Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60151) KisApám válasza hunaqua (#60150) üzenetére


KisApám
addikt

Nem értek hozzá... nem kockáztatok. Így is megy. Bár eléggé meleg.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#60152) hunaqua válasza KisApám (#60151) üzenetére


hunaqua
addikt

Ugyan nem ástam bele magam,de szoktak a fórumokon melegedésre panaszkodni?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#60153) Mastre válasza Gubek-Einste (#54162) üzenetére


Mastre
tag

Sziasztok!

Korábbi segítségetekre összeállt a lenti rendszer. Most ebbe keresek a piros helyre új családtagot 20k körül.
A mostani öregecske TP-LINK WR641G routerrel a legfőbb gondom, hogy míg a bejövő telekomos net 120Mbps, az AP-n átjövő 90-100 (ez kábellel a TP-LINK routeren is) a routertől 2m-re ülve wifin 15Mbps.
Szóval a legfőbb igény, hogy laptopra, telefonra szórja ki a kb 100 Mbps-t. No meg nem lenne baj, ha kiérne a kertbe is a jel valamennyire. Kis, 30 nm-es kertes házról beszélünk téglafalakkal, azzal kéne megbirkóznia kb 20-25 méteren.
A sárgával berajzolt nyomtató, HDD ilyen formában jelenleg nincs, csak ha már beruházok nem lenne baj, ha 1-2 USB port megkönnyítené az életünket :)

Gondoltam, hátha így Glamour-napok környékén bele lehet futni valami jó vásárba :))
Előre is köszi.

(#60154) Tommmysun válasza bluemirage (#60145) üzenetére


Tommmysun
senior tag

És azzal ami nem B1, mi a probléma? Csak mert most ahogy néztem mindkettő verzió szerepel az ajánlásban.

Parkoló amúgy gondolom, hogy felejtős :), nem is az a célom, csak szoktam látni, hogy simán csatlakozik a telefonom :DDD

(#60155) Armatura


Armatura
tag

Sziasztok!
Milyen eszközt/eszközöket javasolnátok,ha 4 olyan helységet kellene lefedni amik Faraday-kalitka módjára árnyékolnak.
A kritériumok:AC-s wifi,Gigabites port, ip tv miatt IGMP Proxy

Köszönöm.

Péter odaszól Jézusnak: - Pszt, Júdás kérdezi, tudsz csinálni lisztből kokaint?----Képeim: https://www.flickr.com/photos/142115553@N07/

(#60156) KisApám válasza hunaqua (#60152) üzenetére


KisApám
addikt

Nem néztem még utána.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#60157) Vesa


Vesa
veterán

Azért az nagyon durva, hogy ezt az ótvar Dlink DIR 840-et még van képük árulni, mai napig kapható egy csomó üzletben, holott kalap kaki az egész. Még a Dlink is letagadja, a honlapjukon mintha nem is létezne a termék. Se firmware, se semmi. Már csak hobbiból rákérdeztem itthon 3 üzletnél, a hivatalos Dlink képviseleten, és az anyacégnél is email-ben, hogy ugyan árulják már el, miért törölték ki a világból is ezt a modellt, és mit gondoltok, mi volt a válasz? SEMMI! :C Egyik...ismétlem...egyik helyről sem méltattak válaszra sem! De árulni azért árulják továbbra is.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#60158) bluemirage válasza Tommmysun (#60154) üzenetére


bluemirage
őstag

A AC-66U már eleve egy régi darab, a B1 még talán bevállalható. A 68U az utód és már egy ideje a piacon van...

A 66U-ból az A1-et már ne vedd meg

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#60159) Gubek-Einste válasza Mastre (#60153) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60160) Gubek-Einste válasza Armatura (#60155) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mekkorák a helyiségek?
Mekkora sebességre kellene az eszközök?
Mennyi és milyen kliens eszközt kellene kiszolgálni?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Alapvetően egy ilyen környezetben minden helyiségbe kellene egy-egy AP, ehhez jön még egy router és a kiegészítő/szerelési anyagok, alsó hangon 150-200k.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60161) Armatura válasza Gubek-Einste (#60160) üzenetére


