Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60101) charlie_hu


charlie_hu
aktív tag

Üdv,

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Keresnék olyan 4G/LTE routert (150/50 mbit elég), ami tudja a B20-at (sajnos a Mikrotik cucca nem tudja :( ) ÉS gigabites LAN portok vannka rajta. A b20 nem opcionális, itt csak ez van! Meg GPRS.

Sajnos még a 40-50 ezres routerekbe is 100 mbites portokat raknak!

Ezen kívül nem nagyon van extra igény, ha 5 GHz-es wifi van benne az jó, de a gigabites portok fontosabbak.

Pl. a TP-Link Archer MR200 AC750 egy teljesen jó router lenne, ha nem 100 mbites portok lennének rajta.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#60102) bluemirage válasza charlie_hu (#60101) üzenetére


bluemirage
őstag

Hasonló okok és dilemmák miatt nem szoktunk itt sem ajánlani mobilnetes routert.
Az egyik működőképes megoldás, hogy mobil Stick-et használnak a router USB portján... kikerülve és megoldva ezzel a problémát. Több router is támogatja az USB portra dugott mobil Stick-eket. További előny, hogy ezek egy 1-2 méteres USB hosszabbító kábellel még előnyősebben el is helyezhetőek.
Az egyik ilyen eszköz amiről a gyártó is állítja, hogy 3G/4G mobil stick-eket tud kezeleni USB-n pl. az AC68U.

Meliora sunt bono inimica

(#60103) Core2duo6600 válasza charlie_hu (#60101) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mobilnetes topikban talán jobban ismerik őket, tégy egy próbát.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#60104) IntelKiller7 válasza Gubek-Einste (#60099) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Megvolt. Meggyőztek. Megrendelve. :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#60105) fonseca


fonseca
tag

Sziasztok.
A segítségetek kérném a következő problémában.
Adott egy nagy ház majdnem 200nm,aminek a közepén ciripel egy vérszegény ősrégi router.
Természetesen a kecó nagy részén nincs elérhető hálózat.
Az épület egy szintes,a falak sima téglából vannak. Tudomásom szerint nincsenek komoly árnyékolási tényezők.
A távolsággal van a probléma.
Keresek egy erős wifis routert ( esetleg extenderrel ) ami megoldaná hogy mindenhol legyen jel.
A büdzsé kb 25-30k.

(#60106) Imy


Imy
veterán

Melyik routert ajánljátok, ami tud 5GHz-et is?

Az a problémám, hogy a jelenlegi 2.5GHz-es ASUS RT-N18U-mal a 100/50-es netemet nem tudom kihasználni, max 65/50-et mérek, több nem jön át. Ez is elég, de néha jó lenne a nagyobb sebesség.

A fenti router egyik LAN csatlakozójára tenném az 5GH-es routert, mert az ASUS 2 USB portja jó lenne továbbra is.

(#60107) bluemirage válasza fonseca (#60105) üzenetére


bluemirage
őstag

Asus N18U a fő router és mellé egy Asus N12 D1-es másik router jobb esetben kábellel összekötve AP-ként használva. Ez beleférhet a megadott keretbe.

Ez a páros a levegőben is jól tud egymással kommunikálni, így ha jól van elhelyezve az Asus N12 D1-es... akkor repeater üzemmódban is használható... persze ez esetben feleződik a linksebesség, ami általában észre is vehető. Ezért illik a hálózat vezetékes alapon kiterjeszteni... De 2x2:2 MIMO-n működő N12-vel talán még ez így oldható meg a legjobban.
3 év gyári garisak.

---
@Imy
Egy kicsit kellene visszaolvasni és ezek az ajánlható 5Ghz-es eszközök pl. a Topigazda egyik hozzászólásából. Annyi kiegészítéssel, hogy a C5-öt már egyre nehezebb beszerezni, de még kapható.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#60108) jerry311 válasza Imy (#60106) üzenetére


jerry311
nagyúr

3x3 MIMO-t tud a router, a kliens meg gondolom nem képes ilyesmire.
Szóval biztosan a 2.4 GHz-es sávval van a gond (sok a szomszéd wifi)? Nem lehet, hogy csak a kliens oldal lassú?

