Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61451) Saccco válasza DarthFater (#61450) üzenetére


Saccco
nagyúr

A C2-öt és az AC1200-öt nem szokták itt ajánlani.
Előbbit nem tudom miért, utóbbit viszont a rossz rendszerchip miatt, magától újraindulgat.

TL-WR841ND az ajánlottak között van.
De még fog jönni hozzáértőbb emberke. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61452) Tangerine


Tangerine
senior tag

Én asszem veszek inkább egy ilyet

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#61453) Intruder2k5 válasza DarthFater (#61432) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A TP-LINK Archer C20 biztosan nem, mert csak 100Mbps Ethernet portjai vannak. Az Archer C2 már Gbit-es, de az 5GHz-es ac WiFi része elég gyenge, mindössze 433Mbps linksebességre képes, ez később ha gyorsabb netre váltasz, és szeretnéd mindinkább kihasználni azt, lehet majd fájó pont, szóval ezt olyan LowEnd belépő cuccnak mondanám, csak akkor vedd meg ha muszáj. TP-LINK Archer sorozatból a C5, C7, C8, C9-eket szokás ajánlani, illetve az ASUS RT-AC58U van mint olcsóbb kategóriába eső, Gbit-es AC-s router.

szerk.:
Ja igen, a TP-LINK C1200 hibás chipsetre épül, akárcsak az ASUS 1200G+, ezeket nem szabad megvenni, random újraindulásos problémák vannak velük.

[ Szerkesztve ]

(#61454) Doki16


Doki16
addikt

Egy 56 m2-es panellakásba kellene valami megbízható dual bandes router olyan 15 körül. Nem szükséges, hogy AC-s legyen. Egy 100-as diginet lenne rárakva, az már bőven leég ha ezt elbírja. Van valami ajánlott most a BF alkalmával. Egy Dlink dir842 van, de használhatatlan minden szempontból. Nem bírja még ezt a sebességet se és állandóan újraindul. Ezért kellene valami stabil jó router.

Köszönöm szépen előre is :R

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#61455) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Sziasztok!

A házunkban sajnos elég rossz helyre tudjuk csak rakni a routert, és a wifi már nem nagyon ér el a nappaliba.
Gondoltam, hogy egy repeaterrel orvosolnám a problémát.
A 10-15 ezer forintos ársávban miket ajánlotok?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#61456) marec1122 válasza bluemirage (#61442) üzenetére


marec1122
senior tag

Igazad van nem fejtettem ki megfelelően, de nekem átmenetileg már az is elég ha az általános vélekedés jó az eszközről és az ára is megfelel. :R

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#61457) emmm válasza Intruder2k5 (#61453) üzenetére


emmm
senior tag

Bocs a hirdetésért, látom, kaptam a figyelmeztetést érte.

(#61458) devil2k


devil2k
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy ASUS RT-N18U routerem van HGG-vel, ami tökéletesen működik. Mivel már a legtöbb eszközünk tudja az ac-s szabványt, ezért szeretnék fejleszteni a hálózaton. Úgy gondolom, hogy jobban megéri egy új routert venni, mint egy ac-s AP-t. Ezt és ezt néztem, de az áraik alapján jutottam az előbbi álláspontra.
Maradnék a márka mellett, ezért a kérdésem az, hogy érdemes-e még ASUS RT-AC68U-t venni, (mert a szolgáltatásai az igényeimnek megfelelnek), vagy inkább újabbat (komolyabbat) javasoltok.

Köszönöm!

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#61459) ZolkoW válasza MrPetya19 (#61455) üzenetére


ZolkoW
őstag

igaz,hogy AC-t nem tud, de én fele ennyiért vettem repeatert pár éve, konnektorosat, és teszi a dolgát, illetve tegnapig tette (valami TP-link. egyébként havonta azért újra kellett indítani)

és köszi a topicnak a segítséget, tegnap üzemeltem be egy C8-as routert, ezzel lehet hogy nem is lesz szükség repeaterre. vagy legalábbis máshogy oldom meg, vezetéken megy le a jel az alsó szintre, ahova a régi routert beüzemelem AP-ként (vagy miként, még csak elkezdtem ismerkedni a témával). egyébként annyit tudok elmondani, hogy a kezelőfelület szimpatikus volt, bár túl sokat nem hiszem, hogy fogom látni, és a lehetőségek töredéke lesz nálam kiaknázva, de működik, és a régi 1 antennás n lite-os TP-link rúter mellett 10dB-vel magasabb jelszintet mutat a wifi analyzer a C8 esetén.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#61460) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Egy jó barátomnak szeretnék segíteni router vásárlás ügyében. Hétfőtől megemelkedik a sávszélessége, DIGINET 1000 lesz neki.
Ehhez kellene egy megfelelő router lehetőleg 20000 ft alatti áron. Van hogy egyszerre akár több mint 5 készülék is csatlakozik wifin a hálózatra.

