Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81301) féldekás


féldekás
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék routert vásárolni a régi Tp-link WR841N helyett.
-Hosszú távra kell(jelenlegi pl. 7 éves)
-Elég nagy a ház, fontos lenne a megfelelő jelerősség.
-Jelenleg 100megás internet van itthon, de pár év múlva bővítésre kerülhet, ezért írtam felül, hogy hosszú távra tervezek.
-Márka teljesen mindegy.
-10-12k körül gondolkodtam, a lényeg, hogy ne valami lassú, gyenge jelű készülék legyen.
Ha ennyiért nincs normális, vagy 1-2ezer Ft különbségért van lényegesen jobb ajánlat, akkor feljebb viszem a pénzkeretet.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#81302) Gubek-Einste válasza féldekás (#81301) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC1200GU alá nem érdemes adni, főleg hosszú távra, az AC65P még jobb választás lenne de drágább is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81303) féldekás válasza Gubek-Einste (#81302) üzenetére


féldekás
aktív tag

Rendben, köszönöm a gyors választ! :R
Edigitalnál találtam: [link] GU jelzés néküli
GU jelzéssel ellátott modell az 18k az euronicsben: [link]
Nekem a GU jelzésű kell, ugye?
A többi helyen, ahol néztem ott drágább.

[ Szerkesztve ]

(#81304) TeeJay válasza féldekás (#81303) üzenetére


TeeJay
félisten

igen AC1200GU, milliószor beírtuk már itt hogy Euronics-ban van 18-ért és van még készletük több helyen (weblapjukat nézd)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81305) JanR válasza Gubek-Einste (#81302) üzenetére


JanR
addikt

Az AC65P alkalmas arra, hogy az USB portjára kössek egy 1TB-os HDD-t és arra töltsem le a tartalmakat, illetve a TV azon kersztül érje el? Ilyen routert keresek, ami tud 1000 Mbit-et, de 30-35K-nál többet erre nem költenék. A mostani routerem is asus és nagyon régóta teszi a szolgálatot, csak a wifi képessége megakad 54 mbitnél.

(#81306) szaboi6512 válasza JanR (#81305) üzenetére


szaboi6512
őstag

Csak custom fw-el.
Gyárival nem.
AC 57 v1 ezt kielégíti.
Feléből megvan.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#81307) féldekás válasza TeeJay (#81304) üzenetére


féldekás
aktív tag

Vissza kellett volna olvasnom, bocsi.
Elég hamar megtaláltam az euronics-ben, így az fix volt, ha GU, akkor Euronics.
Holnap megyek be megvenni, a városban van is raktáron nekik.
Köszi! :R

(#81308) JanR válasza szaboi6512 (#81306) üzenetére


JanR
addikt

Es olyan router ami ezt tudja cfw nelkul? Es az 1000 mbit wifire is kepes? :) Nem akarok NAS-t venni, egy 1TB-os SSD boven eleg lenne egy jo routeren keresztul.

(#81309) szaboi6512 válasza JanR (#81308) üzenetére


szaboi6512
őstag

A gigabites wifit nem tudja.866mhz, a max.
A Nas-t ez nem váltja ki.
Torrentre ez nem a legjobb.
Sőt azon lassú lesz a letöltés. 5-10 Mbit stabilan.
De majd a szakik kifejtik bővebben.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#81310) JanR válasza szaboi6512 (#81309) üzenetére


JanR
addikt

En olyasmire gondolok, hogy magan a PC-n lenne a torrent kliens, de a routerra kotott HDD-re tolti le a tartalmat. Es ezt az adatot elerem a TV-rol wifin keresztul. Mindezt 1000 Mbites nettel.

Nem 35 a plafon, csak nem igazan szannek ra tobbet. De ha muszaj, akkor igy jartam. A halozati kabelt es a hdmi kabelt akarom megszuntetni, mert korbemennek az egesz nagyszoban..

(#81311) szaboi6512 válasza JanR (#81310) üzenetére


szaboi6512
őstag

Az nem megoldható. A kliensnek is a rákötött HDD-n kell lennie.
Az adatot eléred vele. Nekem is így van az Asus AC-RT 66U b1 routeren.
Ha nem kardinális kérdés hogy milyen gyorsan töltsön le , akkor megfelelő lehet az 57 U v1 is.
A 65P is csak úgy tud gyári fw-en gigabites sebességet wifin, ha van hozzá kliensed.
Custom fw-en 160 mhz is elérhető, ott már menne az a sebesség.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#81312) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

úgy néz ki új routert kell vennem, a jelenlegi szarakodik, megszakad a Wifi jel és csak újraindítás után tudok csak újra csatlakozni.

