Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81551) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni mert a házban nincsen mindenütt wifi jel és szeretnék egy jelerősítőt vagy valamit. A router TP Link TL-WR940N. Csináltam egy amatőr rajzot hogy látható legyen mi a gondom. A 3 szobában tökéletes a jel és a gyorsaság viszont az előtér a fürdő és a gardrób részen már elég gyengécske ahol pedig a legfeontosabb volna a konyha/étkező ott már egyeltalán nincsen semmi. Mit lehetne tenni az ügy érdekében hogy mindenütt jó jelerősség legyen ??

[ Szerkesztve ]

(#81552) bazsi83vp válasza Maxell014 (#81551) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Elsőre annak a szobának a bal felső részébe tenném a routert, ahová az "UTP" kábel felirat került.

(#81553) Maxell014 válasza bazsi83vp (#81552) üzenetére


Maxell014
senior tag

Más megoldás kell, mert a routert sajnos nem lehet átrakni.

(#81554) Gubek-Einste válasza maxiszalai12 (#81548) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyiknek lehet nagyobb a terereje?
Csak helyszíni teszt során fog kiderülni.

A három típusból én inkább a D-Link DIR-825 felé hajlok.
Hosszútávra megfelelőbb lenne egy Asus AC57Uv2/AC1200GU/AC65P.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81555) Gubek-Einste válasza Kempetlen (#81549) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

• keret: 20, de lehet 30 is, ha van értelme
Általánosan ajánlott eszköz az AC1200GU lenne 20k alatt, felette az AC65P.

+ szükségem lenne egy jó USB-s WiFi adapterre, ami egy játékos gépre kerülne. Keret: 10.
Játék mellé inkább kábel lenne az ajánlott.
Ajánlottak: Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

#81550
Archer C6
Helyette inkább az ajánlott Asus legyen.

Archer T4U v2
Megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81556) Gubek-Einste válasza Maxell014 (#81551) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legoptimálisabb kikábelezni egy másodlagos eszközt az konyha külső falára.
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen net mellé kellene az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81557) Kempetlen válasza Gubek-Einste (#81555) üzenetére


Kempetlen
tag

:R

Az AC1200GU nem igazán kapható, az AC65P pedig már 27 ezer, és szintén nincs raktáron (sürgős is a dolog). Ezek alapján mit mondanál?

[ Szerkesztve ]

(#81558) Maxell014 válasza Gubek-Einste (#81556) üzenetére


Maxell014
senior tag

A kábelezést megtudnám oldani nagyon olcsón nem is kell bele számolni a keretbe. A másik eszközre egy 10-15 ezer Ft maximum. Az előfizetés azt hiszem 80Mbps és a mostani routerrel vezetéken és wifin egyaránt 75-80Mbps van a gépeken.

(#81559) szaboi6512 válasza Kempetlen (#81557) üzenetére


szaboi6512
őstag

Van készleten: 25990-ért
AC1200GU 17999-ért

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#81560) Kempetlen válasza Kempetlen (#81557) üzenetére


Kempetlen
tag

szaboi6512:

Igen, csak nekem most többmindent kellene vennem, és nem fér bele, hogy több boltból szedjem össze. Alapvetően az Aqua-ban lenne érdekes a dolog, és ott csak ilyet látok: Asus RT-AC1200G+

Mindegy, ha SSD-t és minden egyebet találok náluk, akkor ez is megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#81561) szaboi6512 válasza Kempetlen (#81560) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nem tudtam hogy speciális igényeid vannak. Ott drága is és nincs is készleten.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#81562) TeeJay válasza Kempetlen (#81560) üzenetére


TeeJay
félisten

G+ nem egyenlő GU-val
Én azt nem venném meg :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81563) Kempetlen


Kempetlen
tag

Megoldva, szerencsére minden más szükséges dolgot megkaptam az edigitalban, szóval így stimmel minden, köszönöm szépen! AC65P és USB-AC54 bezsákolva. Tudom, hogy játékhoz a LAN lenne a megfelelő, de az ügyfélnél nem megoldható a kábelezés, ezért kellett az adapter.