Armatura
tag

Egyenként 20m²
120-as net jelenleg,Hd és efölötti anyagok lejátszása dedikált lejátszókon.
wifin néhány telefon(Ac képes),2 laptop,3 tablet
Nincs konkrét elképzelés az árról.Tájékozódás szintjén vagyok egyenlőre

Péter odaszól Jézusnak: - Pszt, Júdás kérdezi, tudsz csinálni lisztből kokaint?----Képeim: https://www.flickr.com/photos/142115553@N07/

(#60162) Tommmysun válasza bluemirage (#60158) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Ok, köszi! Tudom, hogy gyengébb SoC-ra épül az A1, de ha általános használat során nincs hátránya (torrent klienst pl. nem használnék rajta), tehát jelerősségben, kezelt eszközök számában, wifi sebességben nincs hátránya gondoltam, az sem lehet rossz vétel, főleg, hogy itt is mindkét típus az ajánlott kategóriában van.

Tudom, hogy a 68U az utód, de az jelenleg olyan 45E körül mozog a 66U-t (amiről nem tudom hogy melyik verzió) jelenleg meg lehetne venni 25E-ért de amiről tutira lehet tudni, hogy B1 azt is 29-30E-ért van és nekem +20E-t nem ér meg az utód :U .

(#60163) bluemirage válasza Tommmysun (#60162) üzenetére


bluemirage
őstag

Az ajánló lista nagy segítség, de olyan régi eszközök is vannak benne amiért ma már nem kellene pénzt adni.
Ha ASUS, akkor én a helyedben az AC58U-t is megnézném a C7 melletti elgondoláshoz.. Bár az AC58U csak 2x2 MIMO-s, míg pl. a C7 3x3 MIMO-s, de a mai mobil eszközök többségénél ez nem hátrány. Az AC58U nálam gondolatban előrébb van, mint a A1-es AC66U.

Meliora sunt bono inimica

(#60164) Tommmysun válasza bluemirage (#60163) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Köszi! Megfontolandó az AC58U is, csak két kifogásom van vele. Az egyik, hogy jó lenne, ha a hátulján is lenne USB kivezetés, a másik, hogy a 2x2 MIMO nem tudom mennyire probléma, és mennyire lassul a adatátvitel, ha több eszközt kell egyszerre kiszolgálnia.

(#60165) Jimmy66 válasza Tommmysun (#60164) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Sziasztok!

Asztali géphez mi ajánlott, PCI Express hálózati kártya vagy USB Adapter?

Előre is köszi!

(#60166) bluemirage válasza Jimmy66 (#60165) üzenetére


bluemirage
őstag

A 2-3 antennás, akár AC-s PCI-E kártyák jobban kimaxolják a lehetőséget, mint egy USB-s adapter. Persze drágábbak is.
TP-Link-nek elég jók az ilyen eszközei... én már AC-sat vennék, ha a szgéppel egy helységben, vagy max egy válaszfalon keresztül van/várható egy AC-s wifi router.
Ha hosszabb távon is N-es router van és marad, akkor N-es PCI-E... külső antennás hálózati kártyát vennék.

Meliora sunt bono inimica

(#60167) Tommmysun válasza Jimmy66 (#60165) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Ha számít a sebesség akkor PCI Express, aminek elég a sebessége több adatfolyam egyidejű kezeléséhez!

(#60168) NEXT LP


NEXT LP
tag

Sziasztok!

Úgy tűnik, hogy elromló félben van a család routere és szeretnék tájékozódni, hogy ha szükséges, milyen routert vegyek.
Az internetünk kb. max. 21 Mbit/s-es, több gép, tablet, mobil is használná én pedig gyakran használok vnc szervert belső hálózatról és nagyon fontos lenne, hogy az is a lehető legakadásmentesebben működjön.
Milyen routert tudnátok ajánlani, ami bírja a fent leírt strapákat, és lehetőleg az ára is elég jó (lehetőleg 20 000 ft. alatt)?

(#60169) Jimmy66 válasza bluemirage (#60166) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Tommmysun

Köszönöm!

(#60170) fecike17


fecike17
csendes tag

Hali van egy tplink archer c60 ac1350 dual bandes routerem és nem engedi bekapcsolni az 5ghz es wifijet mert elvileg az országban nem támogatott a router szerint erre van valami megoldás?

