Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60501) Multibit válasza ejnyebejnye (#60499) üzenetére


Multibit
veterán

Torrentezés miatt inkább a Syonology legyen :K (a Download Station igen jó alkalmazás)

(#60502) I'am Dony válasza ejnyebejnye (#60499) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hát üdv a klubban! :DD
Pont e között a kettő között tipródok én is egy ideje. Ami kicsit visszatart az Asustól, hogy a fájlokat max 8 GB méretik kezeli ill. osztható meg a manualja szerint. Viszont a Syno-nál még ennyi infot sem találtam, bár inkább mellette döntenék, az Asusnál leírt bosszantó hibák miatt.

(#60503) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Sziasztok!

Két router között vacilálok:

- ASUS RT-Ac1200G+
- TP-LINK Archer C1200

Köszi

(#60504) sagesz93


sagesz93
addikt

Sziasztok,

Családi házban hatótáv gondok adódtak mostanság, nagyon a ház egyik sarkában a 40mbites netből kb 4 mbit jut el, ami még úgyahogy elegendő volna, csak az a baj, hogy sokszor megszakad... :(

A router most TP-Link WR841ND, egyéb tekintetben nincs gond, ezt egy másik routerrel ki lehetne küszöbölni?
Mi lenne az ésszerű megoldás? Árban a lehető legolcsóbb megoldás lenne a szempont :U

Válaszotokat előre is köszönöm :R

(#60505) ejnyebejnye válasza I'am Dony (#60502) üzenetére


ejnyebejnye
csendes tag

Én az erősebb proci (800mhz vs 1000mhz) és a flash memória (128mb vs 4gb!!) miatt hajlok a Synology felé.

(#60506) I'am Dony válasza ejnyebejnye (#60505) üzenetére


I'am Dony
őstag

A 4 GB hol található?

[link]

(#60507) ejnyebejnye válasza I'am Dony (#60506) üzenetére


ejnyebejnye
csendes tag

ac68u vs. rt1900ac
De ajánlom a wikidevi-t is.

(#60508) krealon válasza joefasalasso (#60503) üzenetére


krealon
veterán

"Két router között vacilálok:
- ASUS RT-Ac1200G+
- TP-LINK Archer C1200
"

Egyik roszab, mint a masik: hsz_60202 :(

(#60509) joefasalasso válasza krealon (#60508) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Köszi, akkor inkább C7? Vagy?

Kéne egy mimo-s, gigabites router... 3 szobás téglalakásba.

:R

(#60510) I'am Dony válasza ejnyebejnye (#60507) üzenetére


I'am Dony
őstag

Na akkor ez el is dőlt. Köszi

(#60511) krealon válasza joefasalasso (#60509) üzenetére


krealon
veterán

Vekony penztarcanal az ASUS RT-AC58U-t es a TP-link Archer C7-et erdemes celozni.

Ha nem zarkozol el egy 5-10 percig tarto firmware cseretol, akkor a D-link DIR-860L is hasznalhato.

(#60512) Gubek-Einste válasza sagesz93 (#60504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábeles kapcsolattal egy másodlagos eszköznek a beüzemelése lenne itt a legjobb megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60513) tpeter77 válasza Imy (#60480) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
Csak mobillal és laptoppal wifi kapcsolaton keresztüli internetezésre használjuk. De arra nagyon jó.
Ha kell a sokféle funkció, akkor lehet jobb az Asus, de én csak alap dolgokra használom.
Nincs wifin keresztüli adatbázis használat, a wifi csak vésztartaléknak van, ha elmenne a vezetékes kapcsolat (másik szolgáltatónál van direkt a wifi, mint a vezetékes).

(#60514) #61199872


#61199872
törölt tag

Sziasztok! a routeremet szeretném lecserélni valami komolyabbra. mit ajánlotok?lehetőleg ne a legolcsóbb legyen.a mostani router 2 tv-re 2 asztali gépre és okostelefonra csatlakozik

(#60515) Multibit válasza #61199872 (#60514) üzenetére


Multibit
veterán

Nehéz úgy javasolni, ha semmi infót nem adsz.
Mi a gond a jelenlegi routereddel?
Mekkora a net előfizetésed sebessége?
Milyen wifi-re van szükséged?
Milyen környezetben laksz? (az előző kérdéssel szorosan összefügg)
Akarod-e gyötörni a routert rajta futó torrent klienssel, DLNA-val és egyéb nem neki való feladattal?
Mekkora összeget szánsz ra?

