Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61851) Saccco válasza akos86 (#61850) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tudja a kettőt egyszerre. :K

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61852) Intruder2k5 válasza akos86 (#61850) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez egy AC1750 router, ami azt jelenti, hogy 2.4GHz-en 450Mbps, 5GHz-en pedig 1300Mbps linksebességre képes, ideális körülmények közt, megfelelő klienssel. Továbbra is ezen két tényezőt alapul véve, 5GHz-en képes átvinni a 300Mbps sebességet gyakorlatban is, 2.4GHz-en viszont nem hiszem, hogy 200Mbps fölé lehetne menni vele. Viszont mivel a két rádió egymástól teljesen független, mondjuk 1db 2.4GHz-es és 1db 5GHz-es kliens egyidejű használata mellett akár jóval többre is képes lehet.

[ Szerkesztve ]

(#61853) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

dobozból kivéve a tp link routereket lehet wifin keresztül konfigurálni? vagy az első beállításhoz kell pc/laptop.

(#61854) Intruder2k5 válasza Sanyi.mTs (#61853) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell, elvileg megy a wifi defaultban.

(#61855) akos86 válasza Intruder2k5 (#61852) üzenetére


akos86
aktív tag

Nagyon szepen koszonom a korrekt valaszt. Igy mostmar vilagos a dolog.

3dfx, gone but never forgotten...

(#61856) woodworm válasza Intruder2k5 (#61852) üzenetére


woodworm
veterán

Mivel korábban piszkálta a fantáziámat egy kicsit utánajártam a hardvernek. Nagyon úgy néz ki, hogy az asus csak az a1 revízió miatt tartotta meg az ac1750-es besorolást. Az új hardvert fentebbről hozta és tudja az ac1900-at, menüből állítható is a turboqam. Bár ez olyan, mint a kutya vacsorája, de megfelelő klienssel és környezetben azért lehet remény a gyorsabb kapcsolatra.

(#61857) Headless


Headless
őstag

Sziasztok nem találtam repeater topikot de valójában azt keresek.

Méghozzá kültéri repeatereket szeretném átnézni, meg hogy át visz-e valami értelmeset 50-60 m távra a kilátás tiszta ami sajnos negatívum az egy villamos felsővezeték. Viszont valamivel felette vagyunk, nyilván egy irányított repeater-t keresek. Nem kell, hogy tudjanak rá csatlakozni csak hogy összekösse a két hálózatot.

LBE-5AC-16-120-t, vagy hasonló áron a power beam PBE-M5-400 néztem. A gigabit lant abban az esetben minimumnak tekintem, ha át is viszi wifin, mivel nem 5-10 km-es hatótávot várok el amikkel reklámozzák ezeket, ezért örülnék, ha ac-s lenne és át is menne pl a 100 mbit minimum, de ha mégtöbb az mégjobb lenne. Sajnos vpn-el a két hálózat összekötése. Nem megoldható mert siralmas internet elérések vannak a környezetben.

Várok ötleteket, mennyire zavarná a kb 3-m-el lejebb lévő felsővezeték. Milyen sebességet várhatok el reálisan?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#61858) n_stolz válasza bluemirage (#61849) üzenetére


n_stolz
tag

Igy mar vilagos. Koszi.

n_stolz

(#61859) Beorn


Beorn
csendes tag

Üdv Urak!

Digi 500 alá szeretnék egy új routert ami kiszolgál 4 telefont egy apple TV-t, 2 laptopot és 2 pc-t(ezeket kábelen).
Keret 20-25k. Egy panel lakásban lesz, max 2 fal lesz a router és a készülékek között, a távolság csak pár méter mert a lakás közepén lesz elhelyezve.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#61860) dr_ace válasza Beorn (#61859) üzenetére


