Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60451) Gubek-Einste válasza Draken (#60440) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Netgear-rel nincsen sok tapasztalat, a két Asus közül az AC66U B1 legyen inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60452) Gubek-Einste válasza Baky1987 (#60446) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet a kinézett eszköz.
Nem a felbontás számít, hanem a bitráta, illetve a környezeti viszonyok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60453) Gubek-Einste válasza majestic (#60450) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ekkora távolságra nem lesz elegendő egyetlen eszköz, itt a már a puszta fizikai akadályok a hátráltató tényezők.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60454) rekop válasza majestic (#60448) üzenetére


rekop
senior tag

Ha pénz nem számít, megnézném az Unifi AC HD-t. Szerintem nincs ennél jobb/gyorsabb AP jelenleg a piacon(de lehet megcáfolnak). Az aláírásodban szereplő MBP-vel közel gigabit is átmegy(átmehet) vele optimális esetben. Itt egy teszt róla. Bár írtad, hogy nem akarsz kábelezni, igazából csak egy utp kábelt kéne megoldanod. Bármilyen routerre rátehető nem kell feltétlen miki vagy edgerouter. Kontroller sem feltétlen kell, egyszer kell beállítani utána el is felejtheted. Nálam 2010 óta meg egy sima N-es unifi, akkor beállítottam és azóta rá se néztem. Egy 180m2-es két szintes házat teljesen lefedek vele, az emeleten van elhelyezve középen.

(#60455) majestic válasza rekop (#60454) üzenetére


majestic
őstag

Na ez nagyon fontos, amit írtál... Én is néztem az Unifi HD-t de nem azt amit te linkeltél, hanem ezt: [link] Viszont valahol azt olvastam, hogy nem valami nagy durranás a gyorsaság terén... erről tudsz mondani valamit? Pl. a legmesszebb lévő antánánál mekkora a sebességed?

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#60456) majestic válasza rekop (#60454) üzenetére


majestic
őstag

Most jobban megnéztem amit linkeltél. Ezek szerint neked csak az az egy egységed van, nincs semmi extendered hozzá? Mert abban a videóban azt mondja a pasi, hogy a gyártó 120 métert hatótávólságot garantál... Az nekem tökéletesen megfelelne...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#60457) rekop válasza majestic (#60455) üzenetére


rekop
senior tag

Amit linkeltél az Amplifi HD, sajnos nem ismerem, olvasni ugyanazt olvastam kb róla ami te is, nem igazán ajánlgatják külföldi fórumokon se. Az antennás kérdést nem értem :) , nálam ilyen van az emeleten(tetőtérről van szó). Ez ugye N-es 2x2mimo tehát a linksebesség 300MBps egy 2x2-és klienssel, de a fast ethernet portja miatt a max olyan 95MBps amit mérni lehet vele. Ezt kb a 4 méterre lévő szobában tudja egy válasz falon keresztül. Ha gondolod telefonnal csinálok pár mérést de ugye ez egy ősrégi AP, ebben nem érdemes gondolkodnod.

(#60458) rekop válasza majestic (#60456) üzenetére


rekop
senior tag

Igen, nekem csak ez az egy van. Amit a te linkeltél(amplifi) az egy mesh router, elvileg nagyobb lefedettség érhető el vele, és nem kell kábelezned, de hogy sebességben mit tudhat, és beltérben mennyire működik jól azt nem tudom. Talán kérdezz rá a wireless topic-ban, hátha használ valaki mesh kiépítést, és van vele tapasztalata.

(#60459) majestic válasza rekop (#60457) üzenetére


majestic
őstag

Na nekem valami nem tiszta. Azt írtad, hogy ez a kis kütyü lefedi neked az egész házadat... A kérdésem az alapvetően, hogy a kütyüdtől a legtávolabbi helyen a házban (kb. hány méterre van tőle) milyen erős a jel, illetve mekkora a legnagyobb sebesség?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#60460) rekop válasza majestic (#60459) üzenetére


rekop
senior tag

Ez az emeleten, az AP-től ~3.5m-re 1 tégla válaszfal:

ez meg kb. legtávolabbi pont sok fallal és egy szinttel lejjebb(vasbeton geredák+béléstest), a távolság kb 7m légvonalban:

Nálam középen van elhelyezve az AP, a tesztet egy iphoneSE-vel csináltam.

