Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61701) HTomee válasza kali (#61700) üzenetére


HTomee
tag

Köszönöm a válaszokat, de sajnos nem lettem előrébb a döntésben. :)

Asszem bedobom ezt a hármat egy kalapba és húzok :)
Úgy látom kb. ugyanazt tudják ugyan annyiért. lehet mindben van egy kis pro és kontra, de nagy csodák nincsenek ebben az árkategóriában.

Köszi a válaszokat.

(#61702) kali válasza HTomee (#61701) üzenetére


kali
legenda

Így igaz, nagyjából azonos (ár)kategóriában nincs legjobb, mindegyiknek van előnye és hátránya a másikkal szemben, ezért a felhasználói szokások és elvárások függvénye is a dolog, hogy kinek mi a fontosabb.
Értem ezt persze úgy, hogy az amúgy ajánlott típusok kerülnek összehasonlításra.

[ Szerkesztve ]

(#61703) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok, azonban erősen gondolkodom hogy két kiszemelt közül melyiket vegyem.
Igazából az albérletembe szeretnék routert venni, 50mbit-es internethez.

Igazából az számít hogy a hatótávja jó legyen, az internet csomag később se lesz nagyobbra váltva, itt ez a maximális sebesség sajnos. :/

TP-LINK TL-WR841N
TP-LINK TL-WR940N

E kettő közül melyik a jobb választás?
Árban 1790 forint a különbség.

Felhasználás szempontjából torrentezésre is használnánk, de nem 0-24-ről van szó. :)
3-an lakunk a lakásban, jó lenne ha jól kiszolgálna minket, nem lassulna a router, vagy nem akadozna stb..

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

(#61704) HTomee válasza tothjozsi96 (#61703) üzenetére


HTomee
tag

Szia.

A 940-esnek 32Mb ramja van a 841-nek 8Mb. A több RAM miatt a 940 tűnik jobb választásnak.

(#61705) kali válasza HTomee (#61704) üzenetére


kali
legenda

Mind a kettőben 32 MB a RAM, a Flash lehet verzió függvényében 4 vagy 8 MB.

tothjozsi96: Szia, a RAM mind a kettőben azonos, viszont prociban van/lehet eltérés, de ez sajnos csak a pontos verzió függvényében derül ki, amihez legalább a router dobozát látni kellene.
A TL-WR940N ha v1, akkor inkább a TL-WR841N, ellenkező esetben a 900-as széria.
A 2 vagy 3 antenna nem ad jelentős eltérést, hacsak nincs 3*3 MIMO képes eszköz is használatban, mert akkor utóbbi a jobb, nem csak a sebesség, hanem a kapcsolat minősége tekintetében is.
Van egy kakukktojás a TL-WR841N esetén, 64 MB RAM, viszont MediaTek, nem tudom, hogy ez kapható nálunk, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#61706) tothjozsi96 válasza kali (#61705) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Értem, melyiket érdemesebb venni?
Vagy te melyiket vennéd, mint hozzáértő?

(#61707) HTomee válasza kali (#61705) üzenetére


HTomee
tag

Ahan valóban igazad van :R

De akkor is 940-re szavazok

[ Szerkesztve ]

(#61708) kali válasza kali (#61705) üzenetére


kali
legenda

Ja, az kimaradt, hogy a v13 a kakukktojás.

(#61709) tothjozsi96 válasza kali (#61708) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm és neked is HTomee !! :)

Egy utolsó kérdésem van, a 940 felé jobban hajlok.
Viszont számomra érthetetlen egy dolog. Azt írja hogy a LAN portok 10/100-asak. Viszont a router max. sebessége 450mbps. Tehát a WAN port az Gigabit-es, ugye?

(#61710) kali válasza tothjozsi96 (#61709) üzenetére


kali
legenda

A 800-as és 900-as szériának csak 10/100 Mbps sebességű WAN és LAN portjai vannak.
A wifi más téma, a routerre vezeték nélkül csatlakozó eszközök tud(hat)nak 300 vagy 450 Mbps kapcsolati sebességet, így akár két wifi eszköz egymás között is a routeren keresztül, de kábelen 100 Mbps alatt korlátozódik minden irányban a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#61711) Al Capone


Al Capone
tag

Urak! Erre tudtok mondani valamit? Nem türelmetlen akarok lenni, csak használnom kéne a netet. 3.0.0.4.380_4208-as fw van rajta, így jött. Villog a sárga felkiáltójel, hogy van új frissítés, de még nem tettem meg, gondoltam először megkérdem. :U

(#61712) blakey válasza Al Capone (#61711) üzenetére


blakey
titán

Próbáld ki azt ami van és ha nem jó akkor frissíthetsz. A router topikjában (ha van) több infót kaphatsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61713) Gubek-Einste válasza brembo (#61676) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ajánlott eszközök megfelelőek lesznek.

