Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62401) Hunork válasza woodworm (#62400) üzenetére


Hunork
veterán

Értem, és köszönöm! :R Csak éppen a gáz, hogy alig kapni, mindenhol a C1200-es megy. :U
Wifi-hez: azért csak jobb lesz a helyzet, mint az AC750 esetében? Legalábbis örülnék neki.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#62402) Gubek-Einste válasza n1nja (#62390) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség (433 Mbps) miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.

TP-Link 841ND vagy Xiaomi WiFi Router 3G lenne ebben az árban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62403) Gubek-Einste válasza Chereiose (#62391) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen router mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62404) Gubek-Einste válasza rostiron (#62395) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik a jobb a C5 v1 vagy v2 ?
A v1 de már régóta nem kapható újonnan.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62405) Gubek-Einste válasza hackeeeee (#62396) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a Synology legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62406) Hunork válasza Gubek-Einste (#62402) üzenetére


Hunork
veterán

Vágom, de ez ugye azért van, mert eddig a sima 100-as net volt, mostantól lesz 1000-es, ezért volt a korábbi kérdés. Tudom, hogy az AC750 nem penge, bár nekem nem volt gond a wifi-vel sem (Lumia - Win teló), míg a fiam káromkodott (LG Android :) )

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#62407) hackeeeee válasza Gubek-Einste (#62405) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hogy muzsikál a kisebben a Broadcom chip? Ugye a tendák is broadcom-mal mennek, főként csak ezért merült fel ez a kérdés bennem.

Ugye egy Gigabites Digire menne, és egy AC87U-t váltana. Árban még mondhatni kellemes lenne az RT1900.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#62408) Gubek-Einste válasza hackeeeee (#62407) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be a saját topikjába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62409) Hunork válasza Gubek-Einste (#62408) üzenetére


Hunork
veterán

Bónusz kérdés: mivel igen régen (öt éve, vagy lehet hat is) lett kiépítve maga a Digi net, a Digi1000 váltás esetén kell cserélni majd magát a hálózati kábelt is? Azt, ami bejön a lépcsőházban lévő elosztóból a lakásba?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#62410) Gubek-Einste válasza Hunork (#62409) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha meg van a gigabites kapcsolat akkor nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62411) hunaqua válasza Hunork (#62409) üzenetére


hunaqua
addikt

Mi van írva a kábelra? Amennyiben Cat5e vagy 6 akkor nem kell.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#62412) Hunork válasza hunaqua (#62411) üzenetére


Hunork
veterán

Most dolgozom, majd megnézem holnap :K Bár, azt tudom, hogy ezt simán cserélik, csak eszembe jutott.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#62413) mrbocee


mrbocee
újonc

Sziasztok!

Igencsak haldoklik a több éves TP-Link 1043 ND (v1) routerem, ezért úgy érzem elérkezett a csere ideje.

60 nm-es lakótelepi panellakásról lenne szó.
UTP-n 2 PC, 1 konzol és 1 NAS csatlakozna hozzá, WiFi-n pedig 1 TV, 3-4 telefon és 2 notebook.
Digi 500/1000 nethez kellene. (Most még csak 100-as van, de csak idő kérdése, hogy nagyobbra váltsunk.)

A korábbi hozzászólások alapján 2 lehetséges eszközre szűkítettem a választást:

TP-Link Archer C8
vagy
ASUS RT-AC66U B1

Ahogy láttam, nagyjából egy árban mozog a két router, szóval érdekelne melyik lenne a jobb választás?

Illetve érdekelne még hogy mi a különbség a sima AC66U és a B1 változat között?

Esetleg van más, eszköz, ami megfelelőbb lenne ebben az árkategóriában (kb. 30.000)?

Köszönöm!

(#62414) MaCS_70 válasza mrbocee (#62413) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asus RT-AC66u B1 szerintem nagyon jó választás, az olvasottak és személyes tapasztalatok alapján is nagyon eltalált eszköz.

A "régi" változat ma már elavult, MIPS architektúra, régi rendszerrel, a mai igényeket már csak alacsonyabb szinten kielégítő teljesítménnyel és szolgáltatásokkal, bajos támogatással.

