Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60701) Gubek-Einste válasza ToBeY (#60698) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

D-Link 860L B1 CFW-vel ami ajánlható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60702) sinak


sinak
tag

Sziasztok.
Van egy két hetes TP-LINK ARCHER C5-ös V2-es verzió Routerem. Vettem hozzá cseregaranciát is. A gondom az, hogy az ígérete ellenére nem tudok rajta keresztül HD tartalmat nézni. Sem rádugott NAS-ról sem USB-re dugott HDD-ről. Fél percenként pufferel. 2,4 Ghz és 5 Ghz-en is ugyanúgy.
Továbbá ha kimegyek a nappalimból egy másik szobába, (ami egyrészt nincs messze másrészt egy darab tégla sincs a házban, mivel könnyűszerkezetes) eldobja a rákapcsolt eszközt és csak a telón (Galaxy S7) Wifi ki-be kapcs után kapom vissza a kapcsolatot.
A kérdés az, hogy ez szerintetek megalapozza-e az eszköz garis cseréjét.
Egyébként semmit nem állítgattam rajta. Csak a Wi-fit jelszavaztam le és kész. Nem akarok vele mókolni, csak használni. Azért bosszant, mert a szolgáltatós (UPC ConectBox) routerrel minden ment flottul, csak ott jelerősség problémám volt.

[ Szerkesztve ]

(#60703) ToBeY válasza Gubek-Einste (#60701) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi szépen ez szimpatikus,remélem elbírja a Gigabitet és wifin lógó eszközöket is. :K

(#60704) mzso válasza woodworm (#60686) üzenetére


mzso
veterán

Aha kösz. A HW nat-nak mi a lényege?
Nem is értem, hogy ebben az esetben mi a "hardver", össz-visz egy proci van a routerekben. Van még valami ASIC NAT címfordításhoz.
(Amúgy NAT címfordítás ennyire lényeges? Minden csomagnál meg kell csinálni a routernek, vagy mi?)

Máshol azt mondták az gyári FW-vel alapból megy, igaz ez? Az szokásos, hogy az emberek lecserélik a FW-t? Mi hasznom származna belőle?

Egyébként honnan érdemes akkor rendelni? Banggood?

Gondolom a Padavan a CFW-hez valami szoftver

[ Szerkesztve ]

(#60705) mzso válasza Gubek-Einste (#60701) üzenetére


mzso
veterán

A CFW az miben segít, javít a dolgokon?

(#60706) woodworm válasza mzso (#60704) üzenetére


woodworm
veterán

Nem processzor, hanem soc van már a készülékekben. Ezekben egyetlen lapkára integrálták az összes, vagy majdnem az összes összetevőt. A hwnat a processzornak segít be, hardveresen gyorsítja a natolást.
A xiaomi esetén nagyon jó a gyári fw is, gyakorlatilag egy módosított openwrt. Egyetlen hibájának az igmp hiányát lehet felróni, iptv nem működik rajta tökéletesen. A repeater üzemmód váltott frekvencián működik.
Nem néztem az árakat, de én a bg, gb párosról szoktam rendelni, ahol éppen jobb vétel.

Egyébként a 860l nagyon hasonló hardver, ugyanarra a soc-ra épül, csak a gyári fw problémás, a cfw erre megoldás.

(#60707) kezo0 válasza Gubek-Einste (#60700) üzenetére


kezo0
addikt

És gyakran a más helyeken olvasható vélemények is – pl. akár itt is. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#60708) k.soma


k.soma
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg egy TP-Link 1043ND v1 routerem van. Új kora óta az enyém, kb 8 éve van meg. Eddig viszonylag hibátlanul működött, 1 éve openwrt firmwaret raktam rá a stabilitás növelésének érdekében. Mostanság viszont néha nem csatlakozik 1-1 eszköz rá, vagy néha 1 eszközt ledob a hálózatról, a kezelőfelülete nem minden eszközről érhető el.. szóval haldoklik szegénykém.
A helyére nézek utódot.
A helyszín panel lakás. Nincs kábellel már semmi sem összekötve, TV, PS4, laptopok, telefonok minden wifin megy.

