Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52151) La Magra


La Magra
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy TP-Link WR842ND routert használok, de bekötötték a gyorsnetet (500 Mbps), ezért kellene egy gigabites eszköz.
Rövid itteni olvasgatás után a TP- LINK TL-WR1043ND-t néztem ki, viszont a jelenlegi routeremmel van egy olyan negatív tapasztalatom, hogy kb. heti 2x újra kell indítani (kihúz-vár-bedug), mert egy idő után eldobja a netet (vezetéken és vezeték nélkül egyaránt). Fontos lenne, hogy az új router ne csináljon ilyesmit, mert nem túl hozzáférhető helyen van, így ha már újat veszek, szeretném elkerülni ezt a macerát...
Ilyen (remélem nem túl) extra igény mellett ti ajánlanátok a TL-WR1043ND-t, vagy inkább más márka/típus felé nézelődjek?

A válasz(oka)t előre is köszi! :R

(#52152) vottokar válasza Intruder2k5 (#52149) üzenetére


vottokar
senior tag

Akkor lehet, hogy most kéne még venni AC55u-t, mert ősz végén már nem lesz? (akkorra lesz esedékes a gyorsabb net váltás, ahova már kellene..) :(

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#52153) Intruder2k5 válasza vottokar (#52152) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre én nem tudok válaszolni, lehet kifut, de lehet csak átmeneti a készlethiány. Az RT-AC56U is eltűnt egy időben, aztán később még visszatért, bár nem sokáig, ez kétségtelen. Minden esetre ha eldöntötted, hogy azt szeretnéd, akkor én inkább megvenném a helyedben, amíg van.

(#52154) Intruder2k5 válasza La Magra (#52151) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az is kérdés, hogy ezt a netet mennyire szeretnéd kihasználni WiFi-n? Kihoznád belőle amit csak lehet, vagy mondjuk WiFi-n csak mobileszközök vannak, azoknak elég az N-es kapcsolat is, és a sebességre csak vezetéken lenne szükség? Ez nem mindegy ugyebár, hiszen ha vezeték nélkül is szempont a minél nagyobb sebesség, akkor inkább AC képes router kellene, és hozzá persze AC képes kliensek is. Ha elég az N szabványos 2.4GHz-es WiFi, akkor jó lehet a TP-LINK WR1043ND v2/v3, ASUS RT-N18U, ha kell az 5GHz és/vagy AC WiFi, akkor pedig ASUS RT-N56U B1, ASUS RT-AC55U, ASUS RT-AC68U, ASUS RT-AC87U, vagy TP-LINK-ből TP-LINK Archer C5 v1, TP-LINK Archer C7, TP-LINK Archer C8, TP-LINK Archer C9.

Lásd: Téma összefoglaló

(#52155) vottokar válasza Intruder2k5 (#52153) üzenetére


vottokar
senior tag

Sajnos nem tudok dönteni. :( Az az igazság, hogy nézegetek egy ideje és szimpatikusak az Asus hálózatos eszközei. De nem tudom, hogy kell-e mindenképp nekem a tudása. ( Mivel még több ismeretlenes az egyenlet otthoni szolgáltató ügyben, nem adnék ki 2x ezret, ha lehet, hogy nem is lesz igazán szükségem rá.)
Ahogy ismerem a szerencsémet, bármi is lesz a döntésem, a másik verzió lesz majd a jobb...

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#52156) Draken


Draken
őstag

Egy alig használt ac68u-t sikerülne kifognom jobb áron, viszont emagos garancia van rá. Tippek, ötletek? Bár nagyon meghibásodásról nem írnak, az emagos garancia nem egy életbiztosítás, az új változat meg ki tudja, mikor ér ide hozzánk és mennyiért..

(#52157) Intruder2k5 válasza Draken (#52156) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És erre most milyen tippet, ötletet vársz? Ezt egyrészt Neked kell eldönteni, hogy bevállalod vagy se, az emag garanciát, másrészt egyébként is router, nem pedig bolt ajánló a topik. A routerről nem nagyon tudok rosszat mondani, és ahogy írod is, ritka a meghibásodás.

