Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60801) Mentát válasza Gubek-Einste (#60792) üzenetére


Mentát
csendes tag

Köszi, értem.

Az ajánlott eszközöknél mi alapján került oda hogy akár 800 Mbps vagy akár 1000 Mbps ?

Pl az ASUS RT-N56U B1-nél az van, hogy akár 1000 Mbps, az ASUS RT-N65U-nál pedig akár 800 Mbps.

Ez szerint https://www.smallnetbuilder.com/old-tools/charts/router/bar/74-wan-to-lan meg az N56U 778 Mbps-t, az N65U pedig 898 Mbps-t tud WAN-LAN viszonylatban.

Tudtok valamilyen más benchmarkról is, ami ettől eltérő sebességet mutat?

Clint Eastwood bekaphatja...

(#60802) Gubek-Einste válasza Papix (#60800) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez a nethez már gigabites portokkal rendelkező típus lenne az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60803) Gubek-Einste válasza Mentát (#60801) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hardveres NAT kell a gyorsabb netekhez, emiatt van ott ez az érték.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60804) korion


korion
senior tag

sziasztok!

17-20 ezer környékén van szükségem routerre!
egyenlőre elég,ha a 600-800Mb tudja,csak erős legyen az antenna és stabil!

előre is köszi!

jah és az A4Team kell választanom (garanciális levásárlás)

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#60805) Multibit válasza korion (#60804) üzenetére


Multibit
veterán

Ugye a 600-800 Mbps-t kábellel értetted? Mert wifi-vel reménytelen. Nem vagyok képben az adott cég választékában, de - gondolom - bármit meg tudnak rendelni.

(#60806) korion válasza Multibit (#60805) üzenetére


korion
senior tag

Szia!

igen kábel! :)
2 szobával arrébb szeretne édesanyám is kapni belőle egy keveset,szóval azért írtam,h nem kell ac 1200.. de erős legyen!

köszi

üdv

[ Szerkesztve ]

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#60807) bnorci71 válasza Gubek-Einste (#60793) üzenetére


bnorci71
addikt

:R

az hogy AC750 csak a sebesség miatt gond?
Zyxel NBG6515 - AC750-es

volt alap Tenda routerem 5 évig amíg a tápja nem halt azt se tudtam milyen a kezelőfelülete. Ez a maiakra már nem jellemző?
Tenda AC6 - Tenda mint gyártó nem ajánlott

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#60808) Multibit válasza korion (#60806) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nem wifi-szennyezett a környezeted, az Asus RT-N18U ajánjott a feladatra. Ha szennyezett, az 5 GHz-ből sajnos kevés marad két szobával arrébb. Egy dual-band lehetőség a D-Link DIR-860L B1, de csak alternatív firmware-rel.

(#60809) Csabi1984 válasza Gubek-Einste (#60789) üzenetére


Csabi1984
addikt

A tplink c5/c7 mennyit tud átadni Wifin? Erősebb mint a 1043 v2?

(#60810) mpo válasza gurabli (#60752) üzenetére


mpo
veterán

Most már minden szolgáltatóra (mobil, kábel) vonatkozik a jogszabály (letelt a türelmi idő).

A régi ügyfél nem szenvedhet hátrányt az újjal szemben!

Alapesetben csak egy év lehet a hűségidő.

Október 24-től a DIGI is átállt, sajnos a weboldal nem jól működött, az ügyfélszolgálati irodában azt mondta a hölgy, hogy a 100Pro megszűnt, arra nem tudok hűséget kötni. Lefelé nem akartam, lett 500-as (router, switch csere).
Hiba volt, mert a 100pro-ból lett a diginet100 és az is elég lett volna.
Mivel itt nem jártam, TP-Link C2 AC750-et vettem.
A régi TP-Link WR841ND v8 volt, most fölösleg lett.

UTP-n 500/500 lett a mérés, regisztráltam régebben és ismerősöknél is itt mérek: [link]
Chrome-ban mert a Firefoxban (a gépen) nincs már flash.

