Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60051) prandris


prandris
tag

Sziasztok! Egy 35nm-es panellakásban jó választás lehet egy használt tplink wdr3600? digi 100-as nettel lenne használva, laptop és tv vezetékesen lenne csatlakoztatva, 2-3 telefon wifin menne. Mi a véleményetek? Vagy elegendő erre egy új olcsóbb router is? Köszi

(#60052) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok,

Gondolkodom hogy vegyek egy új routert amin adott a torrent kliens lehetőség USB csatlakozóval. A célom nem az hogy HD filmeket onnan seedeljek és közben töltsek le fullon, hanem leginkább az, hogy a bedugott pen drive-on kis méretű (értsd max 10 megás) fájlokat futtassak a kliensben a nap 24 órájában. Ebben kérném segítségeteket hogy ilyen célra mit ajánlotok.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#60053) qnadam válasza prandris (#60051) üzenetére


qnadam
veterán

a wdr jó lesz, nekem nagyobb helyen is bevált több eszközzel, gyorsabb nettel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60054) Bass


Bass
addikt

Sziasztok kellene vennem panelba(47nm) egy wifi routert. Most egy 300-s tp link van ,sima 1 sávos de nem ártana 2 sávos mert a tombben sokan wifiznek es a jel nem a legjobb. 100-s digi netem van. 1 tv 1 laptop es 2 mobil lenne rajta. Kimeztem 2 fajtát de ezeken kívül van jó ajánlat azt is szívesen fogadom.A tp link azért szimpi mert régóta ezt a márkát használom az egyszerű konfigurálása miatt. Jah és mde jó az usb port egy routeren? Köszönöm

TP-Link Archer C20 AC750

TP-Link Archer C50 AC1200

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#60055) Gubek-Einste válasza MNBT (#60052) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Alapvetően gigabites portokkal rendelkező típust kellene választani.
Torrent kliens szinte csak CFW alatt elérhető így erre készüljél fel, viszont CFW alatt általában nincsen hardveres NAT így a gyorsabb netek alatt nem ideális.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60056) Gubek-Einste válasza Bass (#60054) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyik sem ajánlott a kinézett eszközök közül.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Jah és mde jó az usb port egy routeren? Köszönöm
Ezt nem értem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60057) Core2duo6600 válasza Bass (#60054) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mire jó az USP port 1 routeren ?

Arra, hogy az arra alkalmas eszköznél mobilnetes stickel tudja elérni az internetet, ill. egy pendrive vagy egy hattertar válik elérhetővé a csatlakoztatott eszközök számára

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#60058) qnadam válasza Core2duo6600 (#60057) üzenetére


qnadam
veterán

vagy nyomtatónak. vagy kamerának. vagy időjárásjelentő eszköznek. vagy hangkártyának. vagy tunernek. vagy bárminek :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60059) Bass válasza Gubek-Einste (#60056) üzenetére


Bass
addikt

Ezeket én mind leírtam. Panel ,47nm. Digi 100mbites net 1db tv,1db aptop.és.2db telefon lógna rajta. Nekem semmi extra dolog nem kell,jöjjön rajta a net. Az eddigi is jó csak azt javasolták hogy dualbandes legyen mert akkor kevesbe zavar be a tobbi lakó routere. Teljesen átlag user vagyok semmi extra dolgot nem várok el,nem is tudom mit várhatnék el. Halandó vagyok 😀

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#60060) Core2duo6600 válasza qnadam (#60058) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Így igaz :)

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#60061) Core2duo6600 válasza Bass (#60059) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Válasz egyet az ajánlottak közül, ami AC -és és gigabites portokkal rendelkezik, és akkor nem lőssz mellé.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#60062) Bass válasza Core2duo6600 (#60061) üzenetére


Bass
addikt

Csak még egy kérdés mi az a cfw vagy mifene. Tényleg halandó vagyok 😀
Erről vélemény?
Mégse 20000ft. Család mellett fontos az ár is.

[link]

[ Szerkesztve ]

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#60063) MaCS_70 válasza Bass (#60062) üzenetére


MaCS_70
félisten

Custom FirmWare -- azaz nem gyári alapszoftver.
Mivel a készítőiket nem kötik a gyártókra vonatkozó korlátozások, illetve gazdasági érdekek, rendszerint többet tudnak, mint a gyártó által feltett rendszerek. (Emiatt viszont gyártói támogatás helyett közösségit kapsz hozzájuk, általában sokkal szélesebb bázison.)
Teljesen önálló pl. a DD-WRT, OpenWRT vagy a Tomato, de az Asusnál magára a gyári AusWRT-re épül, annak a "kibővített" változata a Merlin és az abból kiágazó HGG.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#60064) Bass válasza MaCS_70 (#60063) üzenetére