(#60461) majestic válasza rekop (#60460) üzenetére


majestic
őstag

Köszi szépen, ez meggyőző. Fel fogom ma hívni a disztributort, ott is rákérdezek, aztán valószínüleg ezt veszem. Ha kevés lenne mégis a jel, akkor még mindig van egy extenderem, az majd megoldja a dolgot!

Mégegyszer köszi! :R

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#60462) rekop válasza majestic (#60461) üzenetére


rekop
senior tag

Csak hogy nehogy elbeszéljünk egymás mellett, nelkem nem az általad linkelt amplifi van, hanem amit én linkeltem a kör alakú Unifi AP. De szerintem ezt NE vedd meg mert ez egy régi n-es access point, a te eszközeidhez nem “való”. Amit linkeltem legelőször (unifi ac HD) az ennek a termékcsaládnak a legprofibb változata. Ezek csak ap-k tehát nem routerek, az mindenképp kell mellé, és a kialakítása miatt lejjobb plafonra/mennyezetre szerelni a megfelelő helyre, ezt neked kell kiprobalgatni/tesztelni hogy hol lenne a legjobb. És ugye egy darab utp kábelt be kell húzni hozzá.

(#60463) #19482368 válasza rekop (#60462) üzenetére


#19482368
törölt tag

Most nekem lenne kérdésem az unifi termékcsaláddal kapcsolatban.

Ugye a komplett termékcsalád úgy néz ki.
USG ---> USW ---> UAP ---> és a C.K. ami az egészet összefogja.
A nagy kérdés, ha valakinek csak UAP -van, és C.K Akkor a C.K ban található wifi térkép, ami megmutatja a lefedetlen területeket, akkor is működni fog? Mert hogy elég sok minden USG függő. Gondolok is DPI, és a forgalmi adatok regisztrálása, ami ugyan a C.K rögzít. Szóval az is USG függő, vagy UAP függő ennek működése?

(#60464) reimerm


reimerm
csendes tag

Sziasztok!
Elolvastam az összefoglalót, de ott sajnos nem lettem okosabb.
Tudtok olyan routert ajánlani ami tud kezelni egy sim kártyát és osztani a 4g netet anélkül, hogy kellene egy stick is hozzá? A lakás mérete amit ki kellene szolgálnia kb 65nm, és kb 5-6 eszköz csatlakozna rá.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#60465) rekop válasza #19482368 (#60463) üzenetére


rekop
senior tag

Nekem csak unifi és c.k. van(illetve a kontroller egy rpi3-on), és ezeket az adatokat látod kb:

Látod egyesével a klienseket, mikor csatlakoztak, mennyi időt töltöttek a hálón, mennyit forgalmaztak, stb..
Igazából usg nélkül a speedtest és a dpi amid nem lesz wireless oldalról(meg még a radius).
Térképet én sose használtam, azt nem tudom mire jó(vagy nem jó :) )

(#60466) #19482368 válasza rekop (#60465) üzenetére


#19482368
törölt tag

ahammm

Akkor nem értem, mert ezek szerint ha pl advance router ---> USW ---> C.K ---> Sz.gépek akkor és pl nincs Wifi csak LAN akkor ettől függetlenül látni kellene a csatlakozott kliensek, idő és adatforgalmát, és nem csak az SW-ben. Vagy rosszul értem? Mert ha wifin keresztül megy, akkor LAN irányba is kellene hogy működjön.

(#60467) Gubek-Einste válasza reimerm (#60464) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.
Ajánlható eszközök: TP-Link TL-MR6400/Archer MR200, Asus 4G-N12/4G-AC55U, D-Link DWR-921

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60468) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok! Ezt a routert ajánlanátok megvételre?
Alapvetően arra kellene, hogy a szolgáltatótól kapott hitvány vackot leváltsa és legalább a ház alsó részén legyen mindenhol stabil a WiFi jel (fél méter vastag falak vannak). A másik ami miatt ezt venném az az AiCloud és Download Master funkció. Egy 500 GB-os külső HDD lesz rácsatlakoztatva, azt el tudja látni táppal?