Ez a második TP link routerem ami 3-4 év után ezt csinálja, úgyhogy TP linket többet nem szeretnék.

Milyen routert érdemes venni 10k alatt?

Szempontok:

- tartósság
- stabil, megbízható működés
- 60-70 m2 lefedése, 2 gép 2 telefon.

(#81313) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Asus AC57U router leváltásán gondolkodom. Wifi hatótávban melyik router lenne nagy előrelépés? Hosszú távra tervezek vele ezért noha még nincs AX eszközöm AX képes routert szeretnék. Itthoni boltból szeretném vásárolni és az abszolút lélektani határ 60000HUF. Asus AX56 és AX58 ha csak a hatótávot nézem mennyivel nyújtana többet? Válaszokat előre is köszönöm!

(#81314) LWhite válasza JanR (#81310) üzenetére


LWhite
tag

Mivel a router Samba-n keresztül tud hálózati elérést biztosítani, PC-ről nyugodtan tudsz oda torrentezni (a PC-n új meghajtónak felvehetsz egy routeren megosztott mappát) . Mivel a géped inkább alkalmas letöltésre, mint a router így a letöltési sebesség is nagyobb lesz. A másolás sebessége routerre kötött Hdd-re 20-30MB/s is lehet, bár igazából a PC-s kliens először egy átmeneti mappába is töltheti a fájlt, amit majd elkészült állapot esetén helyez át a routeres Hdd-re. Onnan pedig elérheted hálózatra kötött tv-vel, médialejátszóval. Szóval erre az igényre bármelyik olyan router képes, amiben van Samba is. Persze a gigabites net kihajtása fontos érv, de azt az AC65P biztosan tudja.

[ Szerkesztve ]

(#81315) woodworm válasza szaboi6512 (#81311) üzenetére


woodworm
veterán

Miért kellene a kliensnek is helyben lennie? Az ac65p-ből csak a torrent kliens hiányzik, hálózati és média megosztást tud. Előbbi csatolható pc-n meghajtóként és lehet letöltésre használni, utóbbit pedig ismernie kell a lejátszóknak.
Ami beleköphet a levesbe, az az elérhető sebesség és a szokásos inkompatibilitás (usb ház, hdd, ssd).

(#81316) Gubek-Einste válasza VinoRosso (#81312) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

10k alatt már nem nagyon vannak ajánlott eszközök, Asus N12 D1 ami jó lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81317) Gubek-Einste válasza Atish19 (#81313) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Semmi biztosat nem lehet mondani a hatótávra de előrelépésre nem lehet számítani egyetlen eszközzel sem, ha nem megfelelő a hatótáv/sebesség akkor másodlagos eszköz beüzemelése lenne a megoldás.
Az AX58U legyen inkább ha már veszel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81318) VinoRosso válasza Gubek-Einste (#81316) üzenetére


VinoRosso
veterán

:R

(#81319) JanR válasza woodworm (#81315) üzenetére


JanR
addikt

Szuper, koszonom! Ez nagy segitseg nekem. Akkor a leirt router szamomra tokeletes lesz!

(#81320) Sedus


Sedus
újonc

Sziasztok, ASUS RT-AC1200GU és Xiaomi Redmi AC2100 között vacilálok, nézegetem a wikidevit és én csak előnyt látok a Xiaomi mellett(128MiB flash,4x4:4 MIMO és valamivel újabb WI2 chip) nem értek annyira hozzá, de ha már ugyanannyiba kerül mindkettő szeretném a jobbikat megvenni.(gyári fw-vel használnám az Asust és nem gáz a kínai nyelv se a másiknál illetve iptv sincs)
Köszönöm aki segít. :))

(#81321) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Sziasztok,

átolvastam az összefoglalót, ami réginek tűnik így itt kérnék segítséget.

Szóval egy ruterre lenne szükségünk.
wifinek nincs jelentős használata pár telefon stb, a legtöbb dolgot vezetékkel szeretnénk összekötni.

A fontos lenne a ruter megbízhatósága.

A net az első két évben egy DIGINet 500 on jönne utánna Optikán fog jönni a t-home 1000.
Fontos infó lehet, hogy Citrixen keresztül fogok dolgozni.

