt a +20k többletet nem éri meg szerintem annyival nem tud többet, mert akkor már 60k körül az ax92u érdemes venni.

Úgy voltam már vele, mindegy így hog modem csere volt és sokkal jobb lett a net, kiprobálom az ax56u-t, hogy mit tudni itthoni körülmények között aztán ha nem lesz olyan mint vártam akkor 14 napos elállással vissza küldöm és kész.

(#84214) blakey válasza nitro16 (#84213) üzenetére


blakey
titán

Az a helyzet, hogy az AX56U nem tud sokkal többet egy AC-s routernél, tehát pont az az AX-es router amelyik egy felturbozott AC-s router, pl. nincs 160MHz, WPA3. Tehát van egy AX-es routered ami inkább AC-s. Ha már AX-es routerre esik a választás akkor a "belépő" az AX58U lenne Asus vonalon. Nekem is többet nyújt az AX92U, nem használom ki viszont lefedettségben annyit nyújt, hogy "kell2 ekkora router. Én is sokat gondolkodtam illetve sokféle routert kipróbáltam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84215) la_cc


la_cc
addikt

Asus RT-AX55 vs Asus RT-AX56U? Pro és kontra? :)

A következők lennének rájuk kötve: egy PC, egy TV, egy NAS + wifin pár eszköz.

NAS-on torrent 0-24, illetve azt elérve nézem a tv-ről a filmeket / sorikat.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#84216) dkess válasza la_cc (#84215) üzenetére


dkess
őstag

RT-AX56U - 2X annyi RAM és ROM, USB3 - nyomtatószerverrel és letöltő központtal. Amennyiben torrent is lenne, akkor ez utóbbi lehetne a nyerő Nálad ...

Szerk.: Most olvasom, hogy torrent a NAS -on - akkor router -en nem igazán plussz pont :)

A másik gondolatmenethez: RT-AX58U 50K körül lenne az Intel chipset -es modell. Ehhez hasonló belsővel rendelkezik a TP-Link AX50 37K környékén. Ezek az Inteles cuccok melegedősebbek a többinél a vélemények szerint ... Sajnos egyik sem lett olcsóbb Black Friday -ben, pedig ez utóbbit említették is, hogy hét elején lejjebb ment a nagyker ára (kisker árban ez sehol nem jelent meg még).

RT-AX58U -nél írták az ED vélemények között, hogy Iphone 11 -el 930 Mbit/s -et mértek Wi-Fi -n. Asus RT-AX55 / RT-AX56U -n ez mennyi lenne? Olyan 6-800 Mbit/s?

Egyébként az Asus -okon is amennyiben gyári AP módban lennének használva, akkor a LAN portok switch -ként használhatóak?

[ Szerkesztve ]

(#84217) la_cc válasza dkess (#84216) üzenetére


la_cc
addikt

Lenne igen, de az a NAS-on futna, nem a router saját progiján. Vagy nem erre értetted?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#84218) dkess válasza la_cc (#84217) üzenetére


dkess
őstag

Igen, azért is szerkesztettem, mert amennyiben router -en kellett volna torrent, akkor az USB3, a kétszer annyi RAM és a szoftver miatt csak a RT-AX56U jöhetett volna számításba.

Így viszont csak áttételesen jelent némi előnyt a csak kétszer annyi RAM miatt (több WiFi eszközt illetve több torrent szálat bírhat a hálózaton így is).

(#84219) la_cc válasza dkess (#84218) üzenetére


la_cc
addikt

A wifi lefedettségnél nem számít, hogy 2 antánnája van az AX56U-nak, míg AX55-nek 4?

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#84220) blakey válasza la_cc (#84219) üzenetére


blakey
titán

Mindkettő hasonló és lehet, hogy csalódás lenne. Az Asus azt csinálja, hogy "árral arányosan a Wifi-t is korlátozza". Pl egy AX58U gyengébb lefedettségben egy AX92U-hoz képest, pedig nem kéne. Bár ezt így nem fogják megerősíteni de nagyon úgy fest, hogy így csinálják, tehát amit GUI-ban látsz a lefedettségnél, hogy 100% az valahol 70% környékén lehet és ez a felsőbb kategóriában megy 100%-ra. TP-Linknél pl. ilyenről nem hallottam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84221) dkess válasza la_cc (#84219) üzenetére


dkess
őstag

Finoman fogalmazva nem dicsérik agyon net -es vélemények alapján a AX56U lefedettségét. Nem katasztrófa, de írják, hogy pl. gyengébb, mint az előző volt Nekik legyen az kb. bármi. Érdekes módon a AX55 -t sem ...

