Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84751) Gubek-Einste válasza Ace owner (#84728) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84752) Vrtboy válasza Gubek-Einste (#84749) üzenetére


Vrtboy
tag

Köszi. Utánanézek hogy AC kliensek esetén AX router milyen előnyöket ad..

(#84753) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdv!
A TP-Link Archer C6 AC-1200 router mennyire ajánlott/nem ajánlott termék? Nincsenek nagy igényeim, bár LAN-on nem lenne hátrány a gigabit.
Egy ASUS RT-N12D1 router-t "váltanék" le vele (tartaléknak megmaradna) Vén, mint az országút de stabilan teszi a dolgát.
Alternatív firmware - OpenWRT; DD-WRT, stb... - ajánlott rá, vagy hagyjam a fenébe és használjam a gyári szoftverrel?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv. V. Körte

(#84754) Gubek-Einste válasza vadkörte (#84753) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Inkább Archer C5v4 mint a C6 mert az már CFW kompatibilis.
Másik ajánlott eszköz 20k alatt az Asus Asus AC57U lenne, többet tud a gyári firmware-ben de nincsen rá custom firmware, a v3 már AiMesh képes is, picit felette (22k) az Asus AC1200GU volna ami sokkal jobb válasz volna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84755) vadkörte válasza Gubek-Einste (#84754) üzenetére


vadkörte
addikt

Családi ház kb. 70nm, téglafalak, a távolságok nem nagyok A netem Vodafone HomeNET a sebessége épp annyi amekkora térerő van.
1 asztali PC, 1 notebook, 1 NAS, 1 RPi mediaplayer és pár mobil eszköz használja. Természetesen nem mindenki egyszerre, a szomszédság gy|ren ellátott nettel, 2-3 mobil modem van a környezetemben, vezetékes net nincs, router-t sem nagyon használnak.
Az ASUS "a szívemhez nőtt", de ezt az Archer-t pofátlan jó áron adja most az Euronics (8-9.000Ft) ezért gondoltam a cserére.
Semmi extra elvárásom nincs (nem kell USB, server/"NAS" funkciók sem)
Mesh nem lényeg. Egy egyszerű megbízható eszköz kell, ha van rá custom fw és megéri használni, nem félek egy kis terminal-ozástól.

Üdv. V. Körte

(#84756) Vrtboy válasza Gubek-Einste (#84749) üzenetére


Vrtboy
tag

Esetleg AC86u?
A 68u esetében miért írod ilyen kategorikusan h ne?

Most egy AC2600 -routert adtam el és ha lehet sokkal lassabb masinát nem választanék...

Nem nagyon találok olyan review-t ahol azt ecsetelik hogy AX router esetén de AC klienseket használva milyen előnyök adódnak (tartok tőle hogy előny nem lesz, és még esetleg kompatibilitasi hibák is előjöhetnek...)

(#84757) dkess válasza vadkörte (#84755) üzenetére


dkess
őstag

A router valamennyire középre tudna kerülni ugye (bár ahogy írod nincsenek nagy távolságok). PC/NAS/RPi/(TV stb.) kábelre tudna kerülni?

Amennyiben nincs sem márkapreferencia, sem CFW igény, sem Mesh vagy egyéb extra funkcionalitás és az árra ilyenformán "megcsillant" a szemed, akkor igen - a C6 jó választás lehet, a gigabit -es net -et kiszolgálja illetve mind LAN oldalon (100 Mbps --> Gigabit) mind WiFi terén (2.4 GHz N -es --> Dual-Band és 5GHz -en AC) is markáns előrelépés lenne ...

Amennyiben mégis kellene CFW, akkor másfélszer annyiért a C5v4 a következő lépcső meg amiket Gubek-Einste is írt ...

(#84758) Joezyka válasza dkess (#84703) üzenetére


Joezyka
senior tag

Nagyon szépen köszönöm az ajánlásokat, bevallom el vagyok maradva a WIFI technológia követésével.
Őszintén szólva egyszer szeretnék normális eszközt venni, akkor ugorjunk szintet AX-es routerekre. A keretre még azt mondom, hogy szorítsuk le ahogy tudjuk, mert kihasználni egy pl 80eFt-os router képességeit sose használnom ki.

