Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62801) zso73 válasza Gubek-Einste (#62796) üzenetére


zso73
veterán

1.Egy légtér. Max egy fal.
2. 250Mb/s
3. 2 PC LAN, Iphone 6S (5GHz ) Androidok. Tégla falon keresztül egy laptop.
4.Max 20 eFt
5.Minél több port

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#62802) Soma01 válasza zso73 (#62801) üzenetére


Soma01
veterán

Fentebb írtad, hogy minél több LAN port kellene, 8-at írtál zárójelben. Itt a felsorolásba pedig csak 2 gép van, ami vezetékes kapcsolatot igényel. 4 db LAN port is elég akkor?
Ha több kell mint 4 db, akkor kell egy majd egy switch is ami kb. plusz 4-6.000 ft, a router árán felül.

(#62803) Gubek-Einste válasza zso73 (#62801) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 20k-s határral: D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (csak 2 LAN portja van)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62804) degec válasza kali (#62718) üzenetére


degec
senior tag

Meg lehetne még kérdezni, hogy kimondottan a Tplink Archer c9-et V5 ös verzióban vajh hol vehetném meg ??.. anno 1043 nál csak egy helyen tudtam megvenni a v3 at.. magyar bolt kéne..áfás számla miatt.Ilyenről úgyse nagyon tudnak felvilágosítást adni sehol hogy épp mi hol van..Köszöntem szépen ! :R

(#62805) Sugi2009


Sugi2009
tag

Sziasztok és boldog új évet mindenkinek!
A héten kötnék be a DigiNet 1000-et. Ehhez keresnék egy alkalmas routert.
A kiszemeltek:mint gyártó a D-Link-röl vélemény?

[link]
[link]
[link]
[link]
Hozzáértőktöl kérdezném h az általam kinézett routerek kihasználják a DigiNet 1000-et?
Az ár max. 25 pénz.
4 iphone,1 lapi, 1 smart tv, 1 XBox One X.Kábelen csakis az Xbox van összekötve.A többi wifi-n.
vagy esetleg szívesen elfogadnék más alternatívát ha jobb.

[ Szerkesztve ]

(#62806) F_Gergely válasza degec (#62804) üzenetére


F_Gergely
őstag

Szerintem ez total random, a ceg ahol dolgozom, ott is random hogy a beszalluto eppen milyen verzioju-t hoz mivel cikkszam alapjan nincs kulonbseg a verziok kozott, mindegyik ugyanazon fut. Tehat van egy v2 meg egy v4 de ean kod szerint tok ugyan az a ketto.

(#62807) kokr válasza F_Gergely (#62806) üzenetére


kokr
tag

Doboz nem lehet mérvadó?
Szerintem a zöld-fehér a régebbi csomagolás.
De ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#62808) resist válasza Gubek-Einste (#62284) üzenetére


resist
tag

Sziasztok, boldog új évet. Megvettem még decemberben a Netgear R7800-at, megosztanám rövid tapasztalataimat. Cirka 2 hét használat után küldöm vissza ezt is. Jelerőssége nem az igazi, bár evvel még együtt lehet élni, viszont ez is eldobálja a nas részt, tök random időben. Tegnap néztem filmet, 8 perc után lecsatlakozott, utána kibírta hosszabban, 1 óra 30 percet ment, majd eldobta megint :(
Ez már alternatív fw, nem a gyári, de avval is ezt csinálta egy hét után, akkor 5 percenként eldobta és csak a ki-be kapcsolás segített. Nagyon el vagyok keseredve, komolyan, ahogy itt valaki írta, ennyi pénzért csak középsz@r routert lehet venni :(
Most bepróbálkozok megint az Asus RT-AC86U-val, hátha nem lesz hwhibás megint. Ha igen, nem tudom mit vegyek :(

(#62809) #73749248 válasza resist (#62808) üzenetére


#73749248
törölt tag

Mikrotik, Ubiquiti nem jöhet szóba?
(csak mert ezek kicsit kilógnak a szokásos SOHO kategóriából, amennyire tudom)

(#62810) F_Gergely válasza kokr (#62807) üzenetére


F_Gergely
őstag

idáig amivel én találkoztam különböző verziók voltak de ugyan az a doboz, illetve mivel egyazon cikkszámon fut mindegyik verzió nem tudod megkülönböztetni rendszer szinten.
Meg bejön mondjuk ezer db nincsen az a raktáros aki ezt egyesével átnézi mert van hogy szállításon belül is különböző verziók vannak, egyik doboz v2 másik doboz v4 stb.