A kiszemelt utód pedig D-Link DIR-859 vagy méginkább a D-Link DIR-869 tipus a dual core proci miatt és pcx-en ~3k az árkülönbség.
Ebben a 20-30ezres kategóriában nem láttam versenytársat ami szimpatikus lenne.
Nagy hatótávot ígérnek ezek a routerek, már tudják az 5Ghz-et (amit a régi nem tudott).

Azért fordulok hozzátok, hogy ha tudtok tapasztalattal vagy egy jobb ajánlattal szolgálni ilyen kategóriában akkor osszátok meg velem.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Szerk.: Hasznalt cucc is szobajöhet ha érdemes szerintetek..

[ Szerkesztve ]

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#60709) gyulaitomika


gyulaitomika
tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a telekomos 2000-res netet kaptuk meg most, és jelenleg 2db TL-SG1005D viszi a netet szerte a házban(3 asztali géphez, 1 laptop és 1 router a wifihez).

Kérdésem az, hogy mivel ez elvileg csak 1000-res netet tud, így milyen switch-et vegyek, ami lekezeli a 2000mb/s-t?

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#60710) Gubek-Einste válasza sinak (#60702) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60711) Gubek-Einste válasza mzso (#60705) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Custom firmware vagyis nem a gyártó által készített.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60712) Gubek-Einste válasza k.soma (#60708) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amit csak lehet az érdemes kábelen használni.
Ezekkel a D-Link-kel nincsen tapasztalat de a D-Link gyári firmware nem olyan jó mint kellene.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60713) Gubek-Einste válasza gyulaitomika (#60709) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Gigabites feletti tudás switch-ek 100k és afelett kezdődnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60714) gyulaitomika válasza Gubek-Einste (#60713) üzenetére


gyulaitomika
tag

Az szép..:D

Akkor majd mikor elterjednek..vagy talán a telekom tud biztosítani egyszer később?

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#60715) mzso válasza Gubek-Einste (#60685) üzenetére


mzso
veterán

Hát, rájuk néztem. Mikrotik-et csak 20 ezer fölött látok. Ubiquiti-t 16k-tól ha jól nézem, bár azzal sem járok jobban mint ha wifiset vennék.

Esetleg a ToBeY-nek ajánlott D-Link 860L B1-en kívül még alternatíva minimál árszínten 1000Mbit-es nethez?

(Bocs a sok hsz-ért, de most információ gyűjtési fázisban vagyok. :) )

(#60716) mzso válasza woodworm (#60706) üzenetére


mzso
veterán

Oké, kösz. Most nézem, hogy csak két LAN port van. Ez még meg kell gondolnom, hogy hiányát fogom-e érezni, 3-4nek.

[ Szerkesztve ]

(#60717) krealon válasza mzso (#60704) üzenetére


krealon
veterán

"A HW nat-nak mi a lényege?
Nem is értem, hogy ebben az esetben mi a "hardver", össz-visz egy proci van a routerekben. Van még valami ASIC NAT címfordításhoz.
"

HW NAT eseten a switch vegzi a cimforditast, amivel a switch - CPU - switch ut, valamint a netfilter altali csomagfeldolgozas "megsporolhato".
A hatranya, hogy a tuzfalon (netfilter) nem mennek at a csomagok, igy ez a vedelmi lehetoseg kiesik (pl QoS vagy szures).