[ Szerkesztve ]

(#81564) Gubek-Einste válasza Maxell014 (#81558) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57Uv2 talán belefér a keretbe, ez lenne az elsődleges eszköz, a mostani pedig mehetne AP módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81565) Kevex


Kevex
csendes tag

Üdv!

Kétszintes családi házba keresnék olyan routert, mely gigabites vezetékes hálózatot tud fenntartani és amelynek hatótávja az emeletre és a kertbe is kiérne. A keret 50K.

Mit tudnátok ajánlani?

Előre is köszi!

(#81566) ket_kerek


ket_kerek
csendes tag

Sziasztok!
két szintes családi házba frissíteném a routereket. A két szint között 25cm vasbeton van, az emelten pedig Silka (tömör mészhomok) válaszfalak rontják a helyzetet. UTP kábelezést kiépítettük, így nem kell mesh-t használni.
Nincs combos internetünk, max 30Mbit mikrohullámon

Alsó szintre illetve általában routerként egy ASUS RT-AC65P -t néztem ki. Ennek a VPN szervere is használható, ha nincs extra elvárás? pl. van egy kisebb Loxone (okos) rendszer, amit praktikus lehet elérni.
Emeletre kéne egy erős wifijü AP. Úgy látom sajnos a dedikált APk nem kifejezetten olcsó kategóriában jók. Egy ASUS RT-AC57U v2 pl jó lehet, vagy milyen alternatívát ajánlotok, ideálisan 20K alatt. Egy ilyen routerben mindjárt még van 3 szabad LAN portom is, ami nincs az igazi AP-kben.
köszönöm

(#81567) Maxell014 válasza Gubek-Einste (#81564) üzenetére


Maxell014
senior tag

Köszönöm
Esetleg tudsz linkelni olyan leírást ami alapján megtudom csinálni?

(#81568) Gubek-Einste válasza Kevex (#81565) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Általánosan ajánlott eszköz az AC1200GU lenne 20k alatt, felette az AC65P.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81569) Gubek-Einste válasza ket_kerek (#81566) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennek a VPN szervere is használható, ha nincs extra elvárás?
Igen

Egy ASUS RT-AC57U v2 pl jó lehet, vagy milyen alternatívát ajánlotok, ideálisan 20K alatt.
Megfelelő lesz, esetleg AC1200GU még szóba jöhet.

Egy ilyen routerben mindjárt még van 3 szabad LAN portom is, ami nincs az igazi AP-kben.
Igazság szerint plusz 4 LAN port mivel van benne dedikált AP mód így a WAN port is használható lesz mint LAN port.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81570) Gubek-Einste válasza Maxell014 (#81567) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81571) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Sziasztok!
Digi 1000 nethez kellene router, van már egy AC65P ami bevált, WiFi-n általában 500-600Mbps között teljesít. Viszont a keret most csak max 20eFt és egy kis panelba lenne, a hatótáv emiatt nem fontos. Ebben az árkategóriában van olyan router, ami szintén tudna legalább 500Mbps-os sebességet? AC1200GU-t nézegettem, képes ezt a sebességet hozni?
A segítséget előre is köszönöm!

(#81572) Gubek-Einste válasza tamas.nick (#81571) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő kliens eszközzel és körülmények között igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81573) Kevex válasza Gubek-Einste (#81568) üzenetére


Kevex
csendes tag

Szia!

Ytong falak a szobák között, vasbeton födém a földszint és emelet között. A legtöbb fal amit át kell hidalnia, az a vasbeton födém + 2 ytong fal.

500 Mbit/s net mellé kellene.

Rajta van kb 6 mobil, 2 laptop, kapucsengő, IP TV, mediabox, NAS.

Szülői felügyelet, QOS kellene.

AC65P-ről többen írták, hogy gyenge a WiFi-je, így azt nem biztos, hogy szeretném...