Bass
addikt

Jaj köszi de azt sem tudom miket írsz 😁 Menjen rajta a net , a laptop meg a telefonok mennek rajta 5ghz-n az már nekem elég ,ha a szomszédok 2.4-s wifijei nem zavarnak be,ez lenne csak a cél.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#60065) MaCS_70 válasza Bass (#60064) üzenetére


MaCS_70
félisten

Esete válogatja, hogy mikor jön jól a CFW. Az általános felhasználói igényeket általában bőven kielégítik a gyári rendszerek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#60066) AcCEsS válasza Bass (#60062) üzenetére


AcCEsS
senior tag

CFW = Custom FirmWare

Nem hivatalos, azaz nem a gyártó által kiadott, de többnyire jelentősen felokosított firmware.

u.i.: Bocs, csak most vettem észre, hogy már más is válaszolt... :P

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#60067) bluemirage válasza Bass (#60062) üzenetére


bluemirage
őstag

A legolcsóbb ajánlható gigabites dualband-es router pont egy D-Link eszköz, de a DLink-ből egyetlen típust merünk ajánlani, pont azt a legolcsóbbat a 860L B1-est és arra is célszerű telepíteni valami nem gyári firmware-t, hogy stabil legyen. Ennyit a DLink-ről.
Illetve most az Ipon-ban pont 18406 Ft a kifutó TP-Link Archer C5-ös, legalábbis rendelhető státuszban van.
Ez alatt sajnos nincs ajánlható dual band-es router.

A Te pénzed, tehetsz próbát egy 842-essel is. :U

Meliora sunt bono inimica

(#60068) jerry311 válasza bluemirage (#60067) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát ja, rég volt amikor a D-Link DIR-655-öt használtam. Arra még rá mertem engedni simán 1000+ kapcsolatot, nem viselte meg.

(#60069) MNBT válasza Gubek-Einste (#60055) üzenetére


MNBT
tag

72nm-es lakás (tégla építésű) egy 2 emeletes társasházon belül. Falszomszéd egy fent , kettő oldalt van. Jelenleg egy TP Link WRB41N típusú routerünk van [link]
Net sebesség az 35 Megabit/s, ezt két laptop, és néha különböző időben 2 telefon használja sima internethasználatra, de leginkább 17 óra után.
Beszerzésre 20 25 ezer , bár nem tudom milyen árkategóriákban vannak a torrent klienses routerek.

(#60070) csbeci


csbeci
tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata a d-link DIR-895L AC5300 routerrel kapcsolatban? 1 szintes családi házba keresek valami jó routert ami lefedné az egész házat. Most jelenleg egy TimeCapsulet és egy Airport expresst használok, ezt váltaná ki a d-link! Segítséget előre is köszönöm! Üdv

(#60071) Gubek-Einste válasza MNBT (#60069) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 20k-s határral: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: TP-Link Archer C7 (csak CFW-vel torrent képes)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60072) Gubek-Einste válasza csbeci (#60070) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen vele tapasztalat.
Az nem garantálható, hogy egyetlen eszköz elég lesz ha most kettő van használatban, sőt valószínű, hogy a jövőben is kelleni fog.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60073) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Mi a különbség egy TP-Link W1043NDv2 és TP-LINK Archer C2 AC750v5 router között?
Olyan, mintha az utóbbi az előbbi utódja lenne csak nagyobb wifi sebességgel. Proci, memória szempontjából van valami különbség? Érdemes lehet váltani, ha csak az 5GHz wifi a különbség?

(#60074) jerry311 válasza #54715584 (#60073) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hosszabb ideig használtam egy C2-t AP-nek, nem volt vele bajom. Viszont nem is kellett NAT, meg tűzfal feladatokkal foglalkoznia. Stabil volt, amikor azt hittem, hogy nem, akkor sem a C2-nek volt baja.

(#60075) 543g45gfdgfd válasza Multibit (#60042) üzenetére


543g45gfdgfd
csendes tag

Köszi!! :DD

(#60076) Gubek-Einste válasza #54715584 (#60073) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 1043ND egy csak 2,4 GHz képes eszköz és ajánlott kategóriás, a C2 pedig egy belépő szintű AC-s és nem is ajánlott.
Nem érdemes a váltás, ha kellene az 5 GHz/AC-s wifi akkor válasszál az ajánlott eszközök közül inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60077) mobilizmo válasza jerry311 (#60074) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szia!

