Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80201) Intruder2k5 válasza TeeJay (#80200) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De neki nem kellene érte annyit fizetni, hisz ő már megrendelte a régi áron, csak nem azt küldték neki amit rendelt, ergo sima csere.

[ Szerkesztve ]

(#80202) Gubek-Einste válasza h1mpi (#80197) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link-nek két mesh megoldása van, a OneMesh és s Deco amelyek csak saját sorozatával kompatibilis így még a TP-Link-en belül sem kompatibilisek egymással sem, nemhogy más gyártóival.

Asus esetében már csak az AiMesh van, a Lyra eszközök is megkapták az AiMesh firmware-t így az csak egyféle megoldás van náluk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80203) asdddsa


asdddsa
tag

Sziasztok!
Olyan internetem van, hogy egy nyílt WiFi hotspot-ra kell rácsatlakozni, aztán böngészőben meg kell adnom a bejelentkezési adatok és utána tudok netezni. Viszont egy regisztrációval csak egy eszköz tud rácsatlakozni, erre keresnek egy routert amivel zra tudok csatlakozni erre a WiFi hotspot-ra és tovább tudom osztan WiFi-n keresztül, vagy ezt minden router tudja? Jelenleg az Én telefonomon(Xiaomi Mi9) tovább tudjuk osztan,mert az tud ilyet, de a páromé(Xiaomi Redmi Note 7) nem, csak mobilnetet tud tovább osztani WiFi-n.
Köszönöm!

(#80204) Gubek-Einste válasza asdddsa (#80203) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen hitelesítést használ a hotspot mert ez lényeges kérdés mivel kevés eszköz alkalmas erre a feladatra, OpenWRT-vel vannak ilyen tapasztalatok.
Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80205) asdddsa válasza Gubek-Einste (#80204) üzenetére


asdddsa
tag

Hogy őszinte legyek semmit nem tudok a hotspot-ról. Német Telekom, egész Németországban vannak ilyen nyílt hotspot-ok, rácsatlakozok, bejön a Telekom oldala, ott előfizethet rá az ember és aztán használható. Egy új építésű lakásba költözötünk be nemrég, de a ház még nincs rákötve a hálózatra így ezt a verziót javasolta a Telekom amíg rá nem kötik a házat, csak a jelenlegi helyzetben nem tudjuk meddig tart. Vagy még a vezeték nélküli internetet, de az forgalmikorlátos így kiesett.

(#80206) Gubek-Einste válasza asdddsa (#80205) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos ennyi info alapján nem lehet semmit sem mondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80207) leroyclub


leroyclub
senior tag

Sziasztok! Routert vennék 2 fontos paraméterrel: Nagy hatótáv (kb 20 méter, ablak mellett udvaron át egy másik épületbe).Illetve tudjon gyárilag torrent klienst amihez van ios app is. Mint pl synology. Mit ajánlotok?

(#80208) Gubek-Einste válasza leroyclub (#80207) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80209) leroyclub válasza Gubek-Einste (#80208) üzenetére


leroyclub
senior tag

Egyéb igények nincsenek. Egy udvaron belül kellene atvinni a jelet egy ablakon és egy valyog falon. Eddig jelerősítő volt a végpont melletti szoba ablakában és így jó volt. Ha lehet ezt hagynánk ki. Netsebességnél annyi a fontos hogy ps4 fortnite azért fusson. Ezenkívül okostévé és pár telefon lenne rajta. 50 megás a net előfizetésünk.

[ Szerkesztve ]

(#80210) Gubek-Einste válasza leroyclub (#80209) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos eszköz cserével nem lesz jobb a helyzet, ide több eszközös rendszerre van szükség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80211) asdddsa válasza Gubek-Einste (#80206) üzenetére


asdddsa
tag

Valahogy utána tudok nézni ezeknek a dolgoknak? Akkor ezek szerint egy alap router nem tud olyat mint a telefonom? :F Pedig azt gondoltam hogy egy router kisujjból tudja amit a telefonom. :W :DDD

(#80212) leroyclub válasza Gubek-Einste (#80210) üzenetére


leroyclub
senior tag

Azért gondoltam mert a mostani egy elég régi, egy antennás kis router. Erősítő nélkül is adott régebben jelet de csak szakadozva. Ettől függetlenül cserélném.

