Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62051) MeSKA válasza Multibit (#62049) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Hálószobába lesz, így a lehető legkevesebb zajt kell csapja. :) Sajnos olvastam, hogy a zyxel és Dlink NASok elég zajosak, bár a synology nem annyira. Nagyon hezitálok, hogy maradjon-e a router vagy legyen helyette nas. Nagy igényem nincs egyébként, arra elég lenne a router is. De még visszamondhatom a megrendelést. :)

(#62052) kali válasza tothjozsi96 (#62034) üzenetére


kali
legenda

Az RT-N18U erősebb hardverű és jobb wifi szórású, illetve részletesebben is konfigurálható, mint a TL-WR1043ND bármelyik újabb verziója, ezért írtam azt, ha már belefér a keretbe és esetleg bevállalod abba a környezetbe a rizikós, csak 2.4 GHz képes eszközt.

(#62053) akos86


akos86
aktív tag

Üdv az uraknak!

Meglett a sokak által ajánlott asus ac66ub1 routerem legfrissebb firmware van fent rajta a 120 megabites net 4mbittel jön wifin úgy hogy kb 3 méterre vagyok a routertől egy légtérben, újraindítás után jön mind a 120 de gyorsan belassul az egész 1 db pc van rákötve wifin. Van esetleg valami stabilabb firmware mert ez így nem oké. :/

3dfx, gone but never forgotten...

(#62054) kali válasza akos86 (#62053) üzenetére


kali
legenda

Nem a firmware lesz ott a hiba forrása, jó az a ~1 hetes vewrióval, havernál beállítottuk és a 433 Mbps AC-s moduljával stabilan tudja a 230 - 240 Mbps sebességet.
Ellenőrizd a wifi beállításokat a routeren és az ellenoldali eszközön is, ha kell, akkor állíts csatornát...stb.
A PC-be nem hátul van bedugva a gép házának árnyékolásában egy kis wifi modul, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#62055) Klupido


Klupido
tag

sziasztok!

Van jelenleg egy asus rt-n18u routerem amit szeretnék bővíteni egy asus rp-ac68u val.
Szerintetek ez egy járható megoldás lenne AC bővítésre,vagy esetleg keressek AC routert?

(#62056) akos86 válasza kali (#62054) üzenetére


akos86
aktív tag

Resetletlem a routert a belépési jelszón kivül semmit sem állítottam be most 120-as net 120-al jön wifin kérdés hogy meddig, a pc wifi vevője hátsó usb portban van bedugva egy kábel segítségével a vevő az asztalon van. Hozzáteszem 2,4g használom a netet "még"

3dfx, gone but never forgotten...

(#62057) I'am Dony válasza MeSKA (#62051) üzenetére


I'am Dony
őstag

Jobban járnál egy NAS-al. Én is kipróbáltam komolyabb routerrel, működött is csak sokkal lassabb sebességekkel és kevesebb kapcsolattal/állománnyal. Ezzel szemben most DS118 intézi a dolgokat síri csendben - szó szerint értsd - ha kell időzíthető a ki-be kapcsolása automata módban, minden napra is. Így a hálóban pl. este 10-től kikapcsolod majd valamikor reggelre be és napközben mindenedet eléred bárhonnan.

(#62058) arn


arn
félisten

a netgear x4s gyorsabban olvasta az usbs meghajtot, mint a mac mini :D nem tudom pontosan mi a vege, mert az usbs vinyo, illetve a mac mini sem volt a helyzet magaslatan sebesseg szempontjabol. de ez a qualcomm chipset eleg brutal.

a mac mini volt lanra kotve, a netgearre meg az usbs vinyo. ugy masolgattam ideoda. aztan meg a mac minire kotottem direktben az usbs vinyot. az usbs vinyo lehetett a szuk keresztmetszet, a mac mini vinyoja is kb olyan 100mbot tud linearisan.

ami meg erdekelt, hogy egy 3x3as adapterhez kepest mit tud egy 3x3as router bridgebe kotve (lenyegeben adapterkent hasznaltam). nagy differencia nincs, de a router atvitele stabilabbnak tunt.

3x3as adapterrel az r7000 is lenyegeben hozta az r7800 szintjet.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62059) arn


arn
félisten

ezt megosztom meg... hogy ne csak mbitben legyen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62060) Core2duo6600 válasza akos86 (#62053) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Asztali gépet miért nem kábelen használsz ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#62061) akos86 válasza Core2duo6600 (#62060) üzenetére


akos86
aktív tag

Azért nem kábelen mert messze van a router illetve a számítógép egymástól. Légvonalban 3,5 méter, fal mellett elvezetve ez kb 12-14méter vezeték kellene.

