Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52901) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Rokonoknak szeretnék eszközt ajánlani, az összefoglaló alapján 3 típusra szűkítettem a kört, melyiket ajánljátok a lenti követelményeknek megfelelően, melyik biztosítja a legjobb wifi lefedettséget?

ASUS RT-N18U
ASUS RT-N56U B1
TP-LINK TL-WR1043ND v3.0

Szempontok:
-digi internet, egyelőre kisebb csomag, a későbbiekben bővítés lehet
-gigabites switch portok
-N-es wifi (és személy szerint a dual band mellett voksolnék, nem tudom mennyi eszközük támogatja az 5G-t, de hosszú távon arra kellene majd átállni, mert lakóövezetről beszélünk, biztosan teli van szórva a 2,4-es tartomány)
-wifi szempontjából fontosabb a jobb lefedettség, mint a gyorsabb adatkapcsolat, úgy tudom beton/panel szerkezetes az épület
-USB jó ha van, de jelen pillanatban nem lesz használva
-ár nincs meghatározva, de véleményem szerint 15-20k a keret, és ennyi kell is, olcsóbbat nem szeretnék ajánlani

A 3 közül én az N56U-t választanám, az ár miatt ők lehet a TP-link mellett voksolnak majd inkább.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#52902) tobias88888


tobias88888
őstag

Sziasztok. Jelenleg egy régi, WR740N-hez hasonló routerem van, egy antennás és ezt szeretném lecserélni, mert már meguntam a kis hatótávot. A kertes ház egyik felében van a router, de a másik felében már nem az igazi a vétel, az 1 ajtóra és 12 méterre lévő erkélyen pedig nagyon gyenge. A cél az lenne, hogy ne csak a lakásban, hanem a kert egészében is fogható legyen a jel. Ez a távolság a távoli erkélytől még kb 10 méter.

Áthidalható még ez a távolság normális áron? Nem érdekes ha mindenben fapados, egyedüli szempont a nagy hatótáv. Range Extender-t nem igazán szeretnék, mert van egy pár éve vásárolt tp-link, de nem működött rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#52903) vitaro


vitaro
senior tag

Sziasztok!

1000-es Digi nethez keresek routert nagyjából 20k-s határig. Jelenleg egy asztali gépet, a céges notebookot és egy mobilt kell csak kiszolgálnia, de ez a jövőben bővülni fog. Az albérlet nem nagy, kb 30m²-es társasház, jó pár szomszédos wifi-vel körülvéve. Eddig három készülekét nézegettem:

Asus N18U - 20,5k
Asus N56U - 17,8k
TP-Link WR1043ND v3.0 - 15k

Ti melyiket ajánlanátok leginkább?

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#52904) maxima


maxima
tag

Sziasztok!

Ma volt a napja, hogy visszavittem a 2 napos TP-Link Archer C7 routert az
üzletbe mert ennyi idő alatt előjött a TP-Linkek tipikus hibája miszerint
látszólag minden jó de egy bit se ki se be. :(
Csak a restart gyógyítja a hibát valameddig utána az sem.

Summa summarum javasoljatok olyan (Pl Asus) routert ami kétsávos,
valamennyire ac és garantáltan tudja a dual stack-et.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#52905) Neil Watts válasza maxima (#52904) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Ebben a kategóriában az AC66U-t látom a befutónak amely minden vázolt igényedet kielégíti, mivel ASUSWRT-s, így tudja a dual stacket is..

Bár drágább, én azért elgondolkoznék a helyedben esetleg egy AC68U-n is :)
(Jómagam pl. AC68U-t használok pár napja és azt azért meg kell jegyeznem, hogy igen impressziv az hogy 240 Mbit vastag betonfalakon is simán átszalad).

