Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62701) Egon válasza Daywalkerke (#62697) üzenetére


Egon
nagyúr

Mert nem feltétlenül az admin felületen keresztül törik a routert, illetve férnek hozzá a belső hálózatodhoz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#62702) woodworm válasza #19482368 (#62662) üzenetére


woodworm
veterán

"Ezek az eszközök nem sokkal jobbak mint a szolgáltatók által biztosított eszközök. CFW ide, vagy oda."

Openwrt-vel mi a bajod? Elég jól konfigurálható tűzfalat kapsz. A mikrotik belépő eszközei a többi soho routerben is megtalálható soc-kat használnak.

(#62703) Daywalkerke válasza Egon (#62701) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

A WPA2 törésre gondolsz?
Mert az admin felületen kívüli töréshez azért szerintem már elég profinak kell lennie valakinek, nem?

(#62704) #19482368 válasza Daywalkerke (#62703) üzenetére


#19482368
törölt tag

Nem, minden le van dokumentálva, akinek van erre affinitása, az meg fogja találni a módját, hogy bosszúságot okozzon neked, és elérje a célját.

(#62705) Soma01 válasza AMD Power (#62691) üzenetére


Soma01
veterán

Most, hogy van? FTTB? A lakásba csak egy UTP kábel megy most be? Milyen sebességű most a neted?

(#62706) #19482368 válasza woodworm (#62702) üzenetére


#19482368
törölt tag

Openwrt-vel mi a bajod?
Az hogy bizonyos értelemben felügyeletlenek.Ugye volt erre is példa, hogy X év elteltével derült ki, hogy átjáró ház, ha emlékeim nem csalnak. És még csak reklamálni se tudsz, hiszen le van írva, hogy nem vállalnak felelősséget. A gyártóval se veheted fel a kapcsolatot, mint support hiszen nem az ő általuk preferált FW használod. Tehát veszel egy Eszközt X összegért, felteszel egy Openwrt, ezzel elveszted a garanciát, probléma esetén, és ha meg makkan az eszköz, akkor kuka. Lehet venni ismét egy eszközt.
Hogy mennyire lehet beállítani, nem tudom. Egyszer néztem egy tomato FW, kereken 30 percig, aztán inkább vissza az eredeti, mert nem megfelelően működöt. Mindegy, én elhatárolódom ezektől a CFW-től. Mert amennyi időt, energiát bele fecől az ember, már egy normális eszközt is majdnem lehet kapni, de legalábbis egy olyan eszközt, amire a későbbiek folyamán, lehet normálisan építkezni, anélkül, hogy heterogén hálózati eszközöket használna az ember. Tudom, igény, de legfőképpen pénz függő.

(#62707) Brogyi válasza #19482368 (#62706) üzenetére


Brogyi
senior tag

Azért kíváncsi lennék rá a te routereden mikor cseréltél firmware-t? Ha nem az elmúlt 3 hónapba volt akkor ott a wifi backdoor. Ellenőrizd le! (session key reuse).
Az én tapasztalatom, hogy nem kapkodnak a nagy cégek. Szóval óvatosan azzal a véleménnyel.

(#62708) #19482368 válasza Brogyi (#62707) üzenetére


#19482368
törölt tag

Azért kíváncsi lennék rá a te routereden mikor cseréltél firmware-t?
Minden hálózati eszközöm naprakészen vannak tartva, csak úgy mint a csatlakozott kliensek, programok.

Router FIRMWARE update
Firmware 2017-11-09
Firmware 2017-09-08
Firmware 2017-04-24
Firmware 2017-03-28
Firmware 2017-01-09
Switch FIRMWARE update
Firmware 2017-12-11
Firmware 2017-10-16
Firmware 2017-08-03
Firmware 2017-06-16
Firmware 2017-05-15
Firmware 2017-04-24
Firmware 2017-03-28
Firmware 2017-03-17
Firmware 2017-02-14
Firmware 2017-01-20
Firmware 2017-01-16

AP FIRMWARE update
Firmware 2017-12-11
Firmware 2017-10-16
Firmware 2017-09-20
Firmware 2017-08-03
Firmware 2017-06-16
Firmware 2017-05-15
Firmware 2017-04-24
Firmware 2017-03-28
Firmware 2017-03-17
Firmware 2017-02-14
Firmware 2017-01-20
Firmware 2017-01-16

[ Szerkesztve ]

(#62709) woodworm válasza #19482368 (#62706) üzenetére


woodworm
veterán

A ddwrt-ben volt kiskapu hazafelé, de igazad van, olyan egyformák. Nem csalódtam, karakán véleményed van általad nem ismert témában.

