Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80651) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Ismerősöm telekomos sagemcom eszköze mögé szeretnék tenni egy rendes routert. Max 2-3 Wifis ezközt használnak, semmi extra igényük nincs, igazából tudásra a mostani is tökéletes lenne, csak az emeleten már gyenge a wifi jel. Én a powerline adaptereknél jobb megoldásnak gondolnék egy routert nekik, konkrétan egy ASUS AC65P-re gondoltam, alapvetően a gyári FW-vel, aztán meglátjuk. Más tipus ebben az ársávban, vagy bármi ötlet/ellenvélemény esetleg? :R

(#80652) TeeJay válasza Kroni1 (#80651) üzenetére


TeeJay
félisten

Asus AC1200GU-t is vehetsz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80653) tunkiih


tunkiih
őstag

Sziasztok! 2 napja nálunk is behuzták az Optikát a lépcsőházba, így természetesen átváltottam Invitelről az 1000 megabitesDigi verzióra. Mai nap kérvényeztem délelött hogy tegyék át a zte zxhn f618 típusu modem/routert bridge üzemmódba, hiszen a TP Link WR1043ND v3 -am használom routernek. Mióta átraktuk Bridge módba PPOE kapcsolattal, a routeren nem tudok 300/300nál többet mérni.. tegnap még ugyanezzel a felállással (bridge mód nélkül de TP linken továbbitva, 900 körüli értékeket mértem), hozzáteszem KÁBELEN.. wifin nem lesz ezzel a routerrel ennyi, azt tudom. Elképzelhető, hogy valamit még állítanom kell a routeren (csinaltam 1 teljes visszaállítást majd PPOE quick setup) vagy csak legyek picit türelmesebb? :) Köszönöm

Asus AC65P modellre váltanék, ha szükséges.. csak nem értem a bridge üzemmód előtt miért tudtam kábelen 900 megával letölteni, azóta pedig 290el.. Egyszer délután mikor megnéztem ujra 900at mért pedig akkor továbbitottam is a Smart Tv-mre videót közben.. :D

OpenWRT FW-nek lenne értelme, esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#80654) adika4444 válasza tunkiih (#80653) üzenetére


adika4444
addikt

A bridge mód előtt a ZTE építette a PPPoE kapcsolatot, ami egy erőforrásigényes művelet. Feltehetőleg a TP-LINK nem bírja, noha van benne normális HWNAT, de én is ezt tapasztaltam, hogy nem mindig tudja a gigabitet.

OpenWRT-vel ez a HWNAT képessége is elvész, szóval azzal csak lassabb lesz. Ha sebességigényes műveletekre (főképp torrent) kell, érdemes váltani a 65P-re, de ha nem zavar, hogy néha nincs gigabit, bőven jó még az az eszköz is.

üdv, adika4444

(#80655) tunkiih válasza adika4444 (#80654) üzenetére


tunkiih
őstag

Rendben, köszönöm az információt. Egyenlőre marad, aztán idővel váltok akkor! :C

[ Szerkesztve ]

(#80656) TeeJay válasza adika4444 (#80654) üzenetére


TeeJay
félisten

AC65P-vel speciel van HWNAT openwrt alatt is :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80657) tunkiih válasza adika4444 (#80654) üzenetére


tunkiih
őstag

.. érdemes lenne egyébként ha elég 2 utp kimenet kivenni bridge módból a zte modem/router eszközt és csak azt használni, a 1043ND V3-at pedig pihentetni? vagy összeségében ez így stabilabb-jobb megoldás, még ha a sebességet nem is nézzük? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80658) Kroni1 válasza TeeJay (#80652) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! Wifije akkor az 1200GU-nak is hasonlóan erős ezek szerint?!

