Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80101) blakey válasza MaCS_70 (#80100) üzenetére


blakey
titán

Szerintem Xiaomi 3G

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80102) qnadam válasza MaCS_70 (#80098) üzenetére


qnadam
veterán

nem jó pohártartónak, nem vízszintes a teteje.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80103) inf3rno válasza blakey (#80101) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Strapabíró konstrukció még ha kettétöröd, akkor is működik. :D

Buliban hasznos! =]

(#80104) qnadam válasza MaCS_70 (#80094) üzenetére


qnadam
veterán

a tesztek alapján kis terhelésre ennyi pénzért akár oké is lehet. valaki tényleg próbálja már ki :D
ráadásul ha hihetünk az internetek kevésbé megbízható felének, a mercusys ac12g, a tp-link wdr6300 és a mercury mac1200r valójában ugyanaz, és utóbbira van openwrt. persze hogy ne legyen olyan egyszerű, utóbbiból is van legalább két verzió, egyikben atheros, a másikban mediatek béléssel...

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80105) qnadam válasza qnadam (#80104) üzenetére


qnadam
veterán

kicsúsztam a szerkesztési időből: itt vannak a sebességgrafikonok.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80106) dgabor80


dgabor80
tag

Sziasztok,

szeretnék egy jobb routert, ami gond nélkül ellátja az itthoni nagy családi hálózatot, (2 teló, 2 tablet, 2 notebook-(home office), két okostévét és a PC-t)

Egyenlőre a RT-AC59U - AC1500 Mbps Dual-band gigabit WIFI router - ra gondoltam.

Van vele valami gond, vagy amire figyelni kellene? Illetve tudja valaki milyen a hatótávja, sajnos a ház egyik sarkába kerülne, így 10m-t le kellene tudnia fedni.

Illetve ha van valami jobb ebben az ársávban (25-35 e) kérlek írjátok meg.

Köszi!

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#80107) Gubek-Einste válasza dgabor80 (#80106) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Illetve ha van valami jobb ebben az ársávban (25-35 e) kérlek írjátok meg.
Jelenleg az Asus AC65P a best buy típus.

Illetve tudja valaki milyen a hatótávja, sajnos a ház egyik sarkába kerülne, így 10m-t le kellene tudnia fedni.
Előre nem lehet megmondani mivel minden környezet más és más, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora lesz a lefedettség/sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80108) woodworm válasza dgabor80 (#80106) üzenetére


woodworm
veterán

Elméletileg ugyanúgy megegyezik az ac57u v2 és ac58u v2 routerekkel, mint az ac65p az ac85p-vel. Tehát én nem igazán fizetném ki a nem létező különbözeti árat és inkább az ac65p-t venném, mivel az jobb router ezeknél.

(#80109) dgabor80


dgabor80
tag

Köszi szépen a tanácsokat. Jónak tűnik az AC65P.
Kertes házban vagyunk, tégla falakkal...sajnos nem kocka a ház, hanem L alakú..és a 38-as külső falakat nem szereti nagyon...
Az antennák száma és a jelerősség között nincs összefüggés?
Köszönöm!

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#80110) MaCS_70 válasza dgabor80 (#80109) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nincs. Az antennák száma a kapcsolatok számára van jó hatással.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#80111) Terapeuta válasza dgabor80 (#80109) üzenetére


Terapeuta
őstag

AC65P tulajként: nálunk a 100 Mbites netet (T-Com, kábelen kb 120 Mbit) 5Ghz-en födémen 60 Mbittel áttolja, hogy a router pont alatta van annak a helynek, ahonnan használni szoktam (mindhárom antenna egyenesen előre néz, kifordítva sincs). Ha azonban átmegyek a rötyire egy másik helyiségbe az emeleten, ami csempézett és nem a legkisebb keresztmetszeten "megy át", már inkább 30 alatt. A kertre 2 válaszfal és főfal, határozottan 20 Mbit alatt (tablettel, https://www.speedtest.net/ mérés), és nincs a környéken 5Ghz-en senki.

