Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80951) Gubek-Einste válasza L4mie (#80941) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz az Asus AC65P de az AC1200GU is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80952) Gubek-Einste válasza (-.-) Zzz (#80942) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80953) Gubek-Einste válasza mikrofon (#80943) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyit lenne a beszerzésre?
Milyen szintű tudás áll rendelkezésre a beüzemelésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80954) Gubek-Einste válasza smoli (#80946) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide valószínűleg két eszköz is kelleni fog.
Ha nem feltétel a seamless roaming akkor a szolgáltatói eszköz menjen bridge módba és saját router-rel old meg a hálózat kezelését. Elsődleges eszköznek egy Asus AC65P, másodlagosnak egy Asus AC57Uv2 vagy AC1200GU.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80955) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!
Jelenleg egy Tplink TL-ER5120 router használok itthon.
Elvileg gigabit T net, gigabit minden de az internet nem akar 300Mbps fölé menni. A router ennyit bírna? A speedtest alatt a router terhelése felmegy maximumra így is.
Milyen router érdemes venni, ami bírja valóban a(z) 1000 (közeli) netet?
Örülnék, ha rack-be szerelhető lenne.
köszi

(#80956) L4mie válasza Gubek-Einste (#80951) üzenetére


L4mie
veterán

Köszönöm a megerősítést! :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#80957) Gubek-Einste válasza Lipton (#80955) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80958) Lipton válasza Gubek-Einste (#80957) üzenetére


Lipton
őstag

Jo kerdes..,
Melyik a legolcsobb es ami ar/ertek aranyban jo? Mondjuk 50ig.

[ Szerkesztve ]

(#80959) Gubek-Einste válasza Lipton (#80958) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P beleférne a keretben de rack-be szerelhető.
Valamelyik Ubiquiti EdgeRouter megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80960) #89309696


#89309696
törölt tag

Hali.

Itthon egy Asus N12 D1 routert használok két éve megelégedéssel. A munkahelyem trágya wifi helyzetét önköltségen szeretném feljavítani ugyanezzel, egy 6-8 éves egy antennás TP linket váltanék le. Az N12 D1 önmagában jóval nagyobb teret adna, de arra gondoltam, hogy kettőt vennék és akkor a másodikat repeater módban áttenném valahova máshova és akkor gigászi méretű lefedettség lenne. Jól rémlik, hogy ezek a routerek alapból tudják ezt a funkciót?

A másik amire gondoltam, hogy az RP N12 konnektoros repeatert venném meg másodiknak inkább, viszont szerintem gagyibb jelet adna ez a cucc egy második routernél és csak egy ezressel olcsóbb, így nem igazán éri meg ez sehogy.

Amúgy hogyan kell elképzelni egy ilyen hálózatot, a telefonon meg fog jelenni két wifi és amelyiket eldobja akkor a másikra csatlakozik majd és lesz közte akadozás, ha mozgok az épületben?

(#80961) mikrofon válasza Gubek-Einste (#80953) üzenetére


mikrofon
veterán

"Milyen szintű tudás áll rendelkezésre a beüzemelésre?"
Ha arra gondolsz, hogy mondjuk rá kell rakni egy openWrt-t vagy linux-ot, vagy flash-selni kell rá egy firmware-t , akkor az némi kezdeti instrukcióval menni fog. Csináltam már ilyet.

"Mennyit lenne a beszerzésre?"
A szükséges minimumot, amibe a stabilitás és megbízhatóság kerül. A belső hálózat adatforgalma magas a kamerák miatt is. Mesh-en is lógnak szép számmal eszközök, időnként.... De kifelé nem túl nagy mert 150Mbit-es internettel rendelkezem és egyelőre nem is lehet magasabb-ra előfizetni... Gondolom az utcai rendszer nem bírná. Amúgy letöltésre a mérések alapján 130-150Mbit/sec meg szokott lenni.
Az árnövelő "felesleges" extrákat, amik számomra nem kellenek, kerülném. Inkább bütykölök, "programozgatom" kicsit.

Amúgy meg gondolom a telekomos cisco meg megy bridge módba... De ezt hogy is kell elintézni?