(#60718) Gubek-Einste válasza mzso (#60715) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen más.
LAN port hiányát switch-csel tudod megoldani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60719) k.soma válasza Gubek-Einste (#60712) üzenetére


k.soma
senior tag

A net az Digi 100as jelenleg 100/50Mbit azthiszem. De nem lehetetlen hogy 200asra váltanék, mert a 1043 már azt se szerette annyira.
A környezet az panel, szóval vasbeton falak mint írtam. Az eszközök minimum 1 maximum 3 falon keresztül lesznek eszközök, 5-15méterre a routertől.
Eszközök a legnagyobb felhasználáskor: 2 laptop, 1 okosTV, PS4, 3 okostelefon.
A beszerzésre max 30ezret szánnék, ilyen nethez szerintem nem is kéne többet.
A router felé az igényeim: stabil, a lakásban legtávolabbi ponton is lehessen stabilan netezni, ne 0 meg 1 pálcika legyen az erősség. Torrentezni nem igazán akarok, leszoktam róla. Más igény nincs. :R

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#60720) Gubek-Einste válasza k.soma (#60719) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Távolságra/sebességre nincsen garancia, csak a helyszínen dől el mi lesz.

Ajánlott típusok 20k-s határral: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60721) mzso válasza krealon (#60717) üzenetére


mzso
veterán

"A hatranya, hogy a tuzfalon (netfilter) nem mennek at a csomagok, igy ez a vedelmi lehetoseg kiesik (pl QoS vagy szures)."
Szóval akkor ez egy kikapcsolható dolog? Vagy automatikusan kikapcsolódik, ha valaki pl. QOS-t használ?

(#60722) mzsombor válasza k.soma (#60719) üzenetére


mzsombor
tag

Az ugye vágod, hogy nincs már 200-as csomag? FTTB területen (panel jellemzően ez) már csak 100/100, 500/200, 1000/200 csomagok vannak!

(#60723) Gubek-Einste válasza mzso (#60721) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Típustól függ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60724) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Milyen relatíve olcsó ajánlott AC-s router létezik ahol a portok is gigabitesek? Nagyon jó lenne a Xiaomi mini és az új 4 antennás verzió, de csak 10/100-asok a portok, ami számomra érthetetlen. Nem csak itthoni ötletek jöhetnek, kínai márkák, ebayes, aliexpresses és egyéb népszerű webshopok is működhetnek. Tehát a lényeg az AC-s wifi, gigabites portok és megbízható, stabil működés.

Köszönöm :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#60725) Gubek-Einste válasza The DJ (#60724) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott) vagy Xiaomi 3G.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60726) k.soma válasza mzsombor (#60722) üzenetére


k.soma
senior tag

Az lehet :D Pár éve az volt nekünk, csak a router nem bírta ezért kisebbre váltottunk.

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#60727) k.soma válasza Gubek-Einste (#60720) üzenetére


k.soma
senior tag

Akkor amit én írtam a D-Link DIR-869 nem jó? :F

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#60728) Gubek-Einste válasza k.soma (#60727) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen vele tapasztalat de ha gondolod tehetsz vele egy próbát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60729) mzso válasza Gubek-Einste (#60725) üzenetére


mzso
veterán

Ja igen, ezt elfelejtettem kérdezni: a B1 mi a végén? Van több fajta egy típuson belül mert én abszolút sehol nem láttam B1-et feltüntetve. Úgyhogy elég lehetetlen kideríteni, hogy B1-es-e vagy sem. (Ha van egyáltalán érdemi különbség...)

(#60730) woodworm válasza mzso (#60729) üzenetére


woodworm
veterán

Ez a hardver verzió számozása. Eddig még mindenki b1-est kapott, aki vásárolt belőle.