A mobillal 50 Mbit a max, pedig b/g/n, de csak 2,4 GHZ-et tud, a többi eszközöm se 5 GHz-es.

Tud valaki egy linket adni, hogy kiképezzem magam jobban router ügyben, mert csak az alapokat tudom?
De a MAC Address filtert, address reservation-t, védelmet beállítottam.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#60811) Multibit válasza mpo (#60810) üzenetére


Multibit
veterán

Mivel itt nem jártam, TP-Link C2 AC750-et vettem
Máskor a szaktopikot látogasd meg először ;)

Chrome-ban mert a Firefoxban (a gépen) nincs már flash.
Flash nélkül is lehet mérni FF-ben (is): [link]

A mobillal 50 Mbit a max, pedig b/g/n, de csak 2,4 GHZ-et tud, a többi eszközöm se 5 GHz-es.
Sebességet mindig kábellel mérünk! A szolgáltató is csak azt fogadja el.

[ Szerkesztve ]

(#60812) mpo válasza Multibit (#60811) üzenetére


mpo
veterán

Minden kötözködés nélkül:
Nem ismerem az összes szaktopikot de nem vettem volna 116e Ft-os routert.
Sok helyen lehet flash nélkül is, de nem ott ahol én mérek. Ezt a szolgáltatóknak is el kell fogadniuk (NMHH).

"Sebességet mindig kábellel mérünk! A szolgáltató is csak azt fogadja el."

A mobillal WIFI-t akartam mérni, pont a mobil és a router képességei miatt, eszembe se jutna ezzel a szolgáltatót csesztetni, ráadásul a DIGI nem a garantáltat adja, hanem közel a 100%-ot.

Nyilván nem értek hozzá, ezért kellene egy link a tudáshoz, hogy a 300Mbit + 450 Mbit az 750 Mbit két antennával a reklámban, a mobil b/g/n és 50 Mbit-et tud egy antennával 2,4 GHz-en.
Úgy tudom nincs olyan mobil, ami egyszerre a két csatornát használná.
Mi a maximum egy ilyen telefonnal?
Csak azért lett dual-band, mert nem tudhatom mikor lesz 5 GHz-es készülékem, a régi 100-as meg nem jó, fölötte meg 1000 a következő határ.

Ha érted, akkor már elavult.

(#60813) Gubek-Einste válasza bnorci71 (#60807) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

az hogy AC750 csak a sebesség miatt gond?
Hardverből is elég gyengét szoktak alárakni.

volt alap Tenda routerem 5 évig amíg a tápja nem halt azt se tudtam milyen a kezelőfelülete. Ez a maiakra már nem jellemző?
A Tenda nagyon olcsó, viszont rossz is, hardver gyenge, firmware is.
Van 1-2 típus amelynek a hardvere jó így CFW-vel használható lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60814) Gubek-Einste válasza Csabi1984 (#60809) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Általánosságban a csak 2,4 GHz képes eszközöknek jobb a hatótávja mint a dual band-eknek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60815) Multibit válasza mpo (#60812) üzenetére


Multibit
veterán

Ezt a szolgáltatóknak is el kell fogadniuk (NMHH).
A Digi csak a saját mérőoldalán mért értékeket fogadja el (ezért is linkeltem).

300Mbit + 450 Mbit az 750 Mbit két antennával a reklámban
De sokszor előjött ez... Szóval, amiket Te idézel azok a maximálisan elérhető linksebességek. Amit viszont effektív sebességként elérsz, használsz, az ettől messze van.

Úgy tudom nincs olyan mobil, ami egyszerre a két csatornát használná.
Apple eszközök tudnak ilyet (laptop, telefon).

Mi a maximum egy ilyen telefonnal?
Túl sok a bizonytalanság. Azaz, milyen routerrel, milyen beállításokkal, milyen környezetben, milyen használati körülmények között?

