Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61951) Gubek-Einste válasza ZephX (#61949) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az van de én csak mobillal használom, szinte mindig ugyan abban a szobában mint ahol a router van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61952) iltirisz válasza Gubek-Einste (#61943) üzenetére


iltirisz
csendes tag

Értem, akkor mindenképp egy komolyabb kellene? 20K alatt jó lenne kijönni.
Főleg WIFIn lesznek az eszközök, 2 laptop, 3 telefon. De 1 éven belül lesz asztali is, szóval kell a gigabites port.
Esetleg Asus RT-N18U? Vagy ez a TP-Link? Mondjuk nem tudom hogy ez most C1200 vagy AC1200... már elvesztem, hogy melyik a C5 és melyik nem :)
Szerinted mi jöhetne még számításba?

(#61953) sad_Vamp válasza Gubek-Einste (#61948) üzenetére


sad_Vamp
őstag

értem a tanácsot és köszönöm, de ezen lépjünk túl :D
Nekem modem wifi routerrel kell EGYBEN. Erre nincs semmi ötlet?

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#61954) Gubek-Einste válasza iltirisz (#61952) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k-s határral csak a D-Link 860L B1 van mint ajánlott dual band/AC-s eszköz de az is csak CFW használatával.
A linkelt eszköz C1200 lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61955) Gubek-Einste válasza sad_Vamp (#61953) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link-ből az Archer VR jöhetnek szóba, Asus-nál a DSL jelölésűek.
Tapasztalat nem sok van velük és elég vegyesek is azok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61956) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Üdv!
A Linksys WRT1900AC-ről mi a vélemény, van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#61957) kali válasza the.odzsy (#61956) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Elég jó típus mindegyik verziója (a v2 erősebb hardverű, de a v1 is bőven jó), annyi, hogy a Marvell chipset adott korlátot szab a moddolásnak, ha ilyet (is) terveznél.

[ Szerkesztve ]

(#61958) iltirisz válasza Gubek-Einste (#61954) üzenetére


iltirisz
csendes tag

Köszi a tanácsokat, van még egy Archer C7 használt, gari nélkül, 17K. Használtan lehet jó opció?
Szokott vajon velük baj lenni vagy ezek örök élet plusz 1 nap?

(#61959) Gubek-Einste válasza the.odzsy (#61956) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem nagyon van vele tapasztalat de nem olyan rossz eszköz, egy próbát megérhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61960) Core2duo6600 válasza sad_Vamp (#61953) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A bintec ből láttam modem router egyben készüléket, drágának drága ha neked megér 100 000 HUF körül, akkor hajrá.

Tapasztalat nem nagyon van ilyenekkel, mert nálunk a modemet legtöbbször a szolgáltató biztosítja.
Ezért kinálat sem sok van.
Sőt sokszor ki is köti, hogy csak az ő eszközével lehet kapcsolódni.
Ebben ezért nem tudunk tanácsot adni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61961) Gubek-Einste válasza iltirisz (#61958) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kétséges a használt állapota.
Egy idő után vannak gondok amelyeket főleg a kondik kiszáradása okoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61962) Gubek-Einste válasza Core2duo6600 (#61960) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha már ez szóba került akkor AVM FRITZ! sem elvetendő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61963) Core2duo6600 válasza Gubek-Einste (#61962) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Így igaz

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61964) the.odzsy válasza kali (#61957) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

V1.es , Mi a különbség a kettő között? Az OpenWrt-vel dicsérték a fórumokon..

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#61965) Gubek-Einste válasza the.odzsy (#61964) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapból támogatottként jött ki anno.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61966) kali válasza the.odzsy (#61964) üzenetére


kali
legenda

Elég kötött - a nagy átlaghoz képes legalábbis -, viszont stabil, ahogy a router hardveresen is, nekem tetszett, csak az erősebb wifi szórás miatt maradt végül saját részre az EA7500 v1.
v1: 1.2 GHz kétmagos proci és 256 MB RAM
v2: 133 GHz kétmagos proci és 512 MB RAM

[ Szerkesztve ]

(#61967) the.odzsy válasza kali (#61966) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