[ Szerkesztve ]

(#80962) istnag válasza MaCS_70 (#80950) üzenetére


istnag
addikt

Igen, valószínűleg igen és ezért kerestem elsősorban kültéri routert elsősorban. Azonban a szigetelés elég jó, viszonylag új ház ~ 10 éves sincs, 70 fok biztosan nincs odafent és nagyrészt tisztaság is van. Új terv egyébként, egy nagy méretű számítógépház ventilátorral és bele mesh router egyik eleme :D . Meg kell csinálnom, elterveztem már, így kell, hogy legyen, csak a legvégső utáni esetben hozok le mindent.

(#80963) Kátai


Kátai
senior tag

Adott egy USB-s router. Pendrive csatlakoztatva,a Win 10 látja a routert, de a pendrive-on lévő tartalmat hogyan tudnám megnézni a számítógépen?

(#80964) Cirbolya_sen válasza istnag (#80962) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Kültéri Mesh routerral még nem találkoztam, lehet van, de hogy aranyárban az biztos. Kültéri AP viszont biztosan van, az mehet a padlásra, és ha a wifi rosszalkodna, onnan még mindig felrakható a plafonra is. A nagy házzal és ventilátorral csak annyit érnél el, hogy az alap környezeti hőfokot jobban tartaná a router, ami ideális esetben is 50-60 fok lenne, nem tudok olyan otthoni felhasználású eszközt, ami huzamosabb ideig bírná ezt.

Nekünk is újabb családi ház van, normál szigeteléssel, de 4 év alatt a T koaxos HGW-jét kétszer is cserélni kellett, le is hoztam végül. Azóta Digi van, és köszönik jól vannak a gardróbban a szekrény tetején az aktív eszközök.

Cirbolya_sentinel

(#80965) Intruder2k5 válasza Kátai (#80963) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezzel a kérdéssel át kéne fáradni a router topikjába, vagy ha ilyen nincs, akkor az általános témába. Router gondok

(#80966) Cirbolya_sen válasza Kátai (#80963) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Milyen router, milyen szoftver fut rajta?

Cirbolya_sentinel

(#80967) Kátai válasza Cirbolya_sen (#80966) üzenetére


Kátai
senior tag

Ilyen: [link]

(#80968) Kátai válasza Intruder2k5 (#80965) üzenetére


Kátai
senior tag

Rendben.

(#80969) Gubek-Einste válasza #89309696 (#80960) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb megoldás a 2 darab N12 D1 használata mint a repeater.

Amúgy hogyan kell elképzelni egy ilyen hálózatot, a telefonon meg fog jelenni két wifi és amelyiket eldobja akkor a másikra csatlakozik majd és lesz közte akadozás, ha mozgok az épületben?
Igen mivel nem vezérelt lesz a hálózat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80970) Gubek-Einste válasza mikrofon (#80961) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P megfelelő eszköz lesz.

Amúgy meg gondolom a telekomos cisco meg megy bridge módba... De ezt hogy is kell elintézni?
Csak akkor kérheted bridged módot ha nincsen IPTV előfizetésed.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80971) mikrofon válasza Gubek-Einste (#80970) üzenetére


mikrofon
veterán

Köszi!

Tudom nem írtam ára :B
De ennél olcsóbban nem lehet megúszni?
Gondolom az árat az AC1750 is felnyomja, az meg nálam úgy is ki lenne kapcsolva a mesh miatt....
Vagy ma már nem is létezik, megbízható jó kis router WiFi nélkül?

"Csak akkor kérheted bridged módot ha nincsen IPTV előfizetésed."
Nincsen semmilyen TV élőfizetésem.

(#80972) Gubek-Einste válasza mikrofon (#80971) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vannak wifi nélküli router-ek is de azok inkább üzleti felhasználásra valóak, 40-50k környékén kezdődnek a jobbak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80973) mikrofon válasza Gubek-Einste (#80972) üzenetére


mikrofon
veterán

Rendben köszi.
Most látom az aláírásodban, hogy te is Cisco EPC3925 & Asus RT-AC65P párossal nyomod. Ha neked jó nekem is biztos az lesz ;)
Lenne ezzel kapcsolatban pár kérdésem. Ha nem de való a válasz, akkor a megfelelő topikban válaszolnál rá. Ide meg megírnád a linket, hogy megtaláljam.
Neked bridge modban van a Cisco EPC3925?
Milyen modem és router beállításokkal nyomod, mik a javasoltak?
Asus RT-AC65P -t csak be kell illeszteni a hálózatba aztán mehet is, vagy kell rajta szoftvert cserélni?

