Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62851) rudeee válasza Gubek-Einste (#62834) üzenetére


rudeee
őstag

Köszi a segítséget, akkor valamelyiket kiválasztom. :)

(#62852) Gubek-Einste válasza generaltoti2 (#62842) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott adapterek: Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62853) Gubek-Einste válasza kokr (#62845) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Archer C9-cel nem lehet torrent-ezni.
A kettő közül inkább az Synology legyen.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62854) Gubek-Einste válasza Bici (#62850) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor elég lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62855) kokr válasza Gubek-Einste (#62853) üzenetére


kokr
tag

Régi építésű tégla családiház.Központi helységben lenne a router.Most egy régivel az udvaron is van jel(kb 10 éves 1 antennás Tp).
3 telefon,2 laptop,1 asztali gép(vezetékkel),1-1 médialejátszó,hm erősítő.Egyenlőre ennyi lenne rácsatlakozva.Később 1 konzol is várható.
A környező házakat idősebbek lakják,nincs wifi jel.
45e körül láttam az árukeresőn,de hátha lesz januári akció... :)

[ Szerkesztve ]

(#62856) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! Emagon 17.900 forint az n18u. Van dual bandes ilyen árban, vagy nyugodtan megrendelhetem?

(#62857) #Dániel


#Dániel
tag

Sziasztok,

Én ezt venném, tapasztalatok? [D-Link]

(#62858) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Diginet 1000-hez megfelelő ez a router?
Számíthatok rá, hogy a WiFi-n is meglesz legalább a 400Mb/s?
Jelenleg is ez a ruterem van, de 100Megás nettel; viszont a WiFi "csak" 25/37Mb/s, fel/letöltésnél mobilon, speedtestel nézve, a router mellett.
Ez a teló hibája, vagy a router nem ad át többet a WiFire, hogy maradjon elég a gépnek is?
Gépen nézve kábellel, online speedtestel 91/54.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#62859) kali válasza klepto (#62858) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Kábelen elég, de wifi útján esélytelen még a 450 Mbps kapcsolaton - amihez megfelelő, 3*3:3 MIMO képes, szintén 450 Mbps kapcsolatra képes ellenoldal kell - is a 400 Mbps hasznos (mérhető) sebesség, inkább a fele környékén reális, ha meg csak 300 Mbps, netán csak 150 Mbps vagy lomhább sebességű ellenoldalad van, akkor arányosan kevesebb.
A mobiltelefonok jelentős része 2.4 GHz sávon csak maximum 72 Mbps kapcsolatra képes - akkor is, ha amúgy már akár AC képes és úgy 433 Mbps lehet (minimum) a kapcsolat, ha AC-s a router -, ritkábban 144 Mbps és nagyon elvétve 300 Mbps, de ezek is csak a kapcsolat sebességei, a hasznos (mérhető) sebesség itt is nagyjából a fele csak.

kentucky: Szia, Archer C5 akar annyiért, ha AC képes kell.

[ Szerkesztve ]

(#62860) bluemirage válasza kentucky (#62856) üzenetére


bluemirage
őstag

Az N18U nem dualband-es. A legerősebb 2,4Ghz-es router... családi házba szoktuk ajánlani, ahol nem foglalt a 2,4Ghz... A legerősebb szót főleg terhelhetőségre értjük... Bár a hatótávja is korrekt.
---
Kínából lehet xiaomi 3g-t rendelni, az a legolcsóbb, de akár kettőt is lehet rendelni a gari miatt... Kuponnal 8-10 eFt is lehet darabja.

A következő ajánlható olcsó dualband-es a Dlink 860L B1, de az a gyári szoftverrel nem jó. CFW kell rá... a topikjában tudnak segíteni, hogy melyik és hogyan kell felrakni.

szerk:
Az előbb ajánlott C5-el vigyázni kell. Már alig kapható és olyan, mint a légyölő galóca... Könnyen összekeverhető... :D Van más 1200-as jelölésű TP-Link router, amihez hasonlít, de azok okkal és joggal nem ajánlottak. Rendes C5-öt venni ma már nem egyszerű. Ha kézbe fogható a doboza és látod rajta, hogy C5, akkor az is egy megfelelő eszköz.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#62861) kentucky válasza bluemirage (#62860) üzenetére


kentucky
őstag

Megrendeltem az N18U-t családi házba lesz. xiaomit azért nem mertem, mert mediatekes soc van benne, azokkal meg már volt gondom

Köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#62862) dannyl válasza bluemirage (#62860) üzenetére


dannyl
addikt

Gondolom Ez csak valós C5. Megrendeltem.