(#52158) zso79


zso79
őstag

100m2-es családi házba, 500-1000-es diginet mellé melyik lenne a jobb választás? Asus RT-AC66U vagy TP-LINK Archer C7? Madzagon állandóan megy egy qnap nas, ps4, mellette notik, telefonok wifi-n. Esetleg más ajánlott típus ebben az árkategóriában? Jelenleg egy Linksys WRT300N van, ami már kicsit gyengélkedik. Fontos, hogy állandó torrentezés mellett ne álljon be mint a szög (korábban smc-vel, dlink-kel volt ilyen problémám)

[ Szerkesztve ]

(#52159) La Magra válasza Intruder2k5 (#52154) üzenetére


La Magra
tag

Nem kell AC, max 2 mobil használja a WiFi-t, kábelen van szükség az 500 Mbitre.
A kérdés inkább az akart lenni, hogy az újabb TP-Linkeket (mint pl. a 1043ND) is állandóan ki-be kell-e dugdosni? (A régebbinél, ami most van, ez valami típushiba lehet, ugyanis senki nem lepődött meg, amikor meséltem, milyen gyakran kell újraindítanom.)

(#52160) csixy válasza zso79 (#52158) üzenetére


csixy
addikt

Családi ház. Nem lakótelep. Lehet hogy az éter nem annyira terhelt a 2,4Ghz-en. ???? Akkor lehet elég a 2,4Ghz. Egy Asus RT-N 18U is lehet hogy ár-érték arány optimális lenne.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52161) csixy válasza La Magra (#52159) üzenetére


csixy
addikt

Az 1043ND-t nem jellemző hogy ki-be kellene huzigálni.
3-féle verzió van belőle. Nehogy a Ver1.-est vedd meg. Feketét vegyél, a régi szürkét már ne.
Nekem az asus rt-n 18U szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52162) Intruder2k5 válasza La Magra (#52159) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is inkább javaslom az ASUS RT-N18U-t, de a 1043ND újabb, v2/v3 verzióival is jók a tapasztalatok.

(#52163) La Magra válasza Intruder2k5 (#52162) üzenetére


La Magra
tag

És ez tényleg bő 5000 Ft-tal többet tud?
Egyébként feketét néztem ki a 1043ND-ből, talán v3, de nem találom egyértelműen leírva a webshopban, ahonnan venném (emag)...

(#52164) Intruder2k5 válasza La Magra (#52163) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A hardvere is erősebb, és többet is tud. Persze, hogy kinek ér ez meg plusz pénzt az megint más kérdés, ezt mindenki döntse el maga.

Firmware emulátorok: TP-LINK WR1043NDv3 és ASUS-WRT

Az ASUS esetén nincs típusonkénti saját emulátor, de a jelenleg használt firmware-jük egységes, különbség értelemszerűen ott van, ahol egyes funkciókat az adott hardver nem támogat, tehát pl. RT-N18U esetén nyilván nem lesznek benne az 5GHz-es WiFi-re vonatkozó opciók, mivel ez a modell nem Dual Band.

A hardveres eltérésekről az összefoglalóban olvashatsz, de az ASUS-ban gyorsabb a proci, illetve a RAM és a flash is több.

A fekete TP-LINK vagy v2 vagy v3, de manapság szinte biztos, hogy v3 lesz. Egyébként mindkettő jó, hardverben azonosak, csak szoftveres eltérés van, a v2 nem támogatja az IPv6-ot, és nincs benne Guest WiFi.

(#52165) SunMount3r válasza Intruder2k5 (#52164) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nézem ezt az Asus emu-t és nem teljesen tiszta nekem a Guest Network működése. Erre is be lehet állítani külön jelszavas védelmet? Mert az emulátorban ezeket nem lehet állítani és minden "Open". Vagy ez csak az emuban nem állítható?:F

[ Szerkesztve ]

(#52166) Intruder2k5 válasza SunMount3r (#52165) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez jó kérdés, bár nekem is ASUS routerem van (RT-N18U), de gyári firmware-t utoljára vagy ~8 éve használtam, még WL-500gP-n. Szerintem kérdezd meg a kérdéses router topikjában, vagy talán majd Gubek-Einste tud válaszolni, Ő gyári szoftverrel használja az RT-N18U-ját.

