Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61201) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Szerintem 25-ért jó az AC66u B1, be is rendeltem egyet.
C7 és e között vacilláltam, de ilyen árért egyértelműen AC66U B1 kiváncsi leszek hw1 vagy HW2.

[ Szerkesztve ]

(#61202) Saccco válasza Gubek-Einste (#61200) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nehogy egy bestbuy router ne legyen a topik témája.

BTW én is rendeltem egyet. :D

Asus RT-AC66U B1 AC1750 24.990Ft ingyen szállítás

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61203) kurtuzov válasza tibike8 (#61197) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ezt találtam gugliban tárolt változatként: [link]

Ez alapján biztató: van USB 3.0 és 3 év garancia.

[ Szerkesztve ]

(#61204) selton válasza TeeJay (#61190) üzenetére


selton
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat!

Abban esetleg tudtok segíteni, hogy a TP-Link Archer C8-ból hogyan tudom megkülönböztetni a különböző HW verziókat? Az online webshopok nem nagyon térnek ki erre. :))

(#61205) Multibit válasza selton (#61204) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nem térnek ki erre, akkor nincs más lehetőséged, mint megvenni és megnézed az alján a matricát. Ha nem tetszik a dolog, visszaküldöd.

(#61206) Bati75 válasza mzsombor (#61193) üzenetére


Bati75
csendes tag

Köszi!

Én is berendeltem

(#61207) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!
DIGI 1000-es vagy 500-as nethez szeretnék Gigabites AC-s routert.
Most három routert néztem ki mindegyik 10 000 Ft.
D-Link DIR-850L AC1200
D-Link DIR-842 AC1200
Asus RT-AC53 AC750

A legfontosabb a Gigabites port. Az lenne a kérdés, hogy melyik ezek közül a vállalható? Mert visszaolvasva a fórumon egyikről sem találtam olyan információt, ami teljesen kizárná bármelyiket. Az Asus-nál láttam, hogy a 750-ek nem ajánlottak a wifi jel miatt 5Ghz-n, viszont nekem leginkább a 2,5-ös sáv és a wan port a fontos. A DIR-850L-esnél nem tudom mennyire problémás, hogy nincs külső antennája.

Előre is köszi.

(#61208) papp_no1


papp_no1
senior tag

Sziasztok, adott egy Asus AC66u.

Ac-s wifin kihajtja olykor olykor a maxot 25megát a netből de kábelen xboxxal összekötve nagyon ingadozik a sebesség ill max 13 megát tud, mi lehet a gond?

(#61209) Multibit válasza papp_no1 (#61208) üzenetére


Multibit
veterán

Nem értek az xbox-hoz, ezért kérdezem: gigabites LAN-portja van?
Másik kérdés: biztos, hogy megfelelő (legalább Cat5e) és hibátlan kábelt használsz?

[ Szerkesztve ]

(#61210) csgergely válasza Gubek-Einste (#61188) üzenetére


csgergely
újonc

Rendben köszönöm a sok infót. :R Szerintem ASUS RT-N18U irányba megyek, aztán ha kell akkor majd növelem a hatótávot egy ASUS N12 D1-el - max majd jövök valamelyik fórumba, hogy pontosan mit is kell beállítani a repeater módhoz. Ilyenkor ugye csak 1 hálózatot látnak az eszközök a lakásban - mintha lenne egy nagyon nagy lefedettségű wifi-router illetve a repeater nincs semmilyen vezetékkel összekötve a modemmel vagy a routerrel?
Esetleg költséghatékony megoldáskét 2db ASUS N12 D1 is szóba jöhet? Az egyik vezetékkel a modemen mint router, a másik valahol a lakásban mint repeater?

bocs kicsit sok lett a kérdés :)

(#61211) papp_no1 válasza Multibit (#61209) üzenetére


papp_no1
senior tag

igen gigabites.

(#61212) Gubek-Einste válasza Saccco (#61202) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak nem akarom, hogy a hozzászólások többsége ez legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61213) Gubek-Einste válasza ZephX (#61207) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

D-Link 860L B1 nem lenne jó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61214) Gubek-Einste válasza papp_no1 (#61208) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61215) Gubek-Einste válasza csgergely (#61210) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

bocs kicsit sok lett a kérdés :)
Nem gond, minél többet kérdezel, annál pontosabb választ kapsz.

