Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62651) Gubek-Einste válasza Rolvik (#62649) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
30k felett: Asus AC66U B1/AC68U/AC87U, Synology RT1900ac/RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62652) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

TP-LINK Archer C7 router esetén melyik verziószámú az ajánlott és melyik nem? Digi 1000-es nethez kellene panel lakásban.
Amazonon rendeltem 60 euró-ért, elvileg 2-es verzió. Ez jó / ajánlott ugye?

Másik:
Digi 100/100-as nethez a TL-WR841N jó választás? Ha igen akkor melyik verziójú?

(#62653) AMD Power válasza AMD Power (#62648) üzenetére


AMD Power
titán

Egy ilyen pl?

TP-LINK TL-WR940N 450 Mbps

Mennyivel lenne valosan gyorsabb mint a mostani az gigabites net mellett?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#62654) Gubek-Einste válasza gorje (#62652) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindegy

Inkább gigabites portokkal rendelkező típust kellene választani de 841N-ből az újonnan kaphatóak megfelelőek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62655) Gubek-Einste válasza AMD Power (#62653) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi sebességben jobb lenne, ha a kliens eszköz is megfelelő hozzá de vezetéken nem nyernél semmit sem mivel ez is csak 100-as portokkal rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62656) AMD Power válasza Gubek-Einste (#62655) üzenetére


AMD Power
titán

De akkor egy "koztes" megoldasnak nem lenne rossz nem? Egy 200mbit letoltes meglenne vele ugyan ott ahol ez most 50-t produkalt!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#62657) Gubek-Einste válasza AMD Power (#62656) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2,4 GHz-n 80-100 Mbps ami jellemzően össze tud jönni egy N300-as/2x2:2 kapcsolaton, ez a legelterjedtebb.
A 940N 3x3:3 MIMO képességű de kevés az ezt támogató kliens eszköz/adapter, főleg 2,4 GHz-s sávon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62658) gorje válasza Gubek-Einste (#62654) üzenetére


gorje
senior tag

Köszönöm szépen válaszod! :R

(#62659) Rolvik válasza Gubek-Einste (#62651) üzenetére


Rolvik
csendes tag

Leginkabb egy legterben 2-3 meter tavolsagrol hasznalnam laptopot. Nincs fal. Letoltes es citrix az otthoni munkamhoz. Ezenkivul 2 iphone csatlakozik hozza de itt a regi router is jo szoval nem lenyeges ennel. A tobbi szobaba a 10 eves routerem is tudja ami kell. A legfontosabb hogy ne szakadjon meg a citrix miatt.
Tarsashazban lakunk (nem panel)kb 5-6 halozatot latok

(#62660) Daywalkerke válasza Gubek-Einste (#60028) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ezek szerint ha nem szeretnék CFW-t használni és csak 1-2db mobiltelefon használná (guest network-kel) a routert akkor elég az ASUS RT-N12+ verziójú router is, mert a hivatalos Asus firmware mindkettőn teljesen ugyanaz?
Egyébként az a router amelyik CFW kompatibilis azt nem könnyebb feltörni, mint az olyan routert amelyik nem CFW kompatibilis?
Mert én a lehető legbiztonságosabb routert keresem egyik ismerősömnek, aki egy elég sűrűn lakott társasházi lakásban használná, így a biztonság a legfontosabb, de nem tudom azt jól olvastam-e, hogy ha a Guest network van megadva és azt használja mindenki és a router admin jelszavára egy nagyon nehéz jelszó van megadva akkor igazából már nagyon nehéz feltörni a routert, ez mennyire igaz?

[ Szerkesztve ]

(#62661) Rolvik válasza Gubek-Einste (#62651) üzenetére


Rolvik
csendes tag

Xiaomi alatt erre gondolsz?

https://www.aqua.hu/xiaomi-mi-wifi-router-3-eu-xmmr3eu-574280.html

(#62662) #19482368 válasza Daywalkerke (#62660) üzenetére


#19482368
törölt tag

Nem, alapvetően nem sok különbség van védelem terén.
Ha normális hálózatot akarsz ki építeni lakossági szinten, az nem 10-20.000 Ft lesz.
Ezek az eszközök nem sokkal jobbak mint a szolgáltatók által biztosított eszközök. CFW ide, vagy oda.
Annyi a különbség, hogy valamivel sűrűbben jönnek ki frissítések. De beállítási lehetőségekben, védelem terén meglehetősen korlátozottak.
Ha olyan lakóközösségében él a haverod, mint én, ahol valami vad paraszt folyamatosan baszogatja a wifiket, interferenciát generál szándékosan, és neki esik minden wifi AP-nak. Akkor majdnem mindegy. De mégse.
Ha megbízható wifi kell, akkor én ajánlom a Unifi termék családot. Ott megvan arra a lehetőség, hogy ne adminként keljen belépni. Megvan az a lehetőség, hogy nem kell hogy az AP a Switch porton üzemeljen ahhoz, hogy jelszót változtass. Ráadásul, elég sűrűn jönnek ki rá frissítések. Átlátható releváns képet add arról mi történik a hálózatodon.