(#80659) Dragon3000 válasza tunkiih (#80657) üzenetére


Dragon3000
veterán

Annak a routernek bírnia kellene a gigabites netet, digi1000 mellett én is használtam, és ha valamelyik gépen átlagos torrentezés megy (egy időben max 100 torrent van a kliensben), nincs vele semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#80660) Gubek-Einste válasza bgaborj (#80649) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezzel lefedettségben is nyerhetek valamennyit?
Ezt így nem lehet megmondani, csak helyszíni teszt során fog kiderülni.

Ha nem, akkor milyen eszközt lenne érdemes párosítani hozzá a wifi jel kiterjesztésére? (a ház kétszintes, hatszobás, szeretném elkerülni a fúrást, kábelhúzást)
Pedig pont a kábelezés lenne a legjobb megoldás.
Inkább vegyél egy új router-t elsődleges eszköznek és a jelenlegi legyen a másodlagos. Pl egy AC65P megfelelő lesz hosszú távon is ha nem akarsz egyből AX-st venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80661) Gubek-Einste válasza Kroni1 (#80658) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden környezet más és más így csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora lesz a lefedettség/sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80662) tunkiih válasza Dragon3000 (#80659) üzenetére


tunkiih
őstag

Nem értem akkor egyenlőre, hol a hiba.. :(

Tegnapi állapot:

Bridge mode utani allapot:

[ Szerkesztve ]

(#80663) TeeJay válasza Kroni1 (#80658) üzenetére


TeeJay
félisten

a fő proci azonos az AC1200GU és AC65P-ben
előbbiben viszon picit régebbi 2x2:2-es N és AC wifi vezérlő van utóbbiben meg újabb wave 2 MU-MIMO-s 4x4:4-es wifi (újabb komolyabb telefonok tudnak MU-MIMO-t így ha két ilyen telefon lóg az AC routeren egyszerre akkor mindkettőt tudja egyidőben kezelni anélkül hogy osztozniuk kellene a sávon)

az 1200GU előnye abban van hogy 2+2 dedikált antennája van 2,4 és 5GHz-re külön még a 65P-nek 4 de osztott antenna. páran írták hogy hatótávban az 1200GU jobban teljesít sebességben viszont meg a 65P tud jobbat wifiben

1200GU-ra van Padavan amivel bitang jó router lesz
65P-re van openwrt ami szintén nagyon komoly lesz azzal a FW-el

bestbuy mindkettő döntsd el melyik kell

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80664) _CsViktor_ válasza tunkiih (#80653) üzenetére


_CsViktor_
tag

Szia, 1043-as van nekem is, bridge módban 800+ a digi és bridge módban van a Hüvely. De most készülök én is venni egy 65P-t, mert a wifi már elég idejemúlt, meg lassú is. Ja a TP nekem gyári FW-vel működik normálisan, régebben asszem talán DD volt és szar volt.

(#80665) blakey válasza TeeJay (#80663) üzenetére


blakey
titán

Kár, bogy nincs Padavan AC65P-re.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80666) Intruder2k5 válasza blakey (#80665) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azaz! Amikor én vettem az AC57U-t, ezért döntöttem az mellett, különben AC65P lett volna. Mondjuk nekem csak második, amolyan teszt router a Xiaomi mellett, de akkor is. Persze nem bántam meg ezt se, remek router az AC57U.

[ Szerkesztve ]

(#80667) Dragon3000 válasza tunkiih (#80662) üzenetére


Dragon3000
veterán

Közvetlen a gépet kösd a modemre, a gépen kell létrehozni a net kapcsolatot és nézd meg úgyis. Esetleg modem és router áramtalanítását is megpróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

(#80668) atos30 válasza Winne (#80626) üzenetére


atos30
aktív tag

Neked hogy lett 17160.- a Huawei?

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#80669) TeeJay válasza blakey (#80665) üzenetére


TeeJay
félisten

Openwrt jobb nem? Padavant nem fejlesztik openwrt meg most fog beindulni az AC65P-re

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80670) tunkiih válasza _CsViktor_ (#80664) üzenetére


tunkiih
őstag

Teljes áramtalanítás után is ennyit mérek.. nem értem már komolyan.. legfrisebb gyári FW van nekem is rajta..