Amúgy a lista: 3pc, 1 nas, 1 tv, 1 media lejátszó, 1 nyomtató lesz rákötve.
Switch :Netgear gs 108e ami van. szóval nem kell hogy a ruteren legyen olyan sok port.

Az ASUS RT-N18U jó lehet még? Használatán érdemes ilyent venni?

köszönöm a segítségeteket/ajánlásotokat.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#81322) Geripapa válasza Geripapa (#81321) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Ha tudja gyárilag a VPN-t az jó lenne.

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#81323) Gubek-Einste válasza Geripapa (#81321) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább Asus AC1200GU vagy AC65P legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81324) dbocskai


dbocskai
tag

Sziasztok!

Egy dedikált router után kell néznem mert a Vodás (ex-upc) Connect Box össze vissza dobálja az eszközöket, ugrál rajta a ping, tényleg szinte naponta indítgatom újra. A jelszintjeit jól hozzá, ezért gondolom, hogy nem ott van a gond.

- 250Mbps internet
- 65nm kislakás, a jelerősség kb tényleg csak a routerrel egy szobában fontos.
- Egyszerre 1 TV, 2 notebook, 2 telefon, 2 amazon okos eszköz lógna rajta

Vannak itt ex-UPC-sek megoldjást kínák a dedikált router a CB hibáira, ha az csak bridge módban marad?

Néztem az ajánlott Asus 1200GU-t, meg az AC65P-t is. Elsőre azt gondolnám az AC65P fölöslegesen overkill ehhez a basic setuphoz.

[ Szerkesztve ]

(#81325) dethroner


dethroner
veterán

Üdv Urak!
Egy egyszerűnek tűnő kérdésem lenne.
Azt tudom hogy nincs két egyforma környezet, ezért nem lehet azt megkérdezni hogy ha egy router X-nél így vagy úgy működött, akkor az nálam hogyan fog. Ez világos. DE, lehet-e kijelenteni biztosra, hogy egyik vagy másik router jobban fog működni ugyanabban a környezetben?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#81326) Gubek-Einste válasza dbocskai (#81324) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelentősebb jobb lesz a helyzet a saját router használatával.

Én is AC65P-t használok 120-as net mellett, egyáltalán nem overkill.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81327) Gubek-Einste válasza dethroner (#81325) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyáltalán nem lehet semmi ilyet mondani, tényleg minden környezet más és más.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81328) dethroner válasza Gubek-Einste (#81327) üzenetére


dethroner
veterán

Nincs valamiféle támpont, összehasonlító tesztek hogy ugyanabban a környezetben egymás után lemérve mit tudnak bizonyos routerek?
Az én kérdésem pl az lenne, hogy a Tp-link 1043V3 2,4GHz-en mérve a lakás egyik pontján 65dBi jelet tud. Ha ugyanarra a pontra helyezek egy másik routert, annak a térereje hogy viszonyul ehhez?
Mert ha nem lehet ilyen módon összehasonlítani két ilyen eszközt, ahogy mi módon jelenthető ki hogy egyik router jobb mint egy másik?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#81329) Gubek-Einste válasza dethroner (#81328) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel minden környezet más és más így egy másik helyszínen végzett összehasonlító teszt sem adna semmilyen támpontot, csak az adott helyszínen elvégzett mérés a biztos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81330) dethroner válasza Gubek-Einste (#81329) üzenetére


dethroner
veterán

Tehát ha egy lakásban tesztelve több routert kialakulna egy sorrend, egy másik lakásban, más körülmények között akár teljesen más sorrendet is eredményezhetne ugyanazon eszközök között?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#81331) Essejó válasza dethroner (#81330) üzenetére


Essejó
veterán

Pontosan.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#81332) petipetya válasza Misi 007 (#81265) üzenetére


petipetya
nagyúr

Lesz, berendeltem egy Xiaomi AX1800-at a geekbuying-ról. Itt olvastam a wifi 6 előnyeiről, melyek közül az OFDMA, MU-MIMO, BSS Coloring (panelban lakom) - csak hogy a fő csapásirányt említsem, amelyek megfogtak azonkívül, hogy Nagyvilági Főcső a fő laptop már tudja a wifi 6-ot. Azt viszont sehol sem találom, hogy milyen eszközök kompatibilisek TWT-vel, illetv e hogy a WP3-at már használják-e a gyakorlatban is.