[ Szerkesztve ]

(#62663) AMD Power válasza Gubek-Einste (#62657) üzenetére


AMD Power
titán

Szoval akkor ha jol ertem a 450 routernek semmi ertelme nem lenne? Azt adnale amit egy 300-s?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#62664) kali válasza AMD Power (#62663) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Amennyiben nincs olyan ellenoldali eszközöd, ami képes kihasználni a router 3*3:3 MIMO képességét a 450 Mbps sebességhez, úgy nem vennél észre sebességben különbséget a 300 Mbps routerhez képest, a kapcsolat minőségében lehet viszont úgy is szerepe, mert ideálisan tud váltogatni, hogy a három antennából melyik kettővel jobb a kapcsolat, de ez inkább csak kivételes esetekben látszódik meg komolyabban.

[ Szerkesztve ]

(#62665) Daywalkerke válasza #19482368 (#62662) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszönöm a részletes választ.
Ismerősömnek a lehető legolcsóbb, de még biztonságos router kellene, tehát az általad említett árkategóriájú routerek sajnos nem opciók, mert ha lenne rá több pénze akkor én az AVM által gyártott FRITZ!Box routereket ajánlanám neki, mert ezek software-ét Németországban készítik és rendszeresen frissítik is, de éppen ezért ezen routerek sem olcsók ahogy az általad ajánlott Unifi routerek sem(legalábbis arukereso árai alapján nem).
Jelenleg ismerősömnek (akinek segítenék router ügyben) egy a Telekom által adott router-kábelmodem-je van, de ezen még a legolcsóbb 2-3000Ft-os routereken lévő beállítási lehetőségek sincsenek, ezért most ki van kapcsolva rajta a WLAN amíg nem találok neki valamilyen olcsóbb, de megbízható routert, ezért érdeklődöm most itt fórumban.
Egyébként ha az admin jelszó az ASUS routeren erős és a guest network kivételével elrejtem a router normál SSID-jét akkor is könnyen feltörhetik a routert? MAC szűrés még ebben a tekintetben mennyit segít? Értem itt azt, hogy beállítom az ismerősöm mobiljának MAC-jét, hogy csak ezzel lehessen a Guest network-re csatlakozni, más MAC adress-el ne, illetve ha még e mellé beállítom, hogy az admin felületre csak vezetékes hozzáféréssel lehessen belépni (egyáltalán ez Asus routereknél lehetséges?), akkor is lehetnek ilyen általad "vad paraszt"-nak nevezett egyének akik így is hozzá tudnak férni, ha fizikailag nem férnek hozzá a routerhez?

[ Szerkesztve ]

(#62666) AMD Power válasza kali (#62664) üzenetére


AMD Power
titán

Nincs semmi. 2 meterre van tole egy Xbox az miatt kell az erosebb net. Szoval akkor ezek alapjan a 300-s is "jo" lenne!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#62667) #19482368 válasza Daywalkerke (#62665) üzenetére


#19482368
törölt tag

Egyébként ha az admin jelszó az ASUS routeren erős és a guest network kivételével elrejtem a router normál SSID-jét akkor is könnyen feltörhetik a routert?
Az hogy elrejted az SSID az semmiben nem gátol meg senkit. Csak magatokkal szúrtok ki.

MAC szűrés még ebben a tekintetben mennyit segít?
A MAC cím hamisítható, ez az opció sajna már rég nem segít, ebben a felállásban.
Egy wifi snifferelés esetén simán látható az AP-ra csatlakozott kliens eszközök.