Dual band: 2,4 és 5 GHz-s sávot is használó eszköz.
2,4 vs 5 GHz

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61714) Gubek-Einste válasza Osiris (#61677) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a Mikrotik topikban érdeklődjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61715) Al Capone válasza blakey (#61712) üzenetére


Al Capone
tag

Mit próbáljak ki?

(#61716) Gubek-Einste válasza themiert (#61678) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyiért csak a TP-Link 1043ND lenne mint ajánlott eszköz de ez csak 2,4 GHz képes.

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61717) Gubek-Einste válasza tusik (#61691) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a mobilnetes topikban kérdezzél rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61718) blakey válasza Al Capone (#61715) üzenetére


blakey
titán

Ha a jelenlegi firmware jól működik akkor használd. A routert használd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61719) Gubek-Einste válasza Al Capone (#61715) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be a router saját topikjában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61720) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok.
Lehet nem jó helyen teszem fel a kérdést.
De kaptam egy Sisco routert ami eddig UTP kábelen kapta az áram ellátását,
és nincs hozzá meg a gyári AC adaptere, ami 48 voltos, és 1 amper erősséget adott neki.
Kis utána olvasás után kiderítettem, hogy UTP kábelen 12 volton kapott 1 ampert a router.
Na most mi lenne akkor, ha egy 12 voltos AC adapterrel adnám meg neki az 1 amper áramot?
Az működhetne úgy, vagy vegyek egy gyári 48 volt 1 amperes AC adaptert?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#61721) Gubek-Einste válasza neo-geo (#61720) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ITT kérdezzél rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61722) Al Capone válasza Gubek-Einste (#61719) üzenetére


Al Capone
tag

Ok, köszi. Nem is gondoltam, hogy van, bocsi.

(#61723) Tigerclaw válasza PcForCe (#61462) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én most vettem Black Friday során. Eredetileg egy TPLINK C7 volt betervezve, de ez volt jó áron, így ez lett. Egy DIR-655 -öt váltott nálam, ami betonstabil volt beüzemelése óta, szóval eddig is elégedett DLINK használó voltam. A vásárlás célja az volt, hogy egy routerrel beteríthessem stabilan a házat és ha már veszek, legyen AC-s (minimum 1200-es) lehetőleg. Tegnap este épp csak egy kis időm volt, hogy beüzemeljen, de röviden csak annyi, hogy nagyon bevált. Ott ahol az elődje már csak ingadozva volt elérhető, ez nagyon stabil jelet ad régi 1 antennás 2.4GHz-es eszközökön is, illetve a szolgáltatói router 5GHz-es hálózatát oda-vissza veri.

Nincs se gigabites netem, se nem torrentezek, szóval nincs extrém használatban. A setup-ja mintha kevésbé lenne experteknek való, de még nem volt időm elmélyedni benne.

Szóval röviden: kellemesen nagy hatósugár vasbeton födémen, padlófűtés rácson, több falon keresztül is. Egy nemzetközi tesztben olvastam, hogy a mind 4 antennája 2 sávos, de közülük 1 csak vételre van használva. Bár jó lenne ha kikapcsolhatnám azt az egy fehér LED-et ami rajta van, de egyrészt nem is túl erős, másrészt nem villog, harmadrészt teszek rá fekete szigszalagot. (amúgy sem dísztárgy, nincs látható helyen)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#61724) Multibit válasza HTomee (#61701) üzenetére


Multibit
veterán

Arra figyelj, hogy a Linksys EA7500-nak már van v2 változata, ami Mediatek alapú! Kérdés, kapható-e még a Qualcomm processzoros v1?

(#61725) kali válasza Multibit (#61724) üzenetére


kali
legenda

Elég sok helyen kapható még, én csak az MM-ben láttam eddig v2-t.

(#61726) Multibit válasza kali (#61725) üzenetére


Multibit
veterán

Gondolom, a v2-t olcsóbb gyártani. Egyébként azzal a Mediatek processzorral épült néhány népszerű router.

(#61727) kali válasza Multibit (#61726) üzenetére


kali
legenda

Igen, több Asus, Netgear...stb., nem rossz az, csak gyengébb, mint a v1-ben lévő.

