Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81051) blakey válasza huan (#81050) üzenetére


blakey
titán

Ez nem sok, majd ha 30 eszközöd csatlakozik akkor kezdhetünk írni a sokról. Egy Asus AC1200GU, AC65P mind eleget tesz az igényeidnek és ha a gyári rendszer nem felel meg akkor ott a CFW lehetősége (Padavan az AC1200GU-ra, OpenWrt mindkettőre) amivel még jobbá tehető. Nálam az AC65P és az AC57U V1(1200GU) 100nm-en 30 eszközzel is vígan elvan, nincs különösebb probléma.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#81052) seger


seger
addikt

HELP!
1200GU. Wifin 2.4GHz-n 35-50 körül tudok mérni speedtest-en.
Sagem telekom 2.4GHz-n 130.
Mi a fene miatt?

(#81053) huan válasza blakey (#81051) üzenetére


huan
őstag

Tehát Asus vonalon gondolkodjak?

(#81054) blakey válasza huan (#81053) üzenetére


blakey
titán

Egy iránynak nem rossz.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#81055) joghurt


joghurt
addikt

Sziasztok!

WiFi-s routert keresek. Egyrészt jó lenne 500 Mbit/sec feletti tudás, mert a mostani 150-es TPLink kevés a családnak. Másrészt falon van csak hely, háttal a lakásnak (tehát a cuki fánk antennások, és az előrefelé sugárzók kiesnek). Végül, de kb. legfontosabb helyen, hogy legyen jól felügyelhető: csatlakozott kliensek, aktuális forgalom, adott időszak össz. forgalma. Ha esetleg még keretek is beállíthatók (időszakok, vagy napi időtartam), az meg már pláne.
Különben nem kell semmi extra sebesség, lakihegyi adótorony stb.
Mikrotikból néztem néhányat, de a tudásukat nem látom.

A tej élet, erő, egészség.

(#81056) jerry311 válasza joghurt (#81055) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pilótavizsgád van Mikrotikre? :DDD
Szerintem nézz egy falra szerelhetőt a listából. :))

(#81057) #89309696 válasza Gubek-Einste (#80969) üzenetére


#89309696
törölt tag

Megvettem az Asus-t, sajnos hiába cseréltem le az egy antennás 3dB-es régi TP-linket a két antennás 5dB-es Asusra, nyertem vele az épületben 1 métert. :D
Áthelyezem majd más helyekre hátha azzal javul, de repeatert semmi értelme venni mert nincs mit befognia, szerencsére csak egy routert vettem.

(#81058) jerry311 válasza #89309696 (#81057) üzenetére


jerry311
nagyúr

A repeatert nem is oda kell tenni, ahol elfogy a térerő. :W

(#81059) #89309696 válasza jerry311 (#81058) üzenetére


#89309696
törölt tag

Tudom, épp ezért mondom, hogy szerencsére nem vettem, mert semmit nem nyernék vele. Én azt hittem az Asus megnöveli legalább egy szobával a teret és majd azt növelem tovább repeaterrel, de semmivel sem nőtt a terület úgyhogy nem is szenvedek repeaterrel, mert alig fog adni az is valamit. Sok a vastag fal, nem tudok vele mit csinálni.

(#81060) joghurt válasza jerry311 (#81056) üzenetére


joghurt
addikt

Nagyon impozáns lista. Egy szabad hétvégét majd rászánok a végignézésére... ;)
(A listából sem a falra szerelhetőség, sem az iránykarakterisztika nem derül ki, a felügyeleti lehetőségek meg aztán pláne nem.)

A tej élet, erő, egészség.

(#81061) Gubek-Einste válasza vicces (#81049) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

85-90k most az egy darabos ára, a dupla pedig 150-180k.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81062) TeeJay válasza seger (#81052) üzenetére


TeeJay
félisten

2,4GHz beállítás
N-only mód
fix csatorna 1-13között de előtte telefonnal wifi analyzer alkalmazással megnézed melyik a legkevésbé "szennyezett" csatorna
40MHz módot nyomd be mert vélhetően az eszközöd kezeli a 40MHz-et ha 130-at mértél a Sagem cuccal

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81063) seger válasza TeeJay (#81062) üzenetére


seger
addikt

Router gondok topikba raktam képeket, meg infókat! Köszi ha te is megnézed. Több szem többet lát!

