Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81701) petipetya válasza Misi 007 (#81265) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen, kemény 2 napja üzemeltem be a Xiaomi AX1800-at. A wifis mesh már megtalálható a jelenlegi firmware-ben, a backhaul-ról másik Xiaomi híján nem tudok nyilatkozni. Azt kipróbáltam, hogy a Xiaomiból kivezettem egy kábelt az előző Asus router wan portjába, majd onnan egy másik kábelt a laptopba, de nem volt internet azon a gépen. Ezek azok a gyári kábelek, melyek a routerekhez járnak. Olyan szürke lan kábel nincs a birtokomban, amivel nálunk a net van bevezetve, vagy amit a munkahelyről kaptam a home office géphez - lehet olyannal kellene összekötni a két routert, nem tudom. Egyébként jól szuperál, és az első setup valóban csak a telós appban ajánlott, mivel a desktop felületen offline nem működik a google fordító. Kivéve, ha a telón offline módban is elérhető a letöltött kínai nyelv, mivel akkor a kamerás azonnali fordítással is be lehet állítani a laptopon. Ez a fordítgatás egyébként semmilyen hátránnyal nem jár, pofonegyszerű kezelni a felületét. A QOS-ben viszont szegényesebb egy Asusnál, mivel a Xiaomiban nincs adaptív mód (tehát sorbarendezni a proiritást: VOIP, böngészés, játék stb.), csak az eszközönkénti sebességet/blokkolásokat lehet vele megszabni. Egyébként ugyanúgy osztja ki automatikusan a 2.4/5 GHz-et, ahogy az Asus esetén manuálisan tettem: a router szobájában lévő teló/laptop 5-ön, a többi helyiségben lévő eszköz 2,4-en csatlakozik. Ennél többet nagy hirtelen nem tudok róla írni.

"nincs rá lezsóidő"

(#81702) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Tudtok mondani olyan routert ami wifiben felveszi a versenyt az asus n18u val?
Sajna már nem találok olyan helyet ahol árulják. :R

(#81703) snyper990 válasza petipetya (#81701) üzenetére


snyper990
őstag

Próbáld meg átdugni a WAN portból egy másik LAN portba, illetve az ASUS-on kapcsold ki a DHCP-t, ha eddig nem tetted volna

(#81704) petipetya válasza snyper990 (#81703) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, így már működik a backhaul funkció:
Xiaomi AX1800 -> lan kábel -> Asus router egyik lan portjába dugva (DHCP kikapcsolva)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#81705) MaCS_70 válasza xigris (#81702) üzenetére


MaCS_70
félisten

AX92. Kiváló router kiváló wifivel. Bár nem olcsó.

Az AC86 a jelek szerint nem éppen a megbízhatóságáról híres, és nem is sokkal olcsóbb, mint az AX92.

Közvetett próbák alapján az AX58 sem sokkal gyengébb az N18-asnál, hasonlóan a régi nagy kedvenc AC66 b1-hez.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#81706) Gubek-Einste válasza snyper990 (#81703) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus-ban van gyári firmware-ben AP mód így menüből állítható, nem kell ez a régi trükközés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81707) dethroner válasza xigris (#81702) üzenetére


dethroner
veterán

Adnék egy szavatatot a Xiaomi AX3600-ra. Azt használom, nagyon erős és stabil.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#81708) xigris válasza dethroner (#81707) üzenetére


xigris
őstag

Köszi, neked is MaCS_70 az nem írtam nem nekem lesz így a keret 20K lenne de ez már a teteje.
Egy telekomos ont van most a házba s azt kéne felülmúlni. :R

(#81709) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok! Ezzel a routerrel lehet használni az Asus download master funckióját?

(#81710) Intruder2k5 válasza Putyin90 (#81709) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

99%, hogy nem. Ugyan a linkelt webshopban nincs feltüntetve, de nagyjából ennyi az esélye, hogy a szóban forgó router már v2-es verzió, akkor pedig...