Annyi extrát hozzátennék, hogy egy LG SJ7 soundbar alá szeretném berakni (ha megoldható), viszont a soundbar wirelessen kommunikál a saját egységeivel. Sajnos a specifikációja alapján nem jöttem rá a frekvenciára, de ha más frekin tudna menni a router mint a soundbar az lenne az überkirály!

köszönöm,
Joezyka

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#84759) vadkörte válasza dkess (#84757) üzenetére


vadkörte
addikt

Persze. A PC/NAS/RPi kábelen lóg most is, lényegében az RT-N12D1 helyére kerülne az új, ugyanolyan konfigurációban.
Ha nagyon akarom egy 70E-es router-t is meg tudok venni, de nincs rá szükségem, a C6-ra is egy reklámban lettem figyelmes. :DDD Az OpenWRT-t csupán kíváncsiságból hoztam fel, YT is és Google barátom is dobott rá találatot. Ha nem hozna érdemi előrelépést az OpenWRT, a gyári firmware-rel szemben, kihagyom.

Üdv. V. Körte

(#84760) dkess válasza Joezyka (#84758) üzenetére


dkess
őstag

Ugye említetted, hogy pont most váltotok 70 Mbps --> 100 Mbps -re? Ez egy olyan szolgáltató (avagy van más a környéken), akivel belátható időn belül lehetne akár gigabit is akár? Mondok egy példát - amennyiben Digi lenne, akkor ott a paneloknál folyamatban van éppen a FTTB --> FTTH átállítás, ami azt jelenti, hogy ugyanannyiért gigabit lenne. Azt persze látatlanban (meg amúgysem) tudom, hogy pont Ti mikorra kerültök sorra, de érdekes adalék.

Azért érdekes, mert amennyiben 100 Mbps -nél nagyobb net kvázi esélytelen, nincs AX -es kliens, meg alapvetően ami tud megy kábelre és WiFi -n nem nagyon marad sebesség igényes eszköz, akkor azt mondom ne görcsöljünk rá AX -re Nálad.

LG SJ7 környékén lesz a router? Szuper - akkor a TV mehet kábelre mindjárt (feltételezem az is ott van a környéken). Az LG SJ7 Bluetooth 4.0 -et használ (nem WiFi -t) ...

(#84761) bogdanypeter


bogdanypeter
tag

Sziasztok! Van egy AC65P routerem. Ezzel szeretném a jelet a WDS funkcióval közvetíteni a szomszéd wifije és az én wifis termosztátom közt, melyek jelenleg a gyenge jel miatt nem tudnak kommunikálni. A szomszéd wifije kódolatlan. Hogyan tudom a jelet erősíteni/továbbítani/elérhetővé tenni a termosztátnak? Egyszerűen nem megy és nem tudom mi lehet a baj.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude E5530 | XBOX One S | Xiaomi Mi Mix 2S

(#84762) Joezyka válasza dkess (#84760) üzenetére


Joezyka
senior tag

Igen a tv-t is kábelre akarnám tenni, pont a wifi gyengesége miatt, mint fentebb írtam.

Ha BT 4.0-át használ, akkor azért nem találtam a wifi frekvenciát :B benéztem, bocsánat.

A szolgáltató jelenleg 500 Mbit-et ad max, Telekom van még, az épp húzza be az optikát a lépcsőházba, de még nem jártam utána mi mennyi. Ha épeszű áron adják a netet úgy is megyek felfele, a 70->100-ra váltás is csak azért van, mert a 70-est kivezetik a szolgáltatási listából és csak 100 igényelhető. Nekünk sávszélesség ügyben egyelőre nem kell több, de persze ez változhat a jövőben.

Ezek alapján akkor a korábbi ajánlásod még az érvényes?

