Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62601) khorvat


khorvat
senior tag

Sziasztok!

Olyan routert keresek, ami:

Keret: 10-40ezer HUF

Cél:

- 4G mobil internet megosztása wifi-n és vezetéken, sebesség amit a meglévő 4G USB Huawei E3372 stick tud: gyakorlatban 120/30 Mbit/s , elméletben 150/50 Mbit/s ezt jó lenne teljesen kihasználni wifi-n és vezetéken is.

- Routerre kötött USB-ről menjen a fájl megosztás belső LAN-ra és a 0-24 torrent le/fel töltés amit PC-ről, laptopról esetleg mobiltelefonról is el lehet érni.

- Kezelheti a router direktbe is a SIM kártyát ez esetben a meglévő stick tartalék lesz vagy eladásra kerül, de jó a külön USB stickes 4G kezelés is, de ugye ez esetben kelleni fog a routerre min. 2db USB port, hogy a HDD-nek is jusson 1db.

Két kiszemeltem van eddig:

Huawei B525 : Ez direktbe kezeli a 4G SIM-et, de USB portján nem fog menni a torrent kezelés, illetve a szoftvere zárt szolgáltatós lenne ami NAT-olás és egyéb külső elérési gondokat is okozhat.

Asus N18U: Eddig ez a legideálisabb jelöltem, kérdés maradjon ez vagy lehet-e másban is gondolkozni? Ezt emag-on most 18ezerért lehet megvenni ez árban is elég baráti lenne most szerintem!

Minden ötletet és segítséget előre is köszönök kb. 1-2 nap alatt szeretném a dolgot eldönteni.

(#62602) F_Gergely


F_Gergely
őstag

van ugye a 2,4 ghz és 5 ghz különböző adatátviteli sebességgel.
Egy adott eszköz tudja használni mind a kettőt vagy csak az egyiket? Tehát pl ha 5 ghz-en tud a router 800 mbps-t és 2,4 ghz-en meg 400 mbps-t akkor egy eszköz elérhető sávszélessége 800+400 lesz vagypedig 800 vagy 400 attól függően milyen szabványt használ?

(#62603) khorvat válasza F_Gergely (#62602) üzenetére


khorvat
senior tag

Szerintem vagy 800 vagy 400 éppen amin csatlakozol. Előszeretettel adják össze és mondjál rá 1200-as de ez csak marketing fogás egyfajta parasztvakítás a gyártók részéről vki elkezdte és kötelező a többinek is így árulni a routerét!

(#62604) F_Gergely válasza khorvat (#62603) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nekem is gyanús volt, csak ez így meg a vásároló megtévesztése, mert mégsem annyi az annyi.... :(((

(#62605) kali válasza F_Gergely (#62602) üzenetére


kali
legenda

Utóbbi, egyiket vagy másikat használja az ellenoldal, mivel azok jelentős többsége nem szimultán, mint egy ideje a routerek és társaik.

khorvat: A routerek és hasonlók esetén nem marketing és nem is parasztvakítás, mert azok bizony tudják párhuzamosan/egyszerre a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#62606) Multibit válasza F_Gergely (#62602) üzenetére


Multibit
veterán

A kliensek többsége nem tudja szimultán kezelni a két sávot. Bizonyos Csutkás eszközök képesek erre.

(#62607) F_Gergely válasza Multibit (#62606) üzenetére


F_Gergely
őstag

Maga a router egyébként kezeli mindkettőt? Tehát hogy mindkét frekvencián sugároz jelet?
Mert ami most van az csak ezt vagy csak azt tudja (1 antennás)

(#62608) Multibit válasza F_Gergely (#62607) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, a router szimultán sugároz.

(#62609) csanady97


csanady97
tag

Sziasztok!