Amit dicsérnek az a AX58U, de az ugye nincs BF -ben illetve 50K az ára ... Én is a AX56U és TP-Link AX50 (ez sincs BF -ben - 37K, viszont már Intel -es és AX3000 -es már) és esetleg a AX58U között tépelődök. Nem saját részre lesz (családon belülre) - mondjuk ki tudom próbálni előtte ...

(#84222) MongolZ válasza dkess (#84221) üzenetére


MongolZ
addikt

Mennyivel ad többet az AX50, mint az AX20?

(#84223) woodworm válasza MongolZ (#84222) üzenetére


woodworm
veterán

Nem "ax lite" tudású, mint a tp-link ax10, ax20 és az asus ax55, ax56.

(#84224) MongolZ válasza woodworm (#84223) üzenetére


MongolZ
addikt

ax lite alatt mit értesz, mi az a funkció, ami hiányzik belőle?

(#84225) dkess válasza MongolZ (#84222) üzenetére


dkess
őstag

Mindenekelőtt egy TP-Link -es összehasonlító oldal (AX10-AX20-AX50): [link]

Subjektív kiemelés tőlem - AX50:

- Intel chipset és 2X annyi RAM/ROM (ez pont nincs a táblázatban),
- támogat 160 MHz -et (és nemcsak 2*80 MHz -et),
- AX3000 -es (5 GHz/802.11ax): 2402 Mbps (AX20 -nál a fele: 1201 Mbps) - persze ezek elméleti max. értékek és csak a 5 GHz -re vonatkozik (2,4 GHz -en mindkettőnél van + 574 Mbps; mondjuk ez meg az AX10 -nél nincs - ott a 2,4 GHz csak n -es WiFi lehet jóval lassabban)
- van USB3,
- RJ45 -ön támogat Link Aggregation -t,
- kontra: a táblázat szerint WPA3 -at viszont nem támogat a AX50 (AX20 igen). Ez gondolom majd firmwire frissítésben jönni fog AX50 -re is ... Egyébként az AX50 jobban melegszik valamennyivel, de cserében a lefedettsége is jobb.

Amire személy szerint számítok (erre utalnak a táblázatban is), hogy WiFi -n több eszközt ki tud szolgálni - magasabb csúcssebességekkel is. Ahova menne ott rengeteg WiFi -s eszköz van ...

(#84226) woodworm válasza MongolZ (#84224) üzenetére


woodworm
veterán

(#84227) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok,

nemsokára költözni fogunk és gondolkodok most BF alkalmából, hogy megvegyem a routert. A ház 2 szintes lesz, és én internet tekintetébe elég régimódi vagyok a gépem, és az xboxot szeretem vezetékesen bekötni.
2 rendszert néztem ki:

1. Asus ZenWiFi Mini CD6 - itt az szól mellette, hogy mesh és a 3 egység miatt gondolom jobb lefedetséget érek el mind a két szinten sőt akár a teraszon is, valamint ha jól látom a router részén vagy 3db lan port a mesh részeken pedig 2db így ha jól értem akkor 3 db készüléknél a vezetékes internet adta előnyökről sem kell lemondanom? Vagy mivel a falból kijövő utp-t úgy is a meshbe kell dugnom és onnan jön tovább a vezetékkel bedugott egységbe pl. számítógép számítanom kell veszteségre?

2. TP-Link Archer AX50 - tradicionálisabb darab, ráadásul wifi 6-os és erősebb a jelküldése, 4db lan port is van rajta, viszont itt lehet a második szinten (monolit vasbeton födém van) kelleni fog, egy jelerősítő.

Melyik a jobb vétel vagy van ezeknél jobb ami lefedi az igényeimet: legyen erős wifi minden szobában, valamint lehessen lanról is csatlakozni legalább 2 eszközre.

Köszönöm.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#84228) MongolZ válasza dkess (#84225) üzenetére


MongolZ
addikt

Köszi, korrekt összefoglaló és a táblázatot sem találtam meg így, ahogy van. Csak azért kérdeztem, mert nagyon sokat vaciláltam, hogy AX50, vagy AX20 legyen. Egyik boltban volt 31e-ért AX50, de miután megrendeltem, írtak, hogy bocsi, mégsincs, várhatóan 4 hét múlva lesz... máshol meg 37e volt, ami azért már nagy lépcső. Akkor úgy mérlegeltem, hogy alig van valami, amit tényleg kihasználnék a többlettudásból, ez meg nem éri meg a +10e huft.
Plusz az AX20 támogatja a mesh-t (onemesh???), amit ki is fogok próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#84229) la_cc válasza dkess (#84221) üzenetére


la_cc
addikt

Jól értem akkor, ha AX56U-ban gondolkodnék, akkor már jobban megérni a TP-Link Archer AX50? Pont egy árban vannak.