A mestereknek: köszi az ajánlást, nagyon bejött (kopp-kopp) :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#52906) atees válasza Neil Watts (#52905) üzenetére


atees
őstag

Bocs, hogy közbe szólok, de én is router vétel előtt vagyok, c7et néztem ki, főleg 30K a keret. De ahogy utána olvasgatok inkább húzok az asus felé, de nem tudom eldönteni, hogy a 66u és 68u között mi a különbség? Mert ahogy a hw nézem ugyanaz, max 2,4ghz egy kis különbség van.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#52907) Neil Watts válasza atees (#52906) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Az AC68U-ban erősebb a CPU, újabb a vas. :)

Üdv. core2

(#52908) #85290240


#85290240
törölt tag

Üdv.

Tudna valaki segíteni egy tplink 1043nd routerrel kapcsolatban?

Elromlott a v2 és gariba cserélték egy v3-ra. Dinamikus ip-m van, de hiába csinálok bármit (mac clone) nem ad másik ip-t a szolgáltató. Valahogy megfogja a router a jelenlegi ip-t és nem fogad másikat. Már mindent kipróbáltam, ami tőlem telik. Gyári firmware van rajta nem az ami fent van a tplink oldalán, hanem 2 hónappal későbbi. Reseteltem már 30-30-30, modemet is nyaggattam, mindent ujraindítottam kismilliószor, az összes beállítási sémát kipróbáltam, de semmi eredmény.
Azért érdekes ez az ip változtatás nekem, mert a szolgáltatómnál a 46 és 91 kezdetű ip-kkel nagyon lagos az xbox live és a játékok is. Viszont a többi (95, 212 stb) ip-kkel tökéletes. Régen egyszerű volt, ha megváltoztattam a mac addresst, kaptam uj ip-t azt jónapot. Valakinek lenne 5lete mit csinálok rosszul vagy mit csináljak?

(#52909) maxima válasza Neil Watts (#52905) üzenetére


maxima
tag

Szia!

Az AC68U-val az a gondom, hogy olyan helyre kell kerülnie ahol vagy pofára
fektetem vagy az antennáknak kell vízszintesen lenni.
Az árába már bele is törődtem volna.

Az AC66U-néztem ki én is de a boltban (Extrem Digital) azt mondták, hogy nem
tudja a dual stack-et. :( Ezért nem vettem meg.

Köszi szépen a választ, akkor beruházok rá.

(#52910) Gubek-Einste válasza tomi5244 (#52900) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.
Sok ilyen véleményről nem lehet tudni a körülményeket így erős fenntartásokkal kell ezeket kezelni.

#52901 A_ScHuLcZ és #52903 v_tomy
A TP-Link 1043ND helyett mindenképpen az Asus N18U ajánlott, erősebb hardverrel rendelkezik és többet is tud a gyári firmware-e, a TP-Link egyetlen előnye, hogy olcsóbb.
Az N18U hardveresen erősebb mint az N56U.
Ha fontosabb a lefedettség akkor az N18U jobb tud lenne mint az N56U de a társasházi környezet sok zavaró 2,4 GHz-s hálózata miatt előnyösebb lehet a dual band.

#52902 tobias88888
Nincsen garancia, hogy az eszköz csere után javulni fog a helyzet.
Biztos eredményt csak a másodlagos eszköznek a beüzemelése jelentene, lehetőség szerint inkább kábeles kapcsolattal.

#52908 _pimpa_
Nem ide való téma, menj át ide ez ügyben.

#52909 maxima
Alternatíva lehet még az AC55U.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52911) #85290240 válasza Gubek-Einste (#52910) üzenetére


#85290240
törölt tag

Köszönöm, törölheted a hozzászólást, ha gondolod.

(#52912) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Az Aprón feltűnt egy AC87-es, egészen jó áron. Semmi közöm hozzá, de hátha jól jön itt valakinek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52913) maxima válasza Gubek-Einste (#52910) üzenetére


maxima
tag

Szia!

> #52909 maxima
> Alternatíva lehet még az AC55

Köszönöm.

(#52914) SunMount3r válasza maxima (#52913) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Az RT-AC55U kb. fél méterre van a fejemtől, miközben alszok. Nem kevés ez a távolság? :F Jelenleg nem tudtam még máshova rakni, de átszabom a helyét távolabbra, ha ez hosszú távon bármilyen gonddal járna...

