Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80301) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Az ac65p gyari fw-ben tudja a print servert usb-n?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#80302) blakey válasza LiteCross91 (#80301) üzenetére


blakey
titán

Nem tudja.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80303) LiteCross91 válasza blakey (#80302) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Hmmm... Hasonló funkciókkal, ami tud print servert is, mi lehet a jó választás?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#80304) blakey válasza LiteCross91 (#80303) üzenetére


blakey
titán

Meg kéne nézni, hogy az AC1200GU tudja-e, mert azt hiszem igen. Egyébként az AC65P-re felteheted az OpenWrt-t és akkor tudni fogja. Az AC65P a legbutább router amivel találkoztam, legalábbis a képességeihez képest, az AC57U V1-em többet tud, sokkal, tán még nyomtatószerver is van benne, de már Padavan-al használom így nem tudom megnézni a gyárit, Padavannal tudja.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80305) Intruder2k5 válasza blakey (#80304) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A gyári adatlapja szerint tudja.
Features: Printer Server

(#80306) LiteCross91 válasza blakey (#80304) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Köszönöm! Nekem is ugy tűnik, hogy ez tudja, afatlap szerint. Mivel kapok kevesebbet, hogyha ezt valasztom es nem a Ac65P-t? A print szerveren kívül.
Digi 1000/300 optikahoz keresek, ezt a sebesseget stabilan tudo eszkozt. Jó wifit, ami iphonet is szépen kezeli! (Tplinkel szívtam ezzel).
Használom a wol-t sűrűn. Ez is fontos lenne. Az a bajom az eddigi asusaimmal n18u, ac66u b1, hogy az arp tablaban nem marad benne a mac - ip cim páros, csak ha ssh-n arp - s...... Paranccsal ezt permanentre be nem állítom. Ezt minden router ujrainditasnal meg kell tenni, mert különben nem ébreszti a gépeket.
Illetve tavoli web https eléresnel ezeknel lehet egyedi SSL tanúsítványt mar hozzáadni?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#80307) blakey válasza LiteCross91 (#80306) üzenetére


blakey
titán

Mivel kapok kevesebbet, hogyha ezt valasztom es nem a Ac65P-t? - problémából lesz kevesebb. :) Viccet félretéve, nekem mindkettő van, AC65P volt a fő router mellette tartaléknak egy N18U, úgy döntöttem, hogy az utóbbit eladom és veszek egy AC57U V1-et, gyárilag már többet tudott az AC65P-nél, nyilván 5GHz-en csak 867 Mbps linksebességre képes, 2,4GHz-en meg 300 Mbps-re de ezek számok, gyakorlatban nálam jobb lett az AC57U V1, feltettem a Padavan firmware-t és még jobb lett, 2,4GHz-en jobb a szórása, a linksebesség bőven elég, 5GHz-en az eszközeim bőven ki vannak szolgálva és számomra elég, tehát én semmit nem vesztettem vele inkább nyertem, most az AC65P a tartalék aztán lehet, hogy eladom azt is és veszek egy másik routert, :) de egyelőre jó ez a kettő.
WoL pl. van a Padavanban, tehát az sem lesz gond, gyári szoftverek ezeken az eszközökön siralmasak, az AC65P-n meg gyalázat, sokkal többet tudna ha normális firmware-t tenne alá a gyártó.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80308) LiteCross91 válasza blakey (#80307) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Oké, akkor tegyük fel, hogy hagyom a gyári fw-t. Nézelődtem neten és jelenelg lehet kapni AC1200G-t, AC120GU-t, AC1200G+ -t. AC57U V1 és V2-t, az asus honalpján van már V3 is, azt nem találtam webshopban és továbbra is ott az AC65P. :Y
Nekem ez most egy sűrű erdő és nem igazán látom a jó választást :D

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#80309) Dragon3000 válasza LiteCross91 (#80308) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az AC1200G-t és AC1200G+ -t ne is nézd, mindkettőben hibás soc van. Így marad az AC1200GU, ami megegyezik az AC57U V1-gyel és az AC65P, innen kezdve, amelyik jobban megfelel az igényeidnek.