(#60816) Norby-007


Norby-007
tag

Sziasztok,
Kérném a segítségeteket.
Családi házban lakom, ez enyémen kívül összesen két wifi jelet fogok a házban a szomszédok felől (az egyik az ikerszomszédomé :-) Digi 500/200-as csomagom van, de lassan feltolom 1000-re.
Adott hozzá amit adtak Huawei hg8247h router/modem. Erről egy lan kábellel van összekötve az asztali PC-m és wifivel kapcsolódik hozzá 2 telefon, néha 1-2 laptop, elvétve egy tablet és két tv (ezek nem jellemzőek).
A huawei-rők megy a kábel tv-is, van telefon előfizum is hozzá, de nem használom, nincs telefon rákötve.
Eddig minden szépen és rendben működött, meg voltam elégedve a cuccal.
Azonban most okosítani szeretném a házat és felszerelném néhány érzékelővel, egy esetleg kettő gateway-el, egy Raspberry Pi3-al és az egészet egy még el nem döntött home automatizáló szoftverrel (Domoticz, Home Assistant...) fognám össze. Egy wifis kapcsoló (sonoff) lenne kültérben a háztól kb 8 méterre. Nekem most még ott van wifi jelem, mert a router a garázsba van felszerelve és a hörmann kapun kell csak átverekedni a jelnek magát és onnan kb 15 méterre lenne sonoff kapcsoló.
Mivel lennének esetleg eszközök (IP kamera, stb) amihez kell távoli elérés és e miatt esetleg egy vagy több port átirányítása szükséges lehet, illetve akár fix ip címmel kell ellátni valamilyen eszközt.
Nos ekkor szerettem volna ebbe a csoda Huawei router lelkivilágába beletekinteni, de nem lehet (ezt már a Digi topicban jól körbejártam, egyelőre nincs megoldás, vagy senki sem tudja), nem lehet semmilyen account/jelszó párossal belépni rá és a topicban mindenki saját routert javasol.
Ezek után szeretném kérdezni itt tőletek, hogy mindenképpen szükséges nekem új router, vagy valahogy meg lehet oldani a digis cuccal amire szükségem van? Vagy kell új router és a digiset állíttassam híd módba? Ha ez a megoldás akkor milyen routert vegyek ehhez a fentiekhez? Wifin eddig nem volt szükséges a gyorsaság, de most lehet majd a HD IP kamerák képe miatt az lesz? A PC-n futtatom a torrentet, azon csinálok mindent, így nekem nem szükséges, hogy a router ilyen nyalánkságokat tudjon.
Mit javasoltok a fentiek alapján, mi a legoptimálisabb megoldás a számomra?
Köszönöm.

(#60817) mpo válasza Multibit (#60815) üzenetére


mpo
veterán

Elhiszem, amit a DIGI-ről írsz, de ki az erősebb?

[link]

[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#60818) bnorci71 válasza Gubek-Einste (#60813) üzenetére


bnorci71
addikt

köszi

az ASUS RT-N56U ha nem rakok rá CFW-t attól még jó készülék gondolom, egyenlőre nem nagyon van otthon AC-s eszköz ami igényelné
találtam egyet 8500-ért le is csapok rá

ja újonnan már nem beszerezhető :(

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#60819) Papix


Papix
tag

Gubek-Einste!
Írtam neked privátot. Nézd meg légyszi.

(#60820) Kal-El


Kal-El
senior tag

Azt minden routerrel meg lehet oldani, hogy vezetékkel egy másikkal összekötni egy fő routert, majd a 100Mbit/s-es netet a fő router teljesen ki tudná használni, viszont a másodlagos routernél (vagy a fő routernél az egyik lan portra) beállítani, hogy csak max 50Mbit/s-ig lehessen le/feltölteni?

(#60821) h_eduka


h_eduka
tag

Sziasztok!

1,5 szobás panelba szeretnék routert venni. 10-15 ezer környékéig. A router a nagy szobába lenne és a kis szobába lenne egy asztali gép amiben van egy TP-Link TL-WN881ND fogadó egység. Milyen routert tanácsoltok? (Diginet 100 a díjcsomag).