3dfx, gone but never forgotten...

(#62062) kali válasza akos86 (#62056) üzenetére


kali
legenda

Akkor azzal érdemes kezdeni, hogy minden csatornán kipróbálod, kiderül majd, hogy melyiken jobb a kapcsolat.
A hosszabbítás okés - ha jó a kábel és nem túl hosszú -, mert úgy nincs árnyékolva a modul.

Jó az a router, csak érdemes minden tekintetben beállítani és személyre szabni, amihez a gyártó ad is lehetőséget bőven.

[ Szerkesztve ]

(#62063) Core2duo6600 válasza akos86 (#62061) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az nem hosszú, a szobánban a 4 gép és a 2 nas nak vagy 100 m utp van kihúzva

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#62064) akos86 válasza kali (#62062) üzenetére


akos86
aktív tag

Köszi szépen! Elsőnek tényleg elkeseredtem de 2,4g hálózaton megtaláltam azt a csatornát amin most már szépen üzemel a router. Wifin lövi azt a szintet amit elvártam tőle azaz a szobában tudja a 120mbitet . 5g hálózatot nem használom ki még egyenlőre, max az almás telefonok látják. Lakásban szeretném a jelet messzebbre lőni mivel a konyhában már nagyon gyér a wifi a ház meg teli van gipszkarton fallal. :/ A routerrel napról napra ismerkedem hogy mit is tud ;)

3dfx, gone but never forgotten...

(#62065) david7256


david7256
újonc

Sziasztok!

Kicsit off, de nem találok megfelelő routert.
4G-t kéne megosztani, de kellene legalább 1 LAN ami 1 Ghz-es.
Kb 10 eszköz használná - ebből 1 NAS, 3 laptop, TV-k, telefonok - a routert.
Semmi sticket nem szeretnék használni, közvetlenül szeretném használni a Sim kártyát a routerbe.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :))

Előre.

(#62066) Gubek-Einste válasza Klupido (#62055) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez is lehet egy lehetséges megoldás az AC-s wifi-re.
Hasonló árban van az Asus AC66U B1 is mint lehetséges alternatíva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62067) Gubek-Einste válasza akos86 (#62064) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A témát a továbbiakban itt kellene folytatni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62068) Gubek-Einste válasza david7256 (#62065) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyáltalán nem OFF ez a téma.

Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR6400/Archer MR200/MR400, Asus 4G-N12/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-921.
Sajnos ezek közül csak a két nagyobbik Asus-nak gigabitesek a LAN portja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62069) mcll


mcll
senior tag

Sziasztok!
Szeretném lecserélni egy újabbra/korszerűbbre a TP-Link TL-WR1043N/ND giganetes routeremet. Openwrt vagy hasonló viszont jó lenne ha lenne rajta (a mostanin Vargalex fut). Wifi nem fontos (vannak local AP-k a házban külön erre, most is a WiFi a routeren ki van kapcsolva).
Mit tudnátok ajánlani? Árban még nem tudom megmondani mennyi a max, de azért nem horror áron kellene. Viszont a minőség/megbízhatóság fontosabb.
Köszi! ;)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#62070) mcll válasza mcll (#62069) üzenetére


mcll
senior tag

Hirtelen találva: A TP-LINK TL-WR1043ND V4-es (amit mostanában árulnak) mennyire jó? Emag-nál látom 12e pénz. Megéri, vagy inkább mást keressek?
A mostani 1043-asom még v1-es.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#62071) Multibit válasza mcll (#62069) üzenetére


Multibit
veterán

A “nem horror ár” mindenkinek mást jelent. Mekkora a kiszolgálandó netcsomag letöltési sebessége?

(#62073) mcll válasza Multibit (#62071) üzenetére


mcll
senior tag

Igazad van. :) per pill 240-es netem van, de lehet lesz 500-as, illetve úgy néz ki hogy a Digi is jön majd valamikor (felvásárlás alatt van ugye az Invitel), akkor 1000-es.
A lényeg, hogy stabil, megbízható routert szeretnék, ami jól konfigolható (hasonlóképp mint a Vargelex-es mostani 1043-asom).

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#62074) Multibit válasza mcll (#62073) üzenetére


Multibit
veterán

A D-Link DIR-860L B1 OpenWRT-vel is erős (gyorsan NAT-ol).