Ha okosotthonom lenne kamerákkal, termosztáttal stb., akkor valószínűleg a Xiaomi AX3600-at választanám. De nem lesz, és az itthoni hálózat zökkenőmentesebb kiszolgálásához az AX1800-at választottam. Az első konfigurációtól nem kell félni, leírták és videó is van róla: be kell dugni a hálózati és nincs WAN kábelt, telón rácsatlakozni, majd elindítani az Mi Wifi appot, és beírni a PPPoE-hez tartozó nevet/jelszót. A DNS szervert szoktam még beállítani, de az sem gond, ha a webes felületet magyar helyett angolra fordítom majd a böngészőben.

Jelenleg nem látok ár/érték arányban jobbat a piacon ezeknél.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#81333) szaboi6512 válasza petipetya (#81332) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ha tudnám hogy kezeli a 160 mhz-et az Intel AC-9260 kártyával, elgondolkoznák a vásárlásán. :K

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#81334) woodworm válasza szaboi6512 (#81333) üzenetére


woodworm
veterán

Papíron sehogy, azért ax1800, mert nem tudja a 160MHz-es csatornaszélességet.
Az ax3600 esetén ezt utólag orvosolták fw frissítéssel, de ott a hardveres tudás rendelkezésre állt(4x4/80MHz vs 2x2/160MHz). Itt nem tudni mi a helyzet.

(#81335) -FreaK- válasza woodworm (#81334) üzenetére


-FreaK-
veterán

A Wifi 6-os routerek egyébként tudják (majd) a Wifi 6E szabványt hardveresen? Már úgy értem, hogy sw frissítéssel ez is megoldható lesz szerinted a jövőben, vagy ehhez hardvert is kell módosítani?
szerk.: illetve ahogy olvasom, új SoC-kat csinál a Broadcom és a Qualcomm is, szóval kell az új hardver.

Még jó, hogy most rendeltem routert, amit jó sokáig terveztem használni :) (persze tudom, hogy sokáig tudom majd használni, csak máris "elavult")

[ Szerkesztve ]

(#81336) szaboi6512 válasza woodworm (#81334) üzenetére


szaboi6512
őstag

Köszi!
Ha ax wireless kártyám lenne akkor elérhető lenne a 1201Mbps sebesség?
Illetve a jelzett AC 9260 kártyával is?
Bár elriaszt a vásárlástól az usb port hiánya.....

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#81337) woodworm válasza -FreaK- (#81335) üzenetére


woodworm
veterán

Nem! Ehhez a cikkben említett lapok szükségesek (és nálunk még a törvényi szabályozás is hiányzik).

(#81336) szaboi6512
Csak ax klienssel fogod elérni az 1201-es linksebességet, az ac-sekkel a 866Mbit fog összejönni maximum.

[ Szerkesztve ]

(#81338) szaboi6512 válasza woodworm (#81337) üzenetére


szaboi6512
őstag

:R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#81339) HDR123


HDR123
tag

Sziasztok!

Pár napja köttettem upc/voda 500-as netet. Próbálom életre bírni a hálózatot a ház különböző részein. Cat6 kábellel ahova tudok elmegyek.
Van egy Asus RT-AC1200G+ Router-em, amit alapállapotba állítottam. Beállítottam rajta a wifit és mindezek után kikapcsoltam a dhcp-t. A upc-s connect box osztja az ip címeket.

Sajnos az egyik androids telefon valamiért nem működik jól ezen a wifin, nem oldja fel az összes címet (pl.: prohardver.hu nem megy rajta, nem tudom pingelni sem, de a google.com-ot igen...). Ugyancsak bénázik a vodafonos tv box-is, pedig az az asus router-re kábelen van kötve. Érdekes, hogy 2 laptop és egy androidos mobil tök jól megy az asus wifin, kábelen egy raspberry pi is jól működik.

Nagyon gyanus, hogy a upc connect box eszköze nagyon rosszul működik routerként. Az indok amiért routerként megy, hogy rákötöttem egy saját készítésű nas-t, így egy hálózaton vagyok vele a többi ezsközzel együtt.

Az egyik ötletem, hogy kiiktatom a connectboxot, átkapcsolom modem üzemmódba, de akkor oda kéne raknom egy routert. A kérdés, milyet? A terv az, hogy a connect box mellől egy switch-csel osztanám a hálózatot, amire lehet elég lenne 8 port.

Illetve ez a 2 Nat mennyire szerencsés? Az asus router 4 portja közül az egyikbe csatlakozok a Connectbox-ból, így megy a dhcp.