(#62811) holden72


holden72
tag

TP-Link Archer C7 V4-ről vannak már tapasztalatok?
Jobb/rosszabb/ugyan olyan mint a korabbi HW verzio?
Koszi

(#62812) 01


01
tag

Sziasztok!
Egy kis segítsèget szeretnèk kèrni.Tömbház, tègla lakásba keresek routert, átlagos igènyekkel, a wifi rèsz lenne a lènyeg, mobilokhoz, laptophoz, ritkán tv-hez.
A tp link 1200as nem túl jó hírnèvnek örvend itt, ha jól láttam:).De mi a helyzet a tp link c59 ac1350-el?Valamièrt azt szúrtam ki, tudtok ezzel kapcsolatban segíteni?Van tapasztalat, vagy ellenèrv?
Előre is köszi!

(#62813) kokr válasza degec (#62804) üzenetére


kokr
tag

Miben másabb a V5 egyébként?
Én is gondolkozom az Archer C8-on,vagy a C9-en.

(#62814) woodworm válasza 01 (#62812) üzenetére


woodworm
veterán

Max 100Mbit.

(#62815) resist válasza #73749248 (#62809) üzenetére


resist
tag

Hát ezek nem annyira otthoni kategória, bár nem rosszak. Elég a router ide, csak ne legyen megint 1 hét vagy 1 hónap után sz@r, mert őszintén már herótom van :(

(#62816) bluemirage válasza holden72 (#62811) üzenetére


bluemirage
őstag

A c7-nek van topikja. Ott visszaolvasva megtalálod a v2/v4 különbségeket. A mindennapi értelemben alig van különbség. Most van egy vicces fw. update kint, ami után router-reset kell, ha az admin felületet el akarod érni. Mindkettő verzió megbízható választás.

Meliora sunt bono inimica

(#62817) 01 válasza woodworm (#62814) üzenetére


01
tag

Bocsi, ez milyen sebességre vonatkozik?Még csak most nézegetem a tëmát, nem vagyok benne annyira...

(#62818) bluemirage válasza 01 (#62817) üzenetére


bluemirage
őstag

Max 100 megás internethez jó. Itt általában emiatt nem ajánljuk, mert belátható időn belül ez ott is kevés lesz, ahol most még nem.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#62819) woodworm válasza 01 (#62817) üzenetére


woodworm
veterán

A wan és lan portokra vonatkozik a limitáció, mivel ennyit tudnak. Gondolom nem vigasztal, hogy megfelelő kliensek egymást között tudnak esetleg gyorsabban is kommunikálni, ha az internet szolgáltatásodból maximum a portokra jellemző 90-94 Mbitet tudod kihasználni.

(#62820) 01


01
tag

Köszönöm mindkettőtöknek!
Még egy kérdés, ha lehet.Melyik adatból látom ezt, hogy ennyi a max?Általában az árukeresőn keresgélek, az adatlapjánál a lan és wan sebességnél látok 10\100at, ezt kell nézegetnem, ha mondjuk más routert is nézek?

(#62821) #19482368 válasza resist (#62815) üzenetére


#19482368
törölt tag

De ha jobban szétnézel, mint UBNT mint MikroTik vonalon meg fogod találni a számodra megfelelő, eszközt.
pl UBNT vonalon.
EdgeRouter™ X SFP
(Br. 26.944 Ft)
EdgeRouter™ Lite
(Br. 37.534 Ft)
EdgeRouter™ X
(Br. 18.014 Ft)
Ezek mind megfizethető, lakossági kategória.
Ami picit költséges az a hozzájuk való Switch, ami még több beállítási, és védelmi opciót add.
EdgeSwitch™ 8-150w
(Br. 67.890 Ft)
Természetesen kiváltható más menedzselhető switch-el. De így komplett a rendszer. Ugyanakkor ha nincs rá igény elhanyagolható a beszerzése, használata.

Méretük kisebb mint a szolgáltatók állattal biztosított eszközök.
Beállításuk ugyan nem a megszokott, De átlátható, könnyen beállítható.
Ha valamit nem tudod hogy kell, a Youtube csatornákon rengeteg bemutató videót találsz.

Mikrotik vonalon ami szerintem még jó, és megfizethető az a RB750Gr3
(Br. 18.150 Ft)

(#62822) generaltoti2


generaltoti2
tag

Sziasztok.
80/8 megabites netre szeretnék felváltani januártól.
Asus RT 12N+ routerem van
És egy TP link WN722N adapterem.

