Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60551) #85290240 válasza woodworm (#60331) üzenetére


#85290240
törölt tag

A router volt a hibás lede-vel és padavannal is csinálta (érdekes, hogy a cserekészülék is csinálta ugyanezt). Megvettem egy ubi er-x routert és minden oké. Nincs lag, nincs alkalmazás kibaszkodás, minden megy és RENDESEN megy. Mögécsapva meg a régi szolgáltatja a wifit és jónapot.

Mindenkit elriasztotok ezektől a routertípusoktól. Szerintem nem olyan veszélyes és közel sem annyira bonyolult, mint elsőre tűnik.
Amit egy asus vagy tp-link routerben be kell állítani vagy be szokak állítani az minden benne van az ubiquitiben is és itt is be kell állítani. Meg még egy jópár plusz lehetőség is.
Például: igmp. Ha valaki nem használja kikapcsolja bármilyen routerben vagy nem is tudja mi az és úgyhagyja, ahogy van. Itt (er-x) nem is kell törődni vele, ugyanis nincs konfigurálva alapértelmezésként. Ami a legfontosabb az minden elérhető a webes felületen is. Talán annyival igényel több hozzáértést, hogy pl: manuális port forwardingnál tudni kell melyik interfész a wan és melyik lan interfészen van a céleszköz (már ha beállítottál többet).
[kép]

(#60552) borkarico


borkarico
aktív tag

Sziasztok,

500/200 Mbit/s Diginet mellé milyen routert tudtok ajánlani? TP Link Archer vagy Asus előnyben?

Powered by iPhone 14 Pro Max

(#60553) Asrach válasza Gubek-Einste (#60546) üzenetére


Asrach
tag

A torrent nekem egy lényeges szempont az ár amit hajlandó vagyok érte adni az max 30k, és ahogy láttam 25-ért kapható archer c8

[ Szerkesztve ]

(#60554) #19482368 válasza #85290240 (#60551) üzenetére


#19482368
törölt tag

ugye ugye, mondtam én neked hogy pöpecc kis cucc. :D Örülök ha bevált, és meg tudtad oldani vele a problémákat. Ha esetleg később wifit is szeretnél, akkor UAP-AP-AC-LR. Igaz akkor picit megbonyolítod, a dolgokat, de teljesen más perspektívába látod a wifi beállítást, felügyeletet. Csak kell hozzá egy gép, amire felteszed a C.K programot. Ami nekem nagyon bejön, hogy betöltöttem a lakás alaprajzát, megadtam a távolság méreteket, és szépen mutatja hol vannak sötét, lefedetlen területek, meddig látható a jel. Csak ajánlani tudom. Persze, hozzá kell tenni, nagyon nem olcsók, de tudásban se 20.000Ft asus -TpLink kategória.

(#60555) Imy válasza Gubek-Einste (#60546) üzenetére


Imy
veterán

Asus N56U már kifutott, nem?

(#60556) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok,

Itthonra szeretnék venni egy új routert mert a régi folyamatosan ledobál mostanában. A ház kb. 200 nm, 2 szinttel és jó pár fallal. Mit tudnátok nekem ajánlni? AC jó lenne már. 2 PC + 1 laptop + 2-3 telefon menne róla. 240es netünk van.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#60557) Gubek-Einste válasza borkarico (#60552) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60558) Gubek-Einste válasza Imy (#60555) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hivatalosan még nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60559) Gubek-Einste válasza Sev!er (#60556) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Milyen típusú a jelenlegi eszköz?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Lehetséges, hogy egyetlen eszköz nem lesz elegendő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60560) Sev!er válasza Gubek-Einste (#60559) üzenetére


Sev!er
aktív tag

Szia! Jelenleg WDR3600 van, de nem vagyunk megelégedve a jelerőségével. Semmi extra igény nincs, csak gyors és megbízható legyen. Lehetőség szerint minél több garival. A 30e Ft jó határ lehet, de ha van sokkal jobb 35ért akkor az is belefér még. Köszi

(#60561) Gubek-Einste válasza Sev!er (#60560) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A fentieken kívül még szóba jöhet az Asus AC66U B1 és a TP-Link Archer C8 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60562) Imy válasza Gubek-Einste (#60558) üzenetére


Imy
veterán

Én már nem találtam, ezért vettem egyet használtan. Ma jött meg, és ezzel a 100/50-ás netből átjön 90/50, eddig 2.4-en csak 65/50 jött át.

