Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52951) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

WDS kapcsolatot szeretnék létrehozni. Most van egy 1043 ND V3 router ami mellé vennék még egyet.
Amennyire tudom, ahhoz hogy tökéletesen működjön jobb ha azonos típusúak a routerek.
Mindenképp 1043-ast veszek. A kérdésem hogy kell-e ragaszkodnom a v3-hoz ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#52952) Gubek-Einste válasza SunMount3r (#52950) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez inkább ide való.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52953) Gubek-Einste válasza rostiron (#52951) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WDS a nem szabványos volta miatt elég bizonytalanul tud működni, általában csak teljesen (hardver/firmware verzió) azonos eszközök között jön össze a kapcsolat így érdemes v3-t venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52954) fishman985


fishman985
tag

Sziasztok!

Adva volna egy családi ház telekomos wifis modemmel 20Mb/s nettel.
Falak tégla, ajtók fából. A modemtől 2 méterre még jó a jel, másik szoba 4 méterre a modemtől 14 Mb/s, a következő szoba ebből nyílik itt 5 Mb/s 158-a as ping mellett.
Mit javasoltok? Router? Reapeter?
A cél az lenne hogy a legtávolabbi szobában is tudnák mindent használni (noti, telefon)

A segítséget előre is köszönöm

(#52955) gabber01


gabber01
addikt

Üdv!

Nem tudom mennyire tartozik ide, de jobb topikot nem nagyon találtam. Desktop géphez szeretnék vmi wifi adaptert, ami megbírkózik 100Mbites nettel. USB, belsó kártya mindegy, de kábelt nem tudok és nem is akarok a géphez vinni. Van vmi jó opció max 5k környékén?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#52956) Gubek-Einste válasza fishman985 (#52954) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1, gyári firmware-rel router/AP/repeater képes eszköz így igény szerint bármilyen módon használható, hogy megfelelő legyen a lefedettség.

#52955 gabber01
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen router mellé kellene az eszköz?

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabitó kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52957) gabber01 válasza Gubek-Einste (#52956) üzenetére


gabber01
addikt

Huh, köszönöm a kimerítő választ. :R
Jelenleg egy kis lakásban kellene csak kb. 10m-t átlőni, nagyjából akadálymentes útvonalon, vagy max egy belső válaszfalat (panelról van szó).
Ez a TP-Link 8200ND nagyon szimpatikus, két egész nagy antennával, plusz, hogy kábeles megoldása van, nem a gép hátuljából ágaskodik, amitől faltól is jobban el kellene húzni.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#52958) Golota válasza Gubek-Einste (#52937) üzenetére


Golota
aktív tag

Köszönöm a választ. Jó lenne egy Asus, tetszenek a szolgáltatások. Amúgy egy AC56U 2,4-es antenna erőssége mennyivel (ha) gyengébb, mint egy Archer C5, vagy az AC55U?

(#52959) Slyer válasza Golota (#52958) üzenetére


Slyer
senior tag

nekem is ez lenne a kérdésem.

nem tudom eldönteni, hogy használtan vegyek-e AC56U-t, vagy egy új N18U.

120-as netem van. Azt tudná wifin keresztül közvetlenül mellette? kertes házban lakom, nem nagyon van sok hálózat a környéken.

Inkább a nagy hatótáv lenne a lényeg. Az N18U tud nyomtatót hálózaton?

Köszi!

(#52960) Intruder2k5 válasza Slyer (#52959) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-N18U-val 160Mbps, az RT-AC56U-val pedig 3-400Mbps közti (most hirtelen csak ezt találom) méréseket láttunk itt a fórumon.

Igen, az RT-N18U is kezel nyomtatót.

(#52961) MaCS_70 válasza Slyer (#52959) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az N18 is tartalmaz printszervert.

Az AC56 dualcore-os, viszont valamivel gyengébb a wifije 2,4 GHz-en. Nem gyenge, de valamivel gyengébb, mint a külső antennás, nem dualbandes N18-asé.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52962) Gubek-Einste válasza Golota (#52958) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet előre megmondani, csak helyszíni teszt során fog kiderül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52963) Slyer


Slyer
senior tag

köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Basszus nem tudom eldönteni hogy melyiket vegyem...ha nem tervezek gyorsabb netet, akkor elvileg nem lesz hátránya annak ha az N18U-t választom nem?

(#52964) Gubek-Einste válasza Slyer (#52963) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelen gyorsabbat is ki tud szolgálni az N18U.
Ha nem szükséges az 5 GHz-s wifi akkor mindenképpen az N18U a jobb választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52965) Slyer válasza Gubek-Einste (#52964) üzenetére


Slyer
senior tag

Az 5 Ghz tulajdonképpen a gyorsabb wifi miatt érdekes nem? Vagy van más előnye is?

