Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81601) edari válasza TeeJay (#81599) üzenetére


edari
őstag

Nincs más versenyző?

(#81602) blakey válasza edari (#81601) üzenetére


blakey
titán

Nem nagyon, attól, hogy rossz tapasztalatod volt 1-el még nem törvényszerű, hogy mindegyik olyan. 10 éve 95%-ban Asus routereim voltak/vannak, most is van kettő, egyik egy AC57U V1, hibátlanul működik, 1 hónapig teszteltem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#81603) sumdudum válasza Gubek-Einste (#81581) üzenetére


sumdudum
tag

igen

Kowalsky#2903

(#81604) edari válasza blakey (#81602) üzenetére


edari
őstag

2-vel. :)

De legyen, köszi a segítséget, este elcaplatok érte. :R

(#81605) Intruder2k5 válasza edari (#81597) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"garanciáztatni kellett mert folyton megszakadt rajta a net (nem töltöttek be az oldalak, vagy csak félig, vagy hiányoztak dolgok)"

Ha tippelnem kéne, szerintem nem router hiba volt, legalábbis nem hardveres probléma. Persze ennek már most nincs jelentősége.

(#81606) blakey válasza edari (#81604) üzenetére


blakey
titán

Ennyi pénzért nem találsz jobbat, magasabb áron sem feltétlenül de nyilván ahogy nő az összeg úgy a lehetőségek is nőnek. Nekem eddig szerencsére nem volt gondom az Asus-al és remélem nem is lesz, Synology routerrel volt gondom, de ez nem jelenti azt, hogy ha netán a Syno küjön valami nekem tetsző cuccal akkor azt ne venném meg, mert volt egy nem megfelelő eszközük.
Az AC1200GU Padavan firmware-el jobb lesz a gyárinál, a maga kategóriájában.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#81607) edari válasza Intruder2k5 (#81605) üzenetére


edari
őstag

Kb mindent kipróbáltam, de semmi nem segített. Gondoltam megpróbálom gariztatni, ha visszadobják akkor nálam van a probléma. Pénzt adtak vissza router helyett.

blakey: Rengeteg Asus holmim van/volt, de az utóbbi időkben bármit vettem tőlük, azt mind ment vissza vagy eladtam.
Még egy routeremen se cseréltem le a gyári fw-t, így nálam nem nagy előny az alternatív fw lehetősége.

(#81608) TeeJay válasza edari (#81604) üzenetére


TeeJay
félisten

nem a router volt a gond...
nem tudom milyen neted van de 2 router már biztos nem lehet rossz nálad lévén hogy több százak vettek itt AC57U V1/AC1200GU/AC65P-t és alig hallottunk még arról hogy garanciáztatni kellett volna

szolgáltatói hiba vagy ONT vagy fene tudja milyen neted van de ott nézelődj mert a 3. routerrel is gondod lesz és vered majd a fejed a falba :W

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81609) Dragon3000 válasza TeeJay (#81608) üzenetére


Dragon3000
veterán

A 2 routerből az egyik hibás soc-ra épült, így maradjunk egy routernél, ami az 57u volt és gond volt vele.

(#81610) TeeJay válasza Dragon3000 (#81609) üzenetére


TeeJay
félisten

és lehet ott sem a router volt a hibás, sőt lehet az elsőnél sem ;)
nálam volt már AC57U ami tökéletesen ment és most van AC1200GU az is betonstabil
AC65P is jó mióta az új telefon van
550-620megabitek között mérek :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81611) Dragon3000 válasza TeeJay (#81610) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az első routere 1200G+ volt, ami köztudottan problémás router a hibás soc miatt, az meg, hogy neked meg itt többeknek nem volt gondja az adott routerekkel még kifoghatott egy hibás 57u-t különben nem a pénzt adják vissza.

(#81612) Gubek-Einste válasza sarkanyolo2 (#81596) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Általánosan ajánlott eszköz az AC1200GU lenne 20k alatt, felette az AC65P.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81613) Intruder2k5 válasza edari (#81607) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig én is bátorítanálak az fw cserére, maga a művelet nem nehéz, és mivel a router bootloaderében van recovery mód így kockázatmentes, a különbség viszont számottevő. Persze el lehet lenni gyári fw-vel is, azt nem vitatom.

(#81614) edari válasza Intruder2k5 (#81613) üzenetére


edari
őstag

Amit a gyári fw-ek ajánlani/tudni szoktak, azok nekem általában elegek.

