Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60651) Ijk


Ijk
nagyúr

Családi házban a környéken észlelhető 2-3 wi-fi jel, illetve földszinten van egy linksys 54mb-es router telepítve.
Vettem nemrég egy ipad-ot, sajnos 10-20MB-os képek betöltése a NAS-ról elég lassú, gondolom a födém is eléggé lekorlátozza a jelet.
Gondoltam telepítek fentre is, a gigabites switchbe bekötve egy routert. Egy ASUS RT-N12 D1 megfelelhet számomra? Ezeket a nagyobb méretű képeket szeretném elérni, illetve adódhat némi youtube ami még adatforgalom igényesebb.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#60652) Gubek-Einste válasza Ijk (#60651) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelenlegi router le kellene cserélni mindenképpen de a másik szintre is kellene egy másodlagos eszköz.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60653) sb válasza woodworm (#60616) üzenetére


sb
veterán

Köszönöm a kimerítő választ. Erre voltam kíváncsi.

Mivel az AC-n kívül - ami egyedül a telefonról való kép/videó feltöltéshez lenne gyorsabb/kényelmesebb nekem, tehát még az sem annyira musthave - nem nagyon kell más, így emiatt nem szeretnék a mostani N-es, amúgy teljesen megfelelő routerhez képest nagy extra kiadást. Ezért lőttem be az olcsóbb modelleket. Viszont ha meg vmiben mégsem hozzák az alap elvárást, főleg stabilitásban akkor azt a +5-6k-t nem sajnálnám azért.

Így viszont akkor elég lesz ezek közül valamelyik. Bár időm nem sok, de az egyszeri mókolás belefér cserébe. Ha jól számolom minimum 10 éve, WRT54GL óta nem nagyon használtam úgyse gyári fw-t. :D

(#60654) Ijk válasza Gubek-Einste (#60652) üzenetére


Ijk
nagyúr

Bonyolult, rajzoltam egyet:
3 szintes ház, falak nem számítanak mert a linksys eddig megfelelt a telefonokhoz böngészni, az új router meg egy helységben lesz az ipaddal.

Tudom hogy már messze nem ideális, folyamatosan lett toldozgatva. Majd egyszer megcsinálom normálisan, az új routert pirossal jelöltem, kifejezetten az ipad kiszolgálása a cél, a NAS-ról. Net eddig sem probléma, kb 24Mbit-es.
Keret pedig minél kevesebb.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#60655) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Digi1000-hez milyen routert vegyek aminek jó a wifi-je is?

(#60656) Multibit válasza ToBeY (#60655) üzenetére


Multibit
veterán

#60641

(#60657) ToBeY válasza Multibit (#60656) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát öö 40k-s router picit erős,akkor egyelőre marad a digis zte csoda... :U

(#60658) Draken válasza ToBeY (#60655) üzenetére


Draken
őstag

Most vettem ac66u b1-et, 32 jelenleg a legolcsóbb és megbízható helyen, ez az ajánlottak közt van, esetleg itt apróról használtan netgear r7000 vagy ac68 kb ugyanennyiért

(#60659) woodworm válasza ToBeY (#60657) üzenetére


woodworm
veterán

Van eszközöd, ami kihasználná a 3x3-as mimot vagy mu-mimot?
Ellenkező esetben azért van olcsóbban is választás. Láttam mozgolódtál a 1043-as topikban és nem idegen egy fw csere. A dir-860l a belső antenna ellenére padavannal kb. hasonló vagy jobb lefedettséget tudott nálam, mint a tplink 1043/wdr3600/c5 vonal. Árban pedig nem eget rengető kiadás, vannak használtan is jó árban, mert a gyári fw egy szutyok és hamar túladnak rajta a vásárlók.

(#60660) JaniS válasza I'am Dony (#60641) üzenetére


JaniS
senior tag

Szia!

Tudsz valamit mondani a 2.4GHz-es wifi-jéről is? Főleg a hatótáv érdekel. Ha már kikapcsoltad és nem akarod tesztelni az sem baj, ettől függetlenül írhatnál még véleményt róla, ha van kedved. Kevés teszt van róla és pl. éppen a wifi-jét húzzák le néhányban.