Én ott kezdeném, hogy első körben a wifit kikapcsolnám, és megnézném hogy akkor is fen áll a probléma.
Igen jól láttad, az Edge, Unifi termékek nagyon nem olcsók. Viszont azokkal az eszközökkel már lehet védelmet kiépíteni, normális tűzfal szabályokat létre hozni. Ami olcsó és még megfizethető az a MikroTik eszközök, ahol lehetőség van normális tűzfal szabályokat létre hozni, és beállítani. Ám ebben az esetben nem árt megnézni a Mikrotik wiki oldalt, milyen szabályok felvételére add lehetőséget. Wifi esetében nincs tapasztalatom, MikroTik eszközökkel, de akiknek van, dicsérni szokták. Igaz sok dokumentációt el kell olvasni hozzá, mire össze rakod biztonságosan. De ha nincs keret, és igény van a biztonságra úgy, hogy már kész a baj, akkor kicsit .... De megoldható. Itt a Fórumon is vannak segítőkész emberek, akik tudnak segíteni. Körbe kell járni a témát, és első körben a problémák feltérképezésével kell kezdeni. Sajna napjainkban már vezetéken keresztül is vannak olyan támadások, amiket nagyon nehéz relevánsan feltérképezni, és hatékonyan védekezni.

[ Szerkesztve ]

(#62668) kali válasza AMD Power (#62666) üzenetére


kali
legenda

Ahhoz igen, a többi már a korábban leírtak függvénye, hogy kábelen mik az elvárásaid...stb.

(#62669) AMD Power válasza kali (#62668) üzenetére


AMD Power
titán

Mas elvaras nincsen. Akkor 300 router lesz! ;)

Abbol mi az ajanlott?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#62670) Daywalkerke válasza #19482368 (#62667) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ismét köszönöm a részletes választ.
Akkor még egy kérdésem lenne (nem csak tőled), hogy az Asus routerek software-ében van lehetőség kizárni a WLAN hozzáférést az admin felülethez?
Mert ha igen akkor ez a támadások 99%-ának kizárásához talán elég is lenne.

(#62671) #19482368 válasza Daywalkerke (#62670) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ki lehet kapcsolni a wifit. Van benne olyan funkció ami mutatja a logokat, érdemes bekapcsolni, ott látod hogy honnan jön az áldás. Érdemes még a Telnet, SSH-is kikapcsolni. Olyan védelmi funkció van benne hogy csak Lan-on keresztül lehet rá belépni, és le lehet korlátozni, mac címre is. De külön wifire ez az opció nem szabályozható. Tehát ugyan úgy el lehet érni az adminisztrációs felületet wifin is. De én a helyedben nem kínlódnék ezekkel az eszközökkel. Tudom, nincs keret, így viszont csak magatokat szívatjátok, ha ilyen eszközöket használtok. Mint írtam fentebb is, ezek egy rakás Sza..k. Csak arra jók, hogy megoszd az internet kapcsolatod. De megvédeni a rá csatlakozott eszközöket nem fogja.

(#62672) hobizoli válasza AMD Power (#62653) üzenetére


hobizoli
nagyúr

TPLink Archer C7 1750

amugy meg a Xbox-t huzd be UTP-n, ha mar 2m-re van csak

több drón kell ;P

(#62673) Daywalkerke válasza #19482368 (#62671) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Jó pár évvel ezelőtt az első routerem egy Linksys WRT54GL router volt, amin az admin felületre belépés után be lehetett állítani, hogy az admin felületet WLAN kapcsolaton ne, csak vezetékes (LAN) kapcsolattal lehessen elérni, így miután ezt a funkciót aktiváltam azután hiába is próbáltam a router admin felületére belépni WLAN kapcsolaton keresztül, azt a router mindig megtagadta, így kvázi csak úgy lehetett hozzáférni a routerhez ha azt egy ethernet kábellel kötöttem össze a laptopommal.
Ilyen funkcióra gondolok, hogy van-e az Asus router software-ében.

[ Szerkesztve ]

(#62674) Gubek-Einste válasza Rolvik (#62659) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármelyik ajánlott jó lesz.

Xiaomi alatt erre gondolsz?

https://www.aqua.hu/xiaomi-mi-wifi-router-3-eu-xmmr3eu-574280.html
Nem, ez a sima amely csak 100-as portokkal rendelkezik, neked a 3G kell amely már gigabites.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62675) Gubek-Einste válasza Daywalkerke (#62673) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos nincsen erre lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62676) bluemirage válasza Daywalkerke (#62673) üzenetére


bluemirage
őstag

TP-Link-ekben van szerintem.
Az én C7-esemben a Security .... Local Management részben állítható be, hogy milyen Mac Adressről lehet elérni az admin felületet. Akár az is beállíthó, hogy sehogy sem... ezek után csak a "reset" segíthet.