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#80112) dgabor80 válasza Terapeuta (#80111) üzenetére


dgabor80
tag

Köszönöm szépen...akkor keresek egy olcsóbb helyet, és berántom..
Edit: meg is van...27 pénz lesz...
A net pedig...eh...most 30 Mb-es ADSL...de megjött a kinti oszlopra a Digi optikai :-)

[ Szerkesztve ]

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#80113) Terapeuta válasza dgabor80 (#80112) üzenetére


Terapeuta
őstag

Amit leírtam az tájékoztató jellegű, ezt kérlek vedd figyelembe.

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#80114) achim


achim
csendes tag

Sziasztok,

Milyen routert vegyek, ha

Családi ház+udvarra,
1000 mbps Digi nethez
Nas mediaszerver, 10-15 wifis eszközt kellene kiszolgálnia
20-40 eft a keret.

Köszi!

(#80115) umfrider


umfrider
senior tag

Sziasztok!
egy Huawei B525 router használunk itthon, telenor mobilnetet dobunk szét. Láttam, hogy lehet kapni hozzá erősítő antennákat. Kérdés, hogy ennek van-e értelme, jelentőssége. Egyáltalán ezek a fogott jelet erősítik, vagy a kimenőt?

Köszönöm (:

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#80116) humigabi válasza umfrider (#80115) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

A külső antenna csatlakozó az Lte antenna csatlakoztatásához van (MIMO két csatis), vagyis az Lte jel javítására szolgál. Ha távol vagy a toronytól, egy jól beállított antenna segíthet a jelminőségen és a jelerősségen is.

humigabi

(#80117) Gubek-Einste válasza achim (#80114) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P lenne az optimális választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80118) dgabor80


dgabor80
tag

Sziasztok, így utólag nézem már, egyik webaruhazban bedobtam a kedvencek közé.
Van róla valami vélemény vagy teszt?
Jó cucc ez is?
D-Link DIR-882 Wave 2 AC2600

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#80119) blakey válasza dgabor80 (#80118) üzenetére


blakey
titán

A korábban ajánlott AC65P olcsóbb és jobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80120) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

20-50e Ft között milyen routert ajánlanátok, aminek STABIL és ERŐS WiFije van?
Használt is megfelel, nem kell semmi extrát tudnia, csak erős vezeték nélküli netet.

Most egy Asus RT-AC87U-t használok, de nem vagyok vele megelégedve.

(#80121) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!

Új routert keresnék ami leváltja a mostani, lassan 7 éves TP-Link WR841N-t.
100 m2-es a ház. Tégla falak. 1 főfalon (40-50 centi körüli) és egy kisebb 15 centisen kellene áthatolnia, hogy a legtávolabbi szobába is elérjen. Szomszéd nincs. :DDD 2 gép menne kábelen róla + Xbox. Azon kívül 6 telefon, 1 gép, néha 1 laptop, ezek vezeték nélkül. 100/10-es a net. Nagyon nincs tervbe a bővítés.
Legolcsóbb megoldás kerestetik. :B Hirtelen visszaolvasva picit az ASUS RT-AC57U-t láttam ajánlva. Ez jó lenne? Vagy van esetleg ettől olcsóbb megoldás, ami jó lenne?