(#60822) Marci112233 válasza h_eduka (#60821) üzenetére


Marci112233
őstag

Én ma reggel rendeltem egy ilyet családi kertes házba, úgyhogy egy panelba elégnek kell lennie.
TP-Link TL-WR1043ND V4.0

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#60823) mpo válasza h_eduka (#60821) üzenetére


mpo
veterán

Ezt nézd meg.
[link]
Most már 500-as csomagom van olcsóbban mint a 100pro volt, (eladó a régi routerem WR841ND 4e Ft-ért), a desktop Cat5e kábellel ment eddig is, ma meg a laptopot is UTP-re tettem, így a 80 Mbit-ből lett 485 Mbit.

Ha érted, akkor már elavult.

(#60824) Gubek-Einste válasza Norby-007 (#60816) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen saját router használata lenne az ideális, a szolgáltatói eszköz bridge módba állítása mellett, természetesen a NAT-olt címről levétel is kellene még ha esetleg azon vagy.

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60825) Gubek-Einste válasza Kal-El (#60820) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Beállítása és eszköz kérdése de meg lehet oldani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60826) Norby-007 válasza Gubek-Einste (#60824) üzenetére


Norby-007
tag

Köszönöm. És lehet láma kérdés, de honnan tudom meg, hogy NAT-olt címen vagyok?

(#60827) Risard


Risard
aktív tag

Ajánlott routerek lehetnének frisebbek is mert némely már be sem szerezhető újonnan. :R

(#60828) Gubek-Einste válasza Norby-007 (#60826) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Digi-s topikban biztosan le van írva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60829) Gubek-Einste válasza Risard (#60827) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos nincsenek tesztelt típusok az újabbak közül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60830) 360xbox360


360xbox360
tag

Sziasztok!
Digi 1000/200-as csomaghoz lenne szükségem egy új routerre. Árban max 20-25k de ha van 15ért is az nembaj :) 2asztali gép kábelen, 3laptop-3 telefon wifin. Beton panel, router sugarában jó lenne egy 8-10 méteren belül még fogható lenne a jel(két fal), jelenlegivel (tplink 841nd) 5méter után már el-el vesztik az eszközök a wifi jelet.

(#60831) Gubek-Einste válasza 360xbox360 (#60830) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U (CFW-vel AC-s), D-Link 860L B1 (csak CFW-vel ajánlott)
25-30k között: Asus AC58U, TP-Link Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60832) I'am Dony válasza Norby-007 (#60826) üzenetére


I'am Dony
őstag

Jó eséllyel 100. kezdődik, ha NAT-on vagy. Amúgy: [link] klikk ide, az itt látott címet kellene látnod a router WAN IP-nél is. Ha mást látsz akkor NAT. Ekkor telefon a szolgáltatónak és 2-3 órán belül max. kapsz publikus ip.-t :K

[ Szerkesztve ]

(#60833) Norby-007 válasza I'am Dony (#60832) üzenetére


Norby-007
tag

Köszi, NAT-olt.

(#60834) Tika6 válasza Gubek-Einste (#60601) üzenetére


Tika6
tag

Hozzászólások között olvasgattam, és ezt találtam: "Mind 2,4 mind 5 Ghz kiválóan működik annyi hogy a két sávot egy SSID nevű hálózatra kell állítani és akkor a router válogat hogy melyik a megfelelő az adott eszköznek amelyik csatlakozik rá." (pcx)
Ezt a C5 is tudja?
C5 és C7 között vacilálok; mivel tud többet a drágább? A sebességet látom, akkorára azért nincs szükség. Extra felhasználása sem jellemző.

(#60835) Gubek-Einste válasza Tika6 (#60834) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Legyen különböző a két sávnak az SSID-je.
A C7 CFW támogatott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#60836) Multibit válasza Tika6 (#60834) üzenetére


Multibit
veterán

Nos, kedves Frankené rosszul tudja. Nem a router válogat, hanem a kliens (feltéve, ha dual-band kliensről van szó). Akkor is, ha különböző az SSID.

