Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80251) antocskin válasza TeeJay (#80250) üzenetére


antocskin
tag

Érdekes, mert az AC1200 vagy háromszor annyiba kerül, mint a WR740N legutolsó ára, mégis az utóbbi bizonyult jobbnak a szakadozás szempontjából.
De én nem értek hozzá egyáltalán, úgyhogy elhiszem.

Köszönöm! :R

(#80252) TeeJay válasza antocskin (#80251) üzenetére


TeeJay
félisten

jó egy olcsó fapad AC wifi vezérlő még mindig sokkal jobb mint egy csillió éves sima N-es 1antennás cucc...
a WR740N kb. a "vanwifiosztkuss" kategória, nagy acélos szolgáltatásra nem kell számítani
procija is kb. arra van hogy még ne haljon le 90megabit átvitelnél

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80253) MaCS_70 válasza TeeJay (#80252) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megvan az RT-AC86.

Elsőre komoly csalódás. a 2,4 GHz-es wifije sokkal gyengébb, mint a 87-esé, az 5 GHz meg sokkal lassabb -- amit konkrétan nem értek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#80254) Gubek-Einste válasza gyuribácsi88 (#80244) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Általánosan ajánlott eszköz az Asus AC57Uv2 vagy AC1200GU lenne 20k alatt, felette az AC65P az ajánlott választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80255) Gubek-Einste válasza sgery (#80245) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő választás az Asus AC65P.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80256) TeeJay válasza MaCS_70 (#80253) üzenetére


TeeJay
félisten

2,4GHz wifi kb. azonos Broadcom
5GHz-en viszont a 87U-ban Quantenna van

Én továbbra is AC65P-t javaslom ott legalább tuti a Mediatek wifi :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80257) sgery válasza Gubek-Einste (#80255) üzenetére


sgery
őstag

Köszi, rendelem is :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#80258) MaCS_70 válasza TeeJay (#80256) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 65P itt még sokkal gyengébb lefedettségben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#80259) Gubek-Einste válasza axod (#80246) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az AC65P lenne az ajánlott.
Van olyan tulajdonsága az AC66U-nak ami miatt ezt nézted ki?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80260) Gubek-Einste válasza antocskin (#80249) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer C1200 egy hibás SoC-ra épülő típus így a szakadozások nem meglepőek vele kapcsolatban.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Általánosan ajánlott eszköz az Asus AC57Uv2 vagy AC1200GU lenne 20k alatt, felette az AC65P az ajánlott választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80261) antocskin válasza Gubek-Einste (#80260) üzenetére


antocskin
tag

Egy 35 m2-es 1,5 szobás lakást kell hogy lefedjen. A legnagyobb távolság talán 5 méter, ha van, fallal de nyitott ajtóval. Ez szerintem nem nagy durranás, gondolom ezt mindegyik tudja. Tablet és 1-2 telefon szokott csatlakoztatva lenni, de azok sem egyszerre.
Meg LAN-kábelen PC. Digi net, de az nem érdekes hogy nem jön full sebességgel, mert úgysem használom ki.

Az a fontos, hogy annyi vezeték nélküli kapcsolat legyen (ehhez gondolom elég 20 MB vagy nem tudom nem értek hozzá), hogy telefonálásra elég legyen. Ezen kívül semmi különös igény nincs. Általános felhasználásra kell. A fő lényeg, hogy NE SZAKADJON MEG. Nem tudom ezek mennyire „nagy” igények, de talán annyira nem. Ezért gondolkodtam olcsóbb eszközben, meg azért, mert a fenni feltételeket az olcsóbb WR740N jobban teljesítette mint a szárnyaspolip AC1200.

(#80262) Gubek-Einste válasza antocskin (#80261) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ajánlott eszközök megfelelőek lesznek, hosszú távra is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80263) antocskin válasza Gubek-Einste (#80262) üzenetére


antocskin
tag

Köszönöm!