:R Kösz a választ. Igazából Asus Rt.-AC87U-m van, azon gondolkodtam cseréljem vagy ne. Habár nincs vele bajom.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#61968) kali válasza the.odzsy (#61967) üzenetére


kali
legenda

Nekem is RT-AC87U volt az említett Linksys előtt, kiszolgált az is, különösebb bajom nekem sem volt vele, de néha csak úgy is hajlamos vagyok cserélni, ha minimális jobbságot látok valamiban.
Itt írtam az előző és a jelenlegi routeremről: Link

(#61969) the.odzsy válasza kali (#61968) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Kösz! Valahogy én is így vagyok ezzel. Elolvastam az összehasonlításodat is, nagyon hasznos a számomra. :R
Az létezik hogy a tied Belkin Linksys a Linksys WRT1900AC pedig Cisco? Vagy ez egy hülyeség?

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#61970) Multibit válasza Core2duo6600 (#61936) üzenetére


Multibit
veterán

Hát pedig jobb lenne ha lenne rendes tűzfal az eszközökben
A LEDE-ben elég jó tűzfal van :K Csak nem vérszegény hardvert kell venni alá!

Mi a baj a fasttrack el ?
Ezt tőlem kérdezed??? "Fastrack-el viszi 950 körül. de hát az nem az igazi" - ismerős? :D

(#61971) Multibit válasza the.odzsy (#61969) üzenetére


Multibit
veterán

Nem. Ma már minden Linksys Belkin.
Én nem venném az 1900AC-t. A WRT1900AC v2 csak wifi-ben tér el a kistestvérétől (WRT1200AC). Ha elvarázsolt az 1900-as wifi, akkor inkább a WRT1900ACS-t vedd! Nyugi, nincs baj a Marvellel, remekül működik vele a LEDE (leánykori nevén OpenWRT).

(#61972) kali válasza the.odzsy (#61969) üzenetére


kali
legenda

2013. márciusában vette meg a Belkin a Linksys márkát, addig a Cisco istápolta, bár ők az utolsó években (2011-től) már kérdésesen álltak hozzá...
A WRT1900CA v1 2014. márciusi kiadású.

(#61973) Core2duo6600 válasza Multibit (#61970) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen :)
Gyenge a vas és így nem mennek a routing szabályok.
500 -as elérésre vettem, azt ki is szolgálja fastrack nélkül, de hát emelt a szolgáltató.

Aki ide téved annak írom, hogy a Mikrotik rb750 g3 ról van szó.
500-as netig oké PPPOE esetén

A legjobb pl. egy Juniper srx300 lenne, de hát az a fránya licensz, ami elég borsos hozzá, hogy tudja a NAT ot meg egyebeket, és még csak a basic ről lenne szó, nem is az okosabbról.
Az is igaz, hogy nem találtam arra adatot, hogy a PPPOE kapcsolatot hogy kezeli, milyen sebességet nyújt? , tudja esetleg valaki ?

De a többi gyártónál is kell licensz a műkődéshez, legalábbis amiket eddig találtam, igaz azt nem tudom, hogy egyszeri díj vagy rendszeresen fizetendő.

(#61972) kali
Nem tudom, hogy a Cisco RV325-ösön ki dolgozott, de elég pocsék router gyenge mint a harmat, és ahhoz képest írreálisan drága. Sima switchként meg különösen, jelenleg így használom.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#61974) kali válasza Core2duo6600 (#61973) üzenetére


kali
legenda

Cisco
Azt a kategóriát nem adták el.

[ Szerkesztve ]

(#61975) sad_Vamp válasza Core2duo6600 (#61960) üzenetére


sad_Vamp
őstag

OK, annyit term. nem ér.... viszont akkor milyen modemot szokás venni? és ahhoz milyen routert?
Itt arról van szó, hogy a mostani cucc, hajlamos túlmelegedni, és akkor érezhetően visszaesik a performance.
bár a setup sem a legegyszerűbb, mert a modem-router, jelenleg egy switchre van kötve, az 1 másikra és az még 1 következő wifirouterre. De mivel a játszós gép kábelon van, (igaz a 2ik. wifi routerbe dugva) gondolom nem köztes darabok lassítanak.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#61976) TriX2010