dr_ace
aktív tag

Sziasztok, tanácsot kérnék. Telekom internet és IPTV szolgáltatásunk van, kétszintes lakásban az alsó szinten adott egy Sagemcom HGW, amire van kötve közvetlenül egy STB, egy másik portból pedig felmegy egy CAT5 kábel a felső szintre. A felső szinten a kábel végére betettem (a Telekomos topikban ajánlottaknak megfelőlen) egy TP-Link TL-SG105 switchet, a switchből egy kábel megy a második STB-be, egy másik kábel pedig egy asztali gépbe. Minden frankón működik, az egyetlen gondom, hogy a HGW által sugárzott wifi a felső szinten elég gyenge. Ha berakok egy wifi routert a switch után az működni fog?
És erre a célra milyen router ajánlott? 100 MB-es netcsomag van, de nem bánom ha a wifi hálózaton keresztül nem érem el a teljes sávszélességet, csak mobileszközöknek kéne a wifi, 6-8ezernél többet nem szeretnék a routerre költeni.
Köszi a választ előre is.

(#61861) Ráti


Ráti
tag

Sziasztok!

Készszintes családi házba költözünk (összesen 120nm) ide keresek egy olyan megoldást, hogy a ház minden pontján legyen megfelelő WIFI nem lenne rossz ha a kertben is tudnám használni az eszközöket. A házban vasbeton födém van.
Az alsó szinten van egy kamra ahova megy a NAS, kamerarendszer. A wifire egyszerre kb 6 telefon, 2 laptop, 2 tévé, 1 tablet csatalkozna (esetleg a media box is).
Szeretnék segítséget kérni, hogy a routert hova helyezzem el? Van olyan router ami egymaga be tudja lőni az egész házat? Ha nincs akkor esetleg milyen eszközökkel tudnám a jelet erősíteni, vagy továbbítani (reapeater stb)?

Köszi
Gábor

(#61863) rekop válasza Ráti (#61861) üzenetére


rekop
senior tag

Az én véleményem/tapasztalatom: többszintes családi házba minimum szintenként egy AP szükséges a megfelelő lefedettséghez.
Ezeknek az elhelyezését próbálgatni kell, hogy hol a legmegfelelőbb számodra.
Hogy a kertben is jó legyen a wifi, lehet h kell egy kültéri AP is, de lehet elég lesz a földszinti AP-is, ez csak telepítés után derül ki.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#61864) Cirbolya_sen válasza Ráti (#61861) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Szia,

Ez már egy nagy hálózat, használható csak akkor lesz, ha egy erős router és minimum szintenként, vezérelt Wifi AP vannak, és az AP-k minimum Cat5e kábellel csatlakoznak a routerhez.

- giga képes router /nem szükséges wifi/
Ubiquiti EdgeRouter
Ubiquiti USG UniFi Security Gateway
MikroTik hEX RB750Gr3 L4 256MB 5x GbE port router

- WIFI AP
Ubiquiti UAP-AC-LITE AC1200 beltéri access point
TP-Link EAP225 AC1200 Vezeték nélküli beltéri Gigabit Access Point

Cirbolya_sentinel

(#61865) zeeezoli


zeeezoli
csendes tag

Sziasztok.Router vásárlás elött állok. Panellakásba lenne, két teló,egy laptop,és egy tablet,használná renszeresen.Nem nagyon vagyok képbe a ruterekkel kapcsolatban,ezért kérdezlek titeket.Pár oldalt visszaolvastam, sajnos most nincs idöm napokig olvasgatni (pedig âltalában mindig jól utánna járok ha veszek valami új eszközt)
Szóval: Panellakásba,Digi500-as net,két teló,1tablet,1laptop menne folyamatosan,jó lenne vagy 5 évre letudni a ruter dolgot,úgyhogy nem baj ha kicsit többet tud mint amire jelenleg szüksègem lenne. Árban 15-20 között jó lenne kijönni.lehet késöbb digi 1000-re váltok,ez is szempont lehet. Diginél van vmi tp-link kedvezmény az euronics-ben,de ha jól látom még így is drágábbak mint egy-egy webshopban.Válaszotokat elöre is köszi.

(#61866) bluemirage válasza Ráti (#61861) üzenetére


bluemirage
őstag

Szintenként 1-1 eszköz. A frekventált helyre asus n18u, a másik szintre asus n12 d1. Mindezek vezetékkel összekötve. A NAS szintén vezetékkel csatlakozik. Ahogy illik.
Ez a megoldás egy erős n-es megoldás. 5ghz-hez kettő asus ac58u-t hasznalnék.

