Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61601) Gubek-Einste válasza steve1021 (#61584) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha D-Link 842 akkor saját topikjába nézzél be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61602) Gubek-Einste válasza grigo (#61585) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N66U-t nem érdemes már újonnan megvenni, ebben a kategóriában csak az AC66U B1 éri meg.

Egy hülye kérdés a Mbps adatokat meddig érdemes figyelnem? Mennyi az ami felett már esetlegesen parasztvakítás mint fényképezőgépeknél a megapixel háború? Mi az az adat amit figyeljek és amiből ne engedjek?
Nagyjából AC1900 felett már nincsen olyan jelentős előre lépés, ott már spec adapterek és egyszerre több kliens eszköz esetén lehet kihasználni a képességeket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61603) Gubek-Einste válasza Kezdő vagyok (#61586) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61604) Gubek-Einste válasza noncsika (#61597) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Annyit nem, hogy az eszköz cserét elkerüld.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61605) papp_no1 válasza Gubek-Einste (#61600) üzenetére


papp_no1
senior tag

Az asusban jelenleg csalódás, tp link is 1 év után elkezdett szórakozni ( mint irtam 1043ND v4 ) plusz az utóbbira semmi firmware támogatás nem volt gyárilag.

(#61606) Saccco válasza papp_no1 (#61605) üzenetére


Saccco
nagyúr

Vegyél Synology-t. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61607) szab13 válasza Gubek-Einste (#61599) üzenetére


szab13
aktív tag

Köszönöm, csak az egyik 20k másik meg 35k és nem tudom mennyire érezném meg az erősebb procit.
Két telefon lenne rajta wifin, szgép+erősítő kábelen, és egy 1T winchester.
Még átgondolom megéri-e Nekem +15k-t

(#61608) grigo válasza Gubek-Einste (#61602) üzenetére


grigo
őstag

Ez mellé állítva valami más ötlet esetleg amit érdemes megfontolnom olyan 25-35 ezer körül. Nektek azért erre jobb rálátásotok van.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#61609) steve1021 válasza Gubek-Einste (#61601) üzenetére


steve1021
csendes tag

Wifin keresztül mértem egy 500 digis net van rajta.
2.4 es 5 ghz mértem dlink 842 .Majd az idő megmondja mennyire jó.

[ Szerkesztve ]

A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup

(#61610) Gubek-Einste válasza grigo (#61608) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC58U, TP-Link Archer C7 is szóba jöhet még.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61611) 6120


6120
tag

Sziasztok! Otthonra (~90nm-es tégla lakás) mobilnet megosztására milyen LTE-routert javasoltok?
Tudom-tudom fizessek elő vezetékes netre a diginél, de nem nézek tv-t és vezetékes telefonra sincs szükségem... Ja és digi sincs! :(
Most az agglomerációban lakunk és vígan elvagyunk a 30Mbps-os nettel is.
Igazából semmi extrára nem kell; legyen erőtér a lakásban kb mindenhol
Vegyek egy huawei 593-at vagy egy e5577c is elég oda?
Köszi a segítséget!

(#61612) Gubek-Einste válasza 6120 (#61611) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megveheted valamelyik Huawei-t is.

Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR6400/Archer MR200/MR400, Asus 4G-N12/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-921.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61613) n_stolz válasza Gubek-Einste (#61571) üzenetére


n_stolz
tag

Szia!

Max 20at szánék rá. Nem zárkózok el a külföldi rendeléstől sem.

Vasbeton (panel) lakás, 15cm falakkal, max távolság 8 méter, 2 falon kéne átlőni. Szomszédok vannak, ezért gondoltam a kétsávosra.
Kliensek száma: 2 laptop, 2 okostelefon, 1 tablet. 1 PC.
Nincs extra igény, stabil legyen...