(#60171) b.rics


b.rics
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Lenne egy olyan kérdésem hogy a t home tól van egy ZTE ZXHN H368N modemem,ehelyett mit ajánlotok?
Olyan kéne amibe gyorsabb a wifi és a hatótáv sem ártana ha jobb lenne + nem igazán vágom milyen követelményeknek kell megfelelnie hogy fogja a jelet a t-től?
Előre is köszönöm.

(#60172) Gubek-Einste válasza Armatura (#60161) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami nagyjából kellene:
- 1 darab Ubiquiti EdgeRouter
- 1 darab Ubiquiti EdgeSwitch vagy UniFi Switch (PoE-s kellene)
- 1 darab Ubiquiti UniFi Cloud Key
- 5 darabos Ubiquiti UniFi AP AC csomag (több fajta is van)
Ehhez még hozzá jönnek a kábelek és szerelési anyagok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60173) Gubek-Einste válasza Jimmy66 (#60165) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlottak:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60174) Gubek-Einste válasza NEXT LP (#60168) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60175) Gubek-Einste válasza fecike17 (#60170) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT vagy ITT érdeklődjél ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60176) Gubek-Einste válasza b.rics (#60171) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ez egy bording képes eszköz így kiváltani nem tudod, amit tehetsz azaz, hogy PPPoE Passthrough módban rakod és egy sima wifi router kötsz utána.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60177) b.rics válasza Gubek-Einste (#60176) üzenetére


b.rics
csendes tag

"Mivel ez egy bording képes eszköz így kiváltani nem tudod, amit tehetsz azaz, hogy PPPoE Passthrough módban rakod és egy sima wifi router kötsz utána."
Hogy érted hogy nem lehet kiváltani?
Nem használhatok másik eszközt?
Most 50-es netem van igazából tudja is csak a wifi nem okés a tv-m már a komolyabb hdr filmekkel nem boldogul vele.
Amúgy van egy routerem valami kis dlink dir 600 ezt rá lehet kötni?

(#60178) Gubek-Einste válasza b.rics (#60177) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen meg kell tartanod a szolgáltatói eszköz mert helyette nem tudsz másikat használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60179) istibond válasza Gubek-Einste (#60178) üzenetére


istibond
tag

Sziasztok ! Ezzel kapcsolatban erdeklodnek en is van nekem egy zte speedport entry 2i amit a telekomtol kaptam nem reg ez egy modem es wifi egyben.
A regi routerem mintha erosebb lett volna ..
Ra lehet valahogy kotni a sajat routeremet ?
Pontrol pontra leirna nekem valaki azt nagyon megkoszonem.
Olvasgattam utana hogy kell de mindenki mast ir .
Olyan lehetseges hogy ez a zte router jobban meriti a telefonom akksijat?

(#60180) b.rics válasza Gubek-Einste (#60178) üzenetére


b.rics
csendes tag

Rendben
Így mit ajánlasz utána kötni?

(#60181) Gubek-Einste válasza istibond (#60179) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Telekom topikba érdeklődjél inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60182) Gubek-Einste válasza b.rics (#60180) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

50-es nethez elég egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60183) istibond


istibond
tag

Ugyan az a szitu mint a b ricsnel
Akkor mi a problema?

[ Szerkesztve ]

(#60184) #19482368 válasza Gubek-Einste (#60172) üzenetére


#19482368
törölt tag

Annyira kíváncsi lennék arra hogyan kapcsolódik a Ubiquiti EdgeRouter -hez a Cloud key.
Csak mert tudomásom szerint a Cloud-KEY UNIFI Securití Geatway -hez van.
Tudomásom szerint EDGE-még csak most csinálnak egy C.K hasonló szoftvert, és külön manage felülete van.

Szóval ezt elmagyaráznád nekem, hogy kapcsolódik a EDGE és C.K?