(#80671) tunkiih válasza tunkiih (#80670) üzenetére


tunkiih
őstag

Az UTP kábelt kihuztam a gépből meg routerből is.. majd vissza.. kiváncsi leszek holnap délelőttre megmarad-e a lendület.. :DD Természetesen előtte 280-290be megállt a történet végig. :D

[ Szerkesztve ]

(#80672) Kroni1 válasza TeeJay (#80663) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi, ez hasznos infó volt! Akkor nekik GU lesz szerintem a befutó, remélhetőleg tudnak majd profitálni a hatótávjából. Egyenlőre megnézem a gyári FW-vel, szerintem azzal is lesz javulás, ha elég nekik akkor első körben nem fogok padavanozni. :R

Gubek-Einste: igen, ezzel én is tisztában vagyok, de én a két router közti különbségre voltam kíváncsi.

(#80673) blakey válasza TeeJay (#80669) üzenetére


blakey
titán

Más, Padavan gyári vezérlőket használ és valamennyire fejlesztik. OpenWrt-n meg folyamatosan megy a fejlesztés, sokkal több lehetőséget kínál viszont nem gyári vezérlőket használ. A Padavan inkább felhasználó barát, OpenWrt meg inkább fejlesztő barát, ha lehet ilyet írni, persze ha jól össze vannak gyűjtve a csomagok egy adott firmware-ben akkor az is eléggé felhasználó barát. A Padavan olyasmi, mint a Tomato.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80674) TeeJay válasza blakey (#80673) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem az volt hogy a Padavan eléggé abba van hagyva? Illetve ha AC57U-ra megcsinálták gyári driver mellett akkor AC65P-t miért nem tudják? Wifi vezérlő más de amúgy kb minden ugyanaz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80675) blakey válasza TeeJay (#80674) üzenetére


blakey
titán

Csak 3 hete kerültem a Padavan közelébe, azóta több fw-t kipróbáltam és vannak fejlesztők akik tovább viszik, itt a fórumon meg néha fordítanak 1-1 verziót az újításokból. Szóval nem tudom, hogy ki, mit és hogyan hagyott abba. Lehet, olyan, mint a Tomato, azt is mások viszik tovább.
A felületet az Asus és a Tomato keverékéhez tudnám hasonlítani. Jó cucc és minimális erőforrást igényel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80676) Intruder2k5 válasza blakey (#80675) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Linaro repo nem frissül már hosszú ideje, korábban pedig az volt a fő csapásirány, ezért terjedt el róla, hogy nem fejlesztik. De ahogy írod is, vannak egyéb más fejlesztők, akik ha nem is nagy léptékekben, de mindig hozzátesznek valamit, szóval most még válogatni is lehet, ki melyiket szeretné használni. Az OpenWrt nyilván más téma, noha ott is önkéntesek dolgoznak, de azért a-mögött egy komoly team áll, szóval nem egy-két emberen múlik a firmware további sorsa.

(#80674) TeeJay
Bár fejlesztésben én sem vagyok otthon, de szerintem nem lenne nagy munka megcsinálni RT-AC65P-re a Padavan-t, ha jól sejtem a board config file-okat kellene megcsinálni, de ehhez persze kéne valaki aki ért is hozzá, és motivált is az ügyben. Eddig úgy néz ki nem volt ilyen.

(#80677) atos30


atos30
aktív tag

Sziasztok!
Nagyon vidékre szeretném megoldani a mobilinternetet. Jelenleg d- link 116+ usb stick 3372- es van megodva + egy olcsó, stickre köthető külső antenna. Digis net 4-5 Mbit, Telekom 25- 30Mbit letöltést produkál, viszont a Digi stabilabb
. Mindkettőt ledobálja , megszakad a kapcsolat, csúcsidőben használhatatlanra belassúlnak.