Megtekintem őket és jövő héten beújítok valamelyikre.

(#80264) axod válasza Gubek-Einste (#80259) üzenetére


axod
tag

Köszönöm! Egy ismerősöm használja és elégedett vele. Xbox-hoz 5ghz-et olvastam mint ajánlott (sokat használom), lakás mérete miatt viszont 2.4ghz is kell (bár ezt mind a kettő tudja). Ahogy nézem nincs nagy árkülönbség, +5e Ft. Edigital-on most akciós 29e Ft-ért, megrendeltem végül.

(#80265) gyuribácsi88 válasza Gubek-Einste (#80254) üzenetére

Kertes ház (100nm), vastag tégla falak, 1000 digi net, 1 asztali pc, 2 laptop, 2 tv, 2 telefon. Semmi extra igény nincs, a jelenlegi tp link is megfelelt (1043nd v2) csak kezd elfáradni. :R

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#80266) Gubek-Einste válasza gyuribácsi88 (#80265) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor az Asus AC65P megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80267) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!
Apukámék hálózatát szeretném fejleszteni.
UPC500-as net, 150mn-es hosszú családi ház, UPC modem és router a ház közepén.
A lakás egyik felén 4k TV, Apple Tv, Online stream, a lakás másik felén számítógép.
A középen lévő modemtől Cat5e be van húzva a lakás egyik és másik felén lévő szobába.

Arra gondoltam, hogy vennék 2 routert AP-ként (switch) beállítva a két szélső szobába. Táblagépek is vannak, annak függvényében, hogy melyik szobában vannak kézzel tudnak váltani a hálózatok között.
Milyen eszközöket ajánlanátok erre a célra?
2 db Asus RT-AC53 AC750 elég lenne? (most 14.000 Ft az edigitalban) vagy inkább más?

(#80268) Gubek-Einste válasza Süvi (#80267) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én mindenképpen leváltanám a szolgáltatói eszközt mint router-t és csak modemként használnám.
Általánosan ajánlott eszköz az Asus AC57Uv2 vagy AC1200GU lenne 20k alatt, felette az AC65P az ajánlott választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80269) Süvi válasza Süvi (#80267) üzenetére


Süvi
őstag

Kicsit olvastam hozzá, egy pár ezer Forinttal többet adok mégis.
Csak nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen
ASUS RT-AC1200GU
Asus Router AC1200Mbps RT-AC57U
(de lehet, hogy bevásárolok az akciós AC65P -ből 2 db-ot és le van tudva vagy 10 évig)

(#80270) MaCS_70 válasza Süvi (#80269) üzenetére


MaCS_70
félisten

10 évre ne számíts, de még ötre sem feltétlenül.

150 négyzetméter esetén (ez hány szint?) már erősen esélyes, hogy több eszközre lesz szükség, akkor meg már legyen mesh.

Wifinél amúgy sincs semmire garancia, úgyhogy bármit is vesztek, csakis netes rendeléssel, visszaadási lehetőséggel tegyétek!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#80271) blakey válasza Süvi (#80269) üzenetére


blakey
titán

Ha két routert veszel és nem nagyon szándékozol CFW-t használni akkor véleményem szerint 2 db AC1200GU-val olcsóbban jössz ki és jobban jársz, gyárilag szoftveresen jobb az AC65P-hez képest. Ha CFW-t is használnál akkor ugyanazt a 2 routert tudnád Padavan-al vagy OpenWrt-vel okosítani illetve ha nem gond, hogy drágább akkor az AC65P OpenWrt-vel jó lehet. 10 év múlva már Wifi 7, stb lesz. Nekem most épp van itthon egy AC57U és egy AC65P, előbbi Padavannal, utóbbi OpenWrt-vel. Egyelőre nem használom ki a drágábbik tudását képességét illetve nem is jelentkezik az a főlény amit megindokolja a magasabb árat. Bőven és maradéktalanul kiszolgál az AC57U is ami elég meglepő az árához képest. Nagyon jó az AC65P is de jobb is lehetne, a gyártó viszont b@szik ezekre az eszközökre így csak CFW fronton fjlődik a képességük.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80272) libit válasza blakey (#80271) üzenetére


libit
tag

elfelejtetted pontositani, hogy neked AC57U V1 verziod van (en tudom, hogy ugyanaz, mint a GU, de nem biztos, hogy o is :) ) - o a V2-est linkelte ;)