JaniS

(#60661) ToBeY válasza woodworm (#60659) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Sajnos nem tudom mi az a 3x3-as mimot vagy mu-mimot,de Lenovo laposom van és panelban lakom. Szóval a jól wifi feltétel,mert tele van a ház wifi-vel és a vasbeton falakat is át kell lőni valahogy,
Ja igen,ezelőtt 1043nd volt vargalex féle fw-vel,de az 500-as és 1000-es nethez az már kevés volt.

(#60662) Lugi01


Lugi01
tag

Sziasztok!

Egy családi házba szeretnék új wifi routert venni. A router a padlás szinten lenne, és az lenne a cél, hogy a középső és alsó szinten is legyen net. 2x30-as vasbeton+2x5-ös hungarocel falon kéne átmennie, a szintkülönbség 6-7 méter. Jelenleg repeaterrel van megoldva, de jobb lenne ha egy kicsit akár drágább, de erős router meg tudná oldani az egészet. Van rá esély?

Köszi!

(#60663) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Érdemes lecserélni egy 1043ND v2 routert egy asus N18U-ra. A cél hogy a rádugott hdd-re és hálózaton belüli másolás kicsit gyorsabb legyen.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#60664) krealon válasza Lugi01 (#60662) üzenetére


krealon
veterán

"2x30-as vasbeton+2x5-ös hungarocel falon kéne átmennie, a szintkülönbség 6-7 méter. Jelenleg repeaterrel van megoldva, de jobb lenne ha egy kicsit akár drágább, de erős router meg tudná oldani az egészet. Van rá esély?"

Nincs ra esely.
Vasbetonnal elvalasztott terekben, kabellel csatlakoztatott, kulonallo Access Point-okkal lehet megfelelo lefedettseget elerni.

A wifi nem a vasbetonon "megy at", hanem a "loreseken" (ajto, ablak), majd a falakrol, targyakrol visszaverodve jut el a vasbeton tuloldalara.

Wifi-nel erdemes hang analogiaban gondolkodni. (Az is hullam.)
Pl milyen teljesitmenyu hangszoro kell egy ketszintes haz foldszintjere, hogy az egesz hazban Hifi hangzas legyen. (Valasz: nem letezik ilyen)

(#60665) Lugi01 válasza krealon (#60664) üzenetére


Lugi01
tag

Köszi szépen, tartottam ettől. ☺

(#60666) mzso


mzso
veterán

Helló!

Olcsó gigabites routerben van amelyik ér valamit? Digi LAN 1000-es mellé kéne. Pl: TP-LINK Archer C2 AC750, ASUS RT-AC53 félék, tizen-egy-két ezer forintért. (Az ajánlóban ilyen ugye nem nagyon van. Csak egy már nem forgalmazott ASUS)

Kb mit tudnak ezek sebességben? (Mik az egyéb esetleges hátulütői az olcsóságnak?)

Van egy oldal ahol sok átviteli sebessége le van tesztelve? (És az aktuális routerek zömmel benne vannak)

[ Szerkesztve ]

(#60667) Gubek-Einste válasza Ijk (#60654) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően nincsen semmi gond ezzel a hálózattal, esetleg egy gigabites router-ben össze lehetne vonni a középső szinten a Linksys-t és a switch-et, a szolgáltatói eszközt pedig bridged módba tenni.
Megfelelő lesz az elgondolásod, az Asus N12 D1 megfelelő eszköz, gyári firmware-ben van dedikált AP mód.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60668) Gubek-Einste válasza rostiron (#60663) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel erősebb hardverrel és többet tudó gyári firmware-rel rendelkezik így mondhatjuk, hogy igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60669) Gubek-Einste válasza mzso (#60666) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlottak ezek az eszközök, főleg nem ehhez a nethez.
Nehéz megmondani, hogy mit tudnak.
A SmallNetBuilder oldal tesztelget eszközöket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60670) woodworm válasza ToBeY (#60661) üzenetére


woodworm
veterán

Mimo és mu-mimo a technológiák neve, a "t" az a tárgyrag.
A mimo az adatfolyamok számát növeli, a mu-mimo pedig mellé a párhuzamosan csatlakozó kliensek számát. (alapesetben sorban állnak).
A 1043nd pl. 3x3-as, tehát 3x150, 450 Mbitet tudott elméletileg. Ha a klienseid csak 1 vagy két streamet tudtak, akkor nem használtad ki a rendelkezésre álló lehetőséget és ac-s wifi esetén magas a büntetővám a ki nem használt lehetőségre.