A B1 viszont egy korszerű, pár évig még előre láthatóan bőven elég erős modell.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62415) Multibit válasza mrbocee (#62413) üzenetére


Multibit
veterán

Az Asus RT-AC66U B1-nek okosabb a szoftvere. A B1 változat erősebb hardverrel bír, mint az elődje.
A TV-nek is kábel kéne! Ha a notebookok is nagy mennyiségű adatot mozgatnak, akkor azoknak is :K

(#62416) mrbocee válasza Multibit (#62415) üzenetére


mrbocee
újonc

Köszi a válaszokat MaCS és Multibit!

Akkor igazából el is dőlt, az Asus lesz a befutó :)

A notebookokat csak mezei webböngészésre, illetve munkára használjuk, nem igényelnek túl nagy sávszélt, a TV pedig eddig is egész jól elketyegett a WiFi-vel, de lehet, hogy variálok majd egy kicsit :)

Köszönöm és Kellemes ünnepeket! :)

MrBocee

(#62417) Sisco2


Sisco2
tag

Sziasztok

Wifi jelerősség, sugárzás távolság szempontjából van különbség ezek között?

TP-LINK Archer C7
ASUS RT-AC66UB1

Esetleg még az ASUS RT-AC68U is szóba jöhet ha az erősebb jelet sugároz mint a fentiek.

Köszönöm a segítséget!

(#62418) Sisco2


Sisco2
tag

Nem találtam a neten adatot hogy melyiknek hány dbi -s antennája van.

Ha a drágább AC68U -nak vagy Tplink vonalon az Archer C9 -nek erősebb az antennája az olcsobbakhoz képest mondjuk 5dbi legalább akkor kifizetném a nagyobb összeget értük, de jó lenne biztosra tudni.

(#62419) kristof123


kristof123
őstag

Sziasztok!

Nemsokára új internet csomagom lesz, és a jelenlegi routerem már nem fog tudni kiszolgálni (Asus RT-N10U), ezért szeretnék újat vásárolni. Ebben szeretném a segítségeteket kérni.

Digi 500/200-as internetet fogok beköttetni és később lehet, hogy 1Gbps-ra fog nőni. Ehhez mérten keresnék új routert, 10-20.000 Ft-os ársávban.
Egyidőben maximum 3-4 eszköz lenne csatlakozva rá (1 pc (kábellel), 1-2 telefon, 1 tv, 1 laptop). Panelben sok egyéb wifi hálózattal körülvéve (telefonnal atm 10 másik kapcsolatot látok).

Nem tudom, hogy a választást mennyire befolyásolja, de jövőre tervezek egy NAS-t is vásárolni.
A routeren nem szeretném majd a fw-t variálni, így örülnék neki ha a gyárival is ki tudna majd szolgálni.

Remélem sikerült mindent leírnom, ha mégsem kérdezzetek bátran.

Üdv,
K.

(#62420) hackeeeee válasza Gubek-Einste (#62405) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

RT2600AC lett végül. Kíváncsian várom mit fog tudni.

Véleményem szubjektív...

(#62421) Jokerdapro


Jokerdapro
senior tag

Üdvözletem uraim!
Ajánlott vétel e a "D-LINK DIR-842 AC1200 WI-FI ROUTER"? Nem nagyon találtam neki külön topikot. Köszönöm a segítséget! ;) :P

(#62422) Necromance


Necromance
kezdő

Sziasztok! Új WiFi Router vásárlása előtt állok és nemtudok dönteni, hogy D-LINK DIR-842 AC1200 WI-FI ROUTER jó választás lenne-e vagy inkább egy ASUS vagy egy TP Link routerrel jobban járnék? Maximum 25 ezer forintot adnék egy routerért....