Szügséges valamelyiket cserélnem?

(#62823) Gubek-Einste válasza Sugi2009 (#62805) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezek közül csak 860L B1 ajánlott de csak CFW-vel mert a D-Link-nek a gyári firmware-e elég pocsék.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Külföldi rendeléssel a Xiaomi Mi Router 3G is szóba jöhetne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62824) Gubek-Einste válasza 01 (#62820) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően igen de inkább írd le az igényeidet és mondunk megfelelő eszközt.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62825) Gubek-Einste válasza generaltoti2 (#62822) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mind a kettőt, a router-t mindenféleképpen erősen ajánlatos lenne, az adapter is érdemes volna.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62826) 01 válasza Gubek-Einste (#62824) üzenetére


01
tag

Oké, értem.
Tömbház, sok szomszèd, sok wifi a közelben.Tégla falak.73 nm lakás.
Ami jelenleg van, az 2 mobil, egy laptop, ès néha bejátszhat a smart tv, mindnél wifivel a netezés. A digi legkisebb netcsomagja jelenleg, de ez változhat a jövőben.
Amit szeretnék: leváltani a kb. 8 éves routert, ami manapság dobálja a jelet. Nem kell csúcsrouter, annyira nem èrtek hozzá, plusz nem is akarok vagyonokat rászánni.Mondjuk kb. 30.000ig csak. Nyilván a jelenlegi netből a max sebességet kihozni wifin, de mivel ez nem olyan nagy, így azèrt felkèszülni arra is, hogy esetleg lesz gyorsabb netem - de gigabitesre nincs szükségem.

Ha ezeket figyelembe vève tudtok segíteni, megköszönöm!

(#62827) resist válasza resist (#62808) üzenetére


resist
tag

Kis adalék. Visszatettem a jó öreg N66U routert. Most is lent netezek wifin a ház mögött, router a harmadikon. Sokkal jobb a jelerőssége, mint a Netgearnek volt. Szóval akarmilyen jónak is hozta ki azt bármilyen teszt, én nem ajánlom. Szerintem maradok Asus vonalon, nem kísérletezek. Csak nem fogok ki megint egy vackot :D

(#62828) rudeee


rudeee
őstag

Üdv!
Néhány napon belül magasabb netcsomagra váltok és ebből adódón gyorsabb router vásárlásán gondolkodom a jelenlegi Asus N16 helyett - főleg hogy vannak vele problémák az utóbbi időben.
Olvasgattam a fórumot és az összefoglalót is, és 3 routert néztem ki amiből végül választanék.
Asus RT-AC68U
Synology RT1900AC
TP-Link Archer C9

Egyenlőre egy Telekomos 250-es netem lenne, de hosszútávra tervezek ezért olyan router kéne ami stabilan viszi a gigát is - ezek elvileg olyanok.
A hálózati stabilitás a legfontosabb hogy ne szakadozzon, ne induljon újra amikor streamet nézek vagy játszom.
A wifi is jó lefedettséggel üzemeljen, de különösebb gondok úgy tudom egyikkel sincsenek ilyen téren.
Nekem a synology nagyon szimpatikus (van tőlük nasom), előremutató az admin felülete és jó hozzá a támogatás, viszont ez a legdrágább a 3 közül. Megérné ezt választani hosszútávra, vagy érdemes inkább a legkedvezőbb opcióként az Archer C9-et megvenni? Mindhárom routerről hallani jókat, csak azért van köztük némi árkülönbség.
Ti mit javasolnátok megvételre?
Köszönöm!

(#62829) Sugi2009 válasza Gubek-Einste (#62823) üzenetére


Sugi2009
tag

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Panel 67 nm egy db beton fal ami 15cm vastag. Wifi jel van bőven :(

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
4 mobil,1 lapi,1 smart tv,egy xbox one x de ez az 1 kábellel.

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Ki szeretném használni a DigiNet 1000 által adott netet. Eszközök vinnék.Az Xbox repüljön :)
Ne a router legyen a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#62830) holden72 válasza bluemirage (#62816) üzenetére


holden72
tag

Koszi megnezem! A v4-nek szimpatikusabb az admin felulete.

