Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60201) mcll válasza kjani18 (#60199) üzenetére


mcll
aktív tag

Nekem is ezt ajánlották, a Mikrotik hEX SOHO-t. Nekem szerdán érkezik, de csak jókat hallottam róla.5 portos, mindegyik gibabites, Alapból az első port a WAN, DE bármelyik és bármennyi WAN portot tudsz benne csinálni, így akár egyszerre több net betápot is meg tudsz oldani. Tudásban verhetetlen, többek szerint atomstabil, megbízható, stb. 18e pénz az áruk.
http://www.wireless-bolt.hu/45150-ethernet-router-asztali/439973-routerboard-hex-soho-router

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#60202) Gubek-Einste válasza matvonakos (#60196) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A C1200 ugyan arra a SoC-ra épül mint az Asus AC1200G+ ami rendszer újraindulási gondokkal küzd (az utolsó béta firmware-kel már egészen rendben van) de volt már aki vett itt a fórumon és gondjai voltak vele.
A legelterjedtebb kliens eszközök amúgy is csak 300 Mbps-esek így nem jelent gyakorlati hátrányt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60203) Gubek-Einste válasza #19482368 (#60197) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel írta, hogy csak tapogatózik a kialakítással kapcsolatban így konkrét terméket nem is írtam, csak egy közelit szintet, hogy láthassa, hogy milyen szintben kellene gondkondi az esetében. Ha esetleg később visszajön, hogy meg is lenne valósítva a terv akkor már jobban oda lehet figyelni az ilyen összefüggésekre, addig elég egy durva becslés is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60204) Gubek-Einste válasza Imy (#60198) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus-ból a következő szint az AC58U vagy az AC66U B1 lenne, TP-Link-ből az Archer C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60205) Gubek-Einste válasza kjani18 (#60199) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60206) matvonakos válasza Gubek-Einste (#60202) üzenetére


matvonakos
csendes tag

Koszi a valaszt, es esetleg az 1750mbps (450/1300)as routerekbol melyiket ajanlanad?

(#60207) Gubek-Einste válasza matvonakos (#60206) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC66U B1 vagy TP-Link Archer C7 jöhet szóba az AC1750-esek között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60208) AcCEsS válasza mcll (#60201) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Ha ez a Mikrotik hEX SOHO router "tudásban verhetetlen", akkor nem kellene betenni az összefoglalóba? Mert ott egyetlen Mikrotik router sincs... :U

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#60209) Gubek-Einste válasza AcCEsS (#60208) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem mivel a beállítása nem olyan egyszerű mint az ott szereplő típusoké, sokaknak még azokkal sem boldogulnak, leginkább a hozzáértőknek való ez a kategória.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60210) #19482368 válasza AcCEsS (#60208) üzenetére


#19482368
törölt tag

Az alap beállításban ott is van varázsló féleség. De azzal valóban soho. Kicsit google-ni kell, hogy még biztonságosabban be lehessen állítani. Engem sokkal inkább az zavar, hogy nagyon kevés Magyar dokumentáció található, és rendkívül szűkszavú. Az a helyzet hogy el kell benne mélyedni egy picit. És könnyen félre lehet konfigurálni. De a Mikortik WIKI-t ha előtte tanulmányozod, ki írod miket érdemes letiltani stb... Akkor nem annyira bonyis. És ha találsz firewall sample-ket abból valamivel többet össze tudsz hozni. Összességében elég jók, bár lehetne picit felhasználóbarátabb is. De még ez se érdekelne, ha találnék megfelelő szakembert, aki igényemnek megfelelően beállítja 100%-an. Persze nem ingyen. De eddig sajna nem találtam meg az emberem.

[ Szerkesztve ]

(#60211) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Hali. Megjött a router. Ahol eddig a régi eldobta a jelet ez simán hozza a 120-as netből ezt. :)

Egyelőre nem mókolom meg, használom pár napig vagy hétig így aztán majd meglátjuk.
Köszi szépen a tanácsokat, akik ajánlották a 860L-t. :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#60212) Imy válasza IntelKiller7 (#60211) üzenetére


Imy
veterán

Milyen környezetben hozza ezt a sebességet, és melyik frekin?

(#60213) IntelKiller7 válasza Imy (#60212) üzenetére


IntelKiller7
veterán

68nm-es panelház. (Balról jobbra) szobám, fal, másik szoba, fal, konyha(mindkét oldalon konyhabútor), fal, terasz. 5GHz-en mértem. Itt a másik router csak már dobta a jelet, vagy ha nem is iszonyat lassú volt. Most tisztán hozza a sebességet.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#60214) Imy válasza IntelKiller7 (#60213) üzenetére


Imy
veterán

Ez jó hír. A falak akkor betonból vannak, ugye?

(#60215) IntelKiller7 válasza Imy (#60214) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Így van. :) Szóval azért van amin át kell küzdje magát a jel mire kiér a teraszra.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#60217) Multibit válasza AcCEsS (#60208) üzenetére


Multibit
veterán

Egy fontos mondat a Mikrotik topicból:
Arra kell vigyázni, hogy megengedő a tüzfal, tehát ha valamellik csomag nem esik bele egyik szabály feltételbe sem, akkor az bent van a hálózatban.