(#52167) Sordoran válasza YellowFlash (#52139) üzenetére


Sordoran
addikt

Nincs véletlenül tapasztalatod TP-Link 741N(D)/841N(D) párossal? Érdekelne, hogy melyiknek jobb a wifi lefedettsége. Leírtad, hogy ez az Asus jól osztja a stabil jelet, de több helyen ha olvasom vásárlói véleményeket, pont hogy panaszkodnak a gyenge jelre.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#52168) SunMount3r válasza Intruder2k5 (#52166) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké, megvárom ő tud e konkrétabbat. RT-AC55U-re érdekelne amúgy.

(#52169) Jim74 válasza SunMount3r (#52165) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem egy AC56U-m és egy AC1200G+-om van. Mindkettőn külön lehet állítani a Guest Wifi jelszavát (tehát eltérő a 2,4 GHz-es és az 5 GHz-es wifitől). Plusz azt is be lehet állítani, hogy azok a kliensek, akik a guest wifire csatlakoznak, azok a helyi hálózatot ne lássák.

(#52170) SunMount3r válasza Jim74 (#52169) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Oké köszönöm!

Plusz azt is be lehet állítani, hogy azok a kliensek, akik a guest wifire csatlakoznak, azok a helyi hálózatot ne lássák. -> Igen, azt hiszem pont ez lenne a Guest hálózat lényege! :K

(#52171) MaCS_70 válasza SunMount3r (#52170) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így van, de az AsusWRT-ben mégis kapcsolható. Tekintettel arra, hogy több vendéghálózatot is definiálni lehet, lehetőség nyílik némi szelektivitásra.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52172) YellowFlash válasza Sordoran (#52167) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Sajnos nincs, de a 841 jobb router, már csak a dupla antenna miatt is.
Vásárlói vélemények... :DDD Ne tudd meg mennyi agyatlan tuskó van, aki bedugja a routert oda ahol van hely, oszt csók. Egyáltalán nem figyelnek az optimális elhelyezésre, antenna beállításra, fw frissítésre stb. Aztán megy a sírás, hogy hurr-durr nem működik dikkmá. :F

Nálam az új router kapott egyből egy firmware frissítést, aztán azóta is vígan ketyeg. Bár lehet, hogy a gyári (meglepően friss) fw is teljesített volna normálisan. 2 szobával arrébb is remek a jel, pedig itt nem suttyó tégla falat kell átütni, hanem vályogot. :DD
Én tényleg csak ajánlani tudom.

Ha 741/841 között kell választani, akkor 841. (szerintem)

They don't know... PepeLaugh

(#52173) junior11 válasza YellowFlash (#52172) üzenetére


junior11
veterán

+1 a 841-re, havernak van, nemrég vette, eddig elégedett vele. Nekem (még) 741 van, de a 841 jobb már a MIMO képesség miatt is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#52174) MaCS_70 válasza YellowFlash (#52172) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kedvencem a rackszekrénybe tett 841-es router volt fektetett antennákkal, a háztól leválasztott technikai helyiségben. Az elvárások szerint 4 szintet kellett volna ellátnia wifivel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52175) YellowFlash válasza MaCS_70 (#52174) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

:C :DDD

They don't know... PepeLaugh

(#52176) Janoska26


Janoska26
addikt

Sziasztok! Beneveztem erre az 1000Mb-es digire, kérdés: Milyen routert vegyek? :)

Lanon tudjon 1000MB-et, wifin bőven elég a 300 is :R

(#52177) Multibit válasza Janoska26 (#52176) üzenetére


Multibit
veterán

1. Wifi-n semmi nem garantálható!
2. 300 Mbps körüli sebességhez már AC router és kliens kell, de még így sem biztos semmi (lásd 1. Pont)!
3. Ha eltekintesz a wifi sebesség igényedtől, kábelen egy TP-Link TL-WR1043ND a legolcsóbb megoldás.

(#52178) Janoska26 válasza Multibit (#52177) üzenetére


Janoska26
addikt

Köszi a gyors választ! :R

Ez mondjuk?