TriX2010
tag

Üdv fórumtársak! :)

Először is elnézést ha olyat kérdezek, amire már van válasz, de képtelenség oldalakat végigolvasnom a fórumban, sajnos az időm nem engedi mostanság... :U

A technika...:
- Digi 1000
- TP-LINK Archer C1200 (AC1200 (300+867))
- HP 840 G3 (Intel Dual Band Wireless-AC 8260 AC 2x2 HMC WiFi Adapter)

Ez igy levegőben 400/200-at hoz sebességben (Előtte a WR1043ND-vel 170/200 volt)

A router és a gép egy helységben van, egymástól 2-3 méterre.

A kérdések..:
- Lehet-e az emlitettnél nagyobb sebességet elérni wifin? Mert ugye elméletileg 5G-n 867 Mbit-et tud mindkét eszköz...
- ...ha lehet, akkor hogyan? Beállitás? Elhelyezés? :D

Megjegyzem, nekem már ez a 400/200 is fantasztikus, csak legalább tudni szeretném, hogy mi az oka, hogy a specifikációkban feltüntetett sebesség mindig csak egy szép szám, semmi több...

Köszönöm a válaszokat! :R

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#61977) ZephX válasza Gubek-Einste (#61951) üzenetére


ZephX
senior tag

Vagy esetleg elég lehetne egy TP-Link TL-WR1043ND is? Mert ugye ennek is Gigabites portjai vannak, wifin keresztül meg nem sokkal kevesebb (450 mbs) mint az ASUS 600 mbs-e. Mert a laptop úgy is kábellel lenne rá kötve. Vagy érdemesebb az erősebb SoC miatt az ASUS-t választani?

(#61978) TriX2010 válasza ZephX (#61977) üzenetére


TriX2010
tag

1043ND v2.0 simán biztositja atom stabilan kábelen a gigabitet. wifin meg esetemben 170 körül volt a max, és ne tévesszen meg senkit a marketing szöveg, akkor sem lesz 450 ha maga jézus köti be Neked.... :D
CFW nem kell, a gyári firm tökéletes...

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#61979) kali válasza TriX2010 (#61978) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az nem marketinges szöveg, a kapcsolat sebessége valósan lehet 450 Mbps is, ha van hozzá megfelelő (3*3:3 MIMO) ellenoldali eszközöd, az már más kérdés, hogy abból mennyi a hasznos adat (adott esetben mérhető sebesség), de ez így van rendjén, hiszen nem utazhatnak csupaszon csak tisztán a hasznos adatok, a szükséges körítés is kell hozzá.
Ellenoldali eszközök függvénye inkább a wifi sebesség - a környezeti tényezők és a beállítások mellett persze -, sok embernek még 300-as sincs, nem, hogy 450-es, a hasznos (mérhető) sebesség meg annál kevesebb, minél lassúbb kapcsolati sebességű az az eszköz, ami a routerre csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

(#61980) ZephX válasza TriX2010 (#61978) üzenetére


ZephX
senior tag

Hát az Asus 600-asa sem teljesen korrekt így gondolom. :D Az a baj a Wifi-vel, hogy tök mindegy milyen neted van úgy is töredéke fog csak átjönni.

(#61981) kali válasza ZephX (#61977) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ez a 450 és 600 Mbps akkor mérvadó, ha van hozzá megfelelő ellenoldalad, bár a 600-asból jobban lehet általánosságban profitálni, mert az olyan kiterjesztés a jobb MIMO mellett, illetve nélkül is, amit több ellenoldal ismer és kezel, mint a 3*3:3 MIMO-t.
Az erősebb hardver mindig jobb, az újabb verziós TL-WR1043ND (720 MHz proci és 64 MB RAM) mellett is érezhetően nagyobb terhelést bír az RT-N18U (800 MHz proci és 256 MB RAM), a kétmagos procival és 256 MB RAM-mal szeret típusok meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#61982) TriX2010 válasza ZephX (#61980) üzenetére


TriX2010
tag

Csak tudnám, hogy miért.... :W

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#61983) Intruder2k5 válasza ZephX (#61980) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Az a baj a Wifi-vel, hogy tök mindegy milyen neted van úgy is töredéke fog csak átjönni."