(#52966) Intruder2k5 válasza Slyer (#52965) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#52967) Slyer válasza Intruder2k5 (#52966) üzenetére


Slyer
senior tag

Köszi!

Jó lesz nekem akkor az N18U..

köszönöm szépen a segítséget!

(#52968) Tin válasza Slyer (#52967) üzenetére


Tin
veterán

N18U a nappaliban, fejmagasságban, előtte 3-4 méterrel simán tud 200 Mbps-t. teszteltem, többször is, simán tudja.

(#52969) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

Kéne nekem egy olyan gigabites switch ami jó gyors. Néztem párat, de 40-50 MBps gyakorlati sebességeket írtak rájuk, ennél nekem lényegesen több kéne és a leendő N18U-nál lényegesen olcsóbban. Már ha van ilyen., mondjuk 6-8K HUF körül.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#52970) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy TP-LINK TL-WR1043ND v1 teljesít szolgálatot nálam Gargoyle 1.6.2-vel.
Gyári antennák vannak rajta, azaz elméletileg 3*3dBi, FW-ből maximumra állított adásteljesítménnyel.

Tudtok ajánlani valamit, ami egy kicsit erősebb jelet produkál?
Gigabit kellene, 5GHz nem.
Csak 50/5-ös netet kellene kezelnie.
Jó lenne, ha a WAN porton lévő modemet elérhetővé lehetne tenni a belső hálózat felé (egy kis ROM-olástól nem ijedek meg).
A keret mondjuk 20eFt környéke - ha van értelme mehet feljebb.

(#52971) Gyurka6 válasza Frenky89 (#52970) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Megnézném ezt és itt.

Gyurka

(#52972) MaCS_70 válasza Frenky89 (#52970) üzenetére


MaCS_70
félisten

Erre a sablon válasz szerintem tipikusan az Asus RT-N18u.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52973) csixy válasza MaCS_70 (#52972) üzenetére


csixy
addikt

Fent van már a paradicsom?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52974) Gubek-Einste válasza Sebaj Fóbiás (#52969) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Néztem párat, de 40-50 MBps gyakorlati sebességeket írtak rájuk
Mutass hol olvastál ilyet?

Egy sima unmanagment switch elég olcsó, a TP-LINK TL-SG105 pl 6k, 8 portost is simán 10k alatt van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52975) Sebaj Fóbiás válasza Gubek-Einste (#52974) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Valamelyik webshopnál volt kommentben. Reméltem, hogy csak user error, de biztos ami biztos inkább kérdeztem. Köszi!

u.i.: Pcx-en, pont ennél. :) Ignoráltam. Kössz még egyszer!

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#52976) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.

TP-Link wr941nd routeremet szeretném lecserélni a közeljövőben.
Lakótelep ,(most per pill ránéztem ,a telóm 10 wifi jelet látott a szobában).
Az öcsém Lumiája sokszor nem akar már csatlakozni rá ,csak reset után.
Egyéb gond nincs vele, de már nem mai csirke a router.

Jelenleg 4 mobil + egy tv csatlakozik itthon wifire.
Jó lenne most már 2 sávos wifi-s router.

Amiket néztem eddig :
Asus RT-N56U B1
D-LINK 850L

Mind a kettőről elég jókat írnak ,csak fura nekem a 'beépített antenna'.
A TP-link-emhez képest biztos sokkal fejlettebbek már.

Ti mit ,vagy melyiket ajánlanátok 13k-20k közötti szegmensben.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#52977) MaCS_70 válasza csixy (#52973) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos nincs.

Menüből gyári visszaállítás
AsusWRT visszarakása két lépésben (nem árthat alapon)
Gyári visszaállítás
Hosszú reset
Resetnyomás mellett bekapcsolás - miniserver - NVRAM-törlés
A. miniserverből Tomato betallóz - folyamat elindul - HIBA
B. TFTP2 - Tomato betallóz - folyamat elindul - HIBA

Feladom. :((

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52978) Gubek-Einste válasza Spancho (#52976) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg ebben az árkategóriában az Asus N56U az általánosan ajánlott eszköz.
A D-Link-ekre elég sok a panasz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52979) csixy válasza MaCS_70 (#52977) üzenetére


csixy
addikt

Fix IP a folyamat elején a hálókártyának ! ???

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52980) MaCS_70 válasza csixy (#52979) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, az is megvolt. Úgyhogy miután háromból két N18-assal járunk így, a harmadik viszont csont nélkül frissül Tomatora, ráadásul a neten is találtam azonos eseteket, arra jutottam, hogy ez így nem fog menni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52981) Spancho válasza Gubek-Einste (#52978) üzenetére


Spancho
őstag

Köszi.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#52982) nyogo83


nyogo83
senior tag

Sziasztok!