(#62863) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Ha nem jó helyen kérdezek, akkor irányítsatok a megfelelő topikba!

Vásároltam egy Asus N18U routert, amit "Media Bridge" módban használok, a főrouter TP-Link 1043 (v2).
Az Asus-n egy médialejátszó lóg, amivel így érem el a NAS-t filmnézésre.
Most az Asus-n 160/210 Mbps sebességet mérek.

Ha az Asus lenne a főrouter és 1043-re kerülne cfw., akkor elméletben érhetnék el nagyobb sebességet vagy sem?

Köszönöm a választ előre is!

S3x, hifi & rock and roll

(#62864) woodworm válasza sony309 (#62863) üzenetére


woodworm
veterán

Ez inkább wifis kérdés, oda való.
Egyébként elméletileg teljesen mindegy az irány, mindkét router 3x3-as és csak az egyik tudja a turboqamot, tehát az n450-es sebességből amit ki tudnak hozni. A 160Mbit már nem számít rossz eredménynek.
Esetleg ellenőrizd le, hogy a 1043-ason be van-e a wifi beállításoknál kapcsolva a speedboost.

[ Szerkesztve ]

(#62865) sony309 válasza woodworm (#62864) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm a gyors választ!

Azért megkérdem ott is, hátha továbbküldenek a TP-Link topikba! :)

S3x, hifi & rock and roll

(#62866) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Előre leszögezem, nem értek a hálózati eszközökhöz. Beállítom a routeren a biztonsági kódokat és hasonlókat de ennyi. Mit tudtok ajánlani 10-20k között? Ami számomra fontos: Gigabit kábelen, legalább 100Mbit Wi-fin, egyszerű kezelés, stabilitás és jelerősség. 2 szobás panel lakásba kell.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#62867) Soma01 válasza Redneck (#62866) üzenetére


Soma01
veterán

Milyen kliensek vannak? Mivel ezektől is erősen függ az elérhető sebesség!! ...tudnak-e 5 GHz-et, AC szabványt, milyen távolságra vannak a routertől...? Milyen környezetben használnád? Sok az elérhető (zavaró) más WiFi hálózat ott? A panel miatt ez esélyes. Érdemes a routert a lefedni kívánt terület közepén elhelyezni, kb.

[ Szerkesztve ]

(#62868) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Valaki ismeri az Amped routereket? :F

(#62869) Redneck válasza Soma01 (#62867) üzenetére


Redneck
veterán

Pont középen lesz és valóban sok a környező Wi-Fi hálózat. Elsősorban Windows Phoneok, Samsung Smart TV és egy Dell laptop lesz vezeték nélkül használva. Egy ezer éves 100Mbites B/G/N-es Belkin volt előtte, az tökéletes volt. Jelenleg kábelen is csak 200-as netem van, de ez még változhat.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#62870) Mr. Imre


Mr. Imre
csendes tag

Sziasztok!

Digi1000-hez keresek minél jobb wifijű routert.
Jelenleg kábelesen semmi nem használná, kizárólag a wifin 1, idővel 2 (felsőkategóriás) laptop, illetve majd egy pendrive-ot, külső vinyót is rátennék, jó lenne ha a plazmatv DLNA-n kaphatna inputot, nem kellene mindig hordozható eszközt az usb portjára dugdosni...
(+ néha 1-2 telefon)
Idővel lehet LAN-on lehet talán egy pc, ill gondolkozok NAS-ban, de az még a jövő zenéje.

Eddig egy TP-LINK WR841N volt használva a digis Huawei ONT-re kötve, ami nemcsakhogy 100-as, de mostmár dobálja is néha a jelet, szóval csereérett.