A másik, hogy hol lehet kikapcsolni a Wi-Fi-t a routeren? Mivel gondolom az folyton működik (nyiliván adnia kell a jelet így is) full erővel, de most nekem egyelőre nincs rá szükségem és amíg ki nem találom hova helyezem át, talán jó megoldás addig kikapcsolni, hogy az antennák ne sugározzanak semmit.

Az Admin felületen van olyan a Wi-Fi rész alatt, hogy "Rádió engedélyezése"-> Elég ha ezt kapcsolom ki hozzá, vagy még más is kell? (Persze csak akkor kapcsolnám, ki, ha ez egyébként semmi gondot nem okoz a router működésében hosszú távon sem és bármikor vissza lehet kapcsolni és nem "romlik" el tőle semmi :U ...)

Köszi!

(#52915) Gubek-Einste válasza SunMount3r (#52914) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kell aggódni az elhelyezés miatt.
Igen, ott kell kikapcsolni a wifi-t és nem lesz semmi bajod sem a kikapcsolásból, bármikor ki/be kapcsolgathatod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52916) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Jelenleg van egy TP-Link WR1043ND routerem, amiben mind a 4 port foglalt.
Lesz még egy hálózati eszközöm, és kellene még legalább egy szabad port ha jön valaki és vezetékes net kell neki.
Szóval kellene egy 6 portos megoldás. De arra is gondoltam, hogy talán egy switch is elég lenne, bár nem tudom az jelent-e egyáltalán valamit IP cím kiosztásnál MAC címek szempontjából?
Lehet elég lenne egy 4 portos switch? Switch csak arra van, hogy megtöbbszörözze a csatlakozókat, ugye?

(#52917) krealon válasza #54715584 (#52916) üzenetére


krealon
veterán

"Switch csak arra van, hogy megtöbbszörözze a csatlakozókat, ugye?"

Igen.

(#52918) #54715584 válasza krealon (#52917) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi.

Ez a 2 jó lehet? Gigabites kellene, nem tudom kinézeten kívül mi lehet a különbség. Switch1 Switch2
Jól sejtem, hogy az 5-ös portba kell dugni majd a kábelt, és onnan oszt tovább a maradék 4-ben?

(#52919) krealon válasza #54715584 (#52918) üzenetére


krealon
veterán

"Ez a 2 jó lehet? Gigabites kellene, nem tudom kinézeten kívül mi lehet a különbség. Switch1 Switch2"

Jo lesz barmelyik. Mindketto (TL-SG105 es TL-SG1005D) egyszeru, nem-menedzselheto switch.
Szemelyszerint az elso, femhazas verziot reszesitem elonyben, a kisebb meret miatt.

"Jól sejtem, hogy az 5-ös portba kell dugni majd a kábelt, és onnan oszt tovább a maradék 4-ben?"

Ezeken az osszes port azonos funkcionalitassal bir. Nincs megkulonboztett port (lasd egyes eszkozokon "uplink").

(#52920) #54715584 válasza krealon (#52919) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az utolsó 2 mondta összezavart. Szóval mindegy melyikbe dugom a routerből érkező kábelt?

(#52921) movax


movax
őstag

TP-Link Archer C5 v2-vel van valakinek tapasztalata?

(#52922) maxima válasza movax (#52921) üzenetére


maxima
tag

Szia!

A v2 alapból nem tudja a dual stak-et Digi hálózaton.
Azt nem tudom, hogy van-e rá frissítés.

Ami rossz tapasztalatom van a TP-Link-ekkel az, hogy látszólag
minden ok úgy a wan mint lan oldalon de adatforgalom nincs.

Volt ilyen 841-es, 4300-as és C7 is. :( A legutóbbi 2 naposan előadta,
a többiek tovább bírták.

Üdv.