(#60666) mzso
Ebben az árkategóriában legjobban egy xiaomi3g-vel jársz, még kupon nélkül is hasonló az áruk, hardveresen pedig egy szinttel feljebb van.

[ Szerkesztve ]

(#60671) veber0937


veber0937
tag

Hi

120 mb nethez kellene nekem router a 642g sajnos lanon nem visz át csak 60-70mbittet max, tp-link 1043nd-t néztem mik a tapasztalatok?

(#60672) Gubek-Einste válasza veber0937 (#60671) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60673) veber0937 válasza Gubek-Einste (#60672) üzenetére


veber0937
tag

hi kertes ház 30-as tégla fal és 10 cm tégla a válaszfalak, a főfalak 50 cm kőfal, 2 számítógép lanon és 3 teló jelenleg. asus-nak vagy a tp-link.nek erősebb a wifije?

[ Szerkesztve ]

(#60674) Multibit válasza ToBeY (#60657) üzenetére


Multibit
veterán

Azért bátorkodtam javasolni, mert egy szót sem írtál anyagiakról ;)

(#60675) Gubek-Einste válasza veber0937 (#60673) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármelyik jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60676) veber0937 válasza Gubek-Einste (#60675) üzenetére


veber0937
tag

:C

(#60677) Al Capone válasza Draken (#60658) üzenetére


Al Capone
tag

Hello!

Honnan vetted most a B1-et? Sajnos az árukeresőben több helyen is csak a sima 66U van. Alzában látom most 36-ért.

Egyébként ha van rá lehetőség inkább ez a router, mint az AC58U? Megéri ez a felárat?

(#60678) Gubek-Einste válasza Al Capone (#60677) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megéri a felárat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60679) Al Capone válasza Gubek-Einste (#60678) üzenetére


Al Capone
tag

Ki tudnád fejteni kicsit bővebben? :)
Meg, hogy hol volt a másik annyi pénztért?

[ Szerkesztve ]

(#60680) mzso válasza Gubek-Einste (#60669) üzenetére


mzso
veterán

Értsem úgy hogy messze nem tudják gigabitet?

A SmallNetBuilder-re már eljutottam, de csak vagy 15 routert mutat a router chartsban...

(#60681) mzso válasza woodworm (#60670) üzenetére


mzso
veterán

Ez mit jelent, kb mekkora sebességet lehet vele elérni?

Egyébként ez is csak kínából rendelős egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#60682) mzso


mzso
veterán

Jut eszembe: sima LAN routert be lehet szerezni olcsón ami kb meg is tudja közelíteni a gigabites sebességet?

(gondolom azt simán össze lehet kötni a régi N-es routerrel)

(#60683) I'am Dony válasza JaniS (#60660) üzenetére


I'am Dony
őstag

Szia!

Visszakapcsoltam addig, nem nagy ügy. Itt van pár mérés amit volt lehetőségem készíteni. A hálózat Digi 1000, FTTB és UTP kábelen jön be a lakásba. Nálunk LAN-on is max. 491 Mbps jön le.

2.4 GHz a routerrel azonos helyiségben attól 3 m. távolságban:

2.4 GHz a routertől kb. 14 m. távolságban, 2 tégla falon (bennük 1-1 ajtó, de átlósan eltolva) keresztül:

5 GHZ a routerrel azonos helyiségben attól 3 m. távolságban:

5 GHz a routertől kb. 14 m. távolságban, 2 tégla falon (bennük 1-1 ajtó, de átlósan eltolva) keresztül:

A letöltés működését a hétvégén tesztelem és megírom majd, hogyan működik.

(#60684) Gubek-Einste válasza Al Capone (#60679) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

CFW támogatott ameddig az AC58U nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60685) Gubek-Einste válasza mzso (#60680) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontos tesztet nem tudok de gyengébb hardverrel rendelkeznek így nem biztos, hogy vinnék a teljes sebességet.