RT-AC57U V2 -> Specifications -> Features

Router app
MU-MIMO
Traffic Analyzer
Traditional QoS
Parental Control
Guest Network : 2.4 GHz x 3, 5 GHz x 3
VPN server : PPTP Server, OpenVPN Server
VPN client : PPTP client, L2TP client, OpenVPN client
AiDisk file server
- Samba and FTP server with account management
Dual WAN
IPTV support
Beamforming

Tehát nincs Download Master. Vegyél az Euronics-ban egy ASUS RT-AC1200GU-t, abban van Download Master.

[ Szerkesztve ]

(#81711) Putyin90 válasza Intruder2k5 (#81710) üzenetére


Putyin90
senior tag

Köszönöm a választ! Tudnál ajánlani olyan Asus routert, amiben 100%, hogy van Download Master? Esetleg más gyártóknak vannak hasonló megoldásai?

(#81712) Intruder2k5 válasza Putyin90 (#81711) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ott van az előző válaszom végén, ASUS RT-AC1200GU, ami jelenleg az Euronicsban a legolcsóbb, bár ahogy nézem mindenhol erősen fogyóban van, tehát aki venne az siessen, mert lehet ez is kifut.

Nem tudok róla, hogy más gyártóknál lenne hasonló fícsör, esetleg talán még a Synology ilyen, mert ott lehet utólag alkalmazásokat telepíteni a routerre, de azt nem tudom biztosra, hogy van-e köztük letöltő kliens. Viszont a Syno egy másik árkategória.

(#81713) Putyin90 válasza Intruder2k5 (#81712) üzenetére


Putyin90
senior tag

Azt már a válaszom után láttam, sorry. Sajnos Euronics nincs a közelben. Viszont lehet, hogy nem is kell nekem a Download Master funkció, ugyanis úgyis pendriveot fogok dugni a routerbe, amin lesznek olyan fájlok, amit távolról bárhonnan el akarok majd érni. Olyat lehet csinálni az általam linkelt routerrel, hogy ha van benne pendrive, akkor PC-ről tudok másolni rá? (a pendrivera, úgy, hogy az a routerbe van dugva)

[ Szerkesztve ]

(#81714) Intruder2k5 válasza Putyin90 (#81713) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen lehet, Samba és FTP szerver van benne.

(#81715) Putyin90 válasza Intruder2k5 (#81714) üzenetére


Putyin90
senior tag

Köszi a segítséget, rendelem is. :R

(#81716) lordmark


lordmark
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Tp link tl-wdr4300-t használok, ezt váltanám le, mert néha eldobja magát és csak a restart segít...

A fórum olvasgatása során láttam hogy az Asus AC65P, illetve az AC1200GU eléggé ajánlott eszköz. Kettő közül melyik a jobb választás (miért)?

Esetleg valami ajánlás AX-re?

Xiaomi routerekről van vélemény? Pl Xiaomi AX1800 ?

Köszönöm!

(#81717) xigris


xigris
őstag

Sziasztok, ac65p routert mire érdemes cserélni? Most jó árban elvinnék. :R
Esetleg ax56u? A keret nagyon max 50k

[ Szerkesztve ]

(#81718) Gubek-Einste válasza lordmark (#81716) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg egy Tp link tl-wdr4300-t használok, ezt váltanám le, mert néha eldobja magát és csak a restart segít...
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

A fórum olvasgatása során láttam hogy az Asus AC65P, illetve az AC1200GU eléggé ajánlott eszköz. Kettő közül melyik a jobb választás (miért)?
Biztosra az AC65P jobb választás, beszerzése könnyebb, az AC1200GU már kezd kifutni így sietni kell a vásárlással.

