Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60901) mpo válasza Papix (#60898) üzenetére


mpo
veterán

A 100/100-hoz volt (megvan) egy TL-WR841ND, de átmentem 500/200-ra és vettem egy TP-LINK Archer C2 AC750-et, aztán idekeveredtem WIFI ügyben és ezt a routert nem ajánlják.
Nekem gond nélkül megy UTP-n, WIFI-n, ma már írtam, nézd vissza.

Ha érted, akkor már elavult.

(#60902) mzsombor válasza Multibit (#60879) üzenetére


mzsombor
tag

Hogy lehet kihasználni egy macbookkal a szimultán dual bandet? Össze tudja fogni a 2,4 és az 5GHz-es sávot egyszerre? :F

[ Szerkesztve ]

(#60903) csako


csako
veterán

Üdv!
Ha egy árban van a két router, akkor melyiket érdemes venni?
- TP-Link Archer C8
- Asus RT-AC58U
Azt tudom, hogy a C8 elméletije magasabb, viszont vannak az Asusnak olyan plusz funkciói, amik esetleg hiányozhatnak? (4G modem támogatáson kívül, mert az nem túl jó eszerint)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60904) Papix válasza mpo (#60901) üzenetére


Papix
tag

Köszi

(#60905) Gubek-Einste válasza MeSKA (#60881) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U, ha kellene akkor D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
Nem kell a garancia vesztéstől tartani, vagy vissza lehet rakni a gyárit, vagy annyi megrottyan az eszköz, hogy nem lehet tudni, hogy mi is volt rajta.
Nyugodtan vehetsz használt eszközt is ha találsz egy jó ajánlatot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60906) Gubek-Einste válasza kovacsdavid8 (#60887) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR6400/Archer MR200/MR400, Asus 4G-N12/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-921.
Sajnos ezek közül csak az Asus 4G-AC68U tudja a 300 Mbps-s LTE-t és csak a két nagyobbik Asus-nak gigabitesek a LAN portja.
Esetleg amit tehetsz azaz, hogy a jelenlegi Huawei-t modem módba teszed (ha lehet) és beszerzel egy dual WAN képes router-t (lehet gyári vagy custom firmware-rel is) amelyik viszi a a gigabites netet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60907) Gubek-Einste válasza Saccco (#60894) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

És mindezt megkaphatom akár 16+postáért is?!
Figyelj arra, hogy nehogy C1200 legyen mert az nem ajánlott eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60908) Gubek-Einste válasza Papix (#60898) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hiba elhárítás ügyében IDE nézz be.

Még egy kérdés. Milyen routert ajánlanátok egy ilyen 100/100 nethez?
Ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező típus lenne az ajánlott.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60909) Gubek-Einste válasza MeSKA (#60900) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet és CFW sincsen rá.

Ha nem, melyikkel lehetne?
Csak az Asus bizonyos és a Synology eszközeiben van erre lehetőség.
Miért nem jó a CFW-s torrent-ezés?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60910) Gubek-Einste válasza mzsombor (#60902) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyszerre csak az egyik sávot tudja használni az eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60911) Saccco válasza Gubek-Einste (#60907) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azért volt gyanús, de mindenhol a C5-re linkelnek.
Viszont nem tetszik, hogy régi a legutolsó szoftver a C5 V2-re. A DD WRT meg nem támogatja. Ha már veszek egy új routert, akkor az legyen friss. Hajlok egy C7-re vagy C8-ra.

Káosz. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#60912) Gubek-Einste válasza csako (#60903) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik az igényeid?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60913) t_godfather válasza mpo (#60886) üzenetére


t_godfather
csendes tag

Köszi.

(#60914) MeSKA válasza Gubek-Einste (#60905) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Én az Asusra szavaznék, mert eléggé láma vagyok a firmware frissítéshez, angolom se a legjobb, hogy külföldi oldalak alapján megcsináljam. Asusnál pedig ugye gyárilag tudja. És akkor az RT-AC51U a legjobb vétel 20e alatt?

(#60915) snorbi82 válasza MeSKA (#60914) üzenetére


snorbi82
senior tag

22000?

