Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80401) Gubek-Einste válasza r4z (#80400) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz a kinézett UniFi eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80402) tobias40 válasza TeeJay (#80396) üzenetére


tobias40
veterán

"AC-n meg N/AC mixedre" írtam hogy nincs ilyen lehetőségem csak az only N!
Van olyan kliensem több is ami AC-s egy Xiaomi A2 teló és a dell Inspiron 15 3567 laptop.

Ezekkel tesztelem ,van több eszköz is de ezek vanna kéznél,modernebbek sajnos nincsennek! :(

(#80403) lacos001


lacos001
senior tag

Akkor mindenféle aggodalom nélkül választhatok ezek közül, nem nyúlok mellé?
Bár gondolom nem poénból irtad ;]
A későbbiekben is jól fog jönni...épittetünk házat, bár ott vmi komolyabb lesz kitalálva, akkor úgyis bepörgök...
kösz ;)

(#80404) TeeJay válasza tobias40 (#80402) üzenetére


TeeJay
félisten

2,4GHz N-only
5GHz N/AC mixed én ezt írtam
Asus routernél biztos van ilyen beállítás neked meg Asus van nemde?
2,4GHz-en B vagy G adaptert már szinte senki sem használ lévén hogy kb. 10éve van már N-es wifi minden laptopban

5GHz-en meg csak a komolyabb wifik tudnak N-es verziót, a többi már mind AC-t használ azért nincs 5GHz-en AC only mód csak N/AC mixed

illetve azt is írtam hogy 2,4GHz-en ne szenvedj 40MHz szélességgel mert bekavar
tedd 20MHz-re és keress 1-13 között olyan csatornát ahol a legkevesebb szomszéd wifi van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80405) qnadam válasza TeeJay (#80404) üzenetére


qnadam
veterán

5GHz-en meg csak a komolyabb wifik tudnak N-es verziót, a többi már mind AC-t használ azért nincs 5GHz-en AC only mód csak N/AC mixed

hogy mi?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80406) tobias40 válasza TeeJay (#80404) üzenetére


tobias40
veterán

Mond meg kérlek hol találom ezt a "5GHz N/AC mixed" beállítást,mert már belehülyülök de nem találom! :W
Auto van only N van nekem!
Asus 87U Merlin fw!

[ Szerkesztve ]

(#80407) qnadam válasza tobias40 (#80406) üzenetére


qnadam
veterán

hagyd auto-n.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80408) #07746304 válasza tobias40 (#80406) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ez ASUS Gyári Firmware?

(#80409) tobias40 válasza #07746304 (#80408) üzenetére


tobias40
veterán

Merlin fw!

qnadam: máson nem tudom... ;]

(#80410) blakey válasza tobias40 (#80406) üzenetére


blakey
titán

Az Auto az N/AC Mixed.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80411) scott_free válasza Gubek-Einste (#80398) üzenetére


scott_free
senior tag

Köszönöm, akkor lehet, hogy elengedem ezt a sim-kártyás router dolgot.
Amúgy stickesben van olcsóbb, ami működik is? (mármint ami működik usb stickes 4g-modemmel)

[ Szerkesztve ]

(#80412) qnadam válasza scott_free (#80411) üzenetére


qnadam
veterán

openwrt-vel elég sokféle sticket össze lehet hozni. egy olcsó hilinkes huawei például jó lehet, csak a dupla nat lehet probléma (dmz-vel kikerülhető, de azt a sticknek is tudnia kell).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80413) TeeJay válasza qnadam (#80405) üzenetére


TeeJay
félisten

AC65P-ben
5GHz-en ez a 4 beállítás van

AUTO
N-only (maximum 20/40MHz-et enged és kilövi az AC-t)
Legacy (kilövi a választási lehetőséget hogy 20/40/80MHz)
N/AC mixed (ezen van nálam és ez tökéletes fix 80MHz-en)

tobias40:
neked Broadcom procis routered van ott nem lehet csak azt a kettőt állítani ezek szerint
értelem szerűen AUTO-n kell az 5GHz-et tolni, de az AC87U-ban nem két 5GHz-es wifi van?
Egyik N-es 5GHz másik meg AC5GHz nemde?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80414) Gubek-Einste válasza scott_free (#80411) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A stick-es megoldással az a fő gond, hogy figyelni kell a kompatibilitásra és sokszor gyengébb sebességet tud mint a közvetlenül a gépbe dugott esetben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80415) AttilaMvh válasza lacos001 (#80403) üzenetére