(#62075) mcll válasza mcll (#62073) üzenetére


mcll
senior tag

Még annyi infó hogy elég sok port forwardom van, továbbá MAC szűrést szeretnék, azaz csak az ismert MAC című eszközt engedje fel a hálózatra és az IP-t fixen a router ossza (az eszközök mindig az adott MAC címhez rendelt IP-t kapják), továbbá az egyes eszközöket (szintén MAC alapján) külön le tudom tiltani, illetve megadott idő intervallumok között ne engedje ki a netre, de jobb ha akkor tiltja is a hálón. Szóval ezeket tudnia kellene. :)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#62076) Gubek-Einste válasza mcll (#62075) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

D-Link 860L B1 vagy Asus N18U, az igényeid miatt CFW kell majd (a D-Link-re egyébként is).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62077) mcll válasza Gubek-Einste (#62076) üzenetére


mcll
senior tag

Köszi. Igen mindenképp CFW kell nekem rá.
Ahogy a neten nézem az Asus N18U-ra talán kevesebb a panasz. Még keresgélek azért. ;)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#62078) Brogyi


Brogyi
senior tag

Ha most vennék router-t akkor [ezt] választanám.
Nem érdekelne a kinai felirat. [Itt] ezért a pénzért majdnem csak az 1TB-s HDD-ért megérné. Két magos bivaly procival.
Bocsi ha volt már.

(#62079) ackileus


ackileus
kezdő

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne,hogy a routereken a pl: 300+800 wifi adatátviteli sebesség a 2,4 és 5 GHz vonatkozik,hogy külön tud annyit,vagy egybe?

Továbbá kedvező árba,milyen routert lenne érdemes venni Diginet 1000-hez?

köszönöm előre is.

(#62080) woodworm válasza Brogyi (#62078) üzenetére


woodworm
veterán

Azért annyira nem jó vétel, főleg ha a nav kiszúrja beérkezéskor és kifizetteti az áfát rá. Durván 55e Ft, a hdd ér benne kb. 12ezret (seagate és toshibaák voltak az r1d-ben), akkor a router 43-ba kerül. Nemrég valaki amazonról erősebb ipq procis routert vett cirka 45 ezerért.

(#62081) kali válasza ackileus (#62079) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Külön, a 2.4 GHz tud 300 Mbps sebességet, a 5 GHz (AC) pedig 867 Mbps-ot, bár a router oldalán képletesen össze is adható, mert az párhuzamosan képes egyszerre nyomni a kettőt, csak az ellenoldal nagyon ritka, ami szintén szimultán és egyszerre tudja fogadni is a kettőt.
Nem ártana legalább egy hozzávetőlegesen rászánt összeg, mert akad már 10.000 Ft környékén is olyan router, ami elboldogul azzal a nettel (TL-WR1043ND v2 és felette), de ha többet is rászánsz, akkor jobb ár-érték arányt is kaphatsz.
Az sem mindegy továbbá, hogy mire és milyen eszközökkel használod majd, mert valahol szinte kínlódás már a 2.4 GHz wifi (húzósabb paneles és egyéb sűrűn lakott területeken), így oda muszáj olyan eszközök beszerzése, amik 5 GHz-et is tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#62082) Core2duo6600 válasza ackileus (#62079) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A kérdés az inkább, hogy milyen szolgáltatásokat vársz el a routertől, ez nagyban meghatározza az árát is.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#62083) ackileus válasza kali (#62081) üzenetére


ackileus
kezdő

Kertes házról lenne szó,20e alatt gondoltam.
Az elsődleges,hogy gigabites Lan protja legyen,bár ez nem akkora nagy akadály már.
A wifi pedig nem kell a legerősebb legyen,de semmiképpen nem szeretnék egy gyenge jelű lassú router.

(#62084) kali válasza ackileus (#62083) üzenetére


kali
legenda

Oda gondolom elég a csak 2.4 GHz, abba keretbe pedig belefér az RT-N18U is, ami erősebb hardverű és jobb wifi szórású, illetve részletesebben is konfigurálható.

(#62085) Cadal


Cadal
őstag

Hello!

Segítsetek pls! Beköttettem a Digi 500/100-as internetjét, és a régi Tp-Link 1043ND V1 routere nem képes csak 100/100-as adatátviteli sebességre. Szóval cserélnem kellene!
Amit szeretnék a jövőben routerrel megoldani: Hálózati nyomtatás, néhány torrent futtatása pendrive-ról, 2-3 mobil eszköz kiszolgálása és 3 eszköz Lanon való internet/hálózati ellátása (asztali PC, okos tv, és nagyon ritkán NAS) Ezeket általában nem egyszerre kellene kiszolgálnia a routernek.