Valamilyen cfw-t fel lehet rá rakni, amivel transmissiont vagy egyéb torrent klienst is telepíteni lehetne rá?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#60078) jerry311 válasza mobilizmo (#60077) üzenetére


jerry311
nagyúr

Passz, sosem nézelődtem ilyen irányba, mert nem volt rá szükségem.

(#60079) Balli


Balli
őstag

Ideje beszerezni a Digi által kapott modem/router mellé egy használható routert is, amihez kérnék segítséget :)
Környezet: összesen 100nm2, kétszintes új építésű ház. Kertvárosi környezet, azaz nincs túl sok más wifi a közelben.
Net: Diginet 1000
Jó pár kisebb, nagyobb eszköz csatlakozna már rá wifi-vel, ami csak bővülhet a jövőben, szval bírja a sok eszközt. De nyilván nem egy számítógéppark lesez rákötve. NAS van külön, az csatlakozik majd hozzá kábelesen.
Komolyabb megkötés nincs az árra, legyen racionális, jó ár/érték arányú... azért 40k-be lehetőleg férjen bele. Megbízhatóság nyilván fontos, és az egyszerű használat/beállítás előny.
Mit tudtok ajánlani?

Athens 2004

(#60080) Core2duo6600 válasza Balli (#60079) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ide min. 2 AP kell, egy eszközzel ekkora teret normálisan besugárózni nem lehet.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#60081) Balli válasza Core2duo6600 (#60080) üzenetére


Balli
őstag

Alsó szint közepén a plafonhoz közel lenne elhelyezve (lépcső alatt). Így sem lenne elég?
Mert 50nm kicsit felfele és 50nm kicsit lefele, amit le kellene fednie, úgy hogy nagyjából középen van az eszköz.

Athens 2004

(#60082) Core2duo6600 válasza Balli (#60081) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Előre senki nem mondja meg, hogy milyen lesz, nálunk nem volt elég, hasonló méretű házban.

Ott van a fődém, ami ha vasbeton, szintén nem a Wifi kedvence, fügőlegesen még átmegy a 2.4 es aránylag használható módon, pl a skype hívást lehet használni a telon, de ha elmegyek a telóval úgy, hogy a pl 45 fokos szöget zár be légvonalban a 2 eszköz egymással, már 0.
Megpróbálhatod eggyel, de ha kicsi akkor bármikor tehetsz mellé egy AP ét.

Attól, hogy sok antennája van, nem lehet messzebb fogni a jelet !

A falak erősen hatnak a rádiójelek terjedésére.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#60083) #19482368 válasza Balli (#60079) üzenetére


#19482368
törölt tag

40k-ban max? Sovány minden.
Max csak tákolásos soho partik, és társaik. Amiket ha akarnál se tudnád normálisan felügyelni. Egy jó AP közel 40k, neked ráadásul többre is szükséged van. És az csak AP, hol van a többi? Na mindegy is. Faxa Tp-Link, meg Asus és társai. De ha normálisan ki akarod építeni akkor bizony kevés a 40k.

(#60084) Balli


Balli
őstag

Köszönöm a válaszokat! Kicsit meglepődtem most ezen, mert a gyagyi DIGI “modem/router” is fellövi a wifi jelet az emeletre, bár igaz néha elmegy a jel, de egy éven keresztül nem volt vele komolyabb probléma.
Egyébként leginkább az alsó szinten vannak csak eszközök jelenleg amik csatlakoznak hozzá. Ezek csak apróságok, nem 4k videót szeretnék wifin streemelni vagy ilyesmi.
Amennyiben egy normális rendszert szeretnék kiépíteni ehhez a környezethez, akkor mit tudtok ajánlani konkrétan? Úgy hogy akkor nincs a 40k limit

Athens 2004

(#60085) Multibit válasza Balli (#60084) üzenetére


Multibit
veterán

Azért ne kezdj el rögtön nagy pénzeket elverni! :) Első körben én egy Asus RT-AC58U-val próbálkoznék úgy, hogy a 2.4 GHz-es antennáit az emeleti eszközöknek kedvezően állítanám be. Az 5 GHz-esek meg ellátnák a földszinti klienseket. Aztán, ha nem elég, egy AP-t az emeletre tenni, kábellel összekötve a főrouterrel.

(#60086) jobesz


jobesz
tag

Aki olcsó routert keres az nyugodtan vegyen asus n14u routert, elötte nekem n12d1 volt
Jobb az n15u, de drágább is. 90 megabitet tud wifin az n14u 100 megabites netből. Az n12d1 80 megabitet tudott wifin 100 ból.
Van ami a 100 ból ( kábelen mérve 98 mbit) jobban kihozná a wifit akár 95megabitre? Gigabit felesleges , 100 megabit a plafon, ilketve ahová költözünk ott adsl 50 a legtöbb, 100 ra majd 1x xsak bővül talán...