AttilaMvh
tag

Ami a házépíttetést illeti, érdemes lenne eleve bekábelezni Utp kábellel is, hogy utólag bármelyik helyiségbe beköthess routert AP módba,vagy bármilyen más eszközt, anélkül hogy szétfúrd a falakat, vagy külső kábelcsatornát használj falakra erősítve. De ezt biztosan tudod te is:)

(#80416) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Második router használatát javasolják ha okos otthon / smart home építésébe kezd a user. El kell különíteni az okos otthon eszközeit az otthoni hálózattól amin a PC és telefon van. (A DIY irány érdekel, home servert csinálni Raspberry Pi vagy más single-board computer felhasználásával.)

Jelenlegi helyzet: panel; 1,5 szoba, 50 m2, 1 PC + 1 okostelefon, 1 router Asus RT-N56U Black Diamond 600Mbps kétsávos gigabites wifi router 2db USB porttal H/W Ver: B1.

Vegyek valami olcsó új vagy használt routert ilyen másodlagos vagy slave routernek amit az okos otthon használ? Vagy fordítva, cseréljem le a most használt Asus RT-N56U-t?

Az Asus RT-N56U-ra eddig nincs különösebb panaszom. Csak 5 GHz-en használom a wifi-t. A telefon esetében hamar gyengül a jel ha távolodok. Ha nem abban a helyiségben vagyok mint a router akkor néha a telefon random elveszti a routert. Kikapcsolom a telefonon a wifi-t és rögtön be, akkor újra rákapcsolódik a routerre. (Valamiért a reconnect magától nem megy gyorsan). Nem tudom miért van, az LG G4 ilyen vagy az a baj hogy a telefontokban sok a fém és leárnyékol, akadályozza a wifi-t. (De ettől a toktól jó merev, szerintem ha ráül valaki akkor se hajlana meg a telefon). Ha úgy fordulok hogy a G4 és a router közé kerülök akkor is néha elveszti a wifi kapcsolatot és max 3 méter van a router és a G4 között és ugyanabban a szobában vagyunk.

PC vezetéken csatlakozik a routerhez. Ez mindig hibátlan volt.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#80417) tobias40 válasza TeeJay (#80413) üzenetére


tobias40
veterán

" nem két 5GHz-es wifi van?
Egyik N-es 5GHz másik meg AC5GHz nemde?"

Erre nem tudom a választ,ezt hol tudom megnézni? :U

(#80418) Gubek-Einste válasza tknof1871 (#80416) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vegyek valami olcsó új vagy használt routert ilyen másodlagos vagy slave routernek amit az okos otthon használ? Vagy fordítva, cseréljem le a most használt Asus RT-N56U-t?
Jobb megoldás az ha a fő router lesz a friss beszerzés, pl egy Asus AC65P, és a jelenlegi lesz a másodlagos eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80419) woodworm válasza tknof1871 (#80416) üzenetére


woodworm
veterán

Padavant tettél már rá? Ez a router kb. ac57u szint, a soc teljesítménye kisebb.

(#80420) tknof1871 válasza woodworm (#80419) üzenetére


tknof1871
őstag

Asus RT-N56U-ra nem tettem Padavant. Sose tettem rá custom firmwaret.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#80421) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv urak,még mindig nem tudtam megvenni a routert,de most már nagyon muszáj lesz. Eddig az ajánlott Asus 65P nézegettem,de most találtam egy Linksys MR8300 -ast,szóval tudom hogy nem egy árkategoria,de semmi tapasztalatom e téren pláne Linksys nem is volt soha.Jelenleg egy Asus RT-N16 van ottnon,és 1000/1000 nethez már nagyon nem ok :) Lényeg egy tégla családi ház 120nm lefedettségét kellene biztosítania.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#80422) woodworm válasza woodworm (#80419) üzenetére


woodworm
veterán

Pedig megérné, mert javulna a wifi hatótáv és 5GHz-en ac-re upgrade-elné.

(#80423) Márton


Márton
nagyúr

Archer C2 routeremen egyik napról a másikra elment az 5GHz ac wifi.
Nem jelenik meg egy telón sem a listában, holott eddig mindig ezt használtam, mert gyorsabb az átvitel. 2.4 az van. Auto/manual channel, több restart is volt már..
Van ilyen, hogy megdöglik az 5ghz chip? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#80424) woodworm válasza Márton (#80423) üzenetére


woodworm
veterán

Először próbáld meg fix 32-n.