(#60563) kajla_ válasza Gubek-Einste (#60528) üzenetére


kajla_
csendes tag

Csak ne frissíts fw-t, hanem használj valami régit. Én így szívtam be. Mindig frissítettem és legújabb FW-vel már csak 340 mbps körül mértem. Downgrade június előtti fw-re és ismét *jobb*. Június óta képtelenek voltak javítani, ez is jelent valamit... szóval én megszabadulnék RT-N18U-tól, valakit érdekelne? :D

[ Szerkesztve ]

(#60564) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv,

Tudja valaki, hogy egy MikroTik RB750GL milyen sebességet tud WAN-LAN irányban PPPoE-vel? :R

Switch Tax

(#60565) Gubek-Einste válasza MasterMark (#60564) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább itt kérdezzél rá erre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60566) Neo76 válasza MasterMark (#60564) üzenetére


Neo76
tag

Szia!

A RB750Gr3 (hEX) modellel kapcsolatban tudok nyilatkozni.
Ez a darab 939/216-ot tud PPPoE kapcsolaton lekezelni fasttrack-kel.
Fasttrack nélkül 300-400M WAN-to-LAN irányban.

[ Szerkesztve ]

(#60567) SkyForcer válasza joefasalasso (#60503) üzenetére


SkyForcer
tag

Szia, kiszúrtam, pont olyan ASUSom van, elég jó. :R

(#60568) sb


sb
veterán

Sziasztok!

TP-Link WDR-3600 helyére keresnék AC-s routert... olcsón.
DD-WRT-vel használtam, eddig ez nekem viszonylag stabil volt (mondjuk évi 2-4 restart elég volt). Társasház, tehát az 5GHz-et preferáltam, viszont később jó lenne jó 2.4-es lefedettség is családi házhoz. Most főként a mobiloktelefonokhoz kellene a kétsávos AC. Gigabit LAN-ra is szükségem van, netből semmi extra: 120-250MB-et kell vinnie és wifin nem érdekelne az sem, ha nem futja ki magát.

TP-Link C5v2, C7-et néztem ill. Asus AC56.
Melyik lenne jobb? DD/OpenWRT melyikre van? Visszaolvasva AC58-ról pl. olvastam rosszakat, nem tudom az 56-ot pl. értinti-e... Tudtommal C5v2-re nincs ezek közül custom fw.
Vagy ezek már gyárival is stabilak, tudnak mindent? Pl. WOL broadcast-ra emlékszem, hogy nem ment (jó régi) routerrel gyári fw-vel sehogy. Más extra nem nagyon kell, stabil legyen.
Köszi!

(#60569) Gubek-Einste válasza sb (#60568) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC56U már régen nem kapható.
TP-Link Archer C2v2-re nincsen CFW.
Jó lesz neked az Archer C7 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60570) sb válasza Gubek-Einste (#60569) üzenetére


sb
veterán

Szerettem volna 20 alatt megúszni mivel gyk. a 3600-hoz képest "csak" a kétsávos AC-ra lenne szükségem, semmi egyéb hókuszpókuszra.

Használt is szóba jöhet, ezért írtam az AC56-ot. CFW sem feltétel - a szerintem minimális igényeim miatt - ha gyárilag stabilak.

(#60571) woodworm válasza sb (#60570) üzenetére


woodworm
veterán

Itthonról Dlink dir-860l b1.
Kínai webshopból xiaomi 3g.
Az előző kb 15-16e Ft, utóbbi ~40$. Mindkettőre padavan az ajánlott cfw.

Az asus n56u ajánlható még, ha hozzájutsz.

[ Szerkesztve ]

(#60572) #61199872


#61199872
törölt tag

Üdv! a d-link oldalán a kalkulátor a dir869-et dobta ki.szerintetek ez jó választás lenne?családi házban lakom 2 szintes 4 szoba 1xx négyzetméter a netsebesség 30mb/s alatti 2 tv,2 pc és 2 telefon csatlakozik.esetleg ha van más típus az is jó lenne.árban kb. ilyen legyen.