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#60087) Balli válasza Multibit (#60085) üzenetére


Balli
őstag

Köszömöm a tippet!
Két kérdésem lenne még, elnézést valószínűleg elég naívak, csak jobb tisztázni
1.) Asus RT-AC58U vs ASUS RT-AC87U: egy nagyobb kategóriás router, mint ebben a példában nem, nem terjeszti erősebben a jelet? Itt a topicban olvastam, hogy valakinek az utóbbi egy 150nm-es házat simán belőtt két szinten.
2.) A digi által adott router/modem megkerülhetetlen (TV modemként is funkcionál), azaz majd a routert ebbe kell csatlakoztatni. Ha ebből a router/modem-ből vezetem ki kábelesen a neten az ugyanaz, mintha egy profi routerből vezetném ki, vagy van különbség?

Athens 2004

(#60088) mobilizmo válasza Balli (#60087) üzenetére


mobilizmo
addikt

Alapvetően nem értek hozzá, de nyilván függ az antennák számától és minőségétől is, hogy hogy "terjeszti" a jelet, de alapvetően inkább az adás teljesítménye befolyásolhatja, az meg szabályozva van max. 100 MW-ban, ha jól tudom. Szóval ilyen értelemben kevéssé függ össze a router árával az általa wifivel besugárzott térfogat nagysága.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#60089) Multibit válasza Balli (#60087) üzenetére


Multibit
veterán

Nem lehet megmondani előre, hogy nálad melyik "terjeszti jobban a jelet". Szerintem az AC87U ár/érték aránya rossz. Túl van árazva.
A Digis eszközt tetesd bridge módba és használd a saját routere(i)det!

(#60090) Gubek-Einste válasza mobilizmo (#60077) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen rá semmilyen CFW.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60091) Gubek-Einste válasza jobesz (#60086) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

100-as port limitje miatt ez már nem lesz több, gigabites portra van már szükség az előre lépéshez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60092) Core2duo6600 válasza Balli (#60087) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A Digi ONT -ot a Digi át tudja kapcsolni Bridge be.

Van különbség. . . Nem is kevés.
Tűzval az ONT ban nincs.
és így tovább.
Ha saját routert akarsz rátenni, bridge be kell rakatni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#60093) Balli


Balli
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Valószínűleg egy ASUS RT-AC66U routert fogok választani, ami 5k-val drágább csak, mint az AC58U. Fura hogy a 66-nak csak 3 antennaja van mig az 58-nak 4db, de ugy olvastam ez nem igazi hatrany.
Igazából azok az eszközök ahol fontos a sebesség azok mind kábelre vannak követve, azaz wifi sebességben ez bőven megfelel. Fontos eszközök lent vannak, fentre minimálisan kellene, de ha nem lesz elég majd bővítek. Ez a bridge mód nekem még kínai, de majd utána fogok olvasni ;)

Athens 2004

(#60094) Gubek-Einste válasza Balli (#60093) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen csak B1-t vegyél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60095) Balli válasza Gubek-Einste (#60094) üzenetére


Balli
őstag

Az akkor, még plusz 7k :D és akkor már csak 14k kellene és ott a AC68U, ennek igy soha nincs vége...
Miért javaslod ennyire? Techinkai adatok alapján nem látom, miert kellene inkább az mindenképpen

Athens 2004

(#60096) Gubek-Einste válasza Balli (#60095) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Újabb és jelentősen erősebb hardverrel rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60097) Balli válasza Gubek-Einste (#60096) üzenetére


Balli
őstag

Most néztem, mégis van ugyannyiért mint a sima változat. Ez lesz akkor, köszi!

Athens 2004

(#60098) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Ez most a B1 verzió? Illetve a CFW megoldja a jel dobálás próblémát? Elég sokan panaszkodnak rá, hogy egy rakás szar az egész router. Eldobja a jelet, elfelejti a jelszót stb.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#60099) Gubek-Einste válasza IntelKiller7 (#60098) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szinte biztosan B1.
A gyári firmware-rel sok gond van, pont emiatt ajánlott csak CFW-vel. Kérdezzél rá a saját topikjában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60100) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok.

Nemrég vásároltam egy TP-Link Archer C5 routert.
Tökéletesen működik, de hiányolok belőle pár funkciót (pl.: QoS).
v2-es, ami azt jelenti, hogy custom firmware nincs hozzá, nem támogatott.
Milyen hasonló tulajdonságokkal (egyszerre 2,4GHz és 5GHz WiFi is, gigabit portok...) megáldott routert tudnátok ajánlani, amihez esetleg van CFW is?

Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.