(#62831) Multibit válasza resist (#62827) üzenetére


Multibit
veterán

Sokkal jobb a jelerőssége, mint a Netgearnek volt. Szóval akarmilyen jónak is hozta ki azt bármilyen teszt
A wifi legszebb oldala ;] Ami másnál hasít stabilan, nálad használhatatlan. Mondjuk ez a wifi természetéből adódik - ahogy már sokszor írva volt.
Számodra is van megoldás, bár nem fog tetszeni. Nem drága routerre kell gyúrni, hanem olcsó router + NAS kombóra! Ja, és a lényeg: ahol lehet kábelt használj! A wifi-t hagyd meg a mobil eszközöknek :K

(#62832) bluemirage válasza 01 (#62826) üzenetére


bluemirage
őstag

75nm-es lakásom közepén egy Tp-link C7 van. Szintén társasház. 50 megás Net mellett. Ajánlott eszköz, Neked is jó lenne, a keretbe belefér.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#62833) Gubek-Einste válasza 01 (#62826) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62834) Gubek-Einste válasza rudeee (#62828) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC66U B1 is szóba jöhet mint lehetőség, AC68U majdnem teljesen megegyezik de kicsit olcsóbb annál.
Mindhárom megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62835) resist válasza Multibit (#62831) üzenetére


resist
tag

Pont a kábeleket szerettem volna elkerülni, gondolkodtam abban is anno. De baromi szarul nézne ki a kábelcsatorna a falon. Az ac86u jelerőssége nagyon jó volt amúgy. Az n66u pl a 13-as csatornán van jelenleg, azt a netgear nem szerette, auton hagytam úgy sokkal jobb lett. Hát igen, a wireless szépsége.
Nast nem szeretnék, volt, kipróbáltam, nem tetszett.

(#62836) Gubek-Einste válasza Sugi2009 (#62829) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62837) Multibit válasza resist (#62835) üzenetére


Multibit
veterán

baromi szarul nézne ki a kábelcsatorna a falon
Ja, ha egy vélt esztétikai hátrány nagyobb gondot jelent, mint az itt felhozott problémád, akkor nincs is olyan nagy baj ;]

Nast nem szeretnék, volt, kipróbáltam, nem tetszett.
:W
Szóval a routerre lógatott HDD és a router mediacentere nagyobb stabilitást és komfortot kínál :U (Ugye nem valami gagyi alapján alkottál véleményt? Konkrétan mi volt az, ami nem tetszett, amiben a router+HDD páros jobb?)

(#62838) 01 válasza Gubek-Einste (#62833) üzenetére


01
tag

Köszönöm a segítséget!

(#62839) generaltoti2 válasza Gubek-Einste (#62825) üzenetére


generaltoti2
tag

Téglafalon keresztül a router 8 méterre van a géptől.
Családi ház, az enyémmel együtt négy hálózatot lát. 2,4 Ghz-n
Házon belül LAN-on 1 eszköz / WiFi-n pedig 4 pc, és 3 telefon kapcsolódik rá. Ez a szám hétvégi max.

A router felé nincsen semmi speciális követelés. Csak a kapcsolatmegosztás 25-30 K lenne a projekre szánva

[ Szerkesztve ]

(#62840) resist válasza Multibit (#62837) üzenetére


resist
tag

Nem akarok kábelezni, mert nemrég csináltuk meg a lakást, anya meg nem szeretne kábelcsatornát mindenfelé, meg tényleg esztétikailag nem lenne az igazi (panelba bevésni meg macera). Persze a kábel jobb, de azért wifis minden (TV-k, tablet, laptop, stb), hogy ne kelljen evvel foglalkozni.
Meg aztán ha mozgatom pl. a tv-t másik szobába, akkor mit csináljak a kábelcsatornával, tegyek rá virágot? Vagy átteszem a routert?
NAS Qnap volt, nem a legvackabb, nem tetszett és kész. Elvileg lehetett rajta torrentezni is, na az úgy lefogta, hogy 100% volt a processzorterhelése 1db torrenttel. Meg nem szeretnék még egy eszközt, ha létezik olyan router, ami ezt is tudja. Pluszban rájöttünk, hogy szeretünk ülni a számítógép előtt (az be van kábelezve), így a torrent azon megy.
A mostani N66U kiválóan teljesít, de azért megdöccen már a sok eszköz alatt. Ezért is gondoltam egy komolyabbat. Az asus médiacenterével meg nincs semmi gond szerintem, gépen áttolom rajta mi kell.
Haveromnak pl. a tablet és NAS kombó jött be, nekem nem :)
A jelerősség azért fontos, mert ha lemegyek bagózni, akkor nyomkodom a telefont, mobilnetem kicsi (nem is kell nagyobb, nem használnám ki), azt nem akarom fogyasztani. Az n66u-val néztem anno a foci VB-t a parkolóban, hogy közben légkondit tisztítottam, a router fent a harmadikon. Nem hátrány, ha egy újabb és erősebb cucc ezt szintén tudja. Az ac86u tudta, csak hwhibás volt, most kap még egy esélyt.
Szóval nekem ezek a preferenciák :)

