Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80901) Süvi válasza Süvi (#80478) üzenetére


Süvi
őstag

A héten érkezett meg a Deco M4, kipróbáltam UPC300-as net van, szépen tudja csillaghálózatban a teljes lakás lefedését.

Két dolog miatt azonban lehet, hogy vissza fogom vinni:
1, A most kapott új UPC Router elég jó, szinte az is teljesen lefedi a lakást (természetesen nem olyan egyenletes, mint a 3 deco) (apukámékkal teszteltetem, eddig nem vették észre a két eszköz között a különbséget, tehát nekik nem ér 43.000 Ft-ot :( )
2, A Deco M4-es 2db LAN csatlakozó van. Az egyiken bejön a jel (ez táplálja a Deco wifijét), a másodikat pedig arra használnám, hogy menne tovább az asztali gépbe és a médialejátszóba. A gond az, hogy így a vezetékes net 100Mb alatt marad, olyan, mintha nem lenne rajta gigiabit. Az esetleges későbbi eszközbővítés (pl. NAS) ez hasznos lehet.

(#80902) qnadam válasza Süvi (#80901) üzenetére


qnadam
veterán

a második pont egy ötezer forintos switchcsel kikerülhető.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80903) Süvi válasza qnadam (#80902) üzenetére


Süvi
őstag

Na erre nem gondoltam.
De akkor már 3 switch kell, mert kell a fő deco után a csillaghálózat miatt és a mellék decok elé is :(
Nem tudom, hogy ez a későbbi bővítéseket pl. Nas befolyásolja-e valahogy.
(Ha meg nem lesz NAS, akkor még egy HDD-t se tudok rátenni a rendszerre Letöltésnek, fájlmegosztásnak, mert nincs egyik hálózati eszközön se USB).
Szóval lehet, hogy nem ér meg a szüleimnek így kb. 60.000 Ft-ot, ha ők nem vesznek észre különbséget a jelerősség között.

[ Szerkesztve ]

(#80904) AdamzHU


AdamzHU
csendes tag

Az RT-AC1200GU és AC57U V2 közötti hardver erősség különbséget gyakorlati példával tudnátok szemléltetni? Milyen esetben érzékelnék különbséget a kettő között? Gondolom ha soha nem lesz rájuk csatlakozva annyi kliens, hogy a maximumig kihasználja az adott routert, akkor a különbség észrevehetetlen?

(#80905) Salak válasza Gubek-Einste (#80895) üzenetére


Salak
tag

Köszönöm szépen! Ha majd aktuális lesz és elakadok, lehet visszatérek még.. Szép hétvégét!

"Winners never quit and quitters never win."

(#80906) viktorhu válasza AdamzHU (#80904) üzenetére


viktorhu
veterán

A szálak száma lehet érdekes főleg. Én nem vennék észre különbséget, aki masszívan torrentezik, az viszont igen.

Meg aki alternatív szoftvert akar plusz funkciókért telepíteni, annak előny a mediatek chipset.

Szerk: egy régi egymagos Realtek chipsetes routerem van, annak sincs hétköznapi hátránya, kb. 900 megabit sávszélesség átjön rajta úgy, hogy ő natol, de torrenten ott már érződik a korlát, nem ér el 150 megabitet sem torrenten, de ez nálam nem zavaró. Wifin 200 körül tud. Ennél nyilván a kétmagos aktuális qualcomm is jobb lenne, de most nincs miért lecserélni, a szoftverét is frissítik még.

Szerintem normál felhasználásnál nincs különbség a v1 és a v2 között, ráadásul a mobilok tudnak érzékenyek lenni a wifire, ott akár előny is lehet, ha egy családból vannak - és több most a qualcommos mobil, mint a mediatekes.

[ Szerkesztve ]

(#80907) MaCS_70 válasza Süvi (#80903) üzenetére


MaCS_70
félisten

Három switch még nem jelent semmi problémát egy hálózatnak. A több switch esetén sem a számuk a problémás, hanem az esetlegesen összegabalyított topológia.