(#60469) reimerm válasza Gubek-Einste (#60467) üzenetére


reimerm
csendes tag

Köszi! Akkor még körbenézek.
Ahova költözünk ott ez az egyetlen normális sávszélesség opció. A szolgáltató a saját routerét kb 60ezerért adja.
Vagy jobb megoldás a stick és a stick-et kezelni tudó router?
Vezetéken meg csak 2megás vonal kapható. Így inkágg az lte-t próbálnám.

(#60470) Lacielvtárs válasza Putyin90 (#60468) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia. Azokhoz az igényekhez, meg a fel méter vastag falakhoz én combosabb routert javasolnék.
Az összefoglalóban talalhatsz javasolt, ajánlott routereket.

Nekem hasonló van, switch modban rendben teszi a dolgát, de a wifi nem túl combos rajta...
Nálam is fel méter vastag vályog falak vannak.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#60471) Imy


Imy
veterán

ASUS RT-N 18U kiváltására mit javasoltok?
A lényeg a 2.4 és az 5GHz, 2db USB port, és ASUS legyen.

A ASUS RT-N56U -k beépített antennával rendelkeznek, nem tudom, hogy panelben ez mennyire jó.

(#60472) Gubek-Einste válasza Putyin90 (#60468) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ajánlott eszköz.
Milyen típusú a szolgáltatói eszköz?
Milyen típusú a külső HDD?

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60473) Gubek-Einste válasza reimerm (#60469) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vagy jobb megoldás a stick és a stick-et kezelni tudó router?
Könnyebben beszerezhető de figyelni kell a kompatibilitásra is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60474) Gubek-Einste válasza Imy (#60471) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Általánosságban nem olyan rossz az N56U, nézz be a saját topikjába.
AC58U/AC66U B1/AC68U lehet még lehetséges jelölt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60475) Imy válasza Gubek-Einste (#60474) üzenetére


Imy
veterán

A AC58U-nek 1 USB portja van a AC66U meg 34e-től kezdődik, ami nagyon sok. A N56U meg kifutott modell. :(

(#60476) bluemirage válasza Imy (#60475) üzenetére


bluemirage
őstag

26 környékén tp-link archer c7? Ajánlott, jó eszköz. Az Asus után kicsit furi lesz a felülete...

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#60477) Imy válasza bluemirage (#60476) üzenetére


Imy
veterán

TPlinket nem akarok, hátha elmarad az ASUStól, és nem működik az rendesen, amit használok. Habár a DLNA cseszik menni a mostanin. :F

(#60478) reimerm válasza Gubek-Einste (#60473) üzenetére


reimerm
csendes tag

Köszi!
Akkor ezen még gondolkodom. Dec 1-ig még van időm szerencsére :)

(#60479) tpeter77 válasza Imy (#60477) üzenetére


tpeter77
addikt

Májustól folyamatosan megy a cégben hiba nélkül a C7

(#60480) Imy válasza tpeter77 (#60479) üzenetére


Imy
veterán

OKés, hogy megy, de a cégnél mire használjátok? Nekem kell a Samba megosztás, Time machine kezelése (MAC), Nyomtató megosztás, DLNA. Ezeket az ASUS tuti támogatja.

(#60481) krealon válasza #19482368 (#60466) üzenetére


krealon
veterán

"Akkor nem értem, mert ezek szerint ha pl advance router ---> USW ---> C.K ---> Sz.gépek"

Nem csoda, hogy nem erted, mivel a Cloud-Key az a Wifi eszkozok vezerloje, es egy Wifi nelkuli halozatban teljesen felesleges.

(#60482) #19482368 válasza krealon (#60481) üzenetére


#19482368
törölt tag

Wifi nelkuli halozatban teljesen felesleges.

Ebben így nem értek egyet, ha USG ---> USW ---> C.K Akkor ugyan működik LAN-on is. Csak ha nincs USG, előtte akkor nem. Azért nem értek egyet, pert pont ez fogja össze az egészet, és ezen keresztül látsz mindent, és tudod beállítani. Enélkül, félkarú mankó. Véleményem szerint.

