Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61501) s4tch


s4tch
veterán

Pár napja üzemel az edigital-féle bf akcióban vett Asus Ac66u b1. Köszönöm az ajánlást, gyors, stabil és elég erős a router.

(#61502) intensa_man válasza intensa_man (#61433) üzenetére


intensa_man
tag

(#61503) woodworm válasza intensa_man (#61502) üzenetére


woodworm
veterán

Talán a tplink t4u a legolcsóbb ac-s adapter manapság, de ez is inkább a 9000Ft-hoz áll közelebb a legtöbb helyen, mint a 8000-hez. Ha nem zárkózol el a külföldi beszerzéstől és annak minden hátulütőjétől, akkor nekem az EDUP EP-AC1605 bevált. Igaz ez nem stick, hanem usb kábeles külső egység, de van ugyanezzel a belsővel stick is. Az ára kb. 5-6 ezer között mozog árfolyamtól és akcióktól függően.

(#61504) jaroslav


jaroslav
aktív tag

A nálam jobban hozzáértőket szeretném kérdezni router témában.

Jelenleg 500-as Digi netem van, de nem kizárt, hogy 1000-es fogok később váltani, szóval erre szeretném "méretezni" a vásárlandó routert.

Amire használnám:

Synology DS214SE NAS-ról UHD filmek lejátszása
Horizon Go-n TV nézés
Általános hétköznapi WiFi használat.

A fenti feladatikra szeretném, ha tudnátok nekem ajánlani egy jó/legjobb, ár/érték arányú routert

Előre is köszönöm a segítséget!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#61505) Gubek-Einste válasza pixta78 (#61496) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi az AP mód?
Amelyen ki van kapcsolva a DHCP, így kell beállítani de vannak olyan eszközök amelyek dedikált módon is tudják így egyszerűen menüből átrakható az eszköz.

Sajnos csak ez a megoldás van mint lehetőség a hatótáv kitolására.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61506) Gubek-Einste válasza MrPetya19 (#61498) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, mindkettőben van dedikált AP és repeater mód, az N18U-ban még Media bridge is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61507) Gubek-Einste válasza norral (#61500) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

mit számít a valóságban a 2.4GHz - 450 Mbps vs 600Mbps
Ha van megfelelő kliens eszköz/adapter akkor tudsz profitálni belőle.

AC66U B1 nem jöhet szóba?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61508) MrPetya19 válasza Gubek-Einste (#61506) üzenetére


MrPetya19
addikt

Köszi.
Gondolom megbízhatóbbak, mint a dedikált repeaterek?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#61509) Gubek-Einste válasza intensa_man (#61502) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Válaszoltam már rá.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-ekkel van használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

Ajánlottak: Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61510) norral válasza Gubek-Einste (#61507) üzenetére


norral
aktív tag

De az is szóba jöhet.

(#61511) Gubek-Einste válasza jaroslav (#61504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C5/C7
30k felett: Asus AC66U B1/AC68U/AC87U, Synology RT1900ac/RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61512) Gubek-Einste válasza MrPetya19 (#61508) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyjából ugyan annyira megbízhatóak, csak ezek más célra is használhatóak szükség szerint.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61513) Gubek-Einste válasza norral (#61510) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor talán az lenne a legoptimálisabb választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61514) a.sebi


a.sebi
őstag

Sziasztok ! Vásároltam egy Tp-link TL-WR1043N. Routert , de nem tudom beállítani , hogy az xbox one x open nat type on működjön ! 120 as Z- net internetem van , kábelen ha direkt a modemhez kötöm , akkor hibátlan ! Van ötletetek ?

(#61515) pit stop


pit stop
addikt

Sziasztok,

Jelenleg egy TP-LINK TL-WR841ND teljesít nálunk szolgálatot. Az lenne a kérdésem, hogy sebességben (és hatótávban) előrelépést jelentene-e egy TP-LINK TL-WR1043ND?
Köszönöm! :R

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#61516) MrPetya19 válasza Gubek-Einste (#61512) üzenetére


MrPetya19
addikt

Köszi a segítséget!

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#61517) norral válasza Gubek-Einste (#61513) üzenetére


norral
aktív tag

Köszi a segítséget.