Ez alapján mi a menü? :D

Köszi!

n_stolz

(#61614) Gubek-Einste válasza n_stolz (#61613) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Xiaomi Mi Router 3G vagy D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott) lenne megfelelő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61615) 6120 válasza Gubek-Einste (#61612) üzenetére


6120
tag

Köszi a gyors választ. Tudom, hogy drága az eszköz, de kb korlátlan mobilnetem van, amit nem én fizetek..

(#61616) n_stolz válasza Gubek-Einste (#61614) üzenetére


n_stolz
tag

Köszi!
:R

Xiaomi Mi Router 3G -vel konkrét tapasztalat x idő használat után, valakinek esetleg?

n_stolz

(#61617) Hadr0n válasza Brogyi (#61596) üzenetére


Hadr0n
csendes tag

Kimondottan jónak tűnik, köszönöm szépen.

(#61618) Joe123 válasza Gubek-Einste (#61599) üzenetére


Joe123
aktív tag

Asus N18U mivel tud többet a TP Link 1043ND-nél ami indokolhatja a 1,5x árát?

(#61619) kali válasza Joe123 (#61618) üzenetére


kali
legenda

Erősebb hardver, több és jobb USB port, jobb szoftver (sokkal részletesebben konfigurálható), nagyobb funkcionális tudás és jobb támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#61620) vilga


vilga
tag

Telekomos speedport mögé szeretnék egy ac-s routert mert az 56Mbps wifi sávszél karcsú.
Kaptam kipróbálásra egy Tp-link archer c20 C750-et.
Sikerült is beállítanom, de: a sávszél ingadozik 440 és kb. 40 között, vagyis mintha újra indulna aztán fokozatosan belassul. Ez ilyen és felejtős vagy még user error?
Mit ajánlanátok nagyjából 30k-ig?
100 megás a netem és családiházba, igazából csak stabil wifire volna szükségem.

(#61621) Attila2011


Attila2011
aktív tag

Sziasztok!

Mint kiderült, sajnos új routert kell vennem. Elszállt a korábbi Asus N56U készülékem.

Milyet tudtok ajánlani a következő feladatokra?
Elsődlegesen egy PC lesz bekötve, később lehet egy NAS is. Wifin keresztül csatlakozik 3 laptop, telefonok, TV. Az internet sebessége 100 MBit körül van, később lehet nő majd picit. Sokat nem hiszem, mert kábel net van.
Árban szeretném 30 ezer alatt megoldani.

Köszi előre is a segítséget.

(#61622) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Szeretném cserélni az asus n56u b1 routerem, mert igaz padavannal megoldódtak a net szakadások(WAN Connection: WAN was restored.), de lehet bepróbálkozok másik routerrel. Kicsit félek már most az asus-tól, de mégis tetszik a gyári kezelő felület ezért lehet bevállalnám megint 2 asus(n56u b1 illetve előtte 1200G+) rossz tapasztalat után bár eddig tp-link-el nem volt bajom soha pedig több is volt. A kérdésem a következő 500-as upc nethez melyiket javasolnátok? Bár lehet a upc nem szereti az asus-t. :( 55négyzetméteres panelba lenne.

tp-link archer c7 kb.25-27k
asus ac66u b1 34k

Hardverileg megéri a többlet árat? Vagy más javaslat?

(#61623) JKalo válasza Gubek-Einste (#61552) üzenetére


JKalo
tag

Én is nézegetem, de 30 alatt van már Archer C9 és EAP245 is 80€ körül az amzonról:

- https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B00KO15KV4/ref=sr_1_2_olp?ie=UTF8&keywords=tp-link%20archer%20c8&language=de_DE&qid=1511861081&sr=8-2

- https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B01M5JJXFR/ref=sr_1_1_olp?ie=UTF8&qid=1508402437&sr=8-1&keywords=eap245+ac1750&condition=new

Melyik alkalmasabb wifi acces point -nak?
Elvárás, stabil gyors wifi, korlátozási opciókkal...