A switchek okos eszközök, saját telefonkönyvvel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#80908) Flitter


Flitter
tag

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék,hogy érdemes AX -es routerbe költeni?Gyorsabb,esetleg a wifi gyorsabb,stabilabb?Netre ,P2P re stb Gép: 32GB ram,8magos Amd proci 1GB hálókártya
Jelenleg Asus RT-AC66U B1 routerem van-1000 / 300 Mbit/s FTTH
Válaszokat köszönöm.

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#80909) MaCS_70 válasza Flitter (#80908) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha úgyis új kell, akkor szerintem már érdemes AX-esre gondolni.

Többen állítják, hogy az AX-esek AC-s kliensekkel is gyorsabbak, és nálam is ez látszik beigazolódni az AC87 - AX58 - AC86 - AX92 sorban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#80910) istnag


istnag
addikt

Sziasztok,
Segítségre lenne szükségem, családi ház padlásra keresek routert vagy acces pointot? Ez az első amiben elakadtam, ugyanis ami nekem tökéletes lenne az az eap225-outdoor AP, viszont elbizonytalanodtam, hogy az jó e nekem. A net modemen keresztül érkezik, kábeles. Ha a modemtol megyek az acces point bá, az működik majd nekem mint egy wifis router? Kabelesen nem szeretnék csatlakoztatni semmit. Kicsit gáz, de nem pontosan értem a különbséget az AP és a router között.
Köszönöm előre is.

(#80911) mrmft válasza Tibord (#80899) üzenetére


mrmft
senior tag

Ha valoban kell majd kesobb a Mesh, es ra is szannad a keretet amit irtal: RT-AX58U.

(#80912) Gubek-Einste válasza istnag (#80910) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a szolgáltatói eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80913) istnag válasza Gubek-Einste (#80912) üzenetére


istnag
addikt

Hú jó kérdés, majd felmegyek a padlásra és megnézem, annyi viszont biztos, hogy a mostani routerbe bedugtam és nem kellett megadni felhasználó nevét és jelszót és mint pl digi s netnel, hanem ment simán.

(#80914) humigabi


humigabi
aktív tag

istnag 80910

Szia!

A itthoni hálózatunkban 3 db ilyen EAP225 outdoor működik, 9 hónap hibátlan működés után mondhatom tökéletesen. Amennyiben a szolgáltatói eszközöd csak modem és nem modem/router, akkor mindenképp kell az EAP elé egy router. Az EAP csak átengedi magán a routertől kapott jelfolyamot, ezért hogy működjön a hálózatod kell egy router elé. Utána viszont tökéletesen teszi a dolgát és komoly területet tud lefedni, ha jól állítod be az antennáit.

Üdv:

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#80915) istnag válasza humigabi (#80914) üzenetére


istnag
addikt

Köszönöm, igazából pont a routert szeretném kiváltani, mert a mínuszok eléggé megviselik, olyankor nem nagyon lehet netezni. A 40 fok ami még nyáron lesz ott fent, arról még nem tudok nyilatkozni, gyanítom az sem lesz rá jó hatással. A lefedettség már csak részlet kérdés, de az is gyenge. Szóval van kimondottan olyan, hogy kültéri router, ami jó lehet nekem bírja a mínuszt és mondjuk az 50 fokot is? 5ghz is jó lenne bele és max 40 ezerbe kerul?

(#80916) Gubek-Einste válasza istnag (#80915) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

40k-ért nincsen megfelelő kültéri használatra szánt eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80917) humigabi válasza istnag (#80915) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Semmilyen lehetőséged nincs a padlásról elvinni a routert, vagy a szolgáltatói eszközt? Ezt megoldani olcsóbb lenne, mint egy spéci kültéri routert venni. Kábel lehúzása egy szinttel lejjebb? Semmi ilyen nem lehetséges?
Szerintem nézz utána jobban, megéri.