[ Szerkesztve ]

(#60516) #61199872 válasza Multibit (#60515) üzenetére


#61199872
törölt tag

Már közel 10 éves és semmi firmware nem tölthető rá.de egyébként még működik néha megülyül sorra dobálja a netet.20mbites netem van t-home ami nálunk csak15mbit.kertes házban lakom gyötörni nem akarom a routert.

[ Szerkesztve ]

(#60517) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Dualband routert keresnék az alábbi elvárásokkal:

- gigabit LAN
- fekete
- legalább 4 LAN csatlakozó
- gyári fw tudjon guest wifit (letiltható helyi hálózat férés beállítással)
- jó hatótávolságú wifi (tudom, hogy ez sok mindentől függ, de hátha vannak tapasztalatok)
- 20-30 ezer között. (ha valami bestbuy és mondjuk 32k, akkor az nem gond).

AC58U-t és AC66U-t néztem. Nem tudom, hogy az utóbbi megéri-e a felárat.

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#60518) Gubek-Einste válasza #61199872 (#60516) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég lehet ide egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND ha nem kell dual band wifi és/vagy gigabites portok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60519) Gubek-Einste válasza Jim74 (#60517) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megérheti mivel CFW támogatottsága van az AC58U-val ellentétben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60520) Jim74 válasza Gubek-Einste (#60519) üzenetére


Jim74
nagyúr

A B1-es verzió is ajánlott belőle? A CWF támogatás nem szempont, mert gyárival lenne használva.

A kritériumoknak megfelel?

[ Szerkesztve ]

(#60521) Lacielvtárs válasza Jim74 (#60520) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Csak egy gondolat, vélemény , nekem ac58u-m van, és elégedett vagyok vele, ahogy olvastam az ajánlottak között, a 66os erősebb hardvere miatt jobb, ha akarsz rajta dlna-t vagy torrentet, vagy esetleg akarod használni az usb portot.
Nálam az egesz belso hálót ez kezeli, wifi jelszint jobb a másik szobából, mint a nagyszobámban lévő switch modban működő szintén asus routernek...
A hardvere is elég egy 250 megabites telekom nethez :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#60522) Jim74 válasza Lacielvtárs (#60521) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm.

Maga az eszköz nem fog torrentezni. Egy NAS-t, 5-6 mobil eszközt kellene kiszolgálnia.

(#60523) Lacielvtárs válasza Jim74 (#60522) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nálam lóg rajta, egy htpc, egy nas, ket mobil, egy switch módú masik asus router, ket tablet, egy wifi avr, egy wifi TV, es egy laptop...
A cpu max filmezés es full toltes mellett sem ment 30%fölé
[kép]
[kép]

Wifi jel erősség, egy 30 cmes vályog falon keresztül
A 'Bobo' az ac58
[kép]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#60524) Gubek-Einste válasza Jim74 (#60520) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak a B1 ajánlott, az A1 már régi hardverre épül így nem érdemes újonnan beszerezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60525) Jim74 válasza Lacielvtárs (#60523) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen :R

Igazából a bátyámnak lesz, mert nekem egy AC68U-m van :DDD, de ő nem szeretne ennyit kiadni egy routerért :DDD

(#60524) Gubek-Einste: köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#60526) Lacielvtárs válasza Jim74 (#60525) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szivesen, ha elegendő a gyári tudása, szerintem nem rossz :K

Nah jó, az azért ami neked van, oda teszi magát :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#60527) knajf


knajf
senior tag

Szevasztok!
Nagyon sok okos ember van itten, így bátorkodok megkérdezni, hogy milyen routert vegyek?
(ha vicces kedvemben lennék, akkor nem írnék semmi mást)
Viszont nagyon nem vicces egy 63nm es 1+2félszobás 126 lakásos társasházban egy WR3600 os router nem képes az ágyamig ellőni a jelet, vagy a fal túloldalán lévő konyhába vizipipázásos pókerezés közben eldobjon az asztalról... mert hogy túl gyenge a jel. filmet nézni (gépről van osztva LG smart share-el) nem tudok wifin (a konyhában). Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha valami nagyon jó 2,4GHz-es routert újítanék? Tudni kell, hogy van egy gigabites switch is a hálózatban, mely a tv mögött van. Ez ossza a dolgokat a ps4-nek, a tv-nek és az ott néha használt kicsi pc-nek. Tehát minden ami lényeges, kábelen van. whattodo? bármit meghallgatok. C9-es routerre gondoltam első körben, de rájöttem, hogy nem használom az 5GHz-t. A gigabites belső hálóra igényt tartanék a néhai filemozgatások miatt, valamint kilátásban van a net újítása (most az 6 éve meglévő "lassú" 80/60as net van, de lehet jön a gigabites!)