@Süvi - kabel vegere AP-nek felesleges AC65P

[ Szerkesztve ]

(#80273) blakey válasza libit (#80272) üzenetére


blakey
titán

AC1200GU-t ajánlottam megvételre, ha figyelmesen olvasod amit írtam akkor érteni fogod az összefüggést. Tehát semmit nem felejtettem el, az összefüggés adott csak érteni kell )

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80274) Süvi válasza blakey (#80273) üzenetére


Süvi
őstag

Gubek-Einste; MaCS_70 és blakey
Nagyon köszönöm a tanácsokat.
2 db AC1200GU készüléket fogok vásárolni

[ Szerkesztve ]

(#80275) libit válasza blakey (#80273) üzenetére


libit
tag

figyelmesen olvastam, azt is, hogy: "Nekem most épp van itthon egy AC57U" -t dicserted...
o meg elotte a v2 verziot linkelte
tudod jol, hogy a kerdezok 95%-a az osszefoglalot, 90%-a pl. 1 hetre visszamenoleg a forumot se olvassa, ugyhogy gozuk sincs az 57U v1 - v2 kulonbsegeirol...

(#80276) Süvi válasza libit (#80275) üzenetére


Süvi
őstag

Nekem sokat segített minden reakciótok.
(Olvastam a V1 és V2 különbségről, de totál kiment a fejemből)
Nagyon köszönöm Nektek a pontosítást és a megerősítést!

(#80277) blakey válasza libit (#80275) üzenetére


blakey
titán

Tudod jól, hogy Padavan csak a V1-re telepíthető, AC1200GU meg egyenlő AC57U V1-el, utóbbit ajánlottam. Ha te rosszul értelmezed akkor sajnálom, sehol nem hangzott el egy szóval sem, hogy AC57U-t vegyen és ez a lényeg, AC1200GU-t írtam.
Ne akarjunk köröket futni olyannal ami egyértelmű.
"Ha két routert veszel és nem nagyon szándékozol CFW-t használni akkor véleményem szerint 2 db AC1200GU-val olcsóbban jössz ki és jobban jársz"
"Ha CFW-t is használnál akkor ugyanazt a 2 routert tudnád Padavan-al vagy OpenWrt-vel okosítani "
"Nekem most épp van itthon egy AC57U és egy AC65P, előbbi Padavannal, utóbbi OpenWrt-vel."
Nagyon sajnálom ha ezekből számodra nem egyértelmű. Mint láthatod, Süvi értette, tehát jól írtam. :)

(#80274) Süvi
Majd írd le, hogy jó lett-e a végeredmény vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80278) blakey válasza blakey (#80277) üzenetére


blakey
titán

Tudod jól, hogy Padavan csak a V1-re telepíthető, AC1200GU meg egyenlő AC57U V1-el, utóbbit ajánlottam. Jaj, már összezavartál, előbbit ajánlottam. :)
De szerintem ezen lépjünk túl. :R
Most már szerintem AC57 V1 teljesen kifutott, szóval aki ugyanazt szeretné akkor AC1200GU az ajánlott.AC57U már V2 vagy V3 változatban kapható.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80279) Bodz


Bodz
nagyúr

Egy nagyon zöld embernek kellene valami routert ajánlanom. 500-as nethez, stabil 5GHz ac 3 eszközhöz, plusz egy vezetéken. Ezek a könnyen megugorható elvárások. DE... Létezik olyan aminél beállítható, hogy megadott időben, tehát pl éjféltől reggel 7-ig valamilyen energiatakarékos, készenléti állapotba kerüljön?