(#60109) fonseca válasza bluemirage (#60107) üzenetére


fonseca
tag

Kösz a gyors választ,közben el is kezdtem keresgélni.
Egyébként hány repeater (extender) csatlakoztatható egy routerhez?
Pontosan kifejezve magam ha a ház közepén van a router, jobbra,és balra is tud lefedettséget biztosítani?
Vagy csak egy irányba?

(#60110) jerry311 válasza fonseca (#60109) üzenetére


jerry311
nagyúr

(#60111) fonseca válasza jerry311 (#60110) üzenetére


fonseca
tag

Köszi,de nem így értettem. Egy router képes egyszerre több extenderrel is kapcsolatot tartani?

(#60112) Imy válasza jerry311 (#60108) üzenetére


Imy
veterán

A kliens oldal nem lassú, emrt vezetéken jön a 100Mbs, de routeren max 65Mbs... (Apple Macbook Pro retina 2015, vagy iPhone SE, iPhone 6S-el mérve)

[ Szerkesztve ]

(#60113) karandip


karandip
tag

Sziasztok!

IKEv2 szerver képes routert keresek és nem túl sok alternatívát találtam eddig :/

(#60114) jerry311 válasza fonseca (#60111) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, az extender a routerről nézve pont olyan mint egy sima WiFi eszköz.

(#60112) Imy
Lassú kliens oldalra a WiFi MIMO képességeket értettem, mert a router hiába tud 3x3-at, ha a kliensek nem.
Fogalmam sincs mire képesek MIMO terén a felsorolt Apple eszközök.
Na mindegy, válts 5 GHz-re, ha úgy érzed a 2.4 tele van a környéken. De érdemes megnézni melyik csatornákon mennyi a zaj, mert lehet csak azon kellene állítani.

(#60113) karandip
Cisco ASA 5505, 5506. ;]

(#60115) Imy válasza jerry311 (#60114) üzenetére


Imy
veterán

Végigpróbáltam a csatornákat, de jelentős javulást nem értem el, 60Mbs volt, most a 13-ason 65Mbs.

(#60116) Gubek-Einste válasza n1nja (#60100) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer C7 pl ilyen.
Milyen funkciók hiányoznak neked a jelenlegiből? Van még alternatívaként az Asus AC58U (nem CFW támogatott de többet tud a gyári firmware-e mint a TP-Link-é) vagy a D-Link 860L B1 ami csak CFW-vel ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60117) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Melyiket Asus rt ac66u b1 30,000 HUF 3 év garanciával vagy
Asus rt ac68u 33,000 HUF garancia nélkül..

Kösz a segítséget! :R

Vigyorka

(#60118) Gubek-Einste válasza Vigyorka (#60117) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC66U B1 újabb és egy kicsit erősebb is mint az AC68U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60119) n1nja válasza Gubek-Einste (#60116) üzenetére


n1nja
tag

Pl.: QoS
Továbbá valami bug lehet, portátirányítás nem működik, ha külső és belső portnak eltérőt adok meg.
Jaja, szeretem TP-Link márkát, de picit butának érzem a szoftvert.

(#60120) Vigyorka válasza Gubek-Einste (#60118) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Köszönöm! :R :C :R

Vigyorka

(#60121) Imy válasza bluemirage (#60107) üzenetére


Imy
veterán

Olcsóbb 5Gbs-es router nincs? Azért 20e-et nem adnék érte, max 10e, mivel van már egy drága routerem a "körben". :)

(#60122) Gubek-Einste válasza Imy (#60121) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60123) charlie_hu válasza karandip (#60113) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

Mikrotik hex mondjuk.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#60124) tobal155


tobal155
újonc

Sziasztok!

Kérdésem az, hogy mi a véleményetek a tp-link archer C9-ről? A TP-Link oldalon azt látom, hogy van már v.5 verziója, de körbekérdezve mindenki a V.3-at forgalmazza. Érdemes vadászni a V.5-re? Tud valaki V.5 forrást?

Köszi,
Tobal

[ Szerkesztve ]

(#60126) Gubek-Einste válasza tobal155 (#60124) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott kategóriás termék de nincsen vele túl sok tapasztalat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60127) Gubek-Einste válasza Imy (#60125) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyik sem ajánlott, a Netis-sel nincsen tapasztalat.

Mondjuk mivel csak másodlagos eszköz keresel így talán bevállalható lenne a Netis, a többi semmiképpen sem a 100-as portok miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60128) Multibit válasza Imy (#60125) üzenetére


Multibit
veterán

Ilyet vegyél Kínából: Xiaomi Mi Router 3G. Olcsó és éppen az az erőssége, amire neked szükséged van.