(#81064) jerry311 válasza joghurt (#81060) üzenetére


jerry311
nagyúr

Felügyelet az nem lesz olcsó, sosem volt az olcsó routerek sajátja.
Kb. minden ilyen router pontsugárzónak tekinthető, kevés van ami Yagi jellegű iránykarakterisztikával rendelkezik, vagy egyáltalán hasonlóval.
Falra szerelhetőség, meg végképp csak fényképekből vagy user manualból derül ki.

(#81065) MaCS_70 válasza vicces (#81049) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AX92 nálam is remekül teljesít!

Mondhatnám, hogy ennyi pénzért ez triviális, de az AC86 nem igazán vált be, bár vélhetően hibás is volt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#81066) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A régi nóta: kellene egy script, amit Merlin alatt cronból futtatgatnék, és azt csinálná, hogy ha nincs net (mondjuk ping timeout), akkor úrjaindítja a WAN interface-t.

Tudnátok ebben segíteni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#81067) vicces válasza MaCS_70 (#81065) üzenetére


vicces
addikt

Csak azért merészeltem ajánlani, mert ~50k értéket jelölt meg a kolléga.
..kint ülünk az asszonnyal a teraszon. Ma érkezett az új telója. 650 mbit fast.commal. a régi routerrel meg állandó jelleggel leszakadt a wifiről az én telóm ugyanitt ;)
Szerintem rohadt jó cucc lett. Bár nem hiába adja dupla szettben is az Asus aimesh hálózathoz.
Jah és egy youtube-on tech2 Lacinak az egyik videójában is ott virított egy a háttérben. ;] :R
Én állom az eget, hogy az ac86-ot sztornóztam.

[ Szerkesztve ]

:)

(#81068) -FreaK- válasza vicces (#81067) üzenetére


-FreaK-
veterán

"Csak azért merészeltem ajánlani, mert ~50k értéket jelölt meg a kolléga."

Nem értelek, komolyan. Te is leírod hogy 50k keretet jelölt meg a kolléga, aztán ajánlasz egy alsó hangon is dupla annyiba kerülő routert. :F

(#81069) vicces válasza -FreaK- (#81068) üzenetére


vicces
addikt

Igazad van, az én fejem még mindig 300 eurós árral számol +- :R
Én 184 euróért vettem az enyémet.

[ Szerkesztve ]

:)

(#81070) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#81066) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT válaszoltam.

(#81071) -FreaK- válasza vicces (#81069) üzenetére


-FreaK-
veterán

Huh, a 184EUR viszont nagyon jó ár érte, hol sikerült annyiért venni? Így engem is érdekelne :D

(#81072) vicces válasza -FreaK- (#81071) üzenetére


vicces
addikt

Amazon.de . Most ennyiért használt/kibontott/meggondoltamagátésvisszakülte van.
Figyelgetni kell és akad ajánlat idővel.

:)

(#81073) kiskakas


kiskakas
senior tag

sziasztok,

archer c6 (v2) tulajokat kérdezném (legújabb fw, de az előző 3nál is), hogy terheléstől függetlenük, kábellel-wifivel pingetek public netre és egyszercsak 2-3 pingnél durván 500-1000ms lesz a ping, néha egy el is veszik, majd visszaáll normálra. Ha elbootolom, durván 1 napig nem jön elő. A szolgáltatómmal nagyon sokat beszéltem, szerintük volt olyan,h az uploadomat kitömtem (kábelnet),ezért lassult be a net, veszett el a ping, de mivel az archeren nincs online forgalmi grafikon (és egyébként uptime sem sajnos), ezt nemtudom nézni..

(#81074) Gubek-Einste válasza kiskakas (#81073) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81075) Josi


Josi
aktív tag

Sziasztok!

Ügyfélnek routert keresek. Elsősorban játékok kiszolgálása a cél (WOW). Nagy méretű családi ház, szóval legyen hatótávolsága. Netsebesség 100Mbit alatt van, (város melletti település). Az ár nem számít annyira. Mi lenne a jó vétel?
PL ASUS RT-AC58U megfelelő lenne a célra?
Köszi előre is az ajánlásokat.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#81076) Gubek-Einste válasza Josi (#81075) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább Asus AC65P vagy AC1200GU legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81077) Josi válasza Gubek-Einste (#81076) üzenetére


Josi
aktív tag

Köszi!
Sajnos a nagykerben épp nincs, viszont sürgős.
Esetleg az RT-AC85P AC2400 helyette? Ez van készleten, és szerdára nála is lehetne. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#81078) Gubek-Einste válasza Josi (#81077) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyan az mint az AC65P így jó lehet de nem kellene feleslegesen többet fizetni érte.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81079) Josi válasza Gubek-Einste (#81078) üzenetére


Josi
aktív tag

Neki a a lényeg, hogy minél előbb meglegyen, a pénz másodlagos. :)
Szóval ha nem találok AC65P-t akkor lesz AC85P.