Esetleg valami ajánlás AX-re?
Asus AX58U vagy fölötte

Xiaomi routerekről van vélemény? Pl Xiaomi AX1800 ?
Viszonylag kevés, petipetya fórum társ írt egyet ma reggel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81719) Gubek-Einste válasza xigris (#81717) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább AX58U legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81720) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Üdv
Sikerült venni egy57U routert.V1.
Melyik padavant ajánljátok rá?
Köszi

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#81721) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#81720) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Először is a Padavan firmware topikot, azon belül én természetesen a sajátomat, de az összefoglalóban találsz még más lehetőségeket is.

(#81722) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Köszi.
A tiéd lesz, aztán meglátjuk.
Jön az optika,és kellett még 1 router.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#81723) dethroner válasza lordmark (#81716) üzenetére


dethroner
veterán

Nézz be ide link

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#81724) elté válasza Gubek-Einste (#81653) üzenetére


elté
csendes tag

Tegnap volt időm beüzemelni az ajánlott routert.
Adok némi visszajelzést, hátha tudja valaki használni a későbbiekben.
Upc/Vodafone 500as nettel ezeket mértem a lakásban:
- Nappali, a router közvetlen közelében: 496.81/22.61 Mbps
- Háló1 (A szoba legtávolabbi vége, illetve 1 db 6 cm-es vasbeton fal a routerig): 357.28/22.64 Mbps
- Háló 2 (A szoba legtávolabbi vége, illetve megszámolhatatlan mennyiségű és vastagságú vasbeton fal :D): 68.57/22.39 Mbps

Több eszközzel biztosan tudnék jobb értékeket, de már ez is minőségi változás, így marad!

Köszönöm szépen az ajánlást!

(#81725) gtx560unlock


gtx560unlock
csendes tag

Sziasztok!!

Pénteken jött meg az új Xiaomi Redmi Router AC2100 routerem (nem a henger alakú) 15 ezer körül jutottam hozzá ebayen. Wifin nagyon pöpec a cucc egy 18u-t váltott és kb 5ghz hozza azt jelerősségben mint az rt18u 2,4-en sztem nem rossz deal ez a router ennyiért. Annyit még hogy ez egyáltalán nem melegszik kb langyos sincs az eszköz 18u kb egy kazán volt maga 80 fokjával :DDD

Kábelen ennyit mértem cat6 (torrent is megy szépen 90-el) :

Wifin 80MHZ 5GHZ ( mate 20 pro ) :

(#81726) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Digi optikai bekötésnél az Asus AC-66U-B1 (Merlinnel) képes kihajtani a maximum sebességet, 950 körül?
Optikai esetén milyen módban kapcsolódik a saját router a Digi szolgáltatói eszközre, dinamikus ip?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#81727) m.lala


m.lala
aktív tag

Sziasztok!
Hamarosan betör hozzám a 21. század, 20/1 rézről fogok váltani telekomos 1000/1000-re, nem tudom mire számithatok majd a kapott eszközzel.
Asztali gép kábellel, plusz egy okos tv szintén kábellel kötve, 2 telefon wifin. Öszvisz ennyi, szeretném a legnagyobb sebességett elérni illetve nyilván a stabilitás lenne a cél.
Véleményetek szerint mire számithatok reálisan itt számit a központtól mért távolság? Mi az a sebesség a garantált 300 on felül ami elfogadható?
Ekkora nem túl nagy igények mellett érdemes lehet majd költenem a telekomos eszköz helyett egy itt ajánlott bármire?
Csütörtökön szerelik, már hütöm a sört. :U

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#81728) májkimiki válasza m.lala (#81727) üzenetére


májkimiki
őstag

Szerintem bekötés után, hideg sör susszan, teszetlés és utána agyalás, ha kell valami móka még.

(#81729) Lasersailing válasza gurabli (#81726) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,
Nekem N18U tomatoval vígan kihajtja. Emlékeim szerint a 66U 1-2 évvel újabb, azaz ha máshogy nem custom FW-vel ki tudja hajtani.
Digi ONT-t kérd át bridge-be és a saját routereddel építsd ki a kapcsolatot (ha jól emékszem PPPOE), ha rosszul, akkor mindjárt szól valaki :)
Felhasználónév és jelszó legyen kezedben mielőtt bridge-be átrakatod.
Nekem szerelő nem akarta átkérni/áttenni, de ügyfélszolg 15 perc alatt áttette bridge módba.