[ Szerkesztve ]

(#80280) TeeJay válasza Bodz (#80279) üzenetére


TeeJay
félisten

egy mai router 5-10wattot ha fogyaszt
wifit lehet kikapcsolni de routert kétlem hogy lehetne meg minek is
aki 5watton még spórolni akar az ne is használjon routert
ráadásul mivel elektronika van benne meg kondenzátor meg nyomtatott áramkör forrasztással, sokkal hamarabb lesz a routerből hulladék ha minden nap ki be kapcsolgatja ahelyett mintha évekig menne megállás nélkül ;)
na melyik a zöldebb?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80281) Gyurka6 válasza TeeJay (#80280) üzenetére


Gyurka6
őstag

Azért nem ez volt a kérdés...

Gyurka

(#80282) TeeJay válasza Gyurka6 (#80281) üzenetére


TeeJay
félisten

írtam hogy tudtommal wifit lehet ütemezni de attól hogy egy 5wattos routeren lenyomod a wifi vezérlőt spórolsz 1wattot miközben ha nem nyomod le éjszaka akkor sem lesz rajta forgalom.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80283) Bodz válasza TeeJay (#80280) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mondom nagyon zöld. NAGYON. :) e-Golf, napelemek a tetőn, zero waste, stb.

[ Szerkesztve ]

(#80284) TeeJay válasza Bodz (#80283) üzenetére


TeeJay
félisten

nagyon zöld router = nem használ routert
vagy vegyen egy 15wattos napelemet és üzemeltesse arról napközben :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#80285) Brogyi válasza Bodz (#80283) üzenetére


Brogyi
senior tag

Talán az OpenWrt-ben megoldható cron-ból. A tudósok majd válaszolnak.

(#80286) Gubek-Einste válasza Bodz (#80283) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem megoldható a készenléti állapot router-ek esetében.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80287) Intruder2k5 válasza Brogyi (#80285) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem oldható meg. Készenléti mód nincs, és sajnos egy leállított router semmilyen módon nem tud önállóan visszakapcsolni semmilyen firmware-el, mert itt nincs alacsonyabb szintű vezérlőprogram, mint PC esetén mondjuk a BIOS. Sőt hagyományos értelemben véve lekapcsolni sem lehet szoftveres úton, persze egy halt parancsot le lehet futtatni időzítve, ettől majd megáll az operációs rendszer, így a router megszűnik működni, de elektromosan nem fog kikapcsolni. Ezek erre nincsenek felkészítve.

(#80288) Tegla80 válasza Bodz (#80279) üzenetére


Tegla80
addikt

egy ajanlott router es egy idokapcsolo

Sony® & PlayStation®

(#80289) Bodz


Bodz
nagyúr

Oké, köszi, akkor nem is keresgélek.
Archer C6 vehető gondolom. Csak netezés, hálózaton másolás, semmi további extra igény. Egyszer beállítom, aztán úgy lesz míg ki nem múlik. Fogyasztását már kiderítettem. :D

(#80288) Tegla80: Ó, már gondoltam rá. De nem jó. Nem akarlak kiakasztani, de egy újabb felesleges eszköz, blablabla... Én sem értem, de mindegy, igazából nem is akarom.