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#84763) dkess válasza Joezyka (#84762) üzenetére


dkess
őstag

Tartom az ajánlásom - az első 3 opció van benne a 20K -s határban.

AX tekintetében volt aki szidta pl. a TP-Link AX10 WiFi lefedettségét, meg az AX1500 mivolta miatt nem is igazi előrelépés ezen AC -sokhoz képest - nem ajánlanám. AX20 (AX1800) meg már 25K HUF ... A következő lépcső, ami az AX3000 lenne legolcsóbban az AX50 - ez már jó is, de már 30K HUF ...

Az eszközöket az alábbiak szerint oszd meg:

- 2.4 GHz SSID: 2 klíma
- 5 GHz SSID: 1 laptop, 2-3 okostelefon

(1 PC és a TV kábelen)

@bogdanypeter,

Távolságok? Mennyi és milyen zavaró WiFi -k vannak a környéken? Kábeles kapcsolat nem megoldható? Milyen router -e/egyebe van a szomszédnak? Házon belül az Ő eszköze(i) és a Tieid hol helyezkednek el? Akár valami Móricka rajzzal?

(#84764) dkess válasza bogdanypeter (#84761) üzenetére


dkess
őstag

Jut eszembe, hogy nem lenne egyszerűbb, ha szomszédod kimenne internetre és onnan jönne be Hozzád és érné el a termosztátot? Lehetne akár VPN is interneten keresztül a két router között. Persze, ha mindkettőtöknek van internete illetve publikus IP -je meg DDNS -e (jól értem, akkor Ő csatlakozna be Hozzád).

Lehet nem teljesen értem ezt a termosztátos projekt célját. Alapvetően ez a kódolatlanos WiFi -s részlet sem megnyugtató - még akkor is, ha ez nem a Tied ...

(#84765) Joezyka válasza dkess (#84763) üzenetére


Joezyka
senior tag

Nagy eséllyel az AX3000 lesz, szimpatikus darab, kicsit overkill a jelenlegi használathoz, de utánaolvasok, hogy miket lehet még kihozni belőle (meg mindig előre gondolkozok), legalább pár dolgot meg tudok valósítani amiket régebben akartam. (pl USB-ről lejátszás).
Nagyon szépen köszönöm, a segítséget! :R

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#84766) MaCS_70 válasza Vrtboy (#84756) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AC86 mellett sok érvet már nem tudnék felsorolni.

Amúgy nem a legjobb a meghibásodási statisztikája -- én történetesen bele is szaladtam egy hibás darabba, de gyorsan korrigáltam AX92-esre.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84767) Gubek-Einste válasza Vrtboy (#84756) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg AC86u?
Nem éri meg már, ennyi már inkább AX-s eszközt kellene venni.

A 68u esetében miért írod ilyen kategorikusan h ne?
Eljárt felette az idő, az AC66U B1 ugyan az a hardver csak olcsóbban és inkább AX felé kellene nézelődni 30k felett.

Most egy AC2600 -routert adtam el és ha lehet sokkal lassabb masinát nem választanék...
Ki is tudtad használni? Volt megfelelő kliens eszközöd?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84768) Gubek-Einste válasza bogdanypeter (#84761) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#84769) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok!

Asus RT-AC1200G+
TP-Link Archer AX20
ASUS RT-AX55

Ezek közül melyik a jó?

Netem 100mb/s
Nem sok :((

Kertes házba lakom, tégla falak. távolságok nem nagyok.
Jelerősség lehet jó erős.
Kint is legyen net.

De jöhetnek ajánlások is.

[ Szerkesztve ]

(#84770) dkess válasza Joezyka (#84765) üzenetére


dkess
őstag

Szerintem gondold át azt a router -en USB-ről lejátszást (pontosabban a másolgatós részét) ... :) Tesztelgettem e tekintetben a TP-Link AX50 (AX3000) -et ...