Amit némi olvassgatás után találtam, az az ASUS RT-N18U routere. Sztem ezzel ki tudnám elégíteni a jelenlegi igényeimet nem? A topikja is elég pörgős, kérdés esetén valszeg hamar találnék válaszokat. :)

(#62086) Brogyi válasza woodworm (#62080) üzenetére


Brogyi
senior tag

Melyik volt az? :)

(#62087) woodworm válasza Brogyi (#62086) üzenetére


woodworm
veterán

Egy netgear r7800.

(#62088) Gubek-Einste válasza Cadal (#62085) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó választás ha nem kell dual band wifi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62089) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok router vásárlás előtt állok két típust néztem ki [link] illetve [link] mik a tapasztalatok, megéri az árkülönbözetet az AC58U, nem tudom pontosan mivel tud többet...
Előre is köszönöm az információt :)

[ Szerkesztve ]

(#62090) kali válasza SoundBox (#62089) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Sokkal inkább az RT-AC58U, újabb fejlesztés, négymagos proci az RT-AC1200G+ egymagosával szemben, illetve annál nem tudok olyan problémáról, amivel nagyon sokáig küzdött az utóbbi, hogy random újraindulgatott, bár elvileg van már olyan firmware, amivel javították végre a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#62091) arn válasza Brogyi (#62086) üzenetére


arn
félisten

en vettem, amazonon a netgear cuccok eleg jo aron szoktak lenni, a r7800 gyk az asus ac88, synology 2600 kozvetlen konkurenciaja. itt teszteltem: [link]

egy hatranyuk van, a felhasznalaoi felulet retro. gyk mindent tud, mint a tobbi, csak fapadosnak nez ki. nem tudom, hogy miert nem allnak erre ra. bar oszinten szolva, a beallitas utan en nem nagyon lepek be tobbet, honapokig megy ugy.

a tesztekben mindenesetre rendre az egyik leggyorsabb router, es a felhasznaloi visszajelzesek (amazonon pl) is pozitivabbak altalaban, mint a konkurencianal. [link] en meg is lepodtem, hogy itt egyetlen sincs az ajanlasok kozott. tavaly az asus ac66 megdoglott, utana vettem az r7000et (amire amugy van asuswrt merlin fork), osszessegeben jobban szeretem, mint az asust. lehet bridgekent meg is tartom, majd meglatom, milyen aron vinnek el.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62092) arn válasza arn (#62091) üzenetére


arn
félisten

150 euroert meg egyaltalan nincs konkurenciaja :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62093) mcll válasza mcll (#62077) üzenetére


mcll
senior tag

Közben egy olyan kérdésem lenne, hogy:

Melyik CFW tudja az alábbiakat (ezek nekem fontosak):
1. Sok, nagyon sok port forward kezelése (igen nagy a listám)
2. MAC cím alapú szűrés: ami nálam konkrétan azt jelenti, hogy a hálózatban előforduló összes gépnek megvan az IP címe, ez bekerül a router listájába. A router így CSAK és kizárólag az általa ismert MAC című eszközt engedi a hálózatra, még akkor is ha az adott eszközön fix ip van beállítva.
3. Egyedi IP kiosztás minden egyes MAC címhez. Tehát én határozom meg melyik MAC cím mely IP-t kaphatja, még akkor is ha egy eszközön fix IP van. Ha viszont a gépen beállított fix IP eltér a routerben beállított IP címtől, akkor az a gép nem fog hozzáférést kapni, amíg vagy átállítják DHCP-re, vagy legalább azt az IP-t adják meg a gépnek, ami egyezik a routerbe beírt IP-vel.
4. Akármelyik (egy vagy több) MAC címnél tilthatom a net hozzáférést (beleértve a belső hálózat hozzáférést), akár kézzel, akár automatikusan (a hét bármely napjára megadva) egy adott időintervallumban (pl. este 10 és reggel 10 között az adott MAC című eszköz semmilyen hozzáférést nem kaphat)

Ezek a legfontosabbak nekem. Ha tudom konkrétan mely CFW tudja mindezt, akkor már könnyebb lesz talán hozzá routert is találni. ;)
Köszi!

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#62094) Gubek-Einste válasza mcll (#62093) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tomato irányába érdeklődjél tovább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62095) mcll válasza Gubek-Einste (#62094) üzenetére


mcll
senior tag

Köszi, megnézem ezt is.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#62096) Core2duo6600 válasza mcll (#62093) üzenetére


Core2duo6600
veterán

1) teljesítmény kérdése
2) A Mikrotik Router OS tudja ezeket, Nálam is fut ilyen lista.