Amit kinéztem:
TP-LINK Archer C7 AC1750 Router 25ezer
TP-LINK Archer C8 AC1750 Router 28ezer
TP-LINK Archer C9 AC1900 Router 36ezer
TENDA AC15 AC1900 26ezer

A Tenda az adatai szerint jónak tűnik, de pár pozitív vásárlói visszajelzésen kívül nem sokat hallottam róla, itt sem ajánlotta senki, pedig afelé hajlottam volna....

Kétszintes, könnyűszerkezetes családi ház, szóval hiába nagy, nem vastag téglafalakról van szó. Eddig mindenhol jó volt a vétel, a ház előtt és a kert végében is.
A környéken rajtam kívül 3-4 wifit látok.

Kb 30-at szánok rá, de gondolom ez már kiderült.
Papíron tudom mi a kiszemeltek között a különbség, de kérdés melyikkel tudom minél inkább kihasználni a sebességet wifin, ill. melyiknek mi a hatótávja, hogy ne érezzek visszesést 841N után.

Köszi előre is.

(#62871) Chumlee


Chumlee
senior tag

Sziasztok !
Olyan problémám lenne ,hogy a városrész ahol most élünk nincs vezetékes internet . Jelenleg telefonról osztom a netet csak az a gond vele ,hogy nem túl nagy a hatótávolsága + ezt a SIM-et csak netre használom csereberélni pedig nem szeretem . Tudnátok pár olyan router mondani ami nem túl drága (10-15 e forint ) és bele tudom dugni a SIM kártyát ?

(#62872) bluemirage válasza Redneck (#62869) üzenetére


bluemirage
őstag

Az ajánlásból a dual band-es rész kell neked a panel miatt:
https://mobilarena.hu/tema/milyen_routert/hsz_62833-62833.html
Továbbá a C5 is szóba jöhet, ha tényleg sikerül valós C5-öt szerezni és nem C5x (x az akármilyen szám) vagy AC1200-es sima TP-Link.

További tanács: Két eltérő SSID-t kell majd beállítani. Egyik néven a 2,4Ghz-es a másik néven az 5Ghz-es hálózat. Azok az eszközök melyek ismerek az 5Ghz-et... ott azt a hálózatot kell megadni nekik, hogy csak azon csatlakozzanak.
A régebbi klienseknél nincs mese... ők a 2,4Ghz-re fognak csatlakozni és küzdenek a szomszédok jeleivel... ez van :( A modern router mellé passzoló eszköz (telefon stb.) is kell... :)

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#62873) bluemirage válasza Mr. Imre (#62870) üzenetére


bluemirage
őstag

Csak egy megjegyzés a pendrive és külső vinyó... meg hasonlók a mai napik kompromisszumos megoldások a router mellett.
A korrekt háttértár kezelés leginkább a routerre kötött NAS-al érhető el.

Ez olyan, mint routerrel torrentezni... meg lehet próbálni, de egyenlőre az is eléggé zötyögős... csak az igazán drága és erős modelleknél van rá esély, hogy viszonylag jól meg.

Meliora sunt bono inimica

(#62874) Multibit válasza Mr. Imre (#62870) üzenetére


Multibit
veterán

Az általad kinézettek közül a TP-Link routerek ajánlottak. A minél nagyobb sebesség eléréséhez a routerhez való kliens is elengedhetetlen (3 antennás - elég ritka). Persze az 1000 Mbps-t - életszerű körülmények között - egyik sem fogja megközelíteni wifi-n. Ahhoz kábel kell.

(#62875) Mr. Imre válasza Multibit (#62874) üzenetére


Mr. Imre
csendes tag

Köszi a válaszokat.

Most megnéztem a laptopon mi van benne: AC 8260.
Melyikkel milyen wifi sebességre számíthatok? (az adapterem elvi maximuma ugye 876Mbps)
Esetleg szükséges lehet valami külső usb-s wifi adapter?

bluemirage: Köszi, kb erre gondoltam, mikor említettem a NAS-t, mint jövőbeli cél. Sejtettem, hogy kb 40 még elmegy majd arra is...