Mindenekelőtt USB funkciók. Úgy látom az 'FTP Server' funkcióban van különbség az egyes AX modelleknél. Az alábbiakat nem specifikációk alapján gyűjtöttem, hanem minden esetben konkrétan firmware -be belépve néztem ki (csak az alábbiakat néztem - ahol nem írtam azok USB3 -as modellek):

- AX10 - nincs USB
- AX20 (csak USB 2.0), AX73 és AX11000 - tud SFTP -t
- AX50 és AX6000 - nem tud SFTP

Egyéb tekintetben (Samba, FTP, Médialejátszás, Apple Time Machine) ugyanaz. Nem tudom SFTP érdekel-e router -en ( :) ), de én speciel minden ilyen SFTP/FTPS/"egyéb hókuszpók" NAS -on vagy PC -n intézek ...

Térjünk rá USB másolásra. "Ezeréves" 2,5" -os HDD - USB 2.0 -ás sebességekkel. NTFS -re formázva. Sebessége PC -re kötve: 39 (le)/37 (fel) MB/s - de ezek már a nagyon csücskös maximumok ...

Namost ezt raktam a AX50 USB portjára (az USB3-->USB2 butítást nem kapcsoltam ki). Ilyen sebességeket kaptam (AX50 AP módban):


22-30 MB/s ... Namost, szerintem ezt nem akarod. Viszonyításképpen:

- gigabit LAN: 110 MB/s -nek ez az egynegyede (!!) ...
- 2.5 Gbit/s LAN: 280 MB/s -nek ez az egytizede (!!) ...

Miért pont gigabit/2.5 Gbps -hez hasonlítom? Azért, mert itthon van mindkettő (falban, fali csatlakozókkal, PC -n és NAS -on mindkettő bekötve). A régi (korábbi generációs) alsókategóriás Synology NAS -omról másolva nemcsak külön-külön tudja a 110 MB/s -et és 280 MB/s -et - hanem a két LAN csatin akár egyszerre is (ez kumulált 390 MB/s). Ilyen téren jobban jársz NAS -al ...

Rákerestem net -en az AX -es router -ek USB -s másolási sebességére (kábeles LAN csatlakozón keresztül):

Ezek ennyit tudnak ... Vegyük észre, hogy az AX58U (50K HUF) kb. a dupláját tudja sebességben (az AX50 - 30K HUF). Gigabit -et (110 MB/s) az AX6000 és a AX92U -t leszámítva már a 100K és 200K HUF körüli router -ek tudják ...

Médialejátszás (DLNA):

Zenelejátszás (asztali zenelejátszóval, aminek van LCD kijelzője):

Hat DLNA könyvtár:

- Album
- All Music
- Artist
- Folders
- Genre
- Playlists

- MP3: mindenféle bitrátát lejátszik rendben. A számok/albumok adataival kapcsolatban az mp3 ID -k az elsődlegesek. Amennyiben különálló mp3 file -t másolsz fel kitöltött mp3 id -val, akkor az bekerül az albumok közé is (egy számmal). Képet is az mp3 id -ból szedi, ha van benne. Amennyiben nincs az mp3 id -ban kép - akkor a könyvtárban található cover.jpg -t teszi be a számokhoz képnek - viszont a szám adatait nem gyűjti be internetről (ha nincs töltve az mp3 id),
- FLAC: Rendben lejátssza. Itt ugye nincsenek kitöltött metaadatok. Viszont minden esetben a szám előadót, szám címet és albumot és képet is rendben mutatja. A képet a tartalmazó könyvtár cover.jpg -je lesz (lehet más névvel is működne). A szám adatait nem tudom honnan szedi - vagy az m3u -ból vagy a könyvtár/file -ok file konvenciójából, de működik. A számok sorrendje is jó ...
- DSD: Nem ismeri fel a router médiaszervere ... (Paff :( )

Egyébként rendben működik - a számokba bele lehet tekerni stb. Gapless playback is működik - azaz pl. ha két különböző flac file -nál, ha azok "átcsúsznak" egymásra, akkor abszolút nem veszed észre, hogy már a következő számot hallgatod ...