Köszi a választ.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#81080) Ery


Ery
tag

Sziasztok,

routert szeretnék vásárolni egy 51 nm tégla lakásba. Ami rá lenne kötve kábelen: pc, nas, ps4, tv. Ezen kívül wifin: tablet, telefon valamint egy másik tv (kb. 8 méterre) itt fontos lenne, hogy wifin stabilan átmenjen akár 1080p. Diginet 500 fttb.

Mennyire zavarná a jelerősséget ha egy TV alatti elölről nyitott de ezen kívül zárt 20cm magas polcrészbe kerülne vagy a TV mögé? (Ha nem okoz lefedettségi problémát akkor preferált a polc) Ha a TV mögé kerülne akkor álló, amúgy csak “fekvő” típus jöhetne szóba.
Ár: 40.000 ft-ig.

köszi

(#81081) TeeJay válasza Ery (#81080) üzenetére


TeeJay
félisten

Routert mindig szabad helyre tegyél, tv és bútor mögé nem éri meg

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81082) MaCS_70 válasza Josi (#81075) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AX58 sem rossz, de az imént Viccessel emlegetett AX92 lefedettségben messze veri. Amúgy gamer routernek is csúfolják, van is benne egy csomó játékbeállítás, amelyek nekem semmit sem mondanak.

Ha megvan rá az anyagi hajlandóság, nagyon ajánlott eszköz!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#81083) blakey válasza MaCS_70 (#81082) üzenetére


blakey
titán

AC58U-ról írt, nem AX58U-ról. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#81084) daeyvd44


daeyvd44
tag

Sziasztok,
D-Link DIR-882-ről mi a véleményetek? Most ruháztam be rá, mert emag-on eléggé szépen le voltak akciózva.
Igazából amire használni szeretném az az, hogy a telekomos modemet kiváltsa. Folyton dobálta az eszközöket 2,4Ghz és 5Ghz között. Plusz a 2 TV-em (Samsung QE55Q60R, Samsung UE43TU8002) wifije se volt épp a leggyorsabb ha 4k-s filmek lejátszásáról volt szó plexen keresztül de még a 1080p is akadt.
Szóval remélem ez a fajta router megoldja majd a Plexes gondot, illetve jó lenne ha nem váltana folyton az 5Ghz és a 2,4Ghz között sem random időnként.

Szerintetek jó lesz, vagy mondjam vissza és nézzek esetleg egy TP-Linket vagy Asus-t hasonló árkategóriában?

(#81085) Multibit válasza daeyvd44 (#81084) üzenetére


Multibit
veterán

Jó hardver, hulladék szoftver. Ha már megvetted, mindegy. Itt offtopic a hozzászólásod. Tegyél egy próbát vele, ha nem válik be, még van 14 napod visszaküldeni (netes rendelés esetén).

(#81086) qnadam válasza daeyvd44 (#81084) üzenetére


qnadam
veterán

openwrt nincs rá, de a fórumukban azt írja valaki, hogy I too have a DIR-878. Once it is setup properly, it performs very well, and for a very low price (when on sale). That said, the stock firmware is quirky and behaves oddly at times.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81087) Riot Gin


Riot Gin
aktív tag

Írhatok itt kérdéseket az Asus 4G-N12 B1 routerről itt, vagy ez itt nem a megfelelő tipik?

Riot Gin's Outfit addon Suspended since 06.2018. https://vk.com/hrg_projects

(#81088) daeyvd44


daeyvd44
tag

Közben meggyőztek egy Asus AC65P-ről. Lecseréltem arra a rendelést. :)

(#81089) woodworm válasza daeyvd44 (#81088) üzenetére


woodworm
veterán

Hogy megadjam a kegyelemdöfést, ha egy árban van, akkor erősen elgondolkodtató, mert igaz, hogy kisebb flash és ram, de a d-linkhez van padavan. A dir-860 is szárnyra kapott tőle és fényévekre van a gyári tudásától.