[ Szerkesztve ]

(#62423) Gubek-Einste válasza Sisco2 (#62417) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62424) Gubek-Einste válasza kristof123 (#62419) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Xiaomi Mi Router 3G vagy D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott) lenne megfelelő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62425) Gubek-Einste válasza Jokerdapro (#62421) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott vétel.
Van saját topikja is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62426) Gubek-Einste válasza Necromance (#62422) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott vétel a D-Link DIR-842.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62427) siposjozsef


siposjozsef
csendes tag

Sziasztok,

Költözés miatt elkellett hagynom a Telekomot és Győrben a Vidanet lesz az új szolgaltatom. A Vidanethez pedig kell beszereznem egy Routert mert nem adnak mint a T-nél IPTV melle.

Elolvastam a Topic összefoglalókat és a következő következtetésre jutottam.

Társasházi lakás - 55 nm2 - egy nagy légtér + külön háló --> nagy távolságok nincsenek
5GH kell a társasházi lakásokban megtalálható sok hálózat miatt
NAT nem kell, absolute csak telefon , iPad , Okostv Laptop fog a hálózathoz csatlakozni. 100/10 kabelnetet rendeltem

Emiatt nem gondoltam hogy durvább routert kellene vennem, Márka nekem mind1 :)
Dual Bandot érdemes venni vagy olyat ami csak 5 GH- tud ?
Arukereson simán lerendelek mást is ha tudnátok jobbat ajánlani. Max 20e-ben gondolkozom, de ahogy olvasgattam a fenti igényemre elég lenne egy szolidabb router is.

Nagyon szépen köszönöm a véleményeket előre is !

[ Szerkesztve ]

(#62428) 01velemeny


01velemeny
csendes tag

Lehet, hogy egyedül leszek a szempontommal, de leírom a tapasztalatomat, és az esetleges hipotetikus vágyamat.

Ha hazamegyek, a párom az ágyban esetleg épp befejezi a sorozatát a tabletjén, de a mobilja is wifin van. Az épített ubuntu NAS csendesen lustálkodik. Az asztali munkaállomásom kábellel kapcsolódik, ahogy a HTPC is.

Marha sok konfliktus volt a nas server, a workstation, a laptopok, a mobilok, a tabletek, a vendégek beállítása során.

Amivel soha nem volt gondom; az a net - router. A vezetékes (10/100) LAN-ra dugva olyan biztos volt az adatforgalom rajta, mint egy 220-as konnektorban a feszültség /soha nem kellett ellenőrizni/. Az n-es Wifi-t is biztosabban fogta bármilyen mobileszköz, mint egy rádió a Kossuth-ot.

~Öt éven át nem dobott le a router. Csak nyaraláskor áramtalanítottam. ...
Létezik még ilyen atombiztos router?
Semmi más nem kell, csak hogy ne legyek rosszabb helyzetben, mint az 5-6 éves routeremmel.

A csere oka; a 10/100-es LAN portok kevesek nekem (aztán meg had pihenjen a jó Linksys E900)

Kérlek ajánljatok valamit ami /4 × 1 Gbps LAN/, valamint /ac/-s, de lehet /n-/es router.
És ne legyen USB portja, ne streemeljen, ne legyen torrent kliens rajta, ne osszon meg "nekem jó dolgokat", ne fogadjon hdd-t, ne legyen nyomtatószerver, ne legyen okos ház, okos kamera vezérlő!

Csak egy kristálytiszta router, ami soha nem áll le. És semmi egyéb maszlag.

Eddigi tapasztalataim alapján nálam Linksys előnyben.
Köszönöm:

Szerinted miben vagy valóban különleges? Jól gondold meg; 7,5 milliárd versenyző van.

(#62429) bluemirage válasza siposjozsef (#62427) üzenetére


bluemirage
őstag

Gyakorlatilag nincs only 5Ghz.
A leírtak alapján ha lecseréled a gyári firmware-t a router topikjában ajánlottra, tehát egy Custom Firmware-re (CFW), akkor Dlink 860l B1. Néz be a topikjába. Szerintem ez lenne a legidálisabb neked

További alternatívák TP-Link Archer C7 és Asus AC58U.
Nekem 50/5-ös Vidanethez van Tp-Link Archer C7, mert kellett egy társasházi környezetbe való megbízható dual band-es, azaz 5Ghz-et is tudó routert...Nekem nem kellenek az Asus többletszolgáltásai és a 4 betű jelenetette felár sem.