Videolejátszás (TV -n):

Két DLNA könyvtár:

- All Video
- Folders

Egy random filmet felmásolva rendben működik (csak győzd kivárni amíg felmásolja :) ). Hangsávváltás és feliratváltás is működik rendben.

Samba -n keresztül persze mindent lejátszik - ott maga a lejátszó eszköz tulajdonságai szabnak határt ...

Amennyiben kérdésed lenne, akkor megnézem szívesen ...

[ Szerkesztve ]

(#84771) Essejó válasza K Norbi (#84769) üzenetére


Essejó
veterán

Szia.
Az AC1200G+ hibés Soc-ra épül, tehét felejtős. Helyette inkább az AC1200GU
A TP-Linket én nem csípem.
Jövöállóság szempontjából az AX55 jó lehet, de ahogy nézem nincs USB portja.
Hátha jön még valaki aki tud pro-kontra javasolni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#84772) dkess válasza Essejó (#84771) üzenetére


dkess
őstag

Asus -ból AX vonalon tiszta szívvel az AX58U -tól kezdve ajánlanák. Ez már:

- AX3000
- Dual-Band AX, 574 Mbps (2.4 GHz) + 2402 Mbps (5 GHz). Utóbbi 2x2 és 160 MHz -et is támogat.

Többen írták korábban - ennek már "nem játék WiFi -je" van. Persze ez erősnek hathat, de az tény, hogy ez már markáns(abb) előrelépés AC -ról. Szívem szerint én is azt mondanám, hogy érdemes AX3000 -től nézelődni WiFi6 vonalon ...

Alatta az AX56U AX1800 -as - az AX55 AX1500 -as ...

(#84773) Joezyka válasza dkess (#84770) üzenetére


Joezyka
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ. :R
Akkor marad a jelenlegi rendszer, azaz a PC-ről játszom le a filmeket a TV-n, főleg, hogy a PC is és a TV is kábelen lesz, így akkor hasítani fog.
Zenét nem szoktunk lejátszani, arra ott a YT ^^

Jelen elgondolás alapján, nem értem az USB portot a routeren, de úgy vagyok vele, hogy elfér.
TV-n van USB 3.0 csak nem szeretem húzkodni a tv-t (kényelmes és lusta vagyok, meg nem szeretem a konzolon mozgatni mindig), így ha kell oda is tudom dugni a pendriveot, vagy külső HDD-t.

SFTP-re úgy érzem még egy jó darabig nincs szükségem, ha jól gondlom az inkább NAS vagy hasonló rendszerekhez szükséges.

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#84774) norba69 válasza Joezyka (#84773) üzenetére


norba69
senior tag

A tv hátuljába dugjál be egy usb3 hosszabbítót, akkor húzgálás nélkül dughatod a pendrájvot.
Nálam egy saját tápos usb3 hub van rádugva, így merevlemeztől kezdve a vezetéknélküli egér+billenytűig minden megy, és a telefont is tölti :)

[ Szerkesztve ]

(#84775) dkess válasza Joezyka (#84773) üzenetére


dkess
őstag

Igen, én sem nagyon használom az USB -t router -en. A tárhely/biztonsági mentésekre ilyesmire van NAS és az mindenben sokkal jobb. Mondjuk lehet akinek ez elég (akár, mert lassabb internete van, lassabb LAN vagy éppen "csak WiFi - bár ...). Nyomtató tekintetében nekem éppen egy UTP kábeles nyomtatóm van - de még a WiFi -s nyomtatónak is "több eleje" van (oda rakod a nyomtatót ahová akarod - nem kell a router környékén lennie).

Talán a 3G/4G stick -ek kezelésének (TP-Link -ek nem tudják) lenne értelme - mondjuk akár másodlagos WAN -ként. Persze, azonban kinek mi. Lehet valakinek meg hasznos ...

Egyébként így van - PC/laptop -on az adott film -re jobb klikk és átküldés TV -re azt kész (én nem így használom, de működik), nem kell semmilyen USB -t dugdosni.