(#61624) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
ASUS RT-AC1200G PLUS roterről van valakinek tapasztalata? Jó áron betudnám szerezni....
Egy ASUS RT-N18U High Power routert cserélnék le erre. Előrébb lennék vele?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#61625) blakey válasza embe (#61624) üzenetére


blakey
félisten

AC1200-assal nem lennél előrébb, nem sikerült valami jól.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61626) embe válasza blakey (#61625) üzenetére


embe
nagyúr

A plusszos verzióval sem?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#61627) Wasabikiki


Wasabikiki
újonc

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni!
Milyen wifi routert vegyek, a következő tények figyelembevételével?
-Digi 1000-es net van.
-Családi házba kellene,3szint van,alagsor,földszint és emelet.
-6 felhasználó,legalább 12 mobileszköz és 4 laptop,wifi ip kamerák.
-1 felhasználó online játék,1 felhasználó munka(nyomtatás,emailezés),4 felhasználó alap használat(weboldalak felkeresése)

Köszönöm a válaszokat!

(#61628) Stehe válasza Gubek-Einste (#61569) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi!

Elkezdtem keresni ezt a típust, de vagy a B1 jelzés nélkülit találtam, vagy pedig 50.000 Ft körül találtam meg. Ha jól olvastam, akkor a 1-es verzióban már USB 3.0 van, ez alapján lehet eldönteni. Esetleg van ötletetek, hol lehet ezt a típust beszerezni, vagy pedig hasonló árkategóriában van más ajánlott típus?

(#61629) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

sziasztok, mac adress változásra lenne szükségem, tudnátok ajánlani olyan routert ami megoldja ezt a problémát?

(#61630) Cirbolya_sen válasza Wasabikiki (#61627) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia,

Ez már egy nagy hálózat, használható csak akkor lesz, ha egy erős router és minimum szintenként, vezérelt Wifi AP vannak, és az AP-k minimum Cat5e kábellel csatlakoznak a routerhez.

- giga képes router /nem szükséges wifi/
Ubiquiti EdgeRouter
Ubiquiti USG UniFi Security Gateway
MikroTik hEX RB750Gr3 L4 256MB 5x GbE port router

- WIFI AP
Ubiquiti UAP-AC-LITE AC1200 beltéri access point
TP-Link EAP225 AC1200 Vezeték nélküli beltéri Gigabit Access Point

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#61631) Kezdő vagyok válasza Gubek-Einste (#61603) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Kb.15 -20 méterre van az 1 darab laptop,2 fal van.
Kb.20000 Forintban gondolkodtam.
Elképzelhető,hogy lesz még egy wifis laptop.

(#61632) Wasabikiki válasza Cirbolya_sen (#61630) üzenetére


Wasabikiki
újonc

Szia,

Köszönöm a választ.

Akkor a gyengébek kedéért,magamra gondolok :)
1db eszközzel nem oldható meg?
NIncs olyan kapacitású wifi router ami ezt kezelné?

(#61633) Cirbolya_sen válasza Wasabikiki (#61632) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Van ,de azt akkor árnyékolás nélküli mikrohullámú sütőnek hívják :DD

A vasbeton födém nem nagyon szereti a wifi-t, és a falakról és az egyéb árnyékoló cuccokról nem is beszéltünk. Ha mégis valami csoda folytán maradna valami wifi a távoli pontokon, akkor az a régi betárcsázós sebesség lenne, azaz még az sem. Lehet játszani, és kísérletezgetni, de nem sok értelme van. Előbb fog ledarálni a család, mint hogy sikert érnél el.

Cirbolya_sentinel

(#61634) Wasabikiki válasza Cirbolya_sen (#61633) üzenetére


Wasabikiki
újonc

Értem,köszi még egyszer!

(#61635) bluemirage válasza PlatiaAmos (#61629) üzenetére


bluemirage
őstag

Szerintem ez minden routerben szabadon beállítható, hogy kifele milyen MAC adress legyen.
Pontosabban a router-é, vagy a mögötte lévő PC-nek a MAC adresse legyen kifele. Ez utóbbit hívják klónozásnak.

TP-Link-nél ez a Network / Mac Clone pont alatt található.