És hát mindegyik professzionális eszköz (Juniper, Palo Alto, Check Point, stb...), amit vállalati felhasználásra szán a gyártó, és itt jött megint elő az a helyzet, hogy sok esetben kevés a Soho eszköz tudása, és akkor a biztonságról nem is beszéltünk.
3) Router OS tudja, mint ahogy a fent említett gyártók eszközei is
4) Ehhez már a swichnek is tudnia kell, mert a lan oldali szürést a switchen kell megoldani, mert ez az információ nem jut el a routerhez.
Hacsak nem csinálsz csak ezért egy vlan-t és a 2 vlan közt már a routeren tudod szabályozni az eléréseket, de ehhez is managelhető switch kell, és hát nem elegáns megoldás, de otthonra elmegy ha a szükség úgy hozza.

Egy szó mint 100 ilyen igényeket professzionális eszköz tud csak kielégíteni.

Szerintem lépj át ide : https://prohardver.hu/tema/halozatokrol_alaposan_melyviz/friss.html

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#62097) mcll válasza Core2duo6600 (#62096) üzenetére


mcll
senior tag

Köszi az infókat.
Mikrotik-om van (Routerboard hEX RB750Gr3), ezen próbálkoztam. Sajnos nagyon nem ismerem ennek a világát erre rá kellett jöjjek, bár pár dolgot sikerült megoldani (igaz külső segítséggel), de sokmindent nem úgy csinált ahogy akartam.
Tulajdonképpen az összes általam felvázolt dolgot tudta, beleértve a 4)-est is, és nincs is managelt switch-em. (amúgy a 4-es pontot egy régi routerem is anno megoldotta)
Szóval nekem a Mikrotik túl bonyolult. De ha a mostani routerem még bírja egy darabig és lesz időm, lehet nekiállok megtanulni. Nem egyszerű a világa az tuti. Amúgy tegnap játszadoztunk vele, és pl a port nyitással sokat szoptam, sosem akart menni, hiába resetáltam. Aztán kiderült hogy rosszul volt resetálva és egy alapkonfigot töltött be, ami miatt nem mentek a port forwardok. Azokat sikerült elindítani, de most sem jó, mert pl nekem fontos hogy a 80-as porton egy belső szervert lehessen elérni. Elsőre úgy tűnt sikerült is, aztán kiderült hogy majd minden 80-as kérést amit a netre indítok, az a belső szerver 80-asára routolja.. Ha viszont beállítottam az incoming interfészt akkor meg sehogy sem ment. És itt el is akadtam. Neten találtam leírásokat, egyikkel sem jött össze.
Viszont ez itt off. :) Bocsi. ;)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#62098) Core2duo6600 válasza mcll (#62097) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ment pü

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#62099) shaggy


shaggy
aktív tag

sziasztok!

Telekomos topicból lettem átirányítva, hogy ti tudtok segíteni.
A gondom a következő pár hete behúzták hozzánk az opticát és betettek egy sagemcom f@st 5655v2 gyöngyszemet. 3 iptv van és az egyikhez felhasználták azt a kábelt ami a gépbe ment. A gondom ezzel csak annyi h most wifivel próbálkozom, de ennek az elosztónak katasztrofálisan rossz a wifije kb. 5 percenként ledob és alig bírok újracsatlakozni. A kérdésem az lenne ahol elhasználták a kábelt oda be lehetne tenni mondjuk egy routert hogy kábelen menne a box és a gépre a net is esetleg olyat ami tud wifit?
És nem elvetemült ára van.

(#62100) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Egy Asus rt-n14u router esetleges utódját keresem. A kérdésem, hogy létezik-e elérhető árú (20e, max 30e Ft) készülék, amin torrent kliens, dlna szerver és sata portos belső bővítési lehetőség is van? Egyéb téren semmi extra igényem nincs. :)

Az asus gyári fw-ét nagyon szeretem, sok bajom nem volt vele az elmúlt 3-4 évben, de ahogy nézegettem véleményeket az újabb asus routerekről, még a drágábbakról is, több helyen írják, hogy instabil, sok benne a hiba. Ez mennyire lehet igaz? Az enyémre kb egy éve jött ki az utolsó biztonsági frissítés, ezért is gondolkodom rajta, hogy vagy cserélem egy újra, vagy teszek rá openwrt-t, de nem tudom, hogy azzal mennyire működne jól a készülék, félek, hogy tönkreteszem vele.

Köszi a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.