Szuksegem lenne irodaba valami normalis routerre, pls valami tampontot adjatok, milyen iranyba induljak el.
Nyitott az iroda, tehat a gepek kozott nem nagyon arnyekolnak falak.
120MBit-es net van, a routerre 6-7 gep Wifin csatlakozik, 1 Synology NAS(ez LAN-on) es 1 printer (jelenleg ez a NAS-ra van kotve, tokeletesen megy).

Az eddigi routerek kivetel nelkul 1,5 ev alatt szep lassan megadtak magukat. Szinte mindig azzal kezdodott, hogy vagy lelassult a net es ujra kellett inditani a routert, vagy total elment a net, csak restart segitett.
Par esetben ilyenkor megprobaltunk a gyari FW helyett mast felrakni, de ugyanaz lett a vege.

Osszeghatar viszonylag tag, nyilvan nem a 15-20k koruli routerek kozott keresgelek, de ha nem indokolt, nem szornek el 100k-t ra ha nem hasznaljuk ki.

(#52983) zsloti


zsloti
senior tag

Sziasztok
A lentebb ajánlott ASUS RT-N56U router alkalmas egy 500 megás net lakáson belüli szétosztására,külső hdd-n való torrentezésre és a letöltött filmek megosztására tv re-számitógépekre?
Mi a különbség a sima és a b1 es változat között?
Köszi
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#52984) Intruder2k5 válasza zsloti (#52983) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Kábelen alkalmas, WiFi-n nem tud ekkora sebességet, lévén csak n szabványos. Olvasnivaló torrentezés ügyben, illetve v1 és v2 eltérés ügyben.

(#52985) tomi5244 válasza Intruder2k5 (#52966) üzenetére


tomi5244
őstag

Most már tisztán látok, ez egy nagyon jó leírás, tömör és lényegre törő. Van esetleg ilyen N vs AC szabvány összehasonlításban is? :) Annyit tudok, hogy az AC irányított jelre is képes. Milyen előnyei vannak még?

(#52986) Intruder2k5 válasza tomi5244 (#52985) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez az irányított jel körülbelül mese habbal, lévén ugyanazon a körsugárzó antennán kommunikál ac szabványon is a router, mint n esetén, azt pedig nem tudja, sem szoftveres, sem más módon szabályozni, hogy mikor merre "összpontosítsa" a rádió jeleket, azok terjedési iránya az antennára merőleges, és körkörös. Valahogy úgy tudod elképzelni, mintha egy hatalmas felfújt úszógumi forma lenne ahol használható a WiFi, középpontjában a routerrel. Persze értelemszerűen a falak és egyéb tereptárgyak itt-ott útját állják a jelnek, épp ezért az nem azonos erősséggel fogható a körvonal minden pontján. A gyártók szeretnek különféle marketingdumákat eregetni, hogy 10x nagyobb lefedettség, meg ilyen-olyan technológia révén 0-ra csökkentett vakfoltok, stb., de ezek 99%-ban parasztvakítás kategória, a fizikát egyik sem tudja meghazudtolni!

Az ac WiFi minden esetben 5GHz-en működik, így a fentebb linkelt tulajdonságok arra is érvényesek, külön hozzátenni talán csak annyit kell, hogy sebesség tekintetében jóval többre lehet képes, mint az n szabvány, ha a környezeti körülmények ezt lehetővé teszik.

Ha irányított WiFi-t szeretnél, akkor irányított antennában kell gondolkodnod. Ez lehet panelantenna, lehet Yagi, parabola, akárni.

A maximálisan elérhető sebességek hozzávetőlegesen:

- 2.4GHz n szabványon 100-150Mbps
- 5GHz n szabványon 150-250Mbps
- 5GHz ac szabványon akár 4-500Mbps

Persze itt is fontos hozzátenni, hogy ezek csak átlagos értékek, mint WiFi esetén az megszokott, kiugró esetek lehetnek mind pozitív, mind negatív irányba.

[ Szerkesztve ]

(#52987) bugalaszlo


bugalaszlo
csendes tag

Sziasztok,

végigolvasgattam nagyjából a topikot, ami a kérdésem, hogy DIGI1000es netem van. A gyári routert vissza kell adnom és szeretnék vásárolni egy másikat. Van egy Synology DS212j NASOM, egy laptopom a tvm "alatt" meg egy asztali gépem. Ezek gigabiten csatlakoznának rá, a wifi csak mobil + tabletra lenne használva, tehát hogy 300megabit jön wifin vagy 1000 az majdnem mind1, mert ott nincs adatforgalom... Akkor megfelel Nekem egy egyszerűbb router is nem? Mert a feladata csak a pppoe létrehozása lenne + vezetéken adja a netet a nasnak + gépeknek. Érdemes ennek ellenére is vennem mondjuk: ASUS RT-AC56U vagy elég mondjuk ASUS RT-AC1200G Plus Dual-band wireless-AC1200 router ez is?