Egy elég nagy családi házban élünk, ahol a felső szinten van egy szobában bekötve a UPC Fiber Power 500-as internete és a hozzá tartozó csodálatos Connect Box. A probléma az hogy az alsó szinten az ajtónál van egy minimális jel amit a telefon éppen hogy lát, van amikor el is dobja, de bentebb már egyáltalán nincs. Emiatt arra gondoltam, hogy mivel az ajtónál még van egy kicsi wifi jel és pont van ott egy konnektor akkor oda berakni egy Repeater-t, csak nem tudom melyik lenne a megfelelőbb ami kellően erős ahhoz hogy azt a kis jelet is fel tudja erősíteni. Tudnátok ajánlani valamilyen megfelelő eszközt erre a célra?

[ Szerkesztve ]

(#62610) woodworm válasza F_Gergely (#62602) üzenetére


woodworm
veterán

Ráadásul ezt a két összeadott linksebességet sem fogja tudni, mivel csomagolva utaznak az adatok. Ha eléri a felét, már jónak számít.

(#62611) F_Gergely válasza woodworm (#62610) üzenetére


F_Gergely
őstag

ezek a konnektorba dugható jelismétlők szerinted milyenek?
Az a tré hogy vezetékkel nem tudom rákötni a routerre a gépet, tehát vagy vezetéknélküli lesz a kapcsolódás, vagy ilyen konnektoros aljzatba dugható jeltovábbító de nem tudom ott pl az 1 gigabit sebesség mennyire valós.

(#62612) woodworm válasza F_Gergely (#62611) üzenetére


woodworm
veterán

A gigát ott sem fogod tudni átvinni. Hasonló elven működnek, mint a wifi, csak a közvetítő közeg miatt valamivel stabilabb a kapcsolat. De az átvitel miatt itt sem a ráírt sebességek fognak kijönni. Több fázis esetén fáziscsatoló beépítése szükséges és a drágább, mimot tudóak közül kell válogatni.

(#62613) beci


beci
őstag

Ez a kábel minőségre megfelelő lenne modem és router közt?
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#62614) AMD Power


AMD Power
titán

Olyan mukodik,hogy egy Gigabites Switchbe megy a kabel. A switch-bol egy kabel megy az Xboxba. Es egy kulonallo kabel megy a wifi routerbe?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#62615) Gubek-Einste válasza khorvat (#62601) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyakorlati tapasztalatok alapján a router-be rakott stick-kel van/lesz sebesség csökkenés.

Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR6400/Archer MR200/MR400, Asus 4G-N12/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-921.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62616) Gubek-Einste válasza csanady97 (#62609) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62617) Gubek-Einste válasza beci (#62613) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rendes kábelt vegyél, ne ilyen fojtó zsinórt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62618) Gubek-Einste válasza AMD Power (#62614) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen de csak akkor ha switch előtt van egy másik router/HGW/ONT is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62619) csanady97 válasza Gubek-Einste (#62616) üzenetére


csanady97
tag

A kábellel való összekötés nem hiszem hogy nálunk működne a mivel elég bonyolult lenne a kábelt eljuttatni egyik routertől a másikig.

Akkor véleményed szerint jobban járnék ha megvenném az ASUS RT-N12D1 routert és azt használnám repeaternek?

(#62620) peestike


peestike
senior tag

Sziasztok! Elolvastam az összefoglalót, de már elvesztem a típusokban, márkákban... :F
Ajánlanátok pár márkát, típust, ami megfelelő lenne a következőkre?
Olyan 12000 huf max., persze az sem baj, ha netán olcsóbb lenne
100/10 net ami most be van kötve
Kábelt nem szeretnék használni, laptopot egyszerűbb így pakolgatni
1 laptop, 2 mobil, 1 tablet, 1 tv lenne rajta, esetleg plusz 1-2 mobil néha-néha.
Köszönöm szépen előre is a tippeket! :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#62621) Nethooligan válasza F_Gergely (#62598) üzenetére


Nethooligan
tag

Asusban is van vendéghálózat...

(#62622) F_Gergely válasza Nethooligan (#62621) üzenetére


F_Gergely
őstag

Tenyleg? Tudsz mondani konkret tipust, en letoltottem egy kettonek a kezikonyvet de azokban egy arva mondat se volt errol, es a honalpon se irtak sehol.
Arban a 20-25 ezer forint koruliek amik szoba johetnek.