(#81730) gurabli válasza Lasersailing (#81729) üzenetére


gurabli
senior tag

Szia!
Köszönöm. HW alapján akkor nem lehet gond, jó tudni.
Bridge: alap, ha nem engednék, lehet nem is hozzájuk mennék. Azt a zárt szutykokat, amit a szolgáltazók adnak, nem nem nekem találták ki.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#81731) Gubek-Einste válasza m.lala (#81727) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Véleményetek szerint mire számithatok reálisan itt számit a központtól mért távolság?
Nem számít.

Mi az a sebesség a garantált 300 on felül ami elfogadható?
Meg lesz a teljes sebesség.

Ekkora nem túl nagy igények mellett érdemes lehet majd költenem a telekomos eszköz helyett egy itt ajánlott bármire?
Igen, a saját eszköz használata mindig jobb megoldás mint a szolgáltatói.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81732) Multibit válasza gurabli (#81730) üzenetére


Multibit
veterán

HW alapján akkor nem lehet gond
De, lehet. Attól függ, konkrétan mire használod a routert. Ha csak a "szokásos" egy-két port nyitás, natolás, akkor valóban nem lesz gond. De ha - mondjuk - valamilyen DPI-t igénylő alkalmazás, amilyen pl. a QoS, akkor - mivel ugrik a hw NAT - kijön a konzumer routerek szokásos gyengesége. De a gyenge hardver hatása megmutatkozik akkor is, ha számításigényes tevékenységet kell végeznie, mint pl. titkosított kommunikáció (VPN). Tehát, minden attól függ, milyen (sebesség)igényed van.

(#81734) petipetya


petipetya
nagyúr

Még egy észrevétel: az előző Asus mindig forró volt, ezzel szemben a Xiaomi AX1800 több napi üzemelés után sem langyos. Ezek szerint vagy kevésbé melegszik, vagy jó a hőelvezetése, vagy mindkettő.

"nincs rá lezsóidő"

(#81735) gurabli válasza Multibit (#81732) üzenetére


gurabli
senior tag

A hw NAT az nyilvánvaló, a nélkül töredékét sem tudja egyik sem, ami SoHo. Ezzel együtt lehet élni, mert szinte mindent eleve a szerveren oldok meg (pl VPN).
A router a WAN és switch, tűzfal (alap), ddns és DoT funkciókon kb semi mást nem lát el. Van egy vendég wifi, főleg az okos kütyüknek (pl. robotporszivo). Ja, és AiMesh fő egység, hozzá csatlakozik egy vagy két node.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#81736) Kevex


Kevex
csendes tag

Üdv!

A héten vettem egy ASUS AC65P routert az ajánlások alapján.

Azóta az Vodafone IPTV és a NAS-ról való streamelés is néha megakad (mind a kettő vezetéken rákötve), 4-5 másodpercre. Van esetleg valami csodabeállítás amivel ez orvosolható lenne?

(#81737) Dragon3000 válasza Kevex (#81736) üzenetére


Dragon3000
veterán

Esetleg próbáld meg a tűzfalnál a dos védelmet kikapcsolni, hátha annak nem tetszik valami.

(#81738) Kevex válasza Dragon3000 (#81737) üzenetére


Kevex
csendes tag

Ki van kapcsolva.

(#81739) Gubek-Einste válasza Kevex (#81736) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81740) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok újra!

E között és e között a két router között van valami különbség? (az árán kívül persze)

(#81741) Intruder2k5 válasza Putyin90 (#81740) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hogyne lenne... Az ASUS RT-AC1200 ethernet portjai 100Mbps sebességűek.