(#60129) hunaqua


hunaqua
addikt

Akinek már megérkezett a Xiaomi Mi Router 3G ,és hegesztett már rá Lede vagy Padavan cuccot,az írhatna pár szót róla.Milyen a cucc gyakorlati használatban ?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#60130) mcll


mcll
aktív tag

Sziasztok!

Anyáméknak szeretnék egy új routert venni, hogy leváltsam a régi, öreg TPlink WRT54GP2 routerüket, ami kezd döglődni (instabil), egy jó, korszerű routerre.

Az alábbiak a feltételek:
- A legfontosabb, hogy a szoftvere lecserélhető legyen valamilyen Linux OS-re (Openwrt, vagy Tomato).
- Gigabit lan-ok esetleg. Mondjuk per pill nem létfontosságú, de a későbbiekben jól jöhetne
- Stabilnak kell lennie
- Wifi nem kell (a lakásban külön Wifi eszköz van, TP-LINK EAP110 Wifi AP van
- T-home modem után (mely csak mint mezei modem van konfirgurálva) lenne bekötve.

Előre is köszi!

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#60131) #19482368 válasza mcll (#60130) üzenetére


#19482368
törölt tag

Edge router.

Mikortik

Mind kettő stabil megbízható. Edge felhasználó barátabb, Végül is a Mikortik is az, csak meg kell szokni tanulni, picit google-ni ahhoz hogy biztonságosan be állítsd. Mikrotiknél a lehetőségek több. De több figyelmet is igényel a biztonságos beüzemelése.

(#60132) krealon válasza #19482368 (#60131) üzenetére


krealon
veterán

Akkor mar az eleve OpenWRT-re tervezett Turris Omnia se maradjon ki az ajanlasbol.

(#60133) mcll válasza #19482368 (#60131) üzenetére


mcll
aktív tag

Köszi! A Mikrotik szimpi, régesrégen dolgoztunk Mikrotik cuccokkal. Melyik routert lenne érdemes használni? Max 20-25e pénz lenne rá.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#60134) leximester


leximester
tag

Sziasztok!

Egy kis segitseget szeretnek kerni. 1000-s Digi net melle keresek egy jo routert. ZTE F668 utan lenne kotve, ez ront valamit a teljesitmenyen?
Amiket szeretnek rakotni, kabellel:
- PC,
- Egy libreELEC-t futatto mediabox ezeken menne a torrent, stb,
- PS4.
Illetve legalabb 5-7 wifi-s eszkoz.
Arban szeretnem megtalalni az optimalis megoldast, 30ezer Ft alatt maradnek.
Mit ajanlotok?

[ Szerkesztve ]

(#60135) Core2duo6600 válasza mcll (#60133) üzenetére


Core2duo6600
veterán

750 gr3
18 000 körül

(#60134) leximester
Mit vársz el a Wifi től ? Mert ez drágítja meg a történetet igazán ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#60136) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!
Megjött a XIAOMI WiFi Router 3G.
Az itt kapott segítséggel könnyedén sikerült beállítanom (+kis YouTube segítség).
Max annyi, hogy telefonos aplikációval sikerült mindezt megcsinálni, mert a laptopra kötve nem akarta az igazat.
Annyit észrevettem, alapon meleg. Semmi netes "bithúzás" nélkül is melegszik.
Mellette van a TP-LINK Archer C7-em (arra megy a net és arról tovább a XIAOMI-ba), az talán éppen hogy langyos mellette
(mondjuk 2x akkora is, hűtés megoldott :D ).

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#60137) mcll válasza Core2duo6600 (#60135) üzenetére


mcll
aktív tag

Köszi, én is ezt néztem az imént. Akkor csak megerősítettél benne. ;)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#60138) leximester válasza Core2duo6600 (#60135) üzenetére


leximester
tag

Telefonokon illetve iPaden szerintem a youtube a maximum aminek kell a savszelesseg. Viszont Macbookon is szeretnem kihozni a maximumot amit lehet ebbol a keretbol.