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#60916) Gubek-Einste válasza MeSKA (#60914) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott az AC51U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60917) csako válasza Gubek-Einste (#60912) üzenetére


csako
veterán

Ez egy jó kérdés :D
Az biztos, hogy a 2.4 Ghz és 5 Ghz egyszerre lenne használva, illetve általában egyetlen tégla-vályog falon kéne átmennie az adatoknak, és 3-4 eszköz csatlakozna.
Funkciók terén viszont nem jut eszembe semmi érdekes... azért kérdeztem rá inkább a lényegesebb funkcióbeli különbségekre, mert nem is nagyon tudom mire képesek ezek :)) Aztán lehet lenne olyan az egyikben, amire felcsillanna a szemem, hogy "ez kell" és eldöntené a kérdést, mert a másikban nincs.
A mostani egy WR1043ND V1, nem igazán piszkálgatom, a neten kívül csak fix ip címek lettek beállítva és ennyi.
Maradnék inkább a gyári szoftveren amúgy. Az is lehet szempont, hogy melyiknek kényelmesebb/jobb a felülete.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60918) Gubek-Einste válasza csako (#60917) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel most is TP-Link-ed van így inkább a C8-cal kellene próbálkoznod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60919) csako válasza Gubek-Einste (#60918) üzenetére


csako
veterán

Rendben, köszi :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#60920) zoli62


zoli62
addikt

Érdemes egy TL 1043 ND V2 routert kiváltani egy TP-Link Archer C7 AC1750 routerrel kiváltani? Még mindig működik, de időnként le szokott fagyni, és hardveresen nem kezeli a gigabitet. Az Archer C7-nek a külső antennái dualbandesek?

(#60921) Gubek-Einste válasza zoli62 (#60920) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha kell a dual band wifi akkor is.
A 1043ND-nek is vinnie kellene a gigabitet gyári firmware-rel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60922) woodworm válasza zoli62 (#60920) üzenetére


woodworm
veterán

A 1043v2 szinte csak az 5GHz-es wifiben különbözött megjelenésekor a c7-estől.

(#60923) Norby-007


Norby-007
tag

Sziasztok,
Megvan a Tenda AC18 router, tökéletesen működik, szuper kis cucc, nyomatja egyszerre a 2.4 és 5 GHz wifit, nekem a telo, hibrid notebook, lg tv-m 5 GHz-en megy. Az ezres digi délután 5-kor 860 Mbiten suhant kábelen, wifi 2.4-en a telón 80, 5 GHz-en 260 Mbit. Feltöltés ebben a sorrendben : 260, 62, 134.
Szerintem jó cucc 31 ezret megér, könnyen állítható, jó hozzá a mobil App is.
Ajánlom.

(#60924) Gubek-Einste válasza Norby-007 (#60923) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Majd pár hét múlva is jelezd, hogy milyen a tartós használatban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60925) Mentát válasza Mentát (#60895) üzenetére


Mentát
csendes tag

Na megvan a TP-Link Archer C7 v2, beüzemeltem.

Letöltés: 912 Mbps
Feltöltés: 217 Mbps

Meg vagyok elégedve, megtartom :)

Meglehetősen gyorsan ment a beüzemelés, mivel a menüje kísértetiesen hasonlít a régi 1043ND-re...

Clint Eastwood bekaphatja...

(#60926) zoli62 válasza Gubek-Einste (#60921) üzenetére


zoli62
addikt

Azt olvastam valahol, hogy a C7-nek 2,4 GHz-re belső antennái vannak. Igaz ez? Ár/érték arányban melyik éri meg jobban?

[ Szerkesztve ]

(#60927) Norby-007 válasza Gubek-Einste (#60924) üzenetére


Norby-007
tag

Oké.

(#60928) MeSKA válasza Gubek-Einste (#60916) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Basszus én is a RT-N18U-ra gondoltam (amit ajánlottál), csak véletlenül a másikat másoltam be... Tehát ez a best buy. Akkor ez lesz! Köszönöm még egyszer!

(#60929) bluemirage válasza zoli62 (#60926) üzenetére


bluemirage
őstag

A C7-nek van topikja. Túl sok bejegyzést nem fogsz találni... mert bár viszonylag elterjedt router, de nem szokott vele gond lenni.
A C7 v2-nek a 2,4 Ghz-re belső antennái vannak, míg az 5Ghz-re a 3 db. külső antenna.
Az utóbbi időben egyre több helyen kapható C7 v4-nek van 3 db. dual band-es (2,4 + 5 Ghz) antennája. Belső nincs neki.
A v3 nálunk nem volt kapható.
A v2 elvileg egy picivel jobb a dedikált antennák miatt, de kevésbé jó emeletes helyre... hiszen a 2,4-es antennái nem irányíthatóak.

