Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61051) Gubek-Einste válasza humax (#61047) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral: D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

mondjunk ha egy AC router vásárolok , akkor a laptopon tudja a wifi kérésztől 300 vagy 500 megabit sebességet ?
Garancia nincsen de nem teljesen elképzelhetetlen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61052) Gubek-Einste válasza Blite (#61049) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61053) mpo válasza Blite (#61049) üzenetére


mpo
veterán

A router vásárlás előtt, ezt olvasd el.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61054) mpo válasza TeeJay (#61050) üzenetére


mpo
veterán

Sajnos nem értek annyira hozzá, mint te, de optika a DIGI-nél is kétféle van, egy éve behúzták a társasházba az optikai kábelt, de még csak FTTB területnek számít, de lehetne 1000-es csomag is.

A DIGI is ezt írja:
Optikai szálas FTTB - FTTH technológiával kiépített területek internet csomagjainak árai.

Ábra máshonnan:
[kép]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61055) Saccco válasza TeeJay (#61045) üzenetére


Saccco
nagyúr

Pont ezen két router között vacillálok... :W

Melyik az ajánlott CFW az Archer C7-hez?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61056) blakey


blakey
titán

Gondolkodom egy külső antennás routeren, jelenleg AC56U-m van, tomato firmware-t használok, néha LTS-t (Merlin fork), minde atomstabil, nincs igadozás, ahol van wifi ott a sebesség is jó, olyan routert keresek ami CFW támogatott és netán egy picit jobb/erősebb/minőségibb Wifi teljesítménnyel rendelkezik. Jelenleg mindenhol működik a Wifi, egész jó, de ha jobbá tudnám tenni külön AP nélkül akkor cserélnék. Lenne ugye az AC68U ami külső anntennában tér el az AC56U-tól de kipróbálnám más gyártó termékeit is így felmerült bennem a Netgear R7000 esetleg a Synology RT1900AC (nincs CFW de nem is nagyon kéne hozzá). Tehát nem szükséges csere lenne hanem inkább a kiváncsiság hajt és nem ártana ha a wifit jobbá tudnám tenni. Tudom, hogy sok szemponttól függ és attól, hogy milyen a környezet, de ha ebben a környezetben egy picit jobb lehet és nem sokkal többért akkor bevállalom a cserét.
:R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61057) Multibit válasza blakey (#61056) üzenetére


Multibit
veterán

A kinézett két alany közül én a Synology-t választanám. Újabb vas, jobb szoftver.

(#61058) mpo


mpo
veterán

Szombaton az index.hu-t néztem és a router szó miatt rákattintottam (nem figyeltem, hova vezet :W ).
Egy napig dühöngtem és írni akartam neki és a főnökeinek. De aludtam rá egyet és inkább nem.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61059) mpo válasza TeeJay (#61045) üzenetére


mpo
veterán

TP-Link Archer C7 V4.x vs. Archer C8 V4.x témában
Nem tudom segít-e?
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61060) Saccco válasza mpo (#61059) üzenetére


Saccco
nagyúr

Semmit.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61061) Multibit válasza Saccco (#61055) üzenetére


Multibit
veterán

LEDE (leánykori nevén OpenWRT). Viszont CFW-vel bukod a hw NAT-ot - ha ez számít.

(#61062) Saccco válasza Multibit (#61061) üzenetére


Saccco
nagyúr

És mit nyerek?

Szerk.: Úgy nézem még nem támogatott a v4.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61063) Joe123 válasza TeeJay (#61050) üzenetére


Joe123
aktív tag

Nálunk úgy van 100-as digi, hogy a korábbi tv network hálózatot vették meg. Talán egy-két éve kérdeztem őket, itt ez a max, még 200-ra sem lehetett upgradelni. Szintén jópár helyen van olyan hálózatuk (pl. szüleimnél vidéken, ex aktív1 koax), amit nem ők építettetek, hanem mástól vették át, ezeken a helyeken tartok tőle, hogy még sokáig nem lesz 100-nál gyorsabb. Gondolom nagyobb prioritás nekik új helyekre benyomulni, mint a már meglévő helyeken fejleszteni, kivéve ha a fejlesztés könnyen megoldható (bent van az optika, csak eszközt kell cserélni esetleg).