Mit ajánlanátok ami egy lakótelepi lakásban sem dobálná el túl sűrűn a jelet. Nézegettem én az ajánlót, de nem nagyon boldogulok a kérdésben, mert van ott olyan is amit már nem is lehet kapni.

Esetleg egy Archer C1200 megfelelő lenne?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#61462) PcForCe


PcForCe
tag

Sziasztok! Tudnátok véleményt mondani a D-Link DIR-869 AC1750 routerrol? Emagnál egész jo árban van kivancsi vagyok megérné-e, 1043nd v2 cserélném!

Samsung Galaxy S9+

(#61463) pixta78


pixta78
senior tag

Srácok, van egy Tp-link C2- m V.01aminek elég gyenge az 5Ghz hatóköre, ezt mivel tudnám megemelni?

Ajánljatok lsz valamit.
Csak Kb 6 m-re van az Xbox a routertől de van köztük 50 cm téglafal.

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#61464) Goya


Goya
csendes tag

Tp-Link Deco M5-ről mi a véleményetek?
És hogy viszonyul a UniFi UAP-3 ill. LR3-hoz, egyáltalán egy ligában játszanak?

(#61465) Cirbolya_sen válasza Goya (#61464) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia

Az UniFi UAP-nak a TP-Link EAP sorozat felel meg, ez a Deco többé kevésbé az UniFi Mesh-nek felel meg.
Az első csoport a központilag /szoftver, vagy hardver/ vezérelte eszközök, a másik egyenrangú eszközök okosan csoportba szerveződve :)

Cirbolya_sentinel

(#61466) ViceX válasza Gubek-Einste (#61381) üzenetére


ViceX
csendes tag

Egy ASUS AC66U B1 torrentnél is kiszolgálja a gigabitet vagy csak "normál" felhasználás mellett?:)

(#61467) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Nem tudok dűlőre jutni:

Asus RT-N18U vagy TP-LINK ARCHER C7.

Egy családi házba lenne, sok eszköz kiszolgálására.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#61468) tibike8 válasza Gergosz2 (#61467) üzenetére


tibike8
őstag

Nem vagyok nagy guru, de így látatlanban a T-Dlink, ha már csak az az AC-s. Még ha az Asus olyan jó is meg stabil ahogy mondják, de csak 2,4-et tud.

(#61469) edari


edari
őstag

Sziasztok
Tesóméknak keresünk új routert. Nem használják kábelesen a netet, csak wifin keresztül, így nem számít az hogy mennyit bír kitolni magából.
Azonban szerintem ma már nem árt ha ac-s wifit is tud a router.
Most black friday alatt megakadt a szemem ezen:D-Link DIR-818LW AC750 Dual-Band Gigabit
Árban 10 ezer lenne, szerintem ennyiért jó lenne nekik. Szerintetek? Vagy van jobb ajánlat ilyen alacsony árkategóriában?

(#61470) blakey válasza Gergosz2 (#61467) üzenetére


blakey
titán

A kettő közül a C7 talán jobb, bár az N18U teljesen rendben van annak ellenére, hogy nem tud 5GHz-et.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61471) Rellind válasza Gergosz2 (#61467) üzenetére


Rellind
senior tag

Archer-t vettem én is 55$-ért :) Annyiért megérte gondolom. Csak egy másik adaptert kell szerezzek :)

(#61472) tibike8 válasza tibike8 (#61468) üzenetére


tibike8
őstag

Na ezek szerint annyira nem vagyok már guru, hogy a TP-Link-et sem tudom leírni...

(#61473) Multibit válasza ViceX (#61466) üzenetére


Multibit
veterán

Kiszolgálja. Feltéve, ha a torrent kliens nem a routeren fut ;)

(#61474) Gubek-Einste válasza gorje (#61425) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pont az előtted lévő hozzászólásban lett leírva a lehetőségek.