Üdv:

humigabi

(#80918) istnag válasza humigabi (#80917) üzenetére


istnag
addikt

Nem szeretném, azért csináltam az egészet, hogy a lakoterben ne legyen semmilyen eszköz, kábel semmi, mert lan on már semmit nem használunk.
Melyik lenne az a router ami megfelelő lenne? Keresgélnek de szinte csak acces pointot találok :F
Köszönöm, hogy probaltok segíteni

(#80919) qnadam válasza istnag (#80918) üzenetére


qnadam
veterán

azért jól kiszúrtál magaddal, hogy minden eszközt egy teljesen alkalmatlan helyen kell tartanod, és wifire is csak falakon keresztül lehet kapcsolódni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80920) istnag válasza qnadam (#80919) üzenetére


istnag
addikt

Ez nagy segítség :C . Nem ismered a házunk, mi van, ha gipszkarton a mennyezet ? :Y Mi van, ha sokkal jobban tetszik így a nappali bútor, hogy nincs rajt modem,kábel, router... Stb. Amúgy kb 6 perc alatt tudnék lehozni mindent a padlasrol, de nem ez a cél....

(#80921) humigabi válasza istnag (#80920) üzenetére


humigabi
aktív tag

Megértelek, én is eldugtam az összes AP-t. Az egyetlen ami látható a tetőn van a SAT és a DVB-T antennák mellet. Szóval világos, bár tudnál, de nem akarsz kábelt levinni. Nem emlékszem kültéri routerre, pedig anno én is kerestem.
De azért próbálok segíteni, keresgélek.

Üdv:

humigabi

(#80922) istnag válasza humigabi (#80921) üzenetére


istnag
addikt

Köszönöm, de azt hiszem kitaláltam mi lesz. Csinálok egy kis dobozt nikecell ből és veszek egy mesh routert, aminek a másik ketto része lent lesz a fő része pedig a padláson. Már ha jó értelmezem a lényegét és a másik kettőhöz nem kell külön kábel.

(#80923) matyi19


matyi19
őstag

Szép napot!

Router vásárlás előtt állok. Jelenleg egy ASUS RT-N12D1 használok.
Két szempontból szeretnék előrelépni.
1. sebesség, tudja a 10-100-1000 Mbps-t (WAN illetve Ethernet)
2. nagyobb WiFi lefedettség.

Nem szeretnék vagyonokat rákölteni, szóval a márka sem számít. (max 25k-ra gondoltam)

Köszönöm!

(#80924) szaboi6512 válasza matyi19 (#80923) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ezt venném , Vagy Ezt.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#80925) humigabi válasza istnag (#80922) üzenetére


humigabi
aktív tag

Maga a mesh kiépítése nem rossz elgondolás és simán működhet is. Viszont a nikecell doboz a főrouter hőjét is visszatartja nyáron, ami nem biztos, hogy jó lesz. Ezt gondold át!

Üdv:

humigabi

(#80926) matyi19 válasza szaboi6512 (#80924) üzenetére


matyi19
őstag

Köszönöm!
Várok még mások mit írnak.

Én amúgy a Tenda AC10-re illetve a D-link DIR 853 ra gondoltam még.

(#80927) zodo válasza Gubek-Einste (#80821) üzenetére


zodo
nagyúr

Milyen téren jelentkezik/nyújt többet az erősebb hardver?
Termékleírásukban nem találtam eltérést.

RT-AC57U v2-t 15.519 Ft venném de hosszabb távra tervezek, semmi extra csak 2 kábeles pc + wifi-n alkalmanként 2 telefon, laptop.
Hosszabb távra alatt a mostani 10 éves TP-link megbízható üzemidőre gondolok de ha ajánlottabb a AC1200GU akkor azt veszem.