(#61064) Multibit válasza Saccco (#61062) üzenetére


Multibit
veterán

És mit nyerek?
:F
Te vetetted fel a CFW-t! Nem tudod, hogy miért akarod?

Úgy nézem még nem támogatott a v4.
De igen. Snapshot már van rá. Ez azt jelenti, hogy hamarosan GUI-s build is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#61065) Joe123 válasza mpo (#61058) üzenetére


Joe123
aktív tag

Még lehetett volna az, hogy csomagold be alufóliába. Működni nem fog, de legalább nem is látszik, ami ugye fontosabb.:)))

(#61066) Saccco válasza Multibit (#61064) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az a kérdés, hogy akarom-e. :))

A mostani 1042nd is megvan nélküle, de ha tud valami hú de jót, akkor szívesebben választok támogatott készüléket.
Kissé zavar, hogy a mostani routerre nincs frissebb rendszer, ha hamar bukik a C7, akkor jó lehet egy mindig friss CFW. Előny lehet a C8-cal szemben.

szerk.:
Itt elolvasom. (Why use LEDE?) :B

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61067) ace05


ace05
senior tag

Kellene egy router, amit access point módban használnék. Amire kellene, ossza 5ghz-en a digis 500-as netet, meg még két számítógépnek kellene kábelen a az internet. A következő kettőt néztem ki, ezek közül melyik a jobb választás, melyik megbízhatóbb ? Más megoldásokra is nyitott vagyok.

Asus RT-AC53
TP-Link Archer C1200

[ Szerkesztve ]

(#61068) Risard válasza Joe123 (#61063) üzenetére


Risard
aktív tag

Bárcsak lenne mindenhol 100 as net

(#61069) Joe123 válasza Risard (#61068) üzenetére


Joe123
aktív tag

Jogos, pont minap mondta egy barátom, hogy vidéki szüleinél valami nevetségesen drágán lehet csak nevetségesen lassú netet kapni. Úgyhogy át is mentek mobilflottás megoldásba.

(#61070) zodnar válasza Gubek-Einste (#61034) üzenetére


zodnar
újonc

Köszönöm

(#61071) blakey válasza Multibit (#61057) üzenetére


blakey
titán

Nekem is az tetszik, de, ugyanolyan környezetben milyen egy AC56U-hoz képest? Szoftveresen már elég stabil?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61072) Multibit válasza blakey (#61071) üzenetére


Multibit
veterán

AC56U-m volt, Synology routerem nincs. A topikját olvasva elég jó az új versenyző. Ha hozzáveszem azt, hogy a gyártó valószínűleg rendesen nyomja majd a frissítéseket (Synology support!), akkor nem biztos, hogy aggódni kéne. Persze jósolni nem tudok, de elég unalmas lenne az élet, ha mindig csak biztosra menne az ember :) A saját routerem kifejezetten nem ajánlott típus, mégis nagyszerű szerkezet, remekül működik :K

(#61073) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy TP-Link Archer C20-at használok minden megelégedéssel, eddig mindenre elég volt, csak úgy döntött a Digi, hogy felemelte a sebességemet 100/50-ről 1000/200 csak úgy. Az lenne a kérdésem, ha nincsenek nagy elvárásaim, csak AC-s WiFi és GigaBites WAN/LAN port akkor egy Archer C2 AC750-re elég lenne "upgradelnem" vagy inkább egy C5 C1200 lenne a jobb döntés?

Esetleg valami más típus ami szóba jöhet?

:R

[ Szerkesztve ]

(#61074) blakey válasza Multibit (#61072) üzenetére


blakey
titán

Azért kérdeztem, mert tudom, hogy volt AC56U-d illetve a Syno topikjában is megfordultál, de akkor nincs közeli 2élményed". Lehet, hogy berendelem és kipróbálom, még olvasgatok hátha van valami amiről még nem tudok. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61075) mpo válasza 1eske (#61073) üzenetére


mpo
veterán

Amíg válaszolnak, ezeket olvasd el:
[link]
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#61076) Multibit válasza 1eske (#61073) üzenetére


Multibit
veterán

(#61077) 1eske válasza mpo (#61075) üzenetére


1eske
tag

Az első részre: Elvileg most 2500-at fizetek, hűség nélkül. Ha jól értem ennél olcsóbban csak akkor jönnék ki, ha hűséget kötnék 1 évre, igaz? Nekem nem ér meg ennyit, mert lehet nem itthon fogok élni 1 év múlva.