D-Link 860L B1 de csak CFW-vel
Asus N18U
TP-Link 1043ND

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61475) Gubek-Einste válasza Tocika (#61426) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

És mi amúgy a különbség ?
ASUS RT-AC66U
○ Broadcom BCM4706 @ 600MHz, 256MB RAM
○ Teljes értékű Dual Band AC WiFi szimultán 2.4GHz - 450Mbps & 5GHz - 1300Mbps, 3x3:3 MIMO
○ 3db külső antenna 2.4GHz és 5GHz részére
○ 2db USB2.0 port fájl, nyomtató, vagy 3G internetkapcsolat megosztásra, FTP vagy média szerver futtatásra, HTTP/FTP/Bittorrent/stb. letöltőkliens, ASUS Ai Cloud
○ Akár 800Mbps sávszélességű internetkapcsolat mellé

ASUS RT-AC66U B1
○ Broadcom BCM4708C0 @ 800MHz kétmagos processzor, 256MB RAM
○ Teljes értékű Dual Band AC WiFi szimultán 2.4GHz - 450Mbps & 5GHz - 1300Mbps, 3x3:3 MIMO
○ 3db külső antenna 2.4GHz és 5GHz részére
○ 1db USB2.0, 1db USB3.0 port fájl, nyomtató, vagy 3G/4G internetkapcsolat megosztásra, FTP vagy média szerver futtatásra, HTTP/FTP/Bittorrent/stb. letöltőkliens, ASUS Ai Cloud
○ Akár 800Mbps sávszélességű internetkapcsolat mellé

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61476) Gubek-Einste válasza intensa_man (#61433) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-ekkel van használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

Ajánlottak: Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61477) Gubek-Einste válasza Tangerine (#61435) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem rossz ennyiért, az AC87U de a Synology is megérné.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61478) Gubek-Einste válasza Frenk (#61436) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyik sem.

Az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség (433 Mbps) miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.
TP-LINK Archer C1200 - Nem ajánlott eszköz, ugyan arra a SoC-ra épül mint az Asus AC1200G+ ami rendszer újraindulási gondokkal küzd (az utolsó béta firmware-kel már egészen rendben van) de volt már aki vett itt a fórumon és gondjai voltak vele.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61479) Gubek-Einste válasza CactuS (#61438) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Folyamatosan cserélődnek az eszközök mint mindenhol máshol is.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61480) Gubek-Einste válasza Doki16 (#61454) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

D-Link 860L B1 CFW-vel a legolcsóbb ajánlott dual band eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61481) Gubek-Einste válasza MrPetya19 (#61455) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 bőven belefér a keretben, kicsit többért Asus N18U, mind a kettő csak 2,4 GHz képes eszköz.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Milyen router-rel lenne használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61482) Gubek-Einste válasza marec1122 (#61456) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Általánosságban megfelelő ezért is ajánlott kategóriás eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61483) Gubek-Einste válasza devil2k (#61458) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet az is de egy kicsit olcsóbban ott van az újabb szériás AC66U B1 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61484) Gubek-Einste válasza smiti (#61460) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-LINK Archer C1200 - Nem ajánlott eszköz, ugyan arra a SoC-ra épül mint az Asus AC1200G+ ami rendszer újraindulási gondokkal küzd (az utolsó béta firmware-kel már egészen rendben van) de volt már aki vett itt a fórumon és gondjai voltak vele.

20k alatt csak a D-Link 860L B1 (csak CFW-vel) van mint ajánlott kategóriás eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61485) Gubek-Einste válasza PcForCe (#61462) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen vele tapasztalat de a D-Link gyári firmware-e nem a legjobb.
Helyette inkább egy Asus AC66U B1 jobb választás lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61486) Gubek-Einste válasza pixta78 (#61463) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábeles kapcsolattal beüzemelsz egy újabb eszközt AP módban.
Jobb választás lenne a jelenlegi lenne a másodlagos eszköz és az új pedig az elsődleges router.

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61487) Gubek-Einste válasza edari (#61469) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség (433 Mbps) miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.

Csak a Xiaomi Mi Router 3G van mint lehetőség külföldi rendeléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61488) Risard válasza Gubek-Einste (#61487) üzenetére


Risard
aktív tag

Én most neveztem be egy ilyen routerre remélem hamar megjön!