[ Szerkesztve ]

(#80310) adika4444 válasza bali93 (#80299) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Én a MikroTik-et javaslom. Az Ubi csak AP, szóval az nem lesz jó a célra.
Az MT-t viszont elsőre rázós beállítani, nézz be itt a fórumon a Mikrotik routerek topikba, hogy vállalod-e a vele járó beletanulást.

A Wi-fi jó kérdés, sanszos, hogy átlövi-e, ki kell próbálni, aztán max. még egy AP-t venni idővel.

üdv, adika4444

(#80311) bali93 válasza adika4444 (#80310) üzenetére


bali93
tag

Köszi a gyors választ! MikroTik lesz akkor. :R
A beletanulás nem gond, nekem egy megbízható eszköz kell, ami nem lassul be/megy tönkre 1-2 év múlva mint egy TP-link vagy D-link...

(#80312) MaCS_70 válasza adika4444 (#80310) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Mikrotik a WinBoxszal azért már messze nem akkora szívás, mint régen volt.
Inkább a wifijük az, ami nem túl acélos.

Nem vagyok nagy ismerője a két márkának (bár Mikrotiket használok), de a hálózatos ismerőseim döntő többségükben Ubiquitit használnak otthon.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#80313) Gubek-Einste válasza love (#80300) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen router mellé kellene az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80314) adika4444 válasza MaCS_70 (#80312) üzenetére


adika4444
addikt

Wi-Fi-ben nem sebességbajnok, cserébe betonstabil.
A WinBox a kezelésen könnyít, de a tudás kell ahhoz, hogy tényleg jól fel legyen lőve. Tűzfal, interfészek és társai.

Jelenleg Ubi ER-X-em van itthon, ennek a gyártónak is megvannak a maga előnyei, ugyanakkor a hátrányai is.

üdv, adika4444

(#80315) MaCS_70 válasza adika4444 (#80314) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tökéletesen igazad van, de a Mikrotik wifis lefedettségétől nem vagyok elájulva. Igaz, a wAP nem egy bajnok eszköz, és nem is fontos nekem a wifije, de nem tűnik izmosnak.

Persze minden relatív, a Mikrotik meg tényleg jó.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#80316) kisharo


kisharo
csendes tag

Sziasztok,
Új routert szeretnék vásárolni a jelenlegi helyett (Tp-link Archer C7 1750)
Ok: Panel lakásban már az 5Ghz 80Mhz sávszél is telített.
Szempontok:
Ár: 40.000 felett valamivel
Ethernet: Gigabites
Internet: 300Mbps Upc
Leglényegesebb: Tudja kezelni a 100 feletti csatornákat is vagyis a 160 Mhz-es sávszélt is.
Eddig a Tp-link C2300-at néztem ki, de pont e-miatt írtam, mert meghallgatnék más tippeket is.
Kinek mi a tapasztalata panelban lévő Wifi-vel? Csatolok egy képet a jelenlegi 5 Ghz-es helyzetről, a 2.4-est már meg se említem.

Úgy tudom nem mindegyik eszköz tudja kezelni a 160Mhz-es sávszéllt, ennek mennyi az igazság tartalma?
Köszönöm szépen előre is.

[ Szerkesztve ]

(#80317) Gubek-Einste válasza kisharo (#80316) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P lenne most ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80318) LiteCross91 válasza Dragon3000 (#80309) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Az AC57U V2 már nem ajánlott? Gyengébb a hardver vagy mi a gond vele?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#80319) love válasza Gubek-Einste (#80313) üzenetére