(#81574) sumdudum


sumdudum
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék:

Keresek egy routert ami:
-Tud Wifi hídat képezni [albérlet, másik szobában van a wifi mert a folyosón nincs konnektor régi BP panel a villany is falban lévő csokiba fut(eszem megáll)]
-Tud torrentet futtatni külső hddről (USB 3.0 vagy 3.1 kell)
-Wifi-n csatlakozna rá egy laptop vagy egy asztali mikor melyik.
-Márka igazából mindegy, ha alapvetően jól működik
-Feltöltési sebesség megintcsak szinte mind1, MO. online virágboltjában esélytelen szar flippel, seedserver nélkül, viszont kb 50-80 torrent futna egyszerre (igazából a futási idő ami számít, hogy ne az asztali menjen rengeteg wattal; laptop nálam van munkában; jah és persze egyszerűbb lenne egy dologra lehúzni a cuccot aztán belső hálón ide oda másolni vagy olvasni)
-Összeg: ilyen elvárások után gondondolom kb 50k körül lehet, de 70ig elmehetünk csak akkor időtálló legyen(5 év múlva is tudjam ugyanezekre használni)

Ahh még valami: ha saját albiba is leszek és elérhető lesz a Digi összes változata akkor sem fogok 100/100as csomagnál nagyobbat venni (bár ez 5év múlva valszeg az alap lesz)

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Kowalsky#2903

(#81575) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

SIM kártya fogadására alkalmas routert keresek. Nyaralóba kellene, 1-2 fix eszköz csatlakozna rá. A ház pici, max 1 fal lesz a router és az eszközök között. Telekomos SIM és a Telekom hálózat viszonylag gyér a környéken, szóval csak új jöhet szóba, hogy ha alkalmatlan akkor vissza tudjam vinni.

Xbox GT: nozsolt

(#81576) adika4444 válasza nofi (#81575) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ha belefér árban akkor valami MikroTik eszköz. Nem túl sok mondjuk a leírt infó, de vannak amiket ki lehet rakni tetőre, van irányított antennájuk, meg simák, amik a szobában is lehetnek.

üdv, adika4444

(#81577) sumdudum válasza nofi (#81575) üzenetére


sumdudum
tag

Hát Szerintem olyan nincs, de nem vagyok szakértő! :)

Kowalsky#2903

(#81578) Tubi1976


Tubi1976
tag

Sziasztok!

Abszolút kezdő vagyok a routerek terén.Eddig úgy gondoltam hogy elég amit a T-home ad és ennyi.De a folyamatos hibák, net szakadozások után arra gondoltam veszek egy routert.a fórumot olvasgatva egy Asus65P-t vettem.A t-home modeméből megy az ip tv a többit a router intézi....beéllítgattam a wifit működik szépen.Vannak olyan beállítások amiket ajánlott beállítani /mondjuk torrent, ps4 stb/ miatt?

(#81579) pergabb


pergabb
senior tag

Vissza néztem a fórumot, de sok mindent nem találtam :)

A P-Link M7350 4G LTE wifi router mennyire jó választás?

Gábor

(#81580) Gubek-Einste válasza Kevex (#81573) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legtöbb fal amit át kell hidalnia, az a vasbeton födém + 2 ytong fal.
Valószínűleg két eszköz kell, 1-1 szintenként, hogy megfelelő legyen a sebesség/lefedettség.

AC65P-ről többen írták, hogy gyenge a WiFi-je, így azt nem biztos, hogy szeretném...
Sokaknak nincsen baja vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81581) Gubek-Einste válasza sumdudum (#81574) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

-Tud Wifi hídat képezni [albérlet, másik szobában van a wifi mert a folyosón nincs konnektor régi BP panel a villany is falban lévő csokiba fut(eszem megáll)]
Pontosan mit is akarna ez jelenteni? Egy másik router által biztosított wifi-re kellene felcsatlakozni és azt tovább osztani?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81582) Gubek-Einste válasza Tubi1976 (#81578) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81583) Gubek-Einste válasza pergabb (#81579) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen felhasználásra kellene?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81584) Zyelor


Zyelor
aktív tag

Sziasztok,

1000/25-ös nethez keresek kifejezetten wifiben erős routert (vagy acces pointot). A modem beépített wifije gyakran megszakad rövid időre, illetve a videokonferenciákban gyakran hibákat (pl. akadozás, teljes megszakadás, stb.) tapasztalunk.