(#80213) róland


róland
veterán

Olyan 15-25 ezer forint között milyen ASUS routert érdemes most venni? (Nekem még a V1-es RT-AC57U-m van, amit úgy hallom már nem lehet kapni. Mit ajánlanátok helyette?)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#80214) blakey válasza róland (#80213) üzenetére


blakey
titán

Miért akarod lecserélni, ráadásul ugyanarra a kategóriára?

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80215) róland válasza blakey (#80214) üzenetére


róland
veterán

Nem akarom lecserélni. Ismerősöm venne hasonló routert.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#80216) Intruder2k5 válasza róland (#80213) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ASUS RT-AC1200GU - Ez hardveresen ugyanaz mint az RT-AC57U v1.

[ Szerkesztve ]

(#80217) viktorhu válasza Gubek-Einste (#80204) üzenetére


viktorhu
veterán

Ilyenkor nem működik az, hogy routerre kötött laptoppal / mobillal bejelentkezik a webes felületen, aztán övé a pálya? A kínai routerek mind tudnak továbbosztani wifiről, csak lehet, hogy két router kell (wifi - lan - wifi).

Egyébként elég nagy macera, időnként újra be kell jelentkezni, és akkor mindenki elveszíti a kapcsolatot, aki rá van csatlakozva. Routerből nem kell erőgép, mert eleve valami béna wifi az input is.

Lehet, hogy egyszerűbb lenne egy olcsó mobilt rászánni, amelyik tud wifiről is wifi hotspotot.

(#80218) asdddsa válasza viktorhu (#80217) üzenetére


asdddsa
tag

Most próbáltam ki, hogy nem a hotspotnak használt telefonon jelentkezem be hanem egy másikon, minden gond nélkül működött. Vagyis csak annyi volt hogy nekem kellett a bejelentkezesi oldalra ramenni mert magától nem hozta fel.
Ezen gondolkodom én is hogy ha nincs eszköz ami 0-24be a hálózaton van hogy akkor nem kell-e mindig bejelentkezni, de ez a legkevesebb. Annyi a lényeg hogy több eszköz is tudjon menni akkor is ha az én telefonom nincs a hálózaton.
Telefonoknál nem tudom mennyire szokványos ez a WiFi-ből WiFi hotspot, 3-ból eddig csak az enyém tudta.
Viszont egy sima WiFi repeater lehet elég lenne ha jól gondolom, gyakorlatilag a telefont is annak használom. De, ha egy mezei pl. TP-Link router használható önmagában erre akkor inkább egy routert veszek.

(#80219) viktorhu válasza asdddsa (#80218) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem tudom, hogy a wifi-wifi dolgot tudják-e, vagy csak egy irányba megy, pl. wifi -> lan, mert akkor két routert kellene összekötni. Van régről pár filléres gigabites tenda routerem, de nincs időm letesztelni mostanában a dolgot :(

Elég régen repeatereztem, úgy emlékszem, hogy natolt az eszköz, és akkor tényleg elég lenne egy sima repeater is, a routert pedig akár azután is köthetnéd, ha szeretnél okosabb routolást otthon (az enyémen volt egy LAN port is), de szerintem ilyen nethez felesleges bármilyen drága eszköz.

(#80220) róland válasza Intruder2k5 (#80216) üzenetére


róland
veterán

S amelyikben a Download Master is elérhető?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#80221) Gubek-Einste válasza leroyclub (#80212) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57Uv2 és felett lenne érdemes próbálkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80222) Gubek-Einste válasza viktorhu (#80217) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A használt hitelesítési eljárástól függ, hogy mit lehet tenni de CFW alatt jó eséllyel megoldható a dolog.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80223) Gubek-Einste válasza róland (#80220) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC1200GU-ban van DM is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80224) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Tegnap megint szórakozott az Archer C5. 5 Ghz-en laggolt az Xbox, áttettem 2.4-re és utána ment rendesen. Az újraindítás se segített. 1000-es net mellé melyik Asus ajánlott? 10-12 eszköz van rajta, és fontos a nagyobb wifi hatótáv. Szerver és más egyéb dolog nem megy róla. Ami a fontos, hogy inkább adok ki érte többet, de beton stabil legyen. Ha tudja az AiMesht az csak jó, mert akkor a felső szinten max lecserélem a most vásárolt hatótáv növelőt egy Asus eszközre.

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#80225) asdddsa válasza viktorhu (#80219) üzenetére


asdddsa
tag

Akkor próbának veszek egy repeater-t, jelenleg tényleg felesleges egy router, ha 1db-al nem biztos, hogy működik. Ha lesz rendes vezetékes internet akkor szerintem majd a szolgáltató által adott router valószínűleg kielégíti az igényeimet a NAS funkción kívül.