love
tag

A fő egység egy másik épületben van, és a repeater meg 1 szinttel fentebb van ehhez képest.
Távolságot nem számoltam még ki nagyjából sem,de 15m szerintem biztosan van.
A kettő között 2db vastagabb téglafal van. az emelet alatt vasalt betonfödém, de úgy van elhelyezve a jelenlegi router, hogy tudja venni és továbbítani a jelet a másik házon belül is, csak nem ér el mindenhova.
Főként a következő szint a problémás, itt is van egy vasalt betonfödém, meg 1 vékonyabb téglafal. Ide már elég bizonytalanul ér el a jel.
connectbox az alap és 500-as net, de nem nem feltétlen kell, hogy 250-et fixen toljon magából, de ha legalább a 40-et elérné mindenhol az nem lenne gond.
Ezt az eszközt a mostani helyzetben 3 laptop (1 suli, 2-nél a max terhelés a YT meg onlinefilm), 3-4 (kb csak kapcsolattartás) telefon használná + néha 1 tv (YT).

Szomszédok elég messze vannak, és nem is túl erősek a jeleik, meg nagyjából automata csatornán van mind. Ez kb 4 szomszédot jelent.
Jelenleg 15-20e lenne a keret. (n18u-t most 10 körül tudnám megvenni.)
Kábelezésen is gondolkodtam, hogy bevezetem,de nem biztos, hogy az segítene, mert attól még a router a középső szinten maradna.

Csak a Funky ;)

(#80320) LiteCross91 válasza blakey (#80307) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Padavan csak az AC57U / AC1200GU alá van? Az AC65P csak gyári fw egyelőre? Elég sokat olvastam vissza, mindenki dícséri ezt az AC65P-t, de szidja a szoftverét. Mit ér egy erős hardver, ha a szoftver nem használja ki? (költői kérdés volt....semmit)

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#80321) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Sziasztok.
TP-Link Archer C7 AC1750 jo vetel, vagy ar ertek aranyban erdemesebb mast nezni?
Minel nagyobb 2,4-5g savszelre lenne szuksegem irodan belul, fal nincs, 2 laptop 3 telefon.

3 ev 21k
Elore is koszi.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#80322) blakey válasza LiteCross91 (#80320) üzenetére


blakey
titán

AC57U V1/AC1200GU-ra van Padavan, OpenWrt, AC65P-re csak OpenWrt Snapshot, egyelőre. Bármelyiket választod jó lesz.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80323) Dragon3000 válasza LiteCross91 (#80318) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kérdés a felhasználás, ha nagy torrentes vagy és szeretnéd stabilan a maximumot, akkor kevés (gyengébb soc a v1-hez képest), illetve nincs rá padavan se openwrt, így a wolos rész gondolom kilőve vele.

(#80324) LiteCross91 válasza Dragon3000 (#80323) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Köszi a segítségetek! Aquaban latok külön v1 és v2 verziót. Akkor a v1 lesz és teszek ra Padavant. Az ac1200gu meg 3-5 ezerrel kb. drágább, amit nem is ertek. Amúgy idorendben melyik volt hamarabb? Wiki szerint az ac1200gu 2016os release, az ac57u v1 meg 2018. Itt mégis úgy látom a fórumban, hogy az ac1200gu t az ac57u v1 opcionális utódjaként ajanlgatjak.
Az ac65p t is megvennem, de szoftveresen nem győzött meg, se cfw, így kilove.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#80325) TeeJay válasza LiteCross91 (#80324) üzenetére


TeeJay
félisten

AC1200GU volt hamarabb nálunk lett belőle AC57U aztán abból jött V2 totál más hardverrel így a sima V1 lett és mivel elfogyott mindenhol AC1200GU-t ajánlottuk mivel ugyanaz a kettő csak azt még lehet kapni V1-et meg vagy lehet vagy nem
az AC65P azért kicsit jobb router nem tudom neked a gyári FW mire nem elég, pláne openwrt-vel mire nem elég de az a jobb mint az 57U V1

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80326) LiteCross91 válasza TeeJay (#80325) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Pl. Print server

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#80327) TeeJay válasza LiteCross91 (#80326) üzenetére