Köszi. :R

(#80122) Gubek-Einste válasza zetecR (#80120) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Mi a baj pontosan a jelenlegi eszközzel?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80123) Gubek-Einste válasza Tomi0703 (#80121) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hirtelen visszaolvasva picit az ASUS RT-AC57U-t láttam ajánlva. Ez jó lenne?
Igen

Vagy van esetleg ettől olcsóbb megoldás, ami jó lenne?
Nincsen, esetleg szóba jöhet még az Asus AC1200GU ami az AC57Uv1 átnevezve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80124) zetecR válasza Gubek-Einste (#80122) üzenetére


zetecR
addikt

Családi ház, tégla falakkal. Szomszédok nincsenek (belátható távolságon belül :) )
Max 2 két falon keresztül, a hálóban (kb 6m-re), több olyan pont van, ahol konkrétan nincs wifi jel.
UPC 500-as net, a szolgáltatói box csak AP.
Kábelen van a routerre dugva egy asztali PC, egy S905 box és az emeleti WR-1043nd router.
Wifin kapcsolódik az Asushoz 2 telefon és 1 laptop, az emeleti TP-LINK-hez 2 mobil, 2 laptop.

Most perpillanat egy 256-os SSD van az ASUS-ra rádugva Sambán megosztva, de ezt az S905 box is meg tudja oldani, emiatt nem kellene power router. :) Csak erős és stabil wifi.

(#80125) helltp


helltp
aktív tag

Sziasztok,

Egy igencsak öreg openwrts TP-Link TL-WDR3600 húzza nálam az igát, ami megadta most magát, e helyett keresek valamit egy 40nm-es tégla lakásba gigás portokkal.
Használok ezt-azt az openwrt adta lehetőségekből, rakás static lease hostname feloldással, külön vlan a külső net felé nyitott cuccoknak, tűzfal stb. Létezik 20-25k körül ami alapból tudja ezeket, vagy vegyek valamit amin stabilan fut az openwrt? Az előbbinek jobban örülnék mert a mostani routeren elég sokat kellett szenvedni az openwrtvel, elég instabil volt, nem hiányozna.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#80126) woodworm válasza blakey (#80119) üzenetére


woodworm
veterán

Viszont erre van padavan.

(#80127) tb83


tb83
tag

Sziasztok!

Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy a lakásunk egyik szobájában meglehetősen gyenge a wifi jel és ezt szeretném megoldani egy jelerősítő szerűséggel. A lakás egy panel lakás és a routerünk [TP-LINK TL-WR841N] , pont a lakás másik részében van. Néhány éve, amikor beköltöztünk felújítottunk, így minden szobában van fali csatlakozóval kiállás, ami össze van kábelezve a routerrel. Jelenleg a home office miatt abba szobába rendezkedtem be, ahol ez a wifi probléma áll fenn és a laptopom dokkolója használja ezt a csatlakozót.

A tervem a következő:
Veszek egy egyszerű switch-et pl.: [TP LINK TL-SG1005D] és beledugom a gépet és ezt az eszközt [TP-LINK L-WA855RE] kábelesen. Azért kábelesen, mert ha gyenge a jel, akkor gondolom, ha ugyanoda teszem, ahol gyenge a jel, akkor az nem ér semmit, máshová viszont nem tudom a lakáson belül érdemben elhelyezni (folyosóra nem tudom, a konyhába nem akarom, illetve ott se olyan jó már a jel).

A kérdésem az lenne, hogy ez így működhet, ha ezt a lefedettségnövelőt egy switchen keresztül összekötöm a routerrel? Ugyanazt a hálózatot fogja mutatni és nem kell esetleg váltogatni közte?

Persze tehetnék még egy routert, de nem szeretném azt, hogy két hálózat legyen egyszerre, mert akkor mindig az lesz, hogy a távolabbin még rajta van és állandóan manuálisan kell átlépnem az erősebb jelre.

Nem ragaszkodom ezekhez az eszközökhöz, ha minden kötél szakad másik routerre is beruházok, ha az lenne a gyenge keresztmetszet.

Digi netünk van egyébként a max. sávszélesség olyan 85-100MB/s körüli, sajnos még nem tudtam rávenni őket, hogy bővítsék, mindig a hálózat leterheltségére hivatkoznak.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#80128) Tomi0703 válasza Gubek-Einste (#80123) üzenetére


Tomi0703
őstag

Apron van egy v1, 15,5k-ert. Meg oktoberig garis. Erdemesebb lenne inkabb azt venni?
Ennyivel jobb a v1 a 2-estol?