A nagy levegős terhelés miatt :( :W ... inkább két, vezetékkel összekötött ac-s router, amibol az egyik ap-ra van lebutitva. 2x ac58u. vagy 2x archer c7

Vagy a korábban ajánlott még drágább megoldások is szóba jöhetnek.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#61867) Multibit válasza zeeezoli (#61865) üzenetére


Multibit
veterán

két teló,egy laptop,és egy tablet,használná renszeresen
Legalább a laptop vezetéken fog csatlakozni a routerhez? Ha nem, felesleges az 500-as előfizetés (1000 Mbps-ről nem is beszélve). Gondold újra a dolgot!

Árban 15-20 között jó lenne kijönni
Mivel panelről van szó, dual-band router lenne jó neked, de ennyiből - hazai beszerzéssel - csak használt jöhet szóba. Az új, ajánlott eszközök drágábbak. Talán a D-Link DIR-860L B1 még belefér, ha sikerül venned valahol 20 alatt, de az is csak alternatív szoftverrel ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#61868) Gubek-Einste válasza Headless (#61857) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit is szeretnél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61869) j_szilard


j_szilard
csendes tag

Sziasztok!

Le szeretném cserélni a Linksys e900-as routeremet, 2telo 1laptop 1 pc csatlakozásnál elég sűrűn eldobál.
Érdekelne, hogy a 2 router közül melyiket ajánlanátok?! Vagy ezeken kívül max 15e-ig
Különösebb igényeim nincsenek csak ne dobáljon el.
Panel lakásról lenne szó.

TP-LINK Archer C60
D-Link DIR-842

Vagy bőven elég ez: TP-Link Archer C20 vagy C2?

USB nem számít.
Egyenlőre DIGINet 100 csomagba vagyok,de sose lehet tudni....

Válaszokat előre is köszönöm!

(#61870) Gubek-Einste válasza Beorn (#61859) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61871) Gubek-Einste válasza dr_ace (#61860) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1 jó lesz, dedikált AP és repeater móddal rendelkezik, vagy TP-Link 841ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61872) Multibit válasza j_szilard (#61869) üzenetére


Multibit
veterán

Ha kettőt visszaolvasol, az a poszt neked is szól. A kinézett routereket felejtsd el! max 15e-ig nem kapsz használható dual-band routert.

(#61873) Gubek-Einste válasza #46372352 (#61862) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen mivel mindkettőnél szerepel az IGMP Snooping mint képesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61875) numera007


numera007
tag

Sziasztok!
Szeretnék routert cserélni. Eddig egy 1043ND hasított, de eljött az idő az AC igényre (megspórolnék egy AC AP-t a jelenlegi router mellett). Ami kéne: UPnP, statikus MAC legalább 50 (de inkább több) eszközre (a TP-ben kb. csak 30 volt, és kevés) 2,4GHz+5GHz, Gigabites LAN csati (minél több, de tudom ez csak az ASUS fölső kategóriánál adott). Sok minden van rákötve és nem várható, hogy a jelenlegi 100/20-as Tcom Bonding helyett nagyobbat kapok. A belső LANom Gigabites, az fontos, hogy stabilan működjön (évek óta hibátlan). A ház távolabbi részein AP-ok (AC-s) vannak LAN-on lógva. Amiket ki kell szolgálnia sacc/kb: 5db NAS, 2db PC, 6db Laptop, 1db HMB média "szerver", 2 nyomtató (WIFI-s), 1db okos TV, sok sok "okos" dugalj és telefonok, tabletek e-book-ok, Mija kamerák.
A lényeg a funkcionalitáson és a stabilitáson van, az ár is fontos, legyen ésszerű határon. A média alapvetően LAN-on megy, így a WIFI rész inkább stabil mint gyors legyen.
Ja és végigolvastam már majdnem az összes topikot. A TP-LINK Archer c7 V4 és az ASUS RT-AC58U között vacillálok. A sok LAN meg majd egy gigabites switch-el el lesz intézve. Köszi.