[ Szerkesztve ]

(#60573) woodworm válasza #61199872 (#60572) üzenetére


woodworm
veterán

Ilyen kis sávszélesség mellé inkább tennék mind a két szintre egy-egy olcsóbb készüléket. A teljesítmény törvényben szabályozott, nem garantálható, hogy beszórja a teljes házat, hiába a szörnyeteg kinézet.

[ Szerkesztve ]

(#60574) johnny101


johnny101
csendes tag

Sziasztok!

Otthoni hálózaton való hd film streamelésre keresnék routert.
Tudnátok segíteni, hogy mi alapján válasszam ki a megfelelőt?
Az összefoglalóban nem igazán találtam segítséget ehhez.

A segítséget előre is köszönöm.

(#60575) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

A konnektorba csatlakoztatható powerline routerekkel olyan lehetséges hogy a házban ahol van a központi eszköz ott bedugom az egyik powerline eszközt és abba a lan kábelt majd a garázsba bedugom a másik powerline eszközt és abba egy lan kábelt amit radugok egy wifi routerre a garázsban. Ekkor ugyan úgy szórná a jelet az a wifis router?

(#60576) #61199872 válasza woodworm (#60573) üzenetére


#61199872
törölt tag

Szia! az olcsóbb típusból melyikre gondoltál?

(#60577) krealon válasza johnny101 (#60574) üzenetére


krealon
veterán

"Otthoni hálózaton való hd film streamelésre keresnék routert.
Tudnátok segíteni, hogy mi alapján válasszam ki a megfelelőt?
Az összefoglalóban nem igazán találtam segítséget ehhez.
"

Mivel semilyen kapcsolodo informaciot nem adtal, ami alapjan ajanlani lehet, igy:
1. Ha a felhasznalt eszkozok 1 legterben lesznek, akkor barmelyik ajanlott eszkoz megteszi,
2. ha tobb fal, vajog fal, vagy fasbeton fodem lesz az eszkozok kozott, akkor
2a. kabelezessel barmelyik ajanlott eszkoz megteszi,
2b. wifi-n semelyik sem teljesiti az elvarasokat.

(#60578) krealon válasza SPeti1984 (#60575) üzenetére


krealon
veterán

"A konnektorba csatlakoztatható powerline routerekkel olyan lehetséges hogy a házban ahol van a központi eszköz ott bedugom az egyik powerline eszközt és abba a lan kábelt majd a garázsba bedugom a másik powerline eszközt és abba egy lan kábelt amit radugok egy wifi routerre a garázsban. Ekkor ugyan úgy szórná a jelet az a wifis router?"

Ha szerencsed van, mukodni fog.
Ha kevesebb szerencsed van es ertesz hozza vagy szerzel hozzaerto munkaerot, mukodhet.
Ha nagyon nincs szerencsed (a kornyezet / kabelek alkalmatlanok) nem fog mukodni.

(#60579) johnny101 válasza krealon (#60577) üzenetére


johnny101
csendes tag

Köszi a választ, letettem a wifin keresztül streamelésről.
3 db 10 cm-es tégla fal és légvonalban kb 15 m lenne a router és a streamelő pc között. Csak a streameléshez sok az akadály és nagy a távolság vagy magával a hálózattal is problémák lesznek? Egy Atheros AR9485 wifi kártya van a gépemben.

(#60580) krealon válasza johnny101 (#60579) üzenetére


krealon
veterán

"3 db 10 cm-es tégla fal és légvonalban kb 15 m lenne a router és a streamelő pc között. Csak a streameléshez sok az akadály és nagy a távolság vagy magával a hálózattal is problémák lesznek?"

Ilyen nagy terulethez mar inkabb a kabelen osszekotottt tobb wifi Access Point (vagy AP modu router hasznalata lenne a celravazeto.

Elso korben egy RT-N12 D1 vagy RT-N18U telepiteset javasolnam, es ha ez keves, akkor masodlagos eszkoz (AP modu wifi router) kellene UTP kapcsolattal.