(#80226) Gubek-Einste válasza h1mpi (#80224) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P az ajánlott eszköz de nem AiMesh kompatibilis.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80227) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Na srácok megjött a "Xiaomi redmi router ac2100" routerecském 2 hetet vártam rá és 15 ezerembe került cakk-pakk :K annyi elmondok RT-N18U-t váltottam és jelerősségben jobb nála. Szóval én bátra ajánlom.

Ezeket kb 15 perce mértem egyik teló (mate 20 pro) másik pc lanon.

(#80228) h1mpi válasza Gubek-Einste (#80226) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Oké köszi lemondok a mesh-ről, megrendeltem 25 500 Ft-ért egy ilyet.

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#80229) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! :)

Ha wifi nélkül akarom elosztani a netet.
Kábelen.

Akkor Vezeték nélküli router vagy Swich a jobb?
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#80230) MarDani


MarDani
csendes tag

Sziasztok!

Kb 2 hete vettem egy Asus RT-AC65P routert. De valami nagyon nem stimmel vele.
Elég makacs, hiába állítom be a wifi paramétereit nem azt csinálja, amit kellen.
Például a beállításokban a 100-as csatornára van állítva az 5GHz-es wifi, de mobilon Wifi Analyzer app-pal leellenőrizve valójában a 40-es csatornán van. Aztán van, hogy eltűnik az 5GHz-es wifi csak a 2GHz-es látszik 2-5 percig, majd valami random csatornán ismét feléled.
Van ötletetek én hagytam ki valamit a beállításoknál?

[ Szerkesztve ]

(#80231) TeeJay válasza MarDani (#80230) üzenetére


TeeJay
félisten

olvass vissza írtam már róla párszor
ahol van radar ott 100-as csatornáról el fog állni
tedd az 52-re azon hetekig jó nálam és a sebesség is oké

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80232) Gubek-Einste válasza K Norbi (#80229) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A hálózatba mindenképpen kell lennie egy router-nek, ami lehet a szolgáltatói eszköz is.
Írd le pontosan, hogy mi és hogyan van nálad és mit is szeretnél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80233) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
A mostani wdr3600-as routert szeretném gyorsabbra cserélni. Legfőbb gondom vele, mivel a digi mostanában el-eldobálja a netet, így a router kicsit megőrül és nem csak a netet dobja le a hálózatról, de rögtön a hálózat is szétesik - ez főleg azért gond mert nasról érek el sok file-t, filmet és ilyenkor ez megszakad...

Ami igényem van:
- 1000-res digi net van, minél többet kihasználni (a pc konfig teljesíti a követelményt)
A digi routere hídba van / lesz kötve.
- NAS is fut folyamatosan, arra kamerák is rögzítenek helyi lan-on és távolról netről is küldenek rá anyagot folyamatosan.
- Wifi annyira nem lényeg, arra külön dedikált eszköz van telepítve a házba, így az új routeren a wifi ki is lenne kapcsolva (hacsak nem bitang erős jelet ad (vályog házban van, ide kell erő rendesen).

Kb enny, inkább olyat keresek ami újabb 5-10 évig kiszolgál úgy, hogy nem kell folyton állítgatnom.

Hálás köszönet előre is :R

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#80234) qnadam válasza Tomi0703 (#80198) üzenetére


qnadam
veterán

ha már ott van nálad, miért nem próbálod ki? :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80235) Tomi0703 válasza qnadam (#80234) üzenetére


Tomi0703
őstag

Nem terveztem igy kibontani, hogy meg el tudjak adni ujkent. :D Meg, hogy semmi kifogasuk ne legyen.
Tegnap este irtam nekik, de ma meg nem valaszoltak. :O

[ Szerkesztve ]

(#80236) asdddsa válasza viktorhu (#80219) üzenetére


asdddsa
tag

Sajnos nem jött be ez a módszer. :)) Hiába osztja tovább a repeater a WiF-t ugyan úgy be kellene minden eszköznek egy előfizetés hozzá hiába jelentkezek be egy eszközzel. Szerintem az a baj, hogy az eszköz ugye csak tovább osztja a WiFi-t, nem úgy mint a telefonom, hogy belépek és abból a hálózatból csinál hotspotot.
Valakinek valami ötlete meg? :)

(#80237) viktorhu válasza asdddsa (#80236) üzenetére


viktorhu
veterán

Natol a repeater?