[ Szerkesztve ]

(#80290) SPY0817


SPY0817
aktív tag

AX es adaperhez keresek AXes Routert
[link: Asus AX1800 - RT-AX56U] esetleg erről a tipusról van e valakinek információja?

https://prohardver.hu/tema/re_wi-fi_6-ot_es_bluetooth_5_0-t_az_asztali_gepbe/hsz_23-23.html

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#80291) Multibit válasza Bodz (#80289) üzenetére


Multibit
veterán

de egy újabb felesleges eszköz
Poénként akartam ezt beírni, de az élet túlszárnyalta a szándékomat. Egy megoldás maradt: forduljon orvoshoz! ;]

(#80292) Gubek-Einste válasza Bodz (#80289) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Asus AC57Uv2 lenne az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80293) Tegla80 válasza Bodz (#80289) üzenetére


Tegla80
addikt

akkor automatizalja magat ,igy ejfelkor felemelve azt a zold segget kimaszik az agybol es kikapcsolja a routert. :DD Ez amugy verkeringes javito is ,igy ha az egeszseges elet is jatszik nala akkor bb javaslat. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#80294) Gubek-Einste válasza SPY0817 (#80290) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel nincsen még nagyon elterjedve az AX-s eszközök így tapasztalat sincsen velük nagyon de nem tűnik rossznak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#80295) blakey válasza Bodz (#80279) üzenetére


blakey
titán

Egyszerű, mint a faék, vesz egy normális routert ami kiszolgálja, egy Asus AC1200GU Padavan-al tökéletes, de a gyári firmware sem annyira gáz, venni egy egy programozható konnektort ami gyönyőrűen ki- és bekapcsol a megfelelő időben, úgy prgramozható, mit egy termosztát, nálunk így van beállítva a sólámpa meg egyéb eszköz amihez lusták vagyunk, tökéletesen működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#80296) woodworm válasza Bodz (#80283) üzenetére


woodworm
veterán

A sokat emlegetett asus ac65p-ben lévő soc (+ ac57u v1, ac1200gu) vissza tudja venni az órajelet, hogy ez fogyasztásban mennyit jelent, ki tudja?

(#80297) kdavid86 válasza Bodz (#80283) üzenetére


kdavid86
tag

Kukacoskodas, de hamar napelem, akkor nem mindegy, hogy megy-e ejszaka vagy sem? A zold nem azt jelenti, hogy ne legyen fogyasztas, hanem megujulo energiaforrasbol nyerje azt.

(#80298) viktorhu válasza Bodz (#80283) üzenetére


viktorhu
veterán

De jogos a felvetés, hogy ha hamarabb tönkremegy, akkor több hulladékot generál. Ha meg csak a látszat fontos neki, akkor betehet egy időzítős konnektort / elosztót is.

(#80299) bali93


bali93
tag

Sziasztok!
Jelenleg egy UPC Connectboxot használok a lakásban, ami időnként úgy dönt, hogy "ledob" valamennyi wifin csüngő eszközt. Megelégelve ezt úgy döntöttem, hogy beruházok egy routerre, a Connectboxot meg bridge módba kapcsolom.
Szempontok:
- 70m2-es régi polgári lakás, van ahol dupla falon kell a jelnek átmennie, ebből az egyik 65 cm, a többi 15 cm körül van
- Szimultán kb. 10 eszköz van rajta, PC-k és mobilok vegyesen
- VPN gateway funkció
- Jelenleg 300 Mbps-es internetem van, lehet hogy ebből előbb-utóbb 1 Gbps-es lesz
Ezeket néztem ki:
ASUS RT-AC65P AC1750
MikroTik RBD52G-5HACD2HND-TC
Illetve kicsit drágábban:
Ubiquiti UniFi UAP-AC-LITE
Keret: 30k
Ti melyiket ajánlanátok?

(#80300) love


love
tag

Egy n18u-nak érezhetően erősebb lenne a jele egy n12+ routerhez lépest, és stabilabb is tudna lenni, ha csak repeater üzemmódban van használva kizárólag?
Vagy van másik olyan router ami tudja a repeater üzemmódot, és ajánlott (ajánlottabb mint az n18u)?
Nem kell semmi extra, csak egy erősebb eszköz, mert a konektoros változatok, eléggé korlátozottak, és ár-érték arányban nem hallottam, hogy annyira jók lennének.

Csak a Funky ;)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.