Ár/érték arányban melyik éri meg jobban?
Ha itt a korábban írt és még ma is kapható 1043ND-vel akarod összehasonlítani, akkor az értelmetlen... mert az 1043ND csak 2,4 Ghz-es WiFi eszköz és így érdemben nem hasonlítható össze a dualband-et, azaz mindkét sávolt tudó C7-el.
Mivel a C5 már egyre kevésbé kapható, így a TP-Linknek a C7 lett a legolcsóbb ajánlható dualband-es routere.... jelenleg.

@MeSKA
:K 2,4 Ghz-re az Asus N18 a legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#60930) mpo válasza Mentát (#60925) üzenetére


mpo
veterán

Próbáld ki otthon több eszközön és másnál is, amit itt írtam.
Eltárolódik, térképes.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#60931) ginola


ginola
addikt

Sziasztok
Úgy néz ki, hogy 2006-ban vásárolt Linksys 54 WRTG típusú routerem kezdni megadni magát. Gyakran belassul a wifi, az újraindítás sem segít mindig ilyen esetekben!
Milyen wifi routert ajánlanátok a jelenlegi netemhez (60/30), ami ár/érték arányban kiváló?
Nézegettem a Xiaomi Mi router 3-at, mennyire ajánlott típus?

(#60932) woodworm válasza ginola (#60931) üzenetére


woodworm
veterán

Xiaomi esetén jobb vétel szerintem a 3g. Árban nem sokkal drágább, hardveresen jóval erősebb és a gigabites portok nem fogják vissza a wifit.

(#60933) ginola válasza woodworm (#60932) üzenetére


ginola
addikt

Szia
Tehát ez akkor nem az?
[link]

(#60934) woodworm válasza ginola (#60933) üzenetére


woodworm
veterán

Nem, ez a sima 3-as, csak 100-as lant tud. A 3g-t tudtommal nem árulják még itthon, gearbestről vagy a banggoodról érdemes megrendelni. Itt az akciós hétvége, szét kell nézni kupon vagy leárazás szempontjából. A gearbesten majdnem egy hónapon keresztül ~8000Ft volt.

(#60935) ginola válasza woodworm (#60934) üzenetére


ginola
addikt

Gyári fw-vel használható? Esetleg vmi teszt róla?

Esetleg más típus, amit csak beállítok és gyári szoftverrel tökéletesen megy a fenti nettel?

[ Szerkesztve ]

(#60936) woodworm válasza ginola (#60935) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs különösebb gond a xiaomival, egyedül az igmp hiánya zavaró iptv esetén és a repeater funkció csak váltott sávon működik (egyik vesz, a másik szór). A gyári fw alapvetően openwrt-re épít, a felület szép-színes-szagos-modern, néha kevés beállítási lehetőséggel. Utóbbi a hétköznapi usereknek nem is biztosan hátrányos.

Ugyanez mondható el a sima 3-asról is. Wifi szórásképük általában jobb az átlagosnál, sávszélességben is jók, a 3-as esetében a 100-as lan a korlátozó tényező, azt csontra kihasználja.

Az összefoglalóban találsz a 60-as netedhez routert. Általában a TP-LINK TL-WR841ND és az ASUS RT-N12 D1 szokott lenni a legjobb megoldás. Előbbi esetén a v13-as a nem ajánlott vétel, utóbbi esetén pedig csak a D1-es az ajánlható.
Ha ehhez a viszonylag alacsony netsebességhez is szükséged lenne az ac-s wifire, akkor én a xiaomik közül választanék.

(#60937) Multibit válasza mzsombor (#60902) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem nincs MacBookom (ahogy iPhone-om sincs), de régebben Kali kolléga számolt be ilyenről iPhone-nal kapcsolatban, meg nemrég egy MacBookos olvtárs is említette ezt az egyik NAS-os topikban. Lehet, hogy inkább egy Csutkás topikban kéne érdelkődnöd típusokról, évjáratokról. Tehát, nyugi, nem igaz, hogy csak egy sávot tudnak használni a kliensek! Igaz, kicsi az arányuk a teljességhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#60938) ginola válasza woodworm (#60936) üzenetére


ginola
addikt

Sajnálom, hogy a Xiaomi 3G itthon nem elérhető...
Köszönöm a kimerítő választ, a IPtv-m nincs, 2 laptop, 2 telefon, 3 médialejátszó menne a készüléken.
Ha már veszek, hosszabb távra gondolkodom, nem hátrány az 5Ghz, és az USB.