(#62876) Multibit válasza Mr. Imre (#62875) üzenetére


Multibit
veterán

Ha szerencséd van, 400-500 Mbps összejöhet - optimális körülmények között. Kevesebb szerencsével 200-250 Mbps.

(#62877) tucsok.


tucsok.
senior tag

Szeretnék Digi 100Mb csomagot Digi 500-ra váltani, jelenleg egy ASUS AC58U[link] routerem van. Ez a router ki fogja szolgálni a Digi 500-as netet?

"So say we all"

(#62878) Gubek-Einste válasza kokr (#62855) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz ide mind a két kinézett eszköz.
Esetleg számításba vehetnéd az Asus AC66U B1-t is mint lehetőséget.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62879) Gubek-Einste válasza #Dániel (#62857) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen vele tapasztalat de a D-Link gyári firmware-ére sok a panasz.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62880) Gubek-Einste válasza Chumlee (#62871) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR6400/Archer MR200/MR400, Asus 4G-N12/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-921.

Szolgáltatókról lehet olcsóbban beszerezni ilyen eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62881) Gubek-Einste válasza tucsok. (#62877) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, akár az 1000-st is de természetesen csak kábelen lesz meg a teljes sebesség, wifi-n ellenoldal függvényében változik az elérhető eredmény.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62882) Chumlee válasza Gubek-Einste (#62880) üzenetére


Chumlee
senior tag

TP-Link TL-MR6400 routerrel szemeztem , csak sajnálok kiadni érte 30 ezeret . Még átgondolom , köszi a gyors választ ! :)

(#62883) tucsok. válasza Gubek-Einste (#62881) üzenetére


tucsok.
senior tag

ok, 5Ghz- lenne kettő telefon, egy notebook mindig. Ritkán 2.4 Ghz-n egy tv, lifestyle készülék. Ezeket ebben a felállásban elviszi szerinted? Minden WIFI-n megy.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#62884) #73749248 válasza Gubek-Einste (#62881) üzenetére


#73749248
törölt tag

Mondd, olyan routert tudnál ajánlani, ami mentes a wifitől, gond nélkül kihajtja akár a gigabites PPPoE kapcsolatokat is és, ami nagyon fontos, van egy jóminőségű, megbízható tűzfala, ami esetleg több, mint egy szimpla packetfilter?

(#62885) kokr válasza Gubek-Einste (#62878) üzenetére


kokr
tag

Köszi szépen a segítséget!

(#62886) Daywalkerke válasza Egon (#62720) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Akkor ha jól értelmezem a szavaidból akkor te inkább egy friss firmware-val rendelkező ASUS RT-N12+ routert ajánlanál a 2008-as gyártású Linksys WRT54GL router helyett, aminek a 2016-os a "legfrissebb" gyártó által kiadott firmware-je és az ASUS routerrel ellentétben nincs rajta Guest Network, viszont ellentétben a Linksys routerrel az ASUS routernél nem lehet kikapcsolni, hogy WLAN-on keresztül is be lehessen lépni a router admin felületébe.
Egyébként ha csak a Guest Network van használva és normál WLAN SSID-jét elrejtem+nagyon erős jelszót teszek rá az mennyivel teszi biztonságosabbá a routert?

(#62887) Gubek-Einste válasza tucsok. (#62883) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen eszközök?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62888) Gubek-Einste válasza #73749248 (#62884) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mikrotik és Ubiquiti vonalon kellene nézelődni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62889) #73749248 válasza Gubek-Einste (#62888) üzenetére


#73749248
törölt tag

Ezeken a tűzfal nem csak sima packet filter? (jó, ubiquiti végeredményben egy debiant futtat, szóval van esély többre is talán)

(#62890) tucsok. válasza Gubek-Einste (#62887) üzenetére


tucsok.
senior tag

Oneplus 5, Iphone 6s, Dell 7559 mindig, Samsung tv Marantz cmr611, Huawei M2 tablet néha.

"So say we all"

(#62891) Gubek-Einste válasza #73749248 (#62889) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Annyira nem értek hozzá, kérdezzél rá a saját topikjában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62892) Gubek-Einste válasza tucsok. (#62890) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem is a teljes sebesség de van esély a nagyobb részének elérésére.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62893) tucsok. válasza Gubek-Einste (#62892) üzenetére


tucsok.
senior tag

Melyik eszközzel tudnám kihasználni a teljes sebességet Asus vonalon?