(#80129) TeeJay válasza Tomi0703 (#80128) üzenetére


TeeJay
félisten

Igen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80130) Tegla80 válasza Tomi0703 (#80128) üzenetére


Tegla80
addikt

jobb a v1 ,de 15.5e ert fel ev garival biztos nem vennem meg.

Sony® & PlayStation®

(#80131) Gubek-Einste válasza zetecR (#80124) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P-vel próbálkozhatsz de nincsen garancia, hogy jobb lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80132) Gubek-Einste válasza helltp (#80125) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P lenne ajánlott, OpenWRT kompatibilis így mindent meg tudsz csinálni vele amit jelenlegivel is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80133) Intruder2k5 válasza Tomi0703 (#80128) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Annyiért van új is, 3 év garival, ami elvileg még v1-es.
ASUS RT-AC57U vezeték nélküli router
Ugyanott a v2 külön elérhető.
ASUS RT-AC57U V2 vezeték nélküli router

(#80134) Gubek-Einste válasza tb83 (#80127) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább vegyél egy új router-t a jelenlegi helyére és a mostani eszközt pedig kösd be AP módba.

Ugyanazt a hálózatot fogja mutatni és nem kell esetleg váltogatni közte?
Nem mivel nem lesz egységes hálózat kezelés így két külön wifi hálózat lesz.

Persze tehetnék még egy routert, de nem szeretném azt, hogy két hálózat legyen egyszerre, mert akkor mindig az lesz, hogy a távolabbin még rajta van és állandóan manuálisan kell átlépnem az erősebb jelre.
Sajnos ehhez olyan eszközök kellene amelyek vezérelt hálózat kialakítására képesek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80135) helltp válasza Gubek-Einste (#80132) üzenetére


helltp
aktív tag

Köszi a tippet, arról esetleg van info hogy mennyire stabil rajta az openwrt? Nincsenek furcsaságok? Pl a mostani tp-lnik 1-2 hetente fogta magát és mindenestől disablete mind a két rádiót a 2.4GHz-eset és az 5GHz-eset is, nagyon ritkán elfelejtette hogy valamelyik eszköznek static lease-e van és másik ipt adott stb..

Szerk.: ha csak simán stabil openwrt kell meg gigás portok akkor van jelentősen olcsóbb megoldás?

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#80136) Gubek-Einste válasza helltp (#80135) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be az OpenWRT topikba stabilitás ügyben.

Esetleg szóba jöhet még az Asus AC57Uv1/AC1200GU (ugyan az a két eszköz) mint lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80137) blakey válasza helltp (#80135) üzenetére


blakey
titán

Nem indul újra, Vargalex megosztott egy általa készített verziót (februárban) és tökéetesen működik, nincs semmi anomália.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80138) qnadam válasza helltp (#80135) üzenetére


qnadam
veterán

furcsa, én évekig használtam openwrt-vel gond nélkül.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80139) Tomi0703 válasza Intruder2k5 (#80133) üzenetére


Tomi0703
őstag

És tényleg. :R Figyelmetlen voltam. Nem néztem utána, azt hittem már csak a v2 kapható. Elég sok helyen kapni még v1-et ahogy nézem.
Akkor ilyen lesz, köszi mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#80140) tb83 válasza Gubek-Einste (#80134) üzenetére


tb83
tag

Köszönöm a választ!

A javasolt AP módba való bekötést azt gondolom, hogy értem. Ezzel a megoldással is két külön hálózat lesz?

A vezérelt hálózat kiépítésére alkalmas eszköz drága vagy szakértelem kell a telepítéséhez, esetleg mindkettő?

(#80141) Intruder2k5 válasza Tomi0703 (#80139) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért ügyelj rá, az árukereső sajnos félrevezető lehet, mert rengeteg bolt nem jelzi külön, hogy v2-t árul, de ettől a nagyobb része még az. Az AQUA-nál viszont külön van listázva a két verzió, és úgy három héttel ezelőtt meg is erősítették, hogy ott van v1 is.