(#60837) mpo válasza 360xbox360 (#60830) üzenetére


mpo
veterán

Nekem 500/200-as van, de a routerekben a 100 a határ, a fölött nem jó a régi, ami nekem is volt TL-WR841ND.
A mobilra töltsd le a WIFI Analyzer és a Net Analyzer appokat és ezekkel nézd meg mi van a környezetedben.

A mobilom 802.11 b/g/n csak 2,4 GHz, ezzel max. 50 Mbit sebesség jött össze, amire azt mondták jó..
A laptopon 80 Mbit volt a max WIFI-n, most UTP-vel 485 Mbit úgy mint a desktopon, ami nem WIFI-s.

A új gigabites routerem WIFI jellemzői 300 Mbit + 450 Mbit =750 Mbit, naiv vásárló meg koppan, amikor a fenti mérési eredményei jönnek ki.

Itt már felvilágosítottak, hogy a 300 Mbit elméleti sebesség és soha a közelébe nem lehet jutni.
Azt kell még kiderítenem (tanulás), hogy mit jelent a mobilon a b/g/n-ből az n, ha ennyire képes, egyesek szerint egy antenna van benne.
Miután megvettem a TP-LINK Archer C2 AC750-t, jöttem ide, fordított sorrendet javasoltak.
Egy laptopnál, (ha nem cserélsz benne alkatrészt) lehet-e csodarouterrel sebességet növelni?

Ha érted, akkor már elavult.

(#60838) Csabi1984 válasza mpo (#60837) üzenetére


Csabi1984
addikt

Hú ezt jó volt olvasnom. Hiába vennék egy jobb routert a letöltési sebesség nem lesz nagyobb mint 40-50 Mbit.
Kiderítettem mivel be van téve a konnektorba egy Jelfrissitó Tplink 850Re az visszafog a sávszélességből még akkor is ha nem arra vagyok csatlakozva. Amin kihúztam 30-33 MBit helyett 45 Mbit is ment :)

(#60839) mpo válasza Csabi1984 (#60838) üzenetére


mpo
veterán

Az ajánlott két app, megmutatja ki az erősebb a WIFI dzsungelben (mi a router típusa). Az UTP-nek meg mindegy, ha gigabites a router.
Kábelcsatorna sok kanyarral vagy WIFI.

Ha érted, akkor már elavult.

(#60840) MrCsiT válasza mpo (#60837) üzenetére


MrCsiT
addikt

"Egy laptopnál, (ha nem cserélsz benne alkatrészt) lehet-e csodarouterrel sebességet növelni?" - nem. Ha a laptop wifi/lan modulja X sebességet tud, az nem lesz 2X semmilyen routertől.
Amit megtehetsz, hogy veszel egy USB-s AC-s wifi sticket, ami már képes lehet megfelelő körülmények között (pl. nem 7 falon át) magasabb sebességet hozni, mint a laptop saját hardvere.
Jó példák erre a pár éves, ám mégis 10/100-as hálózati csatolóval szerelt laptopok, amiknél egy AC-s usb wifi adapterrel - pl. egy ilyennel - gyorsabb lesz a másolás.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#60841) Citroware


Citroware
addikt

Üdv. Valaki fel tudna világosítani, hogy két router közül, amelyeknek egyforma adatátviteli sebessége van, mi jelenti a különbséget árban, minőségben? Mi az, amivel többet tud a másik, ami miatt drágább?