(#80974) blakey válasza mikrofon (#80973) üzenetére


blakey
titán

A Vodafone-os (UPC) EPC3925 és Telekomos EPC3925 között van némi különbség, ha bridge módba tudod tenni akkor nincs különösebb gond.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80975) qnadam válasza istnag (#80962) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem wifi eszközt ne fémdobozba tegyél.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80976) Essejó válasza istnag (#80962) üzenetére


Essejó
veterán

Szóval egy adóvevőt beraknál egy kb zárt fémházba, és elvárnád, hogy működjön. Ezzell most feldobtad a napomat, mesélj még. ;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#80977) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Sziasztok!

Tegnap kötötték be nálunk az 1000/1000 Telekom netet, ehhez keresnék valami routert. A szolgáltató eszközzel is elégedett vagyok, csak a wifi sebessége elég ingadozó, ezért keresnék valami routert, hátha jobb lesz.
Ezt a három eszközt néztem ki: Asus RT-AC1200GU (Meglepődtem, mert máshol 20+ ezer ez a router, ez biztos az a verzió ami ajánlott?), Asus RT-AC57U , TP-LINK ARCHER C5 V4
Ha ezek nem jók, tudnátok ajánlani más routert 20 ezer alatt?

(#80978) Intruder2k5 válasza Zsírkrétamen (#80977) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az RT-AC1200GU lesz a megfelelő. És igen, biztosan a jó verzió, sőt úgy két hete még akciós is volt.

(#80979) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Srácok.

Az Asus AC65P tud WAN-t aggregálni?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#80980) Intruder2k5 válasza TeeJay (#80947) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos az Euronics készletnyilvántartó rendszere semmit nem ér, nekem legalábbis ez a tapasztalatom velük. Nekik maguknak sincs fogalmuk róla, hogy miből, hol, mennyi érhető el, egyáltalán van-e. Tavaly nyáron kész paródia volt amit egy ventilátor (+1 PC hangfal) vásárlásom kapcsán műveltek, de mindegy is, a részletek már nem ide tartoznak.

[ Szerkesztve ]

(#80981) istnag válasza Essejó (#80976) üzenetére


istnag
addikt

Örülök.

(#80982) Intruder2k5 válasza kicsipapucs (#80979) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tud. Pontosabban OpenWrt-vel biztosan tud, de úgy meg kevés lesz hozzá a hardver.

(#80983) smoli válasza ffodi (#80949) üzenetére


smoli
aktív tag

Először is köszönöm a részletes választ.
Kérdéseidre válaszolva:
- a háztartási helység gyakorlatilag a fsz. középpontjában van, egy 10-es téglafal választja el a nappalitól.
- "bridge módban akarod használni a szolgáltató eszközét vagy nem?" Nos eddig 68nm laktunk, bőven elég volt a szolgáltató routere, amire kábelen csatlakoztattam a PC-t meg a NAS-t, a többi eszköz használta a wifit. Hálózat építési "tudásom" kb ennyiben ki is merül. Szóval ebben a kérdésben kénytelen leszek a nálam tapasztaltabbakra hagyatkozni.
- a NAS-t kábelen kötném össze a routerrel a háztartási helységben. A nappaliban, lévő TV-t szintén kábelen gondoltam összekötni. A PC a fsz-ti szobában lesz, kérdés, hogy az itteni kábelre egy switch-csel ráköthetem-e a TV-t és a PC-t?
- "1 LAN, esetleg több (Link Aggregation), vagy van -e igény multi-gigabitre?"
Restellem, de nem vagyok képben a kérdést illetőleg és időm sem volt utánanézni. Mivel tervben van a wifis kamera rendszer, esetleg azt majd érdemes külön LAN-ra tenni?

Nos a fentiek tükrében, a 2-es pakk vagy az 1 combosabb a megfelelőbb?