(#81615) Gubek-Einste válasza Kevex (#81598) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus jobban megéri, most nem érdemes TP-Link-et venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81616) bagoly71. válasza edari (#81614) üzenetére


bagoly71.
tag

Miután meg vettem az AC57U-t, már az első néhány perc után, majdnem a falhoz vágtam! Azt gondoltam hibás, rossz! Lassú volt kábelen, wifiről minden eszközt le dobott stb.! Aztán ment rá a Padavan....! Azóta beton stabil!

(#81617) sarkanyolo2 válasza Gubek-Einste (#81612) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nagyon köszi! :R

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#81618)



addikt

Sziasztok!

Apukámnak keresek valami alap, de megbízható, jó ár/érték routert. A mostani wifiben nagyon gyenge.
100/100-as net van jelenleg. A router egy 65nm-es panel központi helyén van, szóval legrosszabb esetben 6-8 méter messzire kell elmenjen és maximum egy darab ~10cm-es betonfalon át.
Szeretném ha ajánlanátok két opció közül.

1. Valami olcsó, mondjuk 10ezer alatt, ami kiszolgálja jól a mostani 100-as netet. Tehát kábelen stabilan megvan a 100 körül, wifin pedig egy 20-30 jó lenne. 1-2 eszköz egy időben.

2. Egy kategóriával erősebb, mondjuk 10-15e forintért, amiben marad egy kis kakaó, esetleg későbbi hálózat bővítésre, több eszköz kapcsolódásra ilyesmi.

Nem kell semmi extra csicsa rá, usb, nyomtató, anyám kínja. Jellemzően 1-2 eszköz kapcsolódik rá csak, torrent nem fut. Stabil legyen és megbízható.

Összefoglalót nézegettem, de úgy látom az már jópár éves, szóval talán nem teljesen up-to-date.

Köszi előre is.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#81619) Gubek-Einste válasza (#81618) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57Uv2 vagy AC1200GU megfelelő lesz, ezek alá nem érdemes adni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81620) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok,

Gigabites internet osztására vettem egy TP-Link TL-SG1005D switchet. Mikor bekapcsolom a gépet a net sebessége 879Mbps kb 5 perc után ha mérem már csak 92Mbps lesz. Létezhet ilyen?

(#81621) Termi16 válasza Gubek-Einste (#81594) üzenetére


Termi16
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek, holnap elmegyek megvenni.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#81622) Gubek-Einste válasza Dzsolo (#81620) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81623) hunaqua


hunaqua
addikt

Asus RT-AC65P

Ebből csak egy verzió van?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#81624) Multibit válasza hunaqua (#81623) üzenetére


Multibit
veterán

Most mégy csak egy... ;]

(#81625) hunaqua válasza Multibit (#81624) üzenetére


hunaqua
addikt

:R

Melyik custom cucc ajánlott rá?

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#81626) Gubek-Einste válasza hunaqua (#81625) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak OpenWRT van rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81627) lewisfm válasza TeeJay (#81608) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nekem Telekom, kábelTV-s szolgáltatásom van.
A 4. Sagemcom routert használom már tőlük, 2 féle típussal.

- A vezetékes net minding stabil volt
- a Sagemcom létezhet, hogy rázavar a saját router wifi-jére is?
Már minden (általam) elképzelhető beállítással probálkoztam, de az AC65P-t leszámítva nem volt még stabil wifi-s kapcsolatom sohasem. De csak a wifi-vel van baj.
Az AC65P-nél be kellett kapcsolni:
- 5GHz channel auto módban legyen (pedig fixen az 52 csatornát használta. Manuálisan megadva instabil volt)
- IGMP snooping a vezetékes, a Wifi 2.4 GHz és Wifi 5FHz -re is
- pedig belső NAT-ot csinált az Asus router és settopbox nem volt rá kötve

Csak így volt stabil a wifi, ezek nélkül dobálta a klienseket.

Az érdekes, hogy az AC85P ugyan ezen beállításokkal szintén instabil wifi-t adott!

Az AC57u V1 meg jó volt fél évig, s aztán egyszer csak az 5GHz-es wifi-se eltűnt az éterből, akármit is csináltam.

(#81628) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,
Melóhelyre tesztelési jelleggel keresnék routert. Kb 20-30 telefon fog rajta lógni, az lenne a lényeg, hogy a wifije stabil legyen. Illetve ami még kritérium, hogy leszerelhető legyen az antennája. A lefedettség sem kardinális kérdés mert egy izolált dobozba lenne bevezetve a routerből a wifi jel(azért kell a leszerelhető antenna) szóval ott nem kell nagy területet lefedni.
Amit használtunk régebben az a tplink wr1043nd viszont azt már nem lehet kapni újonnan(lehet csak én nem találtam). Szóval valami ahhoz hasonló alternatíva kellene, nyílván azért nem horror áron :DD
Köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#81629) logineres


logineres
tag

Sziasztok!