(#60842) Multibit válasza mpo (#60839) üzenetére


Multibit
veterán

Kábelcsatorna sok kanyarral vagy WIFI.
Másképpen megfogalmazva: nagy sebesség (és stabilitás) vagy szívás ;)

(#60843) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Router vásárlás előtt állunk, de nem igazán tudjuk, ha vennénk egy 1200 Mbit/s-es routert aminek a lan és a wan portja is csak 10/100-as akkor max nem csak 100 megával menne a net wifin keresztül, hiába van mondjuk 500-as net? Vagy ez hogyan van, mert nagyon sok ilyen eszköznél nincs még gigás port, akkor viszont mi értelme hogy mondjuk tud az 5ghz-es része 900mbit-et?.

(#60844) MrCsiT válasza Citroware (#60841) üzenetére


MrCsiT
addikt

más chipset, proci, márkanév, szogáltatások ( pl. lacp, vpn), support, kisker haszon eltérés ha nem ugyanott nézed.. lehet pár oka.
Csak azért, mert papíron azonos a lan port sebesség, lehetnek eltérések, pl. több kliens esetén.

Melyik 2 konkrét termékről is van szó?

Speti: semmi. Mi érteleme a több giga ramos low VGA-knak? Becsapni a buta vevőt.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#60845) krealon válasza SPeti1984 (#60843) üzenetére


krealon
veterán

"ha vennénk egy 1200 Mbit/s-es routert aminek a lan és a wan portja is csak 10/100-as akkor max nem csak 100 megával menne a net wifin keresztül, hiába van mondjuk 500-as net?"

Pontosan, mert a net kabelen erkezik, igy a kabeles kapcsolat is lehet szuk keresztmetszet.

"nagyon sok ilyen eszköznél nincs még gigás port, akkor viszont mi értelme hogy mondjuk tud az 5ghz-es része 900mbit-et?"

Az ilyen eszkoznek akkor van "ertelme", ha mondjuk csak ADSL sebessegu az interneteleres, mellete kicsi a besugarzando ter, es minden eszkoz Wifi-n csatlakozik.

Az 5 GHz-en 1 stream-es (1x1:1, 433 Mbps kapcsolatra kepes, AC750 es AC900) eszkozoknek sincs tul sok ertelme, amikor nemsokkal dragabban kaphatoak 866 Mbps kepes (2x2:2, AC1200 es folotte) eszkozok, amik az AC szabvanyban megengedett beamforming segitsegevel joval nagyobb sugaru es stabilabb lefedettseget kepesek elerni.

(#60846) mpo válasza SPeti1984 (#60843) üzenetére


mpo
veterán

Ami a választóvonal, van a 10/100 és utána a 10/100/1000 vagyis gigabites router, de ez a hálózati kábellel (UTP) elérhető sebesség. A kábel is fontos, a Cat5e kell a gigabiteshez.
Ha 100 Mbit/s fölötti csomagot választasz, akkor drágább router és másik kábel kell(het).
A régi routerem 10/100-as és 300 Mbit WIFI volt a 100-as előfizetéshez.

A mostani az 500-as csomaghoz (ami jó lenne az 1000-eshez is) 10/100/1000 és dual-band 300+450 Mbit WIFI, de a meglévő eszközök ugyanannyit tudnak WIFI-n mint régen, ráadásul mind 2,4 GHz-es. A dual-band-et a jövő eszközei miatt van választottam.
A WIFI az más tészta. Itt már írtam a problémáimról, ha értenék hozzá, el is magyaráznám.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#60847) mpo válasza krealon (#60845) üzenetére


mpo
veterán

Tudsz egy linket adni, ami a hozzászólásod utolsó részét elmagyarázza?

Ha érted, akkor már elavult.

(#60848) mpo válasza Gubek-Einste (#60835) üzenetére


mpo
veterán

Légy szíves ezt nézd meg, mint topikgazda hátha tudsz segíteni.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#60849) woodworm válasza mpo (#60846) üzenetére


woodworm
veterán

"A WIFI az más tészta. Itt már írtam a problémáimról, ha értenék hozzá, el is magyaráznám."

Itt egy cikk a szabványos linksebességek átbocsájtó képességéről.

(#60850) mpo válasza woodworm (#60849) üzenetére


mpo
veterán

Lemaradt a link!

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.