[ Szerkesztve ]

(#52179) Multibit válasza Janoska26 (#52178) üzenetére


Multibit
veterán

:K

(#52180) Janoska26 válasza Multibit (#52179) üzenetére


Janoska26
addikt

Meg is rendeltem, köszi! :R :))

(#52181) Sordoran válasza YellowFlash (#52172) üzenetére


Sordoran
addikt

A 741-et azért hoztam fel, mert előtte az volt nálunk, így ha ahhoz van viszonyítási alapod, már én is képbe kerülnék. Most egy 841ND adta meg magát, és annyi kérdés, hogy wifi lefedettség szempontjából a 841ND a jobb, vagy az Asus N12-D1, melyiket érdemes venni.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#52182) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!
60 nm es panellakáshoz milyen asus routert ajánlanátok 1000-es nethez? Egy asztali pc, ps4, asus médialejátszó lenne utp vel kötve és néhány telefon , laptop wifin.
Azért kérdezném, mert néhány dologgal kapcsolatban fogalom zavarom van :DDD Pl mikor kell nekem az 5 GHz wifi vagy, hogy mit jelent az ac?
Előre is köszi!

(#52183) La Magra válasza Intruder2k5 (#52164) üzenetére


La Magra
tag

Köszi a részletes választ! :R Végiggondoltam a dolgot, és mivel az esetek többségében 1 db gépet kell majd kiszolgálnia vezetéken, wifin meg csak ritkán 1-1 mobilt esetleg laptopot, arra jutottam, hogy bőven elég nekem az olcsóbb megoldás (TP-Link 1043ND). Remélem, nem nyúltam mellé és beválik majd az eszköz. :K

(#52185) Gubek-Einste válasza Sordoran (#52181) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Körülményektől függ, hogy milyen lesz az eredmény.

#52182 vaksi8
Az AC a legújabb wifi szabvány, csak 5 GHz-n működik.
5 GHz akkor kell ha van azt támogató eszközöd és olyan helyen laksz, panel, ahol sok a 2,4 GHz-s hálózat.

Ajánlott eszközök:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel N18U
Dual band wifi-vel: N56U/AC55U/AC68/AC87U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52186) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Családi házba keresek routert és ebben kérnék tanácsot. Nagy alapterületű családi ház és nagy udvar. Olyan kellene, ami lehetőleg minél messzebb lásson vezeték nélkül. Elvárások nem magasak, jelenleg fixen két pc lóg a lanon, a wifin pedig két laptop, 4-6 telefon, két tv és egy konzol. A net nem túl acélos, kb 10 mega. A lényeg, hogy a 10 éves Belkin routert 54Mbps-es wifijét valami nagyobb teljesítményűre cseréljem.

Tehát a legfontosabb elvárások:
-stabil erős wifije legyen. Nem kell feltétlenül a leggyorsabb, de stabil legyen sok készülék esetén minél nagyobb távon
-LAN-on a gigabit nem feltétel
-net nem gyors (ADSL), így ez a része sem kritérium
-árban 10-15k-ra gondoltam. Nagyon max 1-2 ezerrel több

5GHz-re szükségem van, vagy elég a 2,4 is (a környéken kb egy tucat idegen wifi-t találnak a gépek)?

Előre is köszi!

Üdv:
spgabor

(#52187) csixy válasza spgabor (#52186) üzenetére


csixy
addikt

Ha csak ennyi és felesleghes az 5 Ghz akkor egy ASUS RTN 12+ bőven megteszi. Nincs 7 milla az ára.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52188) MaCS_70 válasza spgabor (#52186) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha a 2,4 GHz-es sáv nem zsúfolt, akkor szerintem Asus RT-N18u. Picivel a keret fölött, de esköszöm, megéri azt a párezer forintot.
Nagyon stabil a wifije, nálam alapteljesítményen is elég a kertre 15-20 méteres körben. A wifi persze lutri, de ennél a routernél az árkategóriájában nemigen lelsz jobbat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52189) Gubek-Einste válasza spgabor (#52186) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég ide egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND is.
Gigabittel de csak 2,4 GHz-s wifi-vel Asus N18U és TP-Link 1043ND, dual band wifi-vel Asus N56U.

#52187 csixy
Asus N12-ből csak a D1 ajánlott, a + nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52190) Intruder2k5 válasza csixy (#52187) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-N12+ -t nem szoktuk ajánlani, rosszak vele a tapasztalatok, nincs rá CFW, helyette sokkal inkább RT-N12 D1.

Ehh, most látom Gubek-Einste leírta ugyanezt előttem,.