(#80928) Gubek-Einste válasza matyi19 (#80926) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a két ajánlott Asus legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80929) Gubek-Einste válasza zodo (#80927) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Stabilabb működés terhelés alatt, hosszútávnál különösen fontos, hogy legyen tartalék a rendszerben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80930) seger válasza Gubek-Einste (#80928) üzenetére


seger
addikt

Megérné a drágábbat megvenni? Hatótáv és stabilitásban jobb?

(#80931) Gubek-Einste válasza seger (#80930) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hatótáv a körülmények függvénye, stabilitásban pedig nagyobb előrelépés nem várható az ajánlott Asus-oknál normál otthoni használat mellett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80932) istnag válasza humigabi (#80925) üzenetére


istnag
addikt

Igen sajnos, de egy kisebb ventilátor talán segítene nyáron, télen még a nikecell valószínűleg felfogna annyi hőt, hogy ne menjen mínuszba a hőmérséklet.

(#80933) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Sziasztok,

10 emeletes panel, földszintjére keresek egy routert, olyan 10-20 ezres sávban, digi 100-as netre.
Probléma az, hogy kábelen tökéletes a net, viszont wifin 5-10 megákat hoz, gyanítom a 2,4 ghz miatt, lelehet terhelve. Elsőnek azt gondoltam, hogy simán rossz a régi router, ezért vettem egy Asus RT-N12 D1, de sajnos hasonló eredményeket produkál.

Szóval 5ghz-re a fentiekre melyik ajánlott? [ASUS RT-AC57U Router], esetleg [TP-Link Archer C5 AC1200] ?

Köszi!

(#80934) qnadam válasza istnag (#80920) üzenetére


qnadam
veterán

valóban nem ismerem, és nekem is jobban tetszik a bútor, ha nincs tele látható kábellel, ezért nálam is el van rejtve az ilyesmi.
a doboz egyébként jó ötlet, csak tavasszal ki kell venni belőle a cuccokat. vagy építeni aktív hűtést rá termosztáttal :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80935) Gubek-Einste válasza rumos XIII (#80933) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57Uv2 vagy AC1200GU az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80936) rumos XIII válasza Gubek-Einste (#80935) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Akkor [ez?] Teljesen nem világos nekem, mert a nevében a v2 nincs, viszont a leírtás alján, a harwder verziónál viszont igen.
Köszi!

(#80937) Gubek-Einste válasza rumos XIII (#80936) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

V1 már sehol sem kapható, már csak v2 van mindenhol.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80938) matyi19


matyi19
őstag

Szép estét!

Nem pont router téma, de a hozzászólások alapján van itt sok internetes szaki. :)
Szóval egy megoldás érdekelne családi házban, hogyan lehetne megoldani az internet bevezetését legegyszerűbben.
Szóval a szolgáltató DIGI.
A képen szereplő router (+modem) jön az internet.
Hogy lehetne ezt el rejteni?


Én arra gondoltam a padláson elhelyezni és egy switch segítségével kábelesen eljuttatni a szükséges szobákba a netet. (és majd valamelyik szobába elhelyezni egy erősebb routert. ugye a switch után)

Lehetséges ez?
Vagy, hogy lenne jobb?

(#80939) Gubek-Einste válasza matyi19 (#80938) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80940) seger válasza Gubek-Einste (#80928) üzenetére


seger
addikt

Ez lenne a mindig szóba került 1200-as asus?

(#80941) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok,
max 30k-ig keresek routert.
Panel 1. emelet. 74nm.

Kábelen: 1 PC + Pi4-NAS ként menne
WiFi: + 3 telefon, 2 laptop, 2 TV, + 6-8 IoT eszközt látna el.

Átolvasva a topicot ASUS RT-AC65P AC1750- ami egyértelműen ajánlatok,
van más alternatíva, vagy ez a tutti választás. 1200-as kiszolgálna?