Persze ezt meg lehet bolondítani Plex/Emby meg mindenféle DLNA szerverekkel - ezek ugye nemcsak PC, laptop -on lehetnek, hanem NAS -on, médialejátszón stb. stb. stb.

[ Szerkesztve ]

(#84776) woodworm válasza Joezyka (#84773) üzenetére


woodworm
veterán

Rengeteg mindenre lehet használni az usb portot, nekem pl. hangkártya van rádugva. Arról hallgatom a rádiót és a nason tárolt zenét.

(#84777) silvergod válasza Essejó (#84771) üzenetére


silvergod
őstag

mi benne a hiba? nekem 1300g plus van az is az?

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#84778) magyarc


magyarc
tag

Kipróbáltam egy Asus RT-AC65P-t és egy TP-Link AX73-et is AP módban. Két szintes családi ház, a router a nagyjából középen lévő "lépcsőházban van a födém felett egy kevéssel az emeleti "felhasználók" kedvéért. A felső szinten hasonlóak az eredmények. A legközelebbi szobában (4m, 1 tégla válaszfal) AX73 270/275, AC65P 275/265 le/felöltés. A legtávolabbi szobában (7m két tégla válaszfal) az AX73 160/240 le/feltöltést produkál, míg az AC65P 130/200-at. Az alsó szinten a nappaliban a legrosszabb a vétel (~6m, beton födém). Az AC65P 5GHz-en itt már nem fogható jel, 2,4GHz-en 35/40 a le/feltöltés. Az AX73 5GHz-en 125/100, 2,4GHz-en 45/35 a le/feltöltési sebességet tud. Azt hiszem a TP-Link marad. Ha a nyaralóba OneMesh képes 4G routert veszünk majd, az évközben kiszolgálhatja majd esetleg az alsó szintet később.

(#84779) MaCS_70 válasza magyarc (#84778) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez nagyon egybevág a régi méréseimmel,amelyek szerint a 65P wifije nagyon jól forgalmaz, de nem szereti a falakat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#84780) dkess válasza magyarc (#84778) üzenetére


dkess
őstag

Amit most nem írtál, de nemrégen igen - hogy csak és kizárólag AC -s eszközöd van. Amennyiben jól feltételezem, akkor a mostani méréseid is ezen alapulnak.

Az AX73 akkor fog igazán elhúzni (ugye a fentebbi eredmények is nem rosszak), ha lesz(nek) AX -es klienseid is. Az saját tapasztalat (van most itthon párhuzamosan egy AC1900 -es router meg egy AX50 is), hogy a távolságot/falakat/környező zavaró WiFi -ket az AX (ahol mindkét eszköz az) sokkal jobban bírja. Mértem itthon olyat, hogy ahol az AC a harmadára esett vissza - ott az AX mondjuk csak a felére. És ugye már AC vs. AX tekintetben nem is ugyanazon a max sebességről indul az a visszaesés ...

(#84781) magyarc válasza dkess (#84780) üzenetére


magyarc
tag

Igen, csak AC-s telefonok vannak. Már ezekkel is érezhető a különbség, főleg a földszinten.

(#84782) Frenky89


Frenky89
őstag

Az ASUS AC57U V3 tudja AP módban az IGMP Snooping-ot? Nem tudom mennyire lehet hinni a gyári specifikációnak.

Esetleg valami más, ami tudja, hasonló árban van és ajánlott?

(#84783) woodworm válasza silvergod (#84777) üzenetére


woodworm
veterán

Random újraindulgat.
Az ac1300G+ másik soc-re épül, gyakorlatilag az ac58u v1-essel egyezik meg.