Meliora sunt bono inimica

(#62677) AMD Power válasza hobizoli (#62672) üzenetére


AMD Power
titán

Elosszor en is arra gondoltam. Csak mellette van egy wifi router is ami kene. Viszont azt mondjak,hogy hiaba rakok br egy switch a router ele kette osztva a netet, nem lesz jo.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#62678) amulet


amulet
senior tag

Sziasztok, Van egy airport extreme routerem ami elvileg támogatja a gigabites wan-t és ezzel lenne problémám.
A diginél 1000-es netet kapok ajándékba, router nélkül megy 800-al a letöltés, ez ok, de routerrrel csak 250-en jön max. Hogy van az, hogy a router specifikációja szerint tudja az 1000-et, de 250-nél megáll a sebesség?
A vezetékek cat6-os vezetékek, tehát a vezetékek nem lehetnek rosszak. Aki ilyen routert használ annak mennyivel jön a net? tapasztalatok mik?
Térjek vissza 500-as netre azt jobban fogja bírni a router?

(#62679) bluemirage válasza amulet (#62678) üzenetére


bluemirage
őstag

Az egy összefoglaló név... az apple már a 6. generációnál tart. Neked melyik van? Másrészt ez ide offtopic, a router topikjaban vagy a hálózatos topikban kérdezd meg... Beállítási hiba is lehet

Meliora sunt bono inimica

(#62680) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A D-link "DIR-860L AC1200" megegyezik az ajanloban szereplo B1 verzioval?

Megbizhatosag es OpenWRT kompatibilitas miatt kerdezem.

Koszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62681) Soma01 válasza AMD Power (#62677) üzenetére


Soma01
veterán

Én már elvesztettem a fonalat. Van (vagy lesz) 1000-es, Digi-s neted. Tehát ők adnak majd hozzá valamilyen eszközt. Ugye? Ez az eszköz tud szolgáltatni megfelelő sebességen netet kábelen. Ezt az eszközt akarod majd saját routerre cserélni? Vagy csak egy UTP kábel jön majd be hozzád (mert nem kérsz telefont) és arra kellene egy gigabitet tudó router?

(#62682) Egon válasza Gubek-Einste (#62675) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem az AC56U gyári fw-jében az Adminisztráció/Rendszer fül alatt van olyan, hogy "Webhozzáférés engedélyezése a WAN-ról"- szerintem erre gondolt a kérdező... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#62683) Egon válasza Daywalkerke (#62670) üzenetére


Egon
nagyúr

Van ilyen, de ez a támadások 1%-át zárja ki... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#62684) amulet válasza Soma01 (#62681) üzenetére


amulet
senior tag

1000-es a netem és nem is lehet csökkenteni, ezt mondtak ma. Van egy Digi modem ami utp kabelen megy a legújabb AirPort extrém Reuterba. Innen megy a gépbe utp kabelen és így a sebesség max 250.
Ha kiiktatom a routert és egyből a gépbe megy az utp kábel akkor 800 a letöltés. Tehát a router-bol jön ki lassabban. Remelem most már érthető

(#62685) kali válasza AMD Power (#62677) üzenetére


kali
legenda

A DIGI net nem osztható a router előtt, mivel csak egy IP címet adnak (a UPC például 3 publikus IP címet is ad, így ott például nem lenne gond), a router meg már oszt.
Írtad, hogy 1000 Mbps neted lesz, ahhoz egy jó gigabit képes router kell, az meg már a legalapabb javasolt is minimum 300-as wifi tudású, de inkább jobb, még ha a jobbságnak nincs is nagy jelentősége az elleoldalad tekintetében.

(#62686) amulet válasza kali (#62685) üzenetére


amulet
senior tag

Az AirPort extreme gigabyte-es router, vagy nem jól tudom?

(#62687) kali válasza amulet (#62686) üzenetére


kali
legenda

Ahogy nézem, az M8799LL és az MA073LL nem, az újabbak már igen, de az előző hozzászólásomat nem neked címeztem, ha emiatt kérdezed.

(#62688) Soma01 válasza amulet (#62678) üzenetére


Soma01
veterán

Néztél teszteket a neten, hogy ez a router mennyit tud átvinni?