(#61518) #56691712


#56691712
törölt tag

Sziasztok!
Ezzel lehet valamit kezdeni itthon? Mennyit érhet?
Köszi


[ Szerkesztve ]

(#61519) Gergosz2 válasza Gergosz2 (#61467) üzenetére


Gergosz2
veterán

Asus RT-N18U -t választottam. Őszinte leszek, nem győzött meg, hogy 2.Ghz-en csak beépített antennája van a TPlinknek.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#61520) woodworm válasza Gergosz2 (#61519) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem ez csak a v1, v2-re igaz, a v4 már kétsávos antennákat kapott.

(#61521) Gergosz2 válasza woodworm (#61520) üzenetére


Gergosz2
veterán

sajnos nem nagyon írták, hogy milyen verziót árulnak.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#61522) intensa_man válasza Gubek-Einste (#61509) üzenetére


intensa_man
tag

Egyenlőre nem tudok méréseket csinálni, mert néhány hónapon belül elköltözünk. Vidékre, faluba, családi házba. Az 5Ghz valszeg tök üres lenne, és a 2.4-től sem várok ki tudja milyen zsúfoltságot.

A választ köszönöm, bocsánat, hogy nem vettem észre. Pedig átnéztem... :(

(#61523) Gubek-Einste válasza a.sebi (#61514) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT tedd fel a kérdésedet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61524) Gubek-Einste válasza pit stop (#61515) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábeles sebességben mindenképpen, wifi-s sebességben és/vagy hatótávban semmilyen garancia sincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61525) Gubek-Einste válasza #56691712 (#61518) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van benne Ethernet WAN funkciója akkor esetleg használható lesz sima router-ként is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61526) jaroslav válasza Gubek-Einste (#61511) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Nagyon köszönöm az információkat!

Igazából extra igényeim nincsenek.
Egy 9 lakásos társasház, 3 szobás lakásában látná el a szolgálatot a router.
Amik csatlakoztatva lennének rá:
Synology NAS (4K filmekkel)
Nvidia Shield Android box (a 4K filmek lejátszásához a NAS-ról, Netflix)
Surface Pro 3 dokkolóval, mint passzív (csendes) PC, általános használatra
Gamer PC játékra
A fenti 4 eszközt gondolom rákötni kábellel a routerre.

Illetve WiFi-n kapcsolódnék, szokásos hétköznapi eszközökkel:
XBOX One, Playstation 4, okos TV, ipad....

Ezeket az eszközöket szolgálná ki a router.

Egy falon keresztül kellene neki átvinni a jelet.

Nézegettem az ajánlott készülékeket, és a TP-Link Archer C5 szimpatikusnak tűnik.

Még egyszer köszönöm a segítséget!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#61527) a.sebi válasza Gubek-Einste (#61523) üzenetére


a.sebi
őstag

Köszönöm !

(#61528) Peti1910 válasza Gubek-Einste (#61411) üzenetére


Peti1910
csendes tag

Asus AC58U-ra esett a választásom.
Köszönöm a segítséget! :))

[ Szerkesztve ]

(#61529) Gubek-Einste válasza jaroslav (#61526) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Arra vigyázzál, hogy nehogy C1200 legyen mert az nem ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61530) norral válasza Gubek-Einste (#61513) üzenetére


norral
aktív tag

Végül mégis a Asus RT-AC68U-t választottam, de csak mert nem volt sokkal drágább, mint a 66U B1. Gondoltam ide is megosztom, mert az egyik cégnél most valóban akciós. Nem tudom szabad -e linkelni, de bármelyik ár összehasonlító oldalon nagyon könnyű megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#61531) woodworm válasza norral (#61530) üzenetére


woodworm
veterán

Mivel nem volt sokkal drágább, ezért nem is lesz sokkal gyengébb. Asusnál a nagyobb típusszám nem jelent feltétlenül erősebb hardvert. Főleg, ha évek telnek el a kiadások között

(#61532) norral válasza woodworm (#61531) üzenetére


norral
aktív tag

Eddig a kiadás évét nem is néztem, szóval szerinted érdemes inkább visszafordítani? Az N-es wifi nagyobb sebességét elvileg ki tudom használni (aztán majd gyakorlatban meglátjuk), ezért választottam inkább a 68u-t.