(#80238) kyle16


kyle16
tag

üdv. 2 ilyet szeretnék vásárolni de nem vagyok benne biztos hogy elég lenne. hátha tudja valaki hogy mit tud ez a 2 szerkezet. kb 80-100 négyzetmétert kell lefedjen, a 2 között lesz 2x45cm vályog fal amin nem tudom hogy átmegy-e a jel (telón éppen éppen érzékeli szóval gondolom nem okozna gondot az erősítőnek sem. A másik kérdésem az lenne hogy ha beállítom a 2 strongot akkor a gyári telekom modemen a wifit ki kell lőni vagy akkor azzal együtt 3 helyről szórná ugyanazt a jelet? az ssid meg a jelszó maradna ugyanaz így ha járkálok a házban fel sem tűnne hogy váltott (ez lenne a cél).
jelenleg a gyári telekom modem wifit használom és vettem pluszba egy ASUS RT-AC58U de az asus 4 antennával es az árához képest nevetségesen gyenge jelet továbbít sőt a sávszélesség is vicc kategória ( 1 falon alig akar átmenni a jel ) :( közbe ha beválik a strong eladó lesz az asus :D
előre is köszi

(#80239) Gubek-Einste válasza sgery (#80233) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Általánosan ajánlott eszköz az Asus AC65P lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80240) Gubek-Einste válasza kyle16 (#80238) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdetnek tisztáztuk az igényeket:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak az eszközzel szemben?

mit tud ez a 2 szerkezet. kb 80-100 négyzetmétert kell lefedjen
Csak helyszíni teszt során fog kiderülni, minden környezet más és más.

a 2 között lesz 2x45cm vályog fal amin nem tudom hogy átmegy-e a jel
A vályog a wifi nagy ellensége így az ilyen környezetbe a kikábelezés az ajánlott.

A másik kérdésem az lenne hogy ha beállítom a 2 strongot akkor a gyári telekom modemen a wifit ki kell lőni vagy akkor azzal együtt 3 helyről szórná ugyanazt a jelet?
Helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy kell-e a szolgáltatói eszköz wifi-je is vagy sem.

az ssid meg a jelszó maradna ugyanaz így ha járkálok a házban fel sem tűnne hogy váltott (ez lenne a cél).
A repeater pároson igen de szolgáltatói eszközével nem.
Mivel nem ismerem az eszközt így nem tudom, hogy van-e seamless roaming az eszközök között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80241) kyle16 válasza Gubek-Einste (#80240) üzenetére


kyle16
tag

-az igény az lenne hogy a telefonomon legyen normális wifi netezésre.
-falak száma ugye 2 ami vályog az a lényegesebb mert mint te is írtad a wifi ellensége és a többi tégla azon tudom simán átmegy (jelenleg is). szomszédokat nem kell számításba venni. a 2 eszköz közötti távolság olyan 6 méter lenne csak a fal miatt aggódok.
-jelenleg 300mbit/sec a netem de wifin elég ha van 40-50 mbit/sec
-2 teló használná 1 notebook és néha több teló de az nem lényeges
-a 2 eszköz 16ezer forint lenne a tmobilnál
-nincs nagy igény csak működő wifi a házba a többit megoldom veztékkel :D

(#80242) Gubek-Einste válasza kyle16 (#80241) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehetsz egy próbát a linkelt eszközzel.
Az Asus maradjon meg, egy normális router még jól jöhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80243) krealon válasza kyle16 (#80241) üzenetére


krealon
veterán

"-nincs nagy igény csak működő wifi a házba a többit megoldom veztékkel"
es a
(#80238) kyle16
"az ssid meg a jelszó maradna ugyanaz így ha járkálok a házban fel sem tűnne hogy váltott (ez lenne a cél)."

Nagyon nem ugyanazt jelenti.
A "nem tunik fel, hogy valtott", az az ugynevezett roaming, amit csak a vezerelt es a MESH rendszerek tudnak.
Attol, hogy ugyanaz a nev es a jelszo, meg nem lesz roaming-olhato a halozat.

Az azonos nev csak teged teveszt meg.
Ha nincs megfelelo diagnisztikai programod, nem tudod megmondani, hogy hova vagy eppen csatlakozva.

A wifinel a kliens donti el, hogy melyik Access Point-ra szeretne csatlakozni es altalaban amig csak tud kapaszkodik az aktualis AP-ba, es csak akkor all at masikra, ha vegleg megszakadt a kapcsolat.
A hitelesites az uj AP-re masodperceket is igenybe vehet, ami alatt a TCP kapcsolatok (pl https) mar idotullepesre (time-out) futnak, igy a legtobb kapcsolat megszakad.