(#84784) valakky válasza dkess (#84772) üzenetére


valakky
aktív tag

ezekben az ax rész sebessége ugyanaz, csak az N-es része "jobb", amit már anno se lehetett különösebben kihasználni, mert ritka volt az olyan eszköz, ami 600-as volt.
3000-es jelzés alatt gyakorlatilag ugyanazt kapod ha csak az AX-re koncentrálsz.
ha tovább csökken az AX50 ára, közelítve a 25 felé, akkor gyakorlatilag tényleg nem érdemes más induló AX-es routerben gondolkodni, kivéve persze ha NAS funkción kívül is kellenek exra szolgáltatások.

(#84785) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek információja róla, hogy létezik-e olyan konnektorba dugható router erősítő ami egy 5Ghz-es jelet amit megkap a routertől azt nem csak 5Ghz-en hanem 2.4Ghz-en is továbbítja?
Én a TP-Link RE650 extendert találtam erre, de nem tudom, hogy ez az extender ha csak 5Ghz-es jelet kap a routertől akkor ebből tud-e 2.4Ghz-es jelet is továbbítani.

[ Szerkesztve ]

(#84786) tomek1


tomek1
csendes tag

Sziasztok, a tanácsotokat szeretném kérni router vásárlás kapcsán.

Jelenleg egy Asus RT-AC66U B1 típusú routert használok, ami nagyjából ki is szolgálja az igényeimet. Az egyetlen komolyabb problémám vele, hogy a processzora gyenge a VPN-en keresztüli letöltéshez (a router OpenVPN kliensével 10Mbit, PC-s klienssel ugyanarra a VPN szerverre csatlakozva ment az 50Mbit is).
Tudtok ajánlani max 30-40ezer forintig olyan routert ami tudásban nagyjából megfelel a mostani eszközömnek (AiMesh nem kell), de VPN-en keresztül is megy a letöltés minimum 50 Mbit-es sebességgel? Olvastam, hogy vannak olyan routerek amiknek a chipset-jében van hardveres crypto gyorsítás. Ilyen pl. az Asus RT-AC86U, de azt itt már nem nagyon tanácsoljátok. Vagy elég lenne az is ha gyorsabb processzorral rendelkező routert vennék?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#84787) woodworm válasza valakky (#84784) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem meg nem így van.
Biztos van több variáció az összetett sebességre, de ax1500 és ax1800 esetén pont az ax szabvány korlátozott támogatása miatt kisebb az elérhető sebesség. Ax1500 esetén csak 5GHz-en van ax szabvány, de csak 80MHz-es csatornaszélességgel, ax1800 esetén ugyan mindkét frekvencián támogatja az ax szabványt, de itt is csak a 80MHz-es csatornaszéleség érhető el 5GHz-en.

(#84788) Real_Necro válasza valakky (#84784) üzenetére


Real_Necro
veterán

Érdekes, nekem az N18, lealázta teljesítményben az AX55öt 2,4GHz-en, pedig csak 80%on megy... Én ezt tapasztaltam, igaz nem kicsi a ház.

Az már nem számít, hogy melyik milyen antennával rendelkezik? Néztem mostanában sok adatlapot, nem nagyon láttam olyat, ahol 5dBi értékkel lenne szerelve.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#84789) valakky válasza woodworm (#84787) üzenetére


valakky
aktív tag

pont erről beszélek, hogy az AX maximális sebessége voltaképp ugyanaz lesz 3000 alatt, csak az 2,4 -es rész sebessége változó.

[ Szerkesztve ]

(#84790) valakky válasza Real_Necro (#84788) üzenetére


valakky
aktív tag

mondjuk az n18 híresen jó volt az N-es wifijével.
nekem a n16 lealázza az 57u v1/gu-t 2,4-en.

[ Szerkesztve ]

(#84791) woodworm válasza valakky (#84789) üzenetére


woodworm
veterán

De itt nem arról van szó, hogy telepakolják plusz streamekkel vagy nem szabványos kapcsolati sebességgel, amihez nincs támogatás, hanem nem támogatja 2,4 GHz-en az ax szabványt. Ez pedig lakótelepi környezetben kimondottan hátrányos, mivel az ax pont ebben lépne előre. Az 5GHz-es sávban pedig fele sebességet tudnak az ax3000-eshez képest.
Tehát egyik esetben sem azt látom, hogy az N szabványon elért sebesség lenne eltérő, hanem azt, hogy részlegesen támogatják az ax szabványt.