(#60483) wolf13


wolf13
őstag

Sziasztok.

Jelenleg TP-LINK WDR3600 használok, ezt szeretném lecserélni kicsit komolyabbra.
Amire kellene :
-USB-n keresztül torrentezni (sajnos a mostani max 1.6MB/s tud)
-DLNA server (a mostani ha torrentezek már nem tudja átjátszani a filmeket)
- az ár maximum 20-25e huf.
- jelenlegi netem 60/5 (elvileg jövőre duplája lesz)

Amik csatlakoznának hozzá : TV-k, telefonok, PS4.
2 szintes családi házban lenne használva, ahol van vasbeton födém. Jelenlegi ezt funkciót jól ellátta.

Segítséget előre is köszönöm.

(#60484) viziyeti271


viziyeti271
újonc

Sziasztok!

Tervezem lecserélni az aktuális routert (Zyxel NBG5715), mert úgy érzékelem hogy a sok wifis eszköz illetve a tavaly vett MyCloud már meghaladja a tudását. Mivel alapvetően elégedett voltam az igényeim változása előtt az eszközzel így újra Zyxel-t néztem ki. (https://pcworld.hu/zyxelblog/kegyetlenul-gyors-vezetek-nelkuli-halozatot-iger-a-zyxel-armor-z2-216803.html)
Vélemény? Előre is köszi!

(#60485) krealon válasza wolf13 (#60483) üzenetére


krealon
veterán

"Jelenleg TP-LINK WDR3600 használok, ezt szeretném lecserélni kicsit komolyabbra.
Amire kellene :
-USB-n keresztül torrentezni (sajnos a mostani max 1.6MB/s tud)
-DLNA server (a mostani ha torrentezek már nem tudja átjátszani a filmeket)
- az ár maximum 20-25e huf.
"

Mivel WDR3600 -zal torrentezel, egyertelmu, hogy szamodra a Custom Firmware nem akadaly, igy a megadott arkategoriaba a D-link DIR-860L B1 fer bele.
Vagy ASUS RT-AC58U, pillanatnyilag epp befer 25 ala.

[ Szerkesztve ]

(#60486) Imy


Imy
veterán

Asus routerből ami 2 sávos mi ajánlott? Az ajánlottak között két már nem megvehető példány van...

Gondolkodok, hogy veszek egy NAS-t, jobb lenne arról a média szerver, nem a router erőforrásait venné igénybe, és könnyebben lehet bővíteni. A routerre dogott 2.5 külső HDD nem a legjobb megoldás.

(#60487) krealon válasza Imy (#60486) üzenetére


krealon
veterán

A 60474-ben talalod az ASUS aktualis, ajanlott, dualband eszkozeit.

[ Szerkesztve ]

(#60488) wolf13 válasza krealon (#60485) üzenetére


wolf13
őstag

Köszönöm a gyors választ.

Ha jól veszem ki írásodból , az Asushoz is CF kell , hogy torrentezni tudjak? Nem gond, csak akkor utána olvasok annak is. Eddig csak TP-Linkekkel foglalkoztam

(#60489) krealon válasza wolf13 (#60488) üzenetére


krealon
veterán

Lemaradt, hogy van topikja is itt a prohardveren az ASUS RT-AC58U-nak. Ott reszletesebb infot talalsz, mert nekem meg nem kerult ilyen a kezeim koze.

(#60490) woodworm válasza Imy (#60486) üzenetére


woodworm
veterán

Ugyan nincs az ajánlottak között mivel Ázsián kívül nem nagyon forgalmazzák, de hardveresen majdnem megegyezik az n56u-val az ac1200gu. Mivel külső antennákat kapott, talán jobb is lehet a lefedettsége.
Fontos a betűjelzés, mert több chipsettel is szerelték az ac1200-as szériát. Van róla olyan beszámoló is, amely szerint az utóbbi időben előforduló asusos sebességgondokkal küzd. Padavan egyelőre nincs rá.

Ha már az n56u hardvere, ott a dlink dir-860l padavannal. Az még elérhető.