(#80425) Márton válasza woodworm (#80424) üzenetére


Márton
nagyúr

mármint mi legyen 32? channel nincs olyan, csak 36,40,44,48.
A két szélsőt próbáltam, megjelenik a telón, majd 1p múlva el is tűnik.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#80426) woodworm válasza Márton (#80425) üzenetére


woodworm
veterán

Bocsi, elírtam! Természetesen a 36-os a helyes.
Igazából ugyanarról a 80MHz-es blokkról van szó és csak akkor számít, hogy melyiket állítod be, ha kisebb csatorna szélességgel kapcsolódik.

[ Szerkesztve ]

(#80427) Márton válasza woodworm (#80426) üzenetére


Márton
nagyúr

Tehát az nem vált be, viszont a transmission powert most low-ra tettem és úgy néz ki, most nem tűnik el a telón. Lehet vmi túlmelegszik?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#80428) joczo1337


joczo1337
tag

Sziasztok!TP-Link C20 AC750-es routeremet sikerült eladnom,úgyhogy ehelyett keresnék valami access pointot használtan,lehetőleg minél kevesebb pénzért.
Amiknek meg kéne felelnie:gigabit LAN,és IPTV menjen rajta(most hirtelen nem ugrik be,de van valami funkció amit a switchnek támogatnia kell,hogy menjen)
D-link DIR-842-ből láttam párat jó áron,illetve most egy Tenda AC6-ot.
Ezekről mi a véleményetek?5-6ezer körül kapni őket használtan.
Köszi!

(#80429) #07746304


#07746304
törölt tag

WPA3 nincs az RT-AC65P-ben :(

Az új kiszemelt:

Asus RT-AX58U

(#80430) Joci0623


Joci0623
csendes tag

Üdv! Következőben kérnék segítséget, adott egy 100 nm családi ház, gigabites telekom net, illetve a hozzá adott sagemcom Router. Sajnos a ház végéig nem ér el a wi-fi jel (3 fal van a Router és a felhasználási hely közt). Mit lenne érdemes választanom? Egy jobb Router? ( ha igen milyet?)Repeater? Esetleg más???(20-25 e keret lenne rá! Köszönöm a válaszokat!!

www.netfort.hu

(#80431) tobias40 válasza Joci0623 (#80430) üzenetére


tobias40
veterán

Annyi pénzért a Aus RT-AC65P-t javasolják itt leginkább de majd jönnek a guruk és megmondják! ;]

Olvass vissza itt róla,sok infó és tapasztalat le van írva! :C

[ Szerkesztve ]

(#80432) lacy86


lacy86
addikt

Hello,

Egy nem mindennapi kerdessel fordulnek hozzatok.
olyan routert keresek amivel mobilnetet tudok hasznalni.
konkretan SIM kartyas a router.
lehetoleg antennas legyen.

Igen , tudom fura kerdes de hatha valaki tud tapasztalatot vagy tipust ajanlani.

Elore is koszonom.

(#80433) qnadam válasza lacy86 (#80432) üzenetére


qnadam
veterán

annyira ritka kérdés, hogy tegnap volt szó róla legutóbb.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80434) MaCS_70 válasza lacy86 (#80432) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, az bizony egy visszatérő kérdés, kicsit visszakeresve találsz egy szép ajánlott listát, amit én megtoldanék még a Mikrotik LTE-s routereivel. Ezek különösen gyengébb vételi viszonyok között járhatnak komoly előnnyel, mert eleve kültériek, ráadásul három kivitelben három irányítottsági szintű antennával készülnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#80435) tobias40 válasza lacy86 (#80432) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem egy Huawei LTE CPE E5186s+ 2 (23.000-ért adtam el)külső antenna volt telenoros kártyával, és meglepően jól muzsikált itt vidéken.De előre nem fogja neked senki megmondani milyen lesz a sebesség és a többi mert nagyon függ tőle hogy mennyi és milyen torony van a közelben és mennyien vannak rajta.
Nekem szerencsém volt mert átlagban egy két szintes házban mindenhol megvolt a 40/25 mega! :C

[ Szerkesztve ]

(#80436) lacy86


lacy86
addikt

Koszi sracok.

@qnadam jogos, nem neztem vissza. 👍

(#80437) Monyos


Monyos
aktív tag

sziasztok!

