Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76207) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!
Elhalálozott egy vidéki környezetben, szüleimnél használt Asus RT-N18U, melyen Tomato-t használtam. Jelenleg a korábban használt TP-Link TL-WR104ND v1, openWRT-vel lett beállítva a helyére, de csak ideiglenesen. Érezhetően gyenge már a procija, ha nem birizgálom, akkor nincs gondja.

A jelenlegi körülmények az alábbiak:
- kábeles összeköttetés ki van építve (3 pc, 1 nas),
- wifi-n nincs nagy terhelés, jellemzően csak hírolvasás (2 telefon, 1 tablet), a környék szinte tiszta,
- jelenleg 120/10 Mbps net van, nem tervezzük a feljebb váltást, csak ha átsorolnak, a gigabit-es net nem érdekel.

Az új routerrel kapcsolatban az alábbiak jutottak eszembe:
- gigabit-es lan/wan csatlakozó,
- ddns (ipdns+noip) és openvpn (elsődlegesen szerver, de kliens is megfelel) futatás,
- hosszabb távra a wifi5 (ac) érdemes lenne, de a jelenlegi wifi4 (n) kiszolgálja az igényeket,
- árban 20-25k Ft környékéig elmehetek,
- az openWRT támogatás előny, de Tomato-val is elvoltam, bár egyszer beállítom, és utána ezt nem nagyon fogom piszkálni, ha nincs gondja, így végső esetben a gyári felületi is megfelel. :D

Nálam a lakásban Linksys WRT1200AC van openWRT-vel, de ezt a teljesítményt már sok eszköz olcsóbban is tudja hozni. A topikban visszaolvasva az alábbiakat találtam, amiket az utóbbi időben ajánlani szoktatok:
Asus RT-AC57U, RT-AC65P, RT-66U B1
Ezek jók lehetnek a számomra, vagy esetleg valami mást ajánlotok?

Köszönöm a segítségeteket!

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.