Sokat szamit a Wifi router elhelyezese, ugyhogy probalgatni kell.

(#60581) zsotyo


zsotyo
csendes tag

Sziasztok!tp link archer c1200 vélemény? Jó és rossz is jöhet.... Köszi!
http://www.tp-link.com/us/products/details/cat-5506_Archer-C1200.html

[ Szerkesztve ]

(#60582) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Jó reggelt!

Beszereztem egy CISCO 2821-es routert. Ha valaki ismeri a terméket, és lenne kedve az itthoni hálózatommal foglalkozni, kérem, keressen priviben!

Illetve érdekelne, egyáltalán érdemes-e használni ezt a routert?

[ Szerkesztve ]

...mint az közismert...

(#60583) Gubek-Einste válasza #61199872 (#60576) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2 db Asus N12 D1/N18U vagy TP-Link 841ND/1043ND is jó lesz, érdemes két azonosat venni vagy az elsődleges, netre csatlakozó eszköznek egy erősebbet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60584) Gubek-Einste válasza zsotyo (#60581) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyáltalán nem ajánlott eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60585) krealon válasza zsotyo (#60581) üzenetére


krealon
veterán

"tp link archer c1200 vélemény?"

hsz_60202

(#60586) slyie


slyie
csendes tag

Sziasztok,

Sajnos a lassan 8. eve kiszolgalo cisco routerem kezdi kilehelni magat (wifit jelet eldobalja, reset utat csak cca 10 perc pihi utan talal magara, stb.).

Az osszefoglalo es sok-sok teszt atbongeszese utan - picit megijedve, hogy egyetlen linksys eszkoz sincs ajanlasaitokban - , bevallom egy kicsit tanacstalan vagyok.
Emiatt szeretnem kerni a segitsegeteket az alabbi feladatokat ellato eszkoz kivalasztasaban - lehetoleg a kovetkezo 8 evre.

*1080p - jovoben talan 4k- streaming kozvetites Lan-ra kotott TV-re ugyanazon a halozaton levo NAS-rol
*ugyanez Wifin 1 szinttel feljebb AP-n keresztul ( jelenleg csak 720p-ig viszi bufferhalalmentesen)
*Synology NAS igenyeinek kiszolgalasa (allando kapcsolat 2 lehetoleg gigabites vonalon)
*2 fal moge elrejtett PC-nek stabil(50/25) wifi kapcsolat egy Linksys AP-n keresztul ( jelenleg mukodik)
*fejlett tuzfal
*MU-MIMO -- ha van ertelme - jelenleg 2 eszkozom tudja csak, de felek, hogy a jovoben emiatt kell majd esetleg upgradelnem
*Jelenlegi netkapcsolatom: 100/50

Koszi,
Slyie

"Impossible is nothing"

(#60587) Vapor


Vapor
aktív tag

Sziasztok!

Itthonra keresnék új routert, mivel a jelenleg használt wifi-s teljesítménye már kevésnek tűnik.

Körülmények:
- régi építésű bérház, 5.-dik emelet, 110 m2-es lakás
- tégla és salakbeton falak
- 1 gép lanon
- 2 laptop, 3 telefon, 1 tablet, 1 ps4, 1 nyomtató wifin

Ami fontos:
- minél gyorsabb és erősebb wifi jel =» 5GHz képes kellene
(mostani jel gyenge és lassú, feltételezésem szerint azért, mert csak 2.4GHz-es sáv van)
- külső hdd rákötése által képek, filmek, zenék megosztása az összes gépen =» USB 3.0 kellene
- 1080p streaming wifin (ez csak egy szobán belül, ahol a router is van)

Ami plusz ha van:
- torrentezés
- még 1 USB port (akár 2.0 is elég), hogy a nyomtatót rá lehessen kötni

Keret: 35-40 ezer

Ezek alapján én a tp-link Archer C9-et néztem, ez torrentezés kivételével mindennek megfelel.
Esetleg van még valami amin érdemes lenne elgondolkozni?