(#81742) Putyin90 válasza Intruder2k5 (#81741) üzenetére


Putyin90
senior tag

És azon kívül még valami? Ismerősnek kellene, a 100 Mbps bőven elég nekik. Ha külső HDD-t csatlakoztatnak hozzá, azt gondolom el fogják tudni érni távolról, ugye?

(#81743) Intruder2k5 válasza Putyin90 (#81742) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudom biztosra megmondani neked, mert a webshop ugyan írja, hogy "1x USB2.0, FTP + nyomtatószerver", ami alapján igen a válasz, ugyanakkor az ASUS hivatalos oldala nem említi ezeket a szolgáltatásokat, ott csak a Media Server-t írják. Ráadásul ha netán v2-es hardver verzió, amit ugyancsak nem szoktak feltüntetni a webshopok, akkor még USB port sincs rajta. Szóval van benne kockázat, de végül is ha neten rendeled, akkor van 14 napod elállni a vásárlástól, ha téves lenne a feltüntetett infó.

Ha nem v2-es, akkor arra viszont van Padavan firmware, abban 100%, hogy minden benne van amit említettél.

[ Szerkesztve ]

(#81744) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Portot nyitni hogyan kell ASUS RT-AC 58U routeren? :R
Néhány torrent oldal kapcsolata miatt kellene

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#81745) Intruder2k5 válasza makoss (#81744) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ezt a topikot keresed: Asus routerek

(#81746) Essejó válasza Putyin90 (#81742) üzenetére


Essejó
veterán

Az hogy nincs 100-as netje egy dolog, de belsö hálozaton már nem illik giga alá menni, bele is öszülnék ha 100 megás porttal kellene szüttyögnöm.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#81747) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Routert keresek, de nem igazán találom a megfelelőt. Itt is visszaolvastam, 4G-AC68U tűnik megfelelőnek, de érdekelne a hozzáértők véleménye.
Nagyon vidéken lakunk, így 4G netre van csak lehetőségünk. Jelenleg egy Huawei B525 van a házban és nem igazán vagyok elégedett a teljesítményével. A problémák:
-ugyan azt mutatja, hogy 4G+ elérhető és a térerő is megfelelő (4 csík az 5-ből), a net lassú és néha megszakad, emellett a router appja szerint sem olyan jó a térerő, mint ahogy az eszköz mutatja (1-2 csík). Jobb napokon tud 40Mbps-t, nekem ez elég is, általában 25Mbps, ez is OK, de mostanság gyakran lemegy 0,5Mbps-ra, az már nem OK.
-A ház egyes részeiben gyenge a WiFi. 1 szintes ház, de széles, nagy.
-Telefonomról FLAC-ot küldök az erősítőmre és akadozik a zene.
-HD, FHD, UHD filmet nem tudok a TV-re küldeni, mert szintén akadozik.

Nekem ebből az jön le, hogy a router hardvere gyenge multimédiára, emellett az antenna nyeresége is alacsony. 2 opció jutott eszembe:
-veszek 1 Asus 4G-AC68U routert és bízok benne, hogy megoldja a gondot egymagában.
-megtartom a B525-t 4G vételre, Wifit kikapcsolom benne, veszek hozzá külső antennát, továbbá veszek egy Xiaomi AX3600-t amit kábellel kötök a B525-re és a Xiaomi lesz a házban az elérési pont.

Nekem az utóbbi megoldás tűnik jobbnak, de ha lenne még ennél is jobb megoldás, érdekelne.
Szomszéddal nincs interferencia, mert nincs szomszéd. A házban csak 1 erősítő, 1 TV, 2 telefon, 1 robotporszívó, 1 robotfűnyíró, 2 WiFi hangszóró és 2 laptop van. Ez nem olyan sok szerintem, hogy interferenciát okozzon ha minden megfelelően működik.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#81749) májkimiki válasza daropeter (#81748) üzenetére


májkimiki
őstag

Az olcsóbbik az v2 verzió.

(#81750) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Tekerj fel a tegnapi 81740. hozzászólásig.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.