Ilyenkor ugye csak 1 hálózatot látnak az eszközök a lakásban - mintha lenne egy nagyon nagy lefedettségű wifi-router illetve a repeater nincs semmilyen vezetékkel összekötve a modemmel vagy a routerrel?
Repeater mód az amikor vezeték nélkül történik az eszközök összekapcsolása.
A roaming azért nem működik mert nem egységes a wifi hálózat kezelése, minden eszköz egy külön hálózatot hoz létre. Vannak egyedi gyártói megoldások (pl Asus) amelyek bizonyos jelszint alatt ledobják a csatlakozott eszközt, ezzel elősegítve a váltást.

Esetleg költséghatékony megoldáskét 2db ASUS N12 D1 is szóba jöhet? Az egyik vezetékkel a modemen mint router, a másik valahol a lakásban mint repeater?
Ez is egy lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61216) ZephX válasza Gubek-Einste (#61213) üzenetére


ZephX
senior tag

Igazából, arról nem olvastam túl jóka, míg az 850L-elről igen. Meg az most majdnem 8000 Ft-val drágább is. A külső antenna hiánya nem bajos pl. az Asus-al szemben?

(#61217) csgergely válasza Gubek-Einste (#61215) üzenetére


csgergely
újonc

Tehát a repeater fogja majd a router jelét de azt nem egyszerűen felerősíti/kiterjeszti hanem csinál belőle egy új, adott esetben más néven elnevezett hálózatot? Így a lakásban látok majd egy "otthon1" és egy "otthon2" hálózatot hol az egyik hol a másik lesz erősebb - és mivel ASUS lesz- vélhetően eldobja majd az eszköz a gyengébbet és átáll a másikra pl amikor felmegyek az emeletre?

(#61218) tucsok. válasza Saccco (#61202) üzenetére


tucsok.
senior tag

Sajnos elfogyott.

"So say we all"

(#61219) LSM


LSM
csendes tag

Sziasztok!

Router-t keresnék a következő háztartáshoz:
gigabit net

kábelen:
nas(torrent, smb, dlna, ftp, etc)
media server/player(streaming szolgáltatások kodin)
1 tv

wifin:
3+ telefon
2 tablet
3 noti

Illetve tervben van 1-2 ip kamera, illetve a felvételek rögzítése is valahova a hálózaton.

Családi házas környék. Nincs tömve wifikkel. Jelenleg egy 3 antennás 1043 v1 szépen lefedi a helyiségeket, úgy lett elhelyezve. Ugyanide kerülne az új is. 5 ghz ac nem lenne rossz.
Tplink preferred.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#61220) crue válasza tucsok. (#61218) üzenetére


crue
őstag

Megint van.

(#61221) _herosz


_herosz
újonc

Sziasztok!
miért van az hogy sok routernek csak 100-as WAN portja van, azaz maximum ennyivel tud csatlakozni a netre, és mégis belső Wi-fi csatlakozásnak 1000-ren felüli érték van megadva, pl. [link]

Data rate: 5GHz: Up to 867Mbps
2.4GHz: Up to 300Mbps
mivel párhuzamosan megy mind a kettő, 1167Mbps, a WAN pedig csak 100Mbps :F

(#61222) humax válasza kurtuzov (#61201) üzenetére


humax
senior tag

ha írás alapján nem lesz B1
vasaralás után lehet reklamálni?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#61223) tibike8 válasza humax (#61222) üzenetére


tibike8
őstag

Reklamálni mindig lehet, max a karjukat tárogatják rá, te meg elállsz a vásárlástól. Részemről legalábbis ez lesz, ha nem B1.

(#61224) Multibit válasza _herosz (#61221) üzenetére


Multibit
veterán

Megfelelő wifi eszközökkel LAN-on belül elérhetsz 100 Mbps-nél nagyobb sebességet.

(#61225) Joe123 válasza humax (#61222) üzenetére


Joe123
aktív tag

Netes vásárlásnál 14 napon belül indoklás nélkül elállhatsz. Csak a visszaküldés költsége terhel.

(#61226) humax válasza tibike8 (#61223) üzenetére


humax
senior tag

vasaralás után honán lehet tudni hogy B1?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#61227) tibike8 válasza humax (#61226) üzenetére


tibike8
őstag

A B1-nek van front USB csatija és 1 USB csati van hátul. A másiknak hátul van 2 USB csati.

De most írt vissza az edigital, hogy rossz a kép és valóban a B1 lesz. Szal örülés van :) Hamarosan javítják a képet.

[ Szerkesztve ]

(#61228) humax válasza tibike8 (#61227) üzenetére


humax
senior tag

[link]

TP-LINK Archer C8 AC1750 25000 forint

akkor is maradjon a Asus RT-AC68U B1?
amúgy Asus RT-AC68U B1 2017 termek? vagy 2016?
szóval 1000-5000mgb net húz mondjunk 4-5 évre jó lesz?