(#61876) Gyuurma77


Gyuurma77
kezdő

Sziasztok! A segítségeteket szeretnén kérni router vásárlás ügyben. Jelenleg egy D-Link dir-600as van otthon, de érezhetően instabil és gyenge. Csak egyetlen egy internet szolgáltató van a környékünkön, (last-mile) ahol erre a csomagra fizetünk elő : Kínált le-/feltöltési sebesség 16/4 Mbit/s,
Garantált le-/feltöltési sebesség 8/2 Mbit/s.
Tévehez, játék konzolhoz, laptophoz és telefonokhoz használjuk.
Milyen routert ajánlanátok?
Köszönöm a segítséget!

(#61877) Gubek-Einste válasza numera007 (#61875) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Asus AC66U B1 vagy afeletti típusokban kellene gondolkodni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61878) Gubek-Einste válasza Gyuurma77 (#61876) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez elég egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61879) krealon válasza #33889536 (#61824) üzenetére


krealon
veterán

"A beállításokon túl vagyok: 20Mhz, üres csatorna választása, only n, WPA2."

Az ures csatorna sem mindig ures.
Lehet, hogy az automata beallitason levo eszkozok elmenekultek onnan a zaj miatt, amit nem wifi-s eszkoz okoz.

Erdemes vegigprobalgatni egyesevel az 1-11-es csatornakat.

[ Szerkesztve ]

(#61880) Gyuurma77 válasza Gubek-Einste (#61878) üzenetére


Gyuurma77
kezdő

Köszi szépen! :)

(#61881) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Egy gamer router vásárlásán gondolkodom.

Gépem madzaggal lenne hozzákötve a routerhez.
A cél az alacsony ping és jó minőségű adat, mert neten rengeteget játszom a Battlefield 1-el.

Árban max 50-ig mennék el.

AC1900 elegendő, dual band és duál core legyen.

Preferált márkák az Asus és Linksys.
Tp-link, Tp-link semmi esetre sem.

Ti mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#61882) Gubek-Einste válasza 19_OsY_81 (#61881) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC66U B1 jó választás lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61883) 19_OsY_81 válasza Gubek-Einste (#61882) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Én meg ezt néztem ki: Asus RT-AC68U.

Szerinted?

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#61884) Gubek-Einste válasza 19_OsY_81 (#61883) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az is megfelelő lehet de az Asus AC66U B1 újabb kiadás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61885) 19_OsY_81 válasza Gubek-Einste (#61884) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Milyen előnyökkel járhat ez?

Bocsánat, routerekben tényleg amatőr vagyok... :)

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#61886) Gubek-Einste válasza 19_OsY_81 (#61885) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Picit erősebb hardverileg de olyan sok különbség nincsen köztük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61887) 19_OsY_81 válasza Gubek-Einste (#61886) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Szerinted ez a B1 változat?

https://www.pcland.hu/asus-rt-ac66u-ver-b-rt-ac66u-b?forras=3

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#61888) Beorn válasza Gubek-Einste (#61870) üzenetére


Beorn
csendes tag

:R

(#61889) humax válasza Multibit (#61808) üzenetére


humax
senior tag

szia
miért jobb a Gyári szoftverrel (C7) mint C8?
wifi sebesség?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#61890) Gubek-Einste válasza 19_OsY_81 (#61887) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2 darab USB2.0 portot ír ami A1-s tulajdonság.
Netes rendelés esetén van 14 napod, hogy visszaküld így bepróbálkozhatsz vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61891) Gubek-Einste válasza humax (#61889) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A C7-re lehet tenni CFW-t de akkor nincsen hardveres NAT ami kellene a gigabites nethez, C8-re nincsen CFW.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#61892) Multibit válasza humax (#61889) üzenetére


Multibit
veterán

Félreértettél. Nem jobb a C7. Csak azért írtam oda zárójelben, mert ahhoz van alternatív fw. 500 Mbps-től már mindenképpen gyári szoftver kell.

(#61893) Multibit válasza 19_OsY_81 (#61881) üzenetére


Multibit
veterán

Jelenleg abban az árkategóriában a Synology RT1900AC a legjobb ajánlat.