TeeJay
félisten

openwrt?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80328) Gubek-Einste válasza love (#80319) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehetsz egy próbát az N18U-val de garancia nincsen, hogy jobb lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80329) Gubek-Einste válasza Tamás9x (#80321) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Annyira nem jó vétel, vannak már újabb és jobb eszközök is nála.
Általánosan ajánlott eszköz az Asus AC57Uv2 vagy AC1200GU lenne 20k alatt, felette az AC65P az ajánlott választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80330) LiteCross91 válasza TeeJay (#80327) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Milyen sebesseget tud OpenWRT alatt? Eddig par routeremre feltettem és jelentős sebesség csökkenés volt nat oldalon. Gigás net mellé kéne, amit örülnék, ha ki is használna ezért valtanek. Jelenlegi tplink routermnel 800mbits, openwrtvel most, 200mbits a letoltesem. Jó ennek oka lehet a nat offload hiánya. Itt nem ismerem mi történne, ha az ac65p re openwrt menne fel. Wifi sebessége is érdekelne. Esetleg tapasztalatok?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#80331) blakey válasza LiteCross91 (#80330) üzenetére


blakey
titán

Van benne hardveres NAT, a gyárihoz képest minimálisan gyengébb, nem nevezném gyengének, vannak mérések az Asus router topikban, gigás nethez jó. Tapasztalatból elég sok van az említett topikban, ott olvasgass.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80332) love válasza Gubek-Einste (#80328) üzenetére


love
tag

Akkor reménykedem benne, hogy jobb lesz, azért köszönöm! :R

Csak a Funky ;)

(#80333) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Értem köszönöm akkor a választás marad "ASUS RT-AC65P" Már csak egy olyan kérdésem lenne, hogy létezik-e már stabil bug mentes FW. amiben nem futnak felesleges szolgáltatások. az USB sem lesz jelenleg használva ebben az évben tuti nem. :R

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#80334) blakey válasza Tamás9x (#80333) üzenetére


blakey
titán

Gyári firmware-ből nincs választási lehetőség, az van ami letölthető, azaz 1 darab, enyém egy korábbi firmware-el érkezett így még az is létezik, de ennyi. "Bug" mentes firmware kb. nem létezik, mindig talál valaki valamit. Felesleges szolgáltatások miért futnának, mire gondolsz? OpenWrt snapshot létezik, emiatt változó, hogy mikor épp melyik a jó/jobb, vargalex készített 1-2 firmware-t amivel stabilan működik a router, azzal érdemes használni.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80335) qnadam válasza kisharo (#80316) üzenetére


qnadam
veterán

100-as alatt is lehet 160-as csatornákat használni, és 100 felett sem mindegyik ap tudja (és nem is mindegyik kliens). konkrétan egy-egy darab 160 mhz széles csatorna van 100 alatt és 100 fölött :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#80336) woodworm válasza qnadam (#80335) üzenetére


woodworm
veterán

Annyira egy-két router és kliens tudja, hogy szerintem a kérdező által kinézett C2300 sem képes rá.

(#80337) RazorXX


RazorXX
csendes tag

Sziasztok! Router vásárlás előtt állok és olvasgatva a fórumot, nagyjából körvonalazódott mire is lenne szükségem (AC65P). Viszont lenne egy kérdésem: egy 120 nm-es családiház lefedésére valószínűleg nem lesz elég egy eszköz, pláne, ha földszint-betonfödém-emelet-ben gondolkodunk és ugyan nem kritikus, hogy mindenhol állandó wifi lefedettség legyen, mégis ha már tervezget az ember akkor igyekszik a legtöbbet kihozni belőle.. Be lett húzva utp kábel a földszint és az emelet közé és annyit szeretnék megvalósítani, hogy lent-fent legyen legalább egy-egy eszköz és legyen roaming.. Itt jönne a kérdés: ha AiMesh-ben gondolkodom, akkor mik lennének az ajánlott eszközök erre a kombinációra? Létezik AC65P "belsővel" (vagy egyéb ajánlott hardverrel szerelt) AiMesh képes eszköz, ami gond nélkül elbírja a Telekom 1000-es netet, IPTV-t, NAS-t, torrent-et stb.? Esetleg egyéb ötletekre is nyitott vagyok, még tervezés alatt áll az egész, nem költöztünk be.. :)

(#80338) adika4444 válasza RazorXX (#80337) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Az AC65P nem tud roaming-ot. A roaming működéséhez minden résztvevő AP-nek támogatnia kell azt.