(#60139) Multibit válasza leximester (#60138) üzenetére


Multibit
veterán

Macbookon is szeretnem kihozni a maximumot
Semmi akadálya: [link] + [link]

(#60140) woodworm válasza KisApám (#60136) üzenetére


woodworm
veterán

Ez viszonylagos, lehet a processzor hőmérséklete pont fordítva van. A xiaomi 3g elég szűkös méretű, de egy nagyobb alu hűtőborda van benne, a c7 pedig a levegőre van bízva.

(#60141) leximester válasza Multibit (#60139) üzenetére


leximester
tag

"Mit vársz el a Wifi től ?"
Erre valaszoltam.

(#60142) Multibit válasza leximester (#60141) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor megtévesztő a szóhasználatod: szeretnem kihozni a maximumot
Wifi-vel a közelében sem leszel a maximumnak.

(#60143) leximester válasza Multibit (#60142) üzenetére


leximester
tag

Nem a szohasznalatom megteveszto. Nem olvastad el hogy melyik kerdesre valaszoltam, ugyanis abbol egyertelmuen kiderul hogy mit is szeretnek. Illetve a mondatom vegen ott van az is hogy a keretbol.

(#60144) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg van egy öregecske TP-Link 1043ND v1 routerem. Alapvetően a mai napig hibamentesen teszi a dolgát, a WiFi-je olyan erős, hogy panelház 7 emeletéről a lenti parkolóban is simán csatlakozik rá a mobilom, viszont az utóbbi időben azt veszem észre, hogy hiába erős a jel, sokszor (főleg esténként) ha egy-két szobával arrébb megyek nagyon belassul a net vagy sokszor el is dobja a telefonom, pedig a jelerősség megvan. Lehet rosszul gondolom, de arra jutottam, hogy az utóbbi időben telítődhetett a 2,4Ghz sáv, illetve gyakran én is elég sok eszközzel próbálok rácsatlakozni (1db laptop, 1db TV, 1db soundbar, 2db telefon, 1db Echo DOT, 5db wifis "smart home" vezérlő modul), amit már valószínűleg nem tud kiszolgálni a hardver.

A fent leírt körülményekre és a probléma megoldására két 5Ghz-es router között gondolkodom. Az egyik az Asus RT-AC66U a másik a TP-Link Archer C7. A kérdésem, hogy ezek közül melyik ajánlottabb (ha árban egyformák ahonnan veszem), illetve mennyire boldogulnak el több eszköz egyidejű csatlakoztatásával, esetleg a fenti körülményekre (panel, sok 2,4-es wifi, sok eszköz) mi az ami ezeknél ajánlottabb?

És még egy kérdés: Az Asus routernél látom, hogy van A1, B1, stb. verzió. Ezt mennyire és miről lehet kideríteni vásárlás előtt, hogy milyen verzió és van esetleg olyan verzió amelyiket mondjuk nem szabad megvenni?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#60145) bluemirage válasza Tommmysun (#60144) üzenetére


bluemirage
őstag

Az Asus AC66U-ból csak a B1-et szabad megvenni.
Nekem C7 van otthon. Téglalakás de van egy tucat 2,4 Ghz-es WiFi a szomszédban... ezért váltottam én is 1 éve dual band-re.
A Te igényeidhez mindkettő jó választás. Arra azért készülj fel, hogy az 5Ghz jele gyengébb, így a parkoló felejtős... :D örülhetsz, ha a szélső szobákban meglesz minden.... de általában egy kisebb lakást azért lefed... bár a vasbeton jobban gyilkolja, mint a tégla válaszfal.. de hát ez van...

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#60146) Core2duo6600 válasza leximester (#60138) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Milyen környezetben lenne használva ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#60147) leximester válasza Core2duo6600 (#60146) üzenetére


leximester
tag

Ket emeletes kertes haz, 1-2 wifi-t latnak csak az eszkozok, tehat nem zsufolt a kornyek.

[ Szerkesztve ]

(#60148) KisApám válasza woodworm (#60140) üzenetére


KisApám
addikt

Már azon gondolkodtam, hogy lyukakat fúrok a Xiaomi router tetejére, ragasztok belülre hálót, hogy legyen hová távoznia hőnek. :)
De azért durva, hogy alapon 40 fokos.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#60149) KisApám


KisApám
addikt

Lekapcsoltam az 5G WiFi-t, mert nem használom rajta.
Majd kiderül. hogy segített-e azon, hogy ne legyen olyan meleg.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#60150) hunaqua válasza KisApám (#60149) üzenetére


hunaqua
addikt

Nem megy rá CFW ?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.