Azért ez így nem igaz. Egyrészt egy átlagos 2.4GHz-es n szabványos 2x2 vagy 3x3 MIMO-s router+kliens páros is képes ~100Mbps valós sebességre, megfelelő környezeti tényezők mellett. Nem is beszélve az 5GHz-es, vagy ezen belül is az ac szabványos kapcsolatról, ahol egészen ~500Mbps-ig is fel lehet menni akár. Ez persze már ritkább, ráadásul az ehhez szükséges eszközök sem az olcsóbb kategóriából kerülnek ki, de pl. 350-380Mbps sebességteszteket találni az RT-AC56U topikban is, de RT-N18U-val is többen mértünk 150-170Mbps-t WiFi-n.

(#61984) kali válasza TriX2010 (#61982) üzenetére


kali
legenda

Leírtam (illetve mások is többször már) az okát, a hasznos adatok mélyen csomagolva utaznak (biztonsági és egyéb technikai okok miatt), a kapcsolat sebességét a hasznos adatok és a szükséges körítés összesen adja, de mérésre csak a hasznos adat kerül, innen a kiírt és a mért sebesség különbözete.
Sarkítottam az érthetőség kedvéért, sokkal szakmaibban is megfogalmazható persze.

(#61985) norral


norral
aktív tag

Köszönöm a segítséget.

Beüzemeltem az Asus AC66U B1-et. Eddig minden rendben vele, szépen hasít a net, sokkal stabilabb lett minden eszközön a kapcsolat.

szerk:
A régi wifi jelszava és SSID-ja be lett üzemelve guestnek, az újakat meg lerejtettem.

Kérdés: Ha minden eszköz legalább tud N-es wifit, akkor hogy érdemes configolni a wlan-t?

[ Szerkesztve ]

(#61986) TriX2010 válasza Intruder2k5 (#61983) üzenetére


TriX2010
tag

Akkor az, hogy a C1200 hozza a 400Mbit-et wifin, az királyságnak mondható. És ugye ez nem egy drága router...

Kali - Köszi a választ :R

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#61987) woodworm válasza kali (#61981) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem nagyjából egálban vannak a szabványos n450-ig, pont a maradékot nehéz kihasználni, mert nagyon kevés kliens képes rá és aranyárban mérik. Ha meg befektet valaki rá, jobban jár az 5GHz-cel, mert ugye jár vele és akkor már a routernek is tudnia kellene.

(#61988) ZephX válasza kali (#61981) üzenetére


ZephX
senior tag

Hát igen persze csak nem tudom, megér-e nekem +6000 Ft-t ez az erő. N18U-nál már felmerül egy AC-s router is, hiszen árában majdnem ott van.

Intruder2k5(B)

Persze tisztában vagyok ezekkel, inkább arra gondoltam, hogy pl egy 1000-es netből kábelen majdnem átjön a max, míg vezeték nélkül nagyon nehéz kisajtolni a dolgokat a sok zavaró hatás (másik hálózat, fal stb) miatt. De egyébként teljesen jogos amit írsz, meg nem mindegy milyen az ellen oldal.

(#61989) kali válasza woodworm (#61987) üzenetére


kali
legenda

Tudok ellenpéldát mondani, többet is, mert nem csak a MIMO számít, bizonyos mobiltelefonokkal tudom legjobban megmutatni a gyakorlatban is, van például néhány csúcskategóriás Huawei (nem hiába hálózatos gyártó), amikkel a normált sávszélesség és MIMO ellenére is jobb kapcsolati sebesség érhető el a TQAM és társai routerekkel, mint az alap 2.4 GHz mondatja 1*1 és 20/40 MHz esetén, például 72 Mbps helyett 96 Mbps, vagy 144 Mbps helyett 192 Mbps. (Példa csak, más értékek is lehetnek.)
A tTL-WR1043ND esetén ilyen nincs például, de sok ASUS és Linksys routernél tapasztaltam, hogy megy a kiterjesztés adott router és mobiltelefon párosítással.
Nem csak mobiltelefonnal adott persze, vannak más ilyen eszközök is, hogy nem kell nagyobb MIMO a gyorsabb sebességhez, hanem elég csak a router által használt egyéb kiterjesztés kezelése.