Én különvenném a router és az AP témát. Routernek vagy egy 65P kikapcsolt WLAN-nal, vagy egy Ubiquiti EdgeRouter-X (nekem ilyen van), és ezek egyikére rá két Ubiquiti AP, vagy más roaming-os megoldás, de én csak az Ubi-t ismerem.

üdv, adika4444

(#80339) aldebaran


aldebaran
őstag

Én lecserélném a jelenlegi RT-N18U routerem. Amikor távoli asztalozok laptopról desktopra lefagy, bekapcsolva marad a kábeles médialejátszó, akkor a wifi szakadozik :F , stb. Szóval, láttam, hogy az AC65P-t ajánljátok mindenkinek a max 25e-s árkategóriában. Tényleg ez a legjobb? Custom fw-t szoktam használni, ha megéri, de úgy látom, ennél nincs ilyen. Valamint ezzel tényleg nem lehet egyszerre 2,4GHz és 5GHz WiFi-t használni, csak az egyiket? Melyik lehet még jó router, ami tudnátok ajánlani és esetleg jobb, mint az AC65P?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#80340) blakey válasza aldebaran (#80339) üzenetére


blakey
titán

AC65P-re van OpenWrt (jelenleg Snapshot), lehet egyszerre használni a 2,4 és 5 GHz-eket, gyárilag illetve szerintem az összes routeren lehet egyszerre használni, olyat még nem láttam amin nem.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80341) LiteCross91 válasza blakey (#80340) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Bocsi a sok kérdésért, de ez a cfw még új téma nekem. a Snapshot verzió pontosan mit takar? Miért teszitek mindig hozzá?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#80342) aldebaran válasza LiteCross91 (#80341) üzenetére


aldebaran
őstag

Nem tudom, hogy állsz az angollal, de itt olvashatsz róla.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#80343) LiteCross91 válasza aldebaran (#80342) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Nincs gond, elolvastam koszi. Magyarul egy nem tesztelt fw, ami tartalmazhat komoly hibákat is. Hát ez kecsegtető :D
Illetve új modulokat nem lehetvmar később feltenni vagy frissiteni a regieket.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#80344) vargalex válasza LiteCross91 (#80343) üzenetére


vargalex
félisten

De mindig frissíthetsz egy újabb snapshot-ra. Én mindig snapshotot használok, soha nem futottam bele még komolyabb hibába. Azért általában minden többszöri teszten átmegy, mielőtt bekerül a repo-ba.

Alex

(#80345) Iceman17881


Iceman17881
csendes tag

Sziasztok!

Telekom 1000-eshez adtak Sagemcom F@st 5655v2 as készüléket. A probléma hogy elég szerencsétlen módon lett kialakítva illetve elhelyezve előbbi készülék. A lényeg hogy a bejárati ajtó mellett van 3 méter magas konyha szekrényen, a szobák pedig a lakás másik felében. A gond hogy a kábelek a lakásba csak minimálisan lettek behúzva az eszközhöz, nem tudom odébb vinni az eszközt, pedig nyerhetnék még vele legalább 2-3 métert ha nem spórolják le a kábelt. Ez a 2-3 méter valószínűleg sokat is javítana a szobákban lévő eszközök számára a jelerősségen.
Tervezek hozzá venni az olvasottak alapján egy asus ac57et, viszont eléggé kezdő vagyok a témában, így a kérdésem, először is azon túl hogy hozzákötöm a Sagemcomhoz, ez után milyen lépéseket kell megcsinálnom még vele hogy maximalizáljam a hatásfokát? Milyen módban lenne ajánlatos használni. Továbbá ezekről a módokról van valahol pontról pontra konyhanyelven leírás illetve előnyök/hátrányok? Az ap mód felállításról találtam egyet, de semmit nem tudtam belőle kivenni. :F Elnézést a tudatlanságomért előre is :D

Köszönöm!