Nincs tapasztalatom TP-LINK router-ekkel. Hülyebiztos a beállítása ezeknek is?

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#84230) dkess válasza DonDennis (#84227) üzenetére


dkess
őstag

TP-Link Archer AX50 nem tud jelenleg WPA3 -at (rejtély miért nem tették még bele a firmwire -be), USB3 csak tárhelynek használható illetve Mesh rendszer nem építhető vele. A Mesh hiánya miatt kockázatosabb, ha nem válik be lefedettség terén, akkor nem bővíthető ilyen módon.

Amennyiben már Asus -t nézegettél alternatívának, akkor AX58U. Ez ellentétben pl. a CD6 -al vagy akár a AX50 -el:

- CD6 -al ellentétben már AX -es (AX3000 -es) és nem AC. Sokkal jövőállóbb. Ugyanúgy 50K környékén megkapod ...
- USB3 nemcsak tárhelyként használható (mint a AX50 -en),
- Mesh -be kötheted,
- van WPA3 már most is ...

Stb.

Szerk.: la_cc

Én is AX56U-AX50-AX58U vonalon tépelődök. Nagyjából AX56U -t lassan lehúzom a listáról ... AX58U -ban a fentebb leírt előnyök vannak az AX50 -hez képest - igaz ez már 50K ...

Kis háttér. Ahogy írtam nem nekem lenne. Nekem most Synology router van (Synology NAS -al) és rengeteg funkcióját használom. Nekem ez megfelelő. Netgear -el van még pozitív tapasztalataim - igaz régebbről. Asus router döglött már meg nálam - igaz saját kezűleg javítani tudtam (egy elko durrant el benne - csere). Úgy egyébként sok mustárral elment ...

Szüleimnél van egy AC -s TP-Link (egy éves). Semmi speckó dologra nincs használva (DHCP Address Resrvation lett minden eszközre beállítva, port-forward, 2 PC meg egy TV vezetékesen, féltucat-tucatnyi WiFi -t e mellett röhögve elvisz, olcsó volt). Gigabit -es internetre - stabil-gyors, ennyi.

Nagyjából ennyi tapasztalat az oldalamon a TP-Link -el/Asus -al ...

[ Szerkesztve ]

(#84231) zsoltp válasza dualface (#84200) üzenetére


zsoltp
csendes tag

Én kb. 1 hete használom, működik, 2 szintes lakásban használom.
A földszint egyik végében van a router. Térátlóban az emelet túloldalán 30+ -os az n-es wifi, az ac-shez azért kell egy usb-s adapter a laptopba, így kb. 120-as az ac-s wifi.
T Gigabites a netem, 636/934-et mért a speedtest.net lanon miután beüzemeltem. (A T-s cucc is kb. ennyit ment alapban.)
Nem tűnik melegedősnek 2 streaming, rpi torrent + game közben sem.

Ennél hasznosabb cikket róla még nem találtam:

https://www.profesionalreview.com/2020/10/18/asus-rt-ax55-review/
Spanyolul van, google lefordítja a lényeget.

[ Szerkesztve ]

(#84232) dkess válasza dkess (#84230) üzenetére


dkess
őstag

Most nézem, hogy 15 óra után az AX50 ára 5K -val lement ... :) A kérdés eldőlt - akkor ez lesz ...

(#84233) kiir válasza menledge (#84209) üzenetére


kiir
tag

Az Asus gyári állapotban egy picit erősebb és okosabb (több RAM, AiMesh-képes, tud WPA3-at), a TP-Linkre viszont van OpenWRT.

Az Asus leírására jó közelítést ad az alábbi két modell: Asus AC57U v2 és Asus AC59U v2 , mert ezek belülről nagyon hasonlóak (kb. ugyanazok). Ha a menüjével kapcsolatban konkrét kérdésed van, esetleg rá tudok nézni.

ExFat-ról és NTFS-ről nem tudok nyilatkozni.

(#84234) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

A DIR-860L routerem egy ideje el-elszáll, jellemzően az 5GHz. Nagyjából azóta, hogy megvan az új laptopom, amiben egy Killer Wifi 6 AX 1650i kártya van. Baromi idegesítő, mikor pont egy jó kis multizás közepén dob le...

Elképzelhető, hogy a router nem tudja kiszolgálni, és attól száll el?

Agyalok a cserén, 15-25k magasságában mire lenne érdemes cserélni? Laptopok és telefonok mellett egy NAS, tv és egy xbox használná az 500-as UPC netet.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#84235) dualface válasza zsoltp (#84231) üzenetére


dualface
tag

Köszi a választ és cikket is. Igazából már előtte megrendeltem.
Így akciósan tökéletes. Az USB-ről és a brutál wifi sávszélességről kell lemondanom, de mivel NAS-t tervezek a hálózaba, illetve a nagy sávszél úgy is csak lan-on keresztül kell, így felesleges lett volna 30 fölé menjek árban.