Meliora sunt bono inimica

(#62430) Gubek-Einste válasza 01velemeny (#62428) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

És ne legyen USB portja, ne streemeljen, ne legyen torrent kliens rajta, ne osszon meg "nekem jó dolgokat", ne fogadjon hdd-t, ne legyen nyomtatószerver, ne legyen okos ház, okos kamera vezérlő!
Ezek már manapság alap szolgáltatásnak számítanak a meglétüket nem lehet elkerülni.

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U, D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62431) siposjozsef válasza bluemirage (#62429) üzenetére


siposjozsef
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm az infókat !
Így már azért eltudok indulni :)

Közben barátom próbál meggyőzni a következő router miatt

Asus rt n14u. - kb 10e

Azt mondja hogy a NATos dolgok miatt megérné azt megvennem. Idáig nem gondolkoztam ezen a szemponton, de annyira lelkesen beszélt róla H meggyőzött :)

Vélemény a fenti Routerrol ? Vagy egyéb alternatíva ?

(#62432) Multibit válasza siposjozsef (#62431) üzenetére


Multibit
veterán

NATos dolgok miatt
:F

Már nem venném azt az elavult routert. Azzal belebetonoznád magad a jelenbe (a múltba). Ha már költesz rá, legyen némileg "jövőálló"! Inkább a bluemirage által javasolt típusokból válogass!

(#62433) kristof123 válasza Gubek-Einste (#62424) üzenetére


kristof123
őstag

Ha jól értem, vagy külföldről rendelek, vagy fw kell cserélnem. Megmondom őszintén ez így nem igazán szimpatikus.

Esetleg kicsit emelve a kereten és a 2.4 GHz-es modelleket belevéve, lenne más alternatíva amit tudnál ajánlani? (A jelenlegi is 2.4 GHz-es és probléma még nem volt vele.)

(#62434) Multibit válasza kristof123 (#62433) üzenetére


Multibit
veterán

A jelenlegi is 2.4 GHz-es és probléma még nem volt vele
Akkor ez azt jelenti, hogy paneles környezetben megelégszel hosszú távon a szerény wifi sebességgel. Végül is mobil eszközöknek kell csak a wifi ;] , tehát nincs szükség rettenetes sebességre (arra ott van a kábel). Ha mindez áll, az Asus RT-N18U a barátod. Csak ki ne derüljön, hogy mégsem annyira zavartalan az a 2.4 GHz-es sáv...

[ Szerkesztve ]

(#62435) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Upc-s internet kapcsolatom van az ipm, csak 4havonta valtozik kb.
Letezik olyan router amivel megtudom valtoztatni az ip cimem?

(#62436) MaCS_70 válasza siposjozsef (#62427) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezalatt mit értesz:
"NAT nem kell, absolute csak telefon , iPad , Okostv Laptop fog a hálózathoz csatlakozni"

A NAT minden router fő funkciója, ez "csinálja" a saját házi hálózatodat. Persze ki lehet kapcsolni, ha már van előtte NAT-oló egység (pl. szolgáltatói HGW/modem), és akkor access pointtá fokozod le a routert, ami csak a meglevő NAT-oló egység által generált hálózathoz biztosítja a hozzáférést.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62437) MaCS_70 válasza 01velemeny (#62428) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Eddigi tapasztalataim alapján nálam Linksys előnyben."

Jó, ha tudod (itt a fórumban számtalanszor megírták már): a Linksyst 2013-ban megvette a Ciscotól a Belkin. Ettől persze még nem feltétlenül lett rossz, de ennyi idő alatt már bőven kifutottak a régi fejlesztések. Nem véletlen, hogy itt a profik nem tartják az ajánlottak között.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#62438) kyle16