[ Szerkesztve ]

(#52191) csixy válasza Intruder2k5 (#52190) üzenetére


csixy
addikt

Köszömnöm! Új infó volt nekem.

52189) Gubek-Einste:Köszönöm Neked is az infót!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52192) sebixxx


sebixxx
tag

Üdv!

Szeretnék venni egy jobb fajta Wifis Routert és ehhez kérnék segítséget.

Ár mondjuk legyen maximum 30ezer forint, ha nagyon muszáj kiadok érte ennyit, de azt se bánnám, ha mondjuk 15 ezerből is lehetne találni olyat ami tökéletesen megfelel. :)

1 gép lenne rádugva kábelen, 2 telefon menne rajta wifiről és egy smart tv.
A kábeles sebessége a legfőbb szempont, de a Wifi is legyen lehetőleg gyors és stabil!

A netem sebessége : letöltés: 89 Mbps , feltöltés: 10.7 Mbps nem tudom milyen net van bekötve most így hírtelen ezért megnéztem neten ilyen netspeed test-el és ez jött ki talán elég info.

Jelenleg csak egy szobában kéne ellátni a wifit max ilyen 10M hatótávolságot vékony falak mellett, de az se baj, ha marad benne tartalék, ha a jövőben költözés lenne bár ez 1 éven belül nem hiszem, hogy várható..

A házban már működik egy Wifis router csak annak a jele sajnos már nem túl erős az én szobámban, de az a router működne továbbra is, szóval 2 wifis router lenne így a házban nem tudom ezek bezavarnák-e egymást..

Csak Amazonról szeretnék rendelni Mo-ról nem tudok mert külföldön vagyok Amazonról már többször rendeltem ismerem megbízható úgyhogy maradok náluk csak sajnos nem minden típust szállítanak ide Irországba ezért nem biztos ami írtok van, de azért jöhetne 1-2 tipp! :)

Amúgy én hirtelen ezt néztem ki, igaz kb ki is meríti a maximális keretet, de cserébe elég jó is, ti mit gondoltok jó fajta router ez?

[link]

Előre is köszönöm a tippeket!

[ Szerkesztve ]

I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

(#52193) csixy válasza sebixxx (#52192) üzenetére


csixy
addikt

Ha nem lenne a nevében ez a -100UKS akkor tapsolnék, hogy jó lehet, mert akkor tomato képes router. K26ARM tomato Shibby kell rá.

Mit jelenthet ez a -100UKS a nevében ?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52194) sebixxx válasza csixy (#52193) üzenetére


sebixxx
tag

Bevallom őszintén nem igen értem mi az, hogy "tomato képes" . :D
Szóval szerinted milyen lehet ez? Esetleg tudnál egyet ajánlani? :)

Szerk. Esetleg ez? : [link]

[ Szerkesztve ]

I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

(#52195) Gubek-Einste válasza sebixxx (#52192) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amiket ajánlani szoktunk: Asus N18U/N56U/AC55U, TP-Link 1043ND/Archer C5/C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52196) róland


róland
veterán

Erről a routerről mi a hozzáértők véleménye? ASUS DSL-AC56U

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#52197) Gyurka6 válasza róland (#52196) üzenetére


Gyurka6
őstag

A legtöbb szolgáltató a net eléréséhez szükséges eszközt (modemet) biztosítja, így fölöslegesnek érzem, egy ilyenért külön pénzt kiadni (már a modem részre esőt). A legtöbb kombó eszközre csak gyári szoft található (ami jó is lehet, kiv. pl. fritz, jó áron).

Gyurka

(#52198) soo277


soo277
őstag

Sziasztok
Router csere szükség van nálunk,elég nagy ház vastag falak stb...(kb 100nm)
amire használom, 2 telo tablet smart tv,
ezt a típust néztem ki
szerintetek? vélemény?
köszönöm

BT: wersoo#21211

(#52199) róland válasza Gyurka6 (#52197) üzenetére


róland
veterán

A baj az, hogy az RT-AC56U már szinte sehol nem kapható. Helyette néztem ki ezt.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#52200) Gubek-Einste válasza róland (#52199) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net kapcsolatod van (xDSL/koax/optika/egyéb)?

#52198 soo277
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.