[ Szerkesztve ]

(#60939) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

Kérlek ajánljatok nekem egy kedvező árú erős megbízható Gigabites WiFi routert Diginet 1000 hez !
( FTTH ) üvegkábel jön be cat7 es AudioQuest Utp kábelem is van és a wifire éhes eszközök száma ~18
Konfigom a cuccok fülnél olvasható
Néha multizom is és ha megoldható jó lenne 50. ezer alatt megúszni!
ja 60 négyzetméteres panel és jó lenne ha az erkélyn is lenné még hazsnálható sávszélesség! :DDD

Remélem megoldható :U
előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#60940) Zsolt1


Zsolt1
tag

Sziasztok!
Pár hozzászólással feljebb említve volt a Xiaomi Mi Router 3G, illetve az ASUS RT-N18U, mint ajánlott router. Tudom, hogy utóbbi ára kb. kétszerese az elsőnek, de bízok a Xiaomiban, hogy itt is legalább olyan jó az ár-érték aránya, mint a telefonoknál.
Azt szeretném megkérdezni, hogy hatótáv szempontjából számít az, hogy a xiaominak 4 antennája van, az asusnak pedig csak 3? Melyik a jobb ebből a szempontból? 90/25 Mbit-es nethez kéne kétszintes családi házba, ahol sajnos a router csak az alsó szinten az egyik oldalon lehet, és fontos lenne, hogy az emeleten, a másik oldalon is minél jobb legyen wifi. Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#60941) woodworm válasza Zsolt1 (#60940) üzenetére


woodworm
veterán

Nehéz összehasonlítani az ázsiai árat az itthonival. Ugyanígy nehéz a két soc összehasonlítása is, de ebben talán a xiaomi még erősebb is lehet. Az n18u nagyobb sávszélességet tud 2,4 GHz-en, de nem tudja az 5GHz-et, és a látványosan magas sávszélessége csak nem szabványos, turboqamos klienssel érvényesül.

Az asus 3 és a xiaomi 4 antennája azt jelenti, hogy mindkettőnek sávonkénti dedikált külső antennái vannak. Mindkettőnek az a híre, hogy nagyon jó szórásképük van. Azonos körülmények közötti összehasonlításról nincs tudomásom.

(#60942) Gubek-Einste válasza Hardstyler01 (#60939) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 20k-s határral: D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7
30k felett: Asus AC66U B1/AC68U, TP-Link Archer C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60943) discrate


discrate
aktív tag

digi 200-am van jelenleg (500-ra váltok) panelban. stabil wifi kell, mert otthonról is dolgozom, valamint PS4 + házi mobil eszközök (laptop, mobilok), de semmi extra ezeken kívül. most tervezem leváltani a tp741nd routerem és használtan tudnék beszerezni tp archer c1200-at. korábban mindig az archer 7-et ajánlottátok, de ez is megfelelően el tud látni a leírt kritériumokkal?

(#60944) Gubek-Einste válasza discrate (#60943) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A C1200 nem ajánlott eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60945) ginola válasza woodworm (#60934) üzenetére


ginola
addikt

NEm találok kupont a 3G-hez, pedig jó lenne.

(#60946) discrate válasza Gubek-Einste (#60944) üzenetére


discrate
aktív tag

és kicsit bővebben kérhetek indokot, hogy miért nem ajánlott?

(#60947) Saccco válasza discrate (#60946) üzenetére


Saccco
nagyúr

#54778
#54792
#55377
#55680

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#60948) woodworm válasza ginola (#60945) üzenetére


woodworm
veterán

Sajnos benne az emberben a tudat, hogy volt olcsóbban is, de ez a jelenlegi 10e Ft körüli ár sem rossz. Itthon a legközelebbi router, ami hardverben hasonló, az a dlink dir 860l b1 16 ezer és a nem kapható asus rt-n56u b1 pedig 18-20 ezer Ft.

(#60949) discrate válasza Saccco (#60947) üzenetére


discrate
aktív tag

megnéztem, köszi a linkeket

(#60950) zoli62 válasza bluemirage (#60929) üzenetére


zoli62
addikt

Köszi. Földszinten használnám egyelőre főleg 2,4 GHz-en. Észrevennék-e különbséget a jelerősség szempontjából az általam most használt külső antennás 1043 ND-hez képest? Mert ha igen, akkor inkább V4.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.