(#62841) Soma01 válasza generaltoti2 (#62839) üzenetére


Soma01
veterán

Ahogy Gubek-Einste szokta írni:

"Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043ND"
(v2.x / v3.x / v4.x)
"Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C5/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G"
(Kínai menü a routeren, telefonos app-al angol vagy ha teszel rá Padavan firmware-t, az angol lesz és a router is okosabb)

;)

[ Szerkesztve ]

(#62842) generaltoti2 válasza Soma01 (#62841) üzenetére


generaltoti2
tag

Adaptert is tudnál ajánlani? a holnapi napom felszabadult, elintézném valahol gyorsan.

(#62843) Soma01 válasza generaltoti2 (#62842) üzenetére


Soma01
veterán

Egy USB-set a TP link WN722N helyett?
Mekkora sebességre van szükség? Vagy milyen feladatra kell?

[ Szerkesztve ]

(#62844) Soma01 válasza generaltoti2 (#62842) üzenetére


Soma01
veterán

Feltéve, hogy dual (AC-s) routert veszel pl. C7-et:

TP-LINK Archer T2UH AC600 - netezésre tökéletes ez is. Ez olyan kivitelű, mint az előző, mi most van neked.

TP-LINK Archer T4UH AC1200 - Ez jóval nagyobb sebességet tud, jobban kihasználja a router tudását, nagyobb adatforgalmi igény esetén ezt vedd. Ez USB 3.0-s és kábellel csatlakozik, ezért jobban elhelyezhető ideálisabb vételi helyre. De ha sokat van hordozva a laptop (ha laptopba kell egyáltalán) akkor ezt körülményesebb hordozni.

Nézd meg, melyik hogy néz ki. Döntsd el, melyik a megfelelőbb az igényeidnek!

(#62845) kokr


kokr
tag

Valaki használta már az alábbi 2 routert?
TP Archer C9
Synology RT1900ac .
Az utóbbi tényleg sokkal felhasználóbarátabb?
Vagy a Tp beállítása, kezelése ugyanolyan egyszerű egy kezdőnek is?
Telefonos app-on keresztüli távoli elérés,torrent külső hdd-re.Ilyesmi is szóba jöhet.
Kb 100nm-es egyszintű családi ház lefedése lenne a cél Digi 1000-el.
Azt szerintem mindkettő simán hozza.

(#62846) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy TP-LINK TL-WDR3600 roputerem. Az a kerdes, hogy gigabites Digi-hez mennyire ajanlhato?
Azt irja az osszefoglalo, hjopgy akar 800Mbit/sec nethez is jo.
Ez azt jelenti, hogz GB-es digivel lassabb lesz siman, vagy szakadozni fog?

Vezetekkel es wifivel is hasznalnank.

Elobbi nem gond, utobbi annal inkabb.

Kossz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62847) kali válasza Bici (#62846) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A gyártói leírásban szerepelt az az érték (a gyártó által talán 840 Mbps PPPOE volt megadva), de tud többet is, 900 Mbps felett, szakadozás a gyors sebesség miatt nem jellemző, viszont manapság már egyáltalán nem számít erősnek az abban lévő 560 MHz egymagos proci, ha komolyabb terhelésről van szó, így az jelenthet szűk keresztmetszetet.

[ Szerkesztve ]

(#62848) Bici válasza kali (#62847) üzenetére


Bici
félisten

Es a proci miatt szakadozhat? A lassulas nem erdekel, meg a router okos funkcioit nem akarom kihasznalni, csak arra kell, hogy a net eljusson stabilan 2 gepre es 2-3 okos eszkozre.
Ha ezt 300 Mbit-tel tudja, az is jo, mert lefele nem lehet modositani a net csomagot sajna.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62849) kali válasza Bici (#62848) üzenetére


kali
legenda

Ha nem kap húzós terhelést - főként nem wifi kapcsolaton -, illetve a korához képest a kondik...stb. nincsenek kiszáradva - mert amiatt is lehet instabil a működés -, akkor használható azért.

(#62850) Bici válasza kali (#62849) üzenetére


Bici
félisten

A kondik hibatlanok, es cserelni is tudom oket. A wifi terheles nem lesz nagy, de vezetekrol kapni fogja a torrentet, de nem ejjel-nappal, csak ugy modjaval.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.