Adott egy kisvárosi Internet + IP TV (1 box) + telefon előfizetés VDSL2 vonalon a szolgáltatótól kapott routerrel.
Az itt elérhető maximális sebességet (LE 11 / FEL 1.5 Mbps) stabilan hozza és szinte a teljes családi házat le is fedi, viszont egyáltalán nem tudja megfelelően kezelni/elosztani a terhelést.
Ha az internet irányába valamilyen nagyobb forgalmat bonyolít egy eszköz (akár wifin akár kábelen), akkor minden más eszköz elnémul és használhatatlanná válik az internet.
Elméletileg ez a VDSL2 velejárója, akár le akár fel elfogy a sávszél akkor megakassza a netet.

Ez most lett igazán dühítő, hogy 100%-ban itthonról dolgozom, így sokszor kell szólnom a családnak, hogy függesszék fel az intenzív net használatot egy kis időre amíg befejezem az adott feladatot.

Ezért egy olyan routerre lenne szükségem, ahol beállíthatom, hogy a munkás PC prioritást élvezzen és ne tudjuk leakasztani a netet. Azzal sajnos tisztában vagyok, hogy a 11 Mbps könnyen elfogy, de valamilyen megoldást jó lenne találni. A sebességből adódóan viszont talán nem érdemes 20k feletti routerre befektetni.

(#80438) Gubek-Einste válasza Giovanny (#80421) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz az Asus AC65P de tehetsz egy próbát a Linksys MR8300-zal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80439) Gubek-Einste válasza joczo1337 (#80428) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen router mellé kellene az eszköz?

D-link DIR-842-ből láttam párat jó áron,illetve most egy Tenda AC6-ot.
Nem ajánlottak.

IPTV menjen rajta(most hirtelen nem ugrik be,de van valami funkció amit a switchnek támogatnia kell,hogy menjen)
IGMP Proxy és IGMP Snooping kell az IPTV-hez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80440) Gubek-Einste válasza Joci0623 (#80430) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Általánosan ajánlott eszköz az Asus AC57Uv2 vagy AC1200GU lenne 20k alatt, felette az AC65P az ajánlott választás.

Mit lenne érdemes választanom? Egy jobb Router? ( ha igen milyet?)Repeater? Esetleg más???
Kezdetnek egy saját router beüzemelése lenne az ajánlott, ha nem lenne elég a lefedettség/sebesség akkor egy újabb eszköz kellene kábellel bekötni egy másik helyiségben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80441) Gubek-Einste válasza Monyos (#80437) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Általánosan ajánlott eszköz az Asus AC57Uv2 vagy AC1200GU lenne 20k alatt, felette az AC65P az ajánlott választás. Hosszútávra tervezés miatt érdemes lenne egy jobb eszközt választani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80442) Joci0623 válasza Gubek-Einste (#80440) üzenetére


Joci0623
csendes tag

Köszi!

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
2 db laptop, 1 db Xbox one, 2 iPad, 3 mobil, 1 Apple tv, 1 chromecast.
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Tartalom streamelés házon belül (Plex), nagyrészt sd tartalom (mese a gyereknek), néha HD tartalom, de semmi 4K vagy ilyesmi.
Általánosan ajánlott eszköz az Asus AC57Uv2 vagy AC1200GU lenne 20k alatt, felette az AC65P az ajánlott választás.
a lényeg annyi lenne hogy a 3 falat ami a legtávolabbi helységig az útjában van átvigye, úgy hogy a legtávolabbi ponton mèg használható legyen a net. Kb ennyi.
Mit lenne érdemes választanom? Egy jobb Router? ( ha igen milyet?)Repeater? Esetleg más???
Kezdetnek egy saját router beüzemelése lenne az ajánlott, ha nem lenne elég a lefedettség/sebesség akkor egy újabb eszköz kellene kábellel bekötni egy másik helyiségben.
ami szóba jöhet az a strong wi-fi mesh kit (1610) amit a telekom ajánl (kuponnal 10 e Ft most), vagy a már említett Asus ac 65p, nem tudom melyik lenne a jobb.
a legfontosabb hogy stabil erős jel legyen mindenhol.
Köszi!

www.netfort.hu

(#80443) Gubek-Einste válasza Joci0623 (#80442) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én inkább az Asus-t ajánlanám első körben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80444) Joci0623 válasza Gubek-Einste (#80443) üzenetére


Joci0623
csendes tag

Köszi! Az lesz!

www.netfort.hu

(#80445) Sys85


Sys85
veterán

Sziasztok!