Multibit:

Custom FW-vel biztos nem játszanék. Ebben az estben se lenne jó választás hosszútávra egy C2 vagy C5?
Gondolkozom a C7-en is..

(#61078) Multibit válasza 1eske (#61077) üzenetére


Multibit
veterán

C5 igen. C2 és C1200 nem ajánlott! Az a gond, hogy a C5 is kifutó, néha C1200-at adnak C5 helyett. A vásárlók egy jó része észre sem veszi :(

(#61079) Saccco válasza Multibit (#61076) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az Archer C7 nem gigabit képes CFW-vel?!

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61080) Joe123 válasza 1eske (#61077) üzenetére


Joe123
aktív tag

Én úgy vettem észre, de lehet rosszul értelmezem, hogy diginél csak netre nem lehet hűséget kötni, csak tv+net+tel csomagra.

(#61081) Multibit válasza Saccco (#61079) üzenetére


Multibit
veterán

Nem. A LEDE (OpenWRT) nem támogatja a hw NAT-ot. Vannak kísérleti buildek fasttrack-kel, amivel magasabb sebesség érhető el. Nem tudom, hogy C7-re fordítottak-e ilyet.

(#61082) nicu71


nicu71
addikt

sziasztok ,,szerintetek ha egy center hangfal tetejére teszem a routert/UPC Connect box modem/ akkor a hangfal mágnesen mezője zavart okozhat a működésben? :U

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#61083) TeeJay válasza Saccco (#61055) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor venni kell mindkettőt és megnézni HW NAT nélkül mit bír :D
amelyik gyengébb azt meg eladod

tippre amúgy a Broadcom 2magos Cortex SOC tűnik erősebbnek viszont a QCA is nagyon bika mert ha jól emlékszem HW NAT nélkül CFW-el az is elég jó sebességeket hozott

Broadcom mellett több a Flash de a RAM azonos szóval a flash meg csak a FW miatt kell de a 16MB is elég a C7-nél arra már elég jó FW rakható

vevőben meg jó kérdés hogy a Qualcomm vagy a Broadcomm cuccok jobbak-e
nekem van Broadcomm 2x2:2 laptop wifi-m kettő is és tökéletes
telefonokban meg mindben szinte Snapdragon van ami meg szintén Qualcomm SOC és abban van a wifi vezérlő is

fene tudja tényleg csak akkor derülne ki ha vesz az ember mindkettőt és felrakja a legújabb FW-t aztán teszteli
árban most azonosak kb. ugyanazt tudják is egyikkel sem lőhet mellé az ember

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61084) TeeJay válasza 1eske (#61077) üzenetére


TeeJay
félisten

ha már routert veszel akkor TP-Link Archer C7 V4.x alá ne add
de ott az Asus AC58U is ami egyárban van vele
vagy TP-Link Archer C8 V4.x is azonos árban megy ezekkel

a két TP-Link 3x3:3 MIMO-s 2,4 és 5GHz-en is az Asus csak 2x2:2 mindkét frekvencián
Asus-ban több minden állítható de az új TP-Link FW is elég részletes már kétlem hogy bármi hátrány érne vele

ezek alá ne add és kifejezetten csak a V4.x HW verziókat vedd, érdemes pl kisker vásárlás előtt rákérdezni
illetve a felkapott helyeken venni (PCX, Ipon, Aqua, Hardverker, Compker stb...) ahol nem 3éves beragadt készlet van hanem kb. naponta jön az új áru és el is megy azonnal

jelenleg DIGI FTTH-n már csak 1000-es csomag van amire elő lehet fizetni
FTTB-n (LAN-os net) 100-500-1000-es csomag fillérekért
UPC 120-240-500megás
Telekom 100-250-1000-2000megabites

egyre több helyen van optikai hálózat vagy ED3.0 koax szóval aki ma vásárol routert és nem gigabitre tervez vagy a maximális AC wifi-t veszi az kb. pénzt pazarol...

bizony utána meg fájni fog hogy 3300-ért van 1000-es DIGI-d és csak 300megabitet tudsz használni belőle mert gyenge a router

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61085) Multibit válasza nicu71 (#61082) üzenetére


Multibit
veterán

Miért nem próbálod ki?