Szerk.
Koszi tenyleg van, nem tudom hogy nem vettem eszre.

[ Szerkesztve ]

(#62623) Nethooligan válasza F_Gergely (#62622) üzenetére


Nethooligan
tag

Persze, például ami itthon is működik ASUS RT-N18U. De azt hiszem hogy bármelyik, legalábbis az ennél újabbak, jobbak tuti. :)

Szerk: Na látod! :)

[ Szerkesztve ]

(#62624) Gubek-Einste válasza csanady97 (#62619) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt vagy az Asus N18U ami erősebb így ideálisabb lenne az 500-as net mellé.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62625) Gubek-Einste válasza peestike (#62620) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező típus kellene de 12k alatt nincsen ilyen.

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62626) AMD Power válasza Gubek-Einste (#62618) üzenetére


AMD Power
titán

Szoval akkor ez igy sem jo. Ezt a rohadt gigabites routert sehogy nem tudom elkerulni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#62627) Gubek-Einste válasza AMD Power (#62626) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62628) peestike válasza Gubek-Einste (#62625) üzenetére


peestike
senior tag

köszönöm a segítséget!
ezek szerint azt kellett volna kérdeznem kb, hogy mi a minimum router ilyen felálláshoz/elváráshoz...
rákerestem a márkákra, a D-Link-et kiejteném, így Asus vagy TP-Link inkább?
árukeresőn azért van negatív vélemény is ezekről.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#62629) Multibit válasza peestike (#62628) üzenetére


Multibit
veterán

árukeresőn azért...
:W
Na, ott aztán rengeteg szagértő nyilatkozik. User error kizárva ;]

(#62630) peestike válasza Multibit (#62629) üzenetére


peestike
senior tag

Mert itt se volt soha user error.... :W
A hülyeséget azért ki lehet szűrni bárhol, meg aztán azért itt kérdezek. De köszi, sokat segítettél! :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#62631) dni


dni
őstag

Sziasztok,

AC képes WiFi Aceess Pointot keresnék egy Asus RT-N66U mellél, hogy a lakás azon felét is le tudjam fedni gyors WiFi eléréssel, ahol az N66U már nem, vagy csak nehzen érhető el.
Asus oldalán csak repeatereket találtam a leírásuk alapján de nekem inkább AP kellene. Mit tudnátok ajánlani, ha a megbízhatóság és a sebesség az alsődlehes szempont (az ára másodlagos.)?

(#62632) forguet válasza Gubek-Einste (#62593) üzenetére


forguet
senior tag

Azok alapján amiket írtál, arra gondoltam, hogy lentre ahol a legtöbbet használjuk az eszközöket menne egy Archer C9, fentre meg egy 1043N v5
A jelenlegi 1043nd v1 sztem még fentre sem lesz jó, ugyanis fent a padláson kéne szétosztani a szobákba menő kábeleket, és ez még kábelen sem bírja a 240Mb-et, nemhogy az 500-at.

Ez amúgy jelenthet bármilyen gondot hogy a UPC kábel először a "gagyibb" 1043N v5-be megy be és onnan gigabit LAN-nal menne a fő wifi eszköz Archerbe?

Köszi!

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#62633) bluemirage válasza forguet (#62632) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem gond. Az 1043ND v5, vezetéken simán továbbosztja az 500-as NET-et.
Akkor ha jól értem... a C9 AP-ként lenne használva.

Meliora sunt bono inimica

(#62634) Gubek-Einste válasza dni (#62631) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy Asus AC66U B1 megfelelő lenne, az új eszköz lenne az elsődleges és a jelenlegi N66U pedig a másodlagos.
Kimondottan csak AP eszköz nincsen otthoni kategóriában, inkább a multifunkciós (AP/kliens/repeater) eszközök a jellemzőek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62635) Gubek-Einste válasza forguet (#62632) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router módban nem bírja de másodlagos eszközként már a teljes sebesség átmenne mivel ilyenkor csak switch és AP funkciókat látna el.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62636) forguet válasza Gubek-Einste (#62635) üzenetére


forguet
senior tag

@Gubek-Einste @bluemirage köszönöm a válaszokat.