Felhasználás: munka - videokonferenciák, nagyobb fájlok letöltése, stb. TV - YouTube, HBO GO, mobil - böngészés, youtube, stb.

A router vezetékes része nem igen lesz kihasználva, mivel a TV miatt a modemnek kell kiszolgálnia a netet is.

Szóval a lényeg, wifiben legyen erős. A wifi hálózaton nem kevés eszköz lóg:
- TV (amikor nem a set top box megy)
- 4 mobil
- 3 Notebook

Nem minden eszköz támogatja az 5GHz-es wifit, így preferált a dual-band-es eszköz. Keret: maximum 40.000 Ft.

Ti mit ajánlanátok? AC65P?

:R

[ Szerkesztve ]

(#81585) Gubek-Einste válasza Zyelor (#81584) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Általánosan ajánlott eszköz az AC1200GU lenne 20k alatt, felette az AC65P.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81586) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Asus Rt-Ac68U routerem van és évek óta teszi a dolgát de a problémám vele hogy ledobalja az eszkozeimet főleg a laptopot. Érdemes lecserelnem az ajánlott ac65p-re? Mi a különbség a kettő között?
Lentebb nem szeretném adni inkább fentebb lépnék, főleg a térerő növekedés lehetne picivel jobb hogy a teraszon elérjem 5Ghz segítségével a belső hálón lévő filmeket.

(#81587) Lasersailing válasza Spuri2000 (#81586) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Én új Asus RTN18U-val jártam úgy, hogy folyamatosan elvesztette az új HP laptop a wifit. A megoldás CFW lett, azóta nincs ilyen gondom. Nekem épp tomato lett, de nem tudom, hogy AC68U-ra milyen CFW ajánlott. Ha van kedved / időd szórakozni vele, lehet, hogy érdemes utánanézni...

(#81588) Spuri2000 válasza Lasersailing (#81587) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Merlin van fent

(#81589) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!
Kicsit el vagyok veszve a témában ezért kérném a segítségeteket.

Adott egy 1000mbit-es Digi net, ezt kábelen valóban tudja is a hálózat.
A lényeg, hogy a digi által adott huawei router a nappaliban van, a dolgozó\háló pedig a ház másik oldalán kb 15-20 méterrel odébb, sok fallal elválasztva.

Behúzattam a falba egy cat6-os lan kábelt, így most a nappaliból a gigabites porton keresztül megy a net a hálóba, ahol is dolgozom. A probléma az, hogy így csak 1 lan portom van, szóval nem tudom egyszerre használni a laptopot és a desktopot, illetve ha esetleg a párom is dolgozna, úgy még inkább probléma van.

Erre így megoldás lenne talán egy sima switch is, de akkor már elmennénk abba az irányba, hogy itt a ház hátuljában illetve hátra felé az udvaron is legyen wifi...
Jól gondolom, hogy ezt egy wifis routerrel így meg tudnám oldani, vagy teljesen tévúton járok?
10-20 000ft közötti összeget szeretnék rá költeni, legalább 3 lan portra lenne szükségem, ami lehetőleg mind gigabites, illetve arra, hogy legyen egy jó wifi is.

:R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#81590) Zyelor válasza Gubek-Einste (#81585) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Vettem köszi :) (és szó szerint is :D )

(#81591) Goose-T válasza Termi16 (#81589) üzenetére


Goose-T
veterán

Venned kell egy wifis routert az itt ajánlottak közül, de először bridge módba kell tenni a Digis routert. Ahhoz fel kell hívnod az ügyfélszolgálatukat, elmondani a kívánságot, és pár perc alatt meg is lehet oldani. Utána már tudod használni a saját eszközöket routerként.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#81592) MaCS_70 válasza nofi (#81575) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amint adika is írta: Mikrotik LHG vagy SXT wAP.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#81593) Gubek-Einste válasza Spuri2000 (#81586) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes lecserelnem az ajánlott ac65p-re? Mi a különbség a kettő között?
Újabb eszköz de gyári firmware-ben kevesebbet tudni mint az AC68U.