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#61229) savoo válasza humax (#61228) üzenetére


savoo
addikt

1000 fölött egyik sem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#61230) tibike8 válasza humax (#61228) üzenetére


tibike8
őstag

Bocs, ilyenekre majd válaszolnak a hozzá értőbbek. Én is csak belecsöppentem ebbe a topikba. Nem vagyok guru. Az AC66U jónak tűnt és mivel amúgy is router cserében vagyok, berendeltem mert jókat olvastam róla.
És ahogy nézem, az év elején már lehetett kapni.

[ Szerkesztve ]

(#61231) Al Capone válasza tibike8 (#61227) üzenetére


Al Capone
tag

Ez megnyugtató. Én is rendeltem végre egyet, csak megérte kivárni a Black Friday-t :)

(#61232) jamo


jamo
tag

Sziasztok!

Melyiket ajánlanátok a két router közül ha az árától eltekintünk?
- SYNOLOGY RT2600ac
- ASUS RT-AC88U

2 szintes 140nm-es házat kellene lefednie. 3 laptop és 3-4 telefon, plusz 4-5 okos eszköz csatlakozna rá wifin.
Fontos szempontok:
- stabil legyen
- nagy hatósugár 5ghz-en
- átviteli sebesség szerver és a wifis eszközt közt (itt papír forma szerint az Asus a jobb)
- vpn kapcsolat könnyű kezelése
- most 500/20 as upc net később talán 1000/200as telekom

Köszi előre is! :R

(#61233) humax válasza tibike8 (#61230) üzenetére


humax
senior tag

KÖSZÖNÖM

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#61234) Tommmysun válasza tibike8 (#61197) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Én tegnap vettem át tőlük (persze még 33E-ért és akkor vették le a webshopról.... ideiglenesen). Jelentem B1-es verzió, hiába rosszak a képek meg a leírás!

(#61235) tibike8 válasza Tommmysun (#61234) üzenetére


tibike8
őstag

Na hát ezt írtam én is, hogy ezt írta az edigital :)

[ Szerkesztve ]

(#61236) ZephX


ZephX
senior tag

Valaki tudna erre mondani valamit? D-Link DIR-850L AC1200 vs. Asus RT-AC53 AC750 . Csak azért ilyen sürgős mert ma van rá akció :DDD

(#61237) rocketry23


rocketry23
tag

Sziasztok!

Milyen routert ajánlanátok gigabites internet mellé, ami 8-10 portos, (nem baj ha nem mind gigabites), stabil, jól konfigurálható. Wifi egyáltalán nem lényeg hogy van-e rajta.

Keret: max 50.000ft

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#61238) mzsombor válasza rocketry23 (#61237) üzenetére


mzsombor
tag

Vegyél bármilyen ajánlott gigabitet tudó routert, és tegyél mellé egy 8 portos gigabites switchet. Utóbbi nagyságrendileg 6e Ft-os tétel. Így a router és a switch összekábelezése után pont 10 szabad gigabites portod lesz.

(#61239) woodworm válasza jamo (#61232) üzenetére


woodworm
veterán

- nagy hatósugár 5ghz-en
- átviteli sebesség szerver és a wifis eszközt közt (itt papír forma szerint az Asus a jobb)

- Abban a formában, ahogy értelmezed, nincs nagy hatótávolságú 5GHz-es router.
- Mindkét router 4x4-es, tudják az n600-as és ac1733-as szabványos linksebességet. Erre a két sebességre sem fogsz egyszerűen klienst találni, a nem szabványos turboqam, nitroqam és társai pedig csak papíron léteznek. Ha kinyomozod és megrendeled azt az egy-két terméket, amibe esetleg belekerültek, akkor valószínűleg nem fognak az ígért módon működni és az árukból kivésik, beszerelik a kábelcsatornát, kifestik, kitapétázzák a lakást.

(#61236) ZephX
Nem ajánlottak 500Mbit fölé.
Ha valakinek nincs pénze és megveszi egy viszonylag alacsony előfizetés mellé, mert szüksége van hozzá az ac-s sávra, akkor megértem, hogy elfogadja a kompromisszumot. De az ac750-seket ebben az esetben sem ajánlom, mert gyengék. Ahogy a d-linket sem, mert a gyártó szoftveres téren nagyon gyenge.
Bepróbálkozhatsz velük, de ne mondd utólag, hogy nem szóltunk.