(#61086) Saccco válasza TeeJay (#61084) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kinek jobb a frissitési politikája?
TP-Link (C7-C8) vagy Asus (AC58U)?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61087) Multibit válasza Saccco (#61086) üzenetére


Multibit
veterán

Ez fog dönteni? Az antenna konfiguráció - szerintem - legalább ennyire lényeges! 3x3 MIMO vs sávonkénti dedikált, külső antennák (a 3x3 MIMO-s kliens ritka mint a fehér zorró).

[ Szerkesztve ]

(#61088) Saccco válasza Multibit (#61087) üzenetére


Saccco
nagyúr

TP-LINK Archer C7
○ Qualcomm Atheros QCA9558 @ 720MHz, 128MB RAM
○ Teljes értékű Dual Band AC WiFi szimultán 2.4GHz - 450Mbps & 5GHz - 1300Mbps, 3x3:3 MIMO
○ 3db belső antenna 2.4GHz részére, 3db külső antenna 5GHz részére
○ 2db USB2.0 port fájl vagy nyomtató megosztásra, FTP vagy média szerver futtatásra
○ Akár 800Mbps sávszélességű internetkapcsolat mellé

TP-LINK Archer C8
○ Broadcom BCM4708 @ 800MHz kétmagos processzor, 128MB RAM
○ Teljes értékű Dual Band AC WiFi szimultán 2.4GHz - 450Mbps & 5GHz - 1300Mbps, 3x3:3 MIMO
○ 3db külső (osztott) antenna a 2.4 és 5GHz részére
○ 1db USB3.0 és 1db USB2.0 port (fájl vagy nyomtató megosztásra, FTP vagy média szerver futtatásra)
○ Akár 800+ Mbps sebességű internetkapcsolathoz
- Ez a + is tetszik. :D

Hát most, hogy már tudom, hogy a C7 bukja a gigabitet CFW-vel, lehet inkább a C8 lesz. 800+ :DDD

szerk.: Asszonypajtinak úgyis jobban tetszik a C8, a port se fogja annyira. :DD
Jobb lenne, ha 1043-ból meg a C78-ból kellene választani. :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61089) woodworm válasza TeeJay (#61084) üzenetére


woodworm
veterán

Nem üldözöm a wifi sebességet és nem látom, hogy ez egy router kihordási idején belül változna számottevően. Szerintem a lemezműveletek és a hwnat nélküli címfordítás jól tükrözi egy soc erősségét és ebben a filléres mt7621-es égeti a nagyokat. De a korábbi c7-re az asus rt-n56u és a dir-860l wifi erősségben is ráver, 2,4 GHz-en pedig ugyanazokkal az eszközökkel sebességben is.
Ha ténylegesen erőbe akarnék fektetni, akkor valamelyik újkori linksys wrt lenne a nyerő. Természetesen a kevés tapasztalat híján ezek sem ajánlott eszközök.

(#61090) TeeJay válasza Saccco (#61086) üzenetére


TeeJay
félisten

2évig általában dobnak rá új FW-t
TP-Link ritkábban Asus sűrűbben de pl nekem a 1043ND V2-re 2015-ös a legutolsó FW viszont még sosem sikerült megakasztani vagy belassítani szóval elég stabil ám
hibát sem fedeztem fel rajta

Asus routerem még nem volt azt tudom hogy csicsásabb a webes felület és több extra dolgot lehet állítani
amit amúgy egy átlagos otthoni user sosem fog
az új TP-Link felület azért elég király már
nézd meg : C7 V4.x webfelület demo [link]

Asus AC66U demo [link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61091) 1eske válasza TeeJay (#61084) üzenetére


1eske
tag

A C7 mivel tud annyival többet mint a C5, hogy érdemes legyen a többletet kifizetni?

Ha csutkán nem jön ki a 1000 Mbit/s akkor túl lehet élni. Szerintem ezt csak az használja ki akár 10 év múlva is, akinek a munkájához vagy hobbijához tartozik a nagy adatfogyasztás, Youtube nézéshez és 1-2 film megnézéséhez tökéletesen elegendő pár 100 Mbit is

A Wifi oldalról nézve a dolgokat ott se nagyon értem mihez kéne nagyobb adatsebesség mint 100 Mbit/s, amit egy gyengébb AC-s router is simán tud adni magából.

De kérlek cáfolj meg.