(#52923) MaCS_70 válasza #54715584 (#52920) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, a switchnek minden portja azonos funkciójú, kétirányú.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52924) #54715584 válasza MaCS_70 (#52923) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi. Bocsánat, hogy ilyen szájbarágósan kérdezem. :)

(#52925) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

sziasztok
segítséget szeretnék kérni tőletek, hátha valaki tud.
megjött a reapeter.
hiába írom be a böngészőbe a 192.168.10.1 címet, hogy elérjem a eszköz setup felületét, nem történik semmi.
Van az eszközön reset gomb, már hülyére nyomkodtam.
Valakinek van valami ötlete ?

(#52926) maxima válasza Neil Watts (#52905) üzenetére


maxima
tag

Hali!

Köszi mégegyszer, megvettem, kiválóan működik!
Csak el ne kiabáljam. :)

Ami viszont enyhén szólva is meglepő, megjött a válasz az
ASUS Magyarországtól is :

> Tisztelt Ügyfelünk!

> Az ASUS Magyarország ügyfélszolgálata nevében köszönettel vettük megkeresését.

> A router nem támogatja a dual stack funkciót ez a szolgáltatás még nem elérhető a routereken.

> Üdvözlettel,

> Peter M
> ASUS Magyarország Ügyfélszolgálat

Erre varrjatok gombot... :) vagy inkább :( ?

(#52927) krealon válasza Sterilzona (#52925) üzenetére


krealon
veterán

"megjött a reapeter."

Sajnos en nem ismerem az "a" tipusu repeater-t...

Majusban egy noname es egy Xiaomi markajut linkeltel. Ezek kozul vetted valamelyiket?

Felhasznaloi kezokinyvet (user manual) nem kaptal hozza?

(#52928) Sterilzona válasza krealon (#52927) üzenetére


Sterilzona
senior tag

szia
nem akartam előzményt írni, mert kb amiket eddig láttam, mind ugyanaz volt.
böngészőbe beírják a számokat, pl amit írtamén én is, és utána mehet a beállítás.
a baj, és a használati utasítás is ezt mondja, amit adtak hozzá, a baj, hogy hiába írom be a böngészőbe, nem jön be az a bizonyos felület.

Erre tettem szert: [link]

Nem tudom mit csinálhatok rosszul.

(#52929) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

krealon és Sterilzona
Nem ide való a beállítás téma, menjetek át ide ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52930) Sterilzona válasza Gubek-Einste (#52929) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Bocsánat, nem tudtam hogy van ilyen topik :)

(#52931) Rolvik


Rolvik
csendes tag

Sziasztok
Routert szeretnek venni. Van egy digi 100-ad netem. Igazabol, tortenthez hasznalom letolteshez, meg telefonhoz, valamint xbox fifazashoz.
Mit lenne erdemes venni? Ha lehet jo lenne 20 alatt meguszni.
Koszi

(#52932) #68216320


#68216320
törölt tag

Egy Asus RT-N66U leváltására vennék valami router-t.
Dual Band és korrekt működésű kellene.
Van valami javasolt típus?

(#52933) Gubek-Einste válasza Rolvik (#52931) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszközök 20k-s határral:
Csak 2,4 GHz-s wifi-vel: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3/v4 (panelos/társasházi környezetben a 2,4 GHz-s sáv telítettsége okán nem annyira ideális)
Dual band wifivel: Asus N56U

#52932 PeachMan
Asus AC68U vagy AC87U hogy legyen előrelépés a jelenlegihez képest.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52934) Golota


Golota
aktív tag

ASUS RT-N18U alternativát tudnátok mondani ebben az árfekvésben? Nagyon tetszenek a szolgáltatások, főleg a cloud meg az USB3 slot, de az ac szabvány wifi lehet jól jönne pár éven belül és a routert nem cserélgeti annyit az ember.

(#52935) Rolvik válasza Gubek-Einste (#52933) üzenetére


Rolvik
csendes tag

Koszonom. TPlinket falra fel lehet szerelni mert egy olyan kepet sem latok amin a hatuljat mutatja.