[ Szerkesztve ]

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#60528) Gubek-Einste válasza knajf (#60527) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U jelenleg a best buy csak 2,4 GHz-s router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60529) bluemirage válasza knajf (#60527) üzenetére


bluemirage
őstag

"egy 63nm.... 126 lakásos társasházban... C9-es routerre gondoltam első körben, de rájöttem, hogy nem használom az 5GHz-t."
Talán pont ez a baj! :U A 2,4 Ghz, telített és az előbb ajánlott nagyon jó 2,4 Ghz-e router sem lesz jó WiFi-re!
Ha lett volna pénz C9-re, meg úgy általában van min. kb. 30 tHUF.
Akkor TP-Link C7 vagy Asus AC58 a minimum. Ilyen környezetben a 2,4Ghz sosem lesz stabil.

Meliora sunt bono inimica

(#60530) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Eljött az idő, hogy átálljak 5Ghz-es wifi hálózatra, mert már megszámlálhatatlanul sok hálózat van körülöttem és egyre nagyobb az interferencia, még úgy is hogy egy 74m2 lakásban jelerősítő is van a legtávolabbi ponton. Ez egyébként is kellene, mert több fal is van a konyháig, ami erősen árnyékol.

Az első kérdésem az lenne, hogy miért van az összefoglalóban szétszedve a:
2.4GHz és 5GHz n szabványos WiFi-vel (Dual Band) ellátott routerek
És
AC szabványos WiFi-vel ellátott routerek

Mert ahogy olvasom mind a kettő tud szimultán 5 és 2,4Ghz hálózatot is. Mi akkor a fő különbség?

Illetve ami még érdekelne, létezik-e olyan jelerősítő, ami szintén mind a két sávot tudja (AC és N) és 3 antennás (tehát N szabványt tud 450Mbps-ig).

Köszönöm!

(#60531) sagesz93 válasza Gubek-Einste (#60512) üzenetére


sagesz93
addikt

Egy jelerősítő is megoldás lehet? Nagyon a kábelezős dologra nem hajlanak .....

(#60532) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Van egy TP-Link WR841N V8 routerem, amire feltoltam egy OpenWRT-t, de a kevés memória (4 MB) erősen korlátozza a lehetőségeimet, meg éppen szabadságon vagyok és az OpenWRT-vel való ismerkedés is inkább frusztrál, hogy wiki oldalakat bújok a pihenés helyett.

Vennék valami okosabb routert, ami ennél komolyabb. Árat nem írok, pillanatnyilag úgy érzem többet ér a nyugodt pihenés, mint a fillérbaszás. Ez a TP-Link eddig minőségileg jól kiszolgált (főleg amíg koaxon kaptam a netet, Wi-Fi stabil volt, újraindítani gyakorlatilag sosem kellett), csak hát ez mégis egy butácska budget router.

A szempontok:

1.) Legyen beépített, jól működő SQM/QoS!! (Költözés miatt még egy pár hónapig egy nyomorult és lassú VDSL nettel vagyok megverve, eleve az OpenWRT felrakására is ez a funkció sarkallt).

2.) Szempont az online játék minősége (csak kábelen). Szóval az 1-es pontom tényleg fontos lenne.

3.) Pár hónap és jön az 500 Mbit-es net, ezt tudja majd kiszolgálni (kábelen). Az 1 Gbit talán kicsit túlzás, de ha ezt is tudja, az egy jó extra lehet (de egyelőre nem ez a legfontosabb).

4.) Nem kell ultrabrutál Wi-Fi, de az eszközeimmel jó vagyok egészen AC-ig is. De ezek csak mobilok, meg egy laptop, amin a legdurvább tevékenység a Youtube 1080p stream, meg néha egy kis Skype.

6.) USB 3.0 idővel jól jöhet (egy 2.0 sebessége nagyon gatya, ha médiát tárolnék egy rákötött HDD-n).