A többieknek is köszönöm az iránymutatást, tanácsokat!

(#84236) rgranc


rgranc
aktív tag

Sziasztok, amíg tartanak még a BF akciók, erősen gondolkodom a mostani AC57U lecserélésén, nem bírja el az összes eszközt (a 2 felnőtt mellett 4 tini, illetve ennek megfelelő számú laptop és telefon van a családban).
Földszintes, téglaépítésű lakás, nem túl nagy, nem is a térerővel van gond, inkább azzal hogy időnként 1-2-3 eszköz egyszerűen nem tud csatlakozni a wifire. Reménykedem benne, hogy a wifi6 esetleg segítene tizensok eszköznél.
A mesh rendszerek azért nem szimpatikusak, mert kell a 4 gigabites ethernet port (tévé, NAS, játékos PC, nyomtató nem tudják a wifit).

Visszaolvasva pár oldalnyit, keresem a pénztárcámnak megfelelő legjobb ár-érték arányú opciót (kb 30 ezer max)
Asus AX55: edigital 24 990 Ft
Asus AX56U: emag 32 990 Ft
TP-Link Archer AX50: aqua 31 760 Ft (Cetelem hitelkártyával lenne jó, úgy -10%, de nincs

Ezeket a konkrét árakat most figyelembe véve most, érdemes annyival többet fizetni az AX56U-ért, ha nem igény az USB?

Nagyon kösz minden választ! /r.

(#84237) Sev!er válasza rgranc (#84236) üzenetére


Sev!er
aktív tag

Én is pont erre keresem a választ :))

(#84238) silvergod válasza Sev!er (#84237) üzenetére


silvergod
őstag

Egy ASUS RT-AC1300G Plus Routert érdemes lecserélni tp link ax10 1500 ra?

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#84239) polberto válasza rgranc (#84236) üzenetére


polberto
tag

Nem jobb választás a Asus AC65P 22990-ért az emagon? [link]

(#84240) rgranc válasza polberto (#84239) üzenetére


rgranc
aktív tag

Hát, nem tudom, érdemes most még AC-s routert választani (belépő) AX-es helyett? Nézem TeeJay összehasonlítását (AC57 vs AC65P), de nem tudom megéri-e a felár

[ Szerkesztve ]

(#84241) MongolZ válasza rgranc (#84240) üzenetére


MongolZ
addikt

Én tuti nem választanék már ac-set... túl sok wifis eszközöm van, és ennél csak több lesz.

(#84242) Gubek-Einste válasza silvergod (#84210) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84243) Gubek-Einste válasza rizso (#84234) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott eszközök:
20k alatt: Asus AC57U, TP-Link Archer C5v4
20-30k: Asus AC1200GU/AC65P, TP-Link Archer AX10/AX20

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84244) Alex91 válasza rgranc (#84240) üzenetére


Alex91
félisten

Mar megkereshetnek ennek az AC65P-nek az AX-es utodjat ebben a topicban :DD !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#84245) Gubek-Einste válasza rgranc (#84240) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC65P még érdemes megvenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84246) blakey válasza Alex91 (#84244) üzenetére


blakey
titán

Én megtaláltam egy AX92U személyében. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84247) silvergod válasza Gubek-Einste (#84242) üzenetére


silvergod
őstag

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva? panel lakás 70 m2 3 szoba
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz? Digi 1000
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? 2-3 gép 3-5 telefon
Mennyi lenne a beszerzésre? max. 25eFt
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben? AX szabványt tudja

jelenleg egy ASUS RT-AC1300G Plus Router van,ezt érdemes lenne lecserélni tp link ax10 1500 ra? főleg hogy ma akciós.. :D

[ Szerkesztve ]

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#84248) Gubek-Einste válasza silvergod (#84247) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az AX20 lenne a jobb választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84249) woodworm válasza Alex91 (#84244) üzenetére


woodworm
veterán

Mivel 4x4-es, 160Mhz-es csatornaszélességet tudó rádió van benne erős soc-vel, a jelenlegi belépő ax-es routerek pedig gyakorlatilag sebességben ugyanazt hozzák, még mindig versenyben van.

(#84250) Atish19 válasza blakey (#84246) üzenetére


Atish19
őstag

Tegnap újítottam be két példányt ebből. A hatótáv eszméletlenül parádés. Végre sikerült lefednem az egész házat.(120m2, 2szint, vastag téglafalak.) :Y

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.