(#61489) edari válasza Gubek-Einste (#61487) üzenetére


edari
őstag

Szerintem nekik bőven elég a 2,4ghz-es wifi is.
Elvileg 1000-es portjai vannak.

(#61490) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Hogyha van egy Telenoros Huawei E5186s-22a routerem, és az adminfelületen a csatlakozási módot PPoE-re is be tudom állítani, az azt jelenti, hogy biztosan tudom fogom használni a Digi nettel?

Milyennek számít amúgy ez a router? Azt hiszem ezen Gigabites portok vannak, de wifin AC-val nem tudom mennyi fog átmenni.

Valahogy tudnék rá CFW-t tenni, vagy legalábbis a gyárit? Most ugye a Telenoros van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#61491) Gubek-Einste válasza Brandynew (#61490) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megoldható amit szeretnél.

Mobilnetre még jó, esetleg xDSL-re de komolyabbra már nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61492) Brandynew válasza Gubek-Einste (#61491) üzenetére


Brandynew
őstag

De miért nem jó Digi 1000-hez? Gigabites, AC-s, és ahogy nézem, nem egy alsókategóriás eszköz.

(#61493) MrPetya19 válasza Gubek-Einste (#61481) üzenetére


MrPetya19
addikt

A falak vasbeton és tégla keverékek.
A netünk elképesztő 10Mbps-es, de a nappali miatt a stream másik gépről is gyakoi lenne.
TP-Link Archer C9

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#61494) Gubek-Einste válasza Brandynew (#61492) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez inkább mobilnetre való, kábeles nethez inkább backup jellegűen.
Egy gigabites nethez már hardveres NAT kell amit valószínűleg nincsen benne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61495) Gubek-Einste válasza MrPetya19 (#61493) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A két ajánlott eszköz jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61496) pixta78 válasza Gubek-Einste (#61486) üzenetére


pixta78
senior tag

Most vettem a C2-t, ebből szeretném a legtöbbet kihozni.
Mi az AP mód?

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#61497) devil2k válasza Gubek-Einste (#61483) üzenetére


devil2k
tag

Én ezeket szeretném használni, ezért néztem az AC-68U-t. (Az AC-87U már talán túlzás lenne)
-AiProtection
-Network Protection
-Parental Controls
-Adaptive QoS
Ha CFW telepítésével ez megoldható, akkor valóban jó lehet.

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#61498) MrPetya19 válasza Gubek-Einste (#61495) üzenetére


MrPetya19
addikt

Köszi.
Ezek ilyen felhasználásra is jók?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#61499) Brogyi válasza PcForCe (#61462) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha még aktuális akkor az egy dragonfly. A TP-Link C7 egyik verziója v4.x. Talán megéri, és még módolt fw is lesz/van, de ezt már neked kell ellenőrizni.

(#61500) norral


norral
aktív tag

Sziasztok!

A 1043nd routerem (vargalex féle openwrt-vel) szeretném cserélni az elszaporodott AC képes eszközök miatt.

-Közepes újépítésű lakás (sok-sok wifi hálózattal), belül gipszkarton körbe tégla falakkal. A router majdnem a közepén lenne elhelyezve.
- Van egy synology NAS, így nem számít van e USB csatlakozási lehetőség. 3g netet megosztani sem szeretnék. Nem kell parental control, sem semmi egyéb hasonló feature.
- Árkategória mindegy, olyat szeretnék, ami sokáig szolgál és megbízható (nem kell kétnaponta újrainditgatni, nem indul újra magától, nem dobálja unalmában le a feleségem Lenovo laptopját...) Igazából a legjobb ár-érték arányt keresem, de az értéken van a hangsúly, ha 40k, akkor is megveszem.
- Jelenleg 50mbit-es netünk van, de könnyen lehet, hogy lesz gigabites Digi, így egyből erre készülve szeretnék várásolni.
- Nagyon fontosak a gigabites lan portok a NASról való filmnézés miatt (de gonoldom ebben az árkategóriában ez alap)
- Azt sem bánom, ha a gyári SW alapból jó és nem kell CFW-rel szórakoznom megint. :)

Az összefoglaló alapján ezeket néztem ki:
TP-LINK Archer C8/C9 (mit számít a valóságban a 2.4GHz - 450 Mbps vs 600Mbps)
ASUS RT-AC68U

Köszi a segítséget előre is.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.