Van nekem egy TP-Link Archer C1200 AC1200 routerem amit kb 8 hónapja használok, de rendszeresen kikapcsol, vagy eldobja az internetet. Próbáltam már factory resetelni , de az sem segített. Valószínűleg a sok áramkimaradás a ludas, illetve olvastam több helyen is, hogy SoC problémája is van ennek a modelnek.

Azt szeretném kérdezni, hogy mit ajánlanátok helyette?

Jelenleg egy 250 Mbit-es internetünk van és ezt kéne neki kiszolgálnia.(később lehet lesz fejlesztve)

Láttam, hogy fórumon, ASUS RT-AC1200GU, ASUS RT-AC65P, ASUS RT-AC57U v2 amit általánosságban ajánlotok. Illetve nézegettem, a xiaomi ax3600-t, de nem hiszem, hogy egy átlagfelhasználó, mint én kihasználná a funkcióit.

Ha ezeknél az ajánlottaknál maradunk, egy átlag user-nek melyik érné meg leginkább? Vannak a drágábban (AC65P-ben) olyan feature-k, amiket tudnék használni, vagy esetleg stabilabb az adatátvitel, illetve lenne értelme custom firmware-t tenni rá, vagy azt csak akkor, ha a gyári firmware-ben hiányozna egy olyan dolog ami a custom-ben megvan?

Internetet főképpen gaming-re,torrentezésre,böngészére, film streamingre használjuk(netflix, hbo go, stb.)(nem tudom, hogy ennek van-e bármi jelentősége)

Maximum 30e-ig.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#81630) válasza Gubek-Einste (#81619) üzenetére



addikt

Köszi, ezek jónak tűnnek a második opcióra.

Esetleg valaki tud ajánlani 10ezer alatt/környékén egy alap, megbízhatót? Vagy azok mind teljesen kukák?
Apukámnak elég, ha wifi megy 20-30Mbit/seccel, nem torrentezik meg semmi ilyesmi, egyszerre 1-2 eszköz.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#81631) Gubek-Einste válasza Horvi (#81628) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?
Dual band kellene vagy elég ha csak 2.4 GHz-es?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81632) Gubek-Einste válasza logineres (#81629) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC1200GU vagy AC65P lenne az ajánlott, általánosan jó lesz mindkettő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81633) Gubek-Einste válasza (#81630) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem érik meg a 10k alatti eszközök 100-as nethez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81634) Horvi válasza Gubek-Einste (#81631) üzenetére


Horvi
őstag

A keret igazából nem volt megszabva de mondjuk így 30k-ig bezárólag mik az opciók?
Amit néztem az az Archer C7 volt, az szimpatikusnak tűnt. Emlékeim szerint anno ajánlott is volt.
Nem létszükség a dual band igazából de végül is nem rossz ha van.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#81635) válasza Gubek-Einste (#81633) üzenetére



addikt

ok, köszi

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#81636) Gubek-Einste válasza Horvi (#81634) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P megfelelő lenne de sajnos nem cserélhető antennás típus.
A TP-Link Archer C7 is megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81637) Horvi válasza Gubek-Einste (#81636) üzenetére


Horvi
őstag

Köszönöm szépen, akkor valószínű marad a C7 mert mindenképpen cserélhető antennás kellene.

Hello darkness, my old friend...

(#81638) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Érdeklődnék, hogy melyek azok a routerek amelyekkel megoldható az, hogy kettőt összekötve kábelen egy egységes wifi hálózatot kapjak?
Létezik ilyen router a budget kategóriában? Hiába van az emeleten meg a földszinten is egy egy ac57u, attól még nem vált közöttük a mobil hiába jobb a jelerősség a másik routerrel. A kettő között nincs holttér tehát nem szakad meg a wifi, ezért mindig azon marad a telefon amire először csatlakozott. Hiába azonosak a csatornák, hiába azonos az ssid ez akkor se változik. Jól gondolom, hogy amit szeretnék az csak mesh rendszerrel megoldható? Ha igen, akkor létezik olyan mesh router amin a backhaul utp kábelen megy és kettőt véve nem egy vagyon? Illetve custom firmware is van rá? Persze lehet sokat akarok, de kíváncsi vagyok hátha.