(#60185) Gubek-Einste válasza istibond (#60183) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Neked is ugyan úgy PPPoE Passthrough kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60186) Gubek-Einste válasza #19482368 (#60184) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

CK az egy irányító eszköz a Ubiquiti eszközökhöz de kiváltható szerveren futó alkalmazással is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60187) #19482368 válasza Gubek-Einste (#60186) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ok, ezzel nem mondtál újat. Tökéletesen ismerem, használom szinte napi szinten mint Edge, mint unifi termékeket.
Ugyanakkor kitértél a konkrét válasz alól.

Tehát elmagyaráznád miképpen kapcsolódik az Edge-hez a C.K ?

[ Szerkesztve ]

(#60188) matvonakos


matvonakos
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy Diginet500-as (500/200 max 200/50 garantált letöltés/feltöltési sebesség)-hez milyen routertben érdemes gondolkodni, ami képes kihozni a maximális sebességet a szolgáltatásbol. Nem tudom hogy árban hogy mozognak a routerek szóval bármilyen segítséget szívesen fogadok :)

(#60189) Armatura válasza Gubek-Einste (#60172) üzenetére


Armatura
tag

Köszönöm!
Átrágom magam rajta.

Péter odaszól Jézusnak: - Pszt, Júdás kérdezi, tudsz csinálni lisztből kokaint?----Képeim: https://www.flickr.com/photos/142115553@N07/

(#60190) krealon válasza #19482368 (#60187) üzenetére


krealon
veterán

"Tehát elmagyaráznád miképpen kapcsolódik az Edge-hez a C.K ?"

Logikailag nem sok kozuk van egymashoz, fizikailag pedig ethernet osszekottetesben vannak.

https://www.ubnt.com/unifi/unifi-cloud-key/

Az Unifi (wifi) eszkozoket menedzselheted PC-re (szerver) telepitett szoftverrel (Unifi Controller), vagy ha nincs helyben, megallas nelkul uzemelo szerver, akkor a menedzsment funkciokat el tudja latni a Cloud-Key.

Ha te eddig nem talalkoztal vele, annak ellenere, hogy Edge es Unifi eszkozoket is hasznalsz, az nyilvan azert van, mert szerveren futtatod az Unifi Controllert.

Azoknak, akik nem nagyvalalati meretben gondolkodnak, csak tobb Unifi Access Point-tal kivannak lefedni egy nagyobb teruletet (amire 1 eszkoz nem alkalmas), akkor nekik jo otlet a Cloud-Key.

(#60191) Gubek-Einste válasza matvonakos (#60188) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Mindenképpen gigabites portokkal rendelkező típus kell.
Teljes sebesség csak kábelen lesz meg.

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7
30k felett: Asus AC66U B1/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60192) #19482368 válasza krealon (#60190) üzenetére


#19482368
törölt tag

Nem is tudom akkor hogy fogalmazzam meg.

Szóval az edge router hogy kezeli a C.K.-t. ? Meg minek? Mikor ott a webes felület. Ami majdnem ugyan azt tudja. Ugyanakkor Edge-router X-SFP pl nem indítja el a C.K. Gondolom az többi se. Max a vállalatiak. Vagy veszel hozzá külön POE-t?
És akkor ott a manage felület.
A C.K. UniFi® Security Gateway manage-re van. Ha megnézed a C.K vannak benne olyan funkciók ami kifejezetten USG ---> USW ---> re vannak.

Ugyanis a C.K. UniFi® Security Gateway ---> UNIFI-Switch hez van. Összefoglalva a UNIFI termékcsaládhoz.
De a Unifi nem egyenlő az EDGEMAX-el. Az EDGEMAX rendelkezik önálló Manage felülettel. És tudomásom szerint még csak most van, lesz hozzá Külön C.K-hoz hasonló manage eszköz. Ezért nem értem, mi köze az EDGEMAX-nak a UNIFI vonalhoz. Ezért kértem magyarázza már el, hogy hogyan működik EDGEMAX vonalon a C.K. Csak mert nekem nem tudja a C.K managelni a EDGEMAX -X SFP eszközt. hiába megadom EDGEMAX-nak a Unifi-C.K. Semmit nem csinál, valószínűleg azért, mert nem EDGEMAX-ra van, hanem UNIFI -hez?