(#60218) Pc-man34


Pc-man34
tag

Sziasztok,15-20.000ft-ig tudtok ajánlani Routert? Telekomnál vagyok,és már unom,hogy a Modem ami router,elég gyatra,pl wifin max 50 megát tud ,állandóan lecsökken a sebesség/lassú,de kábellel megnéztem,asztalin meg stabil, váltani akarok a jelenlegi 50 megás netemről 250-re,és itt nekem a wifi a fontos,kis Asus X200MA lenne rá csatlakozva,letöltés,Youtube stb,meg ami fontos,a jel erőssége,távolság.
Panelban lakom,itt sok a Modem,meg a Router,régebben Asus routereim voltak,abban bíztam,TP-Link meg állandóan belassul,és elment a net majd visszajött,mondjuk azóta lehet nagy változás történt,ez kb 2008 körül volt.

(#60219) Gubek-Einste válasza Pc-man34 (#60218) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60220) hemaka válasza AcCEsS (#60208) üzenetére


hemaka
nagyúr

1bit joska meg a tp-linket sem tudja beallitani. A mikrotiktol meg kikeszulne percek alatt. :D

(#60221) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Ennél az Asus RT-N18U-nál írja, hogy az USB portok jók 3G/4G modemek használatához. Ez a "modem" akár egy androidos telefon is lehet?! Tudom, lehet hotspottolni a telefonnal, de mégis érdekelne a dolog. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#60222) Gubek-Einste válasza tylerddd (#60221) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akár az is, lényeg a szabványos kimenet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60223) fonseca


fonseca
tag

Sziasztok.
Ha vásároltam egy routert aminek 5 dpi-s antennái vannak,és teljesítményt (hatótávot) akarok növelni,érdemes nagyobb dpi-s antennákat vennem hozzá?

(#60224) Gubek-Einste válasza fonseca (#60223) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem igazán, jobb megoldás lenne egy másodlagos eszköznek a beüzemelése, antenna cserével elég kétséges lenne az eredmény egy másodlagos eszköz használata biztos.
dpi a szkennerek felbontása, az antenna nyerességre a dBi használatos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60225) fonseca válasza Gubek-Einste (#60224) üzenetére


fonseca
tag

Tehát ajánlott egy-két extender,vagy másik router vásárlása?
Az összefoglalóban nem találtam sok mindent az antennákról, pedig érdekelne a téma.

(#60226) tylerddd válasza fonseca (#60223) üzenetére


tylerddd
veterán

Nálam ha csodát nem is műveltek a 8dBi-s antennák, de egyértelműen érezhető volt a javulás hatótáv tekintetében.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#60227) fonseca válasza tylerddd (#60226) üzenetére


fonseca
tag

Több eszközzel csatlakoztál rá? Azt olvastam ha nagyobb antennákkal próbálkozok irányított lesz a teljesítmény. Azaz egy eszközön lesz erős jel a többin pedig gyengébb.

(#60228) Gubek-Einste válasza fonseca (#60225) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, az az ideálisabb megoldás.
Antenna témában nézd át a WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat topik összefoglalóját.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60229) fonseca válasza Gubek-Einste (#60228) üzenetére


fonseca
tag

Köszönöm,ez sokat segített.

(#60230) Pc-man34 válasza Gubek-Einste (#60219) üzenetére


Pc-man34
tag

Hali,thx,én is pont ezt a tipust nézegettem,elég jókat írnak róla,árukeresőben/vélemény,és ipon oldalán is.
Azért nem értem a Telekomot,miért nem tud egy fejlettebb modemet kiadni nekünk,50 megás nettel bír el csak,utoljára 2006 körül volt ilyen tudású routerem.Ja és nekem már az újabbik modem van kint xd.

(#60231) tylerddd válasza fonseca (#60227) üzenetére


tylerddd
veterán

4-5 eszköz a max. (laptop, konzol, tévé, Chromecast, mobil, media player), de általában ezek nem mennek mind egyszerre, 2-3 átlagban. Nem volt gondom a jelerősséggel eddig.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#60232) mcll válasza AcCEsS (#60208) üzenetére


mcll
aktív tag

Azért nincs benne, mert az az igazság hogy nem "Béla bácsi" részére van tervezve. Magyarul nem olyan egyszerű a beállítása mint a "mezei" routereknek, meg kell ismerni, teljesen más a logikája. Dolgoztam már Mikrotik rendszerekkel, elsőre fejvakarás volt valóban, aztán elmélyedve benne rájöttem hogy nem is akkora marhaság ahogy ő dolgozik. Megsimerve logikusabb lett, ráadásul minden egyes része külön konfigolható, gyakorlatilag mindent meg lehet oldani vele (talán még azt is hogy kávét főzzön, kimosson.:) ).
De tény hogy bonyolult, ráadásul nem árt kis Linux ismeret is, mert van amit gyorsabb és könnyebb bekonfigolni konzolon mint a szoftverében. De az is tény, hogy ha egyszer be van állítva, ez az eszköz tuti nem fog lefagyni, leállni, meghülyülni, stb.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#60233) AcCEsS válasza mcll (#60232) üzenetére