(#81639) dethroner válasza kinghaxor (#81638) üzenetére


dethroner
veterán

Nekrm olcsó tp link routerekkel is ment a wds bridge, telók váltogatták szakadás nélkül hogy melyiknek volt jobb a térereje.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#81640) cappa72 válasza dethroner (#81639) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nálunk is tplink rúterek vannak összekötve WDS-szel, de nem mindig találják el a telefono (mind Xiaomi), hogy melyiket is kéne használni. Van, amikor a legrosszabb jelűre akarnak bejelentkezni (bár lehet, hogy a telefonon meg lehet adni a preferáltatm, ennek nem néztem még utána).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#81641) dethroner válasza cappa72 (#81640) üzenetére


dethroner
veterán

Emlékeim szerint volt egy app, [link] vagy [link] azt hiszem ezzel be lehet állítani hogy milyen jelszint alatt váltson. Ez az app elég rég nem frissült, de nézz szét a hasonlóak között, biztos van naprakészebb.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#81642) Gubek-Einste válasza kinghaxor (#81638) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jól gondolom, hogy amit szeretnék az csak mesh rendszerrel megoldható?
Nem csak mesh alkalmas erre a feladatra de az lenne a legolcsóbb.

Ha igen, akkor létezik olyan mesh router amin a backhaul utp kábelen megy és kettőt véve nem egy vagyon?
A legtöbb mesh megoldás támogatja a vezetékes backhaul-t.

Illetve custom firmware is van rá?
Sajnos nincsen.

Az Asus AiMesh még 30k felett van a node ára de hamarosan lesznek 15-20k kategóriában is eszközök.
TP-Link vonalon a Deco M4 ami jó lehet de kell melléje egy normál router is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81643) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Letezik valamilyen megoldas, hogy ebbe az alaplapba [link] egy wifi6 os eleresem legyen? A kabelezes nagyon korulmenyes lenne es fontos lenne a minnel nagyobb sebesseg.

(#81644) Gubek-Einste válasza Kiskopika (#81643) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy USB-s adapter mindig megoldás lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81645) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Olyan routert keresek, amelyik tudja a gyári szoftverével a VLAN használatot. Okos háztartási eszközök wifi kapcsolatát szeretném elszeparálni a normál hálózattól. Gigabites belső háló és gigabites bejövő szolgáltatás egyelőre nem opció.
Vagy olyan soho eszköz, ami olcsónak számít, de OWRT képes és támogatott lessz még pár évig.

(#81646) Gubek-Einste válasza májkimiki (#81645) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Általánosan ajánlott eszköz az AC1200GU lenne 20k alatt, felette az AC65P.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81647) májkimiki válasza Gubek-Einste (#81646) üzenetére


májkimiki
őstag

Tégla épület, vegyes födém (vasbeton gerenda, tégla béléstest).
Családi ház, szomszéd hálózat nem zavar, 2-3 közfal.
Jelenleg egy soho Trendnet (tipus passz) gond nélkül lefed mindent.
1 noti, 2 telefon, 2 TV, 1 XBox (néha).
2 Yamato klíma amit elszeretnék szeparálni.
Befelé mikrós net jön 35-40 Mb/s, belső vezetékes hálózat nincs használatban.
Költségkeret kb.20e Ft, amelyik már gyári szoftverrel tud VLAN-t. Vagy ettől olcsóbb, utólagos OWRT installnak.
Van egy TL-WR841N v8.4 ami határ eset OWRT-nek, ilyet nem szeretnék venni.
Drága, új eszköznél tartok a téglásítástól, ha OWRT-t tennék rá és beüt a ménykű.

(#81648) ekkold válasza májkimiki (#81647) üzenetére


ekkold
őstag

Régebben a hAP ac^2 belefért 20eFt-ba, manapság kissé felette van. Kezel VLAN-t, VPN-t, sok SSID-t, kétsávos wifit, meg mindenféle egyebet amit csak szeretnél, cserébe a beállításához kell némi szakértelem. Bővebb infót a Mikrotik témában...

(#81649) Gubek-Einste válasza májkimiki (#81647) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC1200GU megfelelő lehet a célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81650) kinghaxor válasza Gubek-Einste (#81642) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget! Neked és a többieknek is akik feljebb hozzá szóltak. Esetleg a Xiaomi AX1800 nem lenne alkalmas erre? Ha minden igaz nem rég kapta meg az új firmware-el a mesh támogatást és ha jól tudom tudja a backhault kábelen is. Így elvileg kettő ilyennel meg lehetne oldani az egységes wifi hálózatot az egész házban. Mondjuk azt nem tudom jelerősségben, hogyan viszonyul az AC57U-hoz mivel az AX1800 belső antennás. Így a leg rosszabb esetben is 60-ból megvan két ilyen router? Apropó használ valaki itt ilyet? Hogy szuperál?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.