(#61533) woodworm válasza norral (#61532) üzenetére


woodworm
veterán

Milyen nagyobb sebességet?
A két router az eltérő design kivételével gyakorlatilag megegyezik. Az ac66u b1 a későbbi kiadás okán újabb soc revíziót kapott, ezért erősebb egy kicsit, de a wifi maradt ugyanaz.

(#61534) killerjohn


killerjohn
addikt

Sziasztok!

Van egy RT-N65U-m és nagyon, nagyon elégedetlen vagyok vele. Egy 500MBites DIGI csomagom van, és a 'nagy gépen', ami gigás LAN-nal van rákötve, simán tudok ~50 MB/sec sebességgel letölteni, míg az egyik wifis notebook ~6-7MB/sec-et tud, a másik meg 4MB/secet. Tudom, hogy a 300MBit névleges, de menjenek már a fenébe... akkor se tud 100 MBitet, ha összeérintem a routert a notebookkal :W

Ráadásul a napokban full retard a router, még belépni is alig tudok rá (padavan féle custom fw van rajta, eddig semmi baja nem volt).

A ház kicsi, 70 nm, két szintes, a födém könnyűszerkezetes, max 1 fal van a földszint bármely pontja és a router között. Hamarosan kétszer ekkora kecóba költözünk, ahol már a belső falak is 40-60 centisek. Mivel az a ház 1 szintes, sokkal nagyobb távot kellene lefedni.

A fentiek alapján mit javasoltok?

Szerk: mindkét ház kertes és 2 tablet, 2 telefon, 2 tv, 1 ps4, 2 térfigyelő kamera kapcsolódik a wifire.Illetve majd fogok csinálni valami NAS+TV box megoldást, ami tud 4k-t, mert most hiába van 4k tv, a noti nem bírja meghajtani :)

[ Szerkesztve ]

(#61535) kali válasza norral (#61532) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Érdemes, jobb vételnek számít adott helyzetben az RT-AC66U B1, erősebb a procija (+200 MHz), az N szabványos 450 kontra 600 Mbps TurboQAM kiterjesztést - már ha ezt nézted a honlapon vagy máshol - elég nehéz kihasználni, nagyon kevés ellenoldali eszköz képes rá.

[ Szerkesztve ]

(#61536) norral válasza kali (#61535) üzenetére


norral
aktív tag

Igen, valószínűleg félreértettem az összefoglalót, mert azt gondoltam a nagyobb számokból, hogy modernebb. Általában ezeknek mindig jól utána olvasok, de most lusta voltam. :) Szerencsére még simán vissza tudom mondani a rendelést, és megvenni a másikat.

Köszönöm a segítséget mindenkinek, eredetileg is ezt ajánlotta Gubek-Einste.

(#61537) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Jövő héten kötik be hozzám a Digit, ahol 1000mbites csomagot rendeltem. Nagy ugrás lesz a jelenlegi 30mbites UPC-hez képest. :-) Viszont router témában le vagyok maradva, így most a segítségeteket kérném. Elkezdem az infrastruktúrát felújítani, a router lenne az első pont. Ami elvárásom lenne, hogy legyen rajta 2 USB (nyomtatás + hdd), stabil legyen, egyszerre több különböző típusú eszközt is ki tudjon szolgálni akadás nélkül (2 laptop, 2 telefon, tv, házimozi erősítő). Ha torrent klienst is futtatható rajta az nagyon nagy előny lenne, illetve működjön 5ghz-n is. QOS-t is mindenképpen szeretnék, ami torrentezésnek alapból a legalacsonyabb prioritást adná, de ha másra nincs használva a hálózat, akkor a torrent is hasítson.

Fentiek alapján milyen típust ajánlanátok? Illetve melyek a jelenleg ajánlott típusok, amik között érdemes nézelődni?

(#61538) woodworm válasza norral (#61536) üzenetére


woodworm
veterán

Ha kicserélteted. akkor ügyelj, hogy tényleg b1-est küldjenek.
A wifi sebessége pedig kétesélyes, asusnál minden előfordulhat. Akár driverből tilthatják a turboqamot, vagy csak a kontinuitás végett papíron maradt ac1750-es besorolásban a készülék, de egyébként tudja.
CFW esetén pedig tudnia kell, a wifi chip tudja, ugyanaz a két hardverben.