(#62710) madmike válasza hunaqua (#62584) üzenetére


madmike
őstag

Ez az ajánlat él még? Ha igen mi a kuponkód?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#62711) Soma01 válasza madmike (#62710) üzenetére


Soma01
veterán

(#62495)

(#62712) #19482368 válasza woodworm (#62709) üzenetére


#19482368
törölt tag

karakán véleményed van általad nem ismert témában.
hm... ha így gondolod, akkor használd. Bocs, én nagyon nem bízom ezekben a CFW-ben. És nagyon nem vagyok egyedül. Tudom, Ők se értenek hozzá. Az más kérdés, ha olyan eszközt vásárolsz, aminek ez a gyárilag támogatott FW-je. A kettő nagyon nem ugyan az.

(#62713) Intruder2k5 válasza #19482368 (#62712) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az más kérdés? Akkor ott van példának okáért az általad oly semmire se tartott, ASUS, akik sok évig több modell esetében hivatalosan is DD-WRT támogatottként hirdették a routereiket. Bár mára úgy nézem eléggé hátraléptek ebben a kérdésben, de itt még említik RT-AC88U esetén a DD-WRT támogatást. Nem is olyan régen viszont - az RT-N16 idejében - még teljes mellszélességgel mellette álltak a DD-WRT-nek, ez a kép az ASUS akkori weboldaláról van. Valószínűleg ők is pont az időközben napvilágra került sok éves backdoor miatt hátráltak ki.

Anno ez volt a pontos url-je:
http://promos.asus.com/US/ASUS_DD-WRT/index.htm

Ettől függetlenül persze az ASUS-nak most is vannak jó routerei, csak arra akartam rávilágítani, hogy a gyári támogatásnak állításoddal ellentétben nem sok jelentősége van, egy firmware nem attól lesz jó, vagy rossz.

[ Szerkesztve ]

(#62714) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#62713) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az újabb Linksys-ek OpenWRT támogatással jönnek ki alapból és ez a hivatalos oldalon is szerepel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62715) Multibit válasza #19482368 (#62712) üzenetére


Multibit
veterán

én nagyon nem bízom ezekben a CFW-ben
Én sem bíznék, ha - hozzád hasonlóan - összekeverném az OpenWRT-t a DDWRT-vel ;]

(#62716) degec


degec
senior tag

Tiszteletem!

Véleményetekre lennék kíváncsi..
1043 nd tplink lehalt v3.-as ennek méltó utódját keresem 250/75 de várhatóan majd 1000 es T-s net mellé. wifit nem használok (azt powerline eszközök szórják) csak vezetékesre kell. Archer c7 v4 ?? méltó utód..? Tplinkben gondolkoznék ha nem baj.. :) köszönöm ! :R :C

(#62717) Gubek-Einste válasza degec (#62716) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell wifi akkor Asus N18U is tökéletes lesz de a kinézett Archer C7 is megfelelő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62718) kali válasza degec (#62716) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Kábelen a jelenlegid is tudja bekapcsolt (HW) NAT mellett akár 1000-es net maximális sebességét, de ha jobb, erősebb hardverű kell, akkor a C7 prociban azonos, de dupla abban a RAM (64 kontra 128 MB), C8-tól pedig prociban is jelentős az ugrás, mert abban már 800 MHz kétmagos van, szemben a jelenlegi routeredben és a C7-ben lévő egymagos 720 MHz-essel.