Perpill "Voda-UPC" fehér csodája "szolgál" ki minket. 500/22...(ez a 22 eléggé tré, ha majd jön a digi ide is jobb nettel akkor váltok)
:R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#80942) (-.-) Zzz


(-.-) Zzz
újonc

Sziasztok, vettem az itteni ajanlasok alapjan egy ASUS RT-AC65P router, ma erkezett meg. Szeretnek, egy kis segitseget kerni beuzemeles elott.
Gyari vagy valamelyik custom firmware a jobb valasztas hozza ? (ha custom akkor egy linket is szeretnek kerni)
Van barmi olyan ismert trukk/beallitas amire figyelni kell ennel a tipusnal ?
USB, torrent, nyomtato megosztas, stb - ezeket nem hasznalom. Ami a legfontosabb szamomra, hogy stabilan es minel nagyobb teruleten mukodjon a wifi (2.4 es 5 is hasznalatban lenne), nem szeretnem hetente ujrainditgatni.
Ahol hasznalom: Beton tarsashaz, legfelso emelet / ~55 m2 / Digi 1000 net / 2 eszkoz vezeteken / kb 10 eszkoz wifi
Wifi ellenorzo alkalmazassal fix csatornara szoktam allitani.
Elore is koszonom a segitseget!

[ Szerkesztve ]

(#80943) mikrofon


mikrofon
addikt

Sziasztok,

Routert szeretnék vásárolni, mert a mostanival elégedetlen vagyok. Jelenleg egy telekomos cisco epc3925 routerem van, ami egyben modem is. A probléma az, hogy elég instabil, gyakran összeomlik a hálózat, nem kapnak IP-t a cuccok, nem lehet kapcsolódni a hálózathoz. Ilyenkor a router kikapcsolása, várakozás, majd bekapcsolása segít. Egyből kap minden eszköz megfelelő IP-t és kapcsolódik is. Mióta home-office és home - learning eluralkodott, az összeomlás rendszeres, pár naponta. Párszor már próbálkoztam a telekom-nál de szerintük, rendben működik az eszköz.....

A jelenlegi Routerhez közvetlenül kábellel kapcsolódik egy 8-as és egy 5-ös TP-Link (gigabites) switch-em. Ezeken kábellel az IP kamerák vannak, a napelem invertere és a riasztó. Közvetlenül kábellel kapcsolódik egy 3 elemes Mesh, ami ellátja megfelelően a WIFI-t és le is fedi a szükséges területet. Valamint a Routerhez kapcsolódik még közvetlenül kábellel az NVR, ami rögzíti a kamerák képét. A mesh-hez még kábelen kapcsolódik egy médiabox, azon van egy vinyó, ami meg van osztva a hálózaton. Az NVR-t és a médiabox-ot érem el távolról, interneten keresztül.
Úgy tűnik ez sok a telekomos cisco epc3925 routernek. Most szeretném rendbe rakni. A fentiek alapján, nekem a legfontosabb a stabilitás és megbízhatóság. A routern-nek még WiFi-t sem kell tudnia, mert a Mesh mindenképpen marad. Az előny lenne ha van rajta egy USB, amire még egy vinyót rá tudok kötni és a hálózaton megosztani, de enélkül eddig is megvoltam, így nem létfontosságú.

Köszönöm a segítséget!

(#80944) Essejó válasza seger (#80940) üzenetére


Essejó
veterán

Szerintem nem, annak GU a vége.
RT-AC 1200GU

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#80945) seger válasza Essejó (#80944) üzenetére


seger
addikt

Igazad van!!

(#80946) smoli


smoli
aktív tag

Sziasztok!