(#81340) Gubek-Einste válasza HDR123 (#81339) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való ez a kérdés inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81341) dethroner válasza Essejó (#81331) üzenetére


dethroner
veterán

Értem, vagyis azt gondolom. Nézzünk rá egy példát. Ha összehasonlítok több autót városi, országúti, autópályás, és mondjuk vidéki földutas körülmények között, világos hogy másképp viselkednek. Amelyik kényelmes és csendes a városban, az nem fog boldogulni a sárban, amelyik jól elmegy a sárban, azzal macera a városi közlekedés és parkolás, amelyik az autópályán érzi a legjobban magát, az se a sárba, se a belvárosba nem való, ez tiszta sor. Tehát a felhasználás körülményei, pénzügyi keret és az elvárások alapján lehet javasolni hogy milyen autót vegyünk.
De mi a helyzet a routerrel? Annyit látok hogy fizikai paraméterek, hardveres tulajdonságok, portok száma, és a működési frekvenciák alapján összehasonlíthatóak. De ezek nem mutatnak semmit arra nézve, hogy egy ilyen környezetben hogyan viselkedne?

Eddigi routereim itteni ajánlásra vettem és ti javasoltok még most ha valaki kikéri a véleményetek. Ilyenkor mi alapján mondtok véleményt, mi alapján lehet javasolni, ha minden környezetben másképp viselkedhet? Mi lenne ebben a képen látható hálózaterdőben nekem jobb, mint a most használt Tp-link 1043 V3??

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#81342) HDR123 válasza Gubek-Einste (#81340) üzenetére


HDR123
tag

ok, köszi

(#81343) Goose-T


Goose-T
veterán

Van most a BG-n Xiaomi AX3600 cseh raktárról. Nem a legeslegjobb ár, de ennél azért jóval olcsóbb, és 2-5 nap alatt itt van. Be is rendeltem egyet, úgyis volt még a PayPalomon 22$ refund valami AliExpresses eladótól. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#81344) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Sziasztok!

Kb. 1 hete vettem egy Asus AC65P routert, s sokadik fajta router után ez az első, ami nem dobálja le a wifi-s klienseket, szóval stabil, bár néha ezen keresztül is belassul az 5 GHz-es N-es wifi olyan 60-70 Mbit/sec-re a kb. 200 - 300 Mbit/sec-ről (Speedtest.net).

A kérdésem a következő:
- ez normális?
- A router bontva volt az üzletben, s emiatt olcsóbb is volt vagy 4000 Ft-al, s csak ez volt készleten neki, de a 2 hét web-es vásárlás miatt visszavihetem.
Szóval böki a csőrömet, hogy kicseréljem egy bontatlanra, vagy egy AC85P routerre.

Szerintetek érdemes, vagy jó ez így, ahogyan van?

(#81345) dethroner válasza dethroner (#81341) üzenetére


dethroner
veterán

Azt hiszem sikerül nagyjából a maximumot kihozni a jelenlegi routeremből wifi régió megváltoztatásával. Az előző képhez képest jelentős különbség látható a BVB hálózat esetében :)

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#81346) -FreaK- válasza Goose-T (#81343) üzenetére


-FreaK-
veterán

F@sza. Várhattam volna a rendeléssel ha ezt tudom. Már lemondani sem tudom ráadásul mert már a levegőben van :)
Mondjuk legalább nekem olcsóbb lesz valamennyivel.

(#81347) Misi 007 válasza petipetya (#81332) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Várom majd a beszámolód a tapasztalataidról, mert én is ilyet szeretnék. :R

(#81348) TeeJay válasza lewisfm (#81344) üzenetére


TeeJay
félisten

semmi köze ahhoz hogy bontott volt
5GHz N wifitől ne várj csodát
N/AC mixed mód
fix 80MHz
36 vagy 52 vagy 100-as csatornákat nézd meg melyiken stabil és gyors
ne legyen bepipálva az automata csatorna választás, te magad fixen add meg

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81349) lewisfm válasza TeeJay (#81348) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Ha az 5 GHz-et fix csatornára állítom, olyanra, ami szabad, akár ugyan arra amit auto módban is adott, akkor csak kb. 60 mbit/sec-et érek el, auto módban meg 300 körül.

Csak ezt változtatom.

Asus AC65P vagy Asus AC85P router legyen?

(#81350) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Új Redmi Wifi 6 router: Redmi Router AX5 with Wi-Fi 6 802.11ax, Mesh networking support announced [link]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.