AcCEsS
senior tag

mcll, hemaka, Multibit, k.feri80, Gubek-Einste! Ok, vettem az adást, :) de talán az árkategóriákon kívül beleférne valami másikba, ami esetleg Pro, Hardcore stb. néven futna. Na jó, nem feszítem... :))

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#60234) Gubek-Einste válasza Pc-man34 (#60230) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A szolgáltatói eszközök soha sem voltak valami nagy tudásúak és a jövőben sem várható, hogy azok lesznek. Ezért is ajánljuk mindig, hogy lehetőségekhez mérten a legjobban kapcsoljuk le a szolgáltatói eszköz router funkcióit és használjuk saját eszköz erre a célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60235) hemaka válasza AcCEsS (#60233) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szerintem aki tudja mi az a mikrotik, az ide be sem nez, egybol a mikrotik topikban fog erdeklodni, hogy melyiket vegye. Persze haladoknak be lehet tenni, meg a Ubiquiti-t is, ha valaki erzi magaban az erot. :)

(#60236) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Sajnos téglásította a tplink 3600-as routerem (reset helyett). Mit ajánlanátok a helyére?
Amire használnám:
* Vezetéken kapná az internetet
* WDS bridge
* Tv készüléket szolgálna ki vezetéken
* Mobil eszközök (telefonok, ipad, laptop)

Szeretném ha holnap meg tudnám venni, köszönöm előre is a javaslatokat:R!

Aki esetleg tud embert Pesten, aki szervizeli a mostanit, az írja meg!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#60237) Gubek-Einste válasza kleinguru (#60236) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7
30k felett: Asus AC66U B1/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C8/C9

Javítás ügyében pedig ITT érdeklődjél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60238) mcll válasza kleinguru (#60236) üzenetére


mcll
aktív tag

Szia! Mondjuk konkrétan a 3600-os nem járt még a kezemben, de jópár téglásított 3020-ast életre keltettem már. Van UART Serial konverterem, szerintem megoldható a dolog. Dobj egy mailt, vagy inkább FB-n keress meg (https://www.facebook.com/mychroleslie) ha érdekel a dolog.

[ Szerkesztve ]

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#60239) kleinguru válasza Gubek-Einste (#60237) üzenetére


kleinguru
addikt

Tégla családi ház, vasbeton födém, pincét kellene "szórnia" és a konyhát, 10-es válaszfal kb 10 méterre tőle.

80/5Mbits net van, ez később lehet a duplája.
Kliensek: 4 iphone, 1 ipad, 2 WP, 1 laptop (ez az elméleti max, egy időben egyszerre, főleg csak a telefonok és az ipad)
Nem gondoltam sok pénzt rákölteni bruttó 20K max
Semmi extra, a másik megold mindent, egyedül a wds bridge funkcóját szeretném használni.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#60241) #19482368 válasza AcCEsS (#60233) üzenetére


#19482368
törölt tag

Én osztom véleményed.

(#60244) Gubek-Einste válasza kleinguru (#60239) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben első körben az Archer C7-et nézd meg talán.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60245) KunEmber válasza Gubek-Einste (#60237) üzenetére


KunEmber
senior tag

Gubek, semmilyen specifikációt nem látok. Létezhet, hogy ez az ajánlott router nagyon olcsón?
https://euronics.hu/hu/termekek/asus-rt-ac66u-1750mbps-gigabit-lan-wireless/p/157546

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#60246) Vigyorka válasza KunEmber (#60245) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Nem derül ki a leírásból, hogy melyik verzió.. /sima, B1 vagy B2/
Az USB típusa segíthetne, ha meg lenne adva.

Vigyorka

(#60247) KunEmber válasza Vigyorka (#60246) üzenetére


KunEmber
senior tag

Akkor nem csak én nem látom... Be kell próbálkozni, ott kell hagyni?

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#60248) Vigyorka válasza KunEmber (#60247) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Vagy bemész egy boltjukba ahol van és megnézed..
///Telefonra e-mailre nem válaszolnak! :o ///

Vigyorka

(#60249) Tommmysun válasza Vigyorka (#60248) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Én is ezt a routert néztem náluk még múlthét csütörtökön Glamour napok keretein belül árulták elvileg ennyiért, de úgy látom tök mindegy, anélkül is ennyi :D .... én írtam nekik üzenetet, amire elvileg 24 órán belül válaszolnak .... azóta is (és ugye ez volt csütörtökön).

De egyébként van a linkelt oldalon specifikáció és ott azt írja, hogy "2x USB 2.0", illetve a képek alapján is a régebbi típus, de kíváncsi lennék én is.... hátha ... csak sajnos pont nálunk nincs készleten a termék :( .

(#60250) KunEmber válasza Tommmysun (#60249) üzenetére


KunEmber
senior tag

Estefelé beugrok egybe és megnézem. B1 és B2 is jó? Vagy csak a B1 a jó, és A1/B2 kerülendő?

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.