Roaming eseten jelentosen lerovidul a valtashoz szukseges ido, igy a halozati kapcsolatok "eletben" maradnak (pl telefonhivas).

Szoval ha roaming kell, akkor melyebben a zsebbe kell nyuni.

(#80244) gyuribácsi88

Sziasztok, haldoklik a tp link WR1043ND v2 routerem, eldobálja a netet 2-3 óránként, vennék egy újat, elolvastam az összefoglalót, ezres diginethez kéne egy új, az összefoglaló alapján ezt választanám TP-Link Archer C7 AC1750, ajánlott ez még mindig, vagy van valami újabb/jobb választás 20K árkategóriában?

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#80245) sgery válasza Gubek-Einste (#80239) üzenetére


sgery
őstag

Ha wifi szempontból nézzük, akkor 40-es vert falak vannak, de a router elég rossz elhelyezésű a házban, így van olyan fal amin nehezen jut át. minden válaszfal is vertfal... Ezért van dedikált wifire eszköz (xiaomi 3g) a ház közepén elhelyezve, így mindenhol van wifi.

4db ip kamera, 1db pc, 1db tv, 1db riasztó, 1db synology nas, 1db wifi (a xiaomi 3g) van rákötve (persze van külön switch is) .

Amennyi kell rá, nem költenék feleslegesen sokat, főleg nem olyan funkciókra amiket sose használnék rajta. Ez az asus pl belefér.

Köszi!

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#80246) axod


axod
tag

Sziasztok!

Cisco EPC3925 UPC-s modem-em van most, amin sokszor szakadozik wifi esetében... PC kábelesen van rákötve, avval nincs gond. Asus RT-AC66U AC1750 jó választás lehet mellé (bocsánat a buta kérdésért, gondolom a UPC modem-et ezentúl csak mint modem használnám tovább)? Nagyon vastagok a falak, mert régi polgári lakásról van szó, így a mostani megoldás nem is működik a lakás másik felében. Xbox-hoz is van használva a router, IPTV nincs. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#80247) antocskin


antocskin
tag

Üdv!

Mióta a szolgáltató elindította a WLANCal szolgáltatást azóta úgy használom otthon a telefont, mert a lakásban elég gyenge a térerő. Repülés üzemmód és hadd menjen…

A TP-Link AC1200 routerrel ez elég nyögve nyelős volt, mert kb. minden második hívás 2 perc után megszakadt. Az öt percnél hosszabb hívások meg kb szinte mindig.
Tanácsra lecseréltem egy másikra (WR740N). Ennél már jóval jobb volt a helyzet egy hét alatt egy szakadás volt.
Sajnos ezt a régi készüléket máshol kell majd beüzemelnem, ezért újat kell nézni, mivel a WR740N már nem kapható.

Ahogy nézegettem és ehhez hasonló kategóriában a WR841N vagy a WR840N van, ami kapható.

Tudna valaki abban segíteni, hogy a kettő közül melyik az amelyik stabilabban adja a jelet?

A lényeg, hogy ne legyenek szakadások és folyamatos legyen a wifi kapcsolat.

A szolgáltató Digi egyébként (ha ez számít).

...vagy esetleg esetleg egy olyan routert ajánlani amelyiknél nincsenek szakadások. Az nem érdekel, hogy nem jön át LAN kapcsolaton az 1GB, a lényeg, hogy lehessen rendesen telefonálni. Az AC1200 meg megy a kukába :((


Köszönöm!

(#80248) woodworm válasza antocskin (#80247) üzenetére


woodworm
veterán

Pontosan melyik ac1200-as? Ha a C5v4, akkor a most kapható 7xx, 8xx szériák ugyanúgy mediatek alapúak, talán még a soc is megegyezik.

(#80249) antocskin válasza woodworm (#80248) üzenetére


antocskin
tag

Ez volt ami sz..rkodott.

A lényeg hogy egy olyan kéne helyette amin nincsenek szakadások a vezeték nélküli kapcsolatban mint pl a WR740N-nál tapasztaltam. Nem baj ha kisebb tudású vagy olcsóbb kategóriás.

(#80250) TeeJay válasza antocskin (#80249) üzenetére


TeeJay
félisten

pont az olcsóbb routerek gyengébbek...
ASUS AC1200GU-t vegyél vagy AC65P-t és nem lesz wifi szakadozás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.