(#61728) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy egy Tp Link TL WR 841 ND router hatótávolságát másik router beiktatása nélkül hogyan lehetne megnövelni?
Értem ezalatt, hogy a rászerelt 2 antenna megnagyobbítása vagy más amit helyől is meg lehet oldani. :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#61729) hobizoli válasza makoss (#61728) üzenetére


hobizoli
nagyúr

antennát lehet cserelni nagyobbra, azzal lehet nyerni annyit, hogy ha eppen vhol hataron van a jel, akkor erosebb lesz a terero mar
hardverapron szoktak arulni nagyobb antennakat, 1.5-2k/db aron
nekem a 741-shez volt egy 16dBi-s onnan, azzal mar "jo" lett a jel a masik szobaban is 2 betonfal mogott, elotte a gyari 5dBi-ssel hol volt terero, hol nem eldobalta a wifi-t a mobiltelo, de azon amúgy is csak 1 antenna van

masik lehetoseg egy Range Extender oda, ahol mar gyenge/gyengul a jel, es akkor onnan az felerosit
de abbol is nem az ujan 5-6k-ert arultak azok, amire szukseged lenne

vagy veszel egy karajabb teljesitmenyu ujabb routert, ami eleve jobban sugaroz :DDD

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#61730) glaci


glaci
őstag

Sziasztok!

2 router megvásárlására van most lehetőségem:
- Asus RT-N66U (14k - használt, nem garis)
- Tenda AC15 (15k - új, bontatlan, garis)

A rendelkezésre álló szűkös anyagi keretek között szeretném a lehető leg időt állóbb routert megvásárolni.

Szerintetek melyikbe érdemesebb befektetnem azt a nem túlzottan sokat, ami van rá, ha ezután jó pár évig nem szeretnék majd költeni rá?

(Esetleg van más típus, ami nem kerül többe ezeknél viszont még ezeknél is jobban megérné azt megvásárolni?)

Köszönöm szépen előre is a segítségeteket!

Üdv.:
Laci

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#61731) Multibit válasza hobizoli (#61729) üzenetére


Multibit
veterán

nekem a 741-shez volt egy 16dBi-s
:))

(#61732) Gubek-Einste válasza makoss (#61728) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A fizika törvényeivel nem lehet a végtelenségig dacolni, lehet próbálkozni antenna cserével de az igazi megoldás az újabb eszköz beüzemelése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61733) Gubek-Einste válasza hobizoli (#61729) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azt a 16 dBi-s antennát milyen csavarral rögzítetted fel és mire?
Viccet félretéve ha valós volt a megadott adat akkor egy kb 1,5 méteres rudat használtál, ellenkező esetben hamisak voltak a megadott adatok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61734) Gubek-Einste válasza glaci (#61730) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyértelműen az Asus.
Újonnan D-Link 860L B1 de csak CFW-vel ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61735) hobizoli válasza Gubek-Einste (#61733) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat 3x akkora volt majdnem, mint a gyari 5dBi-se annak a routernek
de pl vastagabb is volt vmivel

a monitor mogott allt, eppen csak nem logott tul rajta

16-snak vettem :DDD
de amúgy egybol megoldotta a wifi nyuglodeset, nekem meg ez volt a lenyeg

ha megalltam a haz elott a kocsival mar akkor felmaszott a Wifi-re a telefon ezzel, elotte meg a gyari antennával a 2.-3. emeletnel kezdett erzekelni csak jelet, meg ha felertem a 3-4. kozott a lepcsoforduloban vagy teljesen a 4.-re, akkor kapcsolodott

szoval igazabol mukodott, amire kellett

több drón kell ;P

(#61736) Dr.NX válasza makoss (#61728) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Úgy tudom a 841-nek nem cserélhető az antennája.
De kár ilyenekkel bohóckodni, 3000 Ft egy másik használt 841 vagy 5 dollár egy Xiaomi Wifi range extender.

Elfogadom a sütiket.

(#61737) makoss válasza hobizoli (#61729) üzenetére


makoss
addikt

:R Konkrét típusok érdekelnének, lehetőleg itthoni boltból, újonnan :K

(#61732) Gubek-Einste: Az új eszközön mit értel?

(#61736) Dr.NX: Cserélhető, már csak onnan tudom, hogy takarításkor mindig utánna kell húzzam mert kilazul. Ha cserélem is akkor mind a kettőt, ergonómia miatt...

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#61738) Dr.NX válasza makoss (#61737) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Akkor neked 841ND van, ezt nem írtad.
Nem érdemes antennacserével foglalkozni, hidd el. Pláne nem egy ennyire olcsó, alap router esetében.

Elfogadom a sütiket.

(#61739) bluemirage válasza makoss (#61737) üzenetére


bluemirage
őstag

Én is cseréltem régebbi eszközön 5dbi-s TP-link antennát 8dbi-re.
Írtam is itt már korábban többször.
A széleken ez szinte semmit sem segít, hiszen attól még a jóval kisebb és akkumulátorról működő kliensek adott dbi-it tudó antennái (jellemzően h@ngya f@sznyi beépített játékszerek) még nem lesz jobbak és nem fogják jobban elérni a routert. Egy email küldés emiatt le is állhat, de még a sima böngészés is bizonytalan lehet.
A belső területeken javulhat a sebesség is akár... néhány fehér folt eltűnhet.
De bizonyos esetekben lehetnek olyan helyek, akkor a visszaverődés, vagy más rádiós okok miatt rosszabb lesz a WiFi, mint korábban. :K
Szerintem a 16dbi meg nettó hülyeség. De ez mindegy...