A további részletek miatt a hálózatos topikokban érdeklődj.

Meliora sunt bono inimica

(#61636) bluemirage válasza Wasabikiki (#61634) üzenetére


bluemirage
őstag

Cirbolya_sen-nek igaza van. :K
Szintenként egy eszközzel kell számolni, ebből 2 db. AP üzemmódban dolgozna és 1 db lenne az eredeti router üzemmódban. Ezeket pedig UTP kábellel kell összekötni... Sajnos ez van.
Lehet olcsóbb és drágább eszközökből megvalósítani, de az elv sajnos változatlan.

Meliora sunt bono inimica

(#61637) adobodo


adobodo
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete kérdeztem a nagyérdeműt a fenti témában, és kaptam választ, amit ismételten nagyon köszönök.

A nagy rohanásban már megint helyi hülye voltam, és az egyik - egyben legfontosabb paramétert - nem írtam le, így megvettünk egy nagyon szuper - csak éppen a célnak nem megfelelő - Asus n18U routert.

Szóval a lényeg:
Milyen 20-30 felhasználót kezelni képes routerben van WISP mód, vagy bármi, ami a feladatot abszolválni tudja: - jelszavazott wifi-ről kap netet, és másik IP címmel, jelszóval vagy anélkül továbbosztja. Magyarul tud DHCP-t úgy, hogy wifi jelet kap.

Bónusz kérdés: Az Asus-t nem lehet áthegeszteni a fenti célnak megfelelően?

Köszönöm a segítséget!

Üdv,
hk

(#61638) Goya válasza Cirbolya_sen (#61630) üzenetére


Goya
csendes tag

Szia!
Nekem is hasonló problémám van és keresem a megoldást. Lenne néhány kérdésem.

- giga képes router /nem szükséges wifi/
Ubiquiti EdgeRouter
Ubiquiti USG UniFi Security Gateway
MikroTik hEX RB750Gr3 L4 256MB 5x GbE port router

Ez lehet egy meglévő gigabites router is (pl. Tp-Link C9)?
A Microtik itt többek szerint csak szakértőknek való.
Az Ubiquiti routereket nem ismerem, átlagos ismerettel be tudom üzemelni?
E mellé még valószínűleg szükség lesz egy switch-re is (Ubiquiti UAP esetén POE).

- WIFI AP
Ubiquiti UAP-AC-LITE AC1200 beltéri access point
TP-Link EAP225 AC1200 Vezeték nélküli beltéri Gigabit Access Point

Ha nincs szükség 5 GHz-re, lehet EAP225 helyett EAP115 is, esetleg WA901ND?
Felfele úgy látom határ a csillagos ég: EAP245-320-330. A vezérlő szoftver csak setup-hoz kell?
Ubiquiti UAP esetén a POE-t is meg kell oldani. A UniFi Cloud Key (szoftver vagy hardver) egy állandóan szükséges valami, vagy csak a beállításhoz kell?

Bocsi, nem a szőrszálat akarom hasogatni, de keresek egy viszonylag olcsó, megbízható és a jövőben esetleg bővíthető vagy skálázható megoldást.
Köszönöm.

(#61639) Gplexy


Gplexy
csendes újonc

Sziasztok!

Gigabites routert keresünk, és használtan találtunk egy D-Link DIR-826L N600 Router-t 6k-ért.
Szerintetek meg éri-e megvenni átlag felhasználásra 1000-es nettel?

Válaszotokat köszönöm. :)
[link]

(#61640) Attila2011 válasza Attila2011 (#61621) üzenetére


Attila2011
aktív tag

A korábbi hozzászólások és ajánlások alapján az alábbit néztem ki:
Asus Router AC1300Mbps RT-AC58U

Most sok helyen 27k-ért vihető. 30k alatt van jobb típus, vagy vehetem ezt?