[ Szerkesztve ]

(#61240) ramzess


ramzess
csendes tag

sziasztok szeretnek tanacsot kerni router egy ASUS RT-AC87U AC2400 Gigabit Router szeretnek vasarolni

mit szoltok hozza megeri egy ismerosom arulja 100 euroert. tokeletesen mukodik csak bekototte a kabel es felesleges lett neki.a valaszokat elore is koszi

(#61241) ZephX válasza woodworm (#61239) üzenetére


ZephX
senior tag

Hmm..csak azért gondoltam, mert mindkettő gigabites porttal rendelkezik és nekem Digi 500 vagy 1000-es lesz.
Meg azért is gondoltam rájuk, mert elég jókat írtak róluk bár nem itt. :D Esetleg tudnál ebben az ársávban vagy kicsit felette ajánlani valami értelmeset?

[ Szerkesztve ]

(#61242) woodworm válasza ZephX (#61241) üzenetére


woodworm
veterán

Ezekben a routerekben egy alapvetően 100-as lanra tervezett soc kerül, hogy bírja a gigabitet mellé raknak egy olcsó switchet, amiben van hwnat. Az olcsóságnak az az ára, hogy 600 Mbit felett elfogynak, főleg pppoe kapcsolat mellett, ami már sok a gyenge hardvernek.
A legolcsóbb kétsávos, gigabites router a 860l, amit már ajánlottak is. A gyártó miatt erre is cfw-t kell tenni a normális működéshez.

(#61243) Bati75 válasza Tommmysun (#61234) üzenetére


Bati75
csendes tag

A tegnapit vidd vissza és vegyél egy akciósat :-)

(#61244) rocketry23 válasza mzsombor (#61238) üzenetére


rocketry23
tag

ASUS RT-AC87U gondolom akkor jó választás lehet.
Switchnél mire érdemes odafigyelni? Vagy abból "bármi' jó?

(#61245) krealon válasza ZephX (#61236) üzenetére


krealon
veterán

"D-Link DIR-850L AC1200"

Realtek chipset-es.
Tarsitva a gyartoval, semmi jora se szamits vele kapcsolatban.
Alternativ firmware is eselytelen a chipset miatt.

"Asus RT-AC53 AC750"

A lassabbik Mediatek chipset-es.
A gyarto miatt erdemes lenne valasztani, de 1x1:1 -es AC wifi miatt viszont kevesbe.
Alternativ firmware-re van esely, de jelenleg meg nem talatam elkeszult valtozatot.

(#61246) TeeJay válasza ZephX (#61236) üzenetére


TeeJay
félisten

TP-Link Archer C7 V4.x és nem lesz gondod jó pár évig ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61247) dknight


dknight
tag

Szintén akciós kérdés! :-)
Egy Linksys wrt54g cserélnék a most akcióban kapható Asus RT-AC53 AC750 vagy egy TP-LINK Archer C2 AC750 Wireless Dual Band routerre.
Nincsenek nagy elvárásaim 50 Mbps-es kábelnet mellé lenne, gépről okostévére átjátszáshoz, illetve 4-5 mobileszköz (nem folyamatos használat melletti) kiszolgálása lenne a cél.
A kettő közül melyiket ajánlanátok inkább, vagy ugyanebben az árkategóriában valami értelmesebbet esetleg?
Ksözi a válaszokat!

(#61248) krealon válasza dknight (#61247) üzenetére


krealon
veterán

"Asus RT-AC53 AC750 vagy egy TP-LINK Archer C2 AC750"

A ket eszkoz belseje nagyjabol megegyezik. (8/64 MB ROM/RAM, ugyanaz a wifi chipset)

A TP-linken van USB port, az ASUS pedig altalaban jobb szovtvert gyart.
Igy aztan neked kell donteni, mi fontosabb szamodra.

(#61249) dknight válasza krealon (#61248) üzenetére


dknight
tag

Köszi! Asszem maradok az ASUSnál, az USB 2.0-val úgy se nagyon megyek sokra.

(#61250) Gubek-Einste válasza csgergely (#61217) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tehát a repeater fogja majd a router jelét de azt nem egyszerűen felerősíti/kiterjeszti hanem csinál belőle egy új, adott esetben más néven elnevezett hálózatot? Így a lakásban látok majd egy "otthon1" és egy "otthon2" hálózatot hol az egyik hol a másik lesz erősebb
Igen

és mivel ASUS lesz- vélhetően eldobja majd az eszköz a gyengébbet és átáll a másikra pl amikor felmegyek az emeletre?
Csak ha beállítod a Barangoló asszisztens-t, alapból ki van kapcsolva így a teljes megszakadáskor lesz csak váltás ha a kliens eszközben nincsen ez irányú beállítás/képesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.