"So say we all"

(#62894) Gubek-Einste válasza tucsok. (#62893) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Garancia nincsen rá, főleg ellenoldal kérdése lenne de egy 3x3:3 MIMO képességnél már jobbak az esélyek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62895) Soma01 válasza Chumlee (#62871) üzenetére


Soma01
veterán

Olyat keress, amihez a modemet lehet csatlakoztatni.

(#62896) tucsok. válasza Gubek-Einste (#62894) üzenetére


tucsok.
senior tag

Értem, köszönöm.

"So say we all"

(#62897) Zeze94 válasza tucsok. (#62896) üzenetére


Zeze94
tag

Sziasztok!

Most lesz behúzva hozzánk az optikai hálózat, és az előző szolgáltató routere nem barátkozik szívesen az új szolgáltató hálózatával, így hozzátok fordulnék ezügyben.
Tekintve, hogy évek óta nem igazán optimális a wifi lefedettsége a lakásnak, ezzel a router cserével kiküszöbölnénk ezt a problémát is.
Még régebben kimértük hol lenne a legoptimálisabb a router elhelyezése a jelerősség szempontjából, viszont ezesetben a szomszédos szobába necces lenne eljuttatni kábelen a netet(vagy a bejárati ajtó alatt a küszöb előtt kellene áthúzni, vagy az ajtófélfa körül, én egyiket sem támogatom), szóval én két megoldásra gondoltam. Az egyik, hogy powerline(azt hiszem így hívják, amikor az elektromos hálózaton megy a net) segítségével átvinni kábel nélkül a szükséges pontig, viszont nem tudom mennyire lenne ennek barátja a falban futó 60 éves alumínium kábel. Gyanítom, hogy nem túlzottan. A másik ötlet az lenne, hogy marad a jelenlegi jól bevált helyén a router, csak valami megoldással továbbíttódna a jel(sajnos a lakás egyik sarkában lakik jelenleg, és a lakás közepén fut keresztül 3 kémény is, ami eléggé keresztbe tesz az ideális áteresztőközegnek), legyen az egy másik router, vagy a falba szúrható extender.

Kábelen 1 eszköz lesz rajta maximum, wifin 3 telefon, 1 tablet és 2 notebook és 2 TV/Chromecast. Ezek egy része támogatja a MIMO-t(a saját telefonom tutira, a többi eszköznek nem néztem utána, bocsi :DDD ), esetleg, ha gondoljátok leírhatom a pontos típusokat is. Továbbá tervben van valamikor majd egy NAS is, jó lenne, ha azt is gond nélkül kezelné. Szerencsére nincs túlzottan sok wifi a közelünkben, a sajátunkon kívül 3-4. A szóban forgó net 40/40 Mbites. Legfontosabb az egész lakásban stabil wifi, de azért azt se bánnám túlzottan, ha ki is tudnám használni a maximális sávszélességet :)

Ha valamit kihagytam volna, csak sikítsatok :)

Köszi előre is!
Üdv,
Seagal.

(#62898) Gubek-Einste válasza Zeze94 (#62897) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 30k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043N (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62899) Redneck válasza bluemirage (#62872) üzenetére


Redneck
veterán

Olyan nagy küzdelem és dráma nem lesz, az ezer éves kis fosch is megoldotta a feladatot. A Gigabit is csak a jövőre nézve lényeges. Köszönöm a tippeket! :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#62900) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!

UPC 500 megás nethez szeretnék routert venni. A UPC saját connetboxa elég gyengén teljesít wifi terén, ezért lenne szükségem routerre. Családi ház, tégla falak. A wifin elég sok eszközzel: ebből 4 számítógép wifi stick-el csatalkozik. Max távolság a routertől 10 m. Fontos lenne, hogy stabil legyen a kapcsolat. Most a connect box max 20 megát tud wifi-n, de ez sem stabil sajnos, ezért ajánlották, hogy vegyek egy routert. A max. összeg a 20 000 ft lenne, amitt rászánnék.

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.