(#61641) Cirbolya_sen válasza Goya (#61638) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia,

- A Tp-Link C9 routernek jó lehet, igaz, ezt nem ismerem. Az alap beállításokat egy varázslóval Mikrotiknél és az EdgeRouternél is meg tudod tenni, működni fognak. Utána lehet őket finomítani, a topikjaikban sokat tudnak segíteni.

- Az AP-nak van külön táp injektora, nem kell drága poe switch, ha van megint egy kicsit rugalmasabb a rendszer.

- Nem sok értelme van már a 2,4-es AP-nak annyit nem nyersz költségben, hogy azt válaszd. A vezérlő szoftver a beállításhoz kell főleg, de ha tudod futtatni valami eszközön, akkor az üzemeltetése könnyebb, a hibákat is előbb látod. Ha a bővíthetőségre is gondolsz, akkor nem érdemes mást választani, mint ilyen vezérelt eszközöket, a gyártó nem lényeges, az árak nagyjából megegyeznek úgy is :)

Cirbolya_sentinel

(#61642) bnorci71


bnorci71
addikt

Üdv újra!

Netgear WNDR 3700 routerről vélemény?
tudom nem mai darab van sokkal gyorsabb wifi-re képes router de nekem elég ha a 100Mbit-t tudja stabilan biztosan a készülék
A Tp-link 1043Nd V4 és az Asus RT-N56U-val se vagyok megelégedve az Asus 2,4&5Ghz-n se tud annyit mint a Tp-link sőt egy N150-es régi Tp-link is jobb volt :F

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#61643) PlatiaAmos válasza bluemirage (#61635) üzenetére


PlatiaAmos
tag

Köszönöm a választ, jelenleg nincsen semmilyen routerem csak egy upc-s modem.
Ez van megosztva wifibe és a pc pedig kábellel kapja a netet.

Tehát igazából azért is írtam ide, hogy milyen routert lenne érdemes választanom? Ami megbízható, és szakadásmentes főleg. A lakás 50nm, szóval wifi nem sokat oszt v szoroz. Gondolom ennyit lefed mindegyik, ettől függetlenül szeretnék valami normálisat.

(#61644) Zsubi


Zsubi
őstag

Sziasztok!

Videó streaminghez (Serviio) DLNA-n keresztül Digi 500-as nethez milyen router ajánlotok?
2 szobás panelba lenne. Csúcsidőben 18-20db 2,4ghz-es hálózatot látok de 5ghz-esből csak általában 1-et.
Router a nappaliba van a TV meg a hálóba amit egy fal választ el ehgymástól.
A TV wifije a 802.11n 5ghz szabványt tudja.

Köszönöm!! :)

(#61645) pixta78 válasza Zsubi (#61644) üzenetére


pixta78
senior tag

Ugyanebben a cipőben járok! Az a baj, hogy az 5ghz-nek annyira gyenge a jele, hogy az az egy fal sok lesz neki. Nem tudod az Fhd tartalmakat csak kompromosszumokkal nézni.
Letettem egy hosszú kábellel a tv elé -kb 3 méterre- a routert (tp-link c2) de még így sem volt jó se az xbox Plex-én sem a tv saját menüjében a film(fhd 3D). Kábellel tökéletes volt, én ennél maradtam.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#61646) Gubek-Einste válasza vilga (#61620) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61647) Gubek-Einste válasza bozsozso (#61622) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megéri a többlet árat az Asus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61648) Gubek-Einste válasza JKalo (#61623) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az EAP245 egy kimondottan AP eszköz és abból is inkább a komolyabb kategóriából így az ideálisabb lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61649) Gubek-Einste válasza embe (#61626) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Voltak vele újra indulgatási gondok de az utolsó béta firmware-ek már elég stabilnak tűnnek de nem érdemes megvenni ennek ellenére sem.
Hardverileg nem feltétlenül lennél előrébb, csak a dual band wifi-ben jobb az N18U-nál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61650) Gubek-Einste válasza Stehe (#61628) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Edigital, iPon, Media Markt, érdemes online rendelni, ha még sem B1 lesz akkor könnyen vissza küldhető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.