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#60588) Gubek-Einste válasza slyie (#60586) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azért nincsen Linksys az ajánlott eszközök listáján mert amióta a Belkin-é már nem olyan mint volt.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7
30k felett: Asus AC66U B1/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60589) Gubek-Einste válasza Vapor (#60587) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

Ajánlott típusok 20k-s határral: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7
30k felett: Asus AC66U B1, TP-Link Archer C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60590) slyie válasza Gubek-Einste (#60588) üzenetére


slyie
csendes tag

Szia,

Koszi es valaszaim lent:

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva? 2 emeletes Tarsashaz, emeletek kozott vasbeton fodem, aranylag tiszta 2.4GHz-es tartomany,
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? 2 NAS a router mellett, 1 TV lanon, 1 TV Wifin, 1 PC wifin, 2 Laptop wifin, 3 Tablet, 3 telefon
Mennyi lenne a beszerzésre? Sok idore tervezek befektetni, tehat inkabb a megbizhatosag szamit
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben? Megfelelo tuzfal, vedelem a belso halozatnak a kulso tamadasokkal szemben ( botok es tarsaik).

Koszi,
Slyie

"Impossible is nothing"

(#60591) Vapor válasza Gubek-Einste (#60589) üzenetére


Vapor
aktív tag

Köszi a választ!

Jelenleg 30/3 Mbit/s, de ha minden igaz jövőre 100/100 Mbit/s.

Idő közben nézegettem itt az aprón és találtam használt Netgear R7000-t 33k-ért.
Érdemes lehet arra rámenni a Asus AC66U B1, TP-Link Archer C8/C9-kel szemben?

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#60592) Gubek-Einste válasza slyie (#60590) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ajánlottak közül bármelyik jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60593) Gubek-Einste válasza Vapor (#60591) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy próbát megérhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60594) zsotyo


zsotyo
csendes tag

Látom nincs túl jó tapasztalat a tp link archer c1200-vel :-( Esetleg nincs infó a legújabb V3 hardver verzióval hogyan működik?

(#60595) draco31


draco31
veterán

Nagyon érik, hogy a 841ND-m kap egy baltát a fejébe. v8-as. Random összeomlik, naponta kell újraindítani, legfrissebb fw van rajta. Átlag 2db telefon 1 laptop van rajta WiFi-n, és egy PC kábellel, a net 10 megás. illetve van egy TL-WA854RE hozzákötve, és 8dbi-s antennák vannak rajta.
Van már olyan eszközöm, ami tudja az 5Ghz-t, viszont falun vagyok, így nincs túlzsúfolva a hálózat 2.4-en sem.
Nagyon maximum 20e-ig melyik WiFi lenne az ami tudja ezt a hatótávot, mint ez a 8-as antennákkal, illetve van rajta USB ami kapna egy nyomtatót, és nem kell minden nap újraindítani.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#60596) kajla_ válasza Gubek-Einste (#60565) üzenetére


kajla_
csendes tag

Engedelmeddel feltettem a kérdést, mert engem is érdekelne :)

(#60597) Multibit válasza slyie (#60586) üzenetére


Multibit
veterán

Nyugodtan megveheted valamelyik WRTxxxx Linksyst! Nincs velük semmi baj és ha nem lenne elég a gyári szoftver tudása, ott van rá LEDE (OpenWrt) :K

(#60598) #19482368 válasza Multibit (#60597) üzenetére


#19482368
törölt tag

Azért jó lenne picit tájékozottabbnak lenni, mert ez picit félre érthető, és a segítségből akár bosszúság is lehet.
A legfrissebb LEDE build 13 napos, a legfrissebb openwrt pedig 600.

(#60599) Tika6 válasza Gubek-Einste (#60549) üzenetére


Tika6
tag

OK, köszönöm szépen a gyors választ!!
Bocs, hogy bénázok, de pont az Asus N56U-t találom meg 24-25e áron, viszont a TP-Link Archer C5-öt már 17-18e-ért. Van esetleg ezeknél valami trükk, hogy melyik típusukat kell keresnem?
Azt jól értem, hogy a C7 maga váltogat, hogy adott eszközt épp 2,4 vagy 5 ghz-en szolgál ki, de a C5 ezt a featuret nem tudja?

(#60600) Gubek-Einste válasza draco31 (#60595) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hatótávra nem lehet biztosat mondani de a többi kritériumnak a D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott) megfelel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.