5.) Nem sértődök meg, ha már eleve egy komolyabb, támogatott firmware fut rajta, nem egy exploit szita az egész. De ha éppen DD-WRT elketyeg rajta az jól jöhet, ahogy látom az már inkább GUI centrikus, mint az OpenWRT, ahol bármilyen nyűgöm van és rákeresek, rendszerint csak parancssoros megoldásokat kapok.

Köszi minden tippet!

[ Szerkesztve ]

(#60533) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok,

Otthon van egy UPC-s connect boxunk, ami működik rendesen, de a lakás (3 szoba, 70m2) egyik végében a router, a másik végében pedig nincs már wifi jel. Szóval kicsit gyenge.

A telekomnál a coop-os kuponnal ez 5500 ft lenne: [link]

Érdemes kicserélnem erre? Mert egyedül csak a jel erősség miatt váltanék, amúgy számomra tök fölösleges egy ilyen router...

(#60534) bluemirage válasza Drughi (#60533) üzenetére


bluemirage
őstag

A linkelt Dlink router nem túl jó.
Ha átlóban több válaszfalon keresztül akarsz WIFI-t használni, akkor neked még mindig a régi 2,4 Ghz kell, amihez pl. Asus N18U, vagy TP-Link 1043ND lenne ajánlott.

Persze még jobb lenne, ha a lakás közepén, egy megfelelő helyen lenne a router és akkor lehetne egy Dual Band-es routered (2,4 Ghz + 5 Ghz). Az 5Ghz pedig sok WiFi-s szomszéd mellett jön jól, bár a hatótávja fele a 2,4 Ghz-esnek... Persze ha középen van, akkor ez nem annyira gond.

Meliora sunt bono inimica

(#60535) Asrach


Asrach
tag

Sziasztok

Routert szeretnék venni mit gondoltok a TP-LINK Archer c8-ról összességében?

Szeretnék torrent klienst futtatni lehetséges ezen?

(#60537) Tékozló válasza Asrach (#60535) üzenetére


Tékozló
tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek? Linksys EA8300; kb. 50.000 ft-ról indul az ára. A 2db 5GHz-es sáv nem is lenne fontos, de persze később még talán jól is jöhet.
Nekem ami fontos az a stabil gyors WIFI, az USB-n látható megosztott adatok akár DLNA-val TV-n filmeket nézni, akár FTP-vel rácsatlakozva külső hálózatról.
Túlzás egy ilyen router, fele ennyiért is kapni ajánlottat ami stabil és ilyeneket tud?
Esetleg jó lenne az egyszerű, mégis nagyon jól állítható adminisztrálás, mint preferált programok, gépek sávszélessége (már ha nem csak parasztvakítás és semmit sem ér), weboldalak letiltása, ilyesmik. A Linksysnek talán jók a szoftverei... de nincs tapasztalatom ezekben.
Előre is köszönöm a válaszokat! Tudom az ajánlottak között nincs, tesztelve sem nagyon volt ez a router, nem is régi még.
Elég sok pénz ez routerért, nem szeretném feleslegesen kidobni a pénzt, de ha ennyi tudás ennyibe kerül és megbízható is akkor megadnám érte.

[ Szerkesztve ]

(#60538) Gubek-Einste válasza Dikri (#60530) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Az első kérdésem az lenne, hogy miért van az összefoglalóban szétszedve a:
2.4GHz és 5GHz n szabványos WiFi-vel (Dual Band) ellátott routerek
És
AC szabványos WiFi-vel ellátott routerek

Mert ahogy olvasom mind a kettő tud szimultán 5 és 2,4Ghz hálózatot is. Mi akkor a fő különbség?
Vannak a csak N-es dual band és az AC-s dual band eszközök.

Illetve ami még érdekelne, létezik-e olyan jelerősítő, ami szintén mind a két sávot tudja (AC és N) és 3 antennás (tehát N szabványt tud 450Mbps-ig).
Van, olyat kell keresni amelyik AC1750 vagy jobb wifi képességgel rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60539) Gubek-Einste válasza sagesz93 (#60531) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater eszköz is egy lehetséges megoldás de a használatával alapból felezve lesz az elérhető link sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60540) Gubek-Einste válasza Stauffenberg (#60532) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök: D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott), TP-Link Archer C7, Asus AC66U B1/AC68U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60541) Gubek-Einste válasza Asrach (#60535) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Általánosságban nincsen vele gond de tapasztalat sem sok.
Gyárilag nincsen rajta torrent kliens és nem is CFW támogatott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60542) Gubek-Einste válasza Tékozló (#60537) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60543) Asrach válasza Gubek-Einste (#60541) üzenetére


Asrach
tag

Mit ajánlanál akkor?