(#60731) k.soma válasza Gubek-Einste (#60728) üzenetére


k.soma
senior tag

Köszi a segítséget és a gyors választ. :R

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#60732) Goya


Goya
csendes tag

Sziasztok!
Egy nagyobb családiház méretű épületben kellene a wifi-t megoldani (most egy TP-Link WR841ND v8-at használok, de valószínűleg nem bírja a terhelést, mert sokszor újra kell indítani). A probléma az, hogy ha sok ember tartózkodik az épületben, akkor már az alap böngészés is leterheli a rendszert.
Az épület 3 szint, tégla falak, beton födém. A router az épület közepén lenne elhelyezve, az 1. emeleten. Így a kliensek és a router között max. egy fal és egy födém lenne, max. 10 m távolságban.
A net 50/5 Mbps, perzse ez nőhet.
Kliensek: 1 Pc, 1 laptop, 4 mobil, 2 tablet, 1 NAS, 1 Rasplex+Tv (ez az alap felállás, ezzel nincs is gond), + 15-20 mobil és 4-5 tablet (ezek stabil működéséhez keresek megoldást).
Annyit szánnék rá, amennyit szükséges, hosszú távra tervezek.

(#60733) #12681728


#12681728
törölt tag

Sziasztok!
Egy 90 négyzetméteres Teglalap alakú házban szeretnék megfelelő internet sebességet kialakítani!
Jelenleg középen van a router(TL-WR841N). Aház két végében pedig 2 db repeater.(Egy Tp-link és egy Tenda).
A probléma az hogy ha többen vagyunk rácsatlakozva a netre Wifi-n keresztül, ez átlagban olyan 6-7 eszköz, akkor még a youtube videókat sem lehet normálisan betölteni. Gondolom a router bizonyul gyengének.
Tudnátok ajánlani esetleg valami erősebb típust? Olyan 15e Ft lenne a keret.
Jah a net egy invitel 100Mb-os csomag jelenleg.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#60734) Flashget


Flashget
félisten

Udv.
Jelenleg Digikabelen, panel lakasban TP-Link 1043 ND V2 routert hasznalok. Amiert cserelnem az a 5GHz hianya mivel egyre tobb az ilyen savszelt is tudo kutyu a csaladban (mobil, tab,tv) es szeretnk wifin kihasznalni a sebesseget. Ill. a Digi bevezette mar korabban az Ipv6-ot is igy azt is tudnia kell az uj routernek.
Amit kineztem az a TL Archer 7 es azt mar tudom abbol is a V4-es verziot kell venni.
Mi van ebben az ar kategoriaban meg alternativakent? Asus?

Realme GT Master Edition

(#60735) Draken válasza Flashget (#60734) üzenetére


Draken
őstag

Most üzemeltem be egy ac66u b1-et, tökéletes, egyszerű és átlátható! előtte 841-em volt, 500ra emeléssel érett a csere!

(#60736) Flashget válasza Draken (#60735) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#60737) Multibit válasza Flashget (#60734) üzenetére


Multibit
veterán

Az előttem szóló fórumtárs már javasolt egy jó típust. Azon kívül:
D-Link DIR-860L B1 (LEDE vagy Padavan javasolt rá, a gyári szoftvere gázos). Ez a modell - ha minden igaz - nem sokáig kapható, viszont érdemes lehet venni, mert igen olcsó (< 20 eFT).
Ha külföldről rendelés is játszik, akkor állítólag igen jó vétel a Xiaomi 3G. OpenWRT-alapú szoftvere van. IPTV-re nem ideális, de neked amúgy is Digi DVB-C-d van.
E két modell a beszámolók szerint PPPoE-n is kihajtja a gigabites netet.
Az általad említett Archer C7 is jó, de annál figyelembe kell venni, hogy csak gyári szoftverrel gigabit-képes. Ugyanez érvényes az Asus RT-AC58U-ra is, bár arra, ha jól tudom nincs is CFW - egyelőre.
Természetesen van még számos alternatíva, pénztárca kérdése (is), hogy melyiket választod.