Köszönöm!

LACI

www.bugalaszlo.hu

(#52988) tomi5244 válasza Intruder2k5 (#52986) üzenetére


tomi5244
őstag

Köszi szépen, sokat tanultam. Szerintem akkor maradok 2,4ghz-en, mert inkább maradjon a (elméletileg) nagyobb hatótáv.

Amúgy, most majd' 3 szobával arrébb - egy válasz és egy főfal - 2,4ghz -n, és 144mbit-et ír. :)

Ha elindítok egy streamet ipaden, mondjuk 720p felbontású videót (NASról), akkor azért jó pár másodperc kell neki még elindul, gondolom ennyi ideig tart a puffer.

(#52989) Gubek-Einste válasza nyogo83 (#52982) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N18U lenne a minimum ha nem kell 5 GHz-s wifi.
Eddig milyen router-ek voltak azok amelyek tönkrementek?

#52987 bugalaszlo
Érdemes mivel azok erősebb hardverrel rendelkeznek így jobban bírják a terhelést.
Ha nem fontos a wifi akkor Asus N18U, csak 2,4 GHz képes de hardveresen erős.
Az Asus AC56U kifutó modell szinte egyáltalán nem lehet kapni, az AC1200G+ pedig a folyamatos újra indulgatásai miatt nem ajánlott.

#52988 tomi5244
A 144 Mbps azaz aktuális link sebesség, a mérhető adatok mélyen csomagolva vannak a kommunikációban így a link sebesség fele-harmada szokott lenni.
Intruder2k5 által írt értékek a mérhetőek, ezekhez társulnak a link sebességek amelyek jellemzően 300-450-867-1300 Mbps.
Egy 2,4 GHz-n 300 Mbps link sebesség mellett 80-100 Mbps a mérhető sebesség, 5 GHz-n ez 100-120 is lehet de természetesen a környezeti viszonyoktól függ minden.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52990) nyogo83 válasza Gubek-Einste (#52989) üzenetére


nyogo83
senior tag

Nem lenne rossz az 5GHz-es tamogatas a sebesseg miatt, sokszor van szukseg nagyobb meretu fileokat elerni/megnyitni NAS-rol. Raadasul az eddigi tapasztalatok alapjan ha 2,4GHz-en hasznaltunk, sok wireless eszkozt (eger, rajztabla) bezavart ha masszivabb adatforgalom volt :F

A legutobbi ketto nem valami nagy durrantas volt (igaz, akkor az elejen meg kevesebb gepet kellett kiszolgalnia). TP-Link WR841ND most meg talan TP-Link N750.
Szoval arkategoriaban mehet ezektol dragabb is.

[ Szerkesztve ]

(#52991) Gubek-Einste válasza nyogo83 (#52990) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dual band-ből: Asus N56U/AC55U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52992) zsloti válasza Intruder2k5 (#52984) üzenetére


zsloti
senior tag

Köszönöm
Esetleg az archer c5 megoldás lehet?
Köszi zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#52993) Gubek-Einste válasza zsloti (#52992) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott eszköz az is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52994) nyogo83 válasza Gubek-Einste (#52991) üzenetére


nyogo83
senior tag

Koszonom, megnezem ezeket! :R

(#52995) fishman985 válasza Gubek-Einste (#52956) üzenetére


fishman985
tag

Szia!
Az Asusból most van ilyen:[link]

Ez jó vagy kerülendő?

(#52996) Draken


Draken
őstag

Ilyenekről kár lemaradni :(

(#52997) Intruder2k5 válasza fishman985 (#52995) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kerülendő. Az újonnan kapható RT-N12-k közül csak a D1 verzió ajánlott, az E és a Plus nem.

Draken, akkor olvasd gyakrabban a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#52998) fishman985 válasza Intruder2k5 (#52997) üzenetére


fishman985
tag

Köszi!
Az ár csábító volt, ezért kicsit gyanakodtam :D
Nem alaptalanul ezek szerint

Egy gonddal kevesebb, köszönöm

(#52999) MaCS_70 válasza Draken (#52996) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezért is bátorkodtam még anno felhívni rá a figyelmet...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53000) Draken válasza MaCS_70 (#52999) üzenetére


Draken
őstag

Figyelemmel szoktam kísérni a topicot, az elmúlt pár nap maradt ki, így sajnos buktam. Nem hogy ilyet de még 68u-t is alig lehet ennyiért kapni.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.