Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joelke HU


joelke HU
senior tag

Ennyi? 10 százalék plusz? :F
Azért tehettek volna bele legalább egy MediaTek Dimensity 8300 Ultrát.

iPhone SE 2020 (PRODUCT)RED

(#2) kbyte1024 válasza joelke HU (#1) üzenetére


kbyte1024
veterán

Várjuk meg az árát. Gondolom az is cél volt hogy megfizethető maradjon a többiekhez képest.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#3) Graphics válasza joelke HU (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Akkor már el is jutunk a Phone 2-ig.

Jó lesz ez.

Amúgy 10% CPU, 30%Gpu

[ Szerkesztve ]

Black Shark Watch GT okosóra eladó, vadiúj bontatlan.

(#4) mrThomi válasza joelke HU (#1) üzenetére


mrThomi
addikt

Ennek így szerintem se sok értelme. Inkább tették volna bele a 2 kijelzőjét

(#5) Graphics válasza mrThomi (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Kijelzőjét? De annak mi értelme lenne?

Milyen eltérés indokolná? Az LTPO?

[ Szerkesztve ]

Black Shark Watch GT okosóra eladó, vadiúj bontatlan.

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

Jó ez.

(#7) mrThomi válasza Graphics (#5) üzenetére


mrThomi
addikt

Igen. Használtam egyszerre mindkettőt és egymás mellé téve nekem a gyengébb kijelző tűnt fel először. A 2a közel se volt annyira éles és fényes mint a 2, és a színek is gyengébbek voltak.

(#8) Csápájev


Csápájev
őstag

Akkor ez most 2a/B lesz? :)
Vajon mennyi ideig kap frissítéseket?

(#9) Graphics válasza Csápájev (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

31-én kiderül.

Black Shark Watch GT okosóra eladó, vadiúj bontatlan.

(#10) TTomax válasza Graphics (#3) üzenetére


TTomax
nagyúr

De minek???Mire nem elég?Semmi értelme....vagy ha az a cél hogy kazán készüljön.... Mert ez egy sima OC,semmi más...és pont az jó a 2aban hogy picit sem melegszik....

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#11) Graphics válasza TTomax (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Miért a 2a melegedett? Nem, ezt írtad is.

Szerintem nem, egyáltalán nem ér el akkora teljesítményt, hogy feleslegesen paráztasd itt magad...

Ne lásd ennyire negatívan a dolgokat. Mi a baj azzal, ha hosszú évekre elengedő teljesítményt kapsz?

10% órajeltől nem fog elmelegedni a telefon... Sőt tennék rá azért egy kis összeget, hogy nem is fog. Amúgy nem csak OC :)
Ha a CMF, amiben elavultabb magok voltak sem melegedett akkor ennek se kéne.

Más az NPU is, illetve a GPU architektúrája is újabb. Számolóegység száma is több.
A gyártástechnológia a 7350 és a 7200 esetében azonos, a TDP-jük pedig 6W.
EGy 8300-asnál megérteném, ott már azért komolyabb teljesítmény jön elő.

Ez egy tökéletes cucc lesz szerintem. Akinek meg nem kell, akkor ott a 2a, ami szintén egy jól élhető cucc. És az van neked. Hát akkor meg mi a baj?

Nem is értem mi a gond...? Térjünk csak vissza erre a kazán témára akkor az első tesztek után... :)

A másik dolog, én szívesen vennék Nothing-ot, de nekem kell egy aranyközép teljesítményben, a CMF tetszett, kamerában vevő vagyok a 2a Plusra, ha valamit újítanak ott is. Árban pedig még kérdés hova lövik be early bird-ben :D

[ Szerkesztve ]

Black Shark Watch GT okosóra eladó, vadiúj bontatlan.

(#12) kutor


kutor
csendes tag

Én hoznék egy világszintű jogszabályt, hogy új generációt processzorból, telefonból, laptopból stb. csak háromévenként lehet kiadni. Annyi idő alatt valódi fejlesztések történnének, nem ilyen +10%-okkal adnának ki rohadt sok szennyezéssel legyártott felesleges modelleket.

Amúgy a telefon jó, csak a létezésének semmi értelme, az égvilágon semmilyen űrt nem fog betölteni.

(#13) Graphics válasza kutor (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Sokszor nem azért van újabb processzor, mert legyártanak újat, hanem mert a kihozatal során vannak jobban sikerült chipek, amik elbírnak egy kis teljesítményt..