kyle16
tag

helló. hosszú leszek de csak így tudom leírni.
adott egy t-homos sagem router ami alapbeállításon van. gyengén szórja a wifit a távolabb lévő helyiségekbe. amit én szeretnék hogy egy másik eszköz segítségével kiterjesszem a hatótávot. sagem modem/router LAN port ----> utp kábel ----> ennek a LAN portjába . innen jön a lényeg. azt szeretném hogy ha a többi LAN portját tudnám használni a TV-hez,set-up boxhoz, számítógéphez ÉS még a gyári sagem wifi jelét is szórja tovább ugyanúgy mintha az a sagem wifije lenne. azt hiszem extendernek hívják ami így működik csak azokba nincs ennyi lan port és wifin veszik a jelet és úgy erősítik de én azt szeretném ha nem a wifiről venné az internetet hanem a LAN portján és azt osztaná szét kábelen és wifin mintha egy hálózat lenne az egész. remélem érthetően le tudtam írni. a linkelt eszköz működhet így vagy mást kell vegyek? üdv :R

[ Szerkesztve ]

(#62439) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

A Jézuska hozott egy új tv-t aminek a wifi-je AC-s. A tv-n kívül nincs több ac-s kliens. Próbaképen wifin csatlakozva a routerra, megnéztem pár 4K videót a youtube-n. Úgy látom gond nélkül ment.
A kérdésem, kell nekem AC-s router ?? Mit nyernék vele ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#62440) kristof123 válasza Multibit (#62434) üzenetére


kristof123
őstag

Nem fejlődünk visszafelé (ahogy előzőleg is írtad), így marad a mókolás. Úgyis bele kell tanulnom ezekbe ha NAS-t akarok itthonra.

Megvettem a D-link-et hamarosan be is üzemelem. Még jelentkezek, hogy mennyire nyerte el a tetszésemet.

(#62441) woodworm válasza kristof123 (#62440) üzenetére


woodworm
veterán

Gyere át a saját topikjába, ha nem értesz valamit tudunk segíteni. Egyébként itt a leírás az fw cseréhez.
A gyári fw legnagyobb hiányossága, hogy ipv6 kapcsolatnál hajlamos rakoncátlankodni, ledobálni a kapcsolódásokat, újraindulni.

(#62442) kristof123 válasza woodworm (#62441) üzenetére


kristof123
őstag

Köszönöm!
Már elmentettem a topikot, hamarason megjelenek a kérdéseimmel. :DDD

(#62443) Gubek-Einste válasza PlatiaAmos (#62435) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A csatlakozó router MAC címét kell változtatni az IP váltáshoz, pl MAC klónozással.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62444) Gubek-Einste válasza kyle16 (#62438) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Fizikailag külön hálózat lesz a különböző eszközök által szórt wifi.
Ami neked kell az egy sima wifi router AP módban.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62445) Gubek-Einste válasza rostiron (#62439) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Milyen típusú a jelenlegi router?

Tévé esetén nem sok előnyöd lesz az AC-s wifi-ből ha a jelenlegi is kiszolgál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62446) rostiron válasza Gubek-Einste (#62445) üzenetére


rostiron
őstag

Panel lakás, jelenleg egy 1043nd v2 használok. Kábelen egy pc, és egy nas, wifin egy öregecske laptop, 2 mobil és egy tablet. A nasson kívül általában csak 2 kliens van egyszerre használva. A netem is csak 30/5 vdsl.
Semmi extra elvárás.
Csak a tv miatt merült fel bennem a csere.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#62447) PlatiaAmos válasza Gubek-Einste (#62443) üzenetére


PlatiaAmos
tag

És ehhez bármilyen router megfelelő?

Jelenleg egy upc modem lövi ki a netet, ennek az ipjét nem tudom változtatni

(#62448) Gubek-Einste válasza rostiron (#62446) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A panelos környezet indokolná a dual band/AC router használatát de a net sebesség nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62449) Gubek-Einste válasza PlatiaAmos (#62447) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, saját eszközzel menni fog de nem végtelen számban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#62450) rostiron válasza Gubek-Einste (#62448) üzenetére


rostiron
őstag

Tehát nagy előnyre nem tennék szert, :) Megvizsgálom még a kábelezés lehetőségét is. Azzal úsznám meg a legolcsóbban. :DD

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.