[ Szerkesztve ]

(#60193) matvonakos válasza Gubek-Einste (#60191) üzenetére


matvonakos
csendes tag

Szia, Köszi a válaszokat. Egyébkent egy 50nmem panelrol lenne szo, legrosszabb esetben is 2-3 valaszfal lenne a router es a fogadó eszköz kozott. Dual bandeset szeretnek elso sorban mert a háztartásban lévő laptopok es telefonok tudjak fogadni az 5ghzes jelet. (A 2.4es elegge telitett.) Az árkategóriat belohetjuk 15-20k koze de ha van olyan ami dragabb de nagyon megbizhato es jok a paraméterei szivesen vetek ra egy pillantast. En amugy a tp link ac 1200at neztem ki elso körben. Arrol esetleg vmi vélemény?

(#60194) Gubek-Einste válasza #19482368 (#60192) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően UniFi AP-khoz mondtam a CK-t, és mivel akkor már legyen minden egy gyártótól így jött hozzá az a többi eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60195) Gubek-Einste válasza matvonakos (#60193) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A C5 rendben van de a C1200 nem ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60196) matvonakos válasza Gubek-Einste (#60195) üzenetére


matvonakos
csendes tag

A c1200el mi a probléma? Illetve az nem gond hogy a c5ös 2.4ghzen csak 300 mps-et tud? Mert lennének olyan eszközök amik a 2.4es jelet fognák.

(#60197) #19482368 válasza Gubek-Einste (#60194) üzenetére


#19482368
törölt tag

Azt a részt értem, és gondoltam. De EDGEMAX-ra van kötve a WIFIK akkor nem kapja meg azokat a szolgáltatásokat, amiket az USG ad. Tehát max látod a C.K hogy mennyi AP van, de a finom beállításokat nem tudod megadni. Mert USG specifikusok. Úgyse működik ha EDGEMAX hozza létre az internet kapcsolatot, hozzá kapcsolsz egy unifi switche-et, amire rá rakod a wifi AP-ket. Ugyan látod a C.K.-ban az SW, és az AP de pl a topológiában már nem látod az EDGEMAX-et. És az C.K-ben nem tudod beállítani a EDGEMAX-et. Ezen az alapon lehetne pl Mikrotik ---> unifi AP. vagy Mikrotik ---> UnifiSW ----> C.K. De akkor se tudsz az SW külön VLAN-t létrehozni, mert azt pl az USG hozza létre. Ezért nem értem miért keveritek a 2 vonalt. Összefoglalva.

USG ---> USW ---> Unif-iAP ----> C.K Ez így a Unifi család
Persze EdgeMax-ra is lehet kötni unifi AP-. de teljesen más. Abban az esetben felesleges a C.K.Hiszen az EDGEMAX DPI ugyan azt mutatja. Konfigurálást meg az EDGEMAX webes felület, és Unifi-AP webes felület biztosítja.
Kb olyan Mintha Mikorik ---> Unifi AP- lenne. azaz heterogén.

[ Szerkesztve ]

(#60198) Imy válasza Gubek-Einste (#60191) üzenetére


Imy
veterán

ASUS-ból (jó lehet más is, ha van más márka ami olcsóbb) amin van 2USB port, Dual band wifi, és az RTN18U-val legalább egyenértékű? (TimeMachine, Hálózati nyomtató server, Samba, DLNA amiket én használok)

(#60199) kjani18


kjani18
őstag

Hali!

Le szeretném cserélni a routerem, mert DIGI 100/100 -ról 500/200 -asra váltottam.
A WIFI a kevésbé fontos, a lakást a jelenlegi TL-WR841N ( volt vagy 4000 Ft.) -is szépen ellátja, azért enneél sz@rabb ne legyen.
Mivel be van vezetékelve a lakás, legalább 4 lan csati kellene rá, na meg vezetéken az 500 -as.
Miket tudnátok ajánlani az olcsóbb kategóriából???

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#60200) Core2duo6600 válasza kjani18 (#60199) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Bármely ami az ajánlott listán fent van, ha kiválasztod a gigabites sebességű net elérést.

De akár egy Mikrotik is jó megoldás lehet 750 Gr3 ast válassz, ha Mikrotiket akarsz.Ennek 5 portja van, mindegyik gigabites.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.