(#84792) Real_Necro válasza valakky (#84790) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezért vagyok gondban, bár az ax55nél nem csak a jelerőséggel volt gond, a router is szeretett újraindulni.
Egy AC65re azért még kíváncsi lennék, de annak az antennája is gyengébb...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#84793) silvergod válasza woodworm (#84783) üzenetére


silvergod
őstag

Köszi, ez megnyugtató.. :) amúgy nincs is gond vele..

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#84794) kemcso válasza Real_Necro (#84788) üzenetére


kemcso
Ármester

N18-hez (FreshTomato-val) képest a AC65P is jó OpenWrt-vel (gyárival nem!), ott ahol eddig éppen volt jel az N18-al a 65P-vel még 5Ghz-es is van.

(#84778) magyarc Gyári FW-vel próbáltad az Asus RT-AC65P-t? Mert ha igen, azzal messze a valós teljesítménye alatt teljesít.

[ Szerkesztve ]

(#84795) Real_Necro válasza kemcso (#84794) üzenetére


Real_Necro
veterán

Synology rt1900ac?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#84796) blakey válasza Real_Necro (#84795) üzenetére


blakey
félisten

Felejtős. Lesz aki oda van érte de a felületén kívül semmi pozitívat nem tudok róla írni. Nekem hónapokba telt míg kiderült, hogy ha az egyik laptop csatlakozik akkor amellett, hogy az a laptop wifje is bizonytalankodik az én BT egerem és billentyűzetem is belehülyül. Ezt majdnem 3 hónapig vizsgáltam, egyesével próbálgattam az eszközöket, stb. Valószínűleg az USB-port árnyékolása sz@r és erősen bezavar. Ahogy egy másik routerre cseréltem, minden megoldódott. Azóta sem szeretnék Synology routert a közelembe látni, Asusokkal soha nem volt ilyen gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84797) Vrtboy válasza Gubek-Einste (#84767) üzenetére


Vrtboy
tag

Nem mondom hogy konstans szükségem volt / van ekkora sebességre de sokszor jól jött amikor sok eszköz lógott.... Ha már szolgáltató oldalon is rendelkezésre áll a sáv... szóval lehet gyengébb de pl. 1900 alá már vissza nem mennék..

(#84798) Vrtboy válasza Real_Necro (#84795) üzenetére


Vrtboy
tag

Nekem volt. Kriminális.
hetente kellett újraindítani mert elfogyott az ereje...
nem ajánlom

(#84799) imis


imis
senior tag

Sziasztok,
szerintetek melyik éri meg jobban:
HUAWEI WiFi AX3 WIFI 6 (nem pro)
Honor Router 3 WiFi 6+

(#84800) Vrtboy válasza MaCS_70 (#84766) üzenetére


Vrtboy
tag

Egy tesztet olvastam ami A58U és AC86U -t állítja párhuzamba.
Igazából árban majd én ugyan ott van a kettő.

Arról van tapasztalatod, hogy:
- kizárólag AC klienseket használva milyen előnye, van e előnye át AX58u -nak?
- lehet e kompatibilitási probléma a régebbi eszközökkel (egy -ket éves közép kategóriás laptop X360, Zenbook és Pár éves IPhone készülékek)
- lehet e probléma a lakás felügyeleti eszközökkel amik jelenleg jellemzően B/G hálózatokat használják (kamerák, fűtés vezérlés, kapu vezérlés )

Igazából ezért gondoltam az AC68u -ra mert sokkal olcsóbb és gondoltam egy - két évet (amíg a következő eszköz cserék lesznek) kibír. De mivel ezt teljesen elutasítjátok jött az AC86u.

Utóbbit meg csak azért gondoltam h talán stabilabb és probléma mentesebb lenne a a jelenlegi AC kliensekkel.

Koszonom

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.