(#60491) bluemirage válasza Imy (#60486) üzenetére


bluemirage
őstag

AC58U van az ASUS-nál az "alsó polcon" és innen indul felfele. De ezt már írták neked és 1 USB-s.
A NAS minden szempontból jobb megoldás, hosszabb távra is... mint az USB-vel való bohóckodás.

Meliora sunt bono inimica

(#60492) Gubek-Einste válasza viziyeti271 (#60484) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen vele sok tapasztalat.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60493) Gubek-Einste válasza wolf13 (#60488) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC58U-ra nincsen CFW.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60494) Multibit válasza viziyeti271 (#60484) üzenetére


Multibit
veterán

Inkább ne vedd meg azt az Armor 2-t! Remek hardver szánalmas szoftverrel. Márpedig jól használható routert csak akkor kapsz, ha mindkettő rendben van. Chal olvtárs sokat küzd az Armorok szoftverével.
Ha mindenképpen ez a vas a szíved csücske, vegyél egy Synology RT2600AC-t! Szinte ugyanaz a hw, de tisztességes szoftverrel! Igen, drágább, nem véletlenül.

(#60495) wolf13 válasza Gubek-Einste (#60493) üzenetére


wolf13
őstag

Igen köszönöm. Olvastam a topikjában. Így egyelőre Archer 7 el barátkozom. De lehet nekem is nas fele kellene kacsingatnom.

(#60496) Balages74


Balages74
csendes tag

Sziasztok,
Valamelyik nap ugyan feltettem már ezt a kérdést, de azóta is olvasgatok és eléggé tanácstalan vagyok. DIGI gigabites nethez keresek routert, most nem részletezném a körülményeket, egyszerűen egy stabil, gyors wifivel rendelkező router kellene amivel nem szakadozgat az internet, nem kell újrabootolgatni a routert, nyáron nem fog megfőni stb, a keret kb 50e Ft lenne. A routert jelenleg csak AP+switchként használnám, az ISP-től kapott routerrel vezetékes módban meg vagyok elégedve, viszont sajnos csak BGN-t tud. Az összefoglaló/tanácsok alapján valószínűleg Asus RT-AC87U lenne célszerű, de kicsit fázok tőle, elképesztő mennyiségű panaszt lehet találni az instabilitásáról, wifi problémákról stb. A másik fő esélyes amin gondolkoznék esetleg a Linksys WRT1900ACS, esetleg DD-WRT-vel a korábbi WRT54G + DD-WRT jó tapasztalatok miatt, bár erről az új routerről is olvastam hideget-meleget. Ha esetleg valakinek van tapasztalata ezekkel első kézből és megosztaná azt megköszönném.
Egyébként kb ezeket néztem:

ASUS AC87U
Netgear Nighthawk EX7000
Synology AC1900
D-Link DIR-890L
Linksys WRT1900ACS
TPLink C9

Köszönöm
Balage

[ Szerkesztve ]

Balage

(#60497) SpZ


SpZ
senior tag

Sziasztok egy új routerre lenne szükségem mert a mostani sajnos nem alkalmas.

Diginet 1000 csomaghoz kellene a router, külső meghajtó támogatásra nincs szükség.
Családi házba lenne 120nm a legtávolabbi pont kb 2 fal és 10m távolságra van ahová a jelnek el kellene érnie. Elég sok kliens szokott csatlakozni 3 telefon, 1 ps4, 2 tv, 2pc vezetékesen, 1pc wifivel.
Ára max 20 000ft nagyon maximum 25 000Ft legyen ha lehetséges.

Köszönöm :R

(#60498) Gubek-Einste válasza SpZ (#60497) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60499) ejnyebejnye


ejnyebejnye
csendes tag

Sziasztok!

0-24 stabil torrentezésre, DLNA filmnézésre szeretnék egy routert.
Asus ac68u vagy Synology rt1900ac?
A Synologyről nagyon kevés infó van torrentügyileg, ezért kéne tanács
Köszönöm!

(#60500) Gubek-Einste válasza ejnyebejnye (#60499) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Torrent-ezés miatt inkább az Asus legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.