Lentebb nem szeretném adni inkább fentebb lépnék, főleg a térerő növekedés lehetne picivel jobb hogy a teraszon elérjem 5Ghz segítségével a belső hálón lévő filmeket.
Csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora sebességet/lefedettséget lehet elérni de az ilyen helyzetre inkább egy másodlagos eszköz beüzemelése az igazi megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81594) Gubek-Einste válasza Termi16 (#81589) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

10-20 000ft közötti összeget szeretnék rá költeni, legalább 3 lan portra lenne szükségem, ami lehetőleg mind gigabites, illetve arra, hogy legyen egy jó wifi is.
Asus AC1200GU megfelelő lesz a feladatra, van benne dedikált AP mód is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81595) Gubek-Einste válasza Goose-T (#81591) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ő csak lefedettséget akar növelni, illetve több kábeles csatlakozó helyre van szüksége így nem kell bridge módba rakatni a szolgáltatói eszközt, hanem a saját router-ét kell majd AP módba tenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81596) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Ebben a panelban kellene megoldani a routing helyzetet, ahol sajnos a digi gyári kütyüje nem stabil. Ahol a kütyünek lennie kell az sajna adott, a 3-as szobában van a helye. (tudom sokkal optimálisabb megoldás is lenne, de én csak bérlem, nem akarok furkálni :D )

Diginet 1000 van behúzva. Legalább 7 eszköz wifin egy időben.

Melyik lenne szerintetek az az eszköz, ami ár/értékben még épp kiszolgálná az igényeket? Semmi egyéb USB, torrent, stb. feature nem szükséges. :R

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#81597) edari


edari
őstag

Sziasztok
Routert keresek 1000-es nethez. Eddig Asus ac57u volt (szerintem v1-es), de garanciáztatni kellett mert folyton megszakadt rajta a net (nem töltöttek be az oldalak, vagy csak félig, vagy hiányoztak dolgok). Előtte egy ac 1200g+ volt, azt szerintem nem kell bemutatni (nem ehhez a nethez lett véve, le is lett cserélve). Tehát ha nem muszáj akkor, akkor nem vennék több Asus lomot holmit.
Erőben hasonló kéne mint az ac57u volt, mert igazából megizzasztani nem tudtam, ha nem lett volna hibás, elég sokáig használtam volna.
Árban max 20 ezerig gondolkoztam.

(#81598) Kevex válasza Gubek-Einste (#81580) üzenetére


Kevex
csendes tag

Köszi az eddigi válaszokat!

Ha esetleg TP-Linket szeretnék (van egy TP -Link extenderem, tudnám használni a onemesh-t), mi lenne az ajánlott?

(#81599) TeeJay válasza edari (#81597) üzenetére


TeeJay
félisten

ASUS RT-AC1200GU
Euronics 18ezer

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#81600) lewisfm válasza edari (#81597) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Egy Asus ac57u V1 nekem is éppen garanciáztatás alatt van, az 5 GHz-es része pusztult el.

Azóta volt nálam egy AC65P, ami egyébként némi furcsággal, de jó volt, s egy AC85P, ami klienseket ledobálta.

Ha nem Asusban gondolkozok, akkor mik az ajánlott routerek ha:
- Telekomos
- gigabit-es net
- koax, IPTV (kellehet az IGMP Snooping, pontosabban az, hogy a Telekomos router ne zavarja a sajátomat)
- sok wifi-s eszközt kell kiszolgálnia (kb 10-14 eszköz)
- egy NAS lóg rajta, ami média szerver és letöltő szerver is egyben
- elég, ha AC-s, nem kell Ax

A teljesítményen kívül semmilyen extrát nem kell tudnia

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.