(#61990) Intruder2k5 válasza ZephX (#61988) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, de azért az 1000-es net még mindig nem olyan gyakori. Persze tudom, hogy gyorsan terjed, egyre több helyen érhető el már több szolgáltatótól is, de elég ha csinálsz egy speedtest-et mondjuk 250Mbps sebességgel, aztán már ott is írja a speedtest.net oldal, hogy gyorsabb mint az ország 70%-ának, és ez az érték 1000-es nettel 95% felett van, szóval még mindig mondhatjuk rá, hogy ritkaság. Arról nem is beszélve, hogy sokaknál még kábelen is gondok vannak ekkora sebességgel, mert vagy a routerük nem képes azt natolni, vagy egyszerűen a kliens eszköz gyenge hozzá, hogy kihajtsa azt. És akkor még nem beszéltünk a Telekom 2Gbit-ról, ami már az ONT-ból sem képes kijönni 1 ethernet porton, csak megosztva kettő vagy több kliens felé egyszerre.

(#61991) csgabee


csgabee
tag

Sziasztok!
Szeretnék köttetni digi 500,vagy 1000 netet.
Kérdésem,hogy 10 k köröl tudnátok-e ajánlani valami jó routert?
Leginkább UTP-n keresztül használom asztalin,de laptopon is használva lesz.
A jelenlegi 100-as netem még csak-csak elviszi a TL-WR 841 N,de nem a legjobb.

Köszi.

(#61992) Intruder2k5 válasza csgabee (#61991) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

10k egy kicsit kevés lesz új eszközre, ebből esetleg a hardveraprón nézelődj, TP-LINK WR1043ND v2/3/4, vagy WDR3600 típusok után. Más nem nagyon fog beleférni.

(#61993) csgabee válasza Intruder2k5 (#61992) üzenetére


csgabee
tag

köszi.Akkor lehet ez lesz a befutó.
[link]

(#61994) Intruder2k5 válasza csgabee (#61993) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos erre most nem tudok válaszolni, mert a céges proxy miatt nem tudom megnyitni a linket. Azt látom az url-ből, hogy TP-LINK WR1043N típusról van szó, de a verzió nem derül ki belőle. Majd valaki más megválaszolja...

szerk.:
Ha nem v1, vagyis a régi, fehér tégla alakú, akkor jó. v2-től már ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#61995) kali válasza Intruder2k5 (#61994) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Kép: Link

(#61996) csgabee válasza Intruder2k5 (#61994) üzenetére


csgabee
tag

a 2. volt.Köszönöm a segítséged.viszont a régi külsejűvel se lenne bajom.Nem a külső a lényeg,hanem,hogy jó legyen a gépezet.

(#61997) kali válasza csgabee (#61996) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A régi külsejűvel (v1) bajod lenne, mert nem csak a külső más, hanem hardverileg is sokkal gyengébb az újabb verzióktól és HW NAT sincs benne, így az 500 Mbps nethez esélytelen lenne.

[ Szerkesztve ]

(#61998) csgabee válasza kali (#61997) üzenetére


csgabee
tag

Köszönöm.Akkor Te is megerősítesz gondolom Intruder2k5 által ajánlott tp link választásában.

Viszont lehet jobb lenne nagyobb wifi sebességű.Nem egy -két évre szeretnék venni netmegosztót.Ha picit drágább,de megérné akkor várok inkább kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#61999) Multibit válasza csgabee (#61998) üzenetére


Multibit
veterán

jobb lenne nagyobb wifi sebességű
Mobil eszközökhöz nem kell hiperűrsebesség, a többihez (aminél kell), adja magát a kábel :K

(#62000) kali válasza csgabee (#61998) üzenetére


kali
legenda

A minimum javasolt az, ha jobb wifi képességű kell, például AC-s, akkor az már drágább, a duplája körül indul újonnan.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.