A leírtnál van amúgy ideálisabb megoldás az adott helyzetre?

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#62637) Gubek-Einste válasza forguet (#62636) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A két eszközös rendszert nem fogod tudni megúszni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62638) Egon


Egon
nagyúr

Elgondolkodtam az RT-AC56U-m lecserélésén: Synology rt1900ac-vel szemezek. Gigabites digi nethez kellene, egy 3 szintes, cca. 80 nm alapterületű házba. A router központi helyen van, 2.4 GHz-en nagyjából beszórja az egész házat, de azért jó lenne erősebb wifi. Gigás digi net, kábelen 4-5, wifin 6-8 eszköz lóg a routeren (plusz van egy nyolc portos gigás switch).
A kérdésem az lenne, hogy a Synology jó választás lenne? Erősebb wifije lehet, mint a belső antennás AC56U-nak? Szemeztem az Asus RT-AC87U-val is, dacára az eddigi nem teljesen meggyőző tapasztalataimnak a márkával, az az 5K ide vagy oda, ebben az árkategóriában nem számít, de a jelenlegi frissítési mizéria miatt inkább kihagynám...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#62639) beamen1


beamen1
csendes tag

Sziasztok
Ezresre felhúzott digihez keresnék megbízható gigabites routert.
TP-ket rögtön kizárnám, én ASUSról sem hallottam jókat, de arról még meggyőzhető vagyok :)
Max 40.000-ig, hasznlt is szóba jöhet :DD

(#62640) qnadam válasza beamen1 (#62639) üzenetére


qnadam
veterán

picit se olvass vissza.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#62641) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Ha esetleg valakit érdekel most akciósan csak 20 ezer huf...
[D-Link DIR-869 AC1750]

(#62642) woodworm válasza F_Gergely (#62641) üzenetére


woodworm
veterán

Gyakorlatilag egy archer c7, az fw rizikófaktora miatt szerintem nem éri meg az árelőny (teljes áron meg felejtős). Menekülőút nincs csak a lede felé, ott meg hiányzik a hwnat.

(#62643) F_Gergely válasza woodworm (#62642) üzenetére


F_Gergely
őstag

én is a c7-re gyúrok csak még nem emésztettem meg a 25 ezres vételárat :(

(#62644) Gubek-Einste válasza Egon (#62638) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be a saját topikjába, hogy mik a tapasztalatok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62645) Gubek-Einste válasza beamen1 (#62639) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

én ASUSról sem hallottam jókat, de arról még meggyőzhető vagyok
Pontosan mik is ezek a nem jók?

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
30k felett: Asus AC66U B1
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62646) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt tudja a 100mbit Digis net a routertol 2 meterre.

Pont a felet adja le ami a plafon!?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#62647) Gubek-Einste válasza AMD Power (#62646) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router-t is használsz most?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62648) AMD Power válasza Gubek-Einste (#62647) üzenetére


AMD Power
titán

TP-Link WR740N 150mbps.

Egy ujabb 300Mbps router mennyivel lenne jobb az 1000-s nethez?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#62649) Rolvik


Rolvik
csendes tag

Sziasztok!

Van egy digi 500-as netem. A regi routeremet akarom lecserelni. Egy helysegbenvan kb 2-3 m re a laptop es az xbox es tv. Laptop csak letoltes, xbox neha jatek. Ezen kivul iphonok kapsolodnak hozza de itt a jelenlegi sebesseg is elegendo. A tobbi szobaba ha nem tokeletes a jel nem fontos. Ami nagyon fontos hogy stabil legyen mert otthon citrixen keresztul dolgozok. Es a megszakadassal ki dob a rendszer. Koszi

(#62650) Gubek-Einste válasza AMD Power (#62648) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Attól ne is várjál többet wifi-n

Ha gigabites portjai vannak akkor vezetéken átmenne a teljes sebesség, wifi-n 80-100 Mbps-re lehetne számítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.