(#61539) norral válasza woodworm (#61538) üzenetére


norral
aktív tag

Értem. Köszönöm. Remélem ha B1-ként hirdetik akkor ne mernek majd A1-et küldeni.

(#61540) jaroslav válasza Gubek-Einste (#61529) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Rendben, figyelni fogok.

Még egyszer, köszönöm a segítséget!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#61541) Saccco


Saccco
nagyúr

Most hol lehet a hiba?
Router Asus RT-AC66U_B1

DIGI 1000 lenne. Egyszer adott 660-at, de azóta se.

Gépről mérve 468-at ad.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61542) Sub-ZeRo válasza Saccco (#61541) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Terheltek a szerverek esetleg. :U

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#61543) Saccco válasza Sub-ZeRo (#61542) üzenetére


Saccco
nagyúr

És pikkelnek a routerre? Mert gépről megy 468-cal. :U

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61544) kali válasza Saccco (#61543) üzenetére


kali
legenda

Ellenőrizd a NAT (legyen bekapcsolva mindenhol) és a QoS (legyen kikapcsolva mindenhol) beállításokat.
Amennyiben volt automatikus firmware update és a fentiek nem segítenek, úgy NVRAM törlésre és/vagy gyári visszaállításra lehet szükség.
Sokszor a nem gyári firmware telepítése okozza a problémát (már amelyik router esetén az adott), mivel nem minden moddolt kezeli a NAT-ot.
Érdemes többször mérni routeren és munkaállomáson is, mert sokszor úgy születnek eltérő mérési értékek, hogy csak az IP cím változása okozza azt, de erre sokan nem gondolnak, pedig bekövetkezik amiatt, hogy a szolgáltató szervere más MAC address értéket kap, ehelyett arra következtetnek a legtöbben, hogy az egyik eszköz ennyit tud, a másik meg annyit, pedig néha csak a más IP cím miatt változik a sebesség.
Amennyiben még problémád van, vagy további kérdésed lesz, a router problémás témába, vagy a router topikjába írj.

(#61545) TeeJay válasza Saccco (#61541) üzenetére


TeeJay
félisten

Win10 alatt speedtest alkalmazást próbáld
945 megabitet el kellene érnie

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61546) woodworm válasza Saccco (#61541) üzenetére


woodworm
veterán

Volt akinek a legfrissebb (nem tudom azóta javították-e) fw-vel hwnat problémái voltak, egy régebbi fw visszarakása segített.

[ Szerkesztve ]

(#61547) Saccco válasza kali (#61544) üzenetére


Saccco
nagyúr

Gyári beállítás nem segített...

(#61546) woodworm:
...a firmware downgrade annál inkább... :DD

Köszi

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61548) Saccco válasza TeeJay (#61545) üzenetére


Saccco
nagyúr

Win7-en vagyok. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61549) killerjohn válasza killerjohn (#61534) üzenetére


killerjohn
addikt

esetleg erre valaki? Elég jó árak vannak az edigital-ban, és ha lehet akkor még ma berendelném az újat. :U

(#61550) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Ismerösömnek kellene segíteni, sajnos olyan routerben nem vagyok otthon mely tudja az ADSL szabványt (telefonkábelt bedughatom), de ismerősöm szeretne valami jobbat mert a mostnai Thomson Speedtouch 780WL szolgáltató routere van ami nem mai darab. :DDD

Ami részéről fontos:
- 10mbit van nála szóval atomrouter nem kell neki.
- Általában 3-4 eszköz lóg rajta wifin és csak netezik
- Lakás 2 szintes a routernek a feletti szobába és a mögötti szobába kell eljutnia
- CFW-s megoldással támogatott routerek kilőve, mert mezei felhasználó.
- Árban: max 25-30k

Ha nem kéne ADSL támogatás, akkor TP-link Archer C7-et mondtam neki. Másik megoldásnak azt mondanám, hogy maradjon meg az eredeti neki, Dupla Nat-al bekötni a C7-et mert akkor nem kell eszenvedni ADSL routerrel.

Segítségeteket előre is köszi.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.