Jut eszembe: sima LAN routert be lehet szerezni olcsón ami kb meg is tudja közelíteni a gigabites sebességet?
Ubiquiti vagy Mikrotik vonalon kellene nézelődni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60686) woodworm válasza mzso (#60681) üzenetére


woodworm
veterán

Nem láttam még itthon a webshopokban, a gearbesten sokáig akciózták, olcsóbban el lehetett hozni. AC1200-as router, hardveresen elég erős, akár openwrt/lede esetén is megbirkózik a digi gigabittel. Padavannal pedig van hwnat.

(#60687) I'am Dony válasza JaniS (#60660) üzenetére


I'am Dony
őstag

Szia!

Ma reggel találtam egy érdekességet amit kipróbáltam. Nevezetesen, hogy az antivírus szoftverek is nagyon megfogják a sebességet. Sajnos így van! Nálam a Panda fut, ezt most kikapcsoltam és így is mértem. A duplája a sebesség LAN-on így, ezt is vedd figyelembe.

Pandával:

És Panda kikapcsolva:

Akinél hasonló gond merül fel, annak érdemes lehet szintén ezzel kezdeni a hibakeresést.
Aki már túl van ezen, az milyen szoftvert használ, amin átjön a teljes sebesség?

(#60688) zsotyo


zsotyo
csendes tag

Sziasztok.Mivel nem vagyok egy nagy hálózati guru ezért az lenne a kérdésem hogy adott egy Huawei Home Gateway EchoLife HG8245H GPON ONT és egy tp link C7 és van a menüben egy olyan menüpont hogy wireless routerként vagy acess pointként szeretném használni melyiket válasszam?
A jelenlegi net előfizetési sebesség digi 100/100 de később lehet 1000-es lesz,az eszközök vegyesen használják 2.4 és 5g sávot a C7-röl.

(#60689) Klara_ válasza I'am Dony (#60687) üzenetére


Klara_
őstag

Windows defender, ezen atjon a teljes.

(#60690) Rellind


Rellind
senior tag

Sziasztok.

Melyik éri meg jobban?
ASUS AC1750 RT-AC66U vs. ASUS RT-ACRH13 vs. TP-Link Archer C7 AC1750 ?

Tudom adapter, majd vadásznom kell hozzá. :((( Plusz költség nincs, nem M.o-ra jön a cucc. :D
Diginet, 1tv, 2 laptop, 2 telo, 1 tablet. Nyomató lesz rá kötve vagy külső HDD. Lakás (67nm), nem vastagok a falak :)

Esetleg ebben az árkategoriában, ha nem ezek, akkor mit tudnátok ajánlani?
Köszönöm. :R :R :R

(#60691) Gubek-Einste válasza zsotyo (#60688) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60692) Gubek-Einste válasza Rellind (#60690) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ACRH13-mal nincsen tapasztalat.
AC66U-ból csak a B1-t szabad megvenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60693) I'am Dony válasza Klara_ (#60689) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszönöm!

(#60694) Rellind válasza Gubek-Einste (#60692) üzenetére


Rellind
senior tag

Köszi.
C1-es nem jó? :U

(#60695) Gubek-Einste válasza Rellind (#60694) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan melyikre is gondolsz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60696) Rellind válasza Gubek-Einste (#60695) üzenetére


Rellind
senior tag

Bocs, benéztem.
Az ASus AC66u-nál a hozzászólásokban olvastam valahol, hogy van C1-es verzió is. :DDD De egy másikat kevertek ott is össze. :U

(#60697) Rellind válasza Gubek-Einste (#60692) üzenetére


Rellind
senior tag

Szia.
Itt a hozzászólásokban valaki azt írja:
"B1 verzióm van, tehát az erősebb) Sajnos az extra funkciók közül csak a nyomtatómegosztás működik jól, a többit nem bírja el rendesen a CPU. " stb

Ez be van szedve vagy most mivan? :U

(#60698) ToBeY válasza Multibit (#60674) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen bocsi,azt elfelejtettem írni,hogy olyan 20k körül keresnék olyan routert ami 1Gbps nethez jó és a wifi teljesítménye is rendben van panel környezetben.

(#60699) JaniS válasza I'am Dony (#60687) üzenetére


JaniS
senior tag

Köszönöm szépen a méréseket, hasonló környezetbe menne nálam is, csak a Digi 500/200-as :R

(#60700) Gubek-Einste válasza Rellind (#60697) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ilyen helyeken olvasható vélemények sokszor user error-ból fakadnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.