(#80948) MaCS_70 Neked is köszönöm az ajánlatot :C

(#80984) smoli válasza Gubek-Einste (#80954) üzenetére


smoli
aktív tag

Köszi a javaslatot. :R

Az előző válaszokból is az jött le, hogy sanszos a két eszköz.
Mivel hálózat építési tudásom konvergál a nullához, így nem tudok nyilatkozni seamless roaming feltételességéről.
Viszont az érdekelne, hogy az általad ajánlott (a ffodi által ajánlottnál) jóval kedvezőbb árú routerek is ki tudnák-e szolgálni a leírásban megnevezett eszközöket, állandó stabil hálózatot biztosítva?

(#80985) Zsírkrétamen válasza Intruder2k5 (#80978) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Köszi :R
Erről már lecsúsztam, na mindegy. Legalább Euronics van itt helyben.

(#80986) ffodi válasza smoli (#80983) üzenetére


ffodi
veterán

Háztartási helyiség: Ez optimálisnak hangzik.
Bridge mód: Ha lesz külön router, akkor érdemes átállíta(t)ni.
TV: Ha nincs messze, akkor jó eséllyel mehet akár Wifi-n is, nem feltétlen szükséges a kábel. Lehet játszani switch-ekkel, valószínű nem lesz vele gond, de minél letisztultabb a hálózat annál jobb. :)
PC: Kérdés itt mik az elvárások? Ha komolyabban játszol, akkor érdemes kábellel bekötni, egyéb esetben jó a Wifi is, valami értelmes vevővel (ha AX-es routert veszel, akkor AX-es vevőt érdemes venni mellé).
NAS: Mindenképp érdemes kábellel bekötni. Azt, hogy mire képes a NAS-od addig nem tudjuk, míg nem írod le a típusát.
Kamera: Én külön Wifi hálózatra tenném, kérdés milyen NVR lesz, vagy pl. a NAS-ra streamelsz -e, stb?

Az eszköz kiválasztása során fontos lenne még tudni, hogy az emeleten mennyire "kieső" helyeken kéne rendes Wifi sebesség és milyen eszközökön. Ha csak netezni kell okostelefonról/tabletről max. 20-50 Mbit vagy notebook/PC esetén 100+ Mbit, akkor szinte biztosan elég egy komolyabb eszköz a háztartási helyiségben, egyéb esetben kellhet még egy AP az emeletre is (egyéb eset = kell pl. legalább 500 MBit az emeleten, akár Wifi-n...). Nem kell ragaszkodni az AX92U-hoz lehet olcsóbban is venni 2 db Mesh-képes eszközt (ami valószínű AC-s), azért ezt a típust írtam, mert ezzel (is) van (pozitív) tapasztalatom többszintes házak lefedettsége terén. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#80987) azozo válasza Intruder2k5 (#80978) üzenetére


azozo
senior tag

Amúgy abból melyik verzió a jó ,mert pl tplinknél nem mindegy.... :F
Openwrt rá megy-e....

[ Szerkesztve ]

(#80988) Intruder2k5 válasza azozo (#80987) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudomásom szerint ebből nincs több verzió. Egyébként ASUS-nál sem mindegy, pl. RT-AC57U-nál (és még sok más modellnél) is volt teljes HW csere.

[ Szerkesztve ]

(#80989) TeeJay válasza Intruder2k5 (#80980) üzenetére


TeeJay
félisten

Telefonon hívtam fel őket hol van 1 darabtól több, a hölgy mondta hogy mindenhol egy van csak az Örsön van több.
Elmentem személyesen és 5darab volt, ebből 4 még 2018-as gyártás egy meg 2019-es volt utóbbit hoztam el
Aztán lehet van a többiben is több de gondoltam beírom hogy aki ilyen routerre pályázik az tegnap még 4-et találhatott az Örsön :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80990) Liquido válasza TeeJay (#76323) üzenetére


Liquido
csendes tag

Elég ritkán töltök le és fel egy időben, ezért nem lepődök meg. Te csináld nyugodtan... :)

Számítógép? Azt eszik vagy isszák?