(#62689) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok! Megérné lecserélni egy TP-Link TL-WR841N routert egy xiaomi Xiaomi WiFi Router 3G-re?
Vagy van itthon esetleg valami ami ilyen árban ajánlható lenne. Szülőknek kell, semmi extra igény nincs.1 TV 2 tablet meg néha xbox lenne rácsatlakozva wifire.
Vettek egy samu tvt ami nem szereti a Tp-linket valószínű. Ha a tv felcsatlakozik a wifire ott meg is szűnik a wifi a router újra indításáig (feltéve ha a tv ki van már kapcsolva) semmi nem képes felcsatlakozni rá. Próbálgattam sok mindent, addig jutottam, hogy most nem állandóan csak elvétve produkálja ezt a tv, de elég bosszantó, hogy minden x. ki-be kapcsolásnál mókolni kell a wifivel vagy jó lesz vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#62690) Gabis válasza Talala (#62689) üzenetére


Gabis
őstag

Jelenleg én is hasonló problémával küszködök ezzel a routerrel. Ahogy a párom Samsung S7-ével felcsatlakozik a wifire, pár perc és nincs wifi sehol. Csak a restart segít. :B

(#62691) AMD Power válasza Soma01 (#62681) üzenetére


AMD Power
titán

Nem adnak routert! Vagyis en nem tudok rola.... :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#62692) Talala válasza Gabis (#62690) üzenetére


Talala
senior tag

Érdekes. Nálam az S7 nem zavar be. Mindenkinek ilyen van a családban szóval másikkal tesztelni sem tudom sajnos :F

[ Szerkesztve ]

(#62693) Gubek-Einste válasza amulet (#62678) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62694) Gubek-Einste válasza Bici (#62680) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Újonnan már csak B1-et lehet kapni így nagy valószínűséggel az de biztosat csak a doboz alapján lehet mondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62695) Gubek-Einste válasza Egon (#62682) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az csak a külső hálózati elérésére vonatkozik, neki a wifi-ről történőnek a tiltása kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62696) Gubek-Einste válasza Talala (#62689) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelentős előre lépés lenne a jelenlegihez képest így megérné a cserét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62697) Daywalkerke válasza Egon (#62683) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Már miért csak az 1%-át zárná ki a támadásoknak, ha fizikai hozzáféréssel lehet csak a router admin felületére belépni? Ez azért szerintem eléggé lekorlátozza a router feltörésének a lehetőségét.

(#62698) #19482368 válasza Daywalkerke (#62697) üzenetére


#19482368
törölt tag

Bizonyos értelmen fizikailag hozzá tud férni, ha más nem a saját gépeden keresztül. Nem, nem feltétlen szükséges hozzá vírus már napjainkban.
Sajna ma már nem olyan egyszerű ez a történet, mint régen. Ha csak azt veszed figyelembe hogy nagy cégek hálózati eszközeire, szervereire tudnak belépni, és adatokat lopni. Gondolod hogy egy soho eszköz majd megvéd?
Persze, lehet érvelni hogy ... De ha figyelembe veszed napjaink híreit, azok nem igazán arról számolnak be, hogy pont a lakossági előfizetők kivételek lennének. Sokkal inkább annak ellenkezőjéről vannak beszámolók, különböző kiber biztonsági szakértőktől, hogy mennyire kiszolgáltatottak. Nem lenne szabad ezt ilyen lazán kezelni. Az internet hozzá tartozik a napjainkhoz, rengeteg mindent azon keresztül intéznek az emberek. És bizony, nagyon fontos lenne hogy biztonság szempontokat is figyelembe, komolyabban vennének az emberek.
Hogy kik ezért a kialakult helyzetért a felelősök?
Egyszóval mindenki!

(#62699) Daywalkerke válasza Gubek-Einste (#62675) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a választ.
Közben sikerült előkeresnem az én ősrégi Linksys WRT54GL routeremet, és bár már csak az egyik antennája van meg ahogy néztem a Linksys support weboldalán ahhoz képest, hogy már 2009-es a router van egy elég friss 2016-os gyártói firmware, amit majd megpróbálok felrakni rá és ezzel kipróbálom, hogy van-e még lehetőség erre az opcióra, hogy csak vezetékes eléréssel lehessen az admin felülethez hozzáférni, mert ha ez megy akkor igazából meg is van oldva a kérdés, illetve ennek is van hátránya, mert itt nincs Guest network, de majd kiderül mi a jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#62700) Daywalkerke válasza #19482368 (#62698) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Igen, természetesen tisztában vagyok vele, hogy profi hackerek bárhova be tudnak törni, itt igazából nem is ez a kérdés, hanem, hogy a támadások minél nagyobb százalékát azért ki lehessen védeni, ez a fő szempont.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.