(#52936) #68216320 válasza Gubek-Einste (#52933) üzenetére


#68216320
törölt tag

AC68U sajnos kapásból kiesik a képből, mivel falra menne a cucc és hát a kábelezés problémás volna. Nem is értem miért ott vannak a csatlakozók, ahol.
AC87U jó lehet. Köszi a tippeket.
Esetleg Asus-on kívül valami korrektebb van még?

(#52937) Gubek-Einste válasza Golota (#52934) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC55U vagy TP-Link Archer C5 ami szóba jöhet mint lehetőség.

#52935 Rolvik
Mind a hármat lehet falra szerelni.

#52936 PeachMan
TP-Link Archer C9 vagy Synology RT1900ac talán, mással pedig nincsen tapasztalat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52938) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

NETIS SYSTEMS WF-2780 Mennyire lehet ígéretes? Gigabites portok, normális B/G/N és kétsávos 5 Ghz wi-fi AC-cel...
Nem találtam róla infót hogy hw nat van-e benne, mert ha lenne akkor szerintem a belépő kategóriába simán beférne...

üdv, adika4444

(#52939) movax válasza adika4444 (#52938) üzenetére


movax
őstag

Bele van égetve a jelszó (vagyis nem lehet változtatni), bizonyos portok nyitottak, hatalmas biztonsági lyuk ez a cucc. Nem vennék Netis hardvert.

Két éves sztori, de mi a garancia, hogy mára változott a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#52940) adika4444 válasza movax (#52939) üzenetére


adika4444
addikt

Éreztem én hogy valami nagyon hibádzik ezen az áron. Mondjuk Openwrt-vel nem lenne rossz. De az meg nincs Realtek hw-re...

üdv, adika4444

(#52941) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
hordozható 4g routerből milyet ajánlanátok?
köszönöm

(#52943) tamasbartha


tamasbartha
csendes tag

Sziasztok!
Asus RT-AC1200G Plus routerről vélemények? 240-es UPC nethez kéne.
Üdv

(#52944) Intruder2k5 válasza tamasbartha (#52943) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

[link]

(#52945) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Sziasztok!

LINKSYS EA7500 routerrol van valakinek tapasztalata?

(#52946) Gubek-Einste válasza smallmer (#52941) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezeket szoktuk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52947) masssza29


masssza29
csendes tag

Van 200as digi netem ehez kellene router. Csak wifit használom 4telo 2laptop. Most találtam a neten egy dualos 1gigasat: NETIS SYSTEMS WF-2780 vagy mást. Milyet vegyek?

(#52948) csixy válasza masssza29 (#52947) üzenetére


csixy
addikt

Azt ne. Olvass vissza 7.-et,nyolcat. Lyukas rajta a biztonság.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52949) adika4444 válasza masssza29 (#52947) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

200 Mbps az 802.11AC-en mehet át, például TP-LINK Archer C5.
Ha kábelen elég a 200 és wi-fi-n jó a kisebb sebesség, akkor TP-LINK 1043ND v2 vagy újabb.
De az h AC átviszi-e az függ a környezettől, a kliensek wi-fi kártyájától is...

üdv, adika4444

(#52950) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hali!

Még 2 kérdésem lenne:

Digi kábel netem van és ezek a WAN alapbeállításai a Router-nek: [link]és [link].

Ezek jó beállítások? (Minden úgy van hagyva, ahogy a varázsló beállította.)

Illetve olvastam egy másik Topic-ban, hogy esetleg a UPnP-t érdemes kikapcsolni, mert okozhat zűröket, meg, hogy amúgy sincs sok haszna. Ti mit javasoltok?

Amúgy elég tetemesre nőtt már a rendszernapló: a mai napon is ilyenekkel van tele, de gyak. minden nap hasonló. 2 hetes a router, de a syslog már 418 k méretű. Ezek az upnp hibák furcsák benne, meg tele van vele a napló... Ami nem biztos, hogy baj -nem tudom :U -, csak gondoltam rákérdezek, hogy minden rendben van e?! :F

A válaszokat Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.