(#80991) TeeJay válasza Liquido (#80990) üzenetére


TeeJay
félisten

mondjuk aki csak picit torrentezik annál már ez bejön hogy le és felfelé is van forgalom :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80992) Gubek-Einste válasza mikrofon (#80973) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Neked bridge modban van a Cisco EPC3925?
Igen de én UPC/Vodafone előfizető vagyok így nálam más milyen a helyzet mint a Telekom-nál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80993) Gubek-Einste válasza smoli (#80984) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel hálózat építési tudásom konvergál a nullához, így nem tudok nyilatkozni seamless roaming feltételességéről.
Seamless roaming: A kliens eszközök szakadás mentesen tudnak váltani a router-ek/AP-k között.

Viszont az érdekelne, hogy az általad ajánlott (a ffodi által ajánlottnál) jóval kedvezőbb árú routerek is ki tudnák-e szolgálni a leírásban megnevezett eszközöket, állandó stabil hálózatot biztosítva?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80994) CyraX


CyraX
csendes tag

Sziasztok,

Nagyobb wifis hatótávolságú routert szeretnék venni otthonra. Ami lényeges:

-otthoni hálózathoz képest sok wifis eszköz stabil kezelése (olyan 10-15, jellemzően kis adatforgalommal - ez valószínűleg kb 20, max 25-ig nőni fog később)
-otthoni hálózathoz képest sok lan kapcsolat stabil kezelése (7-8, ehhez most is használok egy régi routert swtichként, ezen talán az átlagosnál nagyobb adatforgalom van)
-wifi jelerősség (80 m2 lakás, de szétszabdalva, 2/3 vékony téglafalat át kéne vinnie)
-legyen benne OpenVPN (vagy lehessen felokosítani openwrt/ddwrt/akármi segítségével)

Ami nem lényeges:
-nem izgat a sebesség, ugyan a net 300 mbps, de 100as kábelek vannak mindenhol, nekem bőven elég - ha csak 100 mbites a lan része, nem zavar
-wifin is elég akár a 72 mbps is, inkább a hatótáv a lényeg
-nagyjából minden 2.4ghz-en megy, szóval 5ghz se feltétlenül kell

Jelenleg mindez a telekom saját routerén + egy TP-Link TL-WR841N-esen megy, a sebességgel nincs is bajom, viszont szerintem kezd a telekom routernek túl sok lenni a wifi eszköz, így azt akarom kiváltani és ezzel egyidőben hatótávot növelni.

Ár: nincs igazán belőve keret, nyilván meg akarom úszni a legolcsóbb megoldással, de nem ez a döntő szempont, hanem a fentiek, úgysem 1-2 évre veszem (remélem).

Köszönöm előre is a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#80995) Gubek-Einste válasza CyraX (#80994) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Általánosan ajánlott eszköz az Asus AC57Uv2 vagy AC1200GU lenne 20k alatt, felette az AC65P az ajánlott választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80996) CyraX válasza Gubek-Einste (#80995) üzenetére


CyraX
csendes tag

Ez nagyon gyors volt, köszi :)

Igen, ezeket én is megtaláltam mint ajánlott eszközök, az AC1200GU-t találtam volna optimálisnak, de már nem nagyon kapni + az érdekelt, hogy ha a stabilitás a lényeg, nem a sebesség, akkor is jó döntés-e.

Az AC57Uv2 könnyebben elérhető (meg olcsóbb is), mint az AC65P, szerinted megbirkózik stabilan a fentiekkel?

(#80997) Gubek-Einste válasza CyraX (#80996) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én inkább az AC65P-re szavaznék, hosszú távon mindenképpen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80998) CyraX válasza Gubek-Einste (#80997) üzenetére


CyraX
csendes tag

Akkor az lesz, köszönöm!

(#80999) TeeJay válasza CyraX (#80996) üzenetére


TeeJay
félisten

Mi az hogy AC1200GU-t nem kapni? Van csomó helyen, legjobb áron meg Euronics-ban. Tegnap vettem még volt 4 darab Örsön Sugárban :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81000) Intruder2k5 válasza CyraX (#80996) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-AC1200GU euronics.hu + arukereso.hu

(#80999) TeeJay, azért már fogyóban van, a minap még jóval több üzlet volt az árukeresőben, lehet ez is el fog tűnni napokon vagy heteken belül, mint az RT-AC57U v1.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.