(#61092) nicu71 válasza Multibit (#61085) üzenetére


nicu71
addikt

kipróbálnám ,de még csak két hét mulva lesz a start /UPC/ a városba :D szeretek elébe menni a dolgoknak :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#61093) TeeJay válasza 1eske (#61091) üzenetére


TeeJay
félisten

tudtommal C5 már alig kapható vagy helyette mást adnak...
C7 V4.x ami jó mert friss, újabb HW van benne
már 3 külső antennás a 2,4GHz is mert közös antenna van 5GHz-el
illetve lesz még rá 2évig FW míg a C5-re már kétlem
elég indok hogy a C7 legyen jobban ajánlott?

a wifi meg vigye már át a legtöbbet amit lehet
most még lehet azt mondod 100megabit mindenre elég
pár év múlva meg majd azt mondod jaj de lassú már...

tudod 2002-ben 512kbit-es ADSL-en nagy királyok voltunk
2006körül már volt 8megás DSL akkor azza voltam a király
volt 30megabites UPC-m is de ma már hajam hullana ha ilyen lassú neten kellene lógni
2,5éve vagyok 1000-es DIGI-ben és hidd el rosszul érzem magam utána már 240-es UPC-n is szülőknél
ma már 5-6okostelefon simán lehet egy lakásban és ha használják is azokat akkor a wifiből nincs olyan hogy túl gyors :D

sosem elég semmi szóval inkább gondolj a jövőre
amit most spórolsz 2-3 ezret azt később szívni fogod és routert nem fél évre veszel

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61094) humax válasza Gubek-Einste (#61051) üzenetére


humax
senior tag

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?

panel,sok szomszéd,

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?

3 mobile, 2 laptop, 1 tabletta, 2 beltéri box , 1 tv

Mennyi lenne a beszerzésre?
30ig

nekem leginkább a wifi sebesség fontos

DIGINet 500 van most, de később optikai vagy 1000 lesz
mostani tp-link 1043ND csak 60/70 sebességet kapok a laptopon ( DIGINet 500 )
router nélkül simán jón 500mb de zavar hogy a laptopon csak 60mb wifi kérésztől - illetve 80mb wan keresztül

:R :R :R

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#61095) 1eske válasza TeeJay (#61093) üzenetére


1eske
tag

Igen, ezekkel az érvekkel teljesen egyetértek, ha hosszútávra terveznék.

A baj az, hogy lehet hogy 1 év múlva nem ebben a lakásban és nem ebben az országban leszek és teljesen mások lesznek a szempontjaim és külföldön/másik szolgáltatónál a egyáltalán nem lesz ilyen gyors netem.

Arról nem is beszélve, hogy egyelőre egy 1.5 szobás lakásba használom, ahol egyedül lakom legtöbbször, oda meg az 50 Mbit-es Wifi is sok :D

Mondjuk abban az esetben magammal tudom vinni ezt a routert, mert egy C7 kevés helyen lenne rossz/kevés a közeljövőben.

Egyébként miért hangsúlyozod a V4-et ennyire? Mit tud az, hogy a V2-V3 szóba se jöhet?

[ Szerkesztve ]

(#61096) Joe123 válasza humax (#61094) üzenetére


Joe123
aktív tag

1043ND WAN-on csak 80mbit? Vagy ez valami korábbi verzió ami nem gigabites mint a V4?

(#61097) h_benjamin


h_benjamin
aktív tag

Üdv adott egy TP-LINK TL-WR1043ND V4 de mintha lassúlenne kicsit pl oldalakkal vár mielőtt behozza mintha ellenőrizne vagy nem tudom tűzfalat kikapcsoltam már valamivel jobb lett de nem az igazi sajna. tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#61098) Multibit válasza humax (#61094) üzenetére


Multibit
veterán

mostani tp-link 1043ND csak 60/70 sebességet kapok a laptopon
Ugye nem v1-es az az 1043? Ugye kábellel mérsz? Ugye gigabites a noti LAN portja?

(#61099) woodworm válasza Multibit (#61098) üzenetére


woodworm
veterán

Az egyel korábbi hozzászólásában említett laptop kliense n150-es, a másik topik hozzászólásában 1043v1-esről volt szó. Tehát kábelen a router fogja meg, wifin pedig a laptop.

(#61100) Multibit válasza woodworm (#61099) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor "rejtély" megoldva :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.