(#61894) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Sziasztok!

Egy tp link wdr 4300 mennyire eleg torrentezni 100-as net mellett? Mennyit tud max. letoltesben, ill. feltoltesben?

Köszi!!

(#61895) woodworm válasza szemmelver (#61894) üzenetére


woodworm
veterán

Gyári fw vagy openwrt, ebből adódóan a routeren futna a kliens vagy a mögötte lévő hálózat egy gépén?
Alapesetben, ha gyári fw és csak általános routerként szolgálna, akkor teljes mértékben kiszolgálja ezt az igény, nem ekkora terhelésre tervezték. Openwrt/lede esetén, még mindig csak router szerepben, ilyen "kis" sebesség mellett ki tudja szolgálni az igényeket.
Viszont, ha utóbbi esetben a kliens is a routeren fut, már korlátok közzé szorul, ~15Mbitnél többet ne nagyon várj tőle. Ez a terhelés esetleg már a hálózat kiszolgálásán is meglátszódik.

(#61896) szemmelver válasza woodworm (#61895) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Routeren futna a kliens. Szoval olyan 1,5 mb/s?
Egy asus n18u mennyire képes?

[ Szerkesztve ]

(#61897) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok!

Szüleimnek szeretnék új routert venni, digi1000 mellé. Főleg N18U és 1043ND v4 között vívódom. Mivel sürgős nekik a beszerzés, az árbeli különbségektől tekintsünk el (nem érne ide olcsón az 1043). Én N18U-t használok, amivel elégedett is vagyok, egy dolgot leszámítva: Mikor nálunk valamiért ki kell húzni az áramot, vagy az utp-t a routerből és vissza (pakolás vagy hasonló miatt, szintén digi1000), akkor nagyjából 30-40 percig nem hajlandó újracsatlakozni pppoe-n keresztül. A régi tp-link (741nd) a régi digi100-al nem csinálta ezt. Olvastam persze, hogy a próbálkozások miatt zárják ki egy ideig a csatlakozási lehetőségekből, de miért ilyen buta a firmware benne, hogy kizáratja magát.. :F

A lényeg ebből, hogy nekik olyan router kell, aminek a hibaelhárítása kimerül abba, hogy áramtalanít-visszakapcsol mikor valami gond van. Kérdés, hogy a digi változtatott valamit, és az 1043 is ugyanezt játszaná, vagy tényleg az n18u ilyen buta, és emiatt nekik nem való az?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#61898) woodworm válasza qfm (#61897) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem maradj az n18u-nál. Könnyebb menedzselni két egyforma routert, gondolom ez rád maradna. Újabban elég sok problémát hallani a 1043v4-ről ahhoz, hogy az mind user probléma lenne. Nagy valószínűséggel nem is hardveres, de ez az új felület még csiszolásra szorul.

Ha áramtalanítod a routert, nyomj előtte egy disconnectet.

(#61896) szemmelver
Nem tudom pontosan, nincs benne személyes tapasztalatom. Amikor a wdr3600-asom volt (soc ugyanaz, mint a wdr4300) tudtam, hogy annál gyorsabb, a 860l-nél viszont lassabb (az kb. 6MB/s transmission esetén, de rtorrenttel többet is tud). Szerintem a 3-4 MB/s környéke a reális.

[ Szerkesztve ]

(#61899) qfm válasza woodworm (#61898) üzenetére


qfm
senior tag

A város másik végében élnek, más időbeosztással, így az időszakos 1-2 módosítást leszámítva a menedzselés rájuk maradna: nem megy, kikapcsolják-vissza, ennyi fér bele nagyságrendileg. A legtöbb helyen 1043 korábbi verzióit használtam eddig, de mivel most az árkülönbség elolvadt, ezért gondoltam rá, hogy megkaphatnák a jobbat, ha nem lenne ezzel kínlódás nekik.

A disconnectet kipróbálom következőnek, csak mivel korábban nem kellett, fel sem merült bennem, hogy ezért bajlódna.

[ Szerkesztve ]

(#61900) Deck


Deck
titán

Egy Tp-link Archer C8 jó választás?

PS5

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.