Most költöztünk egy 3 szintes családi házba (pince, fsz, em), alsó szint 30-as tégla+25-ös grafitos szigetelés, emelet 25-ös silka+25-ös grafitos szigetelés. Netünk Digi 1000-es. A digi router a földszinti háztartási helységben bejövő optikai kábelhez csatlakozik. Innen a fsz-i nappaliba és hálóba, valamint az emeleti gyerek szobában van falban utp kábelezés.
Mi lenne az optimális megoldás 1 NAS, 1 PC, 3 TV, 2 laptop, 1 nyomtató, 4 mobil, később kamera rendszer, robot porszívó, stb kiszolgálására úgy, hogy a teraszon, kertben is legyen stabil wifi.
Árban nem szabnék plafont, inkább az ár/érték arányban legmegfelelőbb lenne a cél.

(#80947) TeeJay


TeeJay
félisten

Akit érdekel Örs Sugár E*ronicsban van még 4 darab Asus AC1200GU bontatlan, az összes többi üzletükben már csak 1 volt délután 3-kor mikor felhívtam őket. 18-ért bestbuy. Megyek haza és üzemelem be :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80948) MaCS_70 válasza smoli (#80946) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam az elmúlt hónap nagy menete volt az Asus RT-AC87 lecserélése -- szintén három+ szintes ház kerttel.

A 87-es hat évig bőven jó volt az egész házra, de be kellett ismernem, hogy ilyen többé nem lesz.
Olyan megoldást kerestem, ami önmagában tökéletes két szintre, és elfogadható a harmadikra is, ugyanakkor mesh-képes.

Így lett AX92. Nem olcsó, de az első hónapja után elképesztően jónak tűnik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#80949) ffodi válasza smoli (#80946) üzenetére


ffodi
veterán

Az első kérdés, hogy a háztartási helyiség mennyire van a ház "központjában"? Aztán a következő, hogy bridge módban akarod használni a szolgáltató eszközét vagy nem? NAS-t hogy akarod bekötni? 1 LAN, esetleg több (Link Aggregation), vagy van -e igény multi-gigabitre?

Első nekifutásra a következő ötlet jut eszembe:
2-es pakk AX92U AIMesh. Router bridge módban, egyik AX92U a háztartási helyiségben. Itt kábelen rákötve a NAS, valamint innen mehet az emeletre kábelen a másik AX92U-hoz ami egy AP lesz. Ezen kívül mehet a nappaliba és a szobába kábelen az áldás, így pont ki lesz használva a 4 LAN port. Ha esetleg több madzagon akarod bekötni a NAS-t, akkor vannak alternatívák, de ezt majd akkor, amikor már világos mik is a tervek. :)
Ezzel a megoldással lesz lent és fent is elég jó Wifi lefedettség, NAS és a PC (esetleg a TV) kábellel lesz összekötve. Ezen kívül a routeren tudsz csinálni elég sok vendéghálózatot, amire mehetnek az IoT-s eszközök. Ha lesznek kamerák és azok Wifi-s eszközök lesznek, akkor ott a dolgok elhelyezése még számíthat.

Alternatív megoldás 1 combosabb 3 sávos router a ház közepére, de ez ugye nem mindig megoldható. :D

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#80950) MaCS_70 válasza istnag (#80922) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az a baj, hogy Te most konkrétan a fizikát próbálod megerőszakolni az esztétikum kedvéért.

Ez viszont sajnos nem fog menni. Elég sok helyen kényszerültem már ilyen helyzetet kezelni.

Sajnos ökölszabály, hogy hacsak nincs nagyon jó szigetelés a héjalás alatt, padlástérbe nem telepítünk elektromos eszközt. A beltéri eszközöket általában 40, a kültérieket 65 C fokig engedik üzemeltetni. Egy kánikulai napon simán meglehet akár a 70+ C.

Olyan ez, mint a szekrénybe tett hangdoboz, ami a lakberendező szerint pont ott van jó helyen, mert nem látszik. (Konkrét eset...)

Sajnos kompromisszumot kell kötni, de az elektromos és különösen a rádiós eszközök elhelyezésének vannak kemény szabályai. És ha ezeket áthágod, nem a fizikával tolsz ki, hanem Magaddal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.