(#60544) Tékozló válasza Gubek-Einste (#60542) üzenetére


Tékozló
tag

Csak itthonra kéne téglafalakkal 55 négyzetméterre. 3 számítógép, 2-3 telefon. Ebből egy állandó letöltés, a többi youtube. Plusz néha a TV full HD Youtube filmekkel, vagy DLNA video. Minden WIFI-n. A fogadó eszközök zöme 2.4GHz, egy fő számítógép lenne 5GHz-es (mármint vennék hozzá 5Ghz-s vevőt). Idővel talán a TV le lenne cserélve 5GHz-esre (de azt sem tudom van-e már ilyen tv, aminek a wifije 5 GHz-es). A router nem középen lenne felosztásban, hanem 1/3-ra lenne az egyik sarokponttól, tehát az is viszonylag jó helyen lenne egy nem éppen nagy lakásban. Úgyhogy nincsenek nagy követelmények, csak megbízhatóan nagy tempóban menjen a wifi egyszerre max. 5-6 eszköz részére amiken full HD-ban Youtube-megy (tehát sok videó, és kevés böngészés), ill. egy gép letölt, vagy játék online multiban. Sajnos a kábelezés kilőve, ezért kéne a jó WIFI elosztás és sebesség.
Van vagy 20 látható wifi a szomszédok felől amik 2.4GHz-esek. Alig akad szabad csatorna.
Szánnék rá 50.000 ft-ot is, ha valóban van értelme ennyit költeni, csak megbízható legyen és áttekinthetően menedzselhető akár laikus számára is.
Vagy azt lenne jó tudni, hogy elég lenne-e egy 20-30 ezer ft-os router és akkor vennék egy jó fajta 5Ghz-es vevőt is, nem kéne még az 50.000 ft fölött arra plusz pénzt szánni.

Talán az extra követelmény a gyors wifin kívül, hogy a rádugott usb-s hdd-t lássam külső hálózatról is, ne csak itthonról (de nincs fix ip címem a szolgáltatómtól és nem is kérek). Nem tudom ez mennyire nagy dolog, ill. milyen routerekkel és feltételekkel oldható meg.

[ Szerkesztve ]

(#60545) Gubek-Einste válasza Asrach (#60543) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60546) Gubek-Einste válasza Tékozló (#60544) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 20k-s határral: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7
30k felett: Asus AC66U B1/AC68U, TP-Link Archer C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60547) Tika6


Tika6
tag

Sziasztok,
classic Linksys wrt54gl router már erősen szűk keresztmetszetet jelent, így 2 rokonnál is cserélném. Mi lett ezzel a márkával amúgy, miért nem szerepelnek az ajánlottak között? Néhány éve vettem egy asust szülőknek, bírta 2 évig, aztán inkább visszatettem a linksyst, mert az van, ahol 10+ éve szolgál.
Olyat vennék, amit várhatóan nem kell néhány év múlva cserélnem, és ne kelljen újraindítgatni alkalmanként. Tudja 2,4 és 5 Ghzet is, és wifin 100 Mbites sebességet. Semmi extra felhasználás. Keret darabjára 30e.
Lakás 1: társasház (sok szomszéd), routerrel egy szobában lévő laptopról van használva. 20 cm-nél ne legyen magasabb.
Lakás 2. panel (=>sok szomszéd), szomszéd szobából wifiznének vele (egyszerre egy tablet), itt a linksysnél elég alacsony a jel
köszönöm szépen

(#60548) knajf válasza bluemirage (#60529) üzenetére


knajf
senior tag

Mikor vettem a 3600ot,meg nem volt c9 es ez se volt vmi olcso :) a mostani 5ghz nek se vmi izmos a jelerossege(szar). Lehet az gond,hogy egy ikeas expedit polc also reszeben van a foldon a sarokban a router? Moddoljak vmit rajta(openwrt pl) vagy rakjam feljebb, lathato helyre? Szamit?

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#60549) Gubek-Einste válasza Tika6 (#60547) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amióta a Cisco eladta a Linksys-t a Belkin-nek már nem az igazi.

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60550) Gubek-Einste válasza knajf (#60548) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen érdemesebb feljebb/szabadabb helyre tenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.