(#62719) #19482368 válasza Intruder2k5 (#62713) üzenetére


#19482368
törölt tag

Kicsit szerintem keveritek, és nem vesztek pár apró dolgot figyelembe.
Ha egy eszköz, gyárilag preferált DD-WRT FW -jön ki, az nagyon nem ugyan az, mint hogy CFW telepíted fel.

csak arra akartam rávilágítani, hogy a gyári támogatásnak állításoddal ellentétben nem sok jelentősége van, egy firmware nem attól lesz jó, vagy rossz.

Persze, szükséges hozzá egy normális eszköz hozzá.
Dehogy nincs jelentősége a gyári támogatásnak. 1 bizonyos eszköz, 1 bizonyos FW adnak, arra az eszközre van testre szabva. És arra az eszközre adnak X ideig támogatást. Ha olyan eszközre telepíted, ami gyárilag nem támogatott FW van rajta, se a CFW se a gyártó cég nem vállal érte semmilyen felelősséget.

(#62720) Egon válasza Daywalkerke (#62703) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem.
Hint: szerinted pl. a szingapúri, a bolgár és a japán hacker majd elutazik a házadhoz, hátha meg bírja törni a wifidet, vagy a neten keresztül, a routered WAN pontja irányából, ami közvetve össze van kötve az egész világgal, próbálkozik? :U Úgy gondolod, hogy a router "törések" 99%-a wifin történik, dacára a korlátozott hatótávnak?!? ROTFL... Annak mi értelme lenne? :U Ilyet hozzánemértő kispistikék csinálnak, hogy lopják a szomszéd netét, más értelme nem igen van... :U Zsúfolt környezetben pedig úgyis akad nálad könnyebb célpont: aki nem használ titkosítást, esetleg elavult módszerekhez nyúl (WEP, WPA1). Ráadásul a potenciális fenyegetést, az a 3-5-10 Pistike jelenti, aki hozzád közel lakik.
Ellenben a neten keresztül az egész világ Pistikéi, náluk képzettebb Józsikái, még nagyobb tudással rendelkező Ferikéi és esetleg az unatkozó vérprofi Ivánjai jelentik a fenyegetést - persze az is igaz, hogy jóval több a célpont is, ugyanakkor egy wide range scannel, ha rátalál valaki a routeredra, ami ismert sérülékenységet tartalmaz, és esetleg nem frissítetted a fw-t, akkor megjárhatod. Summa summarum: összehasonlíthatatlanul fontosabb pl. egy normális wifi jelszó megválasztása, és a fw naprakészen tartása, mint azon aggódni, hogy WLAN-ról elérik az admin felületet...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#62721) woodworm válasza #19482368 (#62719) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem te vagy tévedésben.
A gyárilag támogatott open source fw-k esetén sem arról van szó, hogy azzal érkeznek a készülékek és a gyár közvetlen támogatást nyújt a felhasználó felé. Elsősorban azt tudom elképzelni, hogy hardverspecifikus kódot tesz nyílt forrásúvá vagy nyújt segítséget a fejlesztéséhez, hacsak nem eleve abból dolgoznak ők is, és valószínűleg tesztkészülékeket kapnak a fejlesztők a munkához.
A végeredményt azonban a fejlesztői oldalról lehet letölteni, ugyanúgy, mint a gyárilag nem támogatott készülékek esetén és a frissítés is onnan érkezik. Tehát nincs egy készülék, egy fw, és x ideig támogatás, az a gyári fw-re értendő.
A linksys esetén bár ott az open source ready embléma, de az apró betűben már a többi gyártó mellé sorol és saját felelősséget emleget és garanciavesztést.

Az ismertebb routerek esetén egyedül a xiaomiról tudom, hogy openwrt-t használ saját guival. De ők sem vesznek át mindent, pl az igmp támogatás hiányzik, pedig kulcsra készen elérhető. Lecserélik a wifi és fájlrendszer drivereket, a hwnat támogatás miatt valószínűleg a tűzfal is limitált és nincs csomagtámogatás (ott hever kihasználatlanul 100MB tárterület).