Kűlső normális irányított MiMo antenna biztos lesz.
Routerek közül nem tudok dönteni. Huawei B525 vagy az újabb B535 , esetleg Tp- link mr600. Asust túl drágának tartom. Mindenféleképpen kétsávos kellene, külső antenna csatlakoztatású és nem árt a Cat6 , 4G+ . Hátha a későbbiekben gyorsabb lesz a szolgáltatás.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#80678) Gubek-Einste válasza atos30 (#80677) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én személy szerint inkább a TP-Link-et ajánlanám.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80679) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Sziasztok újra :D
Egy Linksys EA7500 v1 vagy AC65P lenne jobb választás? jelenleg 1 árban van a 2...

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#80680) TeeJay válasza Tamás9x (#80679) üzenetére


TeeJay
félisten

utóbbi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80681) adika4444 válasza TeeJay (#80656) üzenetére


adika4444
addikt

Ez így van, de az OpenWRT kérdése az 1043ND v3-ra vonatkozott.
(#80657) tunkiih
Ki kell próbálni, ha nincsenek speckó igényeid, akkor berakható az 1043 switch & AP módba a DIGI kütyü után. Azt érdemes még tudni, hogy jóeséllyel a két LAN-ból csak az egyik tud gigabitet.
Szubjektív véleményem mondjuk az, hogy jobb a mostani felállás, szerintem saját eszközzel ha lassabb is, stabilabb.
(#80677) atos30
Én a MikroTik LTE eszközei környékén keresgélnék, és ha a választott modell routeres képességei nem megfelelőek, mehet mögé saját router. Széles a palettájuk, van nekik kültéri irányított, kültéri de nem irányított, 99%-ban PoE-vel is etethetőek, ami annyit tesz, hogy elég egy ethernet kábel oda ahova lerakod venni a jelet, nem kell még konnektor is oda.

üdv, adika4444

(#80682) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Sziasztok,

jelenlegi alberletembe sajnos nem lehet vezeteken netet behozni, ezert nemsokara szerzek egy korlatlan adatforgalmas sim kartyat, amit egy routerbe tennek az ablakba(Pest belvaros), es kabellel dugnam a pc-re. Jatszom kompetitiv jatekot is, igy a stabilitas es az alacsony ping eleg fontos lenne, persze a leheto legjobb letoltesi sebesseg mellett.
Tudnatok ajanlani olyan routert, ami ezeknek megfelel?

Koszi elore is

[ Szerkesztve ]

(#80683) tudi13 válasza Ochocinco46 (#80682) üzenetére


tudi13
aktív tag

Huawei B525. Volt rengeteg féle routerem mobilnethez és ez vált be a legjobban.
Viszont a ping és sebesség nagyban függ a cella terheléstől is, ezt vedd figyelembe.

(#80684) tunkiih válasza adika4444 (#80681) üzenetére


tunkiih
őstag

Azóta hibátanul működik, nem tudom mi volt vele.. de köszönöm! :C

(#80685) Ochocinco46 válasza tudi13 (#80683) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Köszi, természetesen, de a cella terhelésbe sajnos nem tudok beleszólni :)
Most nézem, hogy 46k, esetleg hasonlóan megbízható olcsóbbal is találkoztál, vagy tényleg megéri ennyit kiadni érte? (ehhez nincs is antenna?)

[ Szerkesztve ]

(#80686) Gubek-Einste válasza Ochocinco46 (#80685) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a SIM kártyás router-ek nem olcsóak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80687) kokuszdio01 válasza Ochocinco46 (#80685) üzenetére


kokuszdio01
csendes tag

Szia. Én szintén ilyenek miatt, viszont vidéken használok sim kártyás routert. Több mint fél éve hibátlanul működik egy TP-Link MR6400-as. Ez sem olcsó , én még 25kért vettem most pár ezerrel drágább.