Az lenne az igazán pazarló, ha kihasználatlan hardvert adnának ki. Én meg ezzel nem tudok egyetérteni a részedről, hogy akkor csak fullos hardvert mindenkinek... OSzt ugye minek? Faternak a Snap 680 is overkill...

Annak fényében az amit akkor írtál érdekes, hisz akkor azt írtad, hogy gyenge hardvert ne adjanak ki.. Most kiadnak egy erősebbet... Ez sem jó? Hol az igazság? Érdekes.
----

Tehát fordítsd meg a dolgot, mert nagyon sokszor nem kerül semmibe ez, a gyártástechnológia miatt vannak jobb chipek is. De ezt is nagyon jól tudod.

Ez nagyon régóta így van, ha követed az informatika világát is, Intel-AMD prociknál is. :K Ezt szerintem te is tudod nagyon jól, mert AMD-s notit használsz. ( oszt' mégis vettél jobbat...)

De negatív vagy... :DDD

A felesleges innentől véleményes...

Egyszerűbb példát írok: Adott autógyártó motorjából ki lehet hozni 125 lóerőt is és 150-et is azonos "hardverből", eladható mindkettő? Igen. Pazarló?

Miért ne lehetne teljesítmény szint? Ez autóknál miért nem környezetszennyező, miért nem 3 évente adnak ki erősebb autót? :U

[ Szerkesztve ]

Black Shark Watch GT okosóra eladó, vadiúj bontatlan.

(#14) cs.zs. válasza Csápájev (#8) üzenetére


cs.zs.
addikt

Bog nemrég tesztelte. 3+1 évről szólnak a hírek. Ez kifejezetten jó.

...itt kérem mindenki!

(#15) TTomax válasza Graphics (#11) üzenetére


TTomax
nagyúr

Dehogy lesz mindkét CPU gyártásban,a 6W tdp nem mutat kb semmit a karakterisztikáról....Pont egyformán lesznek időtállóak, nem 10-20% dönti el, hanem az hogy meddig optimalizálnak rá. Jobb lett a kihozatal, reszeltek rajta hogy a 7300 elé tudják nevezni,ennyi történt...majd a tesztek megmondják jobban fog-e melegedni...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16) Graphics válasza TTomax (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

Arról hol írtam ,hogy gyártásban lesz? :D

Erről nem is írtam.

A 7300-ashoz ennek nem sok köze van ,ezt megvitattuk már, és Te pont mondtad, hogy nem jó a nevezéktan. ( amúgy meg 2-3-4 éves SoC-k is még előkerülnek sokszor... )

Ez a 7200-as "utóda" vagy nevezzük akkor jobb kihozatalának.

Szerintem nem fog melegedni. :) De ha mégis kazán lesz, megkövetem magam!

Rugózunk itt a semmin, a francnak állok én is bele ilyen semmitérő energiapazarló "vitákba"..

Jön egy jó készülék, és azon megy a hiszti, hogy jajj erősebb lesz meg minek?
Jesszus... Szórakoztassátok magatokat tovább kutorral :D

Én ebből most kiszállok. :C

[ Szerkesztve ]

Black Shark Watch GT okosóra eladó, vadiúj bontatlan.

(#17) Graphics válasza TTomax (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember
LOGOUT blog

A saját készüléked meg csak tudod mit is tud:

"Viszont elég takarékos és nem is melegszik, a Nothing egy 3200 négyzetmilliméteres hőkamrát is beépített, hogy folyamatosan magas szinten tudja tartani a teljesítményt. "

Esélyt sem adtak a melegedésnek, a 10% nem fogja elfűteni. Pont.

[ Szerkesztve ]

Black Shark Watch GT okosóra eladó, vadiúj bontatlan.

(#18) TTomax válasza Graphics (#16) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ott írtad,hogy majd vesz régit,na mindegy én elegendtem,Ha te elhiszed hogy azonos gyártástechnológián 10-30%-ot találnak plusz fesz. nélkül az a te dolgod talán 28nm-en még igaz volt de 4en már nem hinném.Amugy a telefon gyártója erről nem tehet,ő csak követi a stepping váltást,ne is keverd ide.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19) kbyte1024


kbyte1024
veterán

Látom van baj a fejekben..... :C

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#20) TTomax válasza kbyte1024 (#19) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ne is mond, ennyi ember különböző véleményekkel... És még le is merik írni.Nagyon veszélyes a zinternernet világa... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#21) Garzonrobot


Garzonrobot
kezdő

Az fogja időtállóbbá tenni, hogy jobb a GPU. A Soc-ok többsége a gyenge GPU miatt hasal el az évek során.

Jó upgrade lesz, csak az ár is legyen korrekt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.