(#81090) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Ehhez van okosság?
D-Link DIR-850L HW:B1 FW:2.07

(#81091) Gubek-Einste válasza Riot Gin (#81087) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Beszerzéssel kapcsolatosan igen, beállítás/egyéb kérdést itt tedd fel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81092) Gubek-Einste válasza huan (#81090) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mi is lenne a kérdésed? Megvegyed vagy sem?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81093) daeyvd44 válasza woodworm (#81089) üzenetére


daeyvd44
tag

Egy árban van. Én az Asus termékeket amúgy is szeretem. Meglátjuk ez hogyan teljesít. Legfeljebb visszaküldöm 14 napos elállással és megnézem a D-Linket.

(#81094) huan válasza Gubek-Einste (#81092) üzenetére


huan
őstag

Customfirmware-re gondoltam.

(#81095) Gubek-Einste válasza huan (#81094) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81096) wulfi


wulfi
tag

Sziasztok!

Sajnos nem értek a témához, így hozzátok fordulok segítségért.
2 szintes házba keresnék routert, mely kiszolgálja/ lefedi az emelti részt. Nagy elvárásaim egyébként nincsenek, böngészésre kell, meg netflixre fullhd-ban.
Milyet tudnátok ajánlani? Tp-linkeket nézegetek (ArcherC6, WR940v3)

Előre köszönöm a segítségeket. :R

(#81097) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Sziasztok,

Valszeg új routert kell vegyek, de nem vagyok 100%ig biztos benne, az alábbi a gondom:
A PCm ~10 méterre van a routertől, tégla ház.
Amit a Telekom adott Sagemcom routert, 100+ MBit Wifim van vele, viszont folyamatosan szakadozik.
Előszedtem egy TPLink TL-WDR4300-at (factory reset, tök 0ról használom), és közvetlen a Telekomos mellett leraktam. Ezzel nem szakadozik, viszont legjobb esetben kb 25 MBitet mérek. Csak a 2.4 GHz hálózat látszik, az 5 GHz olyan gyenge jellel jelenik csak meg , hogy meg se próbáltam.
Ha odaviszem a laptopomat közvetlen a router elé, fél méterre tőle, akkor is kb 80 MBit.

Ez most elromlott, vagy ennyit tud? Ha a 2.4 GHzen ígért 300 MBit meglenne, már jó lenne, de igazából a fele is

A kérdésem az lenne, ha veszek egy új routert, azzal van esélyem valami normális Wifi jelre?
Ezt a TP linket már elég régen vettem, most amiket néztem ilyen 40-50K-ig, kb már a sávszél dupláját ígérik, de ha a valóságban azok se tudnak többet, akkor a 25 duplája is elég karcsú.
Keretösszeget nem írnék, minél olcsóbból szeretném megúszni, de lévén routert hosszabb távra tervezek, hajlandó vagyok inkább rááldozni, nem kell minimál pénznél maradni.
Otthoni használat a cél, nagyon max 4-5 eszköz csatlakozna. "Extrák" nem szempont, ha van jó, de nem akarok rajta file servert vagy ilyesmit használni. Stock FW-el használnám, *WRTzni nem akarok.

(#81098) seger válasza utgyuru (#81097) üzenetére


seger
addikt

Itt főleg asus fanok vannak. Ami tipust hamarosan ajánlani fognak, asus 1200GU, éa az AC65P... esetleg asus AC68P.

Én hallgattam, és vettem egy 1200GU-t. Csalódás és nem éri meg a pénzt. 80Mbps-nél nem lehet rajta többet kihozni, de leginkább 30-60 között ingázik, pedig 2.4GHz-n 300Mbps a leírása szerint.. sokkal gyengébb mint a telekomos sagemcom!!

Ac65P-ről nem tudok infót mondani, de ezek után nem is veszek. Maradok TP-link vonalon. Van egy tipus, amit kinéztem, de nem írom le, mert biztos le lesz húzva. Ha összejön megint a pénz, sikerül megvennem, majd megírom a tapayztalatom. Asus megy a szekrénybe, vagy ha sikerül eladom, vagy kirakom az udvarra, hogy a gyerekek tudjanak mesét nézni a kis faház játszójukba...

(#81099) woodworm válasza seger (#81098) üzenetére


woodworm
veterán

A megoldási javaslatra pedig nem reagáltál.

(#81100) blakey válasza seger (#81098) üzenetére


blakey
titán

Nekem mindkét Asus van, 120Mbps körül mérek 2,4 GHz-en. Szerintem nem tudod jól beállítani ezért nem működik úgy ahogy szeretnéd.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.