(#62722) Soma01


Soma01
veterán

Azt szeretném kérdezni, hogy azonos frekvencián (és szabványon) vannak nagy különbségek elérhető Wifi lefedettség és elérhető sebesség különbség egyes routerek között? Mert én úgy tudom, hogy a teljesítmény szabványban korlátozott, antennát lehet cserélni (ha lehet) de azok nyeresége is kb. egyforma. Vagy akkor miért van az, hogy állítólag egyik routerrel jobbal le lehet fedni egy területet, mint egy másikkal? Mondjuk azt én is tapasztaltam, hogy pl. egy belső antennás router kisebb területet fed le, mint egy külső antennás. De a márkák közt tényleg vannak különbségek azonos adó teljesítmény és azonos antennanyereség esetén?? Ha van, mely márkák/típusok jók e téren?

(#62723) kali válasza Soma01 (#62722) üzenetére


kali
legenda

Bizonyos értékek valóban szabványban vagy egyéb módon korlátozottak/meghatározottak, de annak ellenére is lehetnek és vannak is különbségek, amit okozhat például a használt antennák milyensége (ahogy nő a dBi értéke, úgy csökken a szórás szöge, viszont azon a szögön belül nő a szórás távolsága, amellett az anyaghasználat és a kialakítás is számít), továbbá valamely gyártók használnak bizonyos kiterjesztéseket, amik javítanak a szóráson, bizonyos esetben alapban is, de olyan is van, amihez az ellenoldali támogatás is szükséges, de ha az teljesül, akkor a kapcsolat minősége és a sebesség is jobb lesz.
Nem csak eltérő gyártóknál, hanem még gyártón belül is vannak eltérések adott tekintetben a típusok között, ezért csak konkrét típusokat érdemes összehasonlítani, ráadásul bizonyos esetekben még az is számít(hat), hogy milyen ellenoldali eszközökkel és hol (környezet sajátosságai) történik az összehasonlítás vagy használat, ezért általános igazság nem mindig van, hogy egyik vagy másik típus egyértelműen jobb ebben a tekintetben, bár így is van néhány, amelyik jellemzően jobb kicsivel a másiknál, például az esetek jelentős többségében az RT-N18U jobb ebben (is) a TL-WR1043ND v2 és újabb típusoknál.hiába azonosan 3 * 5 dBi antennás mindegyik.
Lehetne még néhány ilyen példát írni, de jobb típusra és személyre szabottan hasonlítgatni, hogy biztosabb legyen a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#62724) degec válasza kali (#62718) üzenetére


degec
senior tag

:C :R :R c8 kosárba rakva... igaz álló megoldás nem hagyományos, de reméljük nem lesz gond..

[ Szerkesztve ]

(#62725) vargalex válasza #19482368 (#62719) üzenetére


vargalex
félisten

Azt elfelejted, hogy a gyári firmware-ok is általában azonos komponenseket használnak, mint az open source megoldások, csak mindenből jóval régebbi. Ráadásul elég sok gyártó nem is adja ki a teljes forrást, míg az OpenWrt/LEDE teljesen nyitott, bárki ellenőrizheti a forrásban a működés, kereshet esetleg beelépített backdoor-okat. Ahogy ezt folyamatosan meg is teszik, máskülönben nem is örvendene ekkora népszerűségnek. Gyári firmware esetén erre elég kicsi az esély. Ha valamelyik gyártó ki is ad egy forrást, akkor az valami 0. verziós (esetlegesen nem is működő) firmware forrása, majd ezt már soha az életben nem frissítik, holott jó esetben jönnek ki újabb firmware verziók.

De gondolom te Linuxot sem használsz, hiszen az is open source és te éppen ezért nem tudod, hogy mi hogy működik benne... Pedig pont azért open source, hogy ez követhető legyen. Az más kérdés, hogy a router OS is erősen Linux alapú, ugyan azokat a komponenseket (is) használva (csak persze régebbi verziójúakat), mint pl. az OpenWrt/LEDE...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#62726) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Milyen jelerősítős routerel lehetne, panelházak között kb 500m-es körben, hálozatott létre hozni gigabites sávszélességből? :F :Y :R

(#62727) Cirbolya_sen válasza ritkaság (#62726) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Ez csak ipari cuccokkal menne /korsugarzo/ es a teljesitmeny miatt lehet engedely koteles.

Cirbolya_sentinel

(#62728) arny14


arny14
csendes tag

Üdv!