Az otthoni wifi hálóztam hatótávját szeretném kiterjeszteni,ehhez kérnék tanácsot.
Max 10-20k között milyen range extendert/jelerősítőt tudnátok ajánlani,ami egyszerre tudja tovább sugározni az N-es 2,4GHz-et és az AC-s 5GHz-et?Mindkét hálózat használatban van,ezért fontos,hogy ezután is működjön mindkettő.
A ház egy 80nm-es családi ház,a ház egyik sarkában van az Asus RT-AC85P főrouter,a falak miatt a másik átellenes sarkában,vagy hátul az épület mögött az udvaron már vagy gyenge a jel,vagy el is megy már 2,4-nél is,az 5GHz meg gyakorlatilag folyamatosan szakadozik már a ház hátsó felében is.

Vagy esetleg adjam el a routert és ahhoz az összeghez dobjam hozzá az extenderre szánt összeget és vegyek egy Mesh szettet (2db-os) 50k körül?Ha igen,akkor erre is tudnátok nekem ajánlani 45-60k között?

Ti mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#80446) lacos001 válasza AttilaMvh (#80415) üzenetére


lacos001
senior tag

Igen, képben vagyok ezzel kapcsolatban.
Függ a ház attól, milyen-mekkora telket tudok levadászni és ehhez mérten lesz kb 130-150nm, nappali+3-4 szoba. Ha sikerül a 3-400nm telek, akkor emeletes lesz, ha nagyobb, 6-7-800nm, akkor egyszintes.
Csak még ki kell találni, le kell adni hová tetessem...
Emeletes... [kép] [kép]
Nem emeletes [kép]
Előtér 1, nappali 2, minden szobában 1. Eddig ez a terv. 40€ minden kiállás a kábelnak.
Ehhez mérten kell routert vegyek, mert megtartom ezt a szolgáltatót...
Persze a ház változhat, van pár terv és az idő sem sürget annyira..Jó kiépités kell, nem fogok évente matekolni ezen.

[ Szerkesztve ]

(#80447) bmwm3 válasza bmwm3 (#80387) üzenetére


bmwm3
tag

Megjött az Asus AC65P, egyelőre kicsit csalódott vagyok. A házon belül ugyan megoldódtak a problémák, de a kert végében (kb 35 méter a routertől, 1 fal) szinte semmit nem javult a helyzet, szakadozik. Az openwrt-vel még nem kezdtem el játszani.

(#80448) blakey válasza bmwm3 (#80447) üzenetére


blakey
titán

Az AC65P-nek gyenge a szórása, többen írták én is tapasztaltam de nekem nem kell, hogy a lakáson kívül is szórjon, OpenWrt-vel javíthatsz a helyzeten. Írtam, hogy az AC57U V1-nek pl. jobb a 2,4 GHz-es szórása és sebességben is jobb a távolabbi pontokon, igaz én CFW-vel használom a routereket. Javaslom, hogy OpenWrt-nél válaszd pl. USA-t és akkor a 2,4 GHz-es szórás is jóval jobb lesz a gyárihoz képest.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80449) Ébri


Ébri
senior tag

Sziasztok! Jelenleg egy TP-Link WR741ND v4 routerem van.
LAN telelakva (számítógép, tv, streamer, blu-ray),
Wifin csak mobil eszközök vannak, 3 telefon, 2 tablet, 2 laptop
Nyeles telek, szóval a miénken kívül jelenleg csak néhány wifi hálózat látszik.
Ház nem nagy, de emeletes, a jelenlegi egyantennás is használható mindenhol, legrosszabb vétel is kettes.
Viszont mikor feleségem dolgozik és a gyerek órán van, néha akadozik, valamint időnként eltűnik a wifi újraindításig, szóval gondlkodom, hogy lecseréljem.

USB bemenet nem hiszem, hogy kellene, de az jó lenne, ha aránylag időtálló lenne, azaz friss szabványokat támogatna, s lehetőség szerint gyors legyen. Fentiek alapján erős sugárzás nem fontos. Firmware-t nem akarok cserélni rajta gyáriról (legalábbis gariidő alatt :) ), abból vmi olyan lenne jó, ami biztosít vmennyi szabályozást, esetleg logokat forgalmakról.

Köszi!

(#80450) Jim74 válasza Ébri (#80449) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Mennyi lenne az anyagi keret?

"...friss szabványokat támogatna.." Megelégszel az AC-vel, vagy mindenféleképpen AX szabványost szeretnél?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.