Azt tudni kell, hogy az antennát nem elég lecserélni, hanem nagyobb erővel is kell meghajtani ha adni szeretnél vele... A vételi érzékenysége persze elvileg alapba nagyobb lesz... Viszont a sugárzáshoz honnan tudná egy alapvetően 5dbi-re és a hatóság által rögzített előírásokra tervezett eszköz, hogy nagyobb pálca van rajta? :C

Emiatt sem érdemes antennázni, egy régi veteránon meg pláne nem. 100x-el le lett írva, hogy másodlagos eszköz kell lehetőleg vezetékkel összekötve a fő routerral.

Meliora sunt bono inimica

(#61740) atomiapa2 válasza glaci (#61730) üzenetére


atomiapa2
újonc

Hello! Mi Router 3G 10000Ft. Ez is egy jó verzió. Duál wifi ac 1167Mbps (2,4GHz-300Mbps 5GHz 867Mbps)
USB 3.0, Ethernet Port: 1000Mbps, Lan Ports: 1000Mbps
Kisebb testvérei 6-8000Ft

https://www.gearbest.com/wireless-routers/pp_642436.html

(#61741) makoss válasza Dr.NX (#61738) üzenetére


makoss
addikt

Fentebb írtam, hogy ND

(#61739) bluemirage: Lehet, hogy le volt írva, de én biztos nem néztem/láttam.
De még mindig nem tudom az eszköz nevét amivel jobb lehetne.
Én konkrétan egy másik routerre gondoltam ami ezt a mostanit váltaná, modernebb, erőssebb...

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#61742) Brogyi válasza atomiapa2 (#61740) üzenetére


Brogyi
senior tag

Érdekes darab. Főleg valamelyik CFW-vel.

(#61743) bluemirage válasza makoss (#61741) üzenetére


bluemirage
őstag

"Érdeklődnék, hogy egy Tp Link TL WR 841 ND router hatótávolságát másik router beiktatása nélkül hogyan lehetne megnövelni?
Értem ezalatt, hogy a rászerelt 2 antenna megnagyobbítása vagy más amit helyől is meg lehet oldani"

Az eredeti kérdésedre meg volt sajnos a válasz, hogy pl. egy ajánlható 1043ND v4, vagy akár egy Asus N18U nagyobb sebességet nyújthat elviekben, több kliens tud kiszolgálni... Azaz stabilabb és erősebb, de nem abban az értelemben... mert a hatótávja nem lesz sokkal nagyobb, mint a mostani. Jobb esetben egy kicsivel nő a hatótáv..., hogy ez észrevehető lesz-e nálad azt nem tudom.
Kell a plusz eszköz, ha nagyon nincs jelszinted a széleken.

Az antennákra már kaptál több választ, hogy bizonytalan megoldás egy öreg lassú eszközre meg feleslegesnek is gondoljuk. Amit elköltenél antennákra, azt fektesd az előbb említett routerekbe, a mostani 841 ND pedig lehetne egy vezetékkel összekötött AP, amíg életben van....

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#61744) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

van lényegi különbség a tplink tl-wr840/841/842 között?

(#61745) woodworm válasza Brogyi (#61742) üzenetére


woodworm
veterán

Főleg, hogy bagóért kapni. Csak kín kivárni.

(#61746) makoss válasza bluemirage (#61743) üzenetére


makoss
addikt

Ettől nem lettem boldogabb, mindenféleképp olyan router kellene aminek a wi-fije erőssebb, messzebre kinyúlik :R
2 darab router meg azért nem jó mert ahhoz is kábel kell, az meg már van bőven itthon :F

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#61747) bnorci71 válasza Gubek-Einste (#61663) üzenetére


bnorci71
addikt

:D Tp-Link Archer T1 USB adapterrel a router mellett

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#61748) Gubek-Einste válasza makoss (#61737) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

(#61732) Gubek-Einste: Az új eszközön mit értel?
Beüzemelni egy másodlagos eszközt, pl Asus N12 D1 amely dedikált AP és repater móddal rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61749) Gubek-Einste válasza Sanyi.mTs (#61744) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vannak, verziótól is függően.
842ND - USB porttal is rendelkezik
A 840 és 841 elég hasonló, hardvert most nem néztem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61750) Gubek-Einste válasza makoss (#61746) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a kábelezést nem tudod megúszni ha biztost eredményt szeretnél.
Asus N18U az aminek elég jó a lefedettsége, környezettől függően.
A jelenlegi vezeték nélkül is be tudod állítani másodlagos eszköznek, ehhez CFW telepítése a legoptimálisabb megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.