(#60738) Gubek-Einste válasza Goya (#60732) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebbe kellene elkezdeni gondolkodni, szintenként legalább 1-1 darab AP de teszt alapján több sem elképzelhetetlen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60739) Gubek-Einste válasza #12681728 (#60733) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 1043ND kijön a keretből de lehetséges, hogy kellhet még a másodlagos eszköz is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60740) #12681728 válasza Gubek-Einste (#60739) üzenetére


#12681728
törölt tag

Szia, köszönöm az ajánlást! Ebből a tipusból melyik? v3;v4 vagy sima? Illetve hogy érted hogy másodlagos eszköz?

(#60741) Gubek-Einste válasza #12681728 (#60740) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

v3 és v4 is jó lesz.
Az eddig használt repater-ek a másodlagos eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60742) #12681728 válasza Gubek-Einste (#60741) üzenetére


#12681728
törölt tag

:R :R

(#60743) Flashget válasza Multibit (#60737) üzenetére


Flashget
félisten

Koszonom a kimerio valaszt.
Tudok a xiaomi routerrol varom a 11.11-t mennyire arazzak be jol. :)
Alternativakent ebben a 25-30K arban gondoltam, de par hszt visszaolvasva ez az Asus nem nyerte el a tetszesem. TL router is gyari fw-vel ment nalam ez nem gond. 1043 V1-re raktam fel anno az openwrt.

Realme GT Master Edition

(#60744) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Ismerősöm szeretne a mostani routere helyett venni egy jobbat, melyet csak nevezetesré + youtube-ra használ.
Mostani Eszköze TP-Link 841ND-s router ha jól emlékszem

fontossági szempont:
- Lakás emeletes, 100nm
- Netezésre + Wifire kell
- UPC vagy telekomos nete van , 50mbit
- Egyszerre max 3-4 eszköz lóg rajta (telefon+laptop+TV)
- Nem kövelező az AC-s szabvány támogatása
- Árban: Max 15k

Ő az alábbi routert nézte : TP-LINK Archer C50 AC1200 Router

Én ehelyett inkább a TP-LINK Archer C5 routert ajánlottam mely 18k környéke vagy a ASUS RT-N18U routert.

Ezek helyett van más ami ajánlott?

Illetve mondtam neki, esetleg ha venne routert akkor ezt másodlagos routernek az emeletre még felhelyezni, mellyel jobb lefedettséget biztosít.

Segítséget előre is köszi.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#60745) Gabesz25


Gabesz25
tag

sziasztok,

routert keresek, általános felhasználásra. Telekom hálózatban (50-es net), egy ZTE Speedport Entry 2i mögé konfigurálnám. lényeges lenne az 5GHz WIFI és hogy 2 db USB legyen rajta. Egy a hálózati nyomtatónak, egy pedig NAS-nak, amiről torrent futna plusz filmek stream-elése is menne róla. ár 20e körül, de nyilván ha van jó eszköz olcsóbban....
köszönöm

(#60746) Multibit válasza Gabesz25 (#60745) üzenetére


Multibit
veterán

egy pedig NAS-nak
:Y
Valamit nagyon rosszul tudsz. A NAS-t hálózati kábellel kell routerhez kapcsoni, nem USB-n!

(#60747) Gabesz25 válasza Multibit (#60746) üzenetére


Gabesz25
tag

valóban rosszul írtam :) usb-s külső hdd menne még a routerre is

(#60748) Gubek-Einste válasza stigma (#60744) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott) még szóba jöhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60749) Gubek-Einste válasza Gabesz25 (#60745) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60750) mzso


mzso
veterán

Bocs, hogy itt kérdezem, de a Digis témában nem válaszoltak: digi FTTH-hoz, milyen ONT-t kapok?

Rákeresve a (ki tudja mikor frissített) összefoglalóban szereplő termékekre 4 LAN portos eszközöket látok. Szóval akkor egy gigabites vezetékes routerként is funkcionál amit majd kapok?
Akkor jól gondolom, hogy elég a Wifi-ről gondoskodnom? (Mondjuk költséghatékonyan rádugom a régi n-es routert)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.