(#80688) tudi13 válasza kokuszdio01 (#80687) üzenetére


tudi13
aktív tag

Ilyen TP-Linkem is volt. Sajnos az Pesten nagyon gyenge volt.
Jó párat végig próbáltam mire eljutottam a B525-ig. Ez volt a legerősebb.

(#80689) Alien4


Alien4
tag

Sziasztok! Kicsit fejvakarós a kérdés.
TP-LINK TL-WR1043ND V2 van a lakásban pár éve. DD-WRT v24-sp2 (06/23/14) std verzióval
Eddig nem annyira öltem magam rajta, mert a PC direktben van dugva... de wifin az istenért nem jön rendesen a net. Gyári SW az használhatatlan volt, azért lett cserélve.
Vegyek egy másik routert, vagy nem tudom mi legyen... (digi panel legkisebb csomag. még nem optikai)
Köszi előre is :R

(#80690) atos30


atos30
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Viszont most Adika444 beültette a bogarat a fülembe ezzel a mikrotik- el.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#80691) TeeJay válasza Alien4 (#80689) üzenetére


TeeJay
félisten

1043ND V2 azért gyári FW-el simán bírja a 100-as DIGI netet mivel HWNAT-os
DD-WRT alatt viszont nincs HWNAT meg a DD-WRT mindig is túl össze vissza ment nekem
persze ha nem 6éves verziót használnál rajta talán jobb lenne

pakold vissza a gyárit és azzal a wifi is gyorsabb

nekem amúgy Gargoyle legújabb megy rajta mert azzal jobban hasít a wifi és sokkal stabilabb mint a DD-WRT
azt tegyél rá próbaképpen és hadd szóljon

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80692) Alien4 válasza TeeJay (#80691) üzenetére


Alien4
tag

Megzavarnálak majd egy pár PM-el, mert le vagyok maradva már a dolgokkal.
Köszönöm a tippet!

(#80693) Alien4 válasza Alien4 (#80689) üzenetére


Alien4
tag

TP-LINK TL-WR1043ND V2.1 ami DD-WRT v24-sp2 (06/23/14) std verziót futtat... van valaki aki tud egy megbízható leírást vagy bármit adni, hogy visszavarázsoljam a gyári FW-t? Elég nagy feladat ahogy látom, WRT fórumon is sok téglát csináltak. Én nem akarom őket megkövetni. Esetleg egy megfelelőbb topic linket is megköszönnék akár

(#80694) Tamás9x válasza Alien4 (#80693) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nekem már sikerült téglásítani ebből az okból kifolyólag, most várom az usb-ttl modulomat, hogy vissza tudjam varázsolni a gyárit :) TFTP már nem megy.

Van hozzá külön egy topik: [link]

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#80695) Alien4 válasza Tamás9x (#80694) üzenetére


Alien4
tag

Szupppper... :D nem szeretnék példakövető lenni :D
Vagy beleestem a gödörbe és ott ragadtam...?

(Hol es mit rontottal el... hatha tanulok belole. Aldja meg az eg azt, akire anno hallgattam h tegyem fel ezt...)

(#80696) Tamás9x válasza Alien4 (#80695) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ha végig olvasod akkor nem elsz gond, én csupán kapkodtam. szerintem gyárit akartam feltenni a ddwrt frissítés helyett. Felcserélhettem az fw-ket. Minden alaposan le van írva, és segítenek is ha kéred.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#80697) kokuszdio01 válasza tudi13 (#80688) üzenetére


kokuszdio01
csendes tag

Köszi. Legalább ezt is tudom. :) Mint írtam, itt szerencsére okés, szóval nem kellett próbálgatni. :))

(#80698) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Létezik olyan megfizethető mobilnetes router ami képes a 4G/LTE frekvenciákat összevonni a nagyobb sebesség érdekében?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#80699) Gubek-Einste válasza Immy (#80698) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyit értesz megfizethető alatt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80700) Immy válasza Gubek-Einste (#80699) üzenetére


Immy
őstag

kb 200USD

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.