(#80346) Gubek-Einste válasza Iceman17881 (#80345) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszköz beállításban ITT kaphasz segítséget.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80347) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, 15k alatt melyik router ajánlott, extra igény nincs, 500Mbit alatti net (jeleneg 100Mbit lesz idővel talán megy feljebb a sávszél de nem nagy léptékben)
WIFI: kb. max 20m sugarú körben tudja vizszintben van ahol van 1-2 fal.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#80348) myl


myl
csendes tag

Sziasztok, a segítségeteket kérném, ugyanis router vásárlása előtt állok egy új albérletbe költözés miatt, ami az alábbi tulajdonságokkal rendelkezik:

- 60m2-es tégla lakás
- DIGI 1000 lesz a routerrel megetetve

Kis csavar az egész történetben, hogy a mellettünk lévő lakás is a mi albérletünk tulajdonosáé, és az ott lakóval közösen kell majd megosztani az internetet, ami vagy azt jelenti, hogy a nálunk lévő routerhez kap hozzáférést, vagy ha sikerül hozzá is egy szálat elvezetni, akkor ő maga megoldja egy saját routerrel, de worst case úgy gondolkozok, hogy a saját routeremnek hozzá is el kell érnie minimum 2.4 Ghz-en, ami így együttesen kb. 100 m2-t jelent, mint lefedendő terület.

Az igényem elsősorban az, hogy minimum a saját 60m2-en kifogástalan legyen a lefedettség, és a lehető legtöbbet kihozzon a DIGI 1000-ből Wi-Fi-n. Emellett másodlagosan még jó lenne, ha a routerből egy média szervert is lehetne faragni, ugyanis nagyrészt céges laptopot használok, amin le van tiltva mindenféle torrent lehetőség, így az számomra nagy plusz lenne ha ezt megkerülve egy router+külső HDD kombóra tudnék letölteni, és arról nézni filmeket/sorozatokat. Alapból tervben van egy NAS vásárlása emiatt, de ha ezt megkapnám egy csomagban a routertől, akkor nagyon örülnék. Itt zárójelesen megjegyezném, hogy lejátszásra az igény minimum 1080p lenne, de új TV esetén már lehet képbe jönne az UHD tartalmak lejátszása, utóbbi nem tudom mennyire reális elvárás egy routertől.

Eddig az ASUS RT-AC66U B1-et és az ASUS RT-AC65P-t néztem, előbbinél nagyon tetszik a média szerver része, de visszaolvasva a fórumban úgy láttam, hogy lefedettségben és átvitelben gyengébb az AC65P-nél, ami viszont nem támogatja a médiaszerver részét.

Ebben kérném a segítségeteket, hogy létezik-e a fenti kettő előnyeit ötvöző megoldás nagyjából ebben a kategóriában, de +10-15 ezret még rá tudnék áldozni a fenti modellek árára ha valóban mind a két igényt kipipálja az adott megoldás. Ha nincs reális megoldás erre, akkor pedig arra lennék kíváncsi, hogy jelen esetben az AC66U és AC65P közül melyiket választatnátok?

Előre is nagyon köszönöm! :R

(#80349) Intruder2k5 válasza Cs1csó (#80347) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Talán a TP-LINK Archer C5, de ha van rá mód én sokkal inkább hozzátennék még 3000Ft-ot, és megvenném az ASUS RT-AC1200GU-t, ami az Euronics-ban jelenleg 17999HUF. Az 100%-ban megegyezik az eddig is nagyon ajánlott RT-AC57U v1-el, de ugyanaz a SoC van benne mint a Xiaomi Mi R3G-ben, vagy az ASUS RT-AC65P-ben, felmegy rá a Padavan firmware is, és 1Gbps sebességig kiszolgál később is.

[ Szerkesztve ]

(#80350) Cs1csó válasza Intruder2k5 (#80349) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.