50 nm lakásba kellene router, amivel lehet játszani.
Táv nem nagy 10m max, viszont lenne rá 2 teló 2 noti 2 tablet, néha minden megym wifivel egyszerre.

Minél olcsóbb annál jobb, semmi xtra nem kell legyen stabil.
Használtan venném leginkább.

Jelenleg, egyik lakásban egy TP-LINK TL-WR841N Router , a másikban egy huawei HG8245H,
telón letöltésis sebességel nincs gond,viszont játékra egyik sem alkalmas, lol,wow(300-500-1000ms),
a másik felén egy aszatliba épített Asus PCE-AC51 PCI-E venné a jelet.

Köszi a segítséget.

Visszaírni luxus?

(#62729) shaggy


shaggy
aktív tag

sziasztok!

Routert keresek a T-home segamcom mögé lehetőleg nem csillagászati összeg szóval legvégső határ ami rá szeretnék költeni az 20e környéke lenne.
a lényeg hogy jó erős wi-fi jelet tudjon és 250mb net van bekötve azt le is tudja vezetéken adni.

(#62730) Gubek-Einste válasza Cirbolya_sen (#62727) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet, hanem biztosan engedély köteles az ilyen tevékenység.
Körsugárzó nem jó, minimum szektor antennák kellenek ehhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62731) Gubek-Einste válasza arny14 (#62728) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62732) Gubek-Einste válasza shaggy (#62729) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel:D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62733) bluemirage válasza ritkaság (#62726) üzenetére


bluemirage
őstag

Szerencsére nem nagyon lehet, és drága is... ezért nincs sehol szerencsére. Azért van műszakilag is korlátozva a dolog, hogy mindenkinek maradjon frekvencia és ne zavarják egymást a hálózatok.

Pont-pont közötti kapcsolat kiépítése lehetséges ekkora távon, egy irányított antennával. Ehhez nem kell engedély, és nem is annyira drága. Ezzel pl 2 közeli telephelyet kötnek össze.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#62734) shaggy válasza Gubek-Einste (#62732) üzenetére


shaggy
aktív tag

Kertes ház tégla falak, távolság minél messzebb annál jobb :D

2.4GHz volna inkább használva tablet, telefon, xbox ezek mennének róla illetve laptop esetleg wifi adapterrel egy másik gép.

(#62735) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan 2,4 GHz-n működő wifi router, ami a gyakorlatban is tud 100 Mbps-nál nagyobb sebességet wifi-n?

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#62736) Intruder2k5 válasza sony309 (#62735) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szinte mindegyik Gbit-es portokkal rendelkező és 3x3:3 MIMO képes router ilyen, más kérdés, hogy adott helyszínen és az éppen használt kliensekkel mit lehet kihozni. De, hogy konkrétumot is írjak, pl. ASUS RT-N18U-val láttunk itt jóval 100, de még valamivel 150Mbps feletti méréseket is, de sajnos még ez sem garancia arra, hogy ha megveszed, azt nálad is tudni fogja.

Én ezt mértem egy Intel® WiFi Link 5300 adapterrel, egy Lenovo T500 laposban, de kisbalazs83 lefelé is jóval többet ért el.

Tehát létezik ilyen router, de ez nem csak a routeren múlik!

szerk.:
Ja igen, és természetesen ekkora sebességet legfeljebb egy kliensre tud kiszolgálni, ha már kettő, három, vagy több kliens is csatlakozik rá, akkor ez is a töredékére csökkenhet.

[ Szerkesztve ]

(#62737) woodworm válasza sony309 (#62735) üzenetére


woodworm
veterán

Igen!
Hogy nálad is működni fog???

Újabban mediatek eszközeim vannak, 2x2 létükre hozzák a 160-200 Mbitet.

[ Szerkesztve ]

(#62738) Gubek-Einste válasza shaggy (#62734) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor jó lesz az Asus N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62739) sony309 válasza Intruder2k5 (#62736) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm a gyors választ először is!