[ Szerkesztve ]

(#80142) TeeJay válasza Intruder2k5 (#80141) üzenetére


TeeJay
félisten

és mivel most már tudják többen, pár nap alatt el fog fogyni aztán kitudja lesz-e még :D
imádom mikor egy IT termék bizonyos verzióiért vadászni meg harcolni kell mert a nagyker/kisker tojik rá úgysem tudják mit tud az eszköz.
Persze ha mindenhol szépen kiírnák akkor kevesebb 14napon belüli elállás lenne

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80143) Intruder2k5 válasza TeeJay (#80142) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ha mondjuk csak néhány darab nekik belőle, akkor elképzelhető, hogy azokat néhány ilyen linkelés, ajánlás hatására gyorsabban felvásárolják, de azt azért nem gondolom, hogy az össz vásárlást tekintve emiatt nagy lenne az elállások száma. Egy ilyen IT fórumon mint a PH is, nyilván "válogatós társaság" van összeverődve, akik általában utánanéznek mit vesznek, de nyilván mi csak a vevők egy kis részét tesszük ki.

(#80144) Tomi0703 válasza Intruder2k5 (#80141) üzenetére


Tomi0703
őstag

Rufusznál van mindkettő. Megrendelem onnan, mert AQUA garijával nincsenek jó tapasztalataim. :R

(#80145) TeeJay válasza Intruder2k5 (#80143) üzenetére


TeeJay
félisten

mondjuk igaz ilyenkor a gyártó a hibás mert miért kell két totál más belső hardverrel ugyanolyan néven kiadni cuccot apró A és B megkülönböztető jelzéssel

Simán lehetett volna AC57U-B-től Z-ig megkülönböztetni vagy éppen bővítsék a 2számjegyet háromra és AC571 meg AC572 legyen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80146) Intruder2k5 válasza TeeJay (#80145) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt mondjuk furcsállom én is, hogy egy IT cégnek ennyire lényegtelen a HW. Mert ennyi erővel viszont akkor össze lehetne vonni még 10 routert, és az összes 867Mbps Gbit-es ASUS router lehetne RT-AC57U.

(#80147) qnadam


qnadam
veterán

sőt az asus oldalán v3 is van :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80148) krealon válasza helltp (#80125) üzenetére


krealon
veterán

"Egy igencsak öreg openwrts TP-Link TL-WDR3600 húzza nálam az igát, ami megadta most magát"

Lehet, hogy csak a tapegysege adta meg magat. annak a csereje toredekebe kerul, mint egy uj router.

(#80149) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#79940) üzenetére


Gabesz87
addikt

Vettem egy Asus AC57U v2-t a 841ND helyett, AP célra, de a wifi teljesítménye (pontosabban lefedettsége, hatotavja) ugyanazon körülmények közt nem mondanám hogy sokkal jobb..ha egyáltalán jobb. Azt nem értem, hogy vidéken, zavaró körülmények nélkül (azaz nincs más wifi hálózat, max a szomszédé néha), nem tégla falakkal rendelkező házban (gipszkarton és vályog talán) hogy lehet ennyivel rosszabb, mint nálunk otthon Pesten a belvárosi lakásban, ahol a közelben legalább 100 hálózat van, tégla falak, de a Xiaomi 3G routerem így is sokkal jobban muzsikál ott. :F
Na mindegy, jó-jó ez az Asus, de picit többet vártam wifi terén.

(#80150) qnadam válasza Gabesz87 (#80149) üzenetére


qnadam
veterán

a vályog miatt.
egyébként csodát ne várj, szabványok vannak (és ha át is léped a szabványt, attól még az ellenfélnek is vissza kellene kiabálnia).

istálló? gazemberség? hupákolás?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.