Akkor mondom a problémámat, amire talán tudtok megoldást:

Gigabites netem van, a routerem TP-Link 1043 (v2). QNAP NAS-sal rendelkezek, ami a router mellett van. A NAS-ról nézek filmet média lejátszóval (Samba megosztással), ami viszont egy másik szobában van. A lejátszó egy TP-Link 841 routerrel van a helyi hálózathoz kapcsolva. A 841 router wifin kapcsolódik a hálózathoz.
Kábelezésre nincs lehetőség.

Milyen módon tudnék nagyobb sebességgel kapcsolódni a NAS-hoz?

S3x, hifi & rock and roll

(#62740) #73749248


#73749248
törölt tag

Routeren töröm a fejem: AP tekintetében elégedett vagyok az asusommal (RT-AC68U), de mint router...
Szóval elgondolkodtam, hogy jó lenne egy wifi-mentes router, ami képest kihajtani gigabites pppoe szolgáltatást, van legalább négy, valóban gigabites portja és megbízható biztonságtechnikai szempontból is (tűzfal esetleg picivel több, mint szimpla packet filter, de nem küldi át a forgalmamat külső szerveren)
Tudnátok ilyet ajánlani a hazai kínálatból?

(#62741) Daywalkerke válasza Egon (#62720) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a részletes választ.
Akkor ha jól értelmezem a szavaidból akkor te inkább egy friss firmware-val rendelkező ASUS RT-N12+ routert ajánlanál a 2008-as gyártású Linksys WRT54GL router helyett, aminek a 2016-os a "legfrissebb" gyártó által kiadott firmware-je és az ASUS routerrel ellentétben nincs rajta Guest Network, viszont ellentétben a Linksys routerrel az ASUS routernél nem lehet kikapcsolni, hogy WLAN-on keresztül is be lehessen lépni a router admin felületébe.
Egyébként ha csak a Guest Network van használva és normál WLAN SSID-jét elrejtem+nagyon erős jelszót teszek rá az mennyivel teszi biztonságosabbá a routert?

(#62742) Soma01 válasza sony309 (#62739) üzenetére


Soma01
veterán

Még egy 1043, AP módban?

(#62743) sony309 válasza Soma01 (#62742) üzenetére


sony309
őstag

Tehát ugyanúgy, mint most a 841?

Ja nem, mert most a 841 is szórja a jelet, nem csak veszi!
Lehet ez a baj?

Szerintetek?

S3x, hifi & rock and roll

(#62744) Soma01 válasza sony309 (#62743) üzenetére


Soma01
veterán

WDS? Az "baj". Sokat ront a sebességen, mert duplán dolgozik.

(#62745) sony309 válasza Soma01 (#62744) üzenetére


sony309
őstag

Igen, WDS.

Gyenge volt a jel a ház azon részében és gondoltam picit "rásegítek".

S3x, hifi & rock and roll

(#62746) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

A már sokat emlegetett xiaomi 3g router, melyik tp-link illetve asus routerrel van partiba ??
A hardver része.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#62747) woodworm válasza rostiron (#62746) üzenetére


woodworm
veterán

A hardver kb. tp-link archer c8, c9, wifi c5.

(#62748) sony309 válasza Soma01 (#62742) üzenetére


sony309
őstag

A 841-t be tudom állítani AP-ként, de úgy mint WDS módban, hogy wifi-n kapcsolódjon a 1043-hoz?

S3x, hifi & rock and roll

(#62749) Intruder2k5 válasza sony309 (#62748) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Be tudod, de semmit sem nyersz vele. Sajnos ha egy ugyanazon rádió egyszerre működik kliensként és AP-két is, akkor az elérhető sebesség töredéke lesz annak, amit csak AP-ként működve tudna.

(#62750) sony309 válasza Intruder2k5 (#62749) üzenetére


sony309
őstag

Tehát akkor mégsem megoldás az AP mód?

A különbség az AP és a WDS mód között a két router "összekötésének"módja?
AP módban LAN, WDS módban wifi? Jól gondolom?

Mert az előbb Soma01 kérdezte, hogy még egy "1043 AP módban"?
Tehát akkor az sem megoldás?

A 841 router wifi jele nem érdekes számomra